Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polaczenie z serwerem GG - hao! Prosze! Zrob cos z tym!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Stron: 1, 2, 3, 4
Olórin
zawsze będzie można łaczyc się z gg przez jabebra(kiedy będzie stosowna wtyczka :] ) zresztą niesądze że gg utrzyma się długo na rynku polskich komunikatorów smile.gif
piotr.ek
QUOTE(torn)
Czy mi się wydaje czy było już pisane na tym forum (nie raz), że problemy z połączeniem GG są związane z libgadu które nie jest produktem staminy. Więc zanim zaczniecie narzekać na K, sprawdźcie czy w tym samym czasie EKG też się nie łączy...

Tylko, ze jako end-usera nie bedzie mnie interesowac, czy to K, czy moze raczej 'jakies' libgadu ma problemy. Sciagam i instaluje Konnekta, a wiec to Konnekt wlasnie nie moze sie polaczyc - libgadu w tym momencie dla mnie nie istnieje, a wiec tlumaczenie, ze to ono ma problemy, a K jest cacy, jest pozbawione wiekszego sensu. K bez libgadu to jak samochod bez kol - jedno bez drugiego obejsc sie nie moze, a awaria jednej z tych czesci oznacza padake calosci (a ze sciagam Konnekta, to i K zalicza wspomniana padake - to przeciez widze i odczuwam na wlasnej skorze). Proste i logiczne imho.
Ludwik
QUOTE(torn)
Czy mi się wydaje czy było już pisane na tym forum (nie raz), że problemy z połączeniem GG są związane z libgadu które nie jest produktem staminy. Więc zanim zaczniecie narzekać na K, sprawdźcie czy w tym samym czasie EKG też się nie łączy...


Ale Konnekt jest jedynym komunikatorem opartym na libgadu, który ma podobne problemy. Prawdą jest że reszta chodzi pod linuxem (EKG, Kadu, GNU Gadu) ale łączy się natychmiast. Z tego co wiem NIC łączącego się z serwerami gg (skrypty PHP i różne programy) nie ma takich problemów jak Konnekt. Niezależnie czy oparte na libgadu czy nie.
Więc może warto by poświęcić czas na dokładne zlustrowanie tego czy sposób w jaki konnekt się łączy (kontrolka, ustawienie, nie wiem, nie znam się) odpowiada serwerom gg.
Puma
QUOTE(Ludwik)
Ale Konnekt jest jedynym komunikatorem opartym na libgadu, który ma podobne problemy.


Jak widać nie tylko ja jestem zdania że coś z K nie jest tak jak powinno być.
hao
Libgadu jest napisane dla Linuxa, winda niby powinna obsługiwać wszystkie funkcje sieciowe bez problemu, ale być może gdzieś jest jakaś niekompatybilność... Trudno mi powiedzieć jaka, skoro u mnie ten problem za cholere wystąpić nie chce... Jak będę w końcu siedział nad kodem, to tam zajrze, ale pewnie jak zwykle nic nie znajde...
Sija
moze trzeba by troche pogrzebac w kodzie mirandy...

jesli miranda jest pod winde i jak widac, obsluguje GG i wszystko dziala ok, to mozna by zobaczyc jaka jest roznica miedzy miranda a konnektem
Olórin
może by posprawdzać jak zachowuje się K na świeżym win (tylko sterowniki sieciówki/modemu żeby net działał smile.gif
ja będe w stanie sprawdzic w98se za jakies 2-3 dni (tylko skończe sciągac 2 pliki smile.gif
jak niebędzie działało to doinstalowywać ie6 i sprawdzic, office xp i sprawdzic, itd......


ps. ja tego wogóle niepojmuje!! przed chwilką łączyło się błyskawicznie, bawiłem się listą serwerów, dałem taką samą jak na początku i przestało się łaczyć, naszczęście wszystko wróciło do normy smile.gif
Ludwik
QUOTE(hao)
Trudno mi powiedzieć jaka, skoro u mnie ten problem za cholere wystąpić nie chce...

