Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt na Linuxa - dyskusja :)
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
mrtymek
i gdzież tu poprawność nazwy? czepialstwo... ;P

BTW... ja od dłuższego czasu na FC5... Zapomniałem już o Konnekcie :P

Chiba nie macie co robić ;D aczkolwiek życzę powodzenia, no i życzę, żeby Został wydany K pod linuksa... Troche to śmiszne, że od początku K kojarzył mi się z linuksem, chociażby przez nazwę, i przez nazwy wtyczek, podobne do nazw oprogramowania pod KDE ;P

Druga rzecz: nikt nie powiedział że K pod linuks musi być OSrc...
Dobrze by było gdyby był, bo byl dobry ;D
psota
Jak zrobić aby IE działały z sound.dll
Ja zrobiłem taki myk, że ściągnąłem ies4linux
zainstalowałem i stworzyłem w /home/profil/.wine , a następnie przekopiowałem zawartość /home/profil/.ies4linux/ie6 do niego. gorzej jak ktoś ma już stworzony .wine to będzie musiał potestować, ale dzięki mojemu sposobowi jest IE i dźwięki

Chaotyczne to opisałem, ale jest
f22
POMOCY/Ratunku.

Witam wszystkich!!

Mam dystrubucje SuSE 10.1 z winem zintegrowanym. Śmiga pod nim wszystko - mozzile uzywam spod windy laugh.gif .Ale do rzeczy odpalam konnekta (pełna paczka) ustawima status gg. klikam na kontakt i....


BŁĄD KRYTYCZNY excl.gif
cytatuje komunikat "Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x00000000 in the main Thread.
Information: can't read 0"
przed instalacją zarządał ściągnięcie Mozilla activex control v1,7,12 sciągnołem i to się dzieje.

ps
nie używam WINETOOLS
dulek000
Przydałyby się logi.
kaufman512
Witam. Od niedawna posiadam Ubuntu, więc zainteresowałem się tematem K + wine. Moja stacja to Ubuntu 6.06 + Wine 0.9.19 + XFCE4. Na ogół działa OK, polskie znaki są, jest tylko jeden haczyk: błąd krytyczny przy zamykaniu (każdym, nawet czytego K) o treści

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x0000002A in the main Thread.
Information: can't read 2a

inIM: 20002(0x0 , 0x0)(30B) [CORE->wXP UI]

Stack trace:
0000002A
.000098D5  [ui.dll_0.1.22.54]
.00068201  [ui.dll_0.1.22.54]
.000283F5 call_dll_entry_point+0x00000015 [ntdll.dll].00029DA8  [ntdll.dll]
.00029DA8  [ntdll.dll]
.0002A287  [ntdll.dll]
.0002A42F LdrUnloadDll+0x00000176 [ntdll.dll]
.0003C611 FreeLibrary+0x0000003F [kernel32.dll_5.1.2600.2180]
.00019DD0  [konnekt.exe_0.6.22.137]



Nastąpi zamknięcie programu!


Ciekawe jest to, że gdy miałem wine 0.9.9, stary UI w konnekcie i brak polskich znaków błędu nie było. Fajnie by było gdyby dało się to zlikwidować.

Dopisano: Postanowiłem chwycić za archiwalne wersje K 0.6.21.121 i "youngtimera" 0.6.19.111. "Poprawnie" działa jedynie ten ostatni, za to w każdym kuleje obsługa gg.dll.
psota
kaufman512: Wina siedzi po stronie WineHQ i trzeba czekać, aż oni to poprawią wink.gif
Gorcik
Oto moja próba uruchomienia Konnekta pod linuxem.
Niestety nie jest tak pieknie jak na załączonym obrazku, wyskakują błedy krytyczne a Konnekt nie działa tak jak trzeba ;/ Narazie lepiej uzywać Kadu lub innego komunikatora pod linuxem bo Konnekt sie do tego nie nadaje. Moze kiedyś i pod linuxem Konnekt bedzie działał jak trzeba ;]

Załączniki

f22
Cholera, chyba będzie trzeba pisac petycje do hao, żeby umieścił gdzieś na stronie głównej napis: Nie cytować poprzedniego posta!
noo nie jesteś sam - mi też nie śmiga sad.gif
psota
QUOTE("Gorcik")
wyskakują błedy krytyczne

przy czym wyskakują ci błędy?

U mnie prawie wszystko ładnie działa smile.gif
Teraz niestety po zmianie dystrybucji na inną jak dowiązuje symbolicznie pliki *.dtb to ignoruje dowiązanie i usuwa dowiązania i zastępuje je nowymi plikami *.dtb.
Dowiązania symboliczne katalogów nie ignoruje.
Ikonki z dowiązań informują, że pliki *.dtb są to binarne, a te które tworzy od nowa to kartka ze stopą gnome (niezidentyfikowane?).
Na innych distro mi ładnie działało dowiązanie :/

Edit:
Mógłby ktoś kto kożysta z dowiązań symbolicznych plików *.dtb skopiować swojego fstaba(/etc/fstab)? Podejrzewam, że może musze zmienić uprawnienia lub kodowanie.
TYN!U
Mi konnekt na kubuntu działa bez zarzutów.
Szkoda że nie wszystkie wtyki dzialają pod pinwinem cool.gif
JarekMk
A da się konnekta odpalić pod wine ?
Jak widze to linux jest dosyć ciekawym wyborem ale aby był idealny brakuje konnekta...

Może zrobimy zrzutkę ?
psota
Konnekt już jakiś czas działa pod linuksem.
Jedyne wtyczki jaki mi nie działają to sprzątaczKa i kAQQ bo wymagają win XP, oraz k.board bo blokuje konnekta jak osoba z którą rysujemy zamknie okno rozmowy.

O jaką zrzutkę chodzi?
narutowicz
Czy ktoś byłby tak miły i rzucił kilkoma linkami w sprawie uruchamiania konnekta pod linuxem (optymalnie ubuntu z gnomem)? Konnekt jest tym, co najbardziej trzyma mnie pod xp i chętnie to zmienię smile.gif
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
psota
http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=70963 IE + sound.dll
A konnekta odpalasz bez problemu na pod WineHQ smile.gif
narutowicz
czy WineHQ to to samo co Wine, które zainstalowałem według wskazówek z http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy ? Bo tamto wykrzacza się dosyć przykro i często.
Pozdrawiam
syriusm
QUOTE(narutowicz @ 20.11.2006 - 16:04) *

czy WineHQ to to samo co Wine, które zainstalowałem według wskazówek z http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy ?

Z WineHQ wersja jest najnowsza, niekoniecznie stabilna z wersja dystrybucyjna linuxa, ale ja zawsze korzystam z najnowszej smile.gif
Ta druga to sprawdzona wersja przez zespół cannonical bądź inne i niby kompatybilna z dystrybucja. Tutaj Ubuntu 6.10


Teraz ja
Mianowicie wykonałm porade stąd
i otrzymuje ładnie instalowanego konnekta gdzie nie wyswietalne sa czcionki preferencjach
przynajmniej nie wszędzie ( na to rady chyba nie ma =] ) Uzywając wersje Wine 9.28 i jadąc na Kubuntu 6.10
Lecz na druge przydala by sie rada gdyz marny to komunikator jak nie ma lini wpisywania wiadomosci. Mam szare okno
tzn. przestrzeń szara jakby to wywaliło
tak wygląda ten babol huh.gif
Może by ktoś poradził coś? unsure.gif

Maże chociaż zoptymalizujcie konnketa pod wine'a. Myśle że warto, ludzie by sie by przekonali bardziej do tego systemu operacyjnego:)
psota
Ostatnio u kolegi instalowałem Konnekta pod linuksem i mi się dokładnie to samo zrobiło. Nie mam pojęcia jak to naprawić, bo u mnie działa.
Jak odpalasz pierwszy raz wine (nie ma jeszcze katalogu ~/.wine) to takie samo masz okienko?
Może spróbuj wykorzystać starszą wersje IEs4Linux, ja chyba z tej korzystałem
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/downlo...ux-2.0.1.tar.gz
bądź z wersji 2.0.2b
Jak chcesz to możesz jeszcze inne wersje spradzić http://www.tatanka.com.br/ies4linux/downloads/
Polecam pod linuksem zamiast korzystać z kIEview korzystać z kDuoView z włączoną kontrolką IE gdyż wtedy historia działa wink.gif i w ogóle mi się z kDV przyjemniej korzysta tongue.gif
Sisi
Jak uda mi sie zainstalować konnekta na linuksie, to zmieniam system na dobre blush.gif rolleyes.gif

megawebmaster
Teraz ja mam dodatkową prośbę. Widzieliście projekt LINA ? http://itbiznes.pl/art26649.html
Chodzi mi o to, że teraz można skompilować jąderko i wtyki pod Linę i odpalić na Linuchu - co o tym myślicie ? smile.gif
Ludwik
QUOTE(megawebmaster @ 15.07.2007 - 20:42) *

Teraz ja mam dodatkową prośbę. Widzieliście projekt LINA ? http://itbiznes.pl/art26649.html
Chodzi mi o to, że teraz można skompilować jąderko i wtyki pod Linę i odpalić na Linuchu - co o tym myślicie ? smile.gif


To działa dokładnie odwrotnie - pozwala odpalać programy napisane dla Linuksa w innych systemach. Więc z tym problemem nie pomoże.

I błagam, jak ktoś jeszcze raz napisze słowo "Linuch" to chyba przejdę do rękoczynów wink.gif Nie ma nic bardziej lamerskiego niż pisanie specjalnie dłuższego słowa od oryginału, które w dodatku brzmi tak obrzydliwie.
megawebmaster
OK, OK, nie denerwuj się, nie chciało mi się pisać Linuksie tongue.gif tongue.gif

Tak przy okazji - skąd wiesz, czy nie uda się tego odpalić na odwrót - z Windowsa na Linuksie. Tam pisze o maszynie wirtualnej, która to będzie na Linuksie i Windowsie i MacOS'ie. Więc nie mów, że to nie pomoże ;]
Ludwik
QUOTE(megawebmaster @ 16.07.2007 - 08:50) *

Tak przy okazji - skąd wiesz, czy nie uda się tego odpalić na odwrót - z Windowsa na Linuksie. Tam pisze o maszynie wirtualnej, która to będzie na Linuksie i Windowsie i MacOS'ie. Więc nie mów, że to nie pomoże ;]


Ta wirtualna maszyna JEST Linuksem. Koncepcja jest taka, że w wirtualnej maszynie odpalonej w dowolnym systemie operacyjnym odpalane jest jądro Linuksa, które odpala ten program. Ale żeby ten Linux w wirtualnej maszynie odpalił program... najpierw musi móc go odpalać. Więc jeszcze raz - to tylko działa na programy działające pod Linuksem.
Aidan
przeskoczyłem pare stron bo znudziła mi sie ta wojna liks vs. Windows o tym by można książe napisać (dwa plemienia walczyły ze sobą jedno miało linuxy drugie windowsy...wink.gif ) ale do rzeczy
Wyczytałem że udało wam się odpalić konnekta na linuxie co dokładnie działa a co nie? (tak prywatnie pujdzie na ubuntu7.05pl z gnome?)
psota
U mnie to praktycznie wysztko działało
Ludwik
Teoretycznie większość funkcji działa, ale całość zdecydowanie nie jest stabilna i doprowadzi cię do szaleństwa. Nie polecam używania wine na dłuższą metę. Jest ono przydatne żeby coś szybko sprawdzić, wykonać jakieś konkretnie zadanie w programie, który jest tylko pod Windows i jest wymagany przez jakąś instytucję (patrz Płatnik) itp. Ale nie do używania na co dzień. Jeśli chcesz używać jakiegoś sytemu operacyjnego polecam poszukanie programów natywnych dla tego systemu. Jest mnóstwo komunikatorów i multikomunikatorów pod Linuksa. Może nie są tak konfigurowalne jak Konnekt, ale spokojnie da się przestawić, czego jestem najlepszym świadectwem.
stranded
na Linux teraz rządzi Pidgin, niedługo ma być wsparcie dla GG, przesyłanie plików p2p, wysyłania obrazków jak ggimage
Ludwik
Wsparcie dla Gadu-Gadu w Pidginie jest od zawsze. Pidgin (Gaim) ma tę zaletę, że przychodzi od razu z Ubuntu, więc nie trzeba nic instalować, tylko można od razu rozmawiać. Dla osób nastawionych na Gadu-Gadu jest oczywiście doskonałe Kadu. Wszystkie klienty Jabbera również obsługują gg przez transporty - ja osobiście preferuję prostego Gajma (uwaga: to coś innego niż Gaim!).
Aidan
Dobra zainstalowałem sobie ubuntu pobieram konekta i dalej dalej dalej... i nagle okienko żebyw wpisał ścieszke gdzie ma być zainstalowany co wklepać? i co dalej
Ludwik
Powinna być wpisana domyślna i taką zostaw. Jeśli nie ma to wpisz standardowe windowsowe C:\\Program Files itd.
Wine tworzy katalog, który udaje windowsowy dysk c: i ma wewnątrz normalną windowsową strukturę katalogów, tam też zainstaluje się Konnekt. Katalog ten możesz znaleźć wewnątrz katalogu .wine (uwaga: jest on domyślnie ukryty) w Twoim folderze domowym.
Aidan
To działa ale jest bezsensu co chwile coś sie wali. poczekam aż ?Konnekt zrobi krok w kierunku linux'a
likemandrake
Mnie się udało tak poustawiać to wszystko, że otrzymuję tylko komunikaty:

fixme:win:SetLayeredWindowAttributes (0x10028,0x00000000,0,2): stub! (wiele)
err:listview:LISTVIEW_SetImageList Unknown icon type=1244344 (tylko jeden)
fixme:hook:IsWinEventHookInstalled (32773)-stub! (kilka)
fixme:win:FlashWindowEx 0x3395a4(kilka)
err:x11drv:X11DRV_CreateWindow invalid window width 65648 (kilka)

Jeśli dałoby się funkcje powyżej zamienić na takie, które obsługuje wine, to możemy mówić o pełnej emulacji konnekta pod linuxem smile.gif

W chwili obecnej pięknie mi śmiga konnekcik, a jeśli chodzi o błędy, to: okna dialogowe te z dołu głównego okna są lekko przesunięte, nie mruga okienko na pasku zadań jak ktoś napisze, przezroczystość okienek nie działa, z niektórych przycisków (bardzo mała ilość) znikają ikonki (potem się pojawiają).

Wszystkie wtyczki (po za AQQ, bo mowi, ze nie jest uruchomiony na Windowsie XP) są załadowane (co do AQQ, to pracuje nad tym), wysyłanie zrzutek ekranu, fragmenu ekranu, wysylanie plikow, emotki, i tam ble ble ble.... wszystko działa smile.gif przynajmniej nie zauwazyłem problemu smile.gif

Pozdrawiam
Mucha
Masz polskie znaki i działający "alt + coś"(ogonki)? Ja wczoraj próbowałem i po zainstalowaniu ies4linux i przekopiowaniu czcionek z windows\fonts mniej więcej wszystko działa (kStatusLog czasami krzaczy).
stranded
siema ja mam tylko jeden problem:




jak to naprawić? dodam, że ten błąd powoduje kieview oraz ggimage, potrzeba IE jak się domyślam??
SkkF
@up - wywal kieview i kduoview, to będzie dało się rozmawiać. W necie są gotowe instalki ie dla linuxa, poszukaj, może z tym będzie działać.
stranded
taaak tylko problem w tym, że ja chce konnekta na linie tylko i wyłącznie dla ggimage smile.gif (oraz kieview)

bez tego to nie ma co, pidgin starcza

PS
już jestem na windzie tongue.gif, wieczorem pomęcze tamtego kompa
Ludwik
QUOTE(stranded @ 8.11.2007 - 18:50) *

taaak tylko problem w tym, że ja chce konnekta na linie tylko i wyłącznie dla ggimage smile.gif (oraz kieview)


Jeżeli rzeczywiśćie tylko dla tego to skorzystaj z Kadu.
SkkF
Trzeba przyznać, kadu ma obsługę obrazków praktycznie identyczną jak w konnekcie (fragmenty zrzutu ekranu itp.).
likemandrake
Co do emulowanego konnekta...

1. Skorzystałem z projektu ies4linux w celu instalacji IE6
2. Zainstalowalem konnekta wywołując instalatora poleceniem:
env WINEPREFIX="~/.ies4linux/ie6/" wine instalator_konnekta.exe
3. Do katalogu ~/.ies4linux/ie6/drive_c/windows/system32 dograłem biblioteki:
riched20.dll, riched32.dll, ILU.dll, ILUT.dll, DevIL.dll

//Wymagana biblioteka do poprawnego działania ggimage była ILU.dll i chyba ILUT.dll, nie wiem, czy DevIL.dll jest wymagana, ale wiem, że z tymi dwoma bilbiotekami była w jednej paczce archiwum.

4. Po instalacji uruchamiam konnekta poleceniem:
env WINEPREFIX="~/.ies4linux/ie6/" WINEDLLOVERRIDES="riched20,riched32=n" wine "C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe"

5. Bilbioteki, które mam włączone w konnekcie:
QUOTE
exPIMP
GGimage
actio
DwuTleneK
kJabber
kIEview
GG
KLAN
notify
kUpdate
kTransfer
SMS
kSound
kStyle
KONNferencja
KDodatki
DzielniK
GetToKnow
tabletka


Wtyczka kAQQ nie ładuje się, dowiedziałem się od developera, że od tego czy się załaduje, czy nie zależy wersja biblioteki bodajże comctl32.dll, musi być w wersji powyżej 6.0, a taką ma tylko Windows XP (Nawet Windows 2003 ma wersje starszą), wine zaś ma zaimplementowaną starszą wersję tej biblioteki.
Popróbuje jeszcze postawić tą wtyczkę, jak się uda dam znać...

Konnekt emulowany na Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon", wine w wersji 0.9.48, środowisko GNOME.

Znane problemy (bardziej poważne):
- Powiadamianie przez KNotify nie działa - nie wyświetla się chmurka
- Zamykanie programu kończy się padem aplikacji - wyświetla się okienko debuggowania konnekta
- Czasem okienko główne chowa się pod innym oknem linuksowym, a żeby je przywrócić, należy zminimalizować okienko linuksowe, przykrywające konnekta

Narazie to tyle, w miare upływu czasu, post pewnie będzie edytowany

Pozdrawiam
l3vis
Z tego co rozumiem, głównym problemem na Linuxie jest właśnie kIEView. Sam próbowałem odpalić Konnekta tak, żeby działał pod linuxem(mam zainstalowane oba systemy równolegle) a żeby korzystał z ustawień w Windoozie... nie pasuje mi mieć dwa różne archiwa:P I jedynym sposobem właśnie jest wywalenie kIEView. Też niezbyt fajnie bo linków brak:P
Próbowałem instalować IE w WINE ale nie sprawuje się tam zbyt dobrze... duuuuuże problemy z kompatybilnością...

Więc zastanawiałem się nad tym, czy kIEView nie możnaby przerobić na kGeckoView... Mamy już przecież dostęp do tego renderera i można by było zaaplikować wszystkie style CSS/okienka rozmowy:)

Mógłbym się tym zająć jeśli można byłoby zdobyć skądś źródła kIEView... lub chociaż żeby mi ktoś opisał jakie są założenia działania tej wtyczki. Mógłbym wtedy spróbować napisać DLLa na Gecko który chodziłby z kolei na Windowsie i na Linuxie. Rozwiązałoby to pewnie również problemy z GGImage. Oczywiście wszystko pod WINE.

Więc... jeśli ktoś byłby tak miły i poddał mi trochę informacji lub (najlepiej) źródła, byłbym wdzięczny... a jeśli mi wyjdzie to będę mógł coś do Konnekta dołożyć od siebie:P

PS. Pracuję w Delphi, C++ i C więc w czymkolwiek tego nie napisaliście - zrozumiem kod:P
ZenitH
Najlepiej jakbyś skontaktował się z samym twórcą kIEview ale nie wiem czy to będzie takie proste. Co do linuxa to możesz spróbować kDUOview bo one obsługuje mozille (już ktoś tak miał na linuxie jak się nie mylę)
LooL
@l3vis
takich jak ty nam trzeba.
Jak chcesz dostac źródła to musisz pogadac z Hao. To nie będzie takie proste. Szybcie zgadasz się z kims ze starszej ekipy typu sija i on cie nakieruje na Hao
Aule
W obiegu już jest wtyczka z gecko, kDuoView się nazywa. Skontaktuj sie lepiej z jej autorem i doprowadź geckowy silnik do używalności, gdyż obecnie mi np sie wywala nawet przy gecko pod winem.
l3vis
Teoretycznie można... ale z tego, co widziałem, opiera się on na ActiveX'ach Mozilli... a to jest wooooolne i niebezpieczne, oprócz tego wymaga instalowania dodatkowych rzeczy.

