Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kStatusLog
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
zenq
QUOTE(.nomis)
A DzielniK nie powinien być właśnie POD kAway?

jak jest POD to nie dziala "nie wysylaj ponownie co x sec." tylko wysyla caly czas nie czekajac...
Aule
Mówcie czy wam działa

Poprawiona wersja kStatus'a. Nie wiem na ile to mi sie udało, bo u mnie działała stara wersja.

Changelog:
-Zmiana nazwy na KStatusLog, w skrócie kSL.
-Dodane okienko do którego loguje zmiany opisów(okno ma narazie 1 ułomnosć - nie zapamiętuje zawartości)
-Interfejs->Formatowanie pól, na samym dole tongue.gif
-Nie trzeba restartować konnekta po zmianie opcji.

Dla osób używających DzielniK'a polecam ściągnąć nową wersje z http://pz16.alternatywa.info. Wtyczka ma wyższy priorytet niz gg i to ja prosi o podanie identyfikatora sieciowego. Stara wersja nie podawała więc był krytyk. Prosiłbym kogos o sprawdzenie czy teraz działa, ze starą wersją Dzielnika 0.0.0.2. Gdyż poprawiłem obie wtyczki.

Załączniki

foxtwo
wszystko dziala jak na razie...
QUOTE
-Dodane okienko do którego loguje zmiany opisów(okno ma narazie 1 ułomnosć - nie zapamiętuje zawartości)

chyba najwazniejsze... biggrin.gif

Dodano:
to okienko mogloby miec taka zawartos w postaci tabelki:
[DATA i GODZINA] | [NAZWA] | [STATUS] |
przydalaby sie rowniez mozliwosci sortowania zwgledem dat/nazwy i statusu biggrin.gif
hehe... to tylko taka mala propozycja :wink:
Olórin
pz16 - są w tej wersji uwzględnione poprawki/sugestie które wysłałem do UNK po przejrzeniu kodu?
case
QUOTE(pz16)
-Dodane okienko do którego loguje zmiany opisów(okno ma narazie 1 ułomnosć - nie zapamiętuje zawartości)

nie wiem czy nix by sie zgodzil, ale kiedys w kBocie bylo zaje*iste okno logowania zdarzen i gdybys "zapozyczyl" od niego "przepis" na to okno to byloby genialnie ..
no i zapamietywanie zawartosci oraz wielkosci i polozenia okna na pulpicie obowiazkowo ! smile.gif

PS: "kontakt case zmienil status .." podkreslone wydaje mi sie zbedne ..
Aule
Są, ale miłobyłoby jakbyś to mi te sugestie wysyłał.

Nix sie do mnie nie odzywa od jakiegoś czasu. Nie wiem czy sie obraził, jak MiLKA, czy poprostu nie dostaje moich wiadomości. Tutaj na pewno dostanie.

Co do kolumn to moge sie podjąć czegoś takiego, ale wtedy raczej nie będe miał możliwości przywracania statusów wcześniejszych. Tera też tego nie ma, ale łatwo to da sie zrobić.
zenq
[opinion] u mnie jak narazie dziala, tak samo jak wersja poprzednia smile.gif[/opinion]

[bug] okienko z statusami za kazdym razem otwiera sie na calej szerokosci ekranu sad.gif zmnijeszam, zamykam, otwieram i znowu duze. [/bug]

[fjuczer rekłest] moze wprowadz do tego okienka opcje wczytywania z pliku/historii konfigurowalnej liczby ostatnich opisow... [/fjuczer]

---edit

[next fjuczer please] i opcje wylaczania ikonki w oknie programu...plis smile.gif [/fjuczer]

chyba chwilowo pozostane przy wersji poprzedniej... smile.gif
case
QUOTE(pz16)
Nix sie do mnie nie odzywa od jakiegoś czasu. Nie wiem czy sie obraził, jak MiLKA, czy poprostu nie dostaje moich wiadomości. Tutaj na pewno dostanie.

