Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kStatusLog
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
misiekf
wiec powiem tak...
wtyczkę mam nie po raz pierwszy i nie po raz pierwszy mi sie to zdarza...
zawsze po jakimś czasie sie psuje...
po 10 minutach, po drugim trzecim wczytaniu listy...
dziś postanowiłem powrócić znów do niej... i to samo... przy drugim uruchomieniu wyświetlenia listy jak wyżej witać... sad.gif
saCOOL
Kiedyś też tak miałem.. Po włączeniu Konnekta włączałem kStatusLog i właśnie takie krzaczki "występowały" biggrin.gif.. Wtedy wystarczyło nacisnąć Wyczyść i od tego momentu wszystko działało poprawnie biggrin.gif..
Odkąd mam wersje 0.0.5.9, nie zauważyłem takiego problemu w ogóle.. Tak więc, zalecam sprawdzenie wersji i ewentualną aktualizacje..
Aule
Hm, ja bym polecał wyłączenie przywracania sesji poprzedniej... Z tą f-cją są problemy.
mleko
jest wogole planowane rozwijanie tej wtyczki??
Aule
Hm, wtyczka w obecnej fazie jest przepisywana od nowa. Jak wiadomo zawsze jest na to mało czasu, szczególnie, że nie ma wysokiego priorytetu.
saCOOL
Co z tym przepisywaniem? Autor zasnął podczas tego procesu? biggrin.gif..

EDIT: Wybacz.. To był żart.. Nie miałem zamiaru Cię urazić..
Aule
Nie, autor ma dużo innych rzeczy na głowie i nie ma zamierza całego wolnego czasu spędzać na przepisywaniu wtyczek(jak dla mnie priorytetem jest jednak KTP, kSL to nie moja wtyczka). Czas wolny to czas wolny, takimi tekstami wcale jakoś mnie do przyspieszenia prac nie umotywowałeś, a wręcz odwrotnie.
BlackFalcon
A czy moglby ktos zrobic screena opcji tej wtyczki i dac mi na maila (forum dziala bardzo wolno), bo z jakichs powodow nie widze tych opcji, sa tylko ich pierwsze slowa?
Aule
Hym, obecnie nawet nie mam VC++ zainstalowanego. Wtyczki też niestety nie uzywam, może UNK mógłby cos poprawić?
UNK
niestety tez nie mam zainstalowanego VC++ pod koniec zaczelem pisac wtyczke w nowszej wersji ktorej juz nie posiadam :/ a przekompilowac mi sie to nie chce
jesli chodzi o mnie to bede wolny za jakies 2-3 miesiace i wtedy moze cos przy niej pogrzebie, ale wczesniej raczej nie da rady
praca, szkola, matura, za duzo obowiazkow tongue.gif
prace moge jeszcze olac;) ale ze szkolal gorzej
.misiek
Da się coś zrobić żeby tak wtyczka nie logowała statusów kontaktów checky ... bo straaasznie duży plik logu po miesiącu jest [~5mb plik txt tongue.gif]??
keeveek
no właśnie.. taki program tv odświeżany co 30 minut.. masakrycznie wydłuża logi :]
.misiek
me lame blush.gif

Najpierw się człowiek spyta a później sam znajdzie wub.gif

Ale będzie na przyszłość już dla potomnych. Rozwiązanie:

Klikamy na kontakt > Więcej > KStatusLog > zapisuj zmiany opisu do pliku



Nie wiem jak jest z historią w K w tym przypadku bo używam tylko txt :]


---added
@bakerss, sekundy tongue.gif
bakerss
Więcej->Kstatuslog->nie zapisuj zmiany statusu do histori?
blinx
kazałem szukać"błąd" i nie znalazło nic o tym, a całego tematu czytać nie będę
ja mam takie dwa błędy:
A ) wyświetlanie w oknie ustawień

B ) W logu(tym wywoływanym z meny wtyczek) ze starych opisów robią się krzaczki. Domyślam się że to jest spowodowane kompaktowaniem archiwum ale wolę się upewnić
UNK
ad. a) znany blad, zle (a raczej zdaje sie brak) ustawiona dlugosc pol, na ktorejs z wersji K pola poucinaly sie :P

ad. b) (jesli dobrze mysle chodzi o okno z logami) tez juz cos o tym bylo, wyczysc logi, dla pewnosci zresetuj K polacz sie z siecia i zobacz czy dalej to wystepuje
> nie (jest ok :P)
> tak, wyczysc, wylacz logowanie, reset K, wlacz logowanie, reset K

cos napewno musi pomoc ;)
blinx
co do ad.b
Jest tak, że nowe wpisy w logach są ok ale te starsze krzaczkują (coś takiego)

