Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG 8.x
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mucha

Twój kod, dodałem pare linijek od siebie (Get/SetPixel operuje na kontekście, a nie na bitmapie).
minik83
Witam
Mam oto taki problem:Dodałem nawą wtyczkę gg.8 która podmieniła starą gg oraz dodałem exKView,wszytko było pieknie ładnie,avatarki pobrane do katalogu.Jednak brat zrobił format dysku i wszystko utracilem. Po ponownej instalacji konekta(mini paka) zainstalowałem samą gg8 i exKView(ustawiłem na kDuo) i nic. Pobieram avatary,dostaje komunikat ze zostały pobrane a jak przeglądam folder avatars to nic tam nie ma. Problem ten pojawia się jak mam zinstalowane kDuo jak i kiedy jest nie zainstalowana.Wiem ze mogę sam zrobic własne avatray i przez KDuo przypisac ale mi chodzi aby były pobierane do katalogu
Wąsky
Soczi - wtyczka GG8 działa bez problemów. A błąd opisany przez autora tego tekstu to nie błąd tylko wynik modyfikacji GaduGadu, dzięki którym Numery GG nie są usuwane teraz po 6 miesiącach nieaktywności. Błąd dotyczy również jedynie nowo założonych numerów - po prostu stare klienty GaduGadu nie widzą tak wysokiego zakresu numerów, jakie teraz są przydzielane nowym użytkownikom.
xxllxx
QUOTE(Mucha @ 11.12.2009 - 14:49) *


Twój kod, dodałem pare linijek od siebie (Get/SetPixel operuje na kontekście, a nie na bitmapie).


Programista ze mnie zaden, a tamten kod to rzeczywiscie porazka. Ale jak piszesz ze masz sposob na Get/Setpixel to sprawdz jeszcze to:
http://www.speedyshare.com/files/19752607/wersja3.zip

Zbyt szybko to nie dziala, ale operuje na samych bitmapach, wiec powinno Ci sie udac przerobic to do swojej wtyczki.

pozdrawiam
Albiniasty
Testuję wtyczkę od jakiegoś czasu, w ostatniej wersji żadnych błędów nie widzę.
Chciałbym jednak spróbować odpalić drugie konto, a co za tym idzie

QUOTE

Jeśli chcemy mieć więcej niż 1 konto, ściągamy wersje wtyczki o różnych numerach slotów i pakujemy do folderu plugins.


Gdzie to dorwać ? Przekopałem cały temat i nie widzę żadnego linku biggrin.gif
WRON3k
wystarczy zrobić kopie wtyczki wink.gif
Albiniasty
Rzeczywiście, czasami najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania.
Niestety używanie 2xGG to i tak raczej ciekawostka, bo w praktyce jest zbyt wiele problemów - np. rozłączenie się z jednego numeru powoduje, że wszystkie kontakty GG zostają oznaczone jako offline. Poza tym gdy ktoś do mnie napisze, nie wiem na który numer napisał i z którego ja odpisuję do niego (to samo w momencie gdy ja rozpoczynam rozmowę).

Pytanie do autora wtyczki
Czy istnieje możliwość dodania opcji w konfiguracji, która przełączałaby zestaw ikonek na stary bez dodatkowego kombinowania ? Do starych jakoś się przyzwyczaiłem, poza tym wydają mi się wyraźniejsze.
Mucha
Nie ma.
Wąsky
Strasznie kombinujecie. Temat był już poruszany, da się to zrobić ludzkim sposobem. Wtyczka kStyle ma na samym dole schemat ikon do GG. Wystarczy tam podać odpowiedni plik z ikonami.
Albiniasty
QUOTE(Wąsky @ 14.12.2009 - 21:16) *

Strasznie kombinujecie. Temat był już poruszany, da się to zrobić ludzkim sposobem. Wtyczka kStyle ma na samym dole schemat ikon do GG. Wystarczy tam podać odpowiedni plik z ikonami.


