Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: linKer
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Olórin
A co to przeszkadza? Takiego tipa można umieścić np. w konfigu wtyczki....
klapek
Shift to całkiem dobry pomysł. Chyba, że kopiuj pod prawym przyciskiem, o ile to możliwe.
W4v3
--Błąd--
Przykładowy opis: strefawww.pl
LinKer przenosi na: www.pl
Ja2ger
Raczej nie wygląda to na błąd, a raczej błędną interpretacje opisu, ale raczej trudno przewidzieć takie adresy...

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Olórin
Błąd! Powinno wykrywać od spacji/początku opisu...
QUOTE
nie wygląda to na błąd, a raczej błędną interpretacje opisu

A jaka różnica? tak czy tak nie działa dobrze...
W4v3
QUOTE
Raczej nie wygląda to na błąd, a raczej błędną interpretacje opisu, ale raczej trudno przewidzieć takie adresy...

Trudno przewidzieć ale łatwo zapobiec. Wystarczy proste wyrażenie regularne.
KoSiarzPL
Przeciez takie adresy NIE sa poprawne dla linkera jak rowniez w ogole nie sa poprawne. Adres www ma sie zaczynac od "www." albo od "http://" wtedy jest poprawnym adresem url. Jesli ktos pisze nie uzywajac spacji po kropce to kazdy koniec zdania mozna by uwazac za nowy link.
Poza tym na wasze zyczenie jest juz gotowa ostateczna wersja z wyrazeniami regularnymi i kopiowaniem. Pracuje tylko nad ikonka i stronami dla kplugins.net.

Pierwszy post:
QUOTE
- linki rozpoznawane sa po 'http' oraz 'www'

Pozdrawiam.
misiekf
gratuluje wspaniałej wtyczki...
odwaliłeś kawał dobrej roboty biggrin.gif
KoSiarzPL
Nieoficjalna wersja 0.9.9.1 przeznaczona do testów.

Zmiany:
- dodano wyszukiwanie linków za pomocą wyrażeń regularnych
- dodano kopiowanie linków do schowka
- poprawiono wyszukiwanie linku dla przycisku w oknie rozmowy

Męczę sie nad tymi ikonkami (marny ze mnie grafik). Te, które zostały podane przez użytkowników, w formacie png, niestety nie nadają sie. Ponieważ przy konwersji do ico są poszarpane krawędzie sad.gif Poza tym zostałą do zrobienia opcja specjalna, ktora mam nadzieje was ucieszy wink.gif

Załączniki

riddle
Stary, po co konwertować do ICO. Ja sobie wstawiłem przez kStyle ikonkę taką białą, co była tutaj postowana i jest git. smile.gif

Co do Twoich zarzutów, że link musi się zaczynać od www, http. Wpisz sobie w kIEvie:

wp.pl
jabber.org
lala.pl/plik.jpg

I jak nie dostaniesz <a href=""/> to jestem święty. wink.gif
keeveek
czy mi sie zdaje, czy po tak drobnej zmianie wersji rozmiar wtyczki zwiększył się trzykrotnie? tongue.gif a może to przez te wyrażenia ..
Sija
KosiarzPL: bo musisz przekonwertowac ja na true color, a nie 256. nadaje sie do tego idealnie wtyczka IconBuilder XP do PSa
KoSiarzPL
QUOTE(keeveek @ 20.12.2005 - 08:23)
czy mi sie zdaje, czy po tak drobnej zmianie wersji rozmiar wtyczki zwiększył się trzykrotnie? tongue.gif a może to przez te wyrażenia ..
*


Hehe tez to zauważyłem. Jednak nie nazwał bym tego "drobną zmianą". W końcu zostały dołączone dwie pokaźne biblioteki do wtyczki. Przedewszystkim biblioteka boost troche zajmuje.

