Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: linKer
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
KoSiarzPL
Docelowe te dwie opcje maja byc ze soba powiazane i będzie coś w tym stylu co mówisz. Muszę tylko jeszcze sie pomęczyć z podgupami, które nie za bardzo chcą mi działać wink.gif
Co do ikonki to chętnie przyjme waszą pomoc smile.gif
zhvir
moze takie ikonki?

Ikonka 1
Ikonka 2
Ikonka 3
jareq
QUOTE(KoSiarzPL @ 21.11.2005 - 13:14)
Co do ikonki to chętnie przyjme waszą pomoc smile.gif
*


KoSiarz jakie Cię konkretnie interesują, chodzi mi o rozmiary 16x16, 32x32, .. ?
Mam ich sporo i na pewno znajde coś konkretnego wink.gif (mam nadziej, że coś wybierzesz)
Olórin
Pewnie 16 do menu, 32 do konfiguracji, więcej chyba nie będzie potrzebował smile.gif
KoSiarzPL
zhvir mi sie podoba 1 i 3. ALe 3 chyba lepsze bo prostrza tak jak sama wtyczka smile.gif A potrzebne mi beda 16 i 32 tak jak olurin mowil. Tylko nie wiem czego ine bede potrzebowal, wedlug niego smile.gif
Jareq, potrzebuje cos w miare prostego. Ja podbno nie mam gudtu, dla mnie ikonka to ikonka wink.gif
jareq
Aha jeszcze jedno z jakim rozszerzeniem było by najlepiej
KoSiarzPL
Włąśnie zapomniałem dodać. Tylko ico. Jak na razie wiem, że takie można smile.gif
Artek101
to ja dorzuce dwie iikonki 16x16 i 32x32

user posted image
user posted image

one sa taki w dolnym lewym rogu ale jak cos to moge jeszcze wieksze przerobic zeby byly na calosc wink.gif

a co do tamtych to najepsza ta 3 a najmiej mi sie podoba ta 2
zimaq
No to teraz png2ico i nowa wersja wtyczki z ikonkami wink.gif
Artek101
przeczytalem poprzednie posty, ale czemu nie moze byc png? inne wtyczki maja na png i dziala smile.gif ale jak trzeba to sie skonwertuje
zhvir
heh Artek właśnie czegoś takiego szukałem i dokładnie coś takiego miałem na myśli szukając jakichś ciekawych ikonek w necie (tylko trzeba by poprawić troche tło w ikonkach na białe - chyba)

Oczywiscie zaden problem przeskalowac odpowiednio ikonki jesli się ktoraś moja podoba.

Ale najpierw może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje co do ikonki
(chętnie pooglądamy propozycje i pomożemy Kosiarzowi dobrze wybrać wink.gif )
KoSiarzPL
Całkowicie się z zhiver (coż to za ciężki nick do zapamietania) zgadzam.
Skoro mówicie, że inne wtyczki mają w png to pewnie się da. Napisałem tylko, że wiem iż format ico jest obsługiwany przez wtyczki a z resztą nic mi nie wiadomo. Ja w konnekcie się ikonkami nie bawiłem, co najwyżej jakiś styl sobie wgram od czasu do czasu wink.gif
Lukas77
To ja jeszcze dodam coś takiego, tylko trzeba przeskalować, ewentualnie odwrócić w prawo.
user posted image
Lwiczek
A ja mam mały problem typowo z wtyczką: niezależnie od zaznaczenia w połu 'Ucinaj' przy http lub www... podane prefiksy i tak są ucinane...
jareq
Ok przejrzałem wszystkie ikonki, jakie miałem wybrałem kilkadziesiąt tak na szybko, zrobiłem segregację i ostało się kilkanaście moim zdaniem najlepiej pasujących do funkcji jakie spełnia wtyczka. Reszta zalezy od autora (ew. innych użytkowników) czy i która zostanie wybrana. Chciałem jeszcze dodać, że wszystkie są w rozmiarach 32 i z rozszeżeniem .ico więc jeśli jakaś zostanie wybrana mogę ją pomniejszyc lub jeżeli będzie trzeba przekonwertować na coś innego wink.gif

-> Screen
-> Ikonki

Edit:
Dodałem jeszcze screen
zhvir
po 1: Lwiczek, jeśli KoSiarzPL napisał, że należy najpierw czytać początkowy post to tak należy robić (gdyż z każdą nową wersją wtyczki jest on uaktualniany). A jest tam napisane, że ucinanie w konfiguracji jeszcze nie działa smile.gif

po 2: Po przejrzeniu zestawu ikonek jarqa moimi faworytami są ikonka nr 11 i nr 3 (w takiej własnie kolejności)... a poza tym ta artka101 i że tak nieskromnie powiem moja 3. wink.gif (tak btw to ta 3. ikonka jest w kształcie litery L i nieźle by pasowała jako symbol linKera (kLinka?)
atol
ja bym 11 zrobił na coś przypominajace logo K (czyli czerwony "guziczek" wink.gif )
KoSiarzPL
Zbliżamy sie już do wydania ostatecznej wersji. Pozostało troszkę zmienić jeszcze widok okna konfiguracji, wybranie ikonki która będzie najlepiej pasowała.

