Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG 8.x
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
marszal
z tego, co zauważyłem, to wtyczka K.Board [do rysowania miedzy kontaktami] przestała działać
Mucha
Na szybko wprowadziłem 2 zmiany do wersji debug z pierwszego posta: opcja nie łączenia ponownie jeśli serwer zerwie połączenie i próba poprawienia tego złego zaznaczania w screenshotach.
marszal: było, poszukaj.
Wąsky
Na szybko to dziecko można zrobić. tongue.gif

Próba poprawnego zaznaczania okna u mnie nieudana. Co do drugiej zmiany, to jeśli zaloguję się ponownie z innego programu, Konnekt nie zmienia statusu na niedostępny.

EDIT: Poprawne zaznaczanie okna - kiedyś miałem taki problem, że wysokość paska tytułu miała wpływ na współrzędne na ekranie. Nie pamiętam już przy czym dokładnie ten problem występował, ale proste rozwiązanie, to zrobić okno bez paska tytułu. Walnij na pełny ekran całe okno, przykrywające wszystko, na którym się będzie zaznaczało odpowiedni fragment. To możliwe, że pomoże. A potem się będziemy zastanawiali nad dalszymi anomaliami, jeśli jeszcze jakieś wystąpią.
Neo_xxx
Dopisze sie i ja. Po pierwsze wtyczka mi sie bardzo dlugo laczy z serwerem... a posiadam firewalla windowsowskiego. Po drugie.. nie mozna zrobic screena okienka rozmow connecta.. wychodzi szare okienko na screenie. Po trzecie nie dziala wysylanie plikow do drugiej osoby ktora takze uzywa konnekta z ta wtyczka. Wszystkie inne wtyczki powylaczalem zeby sprawdzic.. to samo.
Windows server 2003 + najnowsze sp i update
Lwiczek
@Mucha
może wykorzystaj do wyboru serwerów w przypadku problemów listę http://gg-monitor.jabbim.com/ ?
78Pawel
Witam

Ciesze się że znowu w "trawie" piszczy.

Moj sys to Vista Home Premium SP 2 32bity

Co do GG8.0 - to wtyczkę czeka spora droga do uzyskania takiej funkcjonalności, kompatybilności i stabilności z wszystkimi najczęściej używanymi wtyczkami jak jej poprzedniczka.

Przedstawiam + i -

Cytując i prafrazując klasyka "chodzi o to żeby te minusy nie przysłoniły plusów"

MINUSY

1) Po wybraniu statusu - NIEDOSTĘPNY z Kzmieniacza czy z samej ikonki GG - pojawia mi się komunikat o niedostępności użytkownika bez pozostawienia opisu na serwerze GG
2)Nie działa wykrywanie osób ukrytych
3)Krytyk na wejściu, czasami w trakcie użytku - po zmianie wtyczki i ustawieniu GG8.dll jako głównej biblioteki do Padulca.
4)Brak listy alternatywnych serwerów i serwer padziaka trzeba wbić ręcznie (ja wiem wiem - lenistwo bywa chorobą)


PLUSY

1)Przy włączeniu jej za pierwszym razem - i przy próbie konfiguracji konta GG - dzięki niej przypomniałem sobie moje hasło do GG tongue.gif
2)Plugin Kpilot w najnowszej wersji współpracuje z wtyczką GG8.dll
3)dziala wysylanie obrazków :]


Reszty pierdółek nie zdążyłem przetestować - bo wróciłem do poprzedniej stabilnie działającej wersji.

Mucha - i tak Muchos Gracias za włożoną prace - ciesze się że ktoś podejmuje sie zrobić kolejne podejscie do REAKTYWACJI KONNEKTA

----------

P.s

Poczekam na stabilnie działającą wersje - wiem że WARTO
GuZiK
kurde, może to głupie ale bardzo mi zależy na pierdólkach ;> :>
Radek
Pytanie być może dla większości banalne ale ja nie umiem tego ogarnąć. Mianowicie - czy plik emots.xml da się tak przerobić na emots.txt żeby Konnekt mógł używać oryginalnej paczki emotów z GG8?
mizziek22
Dzieki mucha za wtyczke, ale mam problem.

