Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDuoView
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
FerdeX
Mialem dodac w formie zalacznika ale nie bylo takiej opcji.
psota
FerdeX: Użyj
CODE
[codebox][/codebox]

zhivir: Ale można spróbować namierzyć w czym leży problem, wydaje mi sie, że trzeba pogrzebać w ustawieniach IE
Mucha
Poprawiłem to czyszczenie schowka (chyba), na serwerze.
MSQ
A da radę dorobić kopiowanie emotikon (jak ma to miejsce w kIEview)? wink.gif
Keleos
tło się rusza cacy, ale problem jest z wysyłaniem wiadomości.. niekiedy mogę sobie nastukać 10 linijek, a dojdzie ledwie 1-2, albo też mi moją wiadomość podpisuje jako wiadomość odbiorcy no i miesza kolorki... tak że już nie wiadomo kto co napisał : / System XP oczywiście, DLL spod linka Muchy.
FerdeX
Jak zmienic aby gdy ktos przesle mi link z poczatkiem http nie dalo sie go otworzyc w oknie rozmowy ?
Mucha
Nie da się.
Aule
kDuo czasem nie pokazuje wysyłanych wiadomości, nie udało mi ustalić przyczyny.
merman
Ostatnio dwa razy to zaopserwowałem. Raz przy przesyłaniu linka, a raz przy przesyłaniu ip(ale to chyba nie ma znzczenia).
saCOOL
Mi się to przytrafia czasami, ale łączyłem to z zamulaniem kompa. Wiadomość pojawia się w historii a w oknie rozmowy nie. Czasami słychać, że ktoś do nas pisze, ale wiadomości nie widać (nawet w historii), prosząc osobę z którą rozmawiałem, aby skopiowała ostatnie kilka wypowiedzi, faktycznie znalazłem wiadomość, której nie widziałem u siebie. Znikające wiadomości to autentyczny problem.
Wizard
Potwierdzam, problem wystąpił i u mnie. NIGDY nie wysyła się wiadomość (nie wyświetla) o treści: "ile jest %?". Styl Essic. Póki co, tylko to zdanie nie chce się wyświetlić, o przyczynie nie mam pojęcia wink.gif
MokrySedeS
Wizard, faktycznie nigdy tego nie wyswietla (ale dostarcza). Tak jest z kazda wiadomoscia zawierajaca znak % oraz jeszcze jakis przynajmniej jeden znak dalej. Jesli wiadomosc konczy sie na % to wyswietla bez problemow.
Sebaseba1987
Ja ostatnio przesiadlem sie na jakis czas z powrotem na kIEview i tez mam problem wyswietlaniem wysylanych wiadomosci czasami...
Mucha
Na serwerze poprawka, testowałem z "%tekst" i działa, więc powinno być ok.
FerdeX
Wie ktos jak zmienic aby linki z pocztakiem http:// nie dalo sie otworzyc w oknie rozmowy ?
zhvir
ale o co chodzi??
Nigatsu
QUOTE(FerdeX @ 20.05.2007 - 22:22) *

... linki z pocztakiem http:// nie dalo sie otworzyc w oknie rozmowy ?

u mnie otwierają się w oknie rozmowy nie tylko z początkiem http:// ale wszystkie. A chodzi o to:
po kliknięciu linka.
FerdeX
Dokladnie, tak samo jest u mnie. Strasznie to uciazliwe bo jak sie juz kliknie to trzeba konnekta restartowac.
Mucha
Ustawienia -> "Nie podmieniaj menu w oknie rozmowy", i tam sobie możesz dać Wstecz, lub otwórz w nowym oknie, funkcjonalność ta sama

A co do błędu:
1. zawsze/czasami?
2. jaka kontrolka?
3 domyślna przeglądarka i jej wersja
Nigatsu
1. zawsze
2. Mozilla Control
3. Opera 9.2

