Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kIEview
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
klapek
QUOTE(riddle @ 13.10.2005 - 20:02)
Parę tricków dla okienka wpisywania wiadomości

Ctrl + E - wycentrowanie pisania w okienku. (niewysyłany)
Ctrl + J - do lewej
Ctrl + I - wstawienie tabulatora (wysyłany)
Ctrl + S - wysłanie wiadomości
Ctrl + > - zwiększenie rozmiaru czcionki dla tego co wpiszemy zaraz bądź tego co zaznaczyliśmy (niewysyłany)
Ctrl + < - zmniejszenie -/-
*



a da sie na stałe ustawić rozmiar wpisywanej czcionki?
Bo$s
mam 2 pytania co do opcji Poprzednia rozmowa. U kolegi jest ustawione, ze wczytuje nie cala rozmowe, ale tylko ileś tam wiadomości, gdzie to ustawić ? A drugie pytanie to czy da się zrobić tak, żeby po napisaniu wiadomości opcja Poprzednia rozmowa nie znikala z menu ?
Sija
Bo$s: nie i nie.
Bo$s
screen od kumpla:

user posted image
dulek000
Albo kumpel zbudował sobie własne KIEView, albo nazywa się Kuba Niegowski. wink.gif

edit: A to w takim razie sorry, mój błąd. blush.gif
keeveek
jeśli rozmowa ma więcej niż 200 wypowiedzi to zostanie wczytane tylko 200 pierwszych, to znaczy ostatnich.. tongue.gif
xxllxx
U mnie również przy dłuższych rozmowach wczytuje 200 wiadomości... Przy krótszych wszystkie.
daroc
W jaki sposób wczytywać ostatnie wiadomości z historii? Nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji... Ani info o tym na tym forum.
Bo$s
jak otworzysz czyjes okno i jest ono puste (!) kilkasz prawym i wybierasz poprzednia rozmowa
lhs
Klik...
januh
Witam, mam chyba nietypowy problem smile.gif Otóż korzystam z win2000, z wyciętym ie wg przepisu z tej strony. Mam jednak zainstalowany mshtml engine z ie5 (czyli mshtml.dll, mshtml.tlb, mshtmled.dll, mshtmler.dll, dogrywałem jeszcze shdoclc.dll).

Gdy otwieram okno rozmowy pokazuje mi się błąd, co widać na załączonym obrazku. Po kliknieciu ok otwiera się okno i mogę rnormalnie prowadzićkonwersację, działa wszystko, na czym mi zależy - formatowanie, grupowanie wypowiedzi. Ale okno błędu jest denerwujące, mógłby mi ktoś pomóc się go pozbyć? Próbowałem już nadpisywać w/w pliki tymi z ie6sp1, ale bez oczekiwanego rezulatatu. Może coś jeszcze musze dołożyć? Z jakich konkretnie plików korzysta kiev?

Z góry dziękuję za pomoc! biggrin.gif

Olórin
Zaktualizuj całe IE do 6.
januh
Hehe... Gdyby takie rozwiązanie mnie satysfakjonowało to nie zawracałbym wam i sobie głów jakimiś dllkami itd., nie sądzisz? biggrin.gif Zależy mi na tym, by całego ie6 nie instalować...
M.c.M
Jakich dokladnie bibliotek potrzebuje wtyczka KIEview, bo nie mam wogule IE i musze wiedziec jakie pliki skopiowac
januh
Oto, co wylistował procexp.exe na windowsie z ie6...
CODE
clbcatq.dll        Microsoft Corporation    2000.02.3529.0000

cscdll.dll    Agent sieci w trybie offline    Microsoft Corporation    5.00.2195.6713
cscui.dll    Interfejs użytkownika buforowania z strony klienta    Microsoft Corporation    5.00.2195.6705

imgutil.dll    IE plugin image decoder support DLL    Microsoft Corporation    6.00.2800.1106

kIEview.dll    Okno rozmowy z emotikonami i stylami css    Stamina-Konnekt    0.01.0008.0003

mlang.dll    Multi Language Support DLL    Microsoft Corporation    6.00.2800.1106

mshtml.dll    Microsoft (R) - Podgląd skryptów HTML    Microsoft Corporation    6.00.2800.1528

msls31.dll    Microsoft Line Services library file    Microsoft Corporation    3.10.0337.0000

shdoclc.dll    Biblioteka powłoki obiektów DocObject i formantów    Microsoft Corporation    6.00.2800.1106
shdocvw.dll    Biblioteka powłoki obiektów DocObject i formantów    Microsoft Corporation    6.00.2800.1762


