Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K+
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Aule
Wtyczka jest jeszcze w wersji testowej. Prosze o zgłaszanie tu uwag, błedów i propozycji.

Plik: K+ 0.0.1.17
Arts
a co ta wtyczka dokładnie ma robic?? jakie ulepszenia??
zhvir
...no to zacznę pierwszy: do czego służy opcja "również odbieraj wiadomości w tym oknie" w ustawieniach okna wiadomości?

edit: spóźniłem się :>
ze0x
hmm.. nie mogę w ogóle tego ściągnąć :| Co jest grane? :>
Aule
Jeżeli nie masz TemaciKa to możesz wysyłac wiadomości z tematem takim prostym okienkiem, a opcja "również odbieraj wiadomości w tym oknie" pozwala również na odbieranie wiadomości z tematem w tym oknie. Jeżeli masz TemaciKa to tych opcji nie powinno być widać.
Co do reszty to średnio pamiętam. Ściągnijcie i spradźcie, ta wtyczka ma juz grubo ponad rok, była dostępna do ściągnięcia z mojej strony kilka miesięcy przed TemaciKiem. Funkcją którą używam sam jest pikanie głośniczkiem systemowym.
Teraz chyba ściąganie nie działa, bo coś z serwerem jest nie tak.
Aule
W nowej becie dodałem ucinanie ogonków.
splesh
Jeśli mógłbym coś doradzić to dodawanie na końcu zdania kropki byłoby bardzo wygodną funkcją.
Aule
Jakoś nigdy mi jej nie brakowało, a ucinanie ogonków zrobiłem na prośbę Arkadyjczyka.
zhvir
nie widzę tej opcji w najnowszej becie z 02.07.2006
keeveek
jest w opcjach kontaktu..
bialy663
Nie wiem, czy to dzięki tej wtyczce ale do czego służy opcja pokemon w ustawieniach kontaktu?
zhvir
Wyszukiwarka -> pokemon
bialy663
smile.gif skleroza... wydawało mi się że to się pojawiło dopiero w tej wersji...
@ndy
Czy jest możliwość rozbudowania opcji odnośnie robienia kopii zapasowej profilu?

Teraz jak kilka razy uruchomimy konnekta w ciągu dnia to i tak jest tylko jedna kopia profilu.
Chodzi o to aby dla każdego uruchomienia była tworzona kopia. Nazwa folderów wyglądałaby np. tak: 2006-7-15-15.33

Można także dodać przywracanie kopii z poziomu Konnekta biggrin.gif
Aule
Ta? A niby jak chcesz to zrobić, jeżeli podmieniać musiałbym pliki, które cały czas są w użyciu? Jak chcesz mieć więcej kopii to kliknij sobie na przycisk w konfiguracji od robienia kopii, jest od jakiegoś czasu. Kopia automatyczna więcej niż raz w ciągu dnia to strata miejsca...
zhvir
podmieniać podczas restartu? :)
Aule
A skąd mam wiedzieć, czy podmieniać? Przecież pliki konfiguracji muszą być wgrane, żeby sprawdzić, czy mam robić backupa.
@ndy
QUOTE(Aule)
Ta? A niby jak chcesz to zrobić, jeżeli podmieniać musiałbym pliki, które cały czas są w użyciu?

Zawsze można tworzyć *.bat'a:

@echo Gdy Konnekt zostanie zamknięty naciśnij Enter
@pause > nul
[Tutaj odpowiedni kod który podmienia pliki profilu]

Oczywiście przed uruchomieniem Bata zamykałbyś konnekta smile.gif
Możliwe że to złe rozwiązanie ale zawsze można coś innego wykombinować...

QUOTE(Aule)
Kopia automatyczna więcej niż raz w ciągu dnia to strata miejsca...


U mnie kopia zapasowa profilu z 12 dni zajmuje ok 480KB...Faktycznie strasznie dużo. Sorry ale takie tłumaczenie do mnie nie trafia.

Jednak dla tych co nie mają zbyt dużo miejsca możesz w opcjach wtyczki dodać takie coś:

"kasuj kopie profilu starszą niż [n-dni]"


QUOTE(Aule)
Jak chcesz mieć więcej kopii to kliknij sobie na przycisk w konfiguracji od robienia kopii


Można i tak. Tylko co jak się zapomni ?
Aule
Nie trzeba zapominać wink.gif Zawsze można skorzystać z porannej kopii, ew. po ważniejszych ustawieniach stworzyć nowa kopie.
K+ usuwa kopie sprzed 2 tygodni.
Mateu5z
Proponuję wyjątek dla "xD" przy zamienianiu pierwszej litery zdania na dużą :]
mac307
może moje pytanie bedzie lamerskie, ale gdzie k+ zapisuje kopie profilu? i w jaki sposób można ją przywrócić?
Bo$s
Zależy gdzie trzymasz katalog profili :] Jeśli w katalogu Konnekta to zapisuje w Konnekt\profiles\<nazwatwojegoprofilu>\Backup. Również możesz mieć to w Documents & Settings.

