Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDuoView
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Mucha
Wersja 1.2.3.1, uznawana przeze mnie za jedną z bardziej stabilnych wink.gif Załączam także zestaw troszeczkę poprawionych emot z gg, jeśli nie będzie problemów to jutro lub w nocy pójdzie na centralkę i serwer
Zmiany:
- 2 klasy emoticon: emoticon_text i emoticon_image i angielszczenie wszystkiego co się da
- poprawka zapisu obrazków (były zapisywane 2 pliki)
- poprawka podmieniania emotikon, testowałem z oryginalnym gg i działają zarówno te ":d" jak i w <>
- kolor i styl emotikon tekstowych ustala się teraz w stylu
- kolejne uładnienia configu
- poprawka nicku w historii
- usunięcie przycisku HTML (i tak nikt pewnie nie używał)
- poprawione linki w obrazkach
- "prosze" działa jak należy
QUOTE
Po trzecie - przydałoby się obramowanie zaznaczanego fragmentu i potwierdzenie wysyłania tego fragmentu
Jest... A obramowanie to masz w stylu (chyba że chodzi Ci o wysyłanie już obramowanych, to pisz w temacie ggimage)
QUOTE
Przy próbie wysłania fragment zrzutu z nowej opcji pojawia mi się okienko ale nie mam w nim obrazu pulpitu.
Testowałem na 16 i 32 bitach, i tak i tak działa, więcej szczegółów proszę...
QUOTE
u mnie wystepuje to samo, wiec nie jestes sam smile.gif
pojawil sie kolejny blad: info o insercie sie "wiesza", tzn wlaczy sie i nie znika czasami :>
Z tym kolorowaniem przycisków to jeszcze popracuję, a INS nie zaobserwowałem
rysi3k: Sprawdziłem to i u mnie działa, jak to sprawa Visty to nie poprawię...
Wizard: To z cudzysłowem poprawiłem, a z "<" i ">" nie umeim
zhvir
nowe możliwości tak na szybko:



szczegóły wkrótce...
Konrado


Tak wygląda moje okienko wysyłania fragmentow screenów, wysyłanie całych działa normalnie, nie wiem co jest grane. Powiedz prosze jakie szczegóły są Ci potrzebe, spróbuje uaktualnic opis problemu smile.gif
mleko
u mnie natomiast nie ma nigdzie kolorowania emotek :/

w wersji ze strony poprzedniej jest
a tutaj nie ma nic o tym w opcjach
rav_
no bo
" kolor i styl emotikon tekstowych ustala się teraz w stylu"
mleko
no to jak to ustawic?
Aidan
Ja mam taki błąd zainstalowalem sobie kDuoView kontrolka mozilli włączam okno rozmowy i.. wyskakuje mi komunikat o błędzie co jest nie tak? Jak klikne ok to niby można rozmawaiać niby bo nie widze co ludzie pisząco spieprzyłem
joj_sport
zdefiniuj dobrze sciezke do stylu (jesli masz zle - zobacz)
jesli to nie pomoze - przejdz na kontrolke IE and try again
Aidan
tylko jak zdefiniować bo troche tego nie kapuje i jestem w tym nowy może mi to tkośwytłumaczyć o co chodzi z tymi stylami?
Mucha
KonradoFFC: 1. Strzelam że masz Viste
2. Czy problem dotyczy tylko rysowania tzn, jak zaznaczysz jakiś fragment na tym pustym to dojdzie?
mleko: Np dodaj do pliku nagłówka coś takiego:
CODE
.emoticon_text
{
color: red;
font-weight: bold;
}
Konrado
Mucha, nie mam Visty. Jak strzelam na tym pustym polu to wysyła to puste szare pole.
Wizard
Po restarcie Konnekta i włączenia rozmowy, nie można otworzyć okna z emotami. Natomiast już z drugim rozmówcą działa wink.gif.

Druga sprawa - kolorystyka okienka z emotami w oknie rozmowy. Po deklaracji D3E4F1 (błękitny) pojawia się jakiś jasno-różowy, taki jak na obrazku:

PS. Aha - problemy występowały już wcześniej, ale jakoś zapomniałem napisać.

