Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Avatary
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
piotr.ek
QUOTE([Lu)
Q.Z]nazwa : zdecydowanie avatareK, albo nawet avatere.K (hehe, to tak jak na piotrka xywe zobaczyłem)

Ksywa jak ksywa smile.gif Mi osobiscie chyba jednak bardziej podobaja sie nazwy wtyczek bez kropek (kDodatki, FaworKi, mejliK)...
Aule
:? Niech Hao zrobi renderowanie jakieś czy jak to sie zwie i tipa zmieni to pogadamy. Tera standard to 80x80, ale w więcej, a nie tip'ie.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
:? Niech Hao zrobi renderowanie jakieś czy jak to sie zwie i tipa zmieni to pogadamy. Tera standard to 80x80, ale w więcej, a nie tip'ie.

Hao pisal cos kiedys o nowych skalowalnych ikonkach zdaje sie (czy jakos tak)... moze daloby sie pod to podciagnac avatary jakos tongue.gif
Aule
Wersja obecna oprócz dodawania obrazka w więcej nie ma nic. A brak wymuszania rozmiaru obrazka trochę denerwuje.
Olórin
Do okna rozmowy da się wrzucić avatar jako ACTT_HWND (najlepiej jako osobny toolbar).
.nomis
No dobra... Może jestem ślepy, ale nie widze nigdzie tej wtyczki... Podajcie mi namiar na to tongue.gif
Aule
Nie ma jeszcze oficjalnej wersji.
a kiedy bedzie oficjalna wersja :-) w przyblizeniu data premiery...
Olórin
narazie pz16 kuje przed testem kompetencji biggrin.gif
gilek
ty się tak Olórin nie ciesz :wink: to jest największy szit :] jakbyś się nasłuchał "od tego zależy twoje dalsze życie" to... nie wiem :] też pisze ten egzamin i wcale mnie to nie cieszy :\ dobrze że jeszcze mam luzik starych :]
Aule
Ja też biggrin.gif Pozwalają mi na kompie siedzieć nawet cały dzień.
PS. Gilek ide do 3LO. Mówi ci to coś?? Może sie tam wybierasz?
gilek
jasne, że coś mówi :] ja wybrałem 8, 6, 4 LO :] a co do starych to dziwna sytuacja bo ja mam średnią 3,5 więc się im strasznie dziwie... alee.... w końcu wieczory są do nauki :]
w bialymstoq jest tyle szkol wyzszych ? LOL biggrin.gif w Belchatowie tongue.gif jest zaledwie 5 ^^. Co do starych trzepia sie nieraz o oceny ale na kompie sidze 5-6 h, tylko tyle bo mam brata ktory siedzi tyle samo biggrin.gif no i nieraz nocke sie przesiedzi ... [ przegra ]
lhs
Powoli przestaję łapać wątek - może wtajemniczycie i mnie w sytuację szkolnictwa w Białymstoku????????
Aule
Oczywiście. Arct!c Białystok to ponad 300 000 miast, może to nie Warszawa, ale ma kilka szkół :wink: Zobacz informator (https://www.nabor.bialystok.pcss.pl/naborbs/candidate/info/). Dla niewtajemniczonych, 3LO to jedyne które pojawia sie wogle na jakichkolwiek rankingach ogólnopolskich.
Koniec OT.
a wracajac do tematu glownego biggrin.gif kiedy bedzie ta wtyczka ? jakies namiary na bete biggrin.gif albo chociaz pare screenow !! ohmy.gif
Aule
Hehe. Screeny sie da załatwić, ale po egzaminach popracuje nad avatarem w oknie rozmowy.