Co jakiś czas mnie wyrzuca, po prostu robi sie status niedostępny. Często przez to nie dochodza do mnie wiadomości.. jak moge to naprawic?
pozdrawiam
Mefcus
Czasami wysłanie obrazka nie działa poprawnie. Zaznaczam obszar który chce wysłać i wysyła ale tylko szary prostokąt.
Dałoby rade umożliwić wybieranie serwerów, z którymi chcemy się połączyć? Masa serwerów która działa ale mimo to nie udaje się połączyć z jakiegoś powodu.
Mucha
QUOTE(78Pawel @ 25.10.2009 - 21:56) *
1) Po wybraniu statusu - NIEDOSTĘPNY z Kzmieniacza czy z samej ikonki GG - pojawia mi się komunikat o niedostępności użytkownika bez pozostawienia opisu na serwerze GG
Sprawdzałem i wcale tak się nie dzieje...

Reszta już była wcześniej.
QUOTE
Co jakiś czas mnie wyrzuca, po prostu robi sie status niedostępny. Często przez to nie dochodza do mnie wiadomości.. jak moge to naprawic?
Masz lagi na łączu, serwer nie otrzymuje pinga co 4 min i Cię rozłącza, ściągnij wersje debug z pierwszego posta, skróciłem tam czas między kolejnymi pingami wysyłanymi do serwera.
edit: będzie jutro bo dzisiaj mi net pada
Wąsky
Temat prostokąta poruszany. Do zrobienia, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jeszcze jeden wpis osoby, która nie przeczyta wszystkiego tylko kolejny raz zada to samo pytanie, a przeczyszczę cały temat, zostawiając tylko najważniejsze posty.
owca2002
Ogromne dzięki za tą wtyczkę! Już od jakiegoś czasu szukałem zamiennika, jednak nic nie było w stanie przebić K, mimo tego że nie jest on rozwijany.

U mnie wszystko działa bezproblemowo.
Mam jednak jeszcze pytanie, czy jest możliwość, żeby dodać obsługę proxy do tej wtyczki?
Jak wiadomo proxy w K praktycznie nie działa, więc jeśli byłaby możliwość naprawy tego tą wtyczką to byłoby super. smile.gif
kilgore
Wtyczka bonio, nareszcie jest spowrotem sens używać konnekta. Jest tylko jeden problem, za każdym razem gdy wyłączam program mam czyszczony opis i muszę go spowrotem wstawiać z listy ostatnich opisów. Poprzednia wtyczka gg wstawiała mi ostatni opis domyślnie...
Mucha
QUOTE(owca2002 @ 10.11.2009 - 20:37) *
Mam jednak jeszcze pytanie, czy jest możliwość, żeby dodać obsługę proxy do tej wtyczki?
Jeśli libgadu obsługuje proxy to mogę to kiedyś dodać, jeśli nie to nie chce mi się tego robić bo nie używam.
QUOTE
Jest tylko jeden problem, za każdym razem gdy wyłączam program mam czyszczony opis i muszę go spowrotem wstawiać z listy ostatnich opisów.
Jak pisałem 3 posty wyżej ja nie mam tego problemu, to może być wina jakiejś innej wtyczki której nie używam. Jak zlokalizujesz której to mogę to poprawić.

