Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kIEview
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
skolima
Pytanie do deva : jak dodawać wiadomości do historii, żeby kIEview wyświetlał je poprawnie? Jeśli wyłaczę wtyczkę, wiadomości są widoczne. Po włączeniu wygląda to jak na screenie. Swój kod pokażę, chcę tylko trochę pożądku w nim zrobić :-)

Załączniki

MiLKA
Zaczynasz od stworzenia wiadomości: (kod poniżej jest wyciągnięty prawie żywcem z GGimage, a skoro ja tylko musze zapisywać wiadomości wychodzące, to tutaj jest przykład wiadomości wysyłanej do użytkownika od nas)

CODE
// tworzymy wiadomość
cMessage wiadomosc;
wiadomosc.toUid = (char*) uid.c_str ();
wiadomosc.fromUid = "";
wiadomosc.net = NET_GG;
wiadomosc.type = MT_MESSAGE;
wiadomosc.flag = MF_SEND;
wiadomosc.time = _time64 (0);
wiadomosc.body = (char*) body.c_str ();

// dodajemy do historii
sHISTORYADD ha;
ha.m = &wiadomosc;
ha.dir = "messages";
ha.cnt = cnt;
ha.session = session;
ICMessage (IMI_HISTORY_ADD, (int) &ha);


dodatkowe info:
* zmienna body jest typu std::string
* zmienna session jest pobierana z otwartego okienko, a skoro ty nie masz okienek, bo to jest raczej proces wykonywany w tle, to musisz (jeśli ten parametr jest potrzebny) jakoś inaczej pobrać

ja to robie tak (z otwartego okienka)
CODE
// pobieramy ha.session
HWND uchwyt = (HWND) ICMessage (IMI_GROUP_GETHANDLE, (int) &sUIAction (0, IMIG_MSGWND, cnt));
int session = (int) GetProp (uchwyt, "MsgSession");


Mam nadzieje, że pomoze
Olórin
Gdzies o session bylo w sdk, jesli session = 1 kontynuacja ostatniej rozmowy, jesli 0 - nowa rozmowa.... Przynajmniej dziala w temaciku, w najnowszej becie.....

edit:
plug.h:
CODE

           int session; ///< Oznaczenie sesji.
                       ///  0 - osobna wiadomoœć, lub początek sesji
                       ///  1 - wiadomoœć należy do sesji
MiLKA
a bardzo mozliwe, dawno ten kodu pisałem i nie wszystkie zakamarki pamiętam ;-)
skolima
OMG, szybko to wszystko działa. Kod od MiLKA pomógł, w dodawanej przeze mnie wiadomości nie ustawiałem kilku pól, teraz juz jest cacy (szczególnie gdy dla wiadomości odebranych nie ustawiam flagi MF_SEND :-) )

Co do session -> Olórin już mi to tłumaczył tak z 2 tygodnie temu :-D Aktualnie w moim kodzie znajduje się koszmrek odpowiedzialny za właściwe ustawienie tego parametru. Działa. O ile wiem.
piotr.ek
Co do kIEview jeszcze, nie wiem czemu, ale taki link:
CODE
http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.php?DVDname=Schneider+HCS+500+&amp;Submit=Search&amp;Search=Search

klikniety z okna w K nie otwiera tego, co trzeba (skopiowany i wklejony z kolei tak)... pewnie zamiana + i innych takich na %2b i temu podobne robi swoje...
lolo
Przydałaby sie mozliwość zmiany struktury wstawianych wiadomości jak w tlenie (obok css dodac jakis html/xml)
Olórin
Będzie w nowym kIEView, które nie wiadomo kiedy będzie tongue.gif
piotr.ek
Nowe kIEview... heh, a gdyby ktos nie widzial jeszcze IEview dla Mirandy: (yep - zakladki, avatary, grupowanie wiadomosci - tutaj wiecej)
Lwiczek
A cóż to za dywersja? :>