Co do ikonek, to przemyśle wasze wypowiedzi. Jeszcze nie wiem o co w nich chodzi ale sie dowiem wink.gif
QUOTE
Co do Twoich zarzutów, że link musi się zaczynać od www, http. Wpisz sobie w kIEvie:

wp.pl
jabber.org
lala.pl/plik.jpg

I jak nie dostaniesz <a href=""/> to jestem święty.

Nie o to chodzi. Link to jakiś ciąg prawda? jeśli patrzysz na pewien ciąg ze znaczkami i kropkami to nie wiesz czy to link czy to jakiś tekst prawda? Żeby sie dowiedzieć czy to link musisz się zagłębić jak powstaje link, z czego może się składać. Czyli dochodzisz do wniosku, że musi mieć jedna kropkę i odpowiednią końcówke. Pożniej wpadasz na to,że może to być adres ip. Następnie wpadasz, że wcale nie musi mieć koncówki bo może wskazywać na plik albo mieć parametry. Gdy wreszcie ustalisz tak mam już skonstruowany ciąg który odpowiada wszystkim linkom. A tu Ci wprowadzają za miesiąc nową globalna domenę, której ty nie uwzględniłeś i klapa. Dlatego moim zdainem nie warto identyfikować jakiejś rzeczy na podstawie zbitki cech tylko na podstawie jednej konkretnej, którą musza mieć wszystkie obiekty z danej kategori. Przecież dokumenty xml, no uscislijmy do xhtmla nie musialy by miec nagłówka. Algorytm by przelecial sprawdził kilkadziesiąt cech na które sie skłąda odpowiedni tym dokumentu xhtml i powiedizał by czy to jest transitional czy jakis inny ale tego nie robi. Sprawdza nagłówek, coś co wszystkie dokumenty xhtml typu transitional powinny mieć. Tak i ja Podejmując decyzję, że dany ciąg to link sprawdzam po nagłówku. To użytkownik ma podjąć decyzję, że to co wpisuje to link a nie stek bzdur smile.gif
W4v3
Nie działają mi linki z portami, np:
http://e-serwerek.pl:7530/listen.pls
KoSiarzPL
Jak to nie działąją? Po prostu zabroniłeś rozpoznawać takie linki. Jeśli używasz metody autorskiej dodaj do składni linku znak dwukropka i rozpozna cały link. Domyślnie, nie wszystkie znaki są dodane do składni, jak znak dwukropka właśnie.
klapek
Dzięki za to kopiowanie.

A propos ikon to mam kilka propozycji
tak:
user posted image

lub co kto lubi:
user posted image

dołączam pliki .ico, może wykorzystasz.

Trochu marnie mi te screeny wyszły.
bakerss
O ta z firefoxem jest fajna, da sie to jakos podmienić? ;]
Spass
Można sobie ustawić dowolną ikonke/PNG, w pliku theme.xml w sekcji <icons> trzeba dodać
CODE
<ico iml="16" file="nazwa_ikonki.ico" id="#0001A9C9"/>  <!-- linker -->
KoSiarzPL
Z nową wersją wtyczki zbliżamy się już do wersji finalnej. Pozostały już drobiazgi, więcej funkcji nie przewiduję.
Myślę, że ta nowa "opcja niespodzianka" przyda się wam na święta gdy wiele osób ustawia sobie w statusach linki do różnych stron.
keeveek
po co w menu we wtyczki-> linker są podane nicki osób i podmenu do ich linków. nie wyobrazam sobie, by osoba miała kilka linkow w opisie, ale prosze dać możliwosc wyboru jak wyświetlanie tego ma wyglądać wink.gif
KoSiarzPL
QUOTE(keeveek @ 24.12.2005 - 22:22)
po co w menu we wtyczki-> linker są podane nicki osób i podmenu do ich linków. nie wyobrazam sobie, by osoba miała kilka linkow w opisie, ale prosze dać możliwosc wyboru jak wyświetlanie tego ma wyglądać wink.gif
*


1. osoba moze miec wiecej niz jeden link
2. dzieki temu wiesz do kogo nalezy link.
3. nie zostanie to zmienione. Przykro mi.
keeveek
chociaz możliwość wyboruuuu ;( sad.gif wacko.gif
klapek
Mam mały problem z tą nową funkcją.