EDIT: dzięki @Mucha
Mucha
KonradoFFC: No to niestety nie wiem smile.gif Może jak więcej osób będzie miało ten sam błąd to się znajdzie jakaś wspólna cecha... Może bład leży w tym że najpierw wyskakuje okienko, a potem jest robiony z nim screen czyli to okienko zasłania pulpit.
Wizard: 1. Nie zaobserwowałem, kliknij "wyczyść wszystko" w konfigu od nowa wgraj emoty
2. Bo tam nie ma RGB tylko BGR, wpisz F1E4D3
Mike23
Mucha mam pytanie: czy jest mozliwosc abym nie musial rezygnowac z opcji "Poprzednia rozmowa" dostepnej w KIEview, a zarazem uzywac KDuoView z dzialajacymi emotami przy rozmowach z osobami posiadajacymi GG 7.x ??
A jesli nie to moze planujesz wprowadzic taka opcje w Kduo? Dla mnie jest istotna, wykorzystuje ja czesto i z tego powodu jestem dalej przy KIEview..
Pozdrawiam
jiobel.
+1

(oznacza poparcie dla czegoś, co zostało zaproponowane – tutaj "poprzedniej rozmowy"; jak będzie dodany ten ficzer, to się przerzucę na kdv, do tej pory używam sobie swoje style na kIEview i jest mi dobrze…)
ze0x
Już nie wiem ile razy mi dzisiaj ten error wystapił

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C92AE22 in the main Thread.
Information: can't read d70

inIM: 22200(0x12cb2c , 0x0)(30B) [kDuoView->k.Lawa]

Stack trace:
.0002AE22 RtlImpersonateSelf+0x000003A5 [ntdll_5.1.2600.2180]
.0000218A free+0x00000039 [MSVCR71_7.10.3052.4]
.00019172  [konnekt_0.6.22.138]



Nastąpi zamknięcie programu!


tutaj cały log

Wizard
Już kiedyś zgłaszany bug, ale związku z tym, że specyficzny i czasem trudny do wykrycia, zamieszczam mały filmik (2mb).

Po kolei:
Kopiuje link z przeglądarki.
Wklejam do rozmowy.
Otwieram odnośnik.
Zamykam rozmowę.
Ponownie otwieram okno rozmowy.
Link się ładuje bez mojej zgody.

wink.gif

Download

PS. @jiobel:
Co oznacza twoje "+1" ? wink.gif smile.gif

Edit:
btw też podbijam prośbę @Mike23 wink.gif
rysi3k
Nie wiem jak to jest ale najnowsza wersja bez problemów działa pod Vista smile.gif Dziękuję!
Tylko jeszcze jedno Ale.. zła ścieżka do indywidualnego wyglądu okna -> przy próbie włączenia -> Krytyk oraz fajnie by było jakby można było ustawić ścieżkę względną do pliku w tym oknie...

Pozdrawiam
y37
po moich testach wyglada to tak

* konferencja jest jeszcze bardziej zbabrana niz wczesniej

zrobiłem konferencje z kumplem i infobotem
jesli cos napisalem wyskakiwala mi nowa zakładka z infobotem ktory w niej odpowiadal

* wysylanie zdjec
tu lepiej ale po wyslaniu przez plik zdjecie dochodzi i trzeba restartowac konnekta aby moc dalej gadac, po wybraniu fragmentu z zrzutu ekranu umnie konnekt sie wywala, narazie jedyny sposob jaki działa to przeciagnac plik z zdjeciem na pasek zadan i z niego na okno rozmowy
psota
QUOTE

zrobiłem konferencje z kumplem i infobotem
jesli cos napisalem wyskakiwala mi nowa zakładka z infobotem ktory w niej odpowiadal

To napisz na forum infobota, aby naprawili w infobocie obsługe konnferencji. wink.gif
QUOTE
* wysylanie zdjec

Klikasz na ikonke GGimage po prawej od menu emot,B,I,U?
Wizard
Hmm, konferencji faktycznie się ciężko używa, kDuo nie rozpoznaje od której osoby wiadomość zostaje dostarczona (właściwie pokazuje to tak, jakbym sam ją napisał wink.gif ). Pozatym na toolbarku nie ma ikonki ggimage (tej z kDuo, nie standardowej). (pomylka wink.gif)

Pytanie: da się jakoś obejść tą nieszczęsną emotkę ":/" w http? Jakieś kombinacje z KorKiem, ktoś jakoś doszedł do tego? wink.gif

Pzdr smile.gif


Edit: trick ze spacją znam, owszem w http pomaga, ale w zwykłym użyciu... komplikuje sprawę wink.gif. Po prostu jest mniej wygodne za każdym razem dodawać spację przed emotką...smile.gif. Ale było wałkowany ten temat, więc poprawki w kodzie coś na wzór kIEview się nie spodziewam, więc nie zawracam już z tym głowy.