Swoją drogą... Głupi ten windows biggrin.gif Jak przekopiuję pliki z mshtml engine w wersji 6 na windę z ie5 to głupi explorer nie chce się uruchomić biggrin.gif

Ktoś wie może, jak zbajerować kieview, by szukało dllki w jakimś innym katalogu? Dll z ie5 muszą pozostać w systemie... Ale też chciałbym, by kieview nie wypluwał ciągle wiadomości o błędzie! O... A może da się wyłączyć informowanie o złej wersji ie? Bo kiev na plikach z 5 działa znakomicie, tzn. grupuje wypowiedzi i daje różne tła pod odbiorcy i moje wiadomości, a do tego tylko bym potrzebował kiev...

Dobra... Nie męczę już tongue.gif Chciałbym tylko wspomnieć, że wspomniane dwa ficzery kiev mogłyby być w standardowej kontrolce... sad.gif
Miłego dnia!
Olórin
Standardowo szuka w katalogu konnekta, dopiero potem w systemie, kwestia jest taka że instalacja ie6 pewnie aktualizuje pewne komponenty w systemie których ie6 wymaga.
januh
Hmm... Mimo obecności plików z szóstki w katalogu programu... Konnekt ładuje biblioteki z system32... A już się cieszyłem!
UNK
Ostatnio zauwazylem pewien blad, u mnie pojawia sie on tylko przy jednej osobie, u kolezanki u wszystkich.
Nie dziala opcja poprzednia rozmowa, po kliknieciu na nia nie ma zadnego efektu, tak jakby z osoba nie bylo w ogule osob, jednak w historii moze byc ich duzo (to samo jesli mam wlaczone przywracanie sesji w tabletce, nie przywraca mi od tego jednego kontaktu, ale to pewnie dziala na tej samej zasadzie:P)
ar2oor
czy zawsze konekt bedzie uzależniony od IE ?
zhvir
doputy dopóki ktoś nie napisze wtyczki korzystającej z silnika innej przeglądarki (np. gecko)... a może skoro nigdy (?) nie będzie nowej wersji kIEview to deweloperzy spróbowaliby wspólnymi siłami zbudować taką wtyczkę? smile.gif
ar2oor
fajnie by było jakby nas mile zaskoczyli w konnekcie 0.7 smile.gif
zhvir
konnekt 0.7 to takie same gruszki na wierzbie jak nowy kIEview :P
psota
jak już by miała być coś pochodnego do kIEview to podejrzewam ze by nie było uzależnione od żadnego silnika
Kachaj
Hmm, mam taki maly problemik,w sumie dwa male problemiki:
1.W pliku emots.txt mam zdefiniowane dwie emoty: jedna pod tekst ":P" a druga pod tekst ":PP"
Gdy ktos do mnie przysle ":PP" wyswietla mi sie emot zdefiniowany pod ":P" i zaraz za emotem dopisuje sie "P"
2.Gdy ktos mi przysle wiadomosc zaczynaja sie od "P" (np "polecam") wyswietla mi sie emot z tekstem "olecam"

