Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG 8.x
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mucha
Obsługa protokołu GG w wersji 8.x/10.x (Nowe Gadu, GG 10) - wersja wtyczki 1.1.2.0Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GG8.zip)
  • logowanie jako wersja 8.x
  • obsługa statusów PoGGadaj ze mną i Nie przeszkadzać
  • obsługa opisów do 255 znaków
  • konferencje
  • obrazki oraz screenshoty
  • import/export listy kontaktów z/do pliku oraz z/na serwer (podziękowania dla blatio który napisał cały parser)
  • wysyłanie/odbiór pliku także przez serwer pośredniczący relay.gadu-gadu.pl
  • pobieranie avatarów użytkowników
  • zakładanie nowego konta, przypomnienie/zmiana hasła
  • proxy
  • powiadamianie o pisaniu
  • potwierdzanie odebrania wiadomości
  • SSL (czyli szyfrowanie połączenia)
Jeśli masz błąd 14001 Load Failed przy włączaniu K zainstaluj to: http://www.microsoft.com/downloads/thankyo...;displayLang=en

Known bugs/features:
- brak opcji "pokazuj linki od nieznajomych" powoduje że linki od osób przed którymi ukrywamy status są usuwane przez serwer gg
- wiadomości są wysyłane w HTMLu, więc używanie symboli specjalnych w wiadomości ( < > & ) może doprowadzić do niewyświetlenia wiadomości u odbiorcy
- wtyczka nie współpracuje z kMigaczem (Can't read 38 przy tworzeniu bądź odbieraniu konferencji)
- aby obrazki działały musisz mieć zainstalowaną wtyczkę kIEView/kDuoView oraz w katalogu profilu musi istnieć katalog imgcache (powinien się on tworzyć automatycznie, ale podobno są z tym problemy na Win7)

Ikonki ze starej wtyczki (kStyle): Kliknij, aby zobaczyć załącznik (old_konnekt.rar)
pn4265
No, nareszcie coś ruszyło. Gratulacje za pracę i chęci. Powodzenia aby wtyczka była coraz mniej "beta".
GuZiK
haaa, az sam mialem ochote napisac:)

dziękuję smile.gif
VoYtHAs
Brawo Mucha.

Cieszę się, że przynajmniej Ty nie straciłeś wiary w K. Przynajmniej częściowo.
Wizard
Mucha, wielki powrót do K? wink.gif
EmiLio
Kurde nie wierzę wacko.gif
Mucha jest coś czego my fomurowicze nie wiemy na temat rozwijania konnekta?
Gratulację za wtyczkę i chęci! biggrin.gif
Keleos
no i tym sposobem Mucha sobie załatwił miejsce na pochówek na Wawelu ; d

P.S. Usuń Mucho wpis w aktualnościach na stronie, bo się przekłamał ; >
alberht
Gratuluję chęci i umiejętności;)
bakerss
Dzięki wielkie, mam nadzieje że wtyczka będzie dalej rozwijana. U mnie póki co wszystko działa jak należy, wywaliło tylko przy imporcie kontaktów z serwera.
PWNZERFAUST
Mucha
Wiarę w K to ja straciłem 2 lata temu wink.gif Wtyczka jest tak napisana, żeby było ją łatwo przepisać na inny komunikator, korzystam z K dlatego, że nie znalazłem nic co by mi bardziej pasowało, a więc i wtyczka jest na razie pod K.
QUOTE
Mucha jest coś czego my fomurowicze nie wiemy na temat rozwijania konnekta?
Nie ma. Jądro jest martwe i nikt przy nim nic nie robi i robić nie będzie.

A teraz co do wtyczki, to na razie tylko jedna osoba napisała, że jej działa wink.gif Jeśli będę wiedział, że parsery wiadomości działają poprawnie, to usunę to całe obszerne logowanie i będzie można normalnie z niej korzystać.