Pokaże na obrazkach.
Uruchomienie konekta->połączenie do sieci->kilka osób ma link w opisie
Pierwsze kliknięcie na menu
user posted image
wszystko w porządku

Wybieram jeden link, bądź klikam gdziekolwiek (tak by menu sie schowało), każde następne otwarcie menu wygląda tak:
user posted image
Wszystkie linki są u pierwszego kontaktu. W pozostałych nie ma nic.

Poza tym zauważyłem, że sie nie odświeża gdy ktoś zmieni opis (zmieni link, ustawi opis z linkiem, usunie link).

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
zimaq
yyy...
QUOTE
Wstawietl w menu kontaktu
Wstawietl w oknie rozmowy
Wstawietl w liście wtyczek

Wstawie...co? wink.gif W finalu trzeba poprawić.
No i jakąś porządną ikonkę, a info o wtyczce przesunąć na górę ( dlaczego w ogóle jest na dole? wink.gif ).
Tyle, reszta na razie działa.
Great job!
keeveek
mnie się zdaje, że to Wstawświetl jest kombinacją wyrazu Wstaw-Wyświetl, więc po co to zmieniać ; p
KoSiarzPL
@zimqu: a to ci niespodziewajka biggrin.gif
@keeveek: przemyślałem z tą opcją, da się to zrobić wink.gif
@klapek: nie wiem dlaczego tak się dzieję ja podobnych objawów nie mam. Z odswieżaniem to nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Lista linków się nie odsiweży dopóki nie zamkniesz menu. Po ponownym otwarciu masz już aktualne, to chyba normalne, nie? smile.gif

Właśnie znalazłem błąd w działaniu tej opcji. Podczas testów skupiłem się na czym innym i widze, że umknęło mi kilka rzeczy. Poprawie jak najszybciej.
keeveek
dziekuje Ci bardzo smile.gif nie ma to jak developer, który nie ma kompletnie gdzieś próśb ZU wink.gif Kocham Cie wub.gif
Aule
Żaden nie ma gdzieś próśb ZU, ale czasem prośby są trochę wygórowane...
klapek
QUOTE(KoSiarzPL @ 25.12.2005 - 13:10)
@klapek: nie wiem dlaczego tak się dzieję ja podobnych objawów nie mam. a z odswieżaniem to nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Lista linków się nie odsiweży dopóki nie zamkniesz menu. Po ponownym otwarciu masz już aktualne, to chyba normalne, nie? smile.gif


U mnie nowe linki nie są dodawane do menu (czy też usuwane z menu). Potrzebny jest restart konnekta.

Sprawdze może to wina jakiejś innej wtyczki.

edit:

Nawet przy takim układzie
user posted image
objawy mam te same :/

Zauważyłem, że wszystko jest ok gdy ikonki do linków nie ma (nie mieści się) na toolbarze.
KoSiarzPL
QUOTE(klapek @ 25.12.2005 - 17:08)
Zauważyłem, że wszystko jest ok gdy ikonki do linków nie ma (nie mieści się) na toolbarze.
*


Mówisz o menu w "menu wtyczki"? Czy chodzi ci o odświeżanie linku na toolbarze w oknie rozmowy?
Olórin
Jak kontakt nie ma wypełnionego CNT_DISPLAY jest brzydkie, nie podpisane menu - fajnie byłoby gdyby wyświetlało UID
KoSiarzPL
Z tym nie ma problemu zaraz wprowadze. Tylko dziwne, skoro kontakt nie ma ustawionego CNT_DISPLAY to na rosterze tez nic nie powinno byc. Wedlug mnie to bug w API. Jeśli użytkownik nic nie podał to powinno samo wstawiać jakąs wartość.
Olórin
Formatowanie -> nazwa kontaktu na liście wink.gif A tak z innej beczki to SDK powinno wlasnie udostepniać API do pobierania tak przetworzonej nazwy kontaktu...
klapek
QUOTE(KoSiarzPL @ 25.12.2005 - 22:41)
Mówisz o menu w "menu wtyczki"? Czy chodzi ci o odświeżanie linku na toolbarze w oknie rozmowy?
*