W oknie rozmowy jest dodany przycisk który otwiera pierwszy link ze statusu kontaktu. Myśle, że to wystarczy. A wy jak sądzicie? Może kiedyś się zmuszę by był uaktualniany opis przycisku wraz ze mizaną statusu osoby. Ale to naprawde moooże.
Jeszcze mam pytanie, czy zmienić pozycję linku w menu kontekstowym kontaktu. Jak dla mnie jest ok i tak żadko się nam pojawi a jeśli się pojawi mamy szybki dostęp. Co wy na to? Dodać separator?
Aha no i ine przejmujcie się ikonką to na razie prototyp smile.gif Narysowałem sobie raz dwa.
Cebix
Ja mam pewnien błąd z tą wtyczką. Dałbym screena, ale nikt już nie ma 2 linków w opisie i nie jest chętny do współpracy dry.gif.

Otóż, gdy ktoś ma kilka linków w opisie(testowałem 2 i 3), np. www.google.pl, www.wp.pl, www.onet.pl, to są one wyświetlanie tak: www.0oogle.pl, www.0p.pl, www.0net.pl, chociaż po kliknięciu działają prawidłowo, to jednak wyświetlanie trochę dziwne smile.gif.

Pozdrawiam.
KoSiarzPL
Ups, przepraszam. Wlanąłem się podczas przepisywania zmian z wersji testującej. Już naprawione.
Znam ten ból jeśli chodzi o współprace. Moja dziewczyna się już denerwuje bo korzystam z jej konta do testów i jej sie opisy nie podobają. Czasami gdy się zagapie to ona nie może wejść na gg bo nasze komunikatory się na wzajem rozłączają tongue.gif
arct!c
Jak dla mnie wtyczka smiga elegancko, zadnych zwiech, errorow. Nic wiecej mi nie potrzeba. Teraz niech ludziska pozglaszaja szopki, autor poprawi co trzeba i oficjalke na neta wrzucic. smile.gifsmile.gif
Artek101
hihi, troche pozno ale mi np (nie wiem jak innym) bardziej podobalaby sie nazwa LinczeK, ale juz i tak nikt nie bedzie chcial zmieniac smile.gif ]:->
KoSiarzPL
A mi zaczęła się podobać po prostu linK. Taka jakaś lagodniejsza a linKer trochę łamie mi język. biggrin.gif Lecz zmieniać już nie będziemy. Jeszcze tylko ikonke zmienimy smile.gif
zhvir
Widze kosiarz że tymczasowo wybrałeś na ikonkę coś podobnego do mojej propozycji nr 3. Myślę ze jesliby miało zostać coś podobnego to moja ikonka jest jakby zgrabniejsza. oryginalnie ma wielkość 16x17 pixeli i juz sprawdziłem ze nie ma żadnego problemu zamienić ją na 16x16 a potem 32x32. Ponieważ prawdopodobnie nie moge dodawać tutaj plików a mam już tę ikonkę przerobioną na ico 16x16 i 32x32 to jakbyś chciał to możemy sie jakoś skontaktować i wtedy wyślę ci te pliki.

Myślę też ze sam byś sobie bez problemu poradził z ikonką w jakims lepszym programie graficznym z tego typu prostą operacją na pliku graficznym. Mi wszystko to zajęło jakieś 2 minuty.

W każdym razie pozdrawiam i gratulacje za świetną robotę

Edit1: Zapomniałem o jednej sprawie. Otóż ikonka linKera pojawia się w oknie rozmowy niezależnie od tego czy jest link czy nie. Czy dałoby się zrobic tak, żeby ikonka pojawiała się tylko gdy ten link jest w opisie?
atol
wydaje mi sie ze wymagało by to restartu k za każdym razem jak ktoś zmieni opis na linka. Lepiej zrobić tak jak w K.notesie. Ikonka jest aktywna lub nie (szara/kolorowa).
KoSiarzPL
Problem jest dość skomplikowany.
Po pierwsze czy ikonka ma sie pojawic czy nie moge kontrolować tylko podczas tworzenia okna. Jesli okno juz bylo otwarte, zamkniesz je i otworzysz ponownie nie mam kontroli nad tym czy sie pojawi ikona czy nie. Mysle ze bylo by male zamieszanie jesli dla jednego kontaktu ktory nie ma linku bylby przyciska a dla innego nie ma.
Np ktos otwiera okno dla kontaktu ktory nie ma opisu to mu si eprzycisk nie pojawia. Otwiera okno dla kontaktu ktory ma link w opisie - pojawia mu sie ikonka. Obie osoby zmieniaja status. Teraz osoba ktora zmienila niema > ma nie ma przycisku do klikania w linka bo zostal wylaczony na samym poczatku. Osoba ktora zmienila z man > niema ma przycisk ktory i tak zadnej storny nie wyswietli.
Rozwiazaniem by bylo przechwytywanie zmian opisu kontaktow i uaktualniac stan przycisku we wszystkich otwartych oknach. Ale nie wiem czy bedzie mi sie chcialo.
Olórin
QUOTE
Rozwiazaniem by bylo przechwytywanie zmian opisu kontaktow i uaktualniac stan przycisku we wszystkich otwartych oknach.