Do osób z błędem 14001: jak już zrobicie co napisał blatio powiedzcie czy działa

Lukas77: na razie jedyne co mogę powiedzieć na pewno to, że nie dostajesz pakietu potwierdzającego udane logowanie. Może lagi na łączu, może gg nie podoba się to że podaję inną wersję prosząc o IP serwera i inną przy logowaniu.

QUOTE
Dzięki wielkie, mam nadzieje że wtyczka będzie dalej rozwijana
25 wyjeżdżam na miesiąc z kraju więc radzę się pospieszyć z raportowaniem błędów wink.gif
DjSerek
Na początku gdy zobaczyłem, temat myślałem, że ktoś robi sobie znów głupie żarty. Jak zoabcyzłem, że to jednak prawda prawie się popłakałem... Mucha jesteś moim bogiem biggrin.gif.

Edit: u mnie działa, ale chyba nie działa do końca wysyłanie obrazków tongue.gif.
Mucha
Chyba? U mnie wszystko działa, możesz wyrażać się precyzyjniej i poprzeć słowa logami?
DjSerek
Wybacz, gdy wybieram fragment zrzutu ekranu, to nie ma nic, aby zaznaczyć dany obszar do wysłania, chyba, że coś źle robie ;P.
mano
wielkie BRAWA dla autora wtyczki! wygląda na to, że zostanę przy K jeszcze przez jakiś czas wink.gif
podczas używania wtyczki naptokałem na taki drobny problemik: jak mam ustawiony status 'ukryty', gdy włączy się auto-away, po powrocie robię się na gg dostępny. możnaby coś z tym zrobić? wink.gif
Mucha
mano: Można, wyłącz auto-away biggrin.gif A tak na serio jak to ma działać bo nie używam tej opcji?
DjSerek: nie te logi, z data/log, tu widać tylko że obrazek jest wysyłany do serwera, jak wyślesz za dużo obrazków pod rząd o znacznych rozmiarach (np zrzut ekranu) to będziesz miał bana na wychodzące na circa 10 min.
mano
QUOTE(Mucha @ 22.08.2009 - 14:14) *

mano: Można, wyłącz auto-away biggrin.gif A tak na serio jak to ma działać bo nie używam tej opcji?

aktualnie tak sobie z tym radzę wink.gif
a oryginalne działanie jest takie, że status się zmienia na "Zaraz wracam" jedynie jak aktualnie jest "dostępny". jeśli jest ustawiony jakikolwiek inny to nie jest ruszany.
Mucha
bakerss: Obrazek wysyłany nie jest po prostu dodawany dlatego się nie pojawia smile.gif (nie miałem części nagłówków żeby to zrobić, teraz znalazłem).
servisco2: Dodane do TODO.
GuZiK: Nie można "klonować" wtyczki, nie wiem jak jej przydzielać dynamicznie wartość id, kJabber (wersja gdzie to jest zrobione) jest zamknięta. A co mają FTP i KTP do wysyłania obrazków w gg? Tam wysyłany jest tylko link do obrazka na serwerze FTP więc powinno działać. Za to inne wtyczki które korzystają z api do wysyłania obrazków ze starej wtyczki nie będą działać.
VoYtHAs
QUOTE(Mucha @ 25.08.2009 - 16:53) *

A co mają FTP i KTP do wysyłania obrazków w gg? Tam wysyłany jest tylko link do obrazka na serwerze FTP więc powinno działać. Za to inne wtyczki które korzystają z api do wysyłania obrazków ze starej wtyczki nie będą działać.

