Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polaczenie z serwerem GG - hao! Prosze! Zrob cos z tym!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Stron: 1, 2, 3, 4
^BerZerK^
nie odkryje czegos nowego, ale od 2 dni K ani z wtyczka ssl ani bez nie potrafi sie polaczyc z serwerami :-/ gg oczywiscie laczy sie od razu
czas chyba powrocic na gg :-/ do czasu az K zacznie dzialac - tylko ciekawe kiedy?
beherith
QUOTE(^BerZerK^)
nie odkryje czegos nowego, ale od 2 dni K ani z wtyczka ssl ani bez nie potrafi sie polaczyc z serwerami :-/ gg oczywiscie laczy sie od razu
czas chyba powrocic na gg :-/ do czasu az K zacznie dzialac - tylko ciekawe kiedy?


Mi niedziala ani gg ani konnekt :twisted:.Wczoraj jeszcze dzialalo a dzis od godziny 12 niema bata zeby sie polaczyc,wydaje mi sie ze zmiana na ssl niewyjdzie nikomu na dobre laugh.gif .
case
u mnie bez ssl tunnela laczy sie w nawet bez problemu [nie jest to czas podwyzszajacy cisienie krwi i tentno tongue.gif ], ale sa inne aspekty, dzieki ktorym chyba przesiadam sie na mirande... :cry:
sarinnn
Ja tam nie mam zadnych problemow z polaczeniem... Jest mi tylko przykro ze inni je maja sad.gif
Sija
QUOTE(BazylisZ)
pare osob juz o tym pisalo, a ja potwierdzam spostrzezenia, ze konnekt wogole nie chce sie laczyc przy obciazonym laczu...


Hao: IMHO nie mozesz zaobserwowac tego "zjawiska", bo to sie dzieje tylko przy polaczeniu modemowym [wiem, bo od niedawna mam stalke i nawet przy max. obciazonym laczu Konnekt laczy sie bez problemow, za to kiedy mialem modem, nie dawalo rady]
daten
Ja mam windy98SE i XP i na xp mi się łączy dość dobrze (najczęściej), a na 98 za chiny sie nie połączy. Z ssl tunelem jest jeszcze gorzej sad.gif. Mam stałke w sieci osiedlowej.
Olórin
najgorsze jest pewnie to że hao niemoże u siebie takiej sytuacji odtworzyć sad.gif

ps. a może to logowanie dla developerów (co sie w rejestrze włącza ) by coś pomogło??
JakubG
tak jak juz pisalem konnekt nie chce sie laczyc pod 98se, a inne komunikatory jak gg, tlen, wpkontakt, lacza sie bezproblemowo i bardzo szybko. moze to jest jakas wina systemu bo pod xp konnekt laczy sie bezproblemu biggrin.gif
Flind
ja mam win98se i łaczy mi sie bez wiekszych problemow i trzyma połaczenie aletak jest gdy mamwyłaczony ggtunel sll, bo gdy włacze sll.dll to odrazu mam masakryczne problemy z połaczeniem
Neo14
Ja miałem taki problem , że gdy gadałem to mnie wywalało . Teraz gdy przeczytałem dogłębnie ten topic , ustawiłem od nowa serwery to Konnekt łączy się w 10 sekund . Nie narzekam , nie chce się przesiadać na GG ani Tlena bo chce być wierny Konnektowi i być betatestem . Gdy zobacze jakiś błąd to zaraz zgłosze go na forum , lub sam spróbuje rozwiązać . Mam włączony Tunel SLL i jest okej - teraz spróbuje wyłączyć tunel SLL.

EDIT : Gdy jest wyłączony Tunel SLL i łącze się przez HUB to wszystko gra - Konnekt łączy mi się w 1 sek .