A jaka jest Twoja definicja prawidłowego działania? Bo po tym jak przestałem korzystać z konnekta ( sad.gif ), moja definicja uległa poważnej zmianie. Na przykład za zupełnie normalne uważałem że po uruchomieniu się konnekta muszę odczekac kilka sekund (powiedzmy 5) zanim stanie się dostępny. Myślałem że tak być musi. A gdy nie łączyło dłużej, zwalałem to na serwery gg.
Ale Kadu jest dostępne natychmiast po wlączeniu programu, nie potrafię określić momentu kiedy się łączy. Kaprysy serwera gg też nagle znikneły.
PS: W konnekcie na pierwszym miejscu miałem Hub, a nie jakiś wadliwy serwer.
Olórin
może libgaduw32 który jest w K jest że tak powiem przestarzały(kadu może korzystać z nowszego) albo z nowym jest coś nietak i należałoby przejść na starszy??
Ludwik
QUOTE(Olórin)
może libgaduw32 który jest w K jest że tak powiem przestarzały(kadu może korzystać z nowszego) albo z nowym jest coś nietak i należałoby przejść na starszy??

Z tego co wiem Konnekt używa zawsze nowych wersji. A protokół gg zmienia się tak szybko, że przechodzenie na starsze nie jest dobrym pomysłem.
Puma
Ludzie ! Przeciez problemy z polaczeniem K z serwerem musza skads sie brac, nie jest to wymysl jakiejs malej grupki osob. Ja mam problemy z nim od poczatku uzywania (sa chwile gdy dziala tak jak powinien), uzywam go jeszcze tylko dlatego ze ma wysylanie notek na blog i jest ladniejszy od konkurencyjnych programow, niestety brakuje mu troche opcji ktore maja inne programy.
Olórin
......K działa poprawnie(patrząc od strony logigi WinDos'a) LOL......
jakaś przyczyna musi być tylko jaka? może te Winsock2(konnekt chyba z tego korzysta?) różnią się(na jednych wersjach działa na innych nie) , ja bym się niezdziwił ze którys program M$ albo inny instaluje starszą wersję..... no ale to takie gdybanie, przyczyną może być wszystko np. właczony emule smile.gif, może faktycznie niekompatybilność funkcji sieciowych windowsa i Linuxa, no niewiem czy do tego dojdziemy co jest z tym łączeniem smile.gif
KOSMOS
CODE
217.17.41.85
217.17.41.86
217.17.41.83
217.17.41.84
217.17.41.87

To jest lista moich serwerów i łączy się praktycznie odrazu, ale przyznaje ze nie raz występują problemy. W piątek o 22:28 wywaliło i nie mogłem się zalogować. Nie mam GG i nie mogłem sprawdzić, czy to serwer padł czy KONNEKT nawalił.
burcu
Ja zrobiłem tak. Przez pewien czas obserwowałem z którym serwerem najczęściej mnie łączy i ten ustawiłem na początek (wyszedł mi ten z .85 na końcu). Wiem, że to nie jest odkrywcze ale dość skuteczne. Mówiąc szczerze to nie miałem większych problemów z łączeniem przedtem, teraz tylko jest jeszcze szybciej...
hao
Mnie żeby było zabawniej łączy przez HUB, na standardowych ustawieniach najszybciej! Generalnie najlepiej ustawić hub jako pierwszy, gdy działa poprawnie wybiera najmniej obciążony serwer, a więc i najszybszy...
foxtwo
JEP...
Ustawilem tak jak mowil KOSMOS i hao...
CODE
pusta linijka
217.17.41.85
217.17.41.86
217.17.41.83
217.17.41.84
217.17.41.87

... i K. laczy mi sie odrazu po wyswietleniu loga... 8)
ferrarius
Rzeczywiscie. Po takim ustawieniu serwerow Konnekt duzo szybciej sie laczy laugh.gif
KOSMOS
Może ktoś zna przedział liczbowy, który jest przipysany serwerom GG. Mówiąc prosto chodzi mi o numer pierwszego i ostatniego serwera.
foxtwo
Hmmm... jest jeden bonus :? Jak przez przypadek ustawie na niedostepny to jak znowu kce byc online to nie moge sie polaczyc i mushe zrestartowac K. :?
Olórin
moze K przy ponownym łączeniu "olewa" tą liste?? mi sie teraz łaczy powiedzmy normalnie
hao
nie olewa, tylko łączy z ostatnio wybranym serwerem jeżeli rozłączyliśmy się sami, lub z następnym, jeżeli ostatnio się nie powiodło...
Puma
Wczoraj zainstalowalem sobie "tlen", chcialem zobaczyc jak tam sie laczy z serwerem. Przed chwila K jak przewaznie nie chcial sie polaczyc i sprobowalem tlena - i co za niespodziewana spodziewana niespodzianka, polaczyl sie tlen od razu smile.gif