PS. Nie powiem, ale gdyby cos takiego pojawilo sie w kIEview byloby super... zwlaszcza zakladki :]
PSS. Chyba znowu sprobuje mirandy ;]
piotr.ek
Zakladki sa robione inna wtyczka (tab-cos-tam wink.gif ), co jednak nie zmienia faktu, ze sa... Nie dywersja, a chec zwrocenia uwagi na to, ze swiat obok sie wbrew pozorom nie zatrzymal wink.gif I tez znow dosyc intensywnie mysle o Mirandzie.
arkadyjczyk
Z tego co pamiętam to nowe kIEview ma obsługiwać szablony, więc taki wygląd raczej będzie możliwy do wykonania.
Lwiczek
To że świat nie stoi w miejscu to wiadomo :] Jednakże zespół pracujący nad mirandą jest 'tyci tiny' wiekszy ;)
Niestety po mojej kolejnej probie dalej nie moge sie przekonac to tamtego komunikatora... to chyba przez calkowity bajzel w opcjach i drzewko w liscie kontaktow [co jak co ale zakladki sa duzo bardziej praktyczne...]. To trzeba przyznac k-crew, ze przynajmniej maja jakas koncepcje i staraja sie tego trzymac i nie ma takiego balaganu...
riddle
QUOTE(Lwiczek)
nie moge sie przekonac (...) chyba przez (...) drzewko w liscie kontaktow [co jak co ale zakladki sa duzo bardziej praktyczne...].


Czytałem tutaj i myślę, że się ze mną forumowicze zgodzą, że w K też będzie drzewko, tylko nie pamiętam czy będzie możliwość zamiany drzewko/zakładki.
Lwiczek
No tak... w mitycznej .7 ma byc ;) Tylko hao wlasnie nie napisal czy z mozliwosci wyboru zakladki/drzewko czy nie... :(
hao
Plan dla listy kontaktów jest dosyć ambitny i chociaż może nie będzie bezpośredniego przełącznika drzewko-zakładki to da się zrobić i tak i tak i jeszcze inaczej wink.gif
Lwiczek
No fajnie że jest tyle możliwości, ale jeszcze lepiej by było gdyby możnaby się między nimi przełączać ;]
riddle
Bardzo prosze o nastepujace zmiany w kIEview:
  • Mozliwosc wylaczenia pelnego timestampa (dzien, data, godzina), dzien i data podawac w title elementu span (opcja w Ust.)
  • Traktowanie wiadomosci nastepnych po pierwszej, grupowanych gdy wlaczymy "grupuj wiadomosci od tego samego kontaktu" i wylaczymy "jesli czas sie nie zmienil" jako .sendnext, .recvnext
  • Wczytywanie z historii powinno byc jako .quickeventnormal a nie .quickeventwarning
  • Mozliwosc manipulowania a:hover .. nawet z !important teraz sie nie da
  • Brak jakichkolwiek styli narzuconych z gory - jesli wlaczamy CSS, to nie powinno pogrubiac wiadomosci .recv, .recvnext, dawac tlo na .send, zmieniac paddingow, zerowac font-family i font-size ... prosze
  • Mozliwosc wystylowania .sendfile i .recvfile - linki i tekst sa bledne
  • Dodanie DOCTYPE'a z XHTML 1.0 Strict
@ndy
Dobrym pomysłem było by dodanie do kIEview opcji, że jeżeli napiszemy w oknie rozmowy np. /cls /czysc to okno zostało by wyczyszczone. Wiem że można kliknąć PPM na oknie i wybrać "Wyczyść wszystko" ale tak jest szybciej.

Pozdro
Konrads
Ja mam takie pytanie : Zmieniajac wyglad okna rozmow , zmienia sie wyglad tylko gornej czesci okna, dolna czesc w ktorej pisze wiadomosc pozostaje ze zwylkym , bialym tlem , ktore niekoniecznie pasuje do skinkow z ktorych korzystam;) Jak to zmienic?:> Za szybko odpowiedz z gory big thx
riddle
Tzn możesz... w Ustawieniach masz Wygląd, tam zmieniając pole Wysyłane modyfikujesz tło (kolor i czcionkę) tego na dole...
Prov
Ja jestem zielony w konnekcie więc jeśli ktoś mnie oświeci będe rad. `_^ A więc udało mi się zmienić okno rozmowy, ale nie do końca tak jak bym chciał - mianowicie w Stylu CSS - Empower który wygląda tak:

user posted image

Zmieniła się cała góra ( oprócz paska na samej górze który jest cieniutki i wyświetla dane o rozmówcy ) a ikonki nie ( wyślij, enterem itd. ). `_^ Więc jak zrobić aby te ikonki również się zmieniły oraz góra, czy to może się robi w wtyczce k.Style ? Proszę o pomoc. `_^
Olórin
Tak, robi się to poprzez kstyle.
Prov
A jak zmienić gorę okna rozmowy i w ogóle wszystkich okienek konnekta na takie bez zaokrąglonych rogów. `_^
dulek000
http://windows.online.pl/windowsxp/xp02.htm
PinBack
kView moze powodowac krzaczenie sie wyswietlania K i ogolnie wszystkiego?
Bo od kad zastosowalem rozne style w roznych kontaktach (nie stosowalem wczesniej .css) zaczely mi sie cuda niewidy dziac na pulpicie tongue.gif
klikam prawym to czarna ramka ,jak najdae mychą to sie pokazuje. Okno K - nie ma paska gdzie min. max. zamk. , nie widac opcji w ustawieniach ,jak najade mysza to cos sie pojawia ,cos znika - no ogolnie cuda na kiju wink.gif

W zalaczniku przyklad, akurat to jest z ustawien K

Załączniki

Spass
jeśli miałbym strzelać to według mnie to nie jest wina wtyczki kIEview. to jest chyba problem z wyciekiem obiektów GDI (przynajmniej na to wygląda). pewnie jakaś wtyczka powoduje ten wyciek.

poczytaj:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=5182
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=2268
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4542
riddle
Dokładnie, sprawdź czy nie używasz wtyczek takich jak kółko i krzyżyk, kboard, inne takie podobne co dużo mają „grafiki” i operacji na ekranie.

A do tego wciśnij Ctrl + Alt + Del, Widok -> Wybierz kolumny -> Obiekty GDI i zobacz ile ma Konnekt. Wyłączaj wtyczki o których pisałem (k.away też miewał problemy) i sprawdzaj jak się zachowuje K. Ewentualne problemy = wydzielę nowy wątek.
PinBack
dodaje jako nowy ,aby sie zaznaczylo ze sa nowe posty - prosze moderatora o usuniecie poprzedniego wpisu - dziekuje.

bledem o który pytalem wyzej była wtyka KiK - thx.

pytanie odnoscie CSS - jest jakis parametr odpowiadający za kolor linku?
Bo widze ze jest on taki jaki mam ustawiony w K dla wysyłanej wiadomosci - czarny ,co mi nie pasuje do jednego stylu..
lhs
Modyfikator !important
PinBack
a mogl bys to przedstawic tak łopatologicznie w formie gotowej do zamieszczenia?
Ponieważ moja wiedza na CSS opiera sie na tym ze wiem które wpisy sa do otrzymywanych,a ktore do wysylanych i tyle wink.gif
lhs
Na początek spróbuj:

CODE
a { color: blue !important; }

smile.gif
riddle
To nie jest dobre wyjście. kIEview narzuca wiele rzeczy do stylu. Najlepiej wpisać klasy, np:

.recv .body a { ………… }
.send .body a ……… etc.

I się powtórzyć, tak. Czasem tylko tak to działa.
PinBack
no ni cholery nie kumam, prosiłem o łopatologiczne tłumaczenie tongue.gif
lhs - probowalem dodac to po 'color' ale nic nie dalo
Mam cos takiego i mi prosze rzecz gdzie to mam wkomponowac?
CODE
body {
 color: white;
 margin-right: 0px;
 padding-right:100px;
 background: #000000 url(elusiek.jpg) bottom right;
 background-repeat: no-repeat;
 background-attachment: fixed;
 font-weight: normal;
 font-family: Verdana;
 
}

.send, .sendfile, .sendnext, .filesend {
 background: url(send.gif) left top;
 background-repeat: repeat-y;
 border-bottom: #FFFFFF solid 1px;
 color: white!important;
 font-size: 11px;
 font-weight: normal;
 font-family: Verdana;
 padding: 4px 4px 4px 15px;
}