Zarówno w FTP jak i KTP, wysyłanie fragmentów, czy screenshotów na serwer było przez wtykę GGimage.
Mucha
W takim razie nie będzie się integrowało poprawnie, na razie skupiam się na jednej wtyczce, później wydam stosowne poprawki do innych (prawdopodobnie wkompiluje już w FTP wysyłanie screenshotów).
Maz1k: Nie da się, kZmieniacz ma na pałę wpisane 71. Nie wiem kto robił tą wtyczkę, chyba Olórin, do niego piszcie.
Mucha
W ten sposób w jaki było to zrobione do tej pory to nie. W pierwszym poście nowa wersja (a raczej parę wersji, szczegóły dalej), zmiany:
- autoaway powinien już poprawnie działać
- wysylany obrazek jest dodawany do okna rozmowy
- okno transferów + zapisywanie transferów do historii
- treść opisu po "Opis" w menu statusów
- obsługa kilku kont na raz

Ze względu, że na dynamiczne przyznawanie id w konfiguracji, konieczne jest wpisanie na nowo swojego numeru i hasła w konfiguracji. Jeśli chcemy mieć więcej niż 1 konto, ściągamy wersje wtyczki o różnych numerach slotów i pakujemy do folderu plugins. Wiadomości wysyłane są z wtyczki o najwyższej pozycji na liście wtyczek (w konfiguracji to ta na górze). Lista kontaktów jest wspólna dla wszystkich numerów, statusy są ustawiane wg ostatniej otrzymanej informacji.
marszal
poprzednia wersja wtyczki nie laczyla automatycznie z serwerem po rozlaczeniu, co bylo duza wada - mam wiecznie wlaczonego kompa
Platini
Cos wreszcie ruszylo.


Mucha - swietna robota! smile.gif
martinii
Nie wiem czy robie cos zle czy co, ale mi nie dziala - w ogole nie reaguje na probe ustawienia jakiegokolwiek statusu (nie laczy sie z siecia)...

Wgrywam te wtyczne do katalogu plugins w konnekcie, odpalam Konnekta i pokazuje mi sie informacja, ze wtyczna gg.dll jest przestarzala i mozna ja wylaczyc i tak samo z dwoma innymi wtyczkami. Klikam ok i konnekt odpalony. Probuje sie zrobic dostepny/ukryty/z opisem i nic - zero reakcji = ciagle jestem niedostepny... Probowalem i w pracy, gdzie mam IP wewnetrzne, i teraz w domu gdzie mam IP zewnetrzne... sad.gif

martinii
Tak, ale to nie pomoglo. Dopiero wpisanie numeru ip, ktore Mucha podawal strone wczesniej, w pole Serwer dalo skutek... Gdy pole Serwer jest u mnie puste nie da sie zalogowac...
Mucha
Spróbuj jeszcze raz powtórzyć tą sytuację, daj plik gadulog.txt z katalogu Konnekta. Ale wcześniej zobacz czy http://appmsg.gadu-gadu.pl/appsvc/appmsg4....2&lastmsg=0 z Twoim numerem zamiast 1234 nie zwraca czegoś dziwnego.

Edit: najlepiej załącz jeszcze normalne logi z data/log.
martinii
Ok, postaram sie to zrobic. Na razie zmienilo sie tyle, ze w pracy gdzie jestem w sieci lokalnej (IP wewnetrzne) konnekt laczy sie z siecia bez problemow z pustym polem Serwer w ustawieniach. Probowalem w domu i nie ma szans - bez wpisanego IP w polu Serwer jest zero reakcji na probe zalogowania sie.