Styl Essic, faktycznie brak zmiennej. Jutro to rozgryzę i poprawię wink.gif Dzięki.
Mucha
A odkąd to w konferencjach można wysyłać zdjęcia? A masz zmienna %display% w stylu? To moża być błąd nie ze złym wyświetlaniem nicków ale ze złym kończeniem grupy
EDIT
Dodaj spacje przed emotikona ":/", w domyślnych emotikonach chyba jest
merman
QUOTE(zhvir @ 19.07.2007 - 23:13) *

nowe możliwości tak na szybko:



szczegóły wkrótce...


wkrótce?
Mucha
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9858
dodałem przykład zastosowania, a dokładniej ten fragment
CODE
.emoticon_text
{
layout-flow : vertical-ideographic;
font-weight: bold;
}
Różne kolory dla przychodzących i wysyłanych można otrzymać łącząc klasy np send .emoticon_text oraz .recv emoticon_text itd
Bananan
Pobawiłem się trochę wtyczką, zrestartowałem i kicha...
CODE
Plug plugins\kDuoView.dll made a booboo ...
  "Grupa 780008 dla akcji 780115 nie istnieje!"

Jak to naprawić? Pomoże ktoś? smile.gif
odludeq
mam ten sam blad.. u mnie pomaga wylaczenie GGimage.. ;] [windows vista, IE7]
czy planowane jest dodanie funkcji, ktorej brak ciagle zniecheca mnie do przejscia na kDuo.. mianowicie mozliwosc wczytania poprzedniej rozmowy po otwarciu pustego okna..? ;]
Mucha
Jak masz wyłączone menu z B,U,I itd to nie ma się gdzie utworzyć menu z wysyłaniem obrazka. Na razie nie mam czasu tego poprawić. Poprzednia rozmowa (może) będzie zrobiona przy wykorzystaniu kIEView (tzn 2 wtyczki na raz).
EDIT
Poprawka tego błędu znajduje się na serwerze (1.2.3.2). Poprzedniej rozmowy się nie da zrobić. Dla osób które mają problemy z jakością screenów w JPG zamieszczam wersje z PNG, wymaga lpng.dll.

Załączniki

Keleos
wersja PNG przetestowana... jakość nadal fatalna... a co więcej - screeny się w ogóle nie wysyłają.. widzę je tylko ja (przy zaznaczaniu, bo w okienku nic)
y37
w czasie rozmowy nie zjezdza mi na dol gdy przychodzi nowa wiadomosc
co zrobic?
Mucha
Masz pewnie wciśnięty przycisk "Autoscroll" - ten z suwakiem.
Bull_Byk
czemu jak ktos wysle mi jakiegokolwiek linka to wyswietla mi to tak:

/www.onet.pl" title="http://www.onet.pl" target="_blank">http://www.onet.pl

gdzie jeszcze zamiast :/ jest emot??

w histori wyswietla to normalnie :/


a jeszcze jedna sprawa na kduo w histori nie wyswietla emotow tylko sam tekst ;/ mimo ze mam odhaczone "nie wyswietlaj emotikonow w histori"
Wizard
Aby link się poprawnie wyświetlał, zrezygnuj z emoty ":/" lub - lepsze rozwiązanie - wstaw spację przed jej deklaracją w pliku .txt. Ale to obejście, a nie rozwiązanie. Niektórzy uważają, że aktywność linku powinna być taka jak w kIE (po kropce) - a inni, że nie. To jest przyczyną tego - moim zdaniem - problemu.

Bull_Byk
no tak to jest duze obejscie bo wtedy ikonka :/ nie dziala
fakt faktem nei zauwazylem ze jest nowa wersja kduo i tam jzu sie to nie dzieje tyle ze przy http:// jest emot.


i coz tu z tym emotem zrobic ??

jeszcze pytanko jak sie w kduo formatuje date DD:MM:YYYY HH:MM:SS ??


