Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG 8.x
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Albiniasty
Ja na ten przykład nie mam takiego problemu. Za wyjątkiem problemów tuż po zmianie wtyczki (musiałem wywalić dwie inne) nowa wtyczka nigdy mi się nie wysypała, a Konnekt jest włączony 24/7.
pudeleQ
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x770D5FC3 in the "Gadu-Gadu.unnamed" thread.
Information: can't read 2

lastIM: 12001(0x0 , 0x0)(30B) [Gadu-Gadu->wXP UI]

Stack trace:
.00055FC3 RtlPrefixUnicodeString+0x00000718 [ntdll_6.1.7600.16385]
.00052E7D RtlTryEnterCriticalSection+0x0000036D [ntdll_6.1.7600.16385]
.00052D68 RtlTryEnterCriticalSection+0x00000258 [ntdll_6.1.7600.16385]
.0004F1AC HeapFree+0x00000014 [kernel32_6.1.7600.16385]
.000638BB free+0x000000CD [MSVCR90_9.0.30729.4926]
.00019DCF _IMessageProc@4+0x00014C4F [GG8_1.0.24.0]
.0000F33A _IMessageProc@4+0x0000A1BA [GG8_1.0.24.0]




Coś takiego mi wywaliło. Wtyczkę mam od wczoraj, ale mam taką sytuację, że mam 2 profile, na jednym profilu siedzę prawie cały czas i raz na jakiś czas jest taka seria odłączenia i podłączenia do serwera. Tzn. konnekt jest włączony, rozłącza się i zaraz podłącza do serwera i tak co 1-2 min. Czasami tak jest, czasami tak nie ma. Na drugim profilu natomiast nie ma w ogóle tej sytuacji, wybrane wtyczki te same, bo to był kiedyś skopiowany profil z konfiguracją, tylko numer zmieniony.

No i tak jak wyżej inni pisali, jak ktoś próbuje do mnie wysłać plik, to zapisuje mi się jedynie nazwa z rozszerzeniem i waży 0 bajtów. Ja sam wysyłać nie mogę, nic nie wyskakuje u odbiorcy. Obrazek wyśle raz na 10 razy, albo wysyła pustą wiadomość.
Mucha
QUOTE(ibanez @ 16.09.2010 - 09:09) *
A to różnie. Często jak padało połączenie z netem np.
Oryginalna wtyczka gadulcowa jest o wiele stabilniejsza w moim odczuciu.
Konkrety, konkrety...

PudeleQ: wysyłanie plików można uznać, że nie działa (działa tylko chyba jak masz przekierowane porty i wpisane ip i tylko z oryginalnym gg), jakoś wybitnie nie mam ostatnio siły na analizowanie tego. Dla obrazków obie strony muszą być dostępne, tutaj nie ma nic zmienione w stosunku do oryginalnego libgadu. Ten błąd który podałeś wygląda na powtarzalny, załącz logi oraz plik gadulog.txt z katalogu Konnekta z wersji na dole posta. Co do tego rozłączania też przydałyby się logi + gadulog.

Załączniki

pudeleQ
QUOTE(Mucha @ 16.09.2010 - 16:02) *

Konkrety, konkrety...

PudeleQ: wysyłanie plików można uznać, że nie działa (działa tylko chyba jak masz przekierowane porty i wpisane ip i tylko z oryginalnym gg), jakoś wybitnie nie mam ostatnio siły na analizowanie tego. Dla obrazków obie strony muszą być dostępne, tutaj nie ma nic zmienione w stosunku do oryginalnego libgadu. Ten błąd który podałeś wygląda na powtarzalny, załącz logi oraz plik gadulog.txt z katalogu Konnekta z wersji na dole posta. Co do tego rozłączania też przydałyby się logi + gadulog.


Z obrazkami mam tak, że fragment zrzutu ekranu wysyła, potem wziałem zrzut ekranu i pusta wiadomość przychodzi, potem znów fragment i doszło i potem znów zrzut i coś się zablokowało bo same puste wiadomości przychodziły i przy wysyłaniu wywalało mnie z gadu. I znów się zaczęło rozłączanie z serwerem, a nawet szybciej rozłącza niż wcześniej. Gadulog.txt wrzuciłem na serwer bo prawie w jednej chwili urosło do 22mb.