Niezależnie od zaznaczonego pola(no może nie całkiem, ale o tym później) w Ustawienia->Wtyczki->Wybierz miejsce dla menu wtyczek
Jeżeli ikonka do linków znajduje się na toolbarze o tak:
user posted image
to mam wszystkie przedstawione wcześniej problemy (brak odświeżania, linki u pierwszego kontaktu).

Gdy jednak zmodyfikuje nieco toolbar, tak by ikonka linkera się na nim nie mieściła, tylko by powstała strzałka otwierająca dostęp do menu linkera i pozostałych wtyczek, które są na toolbarze, tak jak tu:
user posted image
wszystkie problemy znikają (działa odświeżanie i linki są na swoich miejscach).

Wracając do tego, że nie całkiem to działa. Czasami w pewnych konfiguracjach "nie mieszcząca sie na toolbarze ikonka linkera+jakiaś tam zaznaczona opcja w Ustawienia->Wtyczki->Wybierz miejsce dla menu wtyczek" klikając na strzałkę udostępniającą dostęp do menu wtyczek nie wyświetlonych na toolbarze, konnekt wyrzucał mi błąd wtyczki linker i pytał czy chcę ją wyłączyć przy następnych uruchomieniach (standardowy komunikat). Jak już obczaje kiedy dokładnie tak się dzieje to napisze.
KoSiarzPL
Ok już wsystko wiem.
Opcja ta nie działała poprawnie o czym pisałem, ale już poprawiłem błędy. Niedługo udostępnię.
Jeśli chodzi o nie odswieżanie się ikonki to przy takiej konfiguracji jaką ty masz na razię wtyczka nie będzie działać. Zupełnie zapomniałem, że można zmienić ten toolbar :/ W najbliższej wersji poprawię.
KoSiarzPL
Nowa wersa dostępna. Nowa opcja powinna już śmigać smile.gif
dulek000
Wydaje mi się, że możliwość użycia wyrażenia regularnego nie działa. Choć jako wyrażenie ustawię np. "a" to dalej uparcie wyszukuje mi linki.

Edit: Z tego co wyśledziłem to na toolbarze zawsze wyszukuje metodą autorską.
KoSiarzPL
W wolnym czasie sprawdzę dodam kilka usprawnien jakie mi chodzą po głowie i wydam uaktualnienie, ale to nie wcześniej niż za 2 tygodnie.

[edit]
Z tego co przejrzałem na szybko to tylko przy wyszukiwaniu dla "menu plugins" zawsze korzysta z metody autorskiej. Juz poprawilem. Co do zmian wyrazen regularnych to powinno dzialac

[edit]
Sprawdzalem u siebie. Zmienilem na "a" i w menu kontekstowym oraz w oknie rozmowy znalazl mi jakies inne a dokladnie to "http://a" smile.gif Wiec dziala raczej dobrze. Wyszukuje ci te same linki co przed zmiana reguły?
arct!c
prze kombinowałeś cos z ikonką i nie jest pobierana z theme.xml - co za tym idzie style (spass_a0x) nie ustawia swojej ikony smile.gif
KoSiarzPL
Nic nie kombinowałem. Zależy tylko skąd pobrałeś linkera bo są dwie wersje 0.9.9.10 tylko ciii wink.gif Musiałem zmienić wartość NET, żeby dodać do kPlugins przez co w tamtej wersji ikonka ma inny identyfikator. Tak w ogóle to co ikonka Ci sie nie podoba!? wink.gif

Poza tym już niedługo ikonki przycisków będzie można łatwo zmienić wink.gif
arct!c
Ikonkę mam kolorystyczna do stylu spass_a0x smile.gif Stąd ta zmiana.