Myślę żeby zreimplementować kIEView "od początku" - czyli od stworzenia okienka do jego zniszczenia:)

Zacząłem już prace nad wtyczką i jak na razie idzie dobrze smile.gif
Aule
To będzie przynajmniej jakiś ruch przy projekcie. Rób, rób i niech Ci starczy sił przynajmniej do jakiejś działającej bety. Ostatnio w tym projekcie dużo się zaczyna, niewiele kończy.
l3vis
Spoko... jak na razie zrobiłem już handler do okienek i całkiem ładnie działa.

Słyszałem, że Nix ma źródła kIEView.
Jeśli byś mógł podesłać, byłbym wdzięczny:)
Kompatybilność na pierwszym miejscu:]
Wizard
Kontakt z Nix'em jest utrudniony, naprawdę rzadko przebywa na forum, nie mówiąc o udzielaniu się.
l3vis, życzę powodzenia smile.gif. Myślę, że wszyscy trzymamy kciuki za sukces w projekcie smile.gif.
Mucha
QUOTE(l3vis @ 19.12.2007 - 22:03) *
Teoretycznie można... ale z tego, co widziałem, opiera się on na ActiveX'ach Mozilli... a to jest wooooolne i niebezpieczne, oprócz tego wymaga instalowania dodatkowych rzeczy.
Nie wolne tylko zużywa więcej RAMu, silnik gecko renderuje strony szybciej niż IE. Niebezpieczne, dlaczego tak sądzisz?
QUOTE
Słyszałem, że Nix ma źródła kIEView.
Jeśli byś mógł podesłać, byłbym wdzięczny:)
Na to nie licz, ze swojej strony mogę Ci podesłać źródła kDuoView (w Delphi). Działanie ma dokłądnie takie samo jak kIEView. Myślę że nie ma co pisać 3 nowej wtyczki do obsługi okna rozmowy.
QUOTE(Aule @ 19.12.2007 - 13:15) *
W obiegu już jest wtyczka z gecko, kDuoView się nazywa. Skontaktuj sie lepiej z jej autorem i doprowadź geckowy silnik do używalności, gdyż obecnie mi np sie wywala nawet przy gecko pod winem.
W jaki sposób zainstalowałeś Mozilla ActiveX Control pod Wine?
l3vis
Wiem, że Gecko renderuje szybciej niż IE, wiem też, że ActiveX'y zostały "wywalone" z domyślnej kompilacji Gecko właśnie ze względu na możliwe problemy z bezpieczeństwem i niezbyt dużą szybkość w stosunku do naturalnej kompilacji. Ogólnie rzecz biorąc z ActiveX'ami mam złe wspomnienia(dużo złych wspomnień) więc po prostu chciałem przerobić to na podstawowy silnik Gecko.

Za to za źródła byłbym niezmiernie wdzięczny. Delphi to jest mój "macierzysty" język więc o wiele przyjemniej będzie mi się je analizowało:)

A właśnie chodzi mi głównie o działanie na Linuxie... i do tego wypadałoby mieć właśnie coś w deseń kGeckoView:)

Dzięki:)
Aule
Hehe, tego jeszcze nie było, żeby ktoś pisał wtyczkę do K, by tylko coś działało pod Linuxem.
@Mucha: Nie instalowałem i pewnie w tym problem. Tym bardziej jednak czekam na natywną obsługę Gecko.
Mucha
Postaram się pozbierać do kupy na jutro to co mam, trochę uporządkować kod, pokomentować. Zamierzasz pisać nową wtyczkę czy wykorzystać istniejącą?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.