To jest właśnie kombinowanie - dodatkowa wtyczka żeby tylko zmienić ikonki. W sumie aż tak bardzo mi nie przeszkadzają, im dłużej używam nowej wtyczki tym bardziej się do nich przyzwyczajam. Jedyna różnica taka, że jak siedzę kawałek dalej od monitora przy drugim biurku i spojrzę na listę kontaktów, nie da się praktycznie odróżnić 'zaraz wracam' od 'pogadaj ze mną'. Na szczęście tego drugiego praktycznie nikt z moich kontaktów nie używa.

deVilbaT
Mhm. Wszystko fajnie tylko nie pobiera avatarów klikając na Kontakty/GG/Pobierz avatary.
Walcze z tym już trochę i nie wiem co jest grane. Ktoś ma jakiś pomysł?
Robaquezzz
QUOTE(deVilbaT @ 16.12.2009 - 15:32) *

Mhm. Wszystko fajnie tylko nie pobiera avatarów klikając na Kontakty/GG/Pobierz avatary.
Walcze z tym już trochę i nie wiem co jest grane. Ktoś ma jakiś pomysł?



Nie pobiera avatarów, nie można zrobić screena, nie odbiera obrazków od ludzi, nie widać całego mojego opisu i jeszcze parę innych rzeczy. Wtyczka cały czas w budowie więc trzeba czekać. Ale zapowiada się naprawdę imponująco.
deVilbaT
No co Ty. Wszystko inne działa.
Albiniasty
Właśnie sprawdziłem u siebie, tak jak wyżej kolega napisał - wszystkie te funkcje nie działają. Jeśli potrzebne są jakieś logi, z chęcią udostępnię.
EDIT: Obrazki są wysyłane - z Konnekt/GG8 do AQQ dochodzą. W drugą stronę dochodzą dwie puste wiadomości.
Robaquezzz
Czytam tu forum i widzę, że niektórym działa wszystko poprawnie a mi nie. Mam problem z kilkoma rzeczami.

- Nie widzę obrazka, który do mnie wysyła znajomy z gg
- Nie działają mi zrzuty ekranu (zamazany, "kopnięty" obraz)
- Nie pokazuje ludziom całego mojego statusu chociaż ja widzę u siebie cały
- Nie mogę przesyłać/odbierać plików (zaznaczam plik i nie ma żadnej informacji czy wysyła czy nie, a jak znajomy widzi plik to nie może go odebrać)




Nie wiem co zrobić. Wrzuciłem tą wtyczkę do folderu "Plugins" i powinno wszystko śmigać a niestety jest coś nie tak. Co powinienem jeszcze z tym ogarnąć?

Z góry dziękuję za pomoc.
Mucha
GG zmieniło sposób nazywania plików na serwerze, dlatego nie pobierało, poprawka w pierwszym poście.
QUOTE(Robaquezzz @ 16.12.2009 - 14:56) *
Nie pobiera avatarów, nie można zrobić screena, nie odbiera obrazków od ludzi, nie widać całego mojego opisu i jeszcze parę innych rzeczy. Wtyczka cały czas w budowie więc trzeba czekać. Ale zapowiada się naprawdę imponująco.
Co znaczy nie można zrobić screena, okienko się nie pokazuje? Tak samo z opisem, gdzie go nie widać, u Ciebie, u kogoś, na liście, w notify...? Jakie parę?
QUOTE
Obrazki są wysyłane - z Konnekt/GG8 do AQQ dochodzą. W drugą stronę dochodzą dwie puste wiadomości.
Nie wiem jakie są warunki, żeby od kogoś móc odbierać obrazki i nie chce mi się tego sprawdzać. Możliwe, że musisz mieć tą osobę na liście i nie ukrywać przed nią statusu. Z GG8 dochodzą?

edit:
QUOTE
- Nie działają mi zrzuty ekranu (zamazany, "kopnięty" obraz)
Ściągnij jeszcze raz, za pierwszym razem wrzuciłem złą wersję do posta.
deVilbaT
Avatary już ściąga i odpowiednio wyświetla na liście kontaktów.
Pozdrawiam.

edit:
Nie było by ciekawiej dodać funkcję: Pobieraj avatary podczas startu? (ot tak, do wyboru).
Można zapomnieć za jakiś czas o ich wymaganej manualnej aktualizacji.
Albiniasty
Z avatarami już widzę pewien błąd - niekoniecznie muszą być w formacie .jpg, a po ściągnięciu w katalogu avatars takie mają rozszerzenie. Avatar w formacie GIF nie jest (chyba)przez to wyświetlany.