.recv, .recvfile, .recvnext, .filerecv {
 background: #FFFFFF url(recv.gif) left top;
 background-repeat: repeat-y;
 border-bottom: #DFDFDF solid 1px;
 color: white;
 font-size: 11px;
 font-weight: normal;
 font-family: Verdana;
 padding: 4px 4px 4px 15px;
}
lhs
Po mojemu - dodaj na samym końcu, po ostatnim zamykającym nawiasie klamrowym (będziesz miał niebieskie linki zarówno w wychodzących, jak i przychodzących).
Po riddle-owemu - poczekaj na riddle-a wink.gif


PinBack
działa ,dziękować smile.gif
k3mpa
dawno nie było tego pytania smile.gif więc je zadam - prace stanęły w matywm punkcie ?
DoIY
Nie wiem czy tego nie bylo... ale nie dalo by rady otworzyc dostepu do html??
Nie ze kod html np
CODE
  <div class="send">
   <div class="header">
    <span class="nick">{nick}:</span>
    <span class="timestamp">({timestamp})</span>
    <span class="extinfo">{extinfo}</span>
   </div>
   <div class="body">
    {body}
   </div>
  </div>
jest hardcoded... Tylko np. w plikach mt_message.html.
dulek000
W nowym ma być ;P
DoIY
I to się chwali biggrin.gif... A ten nowy to ktos poda przybliżoną date?? 1.3.5.12 miesiecy??
@ndy
@DoIY jak do tej pory nix(autor wtyczki) nie informował kiedy wyjdzie.
dulek000
Szczerze mówiąc informował, ale ta data już dawno minęła.
riddle
  • Czy da się zasymulować wysłanie wiadomości z flagą MF_HTML_NOEMOTS? Umożliwiłoby to przesłanie kawałka kodu / czegoś co ma znaczki z emotkami bez ich zamieniania. Jak mniemam, teraz takie flagi dostaje status opisowy i powiadomienie, że wiadomość mogła nie dotrzeć.
  • To bardziej propozycja niż pytanie: timestamp wiadomości ma () a innych [] - możnaby ujendolicić do () albo zrobić opcję w Ustawieniach.

A na moje poprzednie pytanie co do podświetlania linków - służy do tego klasa .linkhover dla <a/>. :DDD
riddle
Parę tricków dla okienka wpisywania wiadomości

Ctrl + E - wycentrowanie pisania w okienku. (niewysyłany)
Ctrl + J - do lewej
Ctrl + I - wstawienie tabulatora (wysyłany)
Ctrl + S - wysłanie wiadomości
Ctrl + > - zwiększenie rozmiaru czcionki dla tego co wpiszemy zaraz bądź tego co zaznaczyliśmy (niewysyłany)
Ctrl + < - zmniejszenie -/-
zimaq
Nice smile.gif
Jest więcej takich użytecznych sztuczek? wink.gif
riddle
Dla mnie największą sztuczką to było znalezienie w changelogu informacji dotyczącej <a class="linkhover"/> jak dopisałem w 2 poście wyżej.
GuZiK
Nie wiem czy ten post powinien się znależć w tym temacie.
Da rade zrobić, aby w oknie rozmowy pokazywło informacje, które przechodzą przez wtyczke kTranfser? Miło by to wyglądało w oknie rozmowy tak jak jest w historii smile.gif.

QUOTE
Ctrl + > - zwiększenie rozmiaru czcionki dla tego co wpiszemy zaraz bądź tego co zaznaczyliśmy (niewysyłany)
Ctrl + < - zmniejszenie -/-

Mi nie działa :>.
.nomis
Bardzo miło byłoby też widzieć w historii zmiany opisów i statusów... Często temat rozmowy odnosi sie właśnie do nich wink.gif
riddle
GuZiK: Jasne, że Ci działa. Po prostu Ctrl + > to Ctrl + Shift + . biggrin.gif

No byłoby miło. Ale kIEview2 się robi, może tam będzie to lepiej zrobione. smile.gif
zimaq
QUOTE(.nomis @ 17.10.2005 - 11:32)
Bardzo miło byłoby też widzieć w historii zmiany opisów i statusów...
*


Oczywiście jako opcja, bądź tylko dla wybranych osób.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.