Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt na Linuxa - dyskusja :)
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
l3vis
Jeśli będzie się dało wykorzystać istniejącą to jak najbardziej.
Poza tym masz już zaimplementowane wszystko, co wymagane do obsługi samej komunikacji konnekt-wtyczka więc co najwyżej dodam kolejną możliwość - w sensie IE, kontrolka Mozilli lub bezpośrednio z Gecko. Tak chyba byłoby najlepiej:)

Dzięki wielkie:)
JarekMk
I jak tam sprawy stroją? Czy leżą? tongue.gif
Jacek Caban
Witam,

Jestem developerem Wine i przez przypadek wpadlem na to forum i pobierznie przejrzalem. Jest tu wiele pieknych slow o wolnym oprogramowaniu itp. a rownoczesnie jako spolecznosc open source'owa sie kompletnie nikt nie spisuje. Czemu? Wystarczy wpisac "konnekt site:winehq.org" w Googlu. *Ani jednego* zgloszonego bledu nie ma, jest tylko jeden wpis w appdb. Jak Wy chcecie, zeby bledy byly w takiej sytuacji naprawione? Wpisy w bugzilli nie zgina i duzo wysilku nie kosztuja. Sam nie probowalem jeszcze uruchomic Konnekta i w najblizszym czasie nie bede mial na to czasu. Zajmuje sie glownie MSHTMLem, co, wnioskujac z ostatnich postow, jest glownym problemem. Dodam tylko, ze korzystanie przez Wine z Gecko nie ma nic wspolnego z ActiveX i Gecko powinno sie samo sciagnac i zainstalowac przy probie uzycia. Co do pomyslu z implementacja nowej wtyczki - pomysl na alternatywe dla IE dobry, ale jesli motywacja jest uruchomienie Konnekta pod Wine, to chyba lepiej naprawic Wine.
Dexterxx
No ja właśnie wczoraj pierwszy raz próbowałem uruchomić konnekta @ wine.. Trochę błędów było więc zrezygnowałem, ale na pewno jeszcze pokombinuje przy tym w tym miesiącu...

edit:
Tak, geckoo pobrało się automatycznie, jednak to nie miało zbytnio wpływu na błąd -> konnekt wywalał mi się albo nie było widać wiadomości i na kIE i na kDuo

Edit:
Alem ja głupi... Dziś odpaliłem konnekta, z tą różnicą ze przypomniało mi się, że trzeba najpierw w kDuo zmienić kontrolkę na geckoo... Na razie działa ok biggrin.gif
likemandrake
Gdyby któryś z czołowych twórców konnekta wyznaczył jakąś osobę, która za pomocą winelib skompilowałaby windowsową wersję pod linuksa, byłoby GIT. Są przecież polecenia winecpp, winegcc czy wineg++. Pewnie to nie taka bajka, ale zawsze lepszy rydz niż nic (tj. lepsze poprawienie kodu niż pisanie go od początku).

Znowu marzysz likemandrake....
LooL
Przyszłość wydania nowej wersji K pod windowsa jest nikomu nieznana, a pod Pingwina to juz zupełna bajka.

@likemandrake: chyba w przyszłym wcieleniu wink.gif
Dexterxx
To nie pasuje w wine + konnekt ? Wg mnie działa to całkiem przyzwoicie..
likemandrake
QUOTE(Dexterxx @ 13.05.2008 - 22:39) *

To nie pasuje w wine + konnekt ? Wg mnie działa to całkiem przyzwoicie..


Na poprawność działania Konnekta poprzez WINE'a wpływa bardzo wiele czynników, począwszy od samej dystrybucji, przez wersję samego WINE'a aż do samej konfiguracji WINE'a. Mnie np. nie udało się zmusić knotify w ogóle do działania, kTransfer działa różnie, czasem wysypuje cały program, w chwili obcecnej przestały mi odtwarzać również dźwięki, wiele egzotycznych, ale też i fajnych pluginów nie działa w ogóle, albo ledwo działa.

Czy nie może być lepiej?

Dexterxx
No fakt faktem, ale na początek to nie można narzekać...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.