Załączniki

Davka
Może lepiej avatara pod tekstem dać ?
Aule
A może opcje?? Nie byłoby to takie trudne, ale IMO lepiej wygląda z boku.
nooo ladnie sie prezentuje. Co do tego avatarka w oknie rozmowy dobry pomysl, tylko w ktorym miejscu ?
user posted image


moj pomysl :-)
piotr.ek
A moj taki... kwestia wymiarow avatara (tutaj 29x29, bo nie chcialo mi sie juz kombinowac specjalnie, a chodzilo jedynie o pomysl)

Załączniki

pienio
bardziej odpowiada mi pomysl arctica, poniewaz jest "czystszy", aczkolwiek pomysl piotrka jest chyba latwiejszy do zrealizowania (kIEview?) i swietnie sprawdzalby sie przy konferencjach.
arkadyjczyk
Ja jestem za pomysłem piotrka. Wg pomysłu arctica pasek z ikonkami wychodzi większy niż pole do wpisywania tekstu
Olórin
QUOTE(pienio)
bardziej odpowiada mi pomysl arctica, poniewaz jest \"czystszy\", aczkolwiek pomysl piotrka jest chyba latwiejszy do zrealizowania (kIEview?) i swietnie sprawdzalby sie przy konferencjach.

Arctica jest łatwiejszy do zrealizowania biggrin.gif, z pomysłem piotrka mogą być kłopoty sad.gif w grę wczhodzi jedynie majstrowanie przy tresci wiadomosci i wrzucenie tam jakiegos html'a smile.gif

QUOTE
. Wg pomysłu arctica pasek z ikonkami wychodzi większy niż pole do wpisywania tekstu

Nic dodać, nic ująć!
dla formalmosci screen:P jak to wyglada... user posted image

Mam taki bily ze wzgledu na cs-a rozjasnilem sobie bardzo ekran :-)
arkadyjczyk
Z kIEview pomysł piotrka nie byłby chyba taki trudny do zrealizowania. Wg mnie powinno to działać na podobnej zasadzie jak wypisywanie nicka i daty. Z tą różnicą, że to byłaby bitmapa. A w css możnaby dowolnie sobie to ustawiać w oknie (z lewej, z prawej, mniejszy, większy).
ale to bedzie troche lipa :/ za kazdym razem b.maly avatarek, i okno bedzie wygladalo jak jakas kolorowanka a nie okno.
piotr.ek
QUOTE(arct!c)
ale to bedzie troche lipa :/ za kazdym razem b.maly avatarek, i okno bedzie wygladalo jak jakas kolorowanka a nie okno.

Tylko przy takiej pyskowce, jak na screenie smile.gif W normalnej rozmowie odstepy miedzy avatarami bylyby wieksze... a poza tym - po co wiekszy avatar?? 32x32 to imho max do okna rozmowy, gdzie by go nie wepchac. 64x64 moznaby dac z kolei do 'wiecej' i mi by pasowalo.
arkadyjczyk
A wiadomo już skąd mają być pomierane te avatarki, bo takie rozwiązanie, że jest określona biblioteka u mnie na dysku to raczej mało ciekawe? Jest już ggimage i nawet działa, więc może da się to wykorzystać. Tylko znowu wychodzi problem z identyfikacją komunikatora. A może jako link do pliku na www (niekoniecznie na serwerze konnekta).
A co do tej identyfikacji to może coś w stylu k.Bota. Przy połączeniu wysyłana jest jakaś wiadomość i jeżeli przyjdzie poprawna odpowiedź to znaczy, że z drugiej strony jest konnekt.
arkadyjczyk
Znalazłem fajny komuniakatorek, ale niestety na Maca, więc nie mam jak przetestować. Ale podaję link do stronki z zrzutami http://www.proteusx.com/screenshots.php . Tam są fajnie zrobione avatarki, no i lista też fajnie zrobiona, chyba mają nawet metakontakty.
Spass
:arrow: nazwa 'Avatare.K' jest ok... jesli chodzi o Avatary w oknie rozmowy to moga byc, ale tylko pod warunkiem ze bedzie sie je dało wylaczyc :wink: bo jak dla mnie to chyba zbyt kolorowo by sie zrobiło. a uzywam Konnekta miedzy innymi dlatego, ze jest przejrzysty.
dulek000
QUOTE(Spass)
:arrow:  nazwa 'Avatare.K' jest ok... jesli chodzi o Avatary w oknie rozmowy to moga byc, ale tylko pod warunkiem ze bedzie sie je dało wylaczyc  :wink:  bo jak dla mnie to chyba zbyt kolorowo by sie zrobiło. a uzywam Konnekta miedzy innymi dlatego, ze jest przejrzysty.