W pierwszym poście wersja debug(1.0.14.0) z dodaną listą serwerów, jak wszystko będzie ok to pójdzie jako release. Jeśli połączenie przez hub nie uda się, wybierany jest losowy serwer z listy i próbujemy się łączyć przez niego. Lista jest wzięta z http://gg-monitor.jabbim.com/
CODE
91.197.13.35
91.197.13.73
91.197.13.68
91.197.13.41
91.197.13.66
91.197.13.71
91.197.13.42
91.197.13.72
91.197.13.70
91.197.13.80
91.197.13.40
91.197.13.76
91.197.13.81
91.197.13.43
91.197.13.82
91.197.13.78
91.197.13.77
91.197.13.53
91.197.13.75
91.197.13.45
91.197.13.33
91.197.13.84
91.197.13.38
91.197.13.37
91.197.13.54
91.197.13.44
91.197.13.11
91.197.13.14
91.197.13.34
kilgore
Dzięki za odpowiedź, ale jedyne niestandardowe wtyczki jakich używam to kMigacz i gg8 właśnie. Masz może jakiś inny pomysł co mógłbym sprawdzić?
Wąsky
Mucha: Zgłaszałem już wcześniej - jak łączę się z innego komunikatora gdy jestem dostępny na konnekcie, konnekt nie zauważa, że go rozłączyło.

kilgore:
wyłącz wszystkie wtyczki oprócz Gadu-Gadu oraz kIEview i sprawdź czy to nie rozwiąże problemu. No i sprawdź ustawienia w "Opisy statusów". Drugi ptaszek odznaczony.
owca2002
@Mucha Ja co prawda tak się nie znam na tym protokole, ale poszukałem w google i na kilku stronkach jest napisane, że libgadu obsługuje proxy.
Także jeśli nie okaże się to jakoś ekstremalnie trudne i będziesz miał czas się tym zająć to byłbym bardzo wdzięczny.
Dzięki temu nie musiałbym kombinować z innymi komunikatorami, bo obecnie muszę w niektórych miejscach używać Mirandy :/
kilgore
@Wąsky Niestety cały czas to samo. Zostawiłem tylko gg8 i kIEview i nadal po ponownym uruchomieniu nie mam opisu. Drugi ptaszek w opisach statusów cały czas był odznaczony.
Wąsky
Ale przy zmianie statusu zawsze ci kasuje opis czy tylko przy wyłączeniu i włączeniu Konnekta? Bo jeśli ta pierwsza opcja to nie mam pomysłu, a jeśli ta druga to ja mam tak samo. smile.gif
GePasta
Mi jakoś nie działa wyświetlanie avatarów. Mam tylko opcję pobierz albo odśwież avatara, ale w pozycji Kontakt/Więcej/ nie ma żadnej opcji żeby używać avatarów tak samo nie działają mi opisy graficzne. sad.gif

ps.
Czy ktoś usuwa te spamy które są na forum?
WRON3k
GePasta: a masz tą wtyczkę ?
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=14780

opisy graficzne nie są zaimplementowane
GePasta
No właśnie mam tą wtyczkę.
Mucha
Wąsky: ściągnij teraz wersje debug, poprawiłem to.
owca2002: zobacz czy proxy działa w tej nowszej wersji bo nie mam jak tego sprawdzić.
kilgore: zmieniasz opis, klikasz Zakończ, odpalasz Konnekta i nie ma opisu? Masz zaznaczony "Ostatni" w ustawieniach?
Wąsky
Wersja debug sprawdzona - działa jak należy. Dzięki!
owca2002
@Mucha: Wygląda, że na wersji debug działa proxy smile.gif
Ogromne dzięki.
Teraz mogę się cieszyć z wersji portable Konnekta i wywalić wszystkie inne komunikatory biggrin.gif
Mucha
W pierwszym poście nowa wersja (1.0.16.0), zmiany:
  • klonowanie wtyczki odbywa się automatycznie (wystarczy skopiować wtyczkę i zmienić jej nazwę)
    Reszta to zbiór poprawek z wersji debug wydawanych w ostatnim czasie:
  • przy zamykaniu nie próbuje łączyć się ponownie (wywoływało krytyka przy zamykaniu)
  • "Nie łącz ponownie, gdy serwer zakończy połączenie"
  • Skrócony czas między pingami serwera (dot. problemu z rozłączaniem u ludzi z lagami na łączach)
  • proxy
  • Lista serwerów "zapasowych" (gdyby padł hub)
marszal
Próbowałem już na wszystkie sposoby z tymi obrazkami, nawet odpalenie jedynie wtyczki gg bez żadnych innych - nadal nie działa. Po wysłaniu obrazka na konnekta dostaje jakby pustą kwestię [screen]



