Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Avatary
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Aule
Stronka nie działa bo sie menu zepsuło, a jak naprawiałem "na organiźmie" t mi net zabrali. Jutro może poprawie przynajmniej zeby działała. Dzieki za gratulacje. Dajcie ikonki dla avatarka i KTP, bo grafikiem nie jestem.
jareq
QUOTE(pz16)
[...]Dajcie ikonki dla avatarka i KTP, bo grafikiem nie jestem.


Podrzucam kilka ikonek moze coś wybierzesz.. tylko nie wiem jakie potrzebujesz 16x16 czy 32x32 a może jeszcze jakieś inne??

Załączniki

NelQ
Ja jestem jak najbardziej za rozwiązaniem piotr.ka. Ikony 32x32 i możliwość ustawienia czy mają się wyświelć z lewej czy prawej strony wiadomości.
A co do nazwy to podoba mi się avatareK
jareq
NelQ nie chodzi tu o takie ikonki ale o ikonki programu
Sleeva
QUOTE(NelQ)
Ja jestem jak najbardziej za rozwiązaniem piotr.ka. Ikony 32x32 i możliwość ustawienia czy mają się wyświelć z lewej czy prawej strony wiadomości.


32x32 lub bez ograniczenia tylko w oknie rozmowy skalowane do zadanego przez uzytkownika rozmiaru. plus obsluga animowanych gifow :roll:

pomysl bardzo fajny
NelQ
QUOTE(jareq)
NelQ nie chodzi tu o takie ikonki ale o ikonki programu


Nie chodziło mi o tego posta powyżej, ale o wcześniejszy screen Piotr.ka
atol
mam problem z tą wtyką mianowicie, jak na załączonym obrazku widać avatar jest nieczytelny a nie chce dawać takiego małego obrazka bo mija się to z celem.
Help

Załączniki

Aule
I tu niestety masz błąd związany z tym, że interfejs nie umie zmieniać rozmiaru/położenia kontrolek w czasie działania. Kiedyś będzie to naprawione. Teraz nie zajmuje się tą wtyczką.
QUOTE(pz16)
I tu niestety masz błąd związany z tym, że interfejs nie umie zmieniać rozmiaru/położenia kontrolek w czasie działania. Kiedyś będzie to naprawione. Teraz nie zajmuje się tą wtyczką.


a jaką tongue.gif ? biggrin.gif
atol
pewnie KTP
Aule
A kto powiedział, że zajmuję się jakąkolwiek? Muszę zobaczyć czemu kSL wywala jak sie włączy na nowym profilu i sprawdzić jeszcze raz tą Olew.k. KTP też ma swoje przypadłości( nie wysyła do serwerów na Windowsie) . :wink:
pielgrzym
Zdaję się, że taraz już można wrzucić avatarka do tipa smile.gif czy możemy się spodziewać niebawem jakiegoś update'u? wink.gif
Aule
do tipa gdzie? laugh.gif Tylko w konfigu, nie widziałem w sdk takich możliwości.
hao
tip na liście to inna sprawa.. na niego też przyjdzie czas...
pielgrzym
Zagalopowałem się :oops: przepraszam smile.gif
atol
jest nowe UI więc może odświerzyć wtyczkę... (chyba że myle pojęcia)
amfi
Chciałem się zorientować czy temat avatarka umarł. Taki piękny pomysł, tyle nowych możliwości wink.gif
jareq
Przecież już jest kAva :?
amfi
Owszem. Nawet używam. Ale avatarek tylko w 'więcej' to troche mało. wink.gif

Fajnie by było gdyby był rozwijany. np.:
- wyświetlany w tip'ie
- wyświetlany w k.notify zamiast ikonki sieci (jak w JAJC)
- wyświetlany w oknie rozmowy (bez kombinowania z css'ami)

To naprawdę byłaby fajniutka wtyka. smile.gif
Olórin
To 3cie będzie w nowym kieview....
Lwiczek
A kiedy sie go mozemy spodziewac? :>
amfi
smile.gif Fajnie, a kiedy będzie nowe k.ieview?? W sumie bardziej ucieszyłbym się z pkt 1 i 2. Bo z css'ami już pokombinowałem i całkiem przyjemnie wygląda. Ale jeżeli będzie standardowo to fajnie. (tylko w jaki sposób zrealizowane??)

Bo jednak produkowanie css'a dla każdeko kontaktu osobno jest conajmniej uciążliwe. Znajomi się ze mnie żmieją, że mi się takie rzeczy chce robić wink.gif
evilve
QUOTE(amfi)
smile.gif Fajnie, a kiedy będzie nowe k.ieview?? W sumie bardziej ucieszyłbym się  z pkt 1 i 2. Bo z css'ami już pokombinowałem i całkiem przyjemnie wygląda.  Ale jeżeli będzie standardowo to fajnie. (tylko w jaki sposób zrealizowane??)

Bo jednak produkowanie css'a dla każdeko kontaktu osobno jest conajmniej uciążliwe. Znajomi się ze mnie żmieją, że mi się takie rzeczy chce robić wink.gif


pochwal no sie jak to wyglada? ;]
amfi
wink.gif No to się chwalę. Przygotowanie jednego tła zajmuje ok. 3 min (z gotowego szablonu), a do szablonu css'a dopisuje się tylko odpowiednią nazwę tła. Najgorzej się zabrać do tego, ale jak się już dodaje tylko pojedyncze osoby to można przeżyć wink.gif

W tym przykładzie jest obrazek dla bota informacyjnego, ale dla wszystkich pozostałych mam fotki smile.gif

I jak się podoba??