JUPI !
daten
zauwarzyłem ze ostatnio konnekt łączy sie jak po masle tzn. ze konnetk jest zalogowany odrazu po włączeniu kompa (nie widze logowania) bez tunelu ssl
^BerZerK^
mam takie glupie pytanie ;-)
wam tez nie dziala gg? jest 22.34 i od pol godziny jakby zdechl... :-/ porazka i tyle, ja chce jabbera na konnekcie
no bo glupio sie na cos innego przesiasc a jutro chyba z dziewczyna sprobojemy czegos innego :-) jej spodobal sie rhymbox, a ja pewnie jajc albo psi...
Olórin
ja teraz też nie moge sie połączyć sad.gif czas 22:46
próbuje jeszcze na tunelu ssl ale tez niechce sie łączyć [albo to trwa tyle tongue.gif]
update: serwer który podobno stoi w tym samym pomieszczeniu co gg również niedziała[chyba]
Ludwik
Wszystkim się rwie/nie działa. Nic się nie poradzi.
Olórin
już działa :]
Judge
Cze wszystkiem! smile.gif

Pofiem tak. z zaciekawieniem czytlame caly watek i postanowilem zadzialac. skasowalem (tzn, przenioslem) starego konnekta w inne miejsce. nagralem jeszcze raz konnekta 6...98 do innego katalogu - czystego! Dziala... laczy sie bardzo ladnie - 2,3 mrugniecia ikonki statusu. wczesniej mi sie nie laczyl wogole - mimo wszystkich portow, serwero i inych glupot.
tak dla bjeru pofiem, ze dziala na win98se (czysty + sterowniki wszyystkiego) na modemie 56k przy polaczeniu 52k i... polaczeniu z TP.SA poprzez radiowa antene. SHW - ty wiesz o co mi biega.

sprobujcie na czystego konnekta doinstalowywac wtyczki a potem narzekajcie. mi sie na razie udalo - yeah...
Sahasrara
Jedyny problem jaki mam z połączeniem w Konnekcie wynika zapewne z użycia wtyczki SSL - co jakiś czas po prostu mnie rozłącza. Kiedy zmienię zaraz status na dostępny łączy się od razu, ale takie przerwy są dość irytujące. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy? Ciekawe że jak z nikim nie rozmawiam to połącznie jest stabilne, dopiero jak zaczyna się ożywiona dyskusja robią się te przerwy.
Flind
miałem takie same problemy z ssl w czasie rozmowy ze mnei wywałało az pewnego razu ja wywaliłem wtyczke i od tego czasu smiga mi po prostu pieknie smile.gif
Judge
Ja teraz nie mam SSL, i serio laczy sie suuuuuper szybko - jakies1sec. i jak na modem 52 jest to b.szybko. Mi odpowiada, a tak na serio, jak bede mial w lipcu stalke z LCS - SHW.( smile.gif) to dopiero zrobie to walone SSL smile.gif))

Snifferzy strzeżcie sie smile.gif - jkaby to mialo cos dac
JakubG
Od najnowszej wersji 0.6.18.99 problem z laczeniem rozwiazal sie - nie wiem jak bo w changelogu nie ma o tym ani slowa. Ja sie ciesze bo konnekt to najlepszy komunikator!!!
mysior
Witam (pierwszy post) smile.gif

podobnie jak pozostali, przedpiszcy na ten temat ludzie, od wczoraj (zainstalowany update) mam problemy z łączeniem się z GG przez Konnekta...

prześledziwszy cały bieg myśli, które padły na ten temat wcześniej oraz po paru własnych eksperymentach:

pare moich wniosków:

1. Przed zainstalowanie poprawki (nie wersji .99 tylko Update'u) wszystko było oki
P.s. wersja .99 bez Update'u działała błyskawicznie
2. Po ściągnięciu, już nie pamiętam czego, bodajże skrypt bramki plusa, omnixowe i czegoś jeszcze.. wszystko diabli wzięli
3. od ponad dwóch godzin męczyłem się, kombinując, udało się
Może i nie jest to odkrycie Ameryki ale na 99% (przynajmniej w moim przypadku) błąd tkwi w SSL Tunel
Najdziwniejsze jest to, że zainstalowałem przed chwilką K...98 z SSL Tunel wszystko chodziło jak należy, 5 sek. na połączenie, najczęściej hub lub IP ...85
4. Dlaczego?? Tego jeszcze dokładnie nie wiem.. wartałobyby popytać piopawla, (może coś się zmieniło w GGT i na serwerach - choć to mało prawdopodobne) on pisał wtyczkę, może też odczuł braki połączenia, może już coś nowego się pojawiło.. smile.gif Szkoda byłoby stracić tak świetną wtyczkę.. teraz jednak trzeba coś poświęcić by móc się chociażby połączyć...
To w sumie tyle....
a i jeszcze jedno, sprawdzałem te dodatkowe, nieoficjalne serwery GG, żaden u mnie nie działa... sad.gif