oby sie zgodzil [.. z reszta nie widze powodow dlaczego nie, skoro kBot zdechl, a fragment kodu moze sie nam przydac :wink:]
Olórin
pz16 - poszło na jabbera, jakbys czegos z tego nie rozumial [bo troche tam namieszalem smile.gif] to pisz smile.gif

A odnosnie okna z logiem, to tabelka była by najlepsza.
foxtwo
QUOTE(Olórin)
A odnosnie okna z logiem, to tabelka była by najlepsza.
Potwierdzam... :wink:
dulek000
Okno logowania zawsze ma szerokość ekranu.

Poza tym EXTRA!
Sad
Bug Raport:

1. Gdy odznaczy sie opcje Zapisuj do historii (aczkolwiek analogicznie zaznaczylem Zapisuj do pliku).. kStatusL nie loguje statusow w dialogu.

2. W dialogiu kStatusL zamiast "wyczyść" pisze "wyszysc" - Taka mała literowka :>
[/code]
.nomis
Loguje tylko wtedy, kiedy okno jest otwarte - to tak specjalnie? smile.gif
Sad
QUOTE(.nomis)
Loguje tylko wtedy, kiedy okno jest otwarte - to tak specjalnie? smile.gif


QUOTE(Pz16)
-Dodane okienko do którego loguje zmiany opisów(okno ma narazie 1 ułomnosć - nie zapamiętuje zawartości)
.nomis
A faktycznie smile.gif Coś jakiś mało spostrzegawczy jestem ostatnio... Nie zakochałem się tongue.gif
foxtwo
jesli chodzi o zapisywanie do historii to lepszym pomyslem wydaje mi sie zapisywanie opisow danej osoby wg dni, w ktorych osoba miala dany opis... bo teraz do danych kontaktu zapisywany jest opis, a jakby tak wszystkie opisy bylyby zgrupowane w jednym dniu ? (eee... trudno to wytlumaczyc) :wink:
Aule
Nowa wersja 0.0.5.5.
Chngelog:
-kolumny w oknie
-podwójne kliknięcie otwiera okno rozmowy z kontaktem

Sugestie i błedy proszę pisać :wink:

Załączniki

foxtwo
Noooo wreszcieee.... juz nie moglem sie doczekac ! biggrin.gif Wszystko piknie smiga itp., ale brakuje jednej malej rzeczy... mowa o sortowaniu w oknie logow :wink:

Ps: da sie nie zapisywac swoich statusow ?
Ps2: jak dodaje nowe opisy na liste logow to dodaje je na samym dole, tak ze trzeba scrollem zjezdzac... moze lepiej u gory ?
Aule
No sortowanie potrzebuje jeszcze czegoś czego nie mam.
Ad2. OK. Gdzieś sie zrobi mozliwość nie zapisywania własnych statów. Tylko gdzie? W konfigu?
Ad2. Ktos jeszcze chce odwrotne dodawanie?
foxtwo
QUOTE(pz16)
No sortowanie potrzebuje jeszcze czegoś czego nie mam.

Nom to znaczy, ze bedzie - Zaje...e ! biggrin.gif
QUOTE(pz16)
Ad2. OK. Gdzieś sie zrobi mozliwość nie zapisywania własnych statów. Tylko gdzie? W konfigu?

Najlepiej by bylo w konfigu...
QUOTE(pz16)
Ad2. Ktos jeszcze chce odwrotne dodawanie?