Ps. Dodam ze jestem w lan i ktos ostro sciaga.
piotr.ek
Z kolei ja dzisiaj stwierdzilem, ze miarka sie przebrala - od godziny probuje zmusic K do polaczenia, kombinuje na wszystkie mozliwe sposoby z serwerami, portami i dupa :evil: 'Super', tym bardziej, ze Gadu-Gadu siostrzyczki laczy sie od razu po uruchomieniu niezaleznie od pory dnia i nocy (czyli rowniez teraz). Jak tylko znajde wolna chwile, to biore sie za testowanie Tlena, a w razie niepowodzenia ostatecznie wroce do GG...

Nie oznacza to, ze koncze z K ostatecznie - poczekam do kolejnej wersji, moze cos sie zmieni. Oby!
shw
jezu - co sie z wami dzieje.
jak zaczynalem swoja przygode z K'yem to na forum byli ludzie, ktorzy serio interesowali sie konnektem. to byli betatesterzy z prawdziwego zdarzenia. znajdowali problem, zglaszali go, pomagali zdiagnozowac, dawali propozycje itd. od jakiegos czasu jednak, od kiedy K stal sie bardziej popularny to sie zmienilo. ludzie zachowuja sie tak, jakby kupili jakis produkt i mieli wielkie pretensje i wyrzuty do jego tworcow, ze nie dziala. zachowuja sie jakby robili laske, ze wogole raczyli zainteresowac sie konnektem. ludzie - to jest betatesting produktu niekomercyjnego. zrozumcie to - prawo bety - nie wszystko musi dzialac i nie kazdemu. jezeli popieracie konnekta i macie zamiar byc testerami (z nalezenia do w.w. grupy ja osobiscie jestem dumny) to zachowujcie sie jak testerzy. jezeli nie chcecie/nie umiecie - radze poczekac sobie na finalna wersje konnekta!
takie moje zdanie, mozecie sie z nim zgadzac lub nie - mnie to szczerze mowiac niewiele obchodzi tongue.gif
piotr.ek
Heh, napisalem o kilku problemach (najwazniejszy wciaz nierozwiazany mimo pojawiajacych sie tu kiedys logow itp.), zglosilem kilka propozycji i na razie wystarczy - coz moge wiecej zrobic? Cieszy mnie jak cholera, ze uczestnicze w jakis tam sposob w powstawaniu fajowego softu, ale w tym momencie pozostaje mi tylko jedno - czekac...

Nie moge dalej 'betatestowac', bo K mi na to nie pozwala juz na 'dzien dobry'. Idac dalej - nie moge tez uzywac K jako podstawowego komunikatora...
shw
o - takie nastawienie jeszcze rozumiem smile.gif
a co do problemow z laczeniem - problem jest o tyle dziwny, ze wystepuje u kilku osob (a u tych co moglby nie wystepuje - np. u hao).
ja sam z nim sie nie spotkalem (chociaz przyznaje, ze K laczyl i laczy sie dluzej od GG). z siecia u mnie bywalo roznie. raz byla cholernie obciazona i lazila gorzej niz na modemie, teraz jest juz znacznie lepiej, ale nie bylo u mnie nigdy tak (a podczas uzywania k przeszlo juz kilka instalek systemu), zeby K wcale mi sie nie laczyl.
najgorsze, ze libgadu nie jest produktem staminy, tak wiec troche trudno jest im zaradzic (bo przyznac trzeba, ze czesc napisana przez stamine dziala dobrze i w razie potrzeby jest i byla poprawiana na bierzaco).
a to ze cie cieszy jak cholera... milo biggrin.gif
pozostaje mi tylko zyczyc polepszenia sytuacji z K!
piotr.ek
Hehe, nie dziekuje zapobiegawczo, bo zawsze moze byc gorzej - K jednak sie kilka chwil temu polaczyl smile.gif

Ale wracajac do tematu - wlasnie to jest najgorsze, ze problemy wystepuja u takich osob, ktore niewiele sa w stanie z tym zrobic... Bo, jak widac, log z zapisem bledu i sytuacji, ktora do niego doprowadzila nie pomaga zbytnio. Trzeba by pewnie uzyc czegos w stylu analizatora wbudowanego w PowerGG czy innego debuggera (SoftIce czy jak to sie tam zwie?) Ale pies w tym pogrzebany, ze ja na przyklad kompletnie tego nie kumam, a z kolei kumajacy to zapewne Hao nie ma tego typu problemow...