Oddaje to w Wasze przemyślenia i próby...
Puma
U mnie też po ściągnię najnowszego update K zwisł :evil:
Sahasrara
mysior -> ja tam z połączeniem problemów nie mam. Najczęściej w takich przypadkach pomaga nie zmiana wersji, wtyczek itd. tylko po prostu grzebanie w tej nieszczęsnej liście serwerów. Nie ma sensu się powtarzać więc skieruję cię tutaj:

http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=848
mysior
QUOTE(Sahasrara)
mysior -> ja tam z połączeniem problemów nie mam.

....szczęściarz.... smile.gif

QUOTE(później Sahasrara)
Najczęściej w takich przypadkach pomaga nie zmiana wersji, wtyczek itd. tylko po prostu grzebanie w tej nieszczęsnej liście serwerów. Nie ma sensu się powtarzać więc skieruję cię tutaj:

http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=848


dzięki serdeczne, czytałem to już wcześniej..., listę serwerów GG mam dość sporą, i wydaje mi się, że aktualną...
Z ciekawości jednak spróbowałem jeszcze raz zastosować się do Twoich wskazówek -> wyniki:

1. Włączony SSL Tunel, najakutalniejsza (chyba) lista serwerów = Konnekt w ogóle się nie chce połączyć, nawet na chwilkę :cry: :evil:
2. Wyłączony SSL Tunel, lista serwerów jak przy pkt. 1. = 1 - 3 sekund biggrin.gif trwające łączenie, bez różnicy czy zaraz po starcie systemu, czy kiedykolwiek później
3. Wyłączony SSL Tunel + hub = do 10 sekund i Konnekt działa... smile.gif

Wszystko zaczęło się po aktualizacji... sad.gif może coś w skrypcie jest skopane?? Ale to już jest pytanie/prośba do hao
Jeśli jednak jest to wina ssl no to już tylko pozostanie czekać aż GGT (w końcu) postawi w pełni sprawne i DZIAŁAJĄCE serwery GG z SSL-em
co znając ich dotychczasowy dorobek zajmie jeszcze masę czasu :evil:

P.s. pisząć we wcześniejszej wiadomości o serwerach miałem na myśli podawane (przez niepamiętamkogo) smile.gif "nieoficjalne" serwery - u mnie nie działające... sad.gif
P.p.s. łączysz się przez SSL Tunel :?: Jeśli tak, to jaką masz wersje K. :?:
hao
Update nie ma nic do rzeczy. Nie ma żadnych zmian w kodzie obsłgującym GG. Problemy z wtyczką SSl są już jednak znane i zazwyczaj jest to straszna loteria...
Sahasrara
QUOTE(mysior)
P.p.s. łączysz się przez SSL Tunel :?: Jeśli tak, to jaką masz wersje K. :?:


Hmm... Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi 'nie', ponieważ byłem przekonany że w obecnej chwili gg nie obsługuje ssl - więc wtyczkę wyłączyłem. Teraz z ciekawości włączyłem ją z powrotem i.. nie chce się łączyć wogóle. Jeśli rzeczywiście ssl'a nadal nie ma na serwerach gg, to myślę że nie powinniśmy się dziwić że wtyka nie działa. Mam najnowszą wersję.
Ludwik
QUOTE(Sahasrara)
Hmm... Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi 'nie', ponieważ byłem przekonany że w obecnej chwili gg nie obsługuje ssl - więc wtyczkę wyłączyłem. Teraz z ciekawości włączyłem ją z powrotem i.. nie chce się łączyć wogóle. Jeśli rzeczywiście ssl'a nadal nie ma na serwerach gg, to myślę że nie powinniśmy się dziwić że wtyka nie działa. Mam najnowszą wersję.

Od dawna na oficjalnej stronie gg jest udostępniona wersja beta łącząca się przez SSL.
shw
QUOTE(Ludwik)
Od dawna na oficjalnej stronie gg jest udostępniona wersja beta łącząca się przez SSL.


QUOTE
5) [build 124] w razie niedziałania serwera SSL (jeszcze w trakcie prac rozwojowych...) łączenie bez SSL

czyli inaczej mowiac - beta gg sprawdza najlepierw czy dziala ssl, a dopiero go uruchamia - my musimy sami sie domyslac i ew. wlaczac/wylaczac wtyczke
Sahasrara
No to chyba coś pokręciłem, sugerowałem się tym:

http://www.gadu-gadu.org/test/modules/news...php?storyid=230
http://www.powergg.digi.pl/

Czyli już nieaktualne?
Ludwik
QUOTE(Sahasrara)
No to chyba coś pokręciłem


Ja pokręciłem, shw ma oczywiście racje smile.gif
shw
wyqrwiscie miec racje biggrin.gif
w sumie to myslalem coby zrobic dodatek do wtyczki tunelu ssl, zeby sprawdzal czy mozna nawiazac polaczenie z serwem gg przez ssl, a dopiero uruchamiac to polaczenie, ale zastanawialm sie nad zasadnoscia tegoz rozwiazania biorac pod uwage chwilowo nieprzydatnosc (raczej jest to bajer w gg niz cos konkretnego) i raczej szybkie przejscie w momencie uruchomienia obslugi ssl przez serwy gg.
pozostaje pozostawic wtyke w katalogu nieuruchomiona, az serwy nie zaczna normalnie dzialac na ssl'u.

[ps. staram sie pisac bez literowek i innych, alem troche wypil wink.gif]
mysior
QUOTE(Ludwik)
Od dawna na oficjalnej stronie gg jest udostępniona wersja beta łącząca się przez SSL.


odruchowo pojawia się pytanie - po co udostępniać coś co (przeważnie) nie działa?? smile.gif Raczej nie dla testów.. bo nie ma co testować smile.gif

QUOTE(shw)
czyli inaczej mowiac - beta gg sprawdza najlepierw czy dziala ssl, a dopiero go uruchamia - my musimy sami sie domyslac i ew. wlaczac/wylaczac wtyczke


to sporo wyjaśnia, bo przecież jeszcze za czasów K...98 działało... i to wyjątkowo szybko
Pytanie: czy dałoby się w takim razie napisać skrypt sprawdzający i powiadamiający o aktywności usługi SSL?? Bo rozwiązanie z przełączeniem K. i włączaniem/wyłączaniem SSL Tunel jest trochę pracochłonne i uciążliwe...

QUOTE(Sahasrara)
Jeśli rzeczywiście ssl'a nadal nie ma na serwerach gg, to myślę że nie powinniśmy się dziwić że wtyka nie działa.

zgadzam się wink.gif Trochę to przykre choć pocieszyłeś mnie, teraz wiem, że nie tylko mi nie działa smile.gif
mysior
QUOTE(shw)
w sumie to myslalem coby zrobic dodatek do wtyczki tunelu ssl, zeby sprawdzal czy mozna nawiazac polaczenie z serwem gg przez ssl


wg. mnie to dobry pomysł... chciałbym coś takiego, bo zależy mi na SSL Tunelu

poprzednia wiadomość pisana była jeszcze zanim zobaczyłem Twoją, może dlatego, że taż mało co teraz widzę... ;D

P.s. od 5 minut (jest 23:10 Pi.jeM.) SSL działa, i to pierońsko szybko...
Sahasrara
A na jakim serwerze? Mi tez działa, w Konnekcie pokazuje 127.0.0.1 a w firewallu 217.17.41.90.
mysior
QUOTE(Sahasrara)
A na jakim serwerze?

teraz, bo wczoraj to nie wiem do którego się połączyło, działa na 217.17.41.90 (przynajmniej tak pokazuje firewall)

smile.gif
Sahasrara
Cóż, od jakiegoś czasu aby wogóle połaczyć się przez Konnekta muszę anulować wszystkie downloady. sad.gif Nie jest to wina połączeń wychodzących - po prostu Konnekt wypada tutaj dużo gorzej niż poczciwe GG. Czy coś będzie zrobione w tej sprawie?
case
QUOTE(Sahasrara)
Cóż, od jakiegoś czasu aby wogóle połaczyć się przez Konnekta muszę anulować wszystkie downloady. sad.gif Nie jest to wina połączeń wychodzących - po prostu Konnekt wypada tutaj dużo gorzej niż poczciwe GG. Czy coś będzie zrobione w tej sprawie?