Natomiast obrazków dalej mi nie wyświetla - prawdopodobnie są pobierane z serwera, bo w momencie kiedy wysyłam do siebie obrazek pojawiają się dwie puste linijki - pierwsza od razu, druga po czasie jakby zależnym od wielkości pliku. Jeśli sam plik powinien się gdzieś pojawić, to niestety go nie ma. Potrzebne są jakieś specjalne wtyczki do działania obrazków ? Może po prostu czegoś nie mam.

EDIT: Opcję autoaktualizacji avatarów przy starcie mógłbym jakoś przełknąć, ale widzę tu i minusy: mogę np. zalogować się na przenośnym połączeniu gdzie płacę za transfer, przy wielu osobach na liście mogłoby to ciut uderzyć po kieszeni. Normalnie ustawiony Konnekt połączy mi się i ściągnie avatary zanim cokolwiek zdążę przestawić. Druga sprawa, mniej problematyczna wiąże się z inną sytuacją - pozostawianie komunikatora włączonego tygodniami. W takim wypadku avatary też będą nieaktualne.
Jakaś opcja masowego pobierania avatarów niewątpliwie by się przydała, bo przy kilkudziesięciu kontaktach na liście klikanie po wszystkich kolejno jest raczej mało wygodne. Może po prostu opcja w menu 'Uaktualnij wszystkie avatary' ?
deVilbaT
Osobiście używam kIEview. Można też kDuoView lub obie na raz smile.gif Dodatkowo potrzebna jest exKview i włączone w niej: Źródło avatarów: kDuoView.
Co do gifów to wyświetla ale jako pierwszą klatkę tylko. Przy zapisywaniu zmienia sobie rozszerzenie co nie zmienia faktu iż nadal może być gifem.
Albiniasty
No nic, podłubię więc we wtyczkach i będę kombinował. kIEview niby mam, ale możliwe że coś się z czasem skwasiło w konfiguracji. Mój katalog Konnekta pamięta chyba 2002 albo 2003 rok, od tamtego czasu ciągle go przenoszę między nowymi komputerami/dyskami.
Mucha
QUOTE(Albiniasty @ 16.12.2009 - 18:57) *
Może po prostu opcja w menu 'Uaktualnij wszystkie avatary' ?
Już od dawna jest.. Menu kontaktów->GG->Pobierz avatary
Robaquezzz
QUOTE(Mucha @ 16.12.2009 - 19:36) *

Ściągnij jeszcze raz, za pierwszym razem wrzuciłem złą wersję do posta.



Ściągnąłem tak jak kazałeś i dalej mam ten sam problem. Obraz jest "kopnięty"
Albiniasty
Otwórz gg.dll przy użyciu IrfanView, w środku jest trochę ikonek które bezproblemowo da się zapisać.
Wąsky
Mucha, na Gadu aktualnie jest kampania emenemsowa, co pewnie każdy zdążył zauważyć. smile.gif Może na podstawie tej kampanii udałoby ci się poprawić przesyłanie obrazków w twojej wtyczce? Bo emotka "; )" dochodzi jako obrazek a emotka ": D" już źle jest odbierana przez wtyczkę..
pagolik
Sciagnalem dzis nowego updata wtyczki, z pierwszego posta, bo dawno mnie tutaj nie bylo, i to co zauwazylem, to:

- tak jak jest w znanych bugach, nie wysyla :> ;>, >, <, ale juz <> wysle.

- jak wysylam obrazek od siebie z konnekta do gadu gadu, to na gadu jest pusta wiadomosc

- jak ktos mi wysyla obrazek (testowalem gadu --> konnekt), to pokazuje mi najpierw info "obrazek zostal wyslany poprawnie" i po chwili
CODE
Users\Admin\AppData\Roaming\stamina\konnekt\PaGoLiK\imgcache\28db0a3d00020eca" alt="28db0a3d00020eca" />


- wysylajac plik z gadu, wyskakuje mi info w konnecie, czy chce zaakceptowac plik, daje ze tak, wybiera sie miejsce zapisu pliku i na tym konczy sie odbieranie ;P pojawia sie ikonka z nazwa pliku, na gadu pisze, ze wysylanie pliku anulowane i wiecej juz nawet nic wyslac nie mozna ;p

- od siebie z konnekta wyslac nic nie moge, wybieram plik i nic sie nie dzieje.