Natomiast nowe wyglądają normalnie:

(informacje o kontaktach zostały celowo usunięte)
EDIT: w archiwum rozmów wpisy wyglądają normalnie
Graveer
A ja się tak dziwnie zapytam. Jakie własciwie zadanie spełnia wtyczka? Tzn. rozumiem zapisuje opisy/statusy spoko, ale właściwie po co? Pytam się bo może ma to jakiś cel na który ja nie wpadłem wink.gif
pzdr
blinx
QUOTE
może ma to jakiś cel na który ja nie wpadłem


np
1 )wyjde z domu, komp włączony
trwa wojna na opisy
i nic nie przegapie
2 )czasem w rozmowie ktos sie odnosi do opisu pozniej czytajac loga mozna sobie przypomniec o co chodzilo
3 )jak ktos mial link w opisie i zmienil go zanim zdazylem zobaczyc to mam to w historii

wiecej zastosowan nie chce mi sie wymyslac
Graveer
Czyli tak na dobrą sprawę to nic konkretnego tongue.gif Taki gadżet bym nawet powiedział. Ale właściwie to chyba się pokusze o przetsstowanie. Może cos ciekawego do glowy przyjdzie smile.gif
pzdr
joshua
może i gadżet, ale bardzo pomocny. nigdy nie wiesz, czy osoba która staje się ci bliska/daleka nie przekazywała czegoś właśnie przez opis...
.misiek
Ja mam takie pytanie i może coś w stylu requesta, czy można update zrobić żeby wtyka nie zapisywała/logowała statusu kontaktu kiedy zostanie zerwane połączenie z siecią [wtedy knotify jak ktoś używa rozwija taką dłuuugą (przy dużej ilości kontaktów) listę że kontakt stał się niedostępny], lub kiedy sami świadomi się rozłączamy ?

Chodzi o to że K wtedy wrzuca do logu coś w stylu:
QUOTE
zmieniłeś status na sieci blabla na niedostępny /* <spoko */
kontakt blabla @ bla zmienił status na niedostępny
.
.
kilkadziesiąt [set] razy to samo

A przy większej ilości kontaktów to trochę bardzo zwiększa ten log...
UNK
z tego co pamietam to takie cos robilem, jednak w trakcie tworzenia wtyczki opcja ta nie dzialala poprawnie nie tylko w ksl ale i w knotify, jesli sami sie rozlaczymy to jest ok, ahhh poprawka, widze ze jednak nie jest ok, przy wlasnym rozlaczeniu wtyczka zapisuje zmiany sad.gif nie dobrze..bardzo nie dobrze, no ale coz wink.gif trzeba poczekac, przynajmniej z mojej strony.....
.misiek
@UNK, czyli można liczyć na jakiś fix z Twojej strony w jakiejś bliższej przyszłości, przynajmniej leśli się sami rozłączamy ?


--addedd---
@UNK, jedziemy na tym samym wózku [20.06 i 22.06 jeszcze do szkoły] ;P
UNK
Calkiem mozliwe ze tak, wiem ze Aule (dawny Pz16:P) cos mial robic z ta wtyczka, jednak pewnie prace stoja w miejscu, ja teraz napewno tez nic nie rusze bo jestem w miesiacu matur tongue.gif potem examin techniczny, ale napewno pozniej znajdzie sie troche czasu aby powrocic do wtyczki. Moze byc jeden problem, troche sie chyba zmienilo w strukturze samego konnekta, ale mysle ze dam rade;) a jak nie to ktos mi pomoze:P
Aule
Aulego opanowało błogie lenistwo wink.gif Teraz hasa sobie po Cyrodiil, od czasu do czasu odwiedzając kolejne wrota do Obliviona. Jak wyjdę z tego stanu upojenia, pewnie zaraz przed wakacjami, to może wezmę się za przepisanie tej wtyczki.
.misiek
Tak chcialem tylko napomknac ze ... blush.gif wink.gif
Aule
Co poradzić, zajmuję się czym innym.
yozz84
nie wiem co było naprawiane ale w wersji 0.0.5.8 dalej nie działa (przynajmniej u mnie, niewiem jak u was) menu we tyczce (po otowrzeniu okna z logami/statusami i kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wew. czesc okna wyswietla sie jedynie prostokąt 1x3 i zadnego tekstu... sa tam jakies opcje ale nie wiem jakie bo nic nie widac) oraz w oknie ustawien wtyczki dalej są poucinane teksty i pola, problem z foto jest gdzies wyzej)