W archiwum też jest pusto, po exporcie archiwum do XML mam taką linijkę 'w oryginale bez spacji między & a # , ale inaczej nie chce tego dodać

CODE
<message name="JH textylia"  date="19-11-2009" time="23:39"  net="10"  type="1"  flag="704"  fromUid="969630"  toUid="0"  ext="" >& #160; </message>


wtyczka z powodzeniem wysyła obrazki na inne komunikatory.

system windows 7 ult x64
Mucha
Z tylko włączonym gg to nic się nie wyświetli bo nie masz wtyczki w stylu kIEView, kDuoView, która wyświetla obrazki w oknie rozmowy. A ten znak to kod niełamliwej spacji (#160), który jest zawsze wysyłany przed obrazkiem. Chodzi o to, że nie możesz odbierać od nikogo obrazków na Konnekcie czy o co? I załączaj logi.
mariush
Hehe.. Na K obsługa GG8 a na stronie komunikator.gadu-gadu.pl już wydali GG10 biggrin.gif
Wąsky
Derdakov, twój problem dotyczy numerów 8-cyfrowych, zaczynających się od 17, czyli wszystkich, założonych chyba od tej środy. Wtyczka ta nie do końca ma obsługę nowego protokołu GG, stąd te problemy.
Mucha
mariush: protokół jest ten sam, zmiana nazwy to tylko chwyt marketingowy
Derdakov: dokładnie to numerów od 16777216 wzwyż, mały błąd libgadu, poprawione w najnowszej wersji debug
PiotrekToJa
Świetna wtyczka!
Zauważyłem kilka niedociągnięć:
1. Nie można ustawić, żeby przy starcie ustawiał status na niedostępny
2. Nie można przerwać transferu pliku
3. Nie można wyszukiwać w katalogu
krzychuls
Witam.
A działają wam konferencje gg ? bo jesli ja chce rozpoczac konferencje albo ktos napisze w konferencji to wywala mi blad konnekta i sie wylacza ;/ moze jakas rade macie na to ?

tresc bledu z wyskakujacego okienka:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x100076BA in the main Thread.
Information: can't read 38

inIM: 22200(0x12cfec , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.000076BA  [ui_0.1.22.54]
.00035751 _IMessageProc@4+0x0000077C [ui_0.1.22.54]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
009662F0



Nastąpi zamknięcie programu!
Wąsky
Ściągnij wersję debug z pierwszego posta i postępuj wedle instrukcji o błędach.Musisz logi przesłać.W pierwszym poście chyba jest dokładnie opisane które pliki przesyłać.
Mucha
QUOTE(PiotrekToJa @ 26.11.2009 - 20:19) *
1. Nie można ustawić, żeby przy starcie ustawiał status na niedostępny
Można -> Automatyczne łączenie.
QUOTE
2. Nie można przerwać transferu pliku
De facto,kiedyś będzie.
QUOTE
3. Nie można wyszukiwać w katalogu
Można -> Katalog publiczny
QUOTE
4. Czasem też tak się zdarza, że ustawiam status na z/w, nieużywam kompa przez jakiś czas i gdy ruszę myszą to automatycznie ustawia dostępnego chociaż wciąż powinno być z/w
To się nazywa auto-away, sobie wyłącz jak Ci przeszkadza.

krzychuls: Logi...
mateuszn1:Iiiiii?
Wąsky
Mucha, przeczytaj uważnie punkt czwarty, który cytowałeś w ostatnim swoim poście. tongue.gif Osobie którą cytowałeś chodzi o to, że autoaway zamiast ustawiać automatycznie z dostępnego na zaraz wracam, ustawia z zaraz wracam na dostępny. smile.gif
Mucha
W pierwszym poście nowa, prawdopodobnie finalna wersja (1.0.18.0), zmiany:
- tylko jedna wersja wtyczki bo widać, że przeczytanie pierwszego postu było zbyt wymagające intelektualnie
- dodano możliwość anulowania transferu pliku

majkel123: więc przeczytałem jeszcze raz Twój post, sprawdziłem i u mnie tak się nie dzieje, więc nie mogę z tym nic zrobić.