WOW Jakie odświeżenie tematu... biggrin.gif

PZ16 miał dać betę, jak idą prace?
jareq
QUOTE(dulek000)
WOW Jakie odświeżenie tematu... biggrin.gif

PZ16 miał dać betę, jak idą prace?


no no odświeżenie.. ale to chyba dlatego ze nowy kUser i nie luknoł na datę ostatniego posta smile.gif

A co do PZ'a to rzeczywiście przydała by sie jakaś beta tongue.gif bo te avatary to naprawde super pomysł biggrin.gif
StRuGi
Moze nie ma czasu :roll:
Polecam sprawdzic dzial beta na jego stronie, jest tam cos fajnego :]
dulek000
QUOTE(StRuGi)
Moze nie ma czasu  :roll:
Polecam sprawdzic dzial beta na jego stronie, jest tam cos fajnego :]


KTP...to klient ftp czy jak? Jak to obsłużyć?

No i jest kAva!
Olórin
Uchyle rąbka tajemnicy, to nowa wtyczka która umożliwia przesyłanie plików przez FTP, w konfigu podajemy namiary na serwer, i wysylamy komendą /ftp {plik} lub przyciskiem z paska narzędzi (chyba bez ikony)
alberht
ciekawie, ciekawie... wink.gif mam nadzieję, że da się zrobić avatara obok wiadomości w okienku - imo ciekawa opcja, a do tego przydatna przy konferencjach wink.gif
atol
jaki jest max rozmiar avatara? bo 100x100 obcina
.nomis
Zdaje się, że 80x80.
atol
może 80X100 bo obcina tylko jedną krawędz.
StRuGi
Szkoda, ze avatary sie nie wyswietlaja w oknie rozmowy sad.gif
dulek000
QUOTE(StRuGi)
Szkoda, ze avatary sie nie wyswietlaja w oknie rozmowy sad.gif


Baardzo...
lhs
QUOTE(dulek000)
Baardzo...

Genialna uwaga.
:evil:
zenq
imho pomysl fajny ale ze to pojawia sie tylko w 'wiecej' to jak dla mnie szkoda zachodu z ustawianiem avatarkow zeby je zobaczyc raz na 3 miesiace... :/

OT: ale za to KTP jest fajniejszy niz myslalem, good job!
jareq
QUOTE(atol)
jaki jest max rozmiar avatara? bo 100x100 obcina

QUOTE(.nomis)
Zdaje się, że 80x80.


a ja wsadziłem zdjęcie 352x288 :mrgreen:

PZ16 - gratulacje swietna sprawa z tą wtyką wink.gif

Załączniki

gilek
hmmm... a skąd tą wtyczkę można sobie ściągnąć? :\ kilka razy przeglądnąłem cały temat i linka nie znalazłem :\
P.S. jereq fajną masz siostrę tongue.gif

EDIT: znalzałem tongue.gif
lhs
Z prywatnej strony pz16. Która nie działa w tej chwili.
.nomis
mile bym widział jeszcze tylko ikonkę do tej wtyczki, bo teraz psuje mi cała kompozycję w konfiguracji tongue.gif

Jarek, pozdrów siostrę od Szymka tongue.gif;)
jareq
QUOTE(lhs)
Z prywatnej strony pz16. Która nie działa w tej chwili.

Ale strona z Betami działa wink.gif

ps.
QUOTE(gilek)
[...] P.S. jereq fajną masz siostrę tongue.gif [...]

Dzięki 8)
QUOTE(.nomis)
mile bym widział jeszcze tylko ikonkę do tej wtyczki, bo teraz psuje mi cała kompozycję w konfiguracji tongue.gif

Jarek, pozdrów siostrę od Szymka tongue.gif;)

Też bym prosił o tą ikonkę oraz ikonkę do KTP która pokazuje się w oknie rozmowy (nie widać jej ale jest poste miejsce w które można kliknąć aby wysłać plik na serwer...)
...a siorkę napewno pozdrowię wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.