Po co we wszystkich? Uaktualić tylko w oknie tego kontaktu który się zmienił smile.gif
hao
Nie ma problemu ze zmianą statusu / opisu przycisków już po otwarciu okna rozmowy... Można z resztą je też bez problemu ukrywać, albo zmieniać im np. ikonkę. Metody które stosujesz przy tworzeniu akcji działają (no, może poza kilkoma wink.gif ) gdy już okna rozmów istnieją.

Co do ikonek, K obsługuje PNG, ale znacznie rozsądniej jest przygotować ikonkę ICO w formacie XP (32bit, z przeźroczystością), tak jak są zrobione wszystkie ikonki w K. Z programow ktore to udostepniaja znam Axialis Icon Workshop i Microangelo.
KoSiarzPL
QUOTE(Olórin @ 23.11.2005 - 10:28)
Po co we wszystkich? Uaktualić tylko w oknie tego kontaktu który się zmienił smile.gif

Dokladnie to mialem na mysli smile.gif

QUOTE(hao)
Nie ma problemu ze zmianą statusu / opisu przycisków już po otwarciu okna rozmowy... Można z resztą je też bez problemu ukrywać, albo zmieniać im np. ikonkę. Metody które stosujesz przy tworzeniu akcji działają (no, może poza kilkoma  ) gdy już okna rozmów istnieją.

Tak wiem, z tym nie ma problemu. Jedyny problem to przechwytywać zmiany statusó. Czego jeszcze nie potrafie i nie wiem czy napisanię tego kawałka kodu + odnalezienie okna i wysłanie do niego komunikatu aktualizacji przycisku nie zajmie mi za dużo czasu (kodu). Nie wiele jest miejsc z których można sie nauczyć takich rzeczy, sporo wtyczek nie ma udostępnionego kodu. Ponieważ, jak to np winthux powiedział "a jaki jest sens udostępnienia źródeł, jak pewnie nikt tego nie ruszy?". A np przydał by mi się kod wtyczki "kStatusLog".

dodane:
Czy ja mogę prosić Arka101 oraz zhvira o umieszczenie/przesłanie ich icon w formacie 16x16 oraz 32x32. Arek jeśli możesz niech ta strzałka będzie wyśrodkowana. Dzięki.
hao
Wystarczy obsłużyć komunikat IM_CNT_STATUSCHANGE, który wysyłany jest jako sktruktura sIMessage_StatusChange
Artek101
user posted image
user posted image
prosze bardzo smile.gif
.misiek
Nie wiem, może mi się przyśniło, ale od kiedy wrzuciłem linKera 0.9.1 jako wtyczkę to czasami (podkreślam czasami wink.gif), podczas operacji zmiany statusu na niedostępny [W oknie głównym, klikając myszką > Wybierz status | Niedostępny (za pomocą kZmieniacza oczywiście)], K zmienia tenże status i się po prostu wyłącza [takie 'twarde' wyłączenie, w zasadzie jak kill z mstask'].

Ktoś coś ma moze podobne, wczesniej mnie się to nie działo, dopiero od tej wtyczki, dlatemu tutaj piszę wink.gif
Bo$s
zauważyłem, że linki, gdzie jest duża litera (np. www.blabla.com/Klasa.jpg) nie otwierają się poprawnie ponieważ link otwiera się już tylko z małymi literami (www.blabla.com/klasa.jpg)
KoSiarzPL
.misiek
linker nie ma z tym nic wspolnego. Na 99% smile.gif

Bo$$
Racja. Wtyczka została tak zaprojektowana. W najblizszej wersji bedzie naprawione.
Spass
.misiek, mój Konnekt zachowuje się podobnie, ale ja podejrzewam o to wtyczke metak. Nie wiem czy słusznie, bo nie sprawdzałem. Po prostu błąd występuje odkąd mam włączoną wtyczke metak.
arct!c
A mam takie pytanie/prośbę. Czy możliwe jest 'dotworzenie' opcji - kopiuj link z opisu?
.misiek
@Spass, a ja nie posiadam metak'a ... :/
Ostatnio nawet nie dodawałem wtyczek żadnych nowych, jedyne co to skrypty do checky, no ale bez przesady happy.gif
klay
swietna wtyka! smile.gif tego mi brakowalo smile.gif

tylko, przydalyby sie jej takie kosmetyczne zmiany jak komunikat o potrzebie resetowania konnekta po zmianie ustawien wtyczki oraz krotka informacja w ustawieniach do czego ta wtyczka sluