Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Avatary
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Wicko
wtrącę swoje 2 grosze :-)

otóż w mirandzie jeżeli wtyczka protokolu obsługuje avatary ( MSN, ICQ itp. ) to miranda pobiera je automatycznie - ale oprócz tego ja mogę sobie sam zmienić..

do niedawna avatary były tylko w Tipie, niedawno wyszła nowa wtyczka listy kontaktów która umozliwia posiadanie ich na liście..

nie lepiej byłoby zrobic tak jak ma miranda? ( chodzi o automatyczne pobieranie )
Marcin.O
Teraz jak w nowej wersji gg powstały avatary, wprowadzenie ich w konnekcie jest chyba całkiem możliwe? Jest serwer, z którego można je pobierać i zapisywać [bodajże generacja gadugadu]
psota
Niestety nie jest możliwe ;( musimy czekać na K 0.7
Aule
Toż takie awatary co sa w GG to i sa w K. Nie ma tylko resize'u. Konnekt nie ma jakiegoś centralnego serwera, więc nici z pobierania.
W GG avatar jest tylko w informacji, tak?
struthio
tylko w gg jest to troche 'ładniej' rozwiązane i łatwiejszy jest dostęp do wyświetlania tego obrazka ...

po 2 ge czy avatar w gg 7.0 nie jest tez pobierany z Generacji GG ?
Sleeva
user posted image
tak mozna by zrobic avatarka rolleyes.gif
bakerss
brak grupowania... jak zwierzeta :|
TaO
Sleeva: co to za komunikator ?
Spass
AmiGG
Sleeva
QUOTE(Spass @ 12.09.2005 - 19:00)


dokladnie. i przepraszam za off topic ale jak juz jestesmy przy amidze - windows viśta ma miec MUI. rany.

a wracajac do avatarka - miejsce wydaje mi si eok, ale jak znam zycie to i tak trzeba na 0.7 czekac...

a w wypadku konferencji robi sie problemik - czyli konferencja bez avatarkow :/
TaO
czemu bez ? moze zamiast tam gdzie ty proponujesz to w konnferencji mozna by umiescic avy kolo nicka ? tylko ze wtedy powstaly by przerwy... ale by byly avy:P
NelQ
Wtedy Konnekt mógłby skalować Avatary do jakichś mniejszych rozmiarów i nie byłoby tak dużych przerw.
TaO
tak ale myslmy praktycznie, kto uzywalby avatarow ktore maja np: 10x10 pix ? biggrin.gif
zimaq
Skoro nowy kIEview ma mieć obsługę javascriptów to co za problem wstawić mały avatar do okna rozmowy a po kliku na niego powiększyć go?
TaO
ooo to jest pomysl, albo tak zeby sie pojawial po najechaniu na niego.
NelQ
Ja też byłbym za powiększeniem po najechaniu a najlepiej możluwość ustawienia czy ma się pojawiać po najechaniu czy po kliku.
Przemekc1
http://www.konnekt.info/screens.html Coś takiego jest super
zaciek
QUOTE(Przemekc1 @ 14.09.2005 - 16:36)
http://www.konnekt.info/screens.html Coś takiego jest super
*




Wiec może ktoś sie pochwali jak wyedytowac css'a zeby tak fajnie pobieral avatary?
riddle
To nie jest w CSS. I nie da się pobierać avatarów. Jedyny sposób, aby mieć avatary w oknie rozmowy to samemu je zmontować i użyć CSSa, który to wspiera - na przykład mój Gradiental. Masz nawet napisane jak uprościć tworzenie nowych styli z innymi avatarami.
misiekf
a takie cos mi sie podoba...
tylko wątpie aby to dalo sie wniesc do konnekta bez grzebania w konnekcie...
sorki za jakosc...
Paint RulZ tongue.gif

user posted image

avantary w oknie Konnekta 30x30
w oknie rozmowy 60x60
piotr.ek
Gdybys chociaz przewertowal poprzednie strony tej dyskusji, to bys pewnie trafil tutaj... tongue.gif
misiekf
piotr.ek widzialem widzialem... smile.gif
ale to jest w oknie rozmowy, a nie w oknie konnekta tongue.gif

albo ja juz totalnie slepy jestem smile.gif
wasiu
A może zaczerpnąc pomysł ze skype, gdzie po zaznaczeniu kontatku, rozwija się on w dół i pojawia sie avatar i dane użytkownika?
bakerss
Tylko i wyłącznie tak jak w skype, bo takie rozwiazanie jak dał misiekf, jest jak dla mnie brakiem gustu ;]
misiekf
dzieki...
wsumie umieszczenie avantara w zadokowanym tipie jako belke u dolu, nie jest glupim pomyslem...
dobre by bylo tez aby wtyczka samodzielnie pomniejszala pliki da rozdzielczosci domyslnej Avantarów...
piotr.ek
Ja mysle, ze i tak najlepiej wygladalo to zawsze w RhymBoksie... (patrz skrin)

user posted image
mk89
QUOTE(piotr.ek @ 1.10.2005 - 17:23)
Ja mysle, ze i tak najlepiej wygladalo to zawsze w RhymBoksie... (patrz skrin)

user posted image
*



No to by mogło być...

zresztą dla Mnie te avatary to tylko Konnekta zaśmiecą smile.gif
wasiu
Ja uważam, że za dużo troche tych avatarów na tej liscie jest, za bardzo kolorowo. Takie rozwiazanie jak na screenie na pewno by też tą liste troche wydłuzyło/rozciągneło w dół jak i w bok, a po drugie troche małe te avatary. W stypie:) avatary są troche wieksze. Ogólnie uważam, że ze skyp'a można zaczerpnąc dużo bardzo dobrych jak nie świetnych rozwiązań, ja osobiście bym wołał takie rozwiazanie gdzie po zaznaczeniu kontatku by sie rozwiał i by był avatar i wszystkie dane które obecnie znajdują sie w tipie. Tylko by był problem jak pomieścic w takim czymś:) informacje ze skryptów checky jak pogoda czy program tv.
piotr.ek
Za male? Mi takie wlasnie wydaja sie najlepszym rozwiazaniem, co by uniknac przerostu formy nad trescia. W RhymBoksie doskonale komponuja sie one wielkosciowo z nazwa kontaktu i opisem pod nia. Ustawienie opisow pod kontaktami w K w obecnej formie i tak zajmuje znacznie wiecej miejsca...
wasiu
no tak, ale jak ktoś uzywa, a chyba taka jest wiekszość opisy obok kontaktów?
wtedy bym musiał rozciągnąc mocniej konnekta zeby widziec statusy userów, a spoglądanie na tipa kazdego kontaktu raczej nie wchodzi w gre. Ok tobie takie rozwiazanie pasuje mi by bardziej odpowiadało rozwiazanie ze skype lub podobne. Chciałem wstawić obrazki jak to wygląda na skypie, ale nie znam zadnego servera zeby je wrzucic i tu wstawić:), no ale sądze ze chyba wiekszosc zna skype i wie o co chodzi.
saCOOL
Strasznie kolorowe.. Cokolwiek postanowicie, zostawcie proszę możliwość wyłączenia awatarków (zostania przy dotychczasowym stanie listy kontaktów)
piotr.ek
Postanowicie? Lol, my se tu mozemy... zreszta juz tak od poltora roku wink.gif
Aule
Nie wiem, czy hao korzysta z tych propozycji, ale jak to sie zwykło mówić, w 0.7 bedą avatary wink.gif
piotr.ek
No ja jestem ciekaw, jakie to cuda przewiduje hao i czy obejmuja one avatary wlasnie... bo jak pamietam, to pisal o nowej liscie kontaktow nadzwyczaj pozytywnie, ze warto czekac itd. itp. etc. Daaawno temu pisal tez o skalowalnych ikonkach, nie?
PelzaK1
ja mam u siebie coś takiego zrobione na cssach:

user posted image

bez przypisania każdy ma avatar agenta smitha z matrixa, a niektóre osoby mają swój własny avatar w oknie rozmowy.

imho takei avatarki przy każdeh wiadomości to przesada.. i zajmuje niepotrzebnie miejsce w oknie. Oczywiśącie niektórzy używają kompa tylko do rozmów na gadu i na browsowaniu netu interent explorerem laugh.gif ale mi często zależy na każdym skrawku pulpitu gdy mam właczone za 4 aplikacje i pare okien konnekta..
.nomis
Albo może jak jużi tak ma być niwe kIEview, bo może możnaby dać do okna rozmowy taką rozwijaną listę rozmówców, jak jest w Skype? IMO to by było najlepsze rozwiązanie, bo propozycja Pelzaka raczej nie sprawdziłaby sie w konferencjach.
Paveu
Najlepiej by było gdyby samemu sie ustawiało swój avatar co by dało możliwość używania go tak jak opisu.
keeveek
można skądś pobrać już te wtyczkę? bo nie moge sie zorientować czy ona jest już gotowa, czy tylko nazwy brakuje, czy co tongue.gif :confused:
arct!c
wtyczka to jest ;-)
keeveek
jestem gorącym zwolennikiem wtyczki. avatar w tipie lub oknie rozmowy, niekoniecznie przy każdej wypowiedzi, mógłby być w stałym miejscu, obok jakiegoś przycisku na toolbarze rozmowy :] jestem absolutnie ZA dalszym rozwojem wtyczki. podoba mi się pomysł na rozwijanie kontaktu po kliknięciu na niego, ale ingerencja w listę pewnie mozliwa nie jest póki co wink.gif pewnie w k 0.7 coś się zmieni..
arct!c
Moja kwesta w tej sprawie. Skoro możliwe było zrobienie zakładek, to możliwe jest wszystko. A mi póki co niepotrzebne są avatary w ogóle.

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Varabi
Pomysł na zrobienie wtyczki jest świetny! Ale wracając do rozmiaru avatara: Coraz więcej ludzi używa wysokich rozdzielczości, jak1280 x 1024. W takim przypadku wymiary obrazka 32x32 są lekko przymałe. Przydałoby się coś między 45x45 a 50x50. Albo najlepiej opcja, która pozwalałaby na zdefiniowanie wymiarów, do których skalowany byłby obrazek. Ewentualnie skalowanie do wymiarów zależnych od rozdzielczości ekranu.
Diabl0
QUOTE(Hayden @ 4.04.2004 - 21:09) *

Jakby była baza a w tej wtyczce interfejs do jej obslugi, identyfikacja na podstawie gg/jid/tid i kazdy by mogl sprawdzic czy tam jest osoba, której szukamy.

Zrobienie takiego czegoś byłoby jednak trudne i wymagalo wspolpracy wielu osob :?


Czy ja wiem czy takie trudne? Stworzenie takiej bazy gg/jid/tid w php/mysql to prosta sprawa i gdyby było zapotrzebowanie mógłbym coś takiego napisać w kilka godzin. Pytanie tylko czy tak użytkownicy jak i autor (oprogramowanie odwołań do serwisu) byli by tym zainteresowani.

A wykorzystanie avatarków może być szerokie - od tooltipsów, przez tło okna rozmowy (pomysł PelzaK1), odpowiedni styl okna rozmowy z miejscem na avatar (który byłby automatycznie skalowany)...

Jeśli pomysł z bazą przypadnie komuś do gustu to zapraszam do dyskusji.
Sija
Diabl0: gravatar.com
Diabl0
No i ładnie - to może posłużyć za wzór z tą różnicą że my stworzymy bazę gdzie użytkownicy będą identyfikowani po gg/tid/jid (i ewentualnie innych dodatkowych sieciach). Kwestia czy nadal są zainteresowani na wykorzystanie takiego serwisu (bo stworzyć go nie będzie problemu). Pluginu nie napiszę (bo nie znam tych języków) ale przynajmniej mogę wykorzystać PHP do wsparcia komunikatora który mi się coraz bardziej podoba (choć używam go zaledwie 3 dni).

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
sleesh
A nie lepiej by bylo uzyc juz dzialajacego gravatara ?
Diabl0
Teoretycznie... Jednakże on reaguje tylko na adresy e-mail. Jak nie znasz czyjegoś maila to wtedy lipa. Natomiast tworząc własną bazę możemy dać do wyboru różne możliwości (wspomniane gg/jid/tid ale także icq, aim, mail i wiele innych w zależności od potrzeb i pomysłów).

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
wokr
zrobcie tak jak na STEFanie Interii ... po kliknieciu na kontakt powieksza sie pasek zaznaczenia i pojawia avatar albo w tipie. W oknie rozmowy to tak kiepsko, jako tlo tez :/

AnDrO
czy ktos sie zajmuja ta wtyczka ? bo jakos temat ucichl rolleyes.gif
bakerss
QUOTE(wokr @ 12.04.2006 - 21:59) *

zrobcie tak jak na STEFanie Interii ... po kliknieciu na kontakt powieksza sie pasek zaznaczenia i pojawia avatar albo w tipie. W oknie rozmowy to tak kiepsko, jako tlo tez :/

Chyba jak w skype, ktory to pierwszy zprezetował ;]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.