Da sie to jakos naprawic? albo skorygowac?
Aule
A jak masz zdefiniowanego tego emota? Jeżeli to ta sama emotka to najlepiej zdefiniowac ją wyrażeniem regularnym:
CODE
"/:-?P+/gi","ikonka.gif"
Jeżeli dwie różne to
CODE
"/:-?PP+/gi","ikonka1.gif"
"/:-?P/gi","ikonka2.gif"
blue.
Czy behavior jest celowo zablokowane? Względy bezpieczeństwa?
chrisgame333
A ja mam takie proste pytanie tongue.gif Skąd mam pobrać wtyczkę kIEview??
Bo na stronie http://www.kplugins.khrone.pl/downloads.xml nie widzę tej wtyczki tongue.gif
dulek000
Z centralki - wtyczka kUpdate.
ciaastek
Ostatnio przeglądając sobie google natrafiłem na coś takiego:

http://www.webtips.pl/index.php?showtopic=3943

Nie wiem czy w kIEview jest możliwość używania js, ale gdyby była, można by coś takiego zaimpletować (zanim wyjdzie kIEview2 biggrin.gif )



jeżeli coś jest nie tak z tym postem (powinien być gdzie indziej; coś takiego już było; nie i koniec - to prosiłbym o przeniesienie/usunięcie)
Aule
To właśnie w kIEview2 miała być możliwość uruchamiania js wink.gif
ciaastek
Rozumiem... a może jakaś mini wtyczka (prowizoryczna), która by ingerowała w kIEview(1)?

Albo może tak... czy dałoby się coś takiego zrobić? Tzn wrzucić jakoś ten JS, bądź cokolwiek innego, aby ta przezroczystość była możliwa?

Bo z niedawnej dyskusji wiem że nix nie raczy nic powiedzieć jak to idzie z nowym kIEview wink.gif (oczywiście to "nie raczy" jest z przymrużeniem oka jak widać)
dulek000
Kiedyś były nieśmiałe próby dodania JS-u - niestety, podchodzi to w przypadku kIEView pod sporty ekstremalne (choć prawdopodobnie jest możliwe).
eKOKOsss
"nix" mam prośbę co do kIEView. Czy możliwe jest abyś tak po prostu od ręki dodał w obiekcie document jakiś atrybut przechowujący wszelkie informacje typu: nick osoby z którą rozmawiamy itd? Mogły by tam być przechowywane wszelkie wartości flag zdefiniowanych dla "Formatowanie wiadomości" > "Tytuł okna wiadomości". To było by piękne i umożliwiło by mi wprowadzenie swoistego rodzaju avatarów w oknie wiadomości.

W tym atrybucie mógł by być po prostu HashTable (tablica z wartościami posiadająca nazwy kluczy takie jak nazwy flag).

A po co mi to?

Otóż mógł bym sobie wykorzystać te informacje w JS i pobierać je poprzez:

document.getAttribute('konnektData')

a docelowo powiedzmy definiować avatary - pewnie możliwości więcej by się znalazło.

Takiego JS osadził bym w CSS w:

BODY {
-Freudjava script: expression(
// ... tongue.gif kod JS
);
}
Mod RzEW
Taka mała dygresja - NIE zalecam korzystać z Javascriptu w obecnym kIEView, najlepiej po prostu go wyłączyć (w opcjach samego IE). Powód? Ktoś może wysłać coś takiego:

CODE
<font style="-ieh: expression(window.open('ht'+'tp://'+'google'+'.pl'))">test</font>


I Konnekt leży. O możliwości wykorzystania w ten sposób dziur w samym Internet Explorerze już chyba wspominać nie muszę...

A na nowe kIEView się nie zanosi :/
eKOKOsss
Może masz rację, jednak na własne ryzyko używał bym tego.
Ew. jeśli źródła kIEView są ogólnie dostępne smile.gif to mógł bym się tym zainteresować.
dulek000
eKOKOsss: To taki lokalny zwyczaj - nie cytujemy ostatniego posta.