PS. Mam jeszcze jedna uwage. W pracy mialem dotychczas tak ustawionego konnekta, ze wlaczal sie i aby sie zalogowac trzeba bylo podac haslo do profilu GG - wyskakiwalo okienki z prosba o wpisanie hasla. Teraz takiej mozliwosci nie ma? Gdy nie wpisze hasla w ustawieniach, konnekt probuje sie laczyc, ale nie prosi o haslo i proba zalogowania konczy sie oczywiscie fiaskiem. Dopiero jak wpisze haslo w ustawieniach to sie laczy...
Mucha
Nie ma i stanowczo nie będzie, to jest jeden z głównych powodów dla którego zrobiłem tą wtyczkę, irytowało mnie to okno wyskakujące po 10 razy dziennie. Po prostu ustaw sobie hasło na cały profil.
marszal
podczas wysyłania Fragmentu zrzutu przydałyby się paski, pokazujące obszar aktualnie zaznaczany [coś jak w GGimage]
mizziek22
Muchaaaaaaaaaaaa ! jestes moim zbawicielem! dzieki Ci wielkie ! konnekt powrócił, ma się zdrów smile.gif Ani na chwile w niego nie wątpiłem.
A teraz przejdzmy do samej wtyczki. Wszystko działa, aczkolwiek dałoby rade żeby konnekt zawijał opisy? Bo teraz ich nie robi i żeby przeczytac cały trzeba go rozszezyc albo najechac na ikonke kontatku i go przeczytac wink.gif Pozdrawiam
bakerss
No, no nowa wersja smile.gif Dzięki wielkie.

QUOTE
TODO:
- avatary

Wow, takich rzeczy nawet się nie spodziewałem smile.gif Super, czekam na dalszy rozwój wtyczki.
Mucha
QUOTE(WRON3k @ 6.09.2009 - 18:37) *
@mucha: dodaj do pierwszego postu info że jak komuś nie chce się połączyć z serwerem żeby sobie ustawił na sztywno ip serwera np. na: 91.197.13.11
bo też miałem z tym problem :/

a i jakbyś mógł dorób opcje "pokazuj linki od nieznajomych" smile.gif
Nie dodam, poczekam aż komuś zechce się załączyć logi. Linki od nieznajomych to wymagają trochę roboty e e e na razie nie chce mi się wink.gif
QUOTE
@Mucha, czy przewidujesz możliwość pomocy innych osób w rozwijaniu wtyczki? Pytam, bo byłbym poważnie zainteresowany pracą nad nią.
Na razie mam już jednego pomocnika (pozdrowienia dla blatio), a roboty zostało już niewiele (głównie związanej z GaduAPI i OAuth), jeszcze zależy co konkretnie masz na myśli (pisanie jakiegoś kawałka kodu? źródła? api do współpracy z innymi wtyczkami?).
Dexterxx
Wielki dzięki Mucha za przedłużenie konnektowi żywota wink.gif
Zrób jakiś praktyczny tutorial (video?) jak pisać wtyczki, to może kogoś (np mnie) natchnie do tworzenia czegoś.. bo 0.7 nie nadejdzie, aby mnie zmotywować do czytania tych 'szarych' sdk...
bakerss
Ludzie, zamieszczajcie logi, a nie jakieś screeny, żeby Mucha wiedział o co chodzi, logi dostępne w folderze Konnekt\data\log i ostatni używany log.
mariush
Czy tylko mi, czy wszystkim nie działa wyświetlanie na liście kontaktów niedostępnych najpierw osób z opisem, a potem reszty? Wszystkie kontakty są teraz ustawione alfabetycznie, niezależnie czy mają opis czy nie.
WRON3k
zgadza się, filtrowanie też nie działa :]
Mucha
QUOTE
Co nie zmienia faktu, że log za dużo nie mówi, a screenshot już tak. Ale obawiam się, że jest to raczej bug w kIEView, dlatego też być może niedługo zacznę prace nad nowym pluginem, który będzie korzystać z webkita.
To nie jest błąd kIEView, log mówi, że libgadu odebrało obrazek, problem w tym że albo jest on uszkodzony (jakiś pakiet zgubił się przy odbiorze) albo nie został zapisany. Zobacz czy w katalogu konnekt/profiles/twoj/imgcache zostal stworzony plik d11d882700011a44, dzieje się tak zawsze czy czasami?
QUOTE(WRON3k @ 9.09.2009 - 03:12) *
zgadza się, filtrowanie też nie działa :]
Działa, tak jak powinno. Pozycja kontaktu na górze listy świadczy o jego "dostępności", jeśli kontakt ma ustawiony opis przy podłączeniu do serwera to równie dobrze mógł go ustawić tydzień temu. Jeśli dostaniemy info o zmianie opisu w czasie połączenia to kontakt na pewno jest "dostępny" i powędruje na górę.