raczej kazdy ma taka sama sytuacje :?
przy zapchanym laczu nie ma sily zeby K sie polaczyl, podczas gdzy inne [nie tylko oryginalny] komunikatory lacza sie z gg bez wiekszych problemow :evil:
Puma
No niestety tak jest, przy zapchanym łączu jest okropnie :cry:
A najgorsze że nic się nie robi w kierunku zmienienia tej sytuacji a szkoda bo K mógłby być najlepszym komunikatorem na rynku. Ja na szczęście mam teraz szybsze łącze i nie mam problemów lecz jak miałem SDI to kłopoty były ciągle.
Raf
Zupelnie jakby Konnekt musial wykonac znacznie wiekszy upload przy probie laczenia z serwerem, dziwne?
Puma
QUOTE(Raf)
Zupelnie jakby Konnekt musial wykonac znacznie wiekszy upload przy probie laczenia z serwerem, dziwne?


Pewnie że dziwny, Hao się mgliście tłumaczy że nic na to nie może poradzić ... ble ble... :?
Raf
Poradzic zawsze mozna. Wystarczy sprawdzic CO sie wysyla i ile TO zajmuje. Hao pisal, ze problemem moze nie jest zapchane lacze, tylko ilosc uzywanych w danym momencie polaczen. Tylko, ze ja nie mam powiedzmy odpalonego osiolka i sciagam jeden plik z FTPa (czyli jedno polaczenie). Kiszka i tak z tego wyjdzie Konnekt sie nie polaczy, nawet jak zostawie rezerwe 1-2 kb. Czemu do jasnej cholery GG laczy sie od razu? Wysyla cos dodatkowo? Serwer GG jest TAK MADRY i wie, ze to klient GG a nie np. biblioteka libgadu? To by bylo bez sensu.
Puma
Eh Raf w pełni się z tobą zgadzam, wiele razy było to 'wałkowane' i nic to nie dało (poczytaj sobie cały ten temat) sad.gif
Simplex
Mam nadzieje ze problemy z łączeniem się konnekta z GG zostaną naprawione lub ominięte (GG-transport via Jabber smile.gif ).
Z lektury wątku wynika ze wiele osob jest zmuszonych do powrotu do GG (i wcale ich to nie cieszy). Zachęcam ich do zainstalowania sobie na próbę komunikatora Tlen (www.tlen.pl). Bezproblemowo obsluguje GG (lacznie ze stanami opisowymi), oparty jest na protokole Jabber (niestety zamknietym dla zewn. serwerow, co jest chyba jego najwieksza wada sad.gif sad.gif sad.gif ) i ma duzo fajnych opcji konfiguracyjnych i skorek - konnekt to moze nie jest, ale na pewno jest do duzo lepsze niz, wybaczcie to okreslenie, dresiarskie GG.
Ja Gadu-badziewia nie uzywam od baardzo dawna - przesiadlem sie na tlen i jestem bardzo zadowolony. Konnektem tez sie bawilem ale zniechecily mnie a) problemy z gg cool.gif brak obslugi Tlena (no i jabbera w ogole)

Ale jak tylko konnekt zacznie obslugiwac Jabbera (i Tlen i WPKontakt przy okazji wink.gif ) i dobrze sie laczyc z GG to porzuce Tlena bez sentymentow, bo konnekt jest po prostu lepszy smile.gif
hao
Tłumaczę mgliście bo nie mam zielonego pojęcia co się dzieje! K używa jednego połączenia, przesyła dokładnie tyle ile zwykłe GG, bo to w końcu ten sam protokół... Używa Winsock 2 (podstawowej sieciowej biblioteki windowsowej), a z niego w zasadzie tylko funkcje zgodne z ze standardem bodajże Berkley (to samo co Linux), tak żeby bez większych modyfikacji mogło działać libgadu.
Olórin
Simplex - IMHO: w tlenie gg nieidzie przez protokół jabbera!!! tylko klient łączy się z gg, nie serwer tlen'a!!
hao - tu może być problem tego typu że windows ma ograniczoną ilość połączeń albo coś takiego sad.gif a i jeszcze jedno, K wykonuje jeszcze jedno połączenie do systemu beta tongue.gif
mysior
QUOTE(Olórin)
Simplex - IMHO: w tlenie gg nieidzie przez protokół jabbera!!! tylko klient łączy się z gg, nie serwer tlen'a!!

