Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Avatary
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Aule
Małe pytanko. Jak ma sie nazywac wtyczka do avatarów? Pytam, żeby potem znów nie było zmiany nazwy. Moja propozycja to kAva, albo kAvatar. Co wy na to?
shoq
kAvatar lepsze. btw, do czego miała by dokładnie służyć ta wtyka?
Aule
Dodawanie obrazka do więcej w opcjach kontaktu. Później może jeszcze gdzieś indziej, ale narazie tylko w opcjach kontaktu.
Arlathan
a moze: avatareK ?
foxtwo
QUOTE(Arlathan)
a moze: avatareK ?

ciekawy pomysl... jestem na taK biggrin.gif
zenq
QUOTE(Arlathan)
a moze: avatareK ?

good idea smile.gif
bakerss
QUOTE(Arlathan)
a moze: avatareK ?

that's it! ;]
Olórin
QUOTE(Arlathan)
a moze: avatareK ?

Wygląda na to że już mamy nazwę smile.gif
shoq
Szczerze mówiąc to wtyczka zbędna...
piotr.ek
QUOTE(shoq)
Szczerze mówiąc to wtyczka zbędna...

Z mojego punktu widzenia kLAN jest zbedny... sa jednak ludzie, ktorzy go sobie chwala, wiec (idac myslami na skroty) twoje zdanie 'srednio' tutaj pasuje smile.gif

pz16 - przydalby sie jakis mozliwie dokladny opis dzialania wtyczki...
Olórin
jak to mówią, jeden obraz może zastąpic 1000 słów wink.gif

Załączniki

piotr.ek
Eee... to zonk, mialem nadzieje na avatary w tipie tongue.gif Do 'wiecej' i tak nie zagladam.
bakerss
Ciekawe gdzie by w Tipie miał sie zmieścić tam ;] ale pz16 napisał:
QUOTE
Później może jeszcze gdzieś indziej,
piotr.ek
QUOTE(bakerss)
Ciekawe gdzie by w Tipie miał sie zmieścić tam ;]

No u mnie w tipie zwykle od cholery miejsca wolnego tongue.gif Zreszta nie od dzis wiadomo, ze tip wymaga przebudowy i poprawek.
gilek
ale to tak niezbyt sympatycznie będzie jak trzeba będzie manualnie przydzielać obrazki... przydało by się jakieś wysyłanie...
Aule
O jakims zautomatyzowanym pobieraniu juz z myślałem(np pobieranie z bazy danych konnekt.info/forum, albo ze strony kPlugins), ale łatwiej byłoby gdyby Hao zrobił mozliwosć podawania adresów internetowych. Co do tip'a to nie mozna sie do niego dostać w żaden wiadomy mi sposób. Jeśli Hao przebudowałby tip'a, to zrobiłbym i tam obrazek. Ale to już tylko kwestia Hao.
shoq: Pluginy istnieją po to, żeby jak ktoś chce to je instalował. Nikt Cie nie zmusza do instalacji tego pluginu.

Zwolennicy avatatK'a niech piszą, bo narazie nie wiem ilu ich jest, a zmiana nazwy to będzie mniej niz sekunda, bo przystosowałem wtyke do zmian nazwy :roll:
Hayden
Pomysł mi się podoba, ale pod warunkiem ze fotka w tipie, bo do "więcej" to zagladam tylko raz, przy zakladaniu kontaktu :mrgreen:
Jakby istniała jeszcze jakas baza z uzytkownikami konnekta i tam ich avatary to...mistrzostwo świata no :wink:
Aule
No baza istnieje. Przecież w bazie danych forum są zapisane lokalizacje avatarów, tylko, ze kontrolka odpowiadająca za wyświetlanie grafiki nie może mieć linków internetowych. No i nie wiem jeszcze jak pobrać dane z bazy danych mysql. Jesli którys z programistów sie orientuje to prosiłbym o kontakt.
piotr.ek
No dobra, niech no spojrze kogo ja z forum mam w kontaktach... hmm.... HMM..... nikogo? laugh.gif Nie no, reczne wybieranie tez byloby ok biggrin.gif
Hayden
QUOTE(piotr.ek)
No dobra, niech no spojrze kogo ja z forum mam w kontaktach... hmm.... HMM..... nikogo? laugh.gif Nie no, reczne wybieranie tez byloby ok biggrin.gif

No więc właśnie ;]

Jakby była baza a w tej wtyczce interfejs do jej obslugi, identyfikacja na podstawie gg/jid/tid i kazdy by mogl sprawdzic czy tam jest osoba, której szukamy.

Zrobienie takiego czegoś byłoby jednak trudne i wymagalo wspolpracy wielu osob :?
Aule
Taa. Serwera brak. Nawet jakby był to jak zmusic osoby do tego aby tam dane dodawać?? Ja z forum mam 7 osób, ale forum k to taki jakby katalog userów k. Jeżeli ktos ma k to zazwyczaj sie rejestruje.
iSiEk
Fajny bajerek, można tam wstawić zdjecie i w razie czegos przypomnieć sobie jak wyglada stary kumpel lub kumpela. Wolałbym także zeby to miejsce na Avater było takie że jak wstawie zdjecie zebym nie musiał go ciachać, chodzi mi o format bardziej zdjeciowy. Co ja bede gadał wiecie o co chodzi :roll:
avatatK r0x ;] dobry pomysl ;]
Aule
Ja tera bede liczył, że avatareK to jest równoznaczne z inna.
arkadyjczyk
A na jakiej zasadzie jest to w WP :?:
piotr.ek
Skoro feature ma dotyczyc tylko uzytkownikow K, to z K czy wtyczka moglby po prostu przychodzic z zestawem gotowych avatarow (ladnych, jak w menu start winxp)... Wybor avatara przy instalacji/konfiguracji i poinformowanie pozostalych ludzi na liscie na zasadzie odpowiedniej wiadomosci (jakis kod, moznaby tez wyslac odpowiednie zapytanie i autoresponser w K czy wtyczce by odpowiadal) ALBO baza na serwerze z kontami np. po numerku GG, przy czym tu rowniez - albo ograniczona do przechowywania tylko informacji o tym, jakiego avatara uzywa ktos tam przy gotowym zestawie, albo bardziej wymagajaca wzgledem lacza baza samych avatarow...

Niby wszystko do zrobienia sie wydaje, ale troche wysilku wymaga pewnie wink.gif
piotr.ek
A i jeszcze przyszlo mi do glowy, ze przesylanie avatarow moznaby zrobic w oparciu o nieobslugiwana poki co funkcje przesylania obrazkow z GG... Pewnie daloby sie to rowniez odpowiednio we wtyczce zautomatyzowac, co by nie trzeba bylo tego recznie robic.

Zapomnialem dodac - odpadalaby wtedy koniecznosc stawiania centralnego serwera tongue.gif
Olórin
Avatary w jajcu są chyba zapamiętywane na serwerze jabbera, poszukajcie odpowiedzniego JEP'a biggrin.gif
zenq
hmm no w 'wiecej' to sie srednio przyda co wiekszosci pewnie... ja juz nawet po nr. telefonu nie zagladam zeby skopiowac bo sa kDodatki.tzreba czekac na modyfikacje tipa....

ale mimo wszystko pomysl bardzo fajny smile.gif bedzie mozna sobie fotki znajomków powstawiac do kontaktow... jak w komorkach :]
oo wlasnie moze by wymodzic zeby w k.Notify wyswietlalo avatar obok opisu/wiadomosci??
Aule
Z takimi proźbami to do Nix'a. "Grafikę" sie da wyswietlić, ale jest z nia jak w kawale "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?". Da sie grafikę, ale tylko ikonki, chyba :wink:
werw0e
albo w tle okna rozmowy
zenq
QUOTE(werw0e)
albo w tle okna rozmowy

hmm to to raczej w kIEview zeby rozne style dla roznego kontaktu mozna bylo zastosowac... odpowiedni styl, podmieniasz tylko jpg'a na fotke dla kazdej osoby i masz.... smile.gif
piotr.ek
...ale generalnie chyba nie do tego zmierzamy smile.gif Mi zawsze podobal sie Rhymbox i jego lista kontaktowa. Nie wnikajac w funkcjonalnosc (nie moglem sie nigdy do Jabbera przemoc) - z avatarami, opisami pod kontaktami itd. wyglada ladnie - http://www.rhymbox.com/screenshots/...
Olórin
odnośnie nazwy: może Katar ? [nie będzie wiadomo o co chodzi biggrin.gif:D]
lhs
QUOTE(Olórin)
nie będzie wiadomo o co chodzi

Schodzimy do podziemia??
Bora
a może KrAvat ??? smile.gif
LooZ^
grr... A moze K.urw[ciach] ?
Aule
Z tych nazw to mi sie jak narazie najbardziej podobał AvatareK i bedzie to chyba oficjalna nazwa pluginu.
Olórin
Krawat jest lepszy :PPPPPPPP

pz16 - a może by załatać olewke, a nie zabierac sie za 10 wtyczek naraz ?
Aule
Nie zabieram sie za 10 na raz. U mnie olew.k nie ma krytyków, więc nie wiem w czym problem. Tego pluga co w temacie zrobiłem z nudów, bo net'a nie miałem. A splita mogłem robić, bo obsługiwałem już wiadomości.
Kumagoro
K.awa jest dobre.
bakerss
Dobrze że powstają nowe wtyczki :]
a k.awa to miał być k.away wiec nie bardzo ;]
lucas_mcs
no bajerek fajny:) w telefonie tez mam miniaturki przy kontaktach:)
wlasnie co z k.away? jakies postepy sa czy przygasło tymczasowo?(mam nadzieje ze tymczasowo)
jak sie przerobi tipa to mozna zrobic tak zeby zdjecie bylo tlem tipa na ktorym jest info.. tylko trzebabybylo jakos tak zeby bylo czytelnie
piotr.ek
QUOTE(lucas_mcs)
jak sie przerobi tipa to mozna zrobic tak zeby zdjecie bylo tlem tipa na ktorym jest info.. tylko trzebabybylo jakos tak zeby bylo czytelnie

No i wlasnie ze wzgledu na czytelnosc uwazam, ze akurat ten pomysl nie jest zbyt dobry...
Aule
Według mnie to z tym tłem to nie jest za dobrym pomysłem, bo jak ktoś ma ciemną fotke to pewnie nie będzie widać liter. Lepiej jakby to było podad/poniżej.
[Lu]Q.Z
nazwa : zdecydowanie avatareK, albo nawet avatere.K (hehe, to tak jak na piotrka xywe zobaczyłem)

jeżeli by udało to się zrobić na takiej zasadzie jak to wygląda w RhymBoxie, a nie w "Więcej" to wydaje mi sie że nawet dużo osób mogłoby się tym zainteresować... do pluginu dodalo by sie troche avatarow 32x32 (albo 16x16 tongue.gif) i ok ;p
piotr.ek
QUOTE(pz16)
Według mnie to z tym tłem to nie jest za dobrym pomysłem, bo jak ktoś ma ciemną fotke to pewnie nie będzie widać liter. Lepiej jakby to było podad/poniżej.

A jeszcze lepiej otoczone tekstem, wyrownane do prawej czy lewej na przyklad - a'la dowod osobisty albo paszport.
lucas_mcs
no tz moze by, ale znowu zeby nie wywalało tipa na pół ekranu
jak dla mnie to pomysl z avatarami 32x32 jest dobry smile.gif
case
QUOTE(lucas_mcs)
no tz moze by, ale znowu zeby nie wywalało tipa na pół ekranu
jak dla mnie to pomysl z avatarami 32x32 jest dobry smile.gif

ja bym sie na to pisal tylko i wylacznie jesli 32x32 byloby limitem wielkosci...
piotr.ek
QUOTE(case)
ja bym sie na to pisal tylko i wylacznie jesli 32x32 byloby limitem wielkosci...

Nom, ja tez inaczej nie widze smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.