A co do Twojego logu to esencja wygląda tak:
CODE
## [Gadu-Gadu]         session thread start
## [Gadu-Gadu]         disconnect() sesja->state != GG_STATE_CONNECTED
## [Gadu-Gadu]         session thread end
Na przyszłość zamieszczaj logi w załącznikach, pokaż lepiej gadulog.txt z folderu Konnekta, tam są zapisywane pakiety które są wysyłane do serwera przy próbie łączenia. A to pokazywanie linków od nieznajomych to jednak zrobię bo dzisiaj odkryłem, że jak przed kimś ukrywamy status to nie możemy od niego odebrać linka smile.gif
mariush
QUOTE
jeśli kontakt ma ustawiony opis przy podłączeniu do serwera to równie dobrze mógł go ustawić tydzień temu

Zgadza się, ale oznaczanie osób z opisem jako aktywnych, miało tę zaletę, że nie trzeba było za każdym razem zjeżdżać na dół listy żeby zobaczyć opisy, tylko wszystko mieściło w górze listy - to była jedna z tych funkcji, których próżno szukać w innych komunikatorach.
Platini
Logi dodawajcie jako zalacznik.

W kazdym innym wypadku, zgodnie z zyczeniem Muchy posty beda kasowane.
Gr3G
Mucha dobra robota w końcu widzę długie opisy tongue.gif wszystko śmiga jak należy i nawet przesyłanie plików działa smile.gif a wcześniej nie chciało ;d brakuje tylko jeszcze opisów graficznych biggrin.gif
Mucha
Ten błąd z opisem z kPilotem wynika prawdopodobnie z tego, że przekazywany jest jakiś dziwny kod statusu, status który widzą Twoi znajomi masz pewnie ustawiony na dostępny? Za ok 2 dni wyjdzie już wersja RC z pobieraniem avatarów i wznawianiem zerwanych połączeń, wtedy postaram się poprawić i to.
Mucha
kecik18: nie cytuj ostatniego posta

W pierwszym poście pojawiła się nowa wersja 1.0.1.0-rc, ważniejsze zmiany:
  • automatyczne wznawianie zerwanych połączeń
  • avatary - mogą zostać wyświetlone w oknie rozmowy przez wtyczkę kDuoView lub w przyszłości na liście/ w tipie przez exKView
  • wtyczka współpracuje już z kPilot2 (chociaż kPilot powinien zostać poprawiony bo wysyła złe kody statusów i to 4 razy pod rząd nie wiem po co...)
  • całkowicie zostało usunięte logowanie, jeśli masz problemy z działaniem wtyczki ściągnij wersje debug
Wersja ta jest wersją bliską końcowej i nie będą wprowadzane już większe zmiany.
Mucha
W pierwszym poście poprawiona wersja, przy ostatnich poprawkach wkradł się mały błąd.
SkkF
Dopiero teraz zdecydowałem się na instalacji tej wtyczki i muszę powiedzieć jedno. Mucha - jesteś wielki! Wielkie gratulacje.
mano
Witam
Nie przypuszczałem, że kiedyś będę miał taki problem... Otóż jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie działa... Nie pomaga ponowne wpisanie hasła, firewall nie blokuje na 99%, a ja w żaden znany mi sposób nie mogę się połączyć z siecią gg.


Oto i logi:
gadulog.txt: http://wklej.to/arpl
data/log: http://wklej.to/HwcY

HALP!