- jak klikam na liscie kontaktow prawym, wyskakuje: "parametr jest nie poprawny, code: 87", nacisnie sie ok, wyskakuje menu odnosnie danego kontaktu, ale nie ma w nim opcj edycji kontaktu, trzeba otworzyc okno rozmowy i dopiero tam wybrac informacje o kontakcie

- co do obrazkow, ktore suma sumarum i tak nie dzialaja - jak sie wybiera fragment zrzutu ekranu, to nie ma ramki, ktora byla kiedys na ggimage no i tak jak pisze w pierwszym poscie, zaznacza sie i tak krzywo i nie to, co chcialo sie zaznaczyc ;p

i to chyba tyle, co zauwazylem ;p opisy wyswietlaja sie poprawnie.

system: Windows 7 Ultimate pl, wersja finalna. Testowane z najnowszym konnektem z peirwszego postu oraz najnowszym gg 10 bodajze.
Mucha
QUOTE(gro @ 26.12.2009 - 12:49) *
Po zapoznaniu się z całym wątkiem, jedyne zastrzeżenia jakie mam, to brak otwartego kodu, tłumaczenie że ktoś może mieć inny zamysł jest chybiony z prostego względu - swoją wersję możesz rozwijać według swojego zamysłu dalej, nie musisz oglądać się na inne.

Jak już ktoś wspomniał (pomimo głosów, że inne wtyczki z otwartym nie były rozwijane) otwarty kod daje możliwości współpracy. W tym przypadku jest to istotna wtyczka dla konnekta, na którą mogą mieć ochotę pasjonaci rozwijania tego projektu.
Sam zawsze wspieram internetowy komunizm (OS,P2P)... o ile mnie to nic nie kosztuje. Kod (moją część) mogę co najwyżej sprze-dać. Jedyne co pewnie udostępnię to kod wtyczki do wysyłania screenshotów, bo wpakowanie tej funkcjonalności do wtyczki gg jest trochę "na siłę", ale to po znalezieniu odpowiedniej licencji pozwalającej mi na zachowanie kontroli nad tym co jest publikowane.

pagolik,chemical: przejrzyjcie dokładnie temat, a znajdziecie odpowiedzi. (chociaż na większość to SOA#1)
Mucha
marli: zobacz czy dodaje Ci się tymczasowy kontakt o numerze 3927947 na liście, jeśli nie to go dodaj ręcznie na stałe i zobacz czy błąd nadal występuje. Co do zawieszania przy łączeniu to od wersji .16 nic nie zmieniałem...
zi3mni4k: w ostatnich wersjach zmiany były raczej kosmetyczne, więc możesz użyć jakiejś starszej wersji. Sam też miałem raz ten błąd (tylko, że mi się nie nie wywalił).
mefiu
si si, u mnie takoż się wykrzacza

CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x00F576BA in the main Thread.
Information: can't read 38

inIM: 22200(0x12d4ac , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.000076BA [ui_0.1.22.54]
.00035751 _IMessageProc@4+0x0000077C [ui_0.1.22.54]
.00013A8A [konnekt_0.6.22.138]
00A199A8



Nastąpi zamknięcie programu!

koptus
Witam!
Otóż mam taki problem z tą wtyczką, że gdy ustawię opis i potem wyłączę konnekta to po ponownym uruchomieniu konnekt sam nie ustawia mi opisu i znowu muszę to ręcznie robić. W poprzednio (z tą stara wtyczką). było tak, że gdy ustawiłem sobie opis, miałem go cały czas po każdym włączeniu i wyłączeniu dopóki sam nie zdecydowałem, aby go zmienić/usunąć
Albiniasty
Chyba mogę potwierdzić występowanie tego problemu, rzeczywiście opis wydaje się znikać po wyłączeniu komunikatora.
Mucha
Do osób z błędem "can't read 38" występującym w losowych momentach, ściągnijcie wersje z 1 postu i odznaczcie opcję "dodawaj kontakty, których nie mam na liście...", Ci którym błąd występował przy tworzenie konferencji niech teraz załączą logi.
Mucha
QUOTE(chemical @ 21.01.2010 - 08:26) *
Mucha: planujesz jeszcze jakiś rozwój wtyczki ale taki wiekszy?
Tzn? Na pewno planuję udostępnić kod wtyczki do wysyłania screenshotów.