http://www6.zippyshare.com/v/19313625/file.html

http://www6.zippyshare.com/v/93975424/file.html

Wyłączyłem wszystkie wtyczki, jest tylko wtyczka GG i wywala z serwera jak wyżej pisałem, także to nie jest chyba konflikt z żadną wtyczką.
Mucha
A czemu się tu dziwić, wysyłasz obrazki które mają powyżej 255KB, nic dziwnego, że Cię wywala. Chodziło mi o sytuację z błędem Can't read 2 oraz to ciągłe łączenie-rozłączanie.
pudeleQ
Tylko że ja nic nie robię i mnie rozłącza i łączy ponownie. Przed chwilą uruchomiłem ponownie komputer i właczyłem konnekta, nic do nikogo nie pisałem i dalej wywala. Na starej wtyczce GG nie obsługującej 8.0 było wszystko git.
Mucha
No to daj logi (.log+gadulog) z tej sytuacji, muszę to pisać 2 raz?
pudeleQ
Spokojnie, już daję http://www27.zippyshare.com/v/12238352/file.html A co do obrazków, to wysyłałem tylko i wyłącznie zrzuty ekranu, najpierw fragment a potem cały zrzut, gdy miałem wcześnie ggimage to ładnie kompresowało to tak, żeby nawet cały screen wysłać.
Mucha
W logach widać, że połączenie jest kończone przez serwer (błąd 10054), po którymś tam odebraniu informacji o statusie kontaktu na starcie. Rozumiem, że masz 2 profile na tym samym komputerze, odpalone równocześnie i tylko na jednym to występuje. A więc pare pytań:
- w poprzednich wersjach wtyczki też ta masz? (tutaj np jakaś stara wersja z google http://www.alternatywa.info/plik-szczegoly-4177 ,może są jeszcze jakieś)
- masz tak samo na innych komunikatorach używających libgadu i GG_LOGIN80 (czyli mających obsługę gg8/gg10) czyli np WTW, AQQ i tlen?
pudeleQ
Teraz już na obu się sypie. Poprzednich wersji nie próbowalem, bo nawet znaleźć nie mogłem. Aktualnie siedzę na wtyczce nie obsługującej gg 8.0. Innych komunikatorów nie używam, only GG. Zaraz sprawdzę na tej wtyczce co podałeś.

EDIT: Póki co, jest dobrze na tej wersji wtyczki co podałeś.
Mucha
Twój (właściwie wszystkich) problem dotyczył potwierdzania odebrania obrazka (obrazek nie dochodził, potem rozłączało z siecią). Poprawka w 1 poście, sprawdź czy teraz jest ok.
pudeleQ
Teraz jest już prawie dobrze. Ja wysyłam obrazek i dochodzi do odbiorcy, natomiast odbiorca wysyła do mnie ten sam obrazek i jest cały czas pusty wiersz.
Mucha
Z jakiego komunikatora wysyła do Ciebie? Masz jakąś wtyczkę od kontrolki okna rozmowy (kIEView/kDuoView)? Rozmiar obrazka mniejszy niż 255KB? Obaj jesteście dostępni?
pudeleQ
Wysyła z Gadu Gadu, rozmiar obrazka miał ok 196 kB. Tak, oboje jesteśmy dostępni. Wtyczka kIEView. Natomiast na jednym komputerze, na 2 profilach jak siedzę i przesyłam z jednego profilu na drugi i odwrotnie, to tylko puste wiersze dochodzą. Taka dziwna anomalia. Log: http://www10.zippyshare.com/v/19730996/file.html

EDIT: Nagle, wystąpił krytyk. Że tak się wyrażę, na 'biegu jałowym'. Nic nie robilem, sam wyskoczył:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x100076BA in the main Thread.
Information: can't read 38

inIM: 22200(0x12de3c , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.000076BA  [ui_0.1.22.54]
.00035751 _IMessageProc@4+0x0000077C [ui_0.1.22.54]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
01725458



Nastąpi zamknięcie programu!
ibanez
A ja mam inna pytanie. Po zainstalowaniu najnowszej wersji tej wtyczki mam przy ikonach statusu na liście małe, czerwone trójkąciki. WTF? smile.gif
pn4265
Dajcie już spokój. Tego trupa już robale żrą. Widzicie ile tu spamu? A moderatora niet, że o administratorze nie wspominając.
Albiniasty
QUOTE(k20 @ 9.10.2010 - 11:19) *

dziala Wam GG w konnekcie?


Działa bez problemu, cały czas włączony, żadnych problemów w ostatnich dniach nie widziałem.
pn4265
Na który serwer gg się łączysz?
pn4265
Teraz sprawdziłem i u mnie łączy Konnekt z 91.214.237.22 i to na starej wtyczce gg. Na nowej wtyczce też łączy ale nie wiem na który serwer. Pod jakim systemem trzymasz Konnekta? Ja na 7 Ultimate x64 z trybem zgodności. Zresztą i tak lepiej dać sobie spokój z Konnektem, a mówię to ja - ten który używał Konnekta przez 4 lata. Mi też było ciężko się przesiąść na coś innego ale było warto.
http://www.k2t.eu/
artmin
Jest jakas wtyczka do obslugi wysokich numerow gg? bo teraz rozbija mi w psedu rozmowe konferencyjna.
pn4265
Ta wtyczka w pierwszym poście nie działa?
Konstruktor
QUOTE(pn4265 @ 12.10.2010 - 14:16) *

Ta wtyczka w pierwszym poście nie działa?