święta racja.... wink.gif
bo z tego co napisałeś Simplex wynikałoby, że GG działa na protokole Jabber'a.... byłoby fajnie to trzeba przyznać, ale to chyba nie ta bajka... sad.gif niestety

QUOTE(Olórin)
hao - tu może być problem tego typu że windows ma ograniczoną ilość połączeń albo coś takiego sad.gif

pierwsze słyszę..., ale może jeszcze o czymś nie wiem

QUOTE(Olórin)
a i jeszcze jedno, K wykonuje jeszcze jedno połączenie do systemu beta tongue.gif

niekonieczne, to zależy czy ktoś się rejestrował, a przecież teraz nie jest to wymagane smile.gif i raczej nowi użytkownicy tego nie robią smile.gif
torn
QUOTE(mysior)
QUOTE(Olórin)
a i jeszcze jedno, K wykonuje jeszcze jedno połączenie do systemu beta :P

niekonieczne, to zależy czy ktoś się rejestrował, a przecież teraz nie jest to wymagane :) i raczej nowi użytkownicy tego nie robią :)

Wykonuje je, lecz dane do systemu beta są wysyłane anonimowo.
Sija
QUOTE(mysior)
QUOTE(Olórin)
Simplex - IMHO: w tlenie gg nieidzie przez protokół jabbera!!! tylko klient łączy się z gg, nie serwer tlen'a!!

święta racja.... wink.gif
bo z tego co napisałeś Simplex wynikałoby, że GG działa na protokole Jabber'a.... byłoby fajnie to trzeba przyznać, ale to chyba nie ta bajka... sad.gif niestety


Simplex ma racje, jest cos takiego jak transport GG.
case
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(mysior)
QUOTE(Olórin)
Simplex - IMHO: w tlenie gg nieidzie przez protokół jabbera!!! tylko klient łączy się z gg, nie serwer tlen'a!!

święta racja.... wink.gif
bo z tego co napisałeś Simplex wynikałoby, że GG działa na protokole Jabber'a.... byłoby fajnie to trzeba przyznać, ale to chyba nie ta bajka... sad.gif niestety

Simplex ma racje, jest cos takiego jak transport GG.

doklanie...
...coprawda nie do konca Simplex ma racje, bo Tlen transportow nie obsluguje, ale klienty Jabber'owe moga obslugiwac siec gg, bez koniecznosci laczenia sie z innym serwerem, niz ten [Jabber'owy], na ktorym jestesmy zalogowani [bo to idea transportow].

co do funkcjonalnosci, to trodno mi cos powiedziec, bo nie kozystam raczej z tego transportu [bo i po co, skoro da sie laczyc normalnie], podobnie z innymi sieciami, ale jesli ktos lubi kilka w jenym... wink.gif

na pewno w K przydadza sie transporty z Jabber'a do innych sieci [puki nie bedzie ich obslugi za pomoca osobnych wtyczek], takich jak ICQ, czy innych.
Simplex
QUOTE(case)
...coprawda nie do konca Simplex ma racje, bo Tlen transportow nie obsluguje,

Tak gwoli wyjasnienia: Ja nigdzie nie napisalem ze Tlen obsluguje transporty. Napisalem jedynie ze bezproblemowo obsluguje gg oraz ze oparty jest na protokole jabbera - ale nie wynika z tego ze obsluguje transport gg.
Tlen ma jakis swoj wlasny wewn. modul do laczenia sie z gg i jak widac jest on bardzo dobrze zrobiony, bo jeszcze NIGDY (tzn. od jakiegos 1.5 roku smile.gif ) nie mialem problemow laczenia sie z serwerami GG poprzez tlen (mimo ze nie ma tam ZADNYCH opcji laczenia typu podawanie IP serwerow/huba czy podawanie portu przez jaki sie laczy - po prostu laczy sie i koniec - i taka wlasnie powinna byc obsluga gg przez konnekta biggrin.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.