EDIT:
po kilku dniach testow dorzuce i moje zastrzezenia:
- problem ktory pisze w tym poscie emoty :/ i problem z Http:// jesli dziala emot to widze http"emot"/ jak emot jest nieaktywny to stronki wyswietla normalnie
- zrzuty ekranu lub czesciowe zrzuty, jesli korzystam z opcji zrzutu w kduo to sa jakies takie szare przyciemnione wrecz czarnobiale, jesli wykorzystuje GGimage zrzut jest ok tylko ze ja go nie widze w oknie rozmowy a jedynie w archiwum
- w kIE jak sie juz wyslalo emota i tekst to jak sie zaznaczalo caly fragment w oknie rozmowy to kopiowal sie i emot a w kduo emoty sie nie kopiuja np.
kIE: hej smile.gif co slychac <wesoly> po zaznaczeniu i skopiwaniu widzimy: hej smile.gif co slychac <wesoly>
kDuo: hej smile.gif co slychac <wesoly> po zaznaczeniu i skopiwaniu widzimy: hej co slychac
mi pasowalo tak jak bylo w kIEview chociazby z tego wzgledu ze jesli poki co pierwszego problemu z :/ i http:// nie da sie rozwiazac adaloby sie kopiowac to wtedy bym kopiowal caly adres a tak kopiuje tylko http/ a 'zjedzone' jest :/
psota
Ja natkałem sie na takie problemy:
1. Wiadomości z % się nie wyświetlają.
2. Jak otwieram kontakty gg w tabletce to mam ikonkę od kDVimage, ale jak potem otworzę kontakt z innej sieci, to kolejne kontakty już nie mają ikonki.
3. Przy przeglądaniu historii logi się strasznie zaśmiecają.
Mucha
3 powyższe błędy poprawione, na serwer poszła wersja 1.2.3.3.
Bull_Byk
to jeszcze z moimi sugestiami daloby sie cos zrobic??
Mucha
To z emotikonką to już było z 10 razy, dodaj sobie spacje albo ją usuń. A kopiowanie jest takie jakie jest żeby zachować kompatybilność ze starszymi (lub nowszymi, już nie pamiętam) wersjami IE. Co do zrzutów ekranu to musisz pokazać screeny.
ikari
Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł powiedzieć coś więcej niż:
nie działa
Ale nie mogę. Need help:

CODE
Critical structured Exception "Unknown Exception [eedfade]" occured at adress 0x77E4BEE7 in the main Thread.
Information: [0xD7] [0x30] [0xD7] [0xD7] [0x10] [0x8C] [0xDC]

inIM: 22200(0x129d58 , 0x0)(30B) [tabletKa->kDuoView]

Stack trace:
.0000BEE7 RaiseException+0x0000003C [kernel32_5.2.3790.3959]
.000859D7  [kDuoView2_1.2.3.3]
.0008D162 IMessageProc+0x00000542 [kDuoView2_1.2.3.3]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.138]
.000376B2 _IMessageProc@4+0x000026DD [ui_0.1.22.54]
.0002367E  [ui_0.1.22.54]
.00023BF5  [ui_0.1.22.54]
.0001B6E3 LoadCursorW+0x00004CF5 [USER32_5.2.3790.3959]
.0003AA43 GetScrollPos+0x00009E0D [USER32_5.2.3790.3959]
.00015E22 IsDialogMessageW+0x00000181 [USER32_5.2.3790.3959]
.0001FBEE DefDlgProcA+0x00000022 [USER32_5.2.3790.3959]
.0001B6E3 LoadCursorW+0x00004CF5 [USER32_5.2.3790.3959]
.0001B874 LoadCursorW+0x00004E86 [USER32_5.2.3790.3959]
.0001C2D3 IsWindow+0x00000148 [USER32_5.2.3790.3959]
.00008C40 ScrollWindowEx+0x000007C0 [USER32_5.2.3790.3959]
.00007900 CreateDialogIndirectParamAorW+0x00000033 [USER32_5.2.3790.3959]
.0001F980 CreateDialogParamA+0x0000004A [USER32_5.2.3790.3959]
.0001AE8E  [ui_0.1.22.54]
.0003BD82 public: static class Stamina::LibInstance & __cdecl Stamina::LibInstance::get(void)+0x00002D6A [ui_0.1.22.54]
.00036F9A _IMessageProc@4+0x00001FC5 [ui_0.1.22.54]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.138]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.138]
.000284C5 KiUserApcDispatcher+0x00000025 [ntdll_5.2.3790.3959]
.00014E08  [konnekt_0.6.22.138]
E837E61D