Jeśli nie będzie jakiś krytycznych problemów z tą wersją to temat można zamknąć.
Mucha
Daj logi jako załącznik do postu.
Wąsky
W folderze z programem plik gadulog.txt oraz w podfolderze data, folder log.
GuZiK
Przewidujesz zrobienie wyszukiwarki ? Najbardziej zależy mi na tym, ąby w "Więcej" działało 'Odśwież'
Mucha
No przecież jest (Szukaj znajomego), a z drugim to nie za bardzo wiem o co Ci chodzi, można jaśniej? (chyba nie używam tej opcji)
GuZiK
QUOTE(Mucha @ 6.12.2009 - 11:57) *

No przecież jest (Szukaj znajomego), a z drugim to nie za bardzo wiem o co Ci chodzi, można jaśniej? (chyba nie używam tej opcji)

Ae wtedy otwiera przeglądarkę ze stroną http://ipubdir.gadu-gadu.pl/ngg/. Jak w starej wtyczce GG, w tym okienku "Szukaj znajomego" gdzie się szuka też w innych sieciach.
W starym GG.dll było, kiedy się wchodzi "Więcej" kontaktu, jest Przycisk 'odswież z domyślnym', który automatycznie pobierałdane z aktalogu publicznego.
Przydałaby się też opcja, żeby po wciśnieciu prawoklikiem na kontakcie nie było pozycji 'katalog publiczny'
xxllxx
@Mucha

Na poczatku sprawa tych kilku pixeli. W windowsie standardowo okno otoczone jest z każdej strony ramką i do tego na gorze jest pasek tytulowy. Czyli na całe okno składają się:
a) idąc od lewej - ramka->klient->ramka
cool.gif idąc od gory - pasek tytulowy->ramka->klient->ramka

GetClientRect zwroci tylko wymiary klienta. Zeby odczytac ramke i pasek mozna uzyc SystemInformation::FrameBorderSize.Width; i SystemInformation::CaptionHeight;
albo wyliczyc samemu
ramka = (Size.Width - ClientSize.Width)/2;
pasek = Size.Height - Client.Size.Height - 2*ramka;


Druga sprawa to zauwazylem ze na szerokim ekranie (1650px), jak zaznaczam cos w prawej gornej czesci kierując myszkę w góra-lewo to zawsze wyskakuje krytyk.

CODE
Critical structured Exception "Unknown Exception [80000001]" occured at adress 0x72AAE8F4 in the main Thread.
Information: [0x00] [0x86]

inIM: 12(0x0 , 0x0)(30B) [Gadu-Gadu->CORE]

Stack trace:
.0001E8F4 _IMessageProc@4+0x000197C4 [GG8_0.0.0.0]
.0001EB31 _IMessageProc@4+0x00019A01 [GG8_0.0.0.0]
.00018817 GetWindowLongW+0x00000250 [USER32_6.0.6002.18005]
.0001898E GetWindowLongW+0x000003C7 [USER32_6.0.6002.18005]
.00018AB9 GetWindowLongW+0x000004F2 [USER32_6.0.6002.18005]
.00018B10 DispatchMessageW+0x0000000F [USER32_6.0.6002.18005]
.0002815C IsDialogMessageW+0x000000FF [USER32_6.0.6002.18005]
.00039C9F IsDialogMessage+0x00000058 [USER32_6.0.6002.18005]
.00014EEA  [konnekt_0.6.22.137]
E835EB12



I trzecia sprawa: napisalem pseudo-kod, ktory poprawnie zaznacza dany obszar i rysuje prostokat. Jest on w VC++ i brzydki wiec pewnie i tak Ci sie nie przyda, ale moze wykombinujesz cos na jego podstawie.
-- file is missing --
Załącznik