Wszystko dziala jak nalezy.

Sam uzywam 7 Ultimate x64 i nie mam problemow. Co do trupa to uwazam, ze konnekt powinien byc rozwijany.
Co do forum to sam sie wkurzam, jak widze ile tutaj spamu. Jedyne co moge zaoferowac to to, ze postawie forum na swoim serwerze i bedzie mozna na bierzaco sie nim zajmowac. Nie wiem jak do tego pomyslu podchodza zalozyciele ...


ibanez
Mam pytanko: Czy wtyczka Muchy obsługuje szyfrowanie rozmów SSL tak jak jest w GG10?
ibanez
Ale jest dobry. Lepszy, póki co, od WTW. ;]
Albiniasty
Ja jestem tego pewien - póki co WTW nie ma 80% funkcji z których korzystam w Konnekcie, poza tym Konnekt działa mi stabilnie od lat i póki nie przestanie, nie mam zamiaru zmieniać go na nic innego. A w przytoczonych linkach bzdury wypisuje ktoś, kto pewnie Konnekta zainstalował na 5 minut.
ibanez
A może ktoś mi odpowie na moje pytanie dot. szyfrowania? smile.gif
Albiniasty
QUOTE(majcov @ 15.10.2010 - 13:39) *

Przytocz, z jakich korzystasz?


Nie muszę się byle komu spowiadać z używanych rozszerzeń.

QUOTE

Oj, chyba nie wiesz jakim kobiecym guru w dziedzinie IT jest Picasso...

Chyba wiem, nie robi na mnie żadnego wrażenia.

QUOTE

Poza tym - naprawdę przeczytałeś to tak szybko?


Szybko ? Raczej normalnie. Może to ty czytasz wolno ?

ibanez
QUOTE(majcov @ 15.10.2010 - 13:46) *

Odpowiedź miałeś w linku:



A dzięki. Jest informacja. biggrin.gif
Mucha
QUOTE(majcov @ 15.10.2010 - 13:46) *

Odpowiedź miałeś w linku:

W sumie to trochę nieprawda bo całość transmisji w GG idzie teraz w UTF-8, wtyczka obsługuje opisy w UNICODE (a przynajmniej udostępniała kiedyś API dla wtyczki kExView). Cenzura linków też z tego co pamiętam jest (patrze błąd z linkami z 1 postu). Obsługa SSL to powód dla którego korzystam z WTW wink.gif Nie chciało mi się jej robić w gg8 (chociaż teraz już jest w libgadu to pewnie mógłbym skopiować). Tylko proszę nie wszczynajcie kolejnego flame'a, ani nie trolujcie (a przynajmniej nie w tym wątku wink.gif ).
Albiniasty
Brak szyfrowania w samej aplikacji jest do ominięcia dla co sprytniejszych użytkowników, niemniej fajnie by było jakby kiedyś się taka opcja pojawiła.
Chociaż dla większości użytkowników ma to znaczenie podobne jak ubiegłoroczny śnieg.
Sad
Widzę Mucha, że się nie poddajesz smile.gif. Wtyczka działa stabilnie.
mana
Ja mam problem z eksportem listy na serwer gg. Po prostu konnekt nie wykonuje tego polecenia pomimo,że wyświetla się informacja o eksporcie kontaktów. Z importem nie ma problemów (jednak przysyła starą listę).

Dziś dodałam nową wersję wtyczki i przy każdym z kontaktów po imporcie pojawił się malutki trójkącik (wcześniej pojawiał się gdy wybrano opcję "ukryj status przed nim").
Muszę jeszcze sprawdzić czy ukrywanie statusu w tej wersji działa,bo w poprzedniej okazało się,że nie wink.gif


Mucha dzięki za wtyczkę smile.gif


ps.moderatorzy już w ogóle nie odwiedzają tego forum?
pn4265
Wątpię aby wtyczka była dalej rozwijana, bo autor przeniósł się gdzie indziej.
EmiLio
Zgadzam się z przedmówcą, Mucha napisał już kilka wtyczek dla wtf, który to też wczoraj wyszedł w wersji stabilnej smile.gif
Szkoda mi konnekta, w mojej pamięci zawsze będzie moim pierwszym komunikatorem, z dysku do śmierci go nie wyrzucę.
To tyle, amen ph34r.gif
pn4265
Ciekawe do kiedy jest opłacony serwer Konnekta i tego forum. Można to gdzieś sprawdzić?
Mucha
QUOTE(malcolmx @ 2.11.2010 - 16:05) *