A jak przywrócić ? Kopiuj/Wklej z Backup do katalogu Twojego profilu wink.gif
Aule
Niestety K musi być wyłączony podczas przywracania, więc trudno, żeby obsługiwała to jakaś wtyczka, co najwyżej oddzielny program.

Nowa wersja o numerku 0.0.1.13 na pz16.info.
zimaq
No, w końcu się skończą pytania co to za wtyczka ;-)

A teraz czas pomarudzić - ppm na liście wyskakuje mi menu, ok. Ale rozwija się tylko gdy się kliknie na wybraną pozycję - tak ma być?
No i nagłówki grup dodane przez sprzątaczKę dziwnie migają - generalnie to tylko pierwszy taki nagłówek co jakiś czas sobie mignie. I nie, nie robie w tedy nic z listą kontaktów.

i mały req - ukrywanie scroll'a - jeśli by się dało ;-)

edit:
kNotify też coś świruje przy ukryciu ramki... Te same objawy co przy autoukrywaniu taskbar'a - nie wyświetla się info...
stivo
Jak mam Pasek kZmieniacza jako toolbar to się nie rozwija.
I można by jeszcze dodać zakładki jako menu pod PPM.
mariush
QUOTE
No i nagłówki grup dodane przez sprzątaczKę dziwnie migają - generalnie to tylko pierwszy taki nagłówek co jakiś czas sobie mignie. I nie, nie robie w tedy nic z listą kontaktów.

Pierwszy widoczny nagłówek. Jeśli zjedziesz scrollem na dół, tak żeby nie było widać pierwszego, to zacznie migać drugi.
zhvir
ogólnie problemy z odświeżaniem czegokolwiek
stivo
Jak pozbywam się toolbarów to Konnekt zżera mi 95% procesora ohmy.gif
Aule
Panowie, bez logów to se możecie...
rav_
u mnie to samo co u kolegi. 90-95 % CPU
Dzieje sie to gdy klikne 2xLPM na liscie kontaktów, początkowo myslałem ze to wina kZminiacza ale jednak wyłączenie jego nic nie pomaga.
{WInXP SP1}
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnekt_live_06_11_08_05_.log)
Aule
Z logów nic nie wynika. Sprawdźcie wersję z dziś z numerkiem 0.0.1.14, ta wczorajsza była niedotestowana wink.gif
Swoją droga to podczas tych jakże długich testów nikt mi błędu ze zżeraniem 95% procesora nie zgłaszał, z logów też właściwie nic nie wynika, więc podchodzę do tego dość sceptycznie. Miganie nagłówków było skutkiem ukrywania scrolla, więc wyłączyłem zupełnie.

Chciałbym zdementować informacje jakobym miał złą sygnaturkę. Ludzie odświeżcie sobie cache i dopiero po tym wysyłajcie PMy z takimi sprawami.
mariush
To ciekawe, ale ja [mimo iż nie wysyłałem Ci PM wink.gif] nawet po odświeżeniu cache widze że masz błąd w sygnaturze: ".infp" zamiast ".info".. Ale to tak nawiasem mówiąc tongue.gif

Po zmianie z [pechowej tongue.gif] 13 na 14, u mnie wszystko działa w porządku. Nie migają nagłówki, nie zżera pamięci, rozwija automatycznie menu kontekstowe. Wielkie dzięki za wtyczkę smile.gif
Pozdrawiam smile.gif
rysi3k
Ja mam jeszcze takie małę propozycje dot. usuwania ramki:
1. po usunięciu ramki przydałaby sie opcja wstawienia odstepu od krawędzi bo jeśli wyswietlimy konnekta na oknie np przegladarki to troche tak bardzo przy krawiedzi kontakty sie pojawiają...
2. przydala by sie opcja pokazywania zakłądek z grupami kontaktow, najlepiej albo widoczne ciagle albo ukrywane tak jak toolbary.

na razie tyle smile.gif
Suchy
QUOTE
2. przydala by sie opcja pokazywania zakłądek z grupami kontaktow, najlepiej albo widoczne ciagle albo ukrywane tak jak toolbary.