I nie, źródła kIEView nie są dostępne, a Nix dla Konnekta praktycznie nie istnieje już.
eKOKOsss
dulek000: Lokalnie dostosuje się do zwyczajów, ale jest to dla mnie dziwny zwyczaj, musicie sobie tu mocno ufać :]. Lokalnie można się czasem przejechać wink.gif

Szkoda, z tego co tu przeczytałem to szybko wersji kIEView 2.0 nie będzie. W dodatku faktycznie przydało by się, dla ludzi robiących skórki, troszke funkcjonalności. Okej, nie wiem tak na prawdę kto teraz rozwija kIEView ale biggrin.gif było by barrdzo miło gdyby zmienne były by dostępne w jakimś obiekcie w JS biggrin.gif
sectorek
czy ktos moze mi pomoc? napisalem tutaj temat ale niestety nikt nie odpowiedzial. kiedys mi dzialal konnekt z kIEview ale teraz nie ;( i za cholere nie moge sobie z tym poradzic.
pomocyyyyy!
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=11258
fóbar2k
może to troche noobskie ale...
dałby ktoś linka do kIEview.
szukałem i nie mam =[
ZenitH
QUOTE(fóbar2k @ 23.11.2007 - 19:56) *

dałby ktoś linka do kIEview.

A po zainstalowaniu konekta nie ma? dry.gif
fóbar2k
QUOTE(ZenitH @ 23.11.2007 - 20:26) *

A po zainstalowaniu konekta nie ma? dry.gif

eee no właśnie zdawało mi się że jest daje głowę sobie uciąć że go widziałem a teraz? wsiąkł...
Wizard
kIEview zawsze było i jest do pobrania z centralki wink.gif (kliknij Więcej Opcji)
smash
// tu byl link - juz nie ma!

jest już jakiś temat na forum? (chce wiedziec wiecej)

byle do przodu..
bo kduoview ssie, a kieview potrzebuje odświeżenia..
LooL
Nic głośno nie było mówione.

Skasujcie tamtego posta bo szum się zrobi.
Wczorajsza wypowiedź Siji:
QUOTE
Ktoś udostępni link czy to jest topsecret? wink.gif -- Dexterxx®, 17 lut 2008 (CET)

raczej topsecret, im mniej wiecie tym mniej oczekujecie i na razie tak ma pozostac ;> -- Sija 21:19, 28 lut 2008 (CET)
bartm
Po zainstalowaniu IE 8.0 (beta) często pojawia mi się błąd:
Błąd kIEView:
Wystąpił wyjątek krytyczny (remove).

Jakieś sugestie oprócz odinstalowania IE8 ? smile.gif
zhvir
1. nie instalować niestabilnych wersji programów
2. poczekać na nowe kieview
3. przerzucić się na kDuoView
78Pawel
QUOTE(zhvir @ 17.03.2008 - 23:57) *

1. nie instalować niestabilnych wersji programów
2. poczekać na nowe kieview
3. przerzucić się na kDuoView


KDuoView jest niestety niestabilne..uciążliwe wywalanie się tego pluginu - spowodowało że powróciłem do KIEView. Aczkolwiek poprawione KDuoView (czy wogóle bedzie poprawione ?? ) - będzie się mogło - ze swoimi mozliwościami - spokojnie zmierzyć z KieView..
Lukas77
QUOTE(bartm @ 17.03.2008 - 23:03) *

Po zainstalowaniu IE 8.0 (beta) często pojawia mi się błąd:
Błąd kIEView:
Wystąpił wyjątek krytyczny (remove).

Jakieś sugestie oprócz odinstalowania IE8 ? smile.gif


Wyłącz konnekta, włącz emulację IE7 (przycisk 'IE7 Emulate' na toolbarze) i powinno pomóc.
U mnie działa
eKOKOsss
QUOTE(Lukas77 @ 18.03.2008 - 20:04) *

Wyłącz konnekta, włącz emulację IE7 (przycisk 'IE7 Emulate' na toolbarze) i powinno pomóc.
U mnie działa


U mnie nie działa. Mam włączoną emulację, jednak błąd dalej występuje. Często gdy zamykam po prostu konnekt'a.
archdevil
zainstalowalem ie8 i wszystko smiga elegancko jak narazie tylko nie ogarniam jednej rzeczy : jak wchodze na stronki przez ie tradycyjnie to pokazuje sie ze uzywam ie8 acid2 dziala , ale jak uzywam maxthona (uzywa enginu ie) to juz jest dokladnie tak samo jakbym mial ie7 - acid 2 nie dziala user agent ie7 (mam wrazenie ze stronki szybciej wchodza ale moze mi sie tylko wydawac)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.