A co do zaznaczenia "Nie podmieniaj menu w oknie rozmowy" to nic szczególnego się nie dzieje.
Prawoklik na odnośniku nic nie wyświetla a na wyświetlonej już w oknie stronie "Wstecz" daje zupełnie puste okno.
"Otwórz w nowym oknie" - nic takiego nie ma...
zhvir
użyj programu DefaultBrowser 1.5, ustaw w nim żeby opera była domyślną przeglądarką i zobacz czy pomoże
Nigatsu
DefaultBrowser 1.5 nic nie zmienił. Sam pokazał że mam Operę jako domyślną przeglądarkę. Nic się nie poprawiło nawet jak dałem Operę na "siłę" z danej lokalizacji.
Co ciekawe zauważyłem że jak wkleję link do okna wpisywania (automatycznie się podkreśla) i go kliknę to się prawidłowo otwiera w przeglądarce. Dopiero w oknie rozmowy się wszystko psuje...
Mucha
Jeszcze możesz spróbować dać focusa na okno odbierania i Backspace.
Powód jest prosty, pod kontrolką Mozilli sie nie da wykryć czy kliknięty został link, więc nie da się tego otworzyć w domyślnej przeglądarce. Dodałem do "<a href=...>", "target="_blank" i to chyba wszystko co mogę zrobić, linki się przynajmniej w oknie rozmowy nie będą otwierać. Wersja z tym dodatkiem poszła na serwer (1.2.1.4)
FerdeX
Dzieki to mi wystarczy. Bylbym wdzieczny jakbys mi powiedzial gdzie zmienic kolor wyswietlanego linku bo teraz mam ciemnofiloteowy i ciezko go zobaczyc bo sie z tlem komponuje.
y37
moze ktos juz wczesniej zgłaszał ten bug
w konferencjach nie widac kto pisze jest sama wiadomosc
psota
Napewno masz najnowszą wersje wtyczki?
zhvir
brak wyświetlania nicka w avatarach zależy od tego czy w kodzie stylu jest dodana zmienna %display%
w niektórych stylach (zwłaszcza tych wcześniejszych) brakuje w kodzie tej zmiennej i nalezy sobie ja ręcznie dodać w pliku ini zaraz po zmiennej %nick%... zresztą była już chyba o tym mowa w tym temacie, wystarczy poszukać i poczytać
oprócz tego w najnowszej wersji ksuoview występuje jeszcze chyba pewien błąd samej wtyczki i rozmowy konferencyjne nie wyświetlają się tak jak powinny (żeby to zmienić mucha musi mieć jakiegoś chętnego testera od konferencji)
Wizard
Nie wiem czy ten bug był zgłaszany już, ale zgłosić zawsze można wink.gif.

kDuo wstawia średnik po cudzysłowiu lub nawiasie ostrym, gdy jako pierwsza występuje literka "p". Może screen:

http://m1.freeshare.us/view/?158fs545456.jpg
http://m1.freeshare.us/view/?158fs545892.bmp

W kIEview działa perfekcyjnie wink.gif. Szczególnie uciążliwe jest z cudzysłowiem - niezbyt przejrzyście wygląda gdy się wkleja jakąś treść.
zhvir
nie zauważam u siebie takiego błędu
może to kwestia tego, że posiadam najnowszą, niepublikowaną jeszcze wersję kDuoView? tongue.gif
joj_sport
@up, u mnie tez sie takie cos robi
a Ty Zhvir nie badz taki cfaniak biggrin.gif
ze0x
Mam taki sam błąd.. moze bedzie to poprawione w nowej wersji?
Wizard
Wygląda na to, że w nowej wersji kDuo problem zostanie rozwiązany (sądząc po wypowiedzi @zhvir) smile.gif.

Hmm, czy możliwe jest dodanie do menu kontekstowego pozycji (znanej np z FF) "Wklej i Wyślij"? Jeżeli łatwo to wykonać - myślę, że można się zastanowić nad dodaniem smile.gif.
zhvir
w zasadzie to tak na prawdę nie wiem czy ten problem z emotikonami został rozwiązany bo teraz nie korzystam z emotek sensu stricto a tylko z kolorowanych emotek tekstowych (jak w gtalk) wprowadzonych w najnowszej wersji kduoview
niestety na razie mucha jest nieosiągalny, pewnie wyjechał na wakacje smile.gif
jak wróci mam nadzieję że wypuści oficjalnie kolejną wersję wtyczki
joj_sport
na stronie Muchy jest wersja 1.2.1.4 z tego co ostatnio patrzylem :>

a tak apropos, to nie wiem co sie dzieje, bo od dlugiego czasu nie dziala mi kDV. Robilem Reinstall windy i nawet to nie pomoglo - ciagle wyskakuje mi krytyk jak tylko otworze jakies okno rozmowy. Wie ktos moze why sie tak dzieje ? sad.gif
zhvir
sprawdź czy masz prawidłowo ustawiony styl okna rozmowy
Mucha
Dopiero co wróciłem, ta wersja jest przeze mnie mało testowana więc na razie nie wrzucam jeszcze na serwer. Kolorowanie emotkon będzie prawdopodobnie zdefiniowac w stylu.
1.2.2.1:
- poprawka zmiennej data, w historii jak jest różnica więcej niż jeden dzień to jest poprawnie wyświetlana
- zmienne from i to porawione dla konferencji
- avatary w rozmowie działają też w historii
- wtyczki kDuo moze być włączona razem z kIEView (np tylko do zmiany wysokości okienka)
- Zapisz Jako i Pokaż Źródło znowu działa
- sygnalizacja wciśnięcia Insert (button na pasku w oknie romzowy)
- kolorowanie emot

Nie dostałem źródeł ggimage więc obszedłem problem z obrazkami pisząc po prostu wysyłanie zrzutów ekranu od zera, a więc ten najważneijszy problem został chyab nareszcei rozwiązany.

EDIT
Poprawiony załącznik.