Takie coś już chyba jest (przynajmniej ja tak mam tongue.gif )

@Aule
A dałoby się zrobić coś takiego, że toolbar/zakładki nie pojawiają się od razu po najechaniu kursorem w przypadku zaznaczonego pokazywania automatycznego toolbarów, tylko po ustalonym czasie pobytu kursora w polu paska toolbarów/zakładek?
rysi3k
Hmm jakos nie mogę wywołać zakładek by sie pojawiły... jakaś specjalna technika ? smile.gif
Suchy
@UP
Ukrywam ramkę, klikam dwa razy "puste miejsce" (toolbary i zakładki się chowają), najeżdżam kursorem na miejsce gdzie powinny być zakładki (mam zaznaczone Automatycznie pokazuj toolbary).

Edit:
Mały bug chyba jest, gdy np. toolbar sieci jest ponad toolbarem głównym to po najechaniu przy ukrytych toolbarach w miejsce gdzie powinny się znajdować wyskakuje tylko główny toolbar a toolbar sieci gdzieś wcina. Czy ktoś jeszcze tak ma?

Po "odkryciu" i ponownym ukryciu ramki już jest ok.
rysi3k
no chwile się pobawiłem i jest racja nie wiem czemu wcześniej nie chciało pokazać, ale za to inny pomysł mam smile.gif
żeby wtyczka dodawała menu(to co pojawia się jeśli klikniemy na prawym) także do menu kontakty, wygodniej byłoby wejść do niego nie szukając wolnego miejsca smile.gif

Pozdrawiam
saCOOL
Najlepiej to jakby było w menu :> a potem kLawą by sobie można zbindować :>..
Aule
Przecież przez K.lawe się da to menu podpiąć; Olórin dawał mi do K+ kod zmieniający nazwy toolbarów właśnie z K.lawy.

Klikać możecie tam gdzie nie ma kontaktów, więc również w nagłówki SprzątaczKi.

Pomysł z małym time-outem jest całkiem słuszny. Już ktoś mi zgłaszał uciążliwość klikania na najwyżej usytuowane kontakty, a to byłoby pewne rozwiązanie. Jak znajdę czas to spróbuje zrobić.
dofo
Czy istnieje mozliwosc "ekstremalnego" ukrycia elementow Konnekta? Chodzi mi o jeden "przeoczony" element programu - tlo. Interesuje mnie aby efekt koncowy byl widoczny jako ikony userow, ich nazwy itd bezposrednio na tapecie pulpitu smile.gif Mozna usunac ramki, scrolla i wszystko inne, ale tlo nadal pozostaje. Polsrodkiem jest czarna tapeta i ustawienie czarnego tla dla Konnektu, ale jezeli ktos ma ciut bardziej rozbudowana tapete to juz pupa zimna.
GuZiK
dofo to nie możesz użyć też tapety jako tło listy? Wyciąć, czy cuś? Patrz: Olórin

btw: można usunąć suwak?;>
mariush
QUOTE
ale jezeli ktos ma ciut bardziej rozbudowana tapete..

..to sobie użyje TłoK'a i ustawi "Tapeta pulpitu jako tło" wink.gif
Odsyłam tutaj smile.gif
Suchy
QUOTE
Już ktoś mi zgłaszał uciążliwość klikania na najwyżej usytuowane kontakty, a to byłoby pewne rozwiązanie.

Ten problem rozwiązuje także odznaczenie "Zakładki w kilku linijkach". Ale time-out i tak by się przydał. No i ukrywanie scrolla rolleyes.gif
Aule
Ukrywanie scrolla było, to wszyscy narzekali, że lista miga, a inaczej się tego zrobić nie da najprawdopodobniej, poza zmianą ui.
lukaszgl
Aule a mógłbyś zrobić ukrywanie scrolla opcjonalnie ?
Aule
Ktoś inny probuje już coś z tym zrobić, więc poczekajcie.
zimaq
To teraz by się do kompletu przydało usuwanie ramki okna rozmowy i wywalanie toolbarów ;-)
dulek000
A tego nie ma? :>
zimaq
A można wywalić toolbary albo ramkę z okna rozmowy? ;]
Bo może mam jakąś niewłaściwą wersję ;-)
zhvir
a w polu wpisywania wiadomości dodatkowo zmienną szerokość tego pola i pole na avatarka wink.gif chciałbym jeszcze takiego spellcheckera jak w komunikatorze na M

btw. zarówno wtyczka k+ jak i ramka mają teraz kilka minusów, a co ciekawe to co jest niedociągnięciem w jednej wtyczce jest dobrze zrobione w drugiej i na odwrót :> może przydałaby się jakaś współpraca devów (jeśli oczywiście już jej nie ma)?

nie wiem czy jest taka opcja w K ale jeżeli dałoby zrobić żeby lista kontaktów miała zablokowaną zmianę rozmiaru okna (jakieś ustawienie w opcjach: szerokość i wysokość okna w pikselach ewentualnie dodatkowo w procentach)... przydałoby się do tłoka wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.