Podsumowujac: Hao, oby Ci sie K polaczyc nie chcial! wink.gif (wbrew pozorom dobrze zycze nam wszystkim i Tobie Hao rowniez, hehe)
foxtwo
Ostatnio zauwazylem ze k. ma znowu problemy z polaczeniem sie do serwera... Moze to byc spowodowane pracami nad zabezpieczeniami na uzywanie jedynie GG ?
burcu
Jak na ironie odkąd używam najnowszej wersji nie mam najmniejszych problemów połączeniem smile.gif Przedtem też nie było źle, ale nowy Konnekt łączy się u mnie bez "oporów"... :wink:
cRoMo
QUOTE(foxtwo)
Moze to byc spowodowane pracami nad zabezpieczeniami na uzywanie jedynie GG ?
A korzystasz z Tunel SSL? Zauwazylem dosyc dziwne zachowanie Konnekta czasami, chodzi o laczenie i natychmiastowe rozlaczenie, kilkakrotne. Najprawdopodobniej to wlasnie wina Tunel SSL badz wina SMS-Express i ich prac nad szyfrowaniem SSL.
torn
u mnie w ssllog pojawiają się ciągle takie wpisy:
CODE
 60. clk = "00070e17" błąd odczytu gniazda GEN!  
 61. clk = "00000743" recv_ex error: 0!  
 62. clk = "00000743" błąd odczytu gniazda GEN!  
 63. clk = "00004a18" recv_ex error: 0!  
 64. clk = "00004a18" błąd odczytu gniazda GEN!  
 65. clk = "00000956" recv_ex error: 0!  
 66. clk = "00000956" błąd odczytu gniazda GEN!  
 67. clk = "000a13d5" recv_ex error: 0!  
 68. clk = "000a13d5" błąd odczytu gniazda GEN!  
 69. clk = "0000083d" recv_ex error: 0!  
 70. clk = "0000083d" błąd odczytu gniazda GEN!  
 71. clk = "0003be5f" recv_ex error: 0!  
 72. clk = "0003be5f" błąd odczytu gniazda GEN!  
 73. clk = "0000084d" recv_ex error: 0!  
 74. clk = "0000084d" błąd odczytu gniazda GEN!  
 75. clk = "00054117" recv_ex error: 0!  
 76. clk = "00054117" błąd odczytu gniazda GEN!  
 77. clk = "00004556" błąd odczytu gniazda SSL!  
 78. clk = "00181373" błąd odczytu gniazda SSL!  
 79. clk = "005ce57e" recv_ex error: 0!  
 80. clk = "005ce57e" błąd odczytu gniazda GEN!  


Może ma to jakiś związek z tymi rozłączeniami itp?
case
QUOTE(cRoMo)
...A korzystasz z Tunel SSL? Zauwazylem dosyc dziwne zachowanie Konnekta czasami, chodzi o laczenie i natychmiastowe rozlaczenie, kilkakrotne. Najprawdopodobniej to wlasnie wina Tunel SSL badz wina SMS-Express i ich prac nad szyfrowaniem SSL.

ja musialem wylaczyc tunel ssl, bo nie dalo sie prawie rozmawiac - po kilku wyslanych wiadomosciach, rozlaczalo i byly duze problemy z ponownym polaczeniem sie. po wylaczeniu wtyczki jednak problem zniknal... :wink:
cRoMo
QUOTE(torn)
u mnie w ssllog pojawiają się ciągle takie wpisy:

LOL! A dlaczego ja nie mam takiego pliku, mimo uruchomionej wtyczki?
torn
Sprawdź w swoim profilu -> ssllog.html
Puma
Mamy tutaj SDI, czyli to jakieś 11,5 kb/s. Jeśli teraz łącze jest obciążone do wartości 11kb/s to K się za cholery nie połączy a GG połączy się za pierwszym razem. Więc coś tu nie gra i nie obchodzi mnie jako użytkownika K z jakiej to przyczyny.
SandmmaN
QUOTE(case)
QUOTE(cRoMo)
...A korzystasz z Tunel SSL? Zauwazylem dosyc dziwne zachowanie Konnekta czasami, chodzi o laczenie i natychmiastowe rozlaczenie, kilkakrotne. Najprawdopodobniej to wlasnie wina Tunel SSL badz wina SMS-Express i ich prac nad szyfrowaniem SSL.