Jak juz masz w planach sortowanie to nie wiem czy bedzie trzeba to robic... :wink:
Olórin
Ja poprosze jeszcze przycisk "kopiuj opis" :] oraz "kopiuj linię" [z możliwością zaznaczenia kilku lini]
foxtwo
no i mozliwosc zapisywania do historii statusow kilku WYBRANYCH osob (w "Więcej" o kontakcie widze zakladke, ale nic tam nie ma)... :twisted:
dulek000
Wtyczka ekstra, tylko okno logowania ma zawsze długość ekranu :?
.nomis
Nie, tylko po starcie K okno ma domyslną wielkość. A tak, to dopóki isę nie wyłączy Konnekta, okno zapamiętuje swój rozmiar.
jareq
QUOTE(Olórin)
Ja poprosze jeszcze przycisk \"kopiuj opis\" :] oraz \"kopiuj linię\" [z możliwością zaznaczenia kilku lini]

Ja też bym prosił o coś takiego...

ps. przydał by się jeszcze przycisk do kopiowania numerów (UID) z historii wink.gif ale to już chyba działka hao
.nomis
A ja bym prosił coś takiego żeby opisy wybranych kontaktów był zaznaczane w oknie logowania. Np. były zapisywane czerwonymi literami. Dałoby się? :>
Lwiczek
a ja przylaczam sie do prosby foxtwo. Przydaloby sie zapisywanie statusow z jednego dnia jako niejako jedna rozmowa [analogicznie jak inne pozycje w oknie historia] a nie kazdy opis jako osobna konwersacja [lub jeszcze inne przedzialy czasu - dwa dni, tydzien, etc] :) bo na razie jest to odrobine irytujace :)
foxtwo
QUOTE(Lwiczek)
a ja przylaczam sie do prosby foxtwo. Przydaloby sie zapisywanie statusow z jednego dnia jako niejako jedna rozmowa [analogicznie jak inne pozycje w oknie historia] a nie kazdy opis jako osobna konwersacja [lub jeszcze inne przedzialy czasu - dwa dni, tydzien, etc] smile.gif bo na razie jest to odrobine irytujace smile.gif

Nic dodac, nic ujac :wink: (a juz sie balem, ze nikt nie zrozumial tego co napisalem laugh.gif laugh.gif laugh.gif ).
atol
Pobrałem wtyczkę kStatusLog i działa bez żadnych problemów (win XP)

Pozdrawiam :mrgreen:
Aule
biggrin.gif A właśnie zapomniał bym. Jest nowa wersja (0.0.5.6). Znajdziecie ją w katalogu i na moim homesite'ie
dulek000
Co jest nowego?
alberht
QUOTE
Zmiana kontrolki w oknie na ListView
Mozliwość grupowania
Kopiowanie opisu, bądź linii(możliwość zaznaczenia kilku)
Zapamietywanie ostatniej sesji
Mozliwość nie zapisywania własnych statusów
Możłiwość usuwania pliku, gdy jego rozmiar przekroczy 3 MB
dulek000
Spoko!
alberht
'halo wisła, halo wisła, jak mnie słyszysz? ja grab, ja grab...' - nie ma problemu wink.gif
radiator
witam wszystkich.
mam problem z KSL - jeżeli włącze wersję 0.0.5.7 (innych nie sprawdzałem) to dostaję piękne
CODE
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x77F4200B in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x34]

inIM: 12(0x0 , 0x0)(30B) [kStatusLog->CORE]

Stack trace:
.0000200B RtlEnterCriticalSection+0x0000000B [ntdll_5.2.3790.0]
.000051B2  [ksl_0.0.5.7]
.00007891 _IMessageProc@4+0x00000371 [ksl_0.0.5.7]
.0001751B  [konnekt_0.6.20.115]

Dzieje sie tak na Win2003 i Konnekcie tak jak widać. Aha - jak sprawdziłem tak samo dzieje się ze starą wtyczką KStatus 0.0.3.4. Z kAllStatus nie miałem problemów (KSL uruchamiając miałem ją wyłączoną).
Olórin
Hmmm...a używasz grupowania ? mi się przy któryms podejsciu gryzly to ksl'a wyłączyłem biggrin.gif
Aule
Napisz jakie masz wtyczki to moze sprobuje odtworzyć sytuację. I skontaktuj się ze mna w tej sprawie.
Lipa.dk
mam małą propozycję ad. ksl'a. dzisiaj sobie takiego ficzera wymyśliłem, który w zasadzie funkcjonowałby bardziej jako taki se bajerek, niż coś cholernie przydatnego... przejdźmy więc do sedna sprawy: tak sobie pomyślałem, czy ksl nie mógłby poprzez darmowe bramki operatorów rozsyłać smsy ze zmianą statusów poszczególnych osób... w sumie najwiękzy problem chyba byłby z bramką idei i wpisaniem hasła z tokenu, ale przecież jest jeszcze mBox (co mi by najbardziej odpowiadało). w każdym bądź razie ja to widzę tak: w konfiguracji samej wtyczki wybór z jakiej bramki korzystać (ew. hasło i login mogłaby pobierać z ustawień poszczególnych bramek w K), w Więcej > kStatusLog pojawiłaby się opcja (np.) "Wysyłaj statusy SMSem" i w menu wtyczek jakaś ikona, dzięki której możnaby tą opcje (wysyłanie zmiany statusów osób uprzednio zaznaczonych smsem) włączyć/wyłączyć. najlepiej gdyby reakcja (wysłanie smsa) odbywała się wyłącznie podczas zmiany statusu opisowego, bo w zasadzie tylko o to mi chodzi - o sprawdzanie co kto sobie tam wpisuje, a nie o inwigilację typu kto kiedy i o której był dostępny... moim zdaniem byłaby to całkiem fajna sprawa, a jeśli już gdzieś coś takiego zastosować, to chyba tylko w ksl'u, bo jakby proces wstępny już wykonuje - pobiera te statusy smile.gif
case
QUOTE(Lipa.dk)
mam małą propozycję ad. ksl'a. [..]

jak dla mnie useless.. jesli chce z kims pogadac [a nie jest dostepny], to wysylam mu smsa , zeby wszedl na net [i vice-versa].. z reszta smsy z netu roznie lubia sobie dochodzic - czasem wcale, czasem z poslizgiem.. nie wiem czy zdaloby to egzamin, no i watpie czy ktos bylby sklonny to napisac, skoro cholernie przydatnych rzeczy nie ma kto zaimplementowac.. :?
Lipa.dk
QUOTE(case)
..jesli chce z kims pogadac [a nie jest dostepny], to wysylam mu smsa , zeby wszedl na net [i vice-versa]..

byćmoże niejasno się wyraziłem... nie chodziło mi o to, żeby ta wtyczka rozsyłała mój opis, a o to, żeby opisy osób, które sobie wybiorę były do mnie przysyłane smsem... oczywiście same opisy, a nie statusy dostępności.
case
QUOTE(Lipa.dk)
QUOTE(case)
..jesli chce z kims pogadac [a nie jest dostepny], to wysylam mu smsa , zeby wszedl na net [i vice-versa]..

byćmoże niejasno się wyraziłem... nie chodziło mi o to, żeby ta wtyczka rozsyłała mój opis, a o to, żeby opisy osób, które sobie wybiorę były do mnie przysyłane smsem... oczywiście same opisy, a nie statusy dostępności.

same opisy a nie statusy..? teraz to juz wogule nie rozumiem po co ta wtyczka.. jesli wysylalaby statusy, wiedzialbys, ze ktos z kim chcesz pogadac wszedl wlasnie na net i to bylo jedyne sluszne zastosowanie takiej wtyczki, jakiego sie doszukalem.. :roll:
zenq
lipa.dk chce poprostu miec mozliwosc sledzenia statusow danej osoby, i miec mozliwosc informowania o tym nawet jak jest poza domem smile.gif
Aule
W k.Awayu jest i jest do tego interfejs, więc to jest do zrobienia, jednak wole tera szukać przyczyny występowania błędów, a nie bejerów, z których by 2 osoby korzystały dodawać. Nie wiem po co Ci wiedzieć jakie ktoś ma opisy, jak nie ma Cie przy kompie... :wink:
case
QUOTE(zenq)
lipa.dk chce poprostu miec mozliwosc sledzenia statusow danej osoby, i miec mozliwosc informowania o tym nawet jak jest poza domem smile.gif

to polecam kSl.. zapisze wszystkie zmiany statusow / opisow i po powrocie do domu / podejsciu do komputera, wszystko bedzie spisane .. :roll:
Lipa.dk
no dobra... to juz zostałem zbluzgany laugh.gif to była tylko propozycja... zresztą jak już wspomniałem (i sam się do tego przyznałem) nie byłoby to coś cholernie potrzebnego, ale bajerek fajny... dobra... zapomnijmy 8)
zenq
QUOTE(case)
QUOTE(zenq)
lipa.dk chce poprostu miec mozliwosc sledzenia statusow danej osoby, i miec mozliwosc informowania o tym nawet jak jest poza domem smile.gif

to polecam kSl.. zapisze wszystkie zmiany statusow / opisow i po powrocie do domu / podejsciu do komputera, wszystko bedzie spisane .. :roll:
dokladnie, ale z postu lipa.dk wynika ze chce byc "na bierząco" i wiedziec odrazu nawet jak nie ma Go przy kompie, a nie po powrocie do kompa...
ja jak chce sldzic czyjes opisy to otwieram i zamykam okienko rozmowy (przy zaznaczonej opcji zapamietywania rozmowy po zamknieciu) wtedy wystarczy tylko otworzyc okienko i czarno na...zielonym ( tongue.gif ) mam wyswietlone co gdzie jak i kiedy...
moim zdaniem bajer zbedny :/
Aule
Hehe. Ja sie tylko zastanawiam co by było, ajkby osoba miała probelmy z netem, albo byłaby maniakiem zmiany opisów... Wtedy komórka by nie przestawała dzwonić :wink:
zenq
QUOTE(pz16)
Hehe. Ja sie tylko zastanawiam co by było, ajkby osoba miała probelmy z netem, albo byłaby maniakiem zmiany opisów... Wtedy komórka by nie przestawała dzwonić :wink:

autastatus i co 20 sekund nowy opisik biggrin.gif hehehehe
albo co 3 minutki sms z aktualnie sluchana piosenka przez dana osobe laugh.gif
zostalo by tylko cierpliwie czekac do wykorzystania limitu bramki ;-)
case
QUOTE(pz16)
Hehe. Ja sie tylko zastanawiam co by było, ajkby osoba miała probelmy z netem, albo byłaby maniakiem zmiany opisów... Wtedy komórka by nie przestawała dzwonić :wink:

that's the point.. :wink:
QUOTE(Lipa.dk)
no dobra... to juz zostałem zbluzgany [..]

:shock: :?: :?: niech reka boska broni :wink:
ja w kazdym razie wypowiadam tylko moje zdanie i nie potrafie sie doszukac sensownego zastosowania tej opcji [a jak widac, wspolnie znalezlismy wiecej minusow niz plusow :wink:]
bluzgac to dopiero moge tongue.gif, ale ogolnie jestem luzny i spokojny.. 8)
Lipa.dk
ehh no cóż... a miało to być dzieło mojego życia biggrin.gif może kiedyś, jak już się zauczę c++, to napiszę taką wtyczkę, z której nikt nie będzie korzystał i wtedy dopiero zobaczycie!! :wink: uhh wy niedowiarki!

no dobra dobra... może i taka wtyczka nie zrewolucjonizowałaby konnekta, ale to była moja pierwsza propozycja :cry: siedzi taki biedny lipa wciąż cicho, aż tu pewnego dnia taki genialny pomysł mu do głowy wpada, bo siedzi gdzieś w robocie w komórką w ręce i zastanawia się jakie misterne opisi ustawia sobie jego ukochana... oj biedny ten lipa... może z kimś flirtuje przez opisy... i wtedy by się wszystkiego dowiedział...

...a tak będę chyba do końca życia żył w niepewności, czy przypadkiem mnie nie zdradza biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.