Panie Bananie, ściągnij wersje wtyczki z tego posta i załącz logi jeszcze raz.

Załączniki

Mucha
No to już wiem na czym się wywala, teraz powiedz czy jak wyłączysz wszystkie wtyczki i zostawisz tylko GG to problem nadal występuje.
Mucha
Problemem jest wtyczka kMigacz, problem występuje przy ustawianiu statusu nowego kontaktu konferencji, nic się nie da z tym zrobić, jedyne wyjście to ją wyłączyć.
Wąsky
A tak z innej beczki to ktoś kiedyś wspominał o błędzie, że status sam się ustawia na niewidoczny. Też tak mam i oto, co mi się wydaje: Mam ustawiony status początkowy na niewidoczny i jak mi zerwie połączenie z netem to przy autoreconnect bierze status początkowy zamiast ostatni. Taka moja teoria, której nie miałem czasu sprawdzić.
Wąsky
Mucha, szczerze mówiąc tym razem to ciebie nie rozumiem. Jeśli zamknę ten temat, to o krytycznych błędach się nie dowiesz. Ludzie zgłaszają ci problemy, które faktycznie są sensowne, część z nich dotyczą również mnie (częste crashe chociażby). Jako developer na początku świetnie się sprawdziłeś, ale teraz zauważyłem, że masz pretensje do ludzi, którzy zgłaszają sensowne błędy. Czy przestajesz w ogóle developować tę wtyczkę.

EDIT: To jest odpowiedź na skasowany post Muchy. Temat ponownie otwieram do czasu wyjaśnienia sprawy.
Mucha
Teraz większość błędów można podzielić na kategorie:
- powtórka tego co było (np niewysyłanie <>)
- coś co nie jest błędem (np brak zaznaczania obrazka)

Co do Twojego problemu to przecież go nie będę szukał i sprawdzał czy masz rację, jak wiem jak powtórzyć taki błąd i występuje on u mnie to wtedy mogę coś działać. O losowych crash'ach (a przynajmniej oprócz tych z błędem Can't read 38) dawno nikt nie mówił, zresztą jak są rzeczywiście "losowe" to i tak tego nie poprawię.

Błędy "krytyczne" (takie jak np niemożliwość wysyłania wiadomości do numerów powyżej 17 mln) sam zauważę, albo powiedzą mi o nich moi znajomi którzy też używają tej wtyczki. A nad takimi pierdółkami co są w 1 poście to mi się nie chce siedzieć, bo mi to nie przeszkadza za bardzo a wymaga trochę roboty smile.gif Więc nadal wnioskuję o zamknięcie tematu.
Wąsky
Temat więc zamykam do odwołania.
Mucha
Po dłuższej przerwie nowa wersja (1.0.22.0), a w niej 2 poprawki i jeden nowy feature:
- poprawka wywalania się przy imporcie listy (wina funkcji do konwersji utf->cp)
- trochę zmienione wysyłanie plików (a dokładnie struktury dcc_info)
- i chyba najważniejsza zmiana - powiadamianie o pisaniu (domyślnie wyłączone)
Wąsky
Ja bym jeszcze prosił o potwierdzanie odebranych wiadomości, dzięki czemu nie będziemy tracić wiadomości gdy padnie wtyczka lub połączenie z serwerem oraz obsługa multilogowania. Przynajmniej w stopniu pokazywania wysyłanych wiadomości oraz zmian statusów z innej instancji klienta.