Edit: Aha, jeśli to pomoże to dzieje sie to na Win 7 RC 64-bit (7100)
SkkF
Pierwsze problemy:
1. Jak próbuję komuś wysłać plik (różnie bywa, z niektórymi osobami tak się dzieje, z innymi nie), lub duży obrazek to czasami przez jakiś czas nie dochodzą wiadomości do nikogo w sieci gg,
2. Jak nie mam wpisanego ip zewnętrznego, a ktoś mi próbuje wysłać plik to konnekt od razu się wywala.,
3. Nie mogę wysłać ani odebrać pliku od nikogo kto ma konnekta i wtyczkę gg8, od kogoś kto ma klienta gg też nie.
4. Konnekt często się wywala przy próbie przesyłania plików,
5. Przy wysyłaniu fragmentu zrzutu ekranu nie pojawia się żadne zaznaczenie jak w poprzednim ggimage, przez co muszę na "wyczucie" wycinać fragment,
6. Obrazki do klienta najnowszego gg dochodzą, na odwrót nie, pojawia się tylko pusta linijka,
7. Nie łączy się automatycznie po utracie połączenia.

I to tyle z szybkich obserwacji, Mucha jeśli chcesz to powiedz co do której sytuacji chciałbyś ew. logi, to wrzucę.
peser
Witam. Nie działa jedna rzecz. W starej wtyczke (wraz z wtyczką KTP) przy "wyślij obrazek" była opcja żeby KTP wysłał wycięty/cały screen/zawartość schowka na serwer. Teraz tego nie ma.

Uda się wsadzić?



Dokładnie o to chodzi.
mjkm
Chcę widzieć więcej takich postów!!!
Konnekt przecież nie może umrzeć! Tyle razy próbowałem się przestawić na inny komunikator, nawet przed chwilą to próbowałem zrobić i nic, zawsze wracam do konnekta! Do tego jeszcze ten post dodający sił w duchu. Działa wyśmienicie!
Proszę ludzie działajcie! Nie wiem może jakaś zrzuta od wiernych konnektowców na jakiś alkohol lub inne środki pobudzające zwoje umysłowe i nadające sens wszystkiemu co się robi dla naszych kochany programistów. By wzięli się za to co umieją robić najlepiej?!!!
Gorące pozdro!
Mucha
mano: Skontaktuj się ze mną na priv jak Ci zależy, zauważyłem, że chyba wszyscy którzy mają z tym problem używają win7.
SkkF: A więc co do:
1 - jeśli to trwa ~10 min tzn, że dostałeś bana na wychodzące
2-4,6-7 - SOA#1, pokaż logi z problemu nr 2, automatyczne łączenie masz włączone w ustawieniach?
5 - nie ma i nie będzie, nie chce mi się tego robić
damer:Sprawa Konnekta gdzie wyświetla to zapytanie, nie mam ochoty na zabawy w jakieś graficzne upiększanie tego.
peser:Nie, nie uda. To sprawa wtyczki KTP/FTP, zmieniło się API do wysyłania obrazków.
wnuku
A u mnie nie działa. Mam podobny problem co mano, tyle że mój system to Windows 2003 32-bit.

Logi : http://wklej.to/ZlzY

Dwie drobne sugestie :
-pobieranie awatarów w osobnym wątku (chyba że po zalogowaniu działa to inaczej)
-AutoFlush na gadulog.txt

No i jeszcze ściąganie awatarów nie jest stabilnie, a to wywala się cały konnekt z komunikatem :
CODE
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01364433 in the main Thread.
Information: can't read 8

a to wywala się bez żadnego info, albo po prostu 'zamarza'. I nie dzieje się to w jakimś konkretnym momencie, raz wywala na początku, a raz na którymś z kolei awatarze (czasami w momencie wywalenia powstaje plik jpg \avatars o zerowym rozmiarze). Logi zwykle były pocięte, tylko raz zawierały kod htmla z błędem serwera : "500 - Internal Server Error". Mam nadzieje że podałem wszystkie niezbędne informacje wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.