Pozdrawiam
Mucha
GuziK: No bo w Nowym GG nie ma już takiego katalogu jak kiedyś był, trzeba by było przetwarzać tą stronę co się otwiera w przeglądarce, tego na pewno nie będzie.
xxllxx: Niestety nie mogę pobrać załącznika. Wymiary paska i ramki można pobrać również przez GetSystemMetrics co próbowałem robić. Tylko że wtedy u mnie widać że screen jest wyraźnie niepotrzebnie przesunięty w dół. W załączniku dodałem jak to u mnie jest robione.
xxllxx
Kiepsko mi idzie wstawianie zalączników na tym forum blush.gif
//update
http://www.speedyshare.com/files/19670444/wersja2.zip
grzecisz
Chłopaki, jak już jesteśmy przy screenshotach - może dało by się wprowadzić to opóźnienie, o którym ktoś wcześniej wspomniał, aby usunąć efekt powidoku? Chodzi najprawdopodobniej o efekt "fade-away" w Windowsach, który powoduje powstanie "powidoku" ponieważ screen jest robiony od razu, w momencie gdy Win robi fade-away...

Wiem, że można to wyłączyć w Windowsie, ale nie chodzi o uciekanie od problemu tylko rozwiązanie go. ;]
Mucha
No macie kod, więc róbcie róbcie, Wąsky mówił kiedyś że to parę linii kodu wink.gif
xxllxx: Ty akurat rysujesz tą ramkę na labelu, który automatycznie się odrysowuje, na czarnym tle. U mnie pod spodem jest HDC z narysowaną bitmapą, więc to zupełnie inny przypadek.
nobody: Wystarczy sam plik z data/log, weź ściągnij wersję z dołu tego posta i załącz jeszcze raz logi, bo przedtem tworzenie konferencji nie było tak szczegółowo logowane.

Załączniki

xxllxx
Sprobuje cos wykombinowac w najblizszym czasie.
Propo tego krytyka u mnie to chyba widze o co chodzi:
QUOTE
if(y1>y2)
{
swap = y2;
y2 = x1;
y1 = swap;
}

tongue.gif

CODE
BYTE* bits_ok = (BYTE*)malloc((y2-y1)*(x2-x1)*3);


jak y1,y2,x1,x2 to wspolrzedne wierzcholkow prostokata to dlugosci bokow beda (y2-y1+1) i (x2-x1+1),
np. (0,0)x(1,1) = 4px.

xxllxx
Mucha, a co myslisz o takim chalupniczym sposobie:

CODE
bitmap kopia_bmp = bmp;
int i, pozycja_X, pozycja_Y;

case WM_MOUSEMOVE:
{
for(i=0;i<szerokosc_okna;i++)
    {
    SetPixel(okno, i, GetPropA(H,"Y"), GetPixel(kopia_bmp, i, GetPropA(H,"Y")));
    SetPixel(okno, i, pozycja_Y, GetPixel(kopia_bmp, i, pozycja_Y));
    }

for(i=0;i<wysokosc_okna;i++)
    {
    SetPixel(okno, GetPropA(H,"X"), i, GetPixel(kopia_bmp, i, GetPropA(H,"X")));
    SetPixel(okno, pozycja_X, i, GetPixel(kopia_bmp, i, pozycja_X));
    }

pozycja_X=GET_X_LPARAM(lPar);
pozycja_Y=GET_Y_LPARAM(lPar);


for(i=GetPropA(H,"X");i<=pozycja_X - GetPropA(H,"X");i++)
    {
    SetPixel(okno, i, GetPropA(H,"Y"), BLACK);
    SetPixel(okno, i, pozycja_Y, BLACK);
    }

for(i=GetPropA(H,"Y");i<=pozycja_Y - GetPropA(H,"Y");i++)
    {
    SetPixel(okno, GetPropA(H,"X"), i, BLACK);
    SetPixel(okno, pozycja_X, i, BLACK);
    }

// DoEvents();
}
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.