Bardzo się cieszę, że wtyczka jest rozwijana, nie wyobrażam sobie korzystania z innego komunikatora niż konnekt. Dziekuję Mucha, że to się tym zajmujesz smile.gif

Mam jednak mały problem, nie chce mi zadziałać ukrywanie przed nieznajomymi, czy ktoś z was miał ten feler lub ktoś może potwierdzić, że nie jest to wina wtyczki ?
także ustawiając opis dłuższy niż 71 znaków nie widzę całości.. :/

pozdrawiam
Jak zaznaczysz, że ukrywasz przed kimś status, to będzie to działało dopiero po powtórnym zalogowaniu (no i musi być zaznaczona opcja status tylko dla znajomych).
Albiniasty
Sprawdzałeś dokładnie ? Swego czasu testowałem to i jednak działało.
Oprócz w/w warunków osoba przed którą się ukrywasz musi się chyba przelogować, jeśli się ukryjesz w trakcie gdy widzi że jesteś, nic to nie daje.
ibanez
A ja mam wyjątek krytyczny jak loguję się innym klientem:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x100076BA in the main Thread.
Information: can't read 38

inIM: 22200(0x12decc , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.000076BA  [ui_0.1.22.54]
.00035751 _IMessageProc@4+0x0000077C [ui_0.1.22.54]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
0086F2A8

Nastąpi zamknięcie programu!
pn4265
Właśnie, że działa. Jaka wersja WTW i wtyczki do tlena?

U mnie jest:
WTW 2090
protoTlen 0.8.1
i działa.
Teokryt
- źle działają zrzuty ekranu w Win7, są "kopnięte" o 30*
http://img403.imageshack.us/i/image43875.png/

Sprawdzałem i nie ma to związku z Aero.
pn4265
To tlen coś zmienił, ale akurat w WTW szybko to zostało zauważone i zmienione we wtyczce.
GePasta
Kurde mi tez tlen przestał działać sad.gif Tyle lat z konnektem, a tutaj coraz gorzej mi działa.

Tlen nie działa, do niektórych co któraś wiadomość na gg nie dochodzi sad.gif Szkoda programu.
Albiniasty
Źródła dwutlenka były ogólnodostępne (piszę były, bo wczoraj próbowałem zassać i svn nie działał, ale pewnie ktoś ma), myślę że poprawienie tego nie byłoby dużym problemem. Znaleźć tylko jakiegoś programistę i zrobić zrzutkę na sześciopaczek jakiegoś dopalacza chęci. Jak nie znajdzie się programista pewnie sam poprawię, tylko zajmie mi to więcej czasu.

Albiniasty
U mnie nigdy nie było problemu z linkami, akurat co ciekawe na Konnekcie działało to zawsze bezproblemowo. Za to na AQQ którego czasami używam z drugim numerem GG od czasu do czasu linki nie dochodziły, wydaje mi się że problem związany jest jakoś ze statusem "niewidoczny" i ewentualnie zmianami z tego statusu na inny.

W związku z brakiem tlenu w Konnecie zacząłem testować WTW, niestety jest tak jak się spodziewałem, od ostatniej wersji którą widziałem, w porównaniu do Konnekta zaledwie z paroma wtyczkami, funkcjonalność WTW jest daleko w tyle, chociażby głupiego scroll locka nie mogę włączać kiedy przychodzi wiadomość, spodziewałbym się takiej funkcji w jakiejś wtyczce, tylko coś nie mogę żadnych wtyczek znaleźć blink.gif
ibanez
Wracając do tematu to nie mogę odpalić wyczki w nowej wersji 1.0.26.0 mimo zainstalowania wskazanego przez Muchę pakietu.
Mucha
To znaaaaczy...? Co się dokładnie dzieje...
Brtk
U mnie z SSL też działa bez problemów (XP SP3).
Tak na marginesie, ostatnio (jeszcze przed betą) pojawiły się problemy z avatarami - pobiera je (widać po necie) i zaraz po zapisaniu na dysk usuwa (przynajmniej w folderze pojawiają się i od razu znikają pliki, poprawnie nazwane, nie wykluczam, że puste).

Dzięki Mucha smile.gif
RadoN
Będziesz coś robił z tymi avatarami? Bo najzwyczajniej ich nie pobiera. . .
Mucha
Ta, zostało poprawione (wer. 1.0.27.0).
RadoN
Pieknie działa tylko trzeba dodać http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?libexpat do katalogu z konnektem. Dzięki wielkie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.