Załączniki

Andrzej1307
no to jest jakas oficjalna stabilna wersja czy nie? czy tylko beta? smile.gif
Bo$s
http://pz16.alternatywa.info/beta.xml
stamtąd można już pobrać kava :]
Andrzej1307
to jest to samo o czym jest mowa w tym topicu? :> wydaje mi sie ze miala byc inna nazwa...
aha i do czego jest K+? tzn co robi funkcja "Ustawienia komendy cmd"? i w ogole jak dzialaja inne funkcje ;]
psota
K+ może piszczes glosnikiem systemowym wybierasz ile razy ma piszczec oraz sterować zdalnie tongue.gif

BTW. Jak naprawic zeby mi zapamietywalo ustawienia ile razy piszczec bo, ani w 98 nie zapamietywało, ani w XP.
Andrzej1307
ale przy czym piszczy? przy wiadomosci?
a do czego jest funkcja "cmd"?
Przemekc1
QUOTE(Andrzej1307 @ 2.05.2005 - 15:05)
ale przy czym piszczy? przy wiadomosci?
a do czego jest funkcja "cmd"?
*



Tak przy wiadomościach, o ile mnie pamięć nie myli.
Start---> uruchom--->cmd, to otwiera konsolę w windowsie XP.
skolima
dwie sugestie opcji dla kAvy :
-zdjęcie w tooltipie (to chyba sporo mieszania będzie wymagać)
-możliwość użycia zdjęcia w stylach kIEview (w celu uzyskania czegoś takiego jak np. wersja amfi)
Andrzej1307
no wlasnie zdjecie w tooltipie smile.gif to sie mija z celem zeby za kazdym razem patrzec do "wiecej" ;]
i mozliwosc pokazywania (lub nie) obrazkow w oknie rozmowy przy wypowiedziach... do tego maly pomysl... tak jak jest grupowanie w oknie rozmowy - to mozna zrobic ze dana osoba pisze do nas pierwsza wiadomosc a przy niej pokazuje sie jej avatar. przy drugiej wiadomosci tej osoby (pod poprzednia) sie juz nie pokaze smile.gif wiecie o co chodzi
skolima
Co do tej drugiej opcji : ja to widzę jako jakiś custom tag do stylu / obrazek, przy ładowaniu podmieniany przez kIEviw na grafikę avatara. Wtedy twórcy styli mogliby już wymyslać co im się podoba.
Andrzej1307
mi chodzi o avatar kolo wiadomosci tongue.gif a tego twojego zargonu nie rozumie wink.gif hehe

Jemu też o to chodzi! Przestań trollować posty!
zimaq
Skolima - do tego chyba potrzebne jest rozszerzenie samego kIEview...
Może w nowej wersji kIEview można by było dodac opcję dodania avatarów? wink.gif
Sija
dzizas faken krajst - bylo juz:
nowy kIEv posiada obsluge avatarow [tylko w oknie rozmowy].
zimaq
Dla Ciebie posiada, dla nas nie, bo go nie mamy smile.gif Właśnie mi się tak zadawało, że posiada, ale szukać mi się nie chciało, a ryzykowac błędu nie będe bo mnie objadą ;P
No cóż czekamy wink.gif
piotr.ek
To od kiedy juz czekamy? Listopada jakos, nie? tongue.gif (wtedy, jak pamietam, byly skriny)
Aule
Ja teraz tego nie robie, a to co jest to powstało z nudów jak nie miałem neta...
@ndy
Witam!

W ustawieniach konnekta ta wtyczka nie ma obrazka. Dzisiaj z nudów zrobiłem. Więc jeżeli jest ok to możecie go tam umieścić.

Pozdrawiam wink.gif

user posted image

CarouseL
sorki nie chcialo mi sie czytac wszystkiego przyznam bez bicia, ale czy ten
avatar mialby byc wyswietlany w oknie glownym podobnie jak w Skype?
Przemekc1
Nie
jacekz
a moze by tak ją połaczyć z kview która w stylu doszła by komdna <#awatar> i każdy by móg sobie w dowolnym miejscu podczepic awatara biggrin.gif
Aule
W kIEview, które nie jest jeszcze udostepnione podobno jest możliwosć wstawienia w dowolnym miejscu wartości kontroklki z konfiguracji, więc to teoretycznie już jest.
Marcin_O
Ja powrócę do działania samego skryptu:
Czy w końcu avatary są pobierane z jakiegoś serwera? Kto ustala jaki avatar ma być wyświetlany? Ja czy użytkownik po drugiej stronie? [np tak jak w WPK]
No i właśnie.. a jak z kompatybilnością z jabberem? Czy będą wyświetlały się avatary ludzi z np. WPK?

Przewerbowałem cały ten temat ale nic o avatarch z WPK nie znalazłem...
Aule
Bo i nic nie ma. Avatary nie sa automatycznie pobierane. Ustawiasz je ty manualnie.
zimaq
Może sprecyzujmy, chodzi o żabberowe ( bo wpk to taki zubożały jabber ) avatary i ich obsługę w kIEview ( odczytywanie z vCard'a? )
Swoją drogą miło by było mieć je i w oknie rozmowy i na liście kontaktów ( np. jak w Skype po zaznaczeniu kontaktu, albo chociaż w Tip'ie ) wink.gif
Olórin
AFAIK avatary nie są włączone w standard XMPP i Jabberd2 ich nie obsługuje...
Marcin_O
Ano nie obsługuje ale już kilka programów jabberowych z którymi się spotkałem ma zaimplementowaną obsługę avatarów [właśnie poprzez vcard]
Można by zrobić pobieranie tego z vcard [oczywiście jeżeli użytkownik by chciał] wink.gif
Miło by było zobaczyć avatary moich kontaktów z wpk [a mam kilka...]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.