Załączniki

zhvir
a tak to wygląda w praktyce



w tej wersji aby działały kolorowane emotikony należy w ustawieniach:
1. odnzczyć "emotikony włączone"
2. zaznaczyć "kolorowanie emotikon"
3. należy też mieć na uwadze że z powodu drobnego błędu zamiast kodu koloru w postaci 123456 trzeba wpisać 12x34x56 gdzie zamiast x można podać jakąkolwiek wartość, gdyż obecnie wtyczka źle odczytuje liczby z pozycji 3. i 6.
joj_sport
super, dziala smile.gif mozliwe, ze to przez bylo cos zle ze sciezka do stylu, ale wazne, ze nowa wersja dziala smile.gif smile.gif
ale nie widze tego info ze insert wcisniety jest :>
Konrado
QUOTE(Mucha @ 14.07.2007 - 23:06) *

- avatary w rozmowie działają też w historii


Nie wiem czemu, teraz w historii przy skórce zhvir'a w historii wszystkie nicki zmienia na mój z profilu (avatary sa prawidłowo dopinane).
psota
QUOTE
- kolorowanie emot

U mnie na AQQ i Jabberze nie działa, sprawdzałem na IE i mozilli. Moja pomyłka
QUOTE
nie widze tego info ze insert wcisniety jest :>

Na belce się pojawia ikonka "INS"
QUOTE
w historii wszystkie nicki zmienia na mój z profilu

Potwierdzam

A tak pozatym to Dobra Robota smile.gif
mleko
polecam kolor: 0AxFFx2D smile.gif
MokrySedeS
Kawał świetnej roboty z tymi obrazkami, ale wysyłane i odbierane obrazki z adresem www w nazwie są wyświetlane w ten sposób:
.
Druga sprawa - czy muszą się wyświetlać oba przyciski od wysyłania obrazków?
Po trzecie - przydałoby się obramowanie zaznaczanego fragmentu i potwierdzenie wysyłania tego fragmentu (oczywiście to tylko tak do dopieszczenia, bo najważniejsze, że działa samo wysyłanie biggrin.gif )
I jeszcze pytanko - od czego jest ten insert? blink.gif
zhvir
schemat emotikon działający we wszystkich sieciach (przerobiony z zestawu gg_by_mucha) - sam plik tekstowy bez emotek wyłącznie do stosowania z kolorowanymi emotami -> http://republika.pl/zhvir/wszystkie_sieci.txt

ins pojawia się gdy jest wciśnięty klawisz insert (były kiedyś prośby o dodanie powiadamiania o tym fakcie)

w historii w tej wersji rzeczywiście pojawił się błąd z wyświetlaniem nicków, zapewne zostanie szybko poprawiony
Konrado
Jak wyłaczyć opisy pod ikonkami w belce do kDuoview standartowa metoda czyli ppm-> odznacz opisy nie pomaga? smile.gif Rozwiązane.

Przy próbie wysłania fragment zrzutu z nowej opcji pojawia mi się okienko ale nie mam w nim obrazu pulpitu.
joj_sport
hmm dziwne... wczesniej nie mialem powiadomienia INS - nie wiem why, ale teraz dziala smile.gif
Kaosu no Tenshi
Witam ; )

Od niedawna przeszłem ze starego kIEview na kDuoview - wtyczka naprawdę świetna ; ). Mam tylko jedno pytanie odnośnie jej, a mianowicie formatowania tekstu. Wysyłam wiadomość np. koloru czerwonego z pogrubieniem - wszystko ok, ale gdy chcę wysłać kolejną z takimże formatowaniem, muszę na nowo zaznaczać przycisk B i wybrać kolor z palety *mimo że ów przycisk nieraz pozostaje jakby zaznaczony, tzn. czerwony, ale jednak formatowania nie ma*. Ów "błąd" pojawił mi się od wersji 1.2.1.4 i istnieje też w najnowszej. Czy tak powinno być, czy jednak mam coś źle u siebie?
joj_sport
u mnie wystepuje to samo, wiec nie jestes sam smile.gif

pojawil sie kolejny blad: info o insercie sie "wiesza", tzn wlaczy sie i nie znika czasami :>
rysi3k
Nie wiem czy było ale szukać po 18 stronach to ciężko smile.gif
Zainstalowałem kDuo razem z kIEView pod Vistą tylko do zwiększenia pola do pisania.. no i wszystko ok jest, nie sypie się ani nic wink.gif tylko jest problem ze znakiem \ jak wpisze go samego i wyślę to konnekt go wywala i dostaje komunikat: "Wpisz wiadomość!" no i usuwa wszystkie znaki \ z wysyłanego tekstu...
Chyba poprawka nie powinna być trudna wink.gif
joj_sport
zobacz czy wylaczenie kIE cos da :> bo mozliwe ze gryzie sie z kDV
Wizard
Hmm, problem z literką "P" w cudzysłowiu i w "<" w nowej wersji nadal występuje. Można liczyć na tą drobną poprawkę? smile.gif

EDIT:

@Mucha... jesteś wielki za te emoty z gg7, za kDuo smile.gif. Dzięki wielkie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.