ja musialem wylaczyc tunel ssl, bo nie dalo sie prawie rozmawiac - po kilku wyslanych wiadomosciach, rozlaczalo i byly duze problemy z ponownym polaczeniem sie. po wylaczeniu wtyczki jednak problem zniknal... :wink:

Thx chlopaki ze piszecie bo mnie rozlaczanie co chwila podczas rozmow doprowadzalo juz do skrajnosci... wink.gif a jakos ciezko mi sie dochodzilo do tego ktory komponent to powoduje.
Pzdr.
foxtwo
Fiu, a jush myslalem ze bedzie trzeba przeniesc sie na GG :? ... wylaczylem ssl'a i wszystko jest jush GI... THX 8) !
vojtek
Ja mam zainstalowany SSL Tunnel i wszystko chodzi super.. Ogolnie chyba jakies szczescie mam bo instaluje wszystko co wychodzi wink.gif a mimo to jeszcze nigdy nie mialem zadnych problemow...
foxtwo
ekhem... co nie zmienia faktu, ze powinno to zostac naprawione... chyba 8)
JakubG
ja mam podobny problem - mam zainstalowane dwa systemy - 98se i XP. na obu mam Konnekta i na XP Konnekt laczy sie bez zadnych problemow bardzo szybko - a na 98se wogole nie chce sie polaczyc - dwa razy pomroga ikonka i nic!!!. czy moglby ktos mi powiedziec jaki jest tego powod?? testowalem Tlena - ona lczy sie bez problemow na 98se.
Ludwik
QUOTE(JakubG)
ja mam podobny problem - mam zainstalowane dwa systemy - 98se i XP. na obu mam Konnekta i na XP Konnekt laczy sie bez zadnych problemow bardzo szybko - a na 98se wogole nie chce sie polaczyc - dwa razy pomroga ikonka i nic!!!. czy moglby ktos mi powiedziec jaki jest tego powod?? testowalem Tlena - ona lczy sie bez problemow na 98se.

A z wtyczka SSL Tunel też nie chce połączyć?
foxtwo
wydaje mi sie, ze to wlasnie bez tej wtyczki K. lepiej sie laczy...
JakubG
po zainstalowaniu SSL Tunel tez nie chce sie laczyc!!! nie jestem pewny czy we wlasciwym miejscu ja zainstalowalem OpenSSL-a.
Ludwik
QUOTE(foxtwo)
wydaje mi sie, ze to wlasnie bez tej wtyczki K. lepiej sie laczy...

Słyszałem różne opinie. To nie była porada tylko test wink.gif
burcu
QUOTE(foxtwo)
wydaje mi sie, ze to wlasnie bez tej wtyczki K. lepiej sie laczy...


Z przykrością muszę potwierdzić te doniesienia. Tzn. łączy się jako tako, ale wytwala połaczenie czasami. Bez wtyczki połaczenie stabilne jak skała :shock:
Olórin
czasami zrywa mi na ssltunelu połaczenie, muszę to sprawdzić smile.gif myślę że słabsza stabilność jest uzasadniona, jest 1 serwer z ssl, dużo ludzi zmieniło swoje gg na nowsze, a stare serwery stoją puste smile.gif
KOSMOS
ja to mam pecha!
Właśnie miałem pilna rozmowe, atu mnie wywaliło i nie moge się połączyć.
Mówie sobie zainstaluje gg, raz mi się zalogował i znów mi przerwało.
Wiem ze u innych chodzi, ale dlaczego ja się nie mogę połączyć?
KOSMOS
Sorry ze stawiam dwa posty koło ciebie.
Dokładnie przez 30 minut nie mogłem się zalogować ani z KONEKT'a ani z GG.
Ale i tak dalej nie wiem co to było, a połączyłem się KONNEK'tem, bo GG już wywaliłem. laugh.gif
burcu
Coś było z serwerami GG, bo u mnie także wywaliło połączenie, ale już jest OK.
foxtwo
CODE
212.126.20.26
213.218.116.20
217.17.33.24

podobno sa to nieoficjalne serwery, ktore tesh dzialaja.. 8)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.