Zgada sie 'trefna' była ta z kplugins tongue.gif

QUOTE

Poza tym już niedługo ikonki przycisków będzie można łatwo zmienić wink.gif


tak, tak cos o tym wstępnie wiem smile.gif)
dulek000
Kosiarz: Nie, nie, nie, wszystko jest OK, w poprzednim poście miałem oczywiście na myśli, że w menu plugins wyszukuje zawsze metodą autorską, w menu kontaktów wszystko jest OK.
DrLastContaQt
QUOTE(KoSiarzPL @ 22.01.2006 - 23:46) *

Nic nie kombinowałem. Zależy tylko skąd pobrałeś linkera bo są dwie wersje 0.9.9.10 tylko ciii wink.gif Musiałem zmienić wartość NET, żeby dodać do kPlugins przez co w tamtej wersji ikonka ma inny identyfikator. Tak w ogóle to co ikonka Ci sie nie podoba!? wink.gif

Poza tym już niedługo ikonki przycisków będzie można łatwo zmienić wink.gif


A ja bym jednak poprosil o nowy identyfikator ikonki.
beosia
@KosiarzPL: Czy coś przeszkadza w wydaniu ostatecznej wersji oznaczonej numerem 1? Juz chyba od ponad miesiąca nie było zadnego nowego wydania a w TODO są tylko prace nad ikonką i drobne poprawki... hmm...

btw czemu na forum nie ma nic o toolbarku?
KoSiarzPL
Przecież nowe wersje testowe są cały czas dostępne na mojej stronie. Niemal codziennie wypuszczana jest nowa wersja rozwojowa. Na forum będe umieszczał tylko wersje ostateczne dla pewnego etapu.

Nie ma nic o toolbarku bo to jest wielka tajemnica wink.gif A tak na serio wersja aktualna nie ma jeszcze jednej waznej funkcji i nie może zostać udostępniona szerszemu gronu. Nedługo prace nad linkerem się zakończą popracuję trochę nad toolbarkiem (dodając tą opcję) i wtyczka ta zostanie umieszczona na stronie dla chętnych. Następnie wezmę się za nową wtyczkę a toolbarka na chwilę zostawię gdyż dla moich potrzeb na razie działa dobrze. Więc znacie już mój najbliższy plan działąń wink.gif
KoSiarzPL
Potrzebuję ładnej ikonki globusa oraz drugiej, związanej z linkiem (myślałem o dwóch oczkach łańcucha, wiecie chyba o co chodzi). Proszę o pomoc bo znowu będę musiał sam narysować a to nikomu nie wyjdzie na zdrowie wink.gif
zimaq
Silk smile.gif
ar2oor
może takie ? :> ;]
co do linka ,najlepiej przetestować w konnekcie

ikonki
KoSiarzPL
Ukazała się wersja beta 2 wtyczki. Została ona już wstępnie przetestowana przez chętne osoby. Błędy przez nie wykryte zostały poprawione. Pozostałe ich uwagi jak i wasze zostaną uwzględnione w ostatecznej oficjalnej, więc proszę o przetestowanie. Dzięki.

Aha no i niestety będę miał od dzisiaj mniej czasu na pracę nad K ale postaram sie w krótkim czasie wydać oficjalną werjsę oraz jakąs betke (lub rozwojową) wtyczki Toolbarek a później zobaczymy.
wasiu
Znalazłem bład mianowicie w ustawieniach wtyczki - dodatki w polu wyświetlanie jak chcę zmienić kolejnosc wyświetlania to po zaznaczeniu pola, poprzednie pole cały czas jest zaznaczone (można zaznaczyc wszystkie trzy pola naraz)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.