EDIT: Z tego co zauważyłem, wtyczka powiadamia o pisaniu jedynie pierwszej wiadomości. Potem już nie. Nie rozumiem też powiadomień o tym, że ktoś do nas pisze. Słoneczko się zmienia na czerwone, a potem na srebrne? Jakoś dziwnie to działa.
ibanez
Super! Biorę się za testowanie.
Pozdrowienia dla Autora. biggrin.gif
Mucha
Aktualnie priorytetem jest wprowadzenie obsługi SSL, takie bajery jak multilogowanie to nawet nie wiem do czego służą. Przecież są powiadomienia o niedostarczeniu wiadomości. Widzę, że jak zwykle w Konnekcie jest wszystko spieprzone i wysłanie wiadomości nie wysyła IM_CNT_COMPOSING_STOP. Przez to dopiero po czasie kiedy otrzymamy IM_CNT_COMPOSING_STOP (16 sekund chyba) możemy znowu kogoś poprawnie poinformować o pisaniu. Będzie obejście tego jutro, informowanie o tym, że ktoś inny pisze działa tak jak to opisałeś.
Mucha
Dobra, stworzyłem nowy button na którym pokazuje się ołówek jak druga strona pisze, jeśli ikonka się nie podoba to można ją sobie zmienic w stylu wink.gif (zarówno pisania jak i nie pisania). Pozatym w końcu poprawiłem ten błąd z "kopniętymi" zrzutami ekranu. Wersja (1.0.23.0) w 1 poście, do naprawy zostało jeszcze wysyłanie plików, a konkretnie wysyłanie przez serwer pośredniczący. Potrzebuję kogoś komu mógłbym pozawracać głowę testami, tylko musi mieć publiczne IP i przekierowane porty (czyli być za routerem), żeby można było sprawdzić wszystkie możliwości, jak ktoś ma czas to niech pisze na PW.
Wąsky
QUOTE(Mucha @ 30.08.2010 - 00:35) *
Przecież są powiadomienia o niedostarczeniu wiadomości.


Są powiadomienia o niedostarczemu wiadomości, które my wysyłamy komuś. Obecnie w protokole GaduGadu weszła możliwość potwierdzania serwerowi odebrania wiadomości. Dzięki czemu mamy pewność, że odbierzemy od serwera wszystkie wiadomości, nawet gdy stracimy łączność z internetem, ponieważ serwer po ponownym zalogowaniu się do niego, ponownie prześle nam te wiadomości.

Co to jest multilogowanie? Skoro tworzysz wtyczkę do GG, to wypadałoby wiedzieć cokolwiek o tym.. smile.gif

EDIT: Kopnięte zrzuty poprawiłeś. To jeszcze fajnie by było jakby się wysyłał ten fragment zrzutu, który się faktycznie zaznaczyło. Bo jest jakieś dziwne przesunięcie czasem.
Mucha
Chodziło mi o to, że nie wiem jaką praktyczną rolę ten feature ma spełniać (poza obczajeniem, że ktoś nam podprowadził hasło i się do nas zalogował). Dodane potwierdzanie odebrania (wersja 1.0.24.0)
Wąsky
Dzięki za dodanie potwierdzania.

Ja mam GG włączone non stop na kompie oraz na komórze. Często piszę raz z tego raz z tego na zmianę (na przykład jak film oglądam to odpisuję z komóry a jak coś dłuższego chcę napisać to podchodzę do kompa na chwilę). W przypadku gdy piszę z komóry, na komputerze widzę tylko odebrane wiadomości. Fajnie by było, jakby cała konwersacja była widoczna. Synchronizacja zmian statusów też by była praktyczna.
pudeleQ
Wielkie pokłony dla autora wtyczki! Tylko tego mi brakowało w Konnekcie. Już miałem przesiadać się na te badziewne GG, a tu taka miła niespodzianka! Dzięki wielkie!
ibanez
Mucha,
Czy popracowałeś coś nad stabilnością wtyczki? W poprzedniej wersji bywały crashe.
Mucha
W którym momencie? (prócz zamykania i transferów plików)
ibanez
A to różnie. Często jak padało połączenie z netem np.
Oryginalna wtyczka gadulcowa jest o wiele stabilniejsza w moim odczuciu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.