Nastąpi zamknięcie programu!
Równolegle truję Musze, sorry za nieodpowiednią kolejność ;P (najpierw na gg wink.gif)
Ah, no i bez tabletKi TEŻ nie działa, bez kIE też, kontrolke Mozilli mam zainstalowaną.
Bull_Byk
no to co do obrazka to co pisalem to np strona glowna konnekta po zrzucie wyglada tak:



a tu widok emotow:



ogolnie obraz jest jakby pozbawiony kolorow i zszarzaly ;/


a najlepiej to na fotkach widac wzialem fotke aktorki z jakiejs stronki:

za pomoca GGimage(chociaz w kduo w oknie rozmowy tego nie widac, mozna zobaczyc tylko w archiwum):



i za pomoca KDuo:

psota
A jaki stopień kompresji masz ustawiony?
Mucha
To nie wina kompresji, bo jest taka sama jak w ggimage. SOA#1 - u mnie działa, jak mi powiesz dlaczego u Ciebie nie działa to to poprawię. Podaj jakiego masz windowsa, rozdzielczość, kartę graficzną, wersję kDuo i ggimage, może jak się więcej zbierze informacji to da się dostrzec jakąś prawidłowość.
Bull_Byk

kduoview 1.2.3.3 ale na 1.2.3.2 to samo sie dzialo
mam windowsa xp pro z SP2
rozdzielczoc 1024x768 na karcie graficznej ATI Sapphire Radeon 9550 na AGP smile.gif
GGimage 0.2.5.11


mam nadzieje ze te informacje cos dadza ;]
ikari
A mój crash? wink.gif Any ideas? Powiedz chociaż, co kDuo robi w okolicach linii, w której się sypie...
Bull_Byk
ikari nie jest to jakis blad wspolpracy tabletki z kduo?? sproboj wylaczyc tabletke??
Mucha
Bull_Byk: No to mogę tylko powiedzieć, że taki sam błąd występował u osoby która ma 9550XT.
ikari: Nie jestem cudotwórcą, mi ten błąd mówi tyle samo co Tobie.
Bull_Byk
Mucha i co uwazasz ze to wina sterownikow?? czy karty graficznej??

przeciez to nie moze byc az tak daleko idacy problem (chyba)
ikari
QUOTE(Bull_Byk @ 23.09.2007 - 13:45) *

ikari nie jest to jakis blad wspolpracy tabletki z kduo?? sproboj wylaczyc tabletke??

Z mojego posta z logiem: "Ah, no i bez tabletKi TEŻ nie działa"

QUOTE(Mucha @ 23.09.2007 - 13:49) *

ikari: Nie jestem cudotwórcą, mi ten błąd mówi tyle samo co Tobie.
A w czym piszesz? Visual Studio generuje chyba pliki PDB, w których podaje ładnie, które adresy pamięci to jakie funkcje z kodu...

PS. Bull_Byk'owi chyba wszystkie screeny robi z 4-bitową głębią kolorów z tego co widać. Może jakieś API się buntuje i bierze sobie taką wartość domyślną?
UNK
Bull_Byk aż zobaczyłem jak u mnie to wygląda, co prawda nie wstawia obrazka do okna rozmowy, ale w historii jak i plik zapisany na dysku są ok.
kDv: 1.2.3.3
GGimg: 0.2.5.11
kIEv: 0.1.8.3
Bull_Byk
UNK z ggimage to rzeczywiscie nie widac w oknie rozmowy chodz obrazek jest wstawiony poprawnie a w kduo sa cyrki. wiesz nie wiem jak wam ale ja jednak lubie wiedziec co posylam widzac to w oknie rozmowy. poza tym w kIE jeszcze tak ladnie informowalo ze obrazek zostal pomyslnie wyslany w kDuo nie zauwazylem tego ;/

i tez mam kIEv: 0.1.8.3 wczesniej tego nie pisalem
Mucha
ikari: Ta wtyczka jest w Delphi.
Bull_Byk, UNK:Bo klikacie na złą ikonkę... Zauważcie ,że są 2 ikonki palety.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.