czy ktoś znalazł na to recepte jakąś? jakie opcje sa na prawym kliku patrząć od góry w oknie statusów?
z góry dziękuje za info
Aule
Menu działa, a raczej jest to jakieś małe przeoczenie przy okazji pisania nowych menusów i teraz nie wyświetlają się opisy pozycji w menu. Wcześniej nie wyświetlały się tylko ikonki.
.misiek
Jako ze znow minelo troche czasu [duzo wink.gif] chcialem ponowic moje pytanie/req:

http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=65422

Aule, jakis komment? wink.gif

I jeszcze jedno ale to chyba dotyczy bardziej dwutlenka. Za kazdym razem jak sie polaczymy z siecia tlen to wszystkie kontatky tlen sa oznaczane jako z opisem [przez znaczek zapytanai na kontakcie], ale tak jak mowie to wina raczej dwutlenka. Mam racje?
Aule
W K dość trudno odróżnić zmianę statusu spowodowaną rozłączeniem/zerwaniem połączenia od zmiany przez sam kontakt. Może da się to zrobić poprzez sprawdzanie, czy sieć kontaktu jest niedostępna.
Poza tym, UNK miał się zająć wtyczką, ona wymaga przebudowy, jest teraz strasznie chaotycznie napisana.

Edit: Wersja ze sprawdzaniem statusu "wtyczki matki" w załączniku

Załączniki

.misiek
Aule, duzo lepiej jest tylko treraz nie zapisuje kontaktow z opsiem ktore sa jako ukryte ;]

W K da sie sprawdzic czy opis nie jest pusty? Jesli tak, to kwestia dolozenia jednego if'a. Jesli siec offline i jesli bark opisu to nie loguj [lub wersja odwrotna wink.gif]


Thx wielkie smile.gif
Aule
Nie wiem co ma to wspólnego, przecież, jeśli sieć jest offline, to nie ma kontaktów ukrytych, bo wszystkie sa offline, chyba logiczne ;-). Teraz jest: jeśli sieć offline i zmiana statusu kontaktu na offline to nie loguj.
.misiek
To tak chodzi o to:

Siec jest online, ale kontakt z danej sieci robi sie offline [lub ukryty na tej sieci, whatever] z opisem i tego ksl nie loguje [a wg mnie powinien bo jest opis]. Teraz nawet nie dziala tak jak mowisz gdyz jesli ktos staje sie offline bez opisu to tez nie loguje. A zaznaczam ze siec jest online. W miare jasno? tongue.gif
Aule
Cholera, wmawiasz mi, że wiesz lepiej jaki warunek dopisałem? Warunek nakazuje, by wtyczka była offline i kontakt sie zmieniał na offline. Jeśli wtyczka źle podaje własny status to mogą się dziać takie rzeczy... Podaj jeszcze w jakiej to sieci się tak dzieje.
.misiek
Nic nie wmawiam Ci. Po prostu pisze jak sie to u mnie zachowuje.

Siec jabber. Wtyczka jabbera poprawiona przez kosiarza na jego stronie.

Z reszta siec nie istotna jest ;p

W moich logach nie ma zadnego wpisu typu:
data: kontakt blah blah zmienil status na niedostepny "blah opis jakis blah"
WRON3k
QUOTE(.misiek @ 26.05.2007 - 17:39) *

W moich logach nie ma zadnego wpisu typu:
data: kontakt blah blah zmienil status na niedostepny "blah opis jakis blah"

-u mnie jest to samo sad.gif
LooL
Jest jakis sposób zeby uzyskac zapisywanie opisów, ale tylko od 1 osoby ? Nie widzi mi się ręcznie odznaczac ustawien ksl dla kazdego kontaktu z osobna. sad.gif
mana
Czy może ktoś napisać co kryje się pod opcjami zaznaczonymi na czerwono?najechanie kursorem myszy nie pokazuje wyjaśnienia (w pozostałych opcjach tak smile.gif )

ZielaK
Najlepiej pobierz poprawioną wersję wtyczki.
mana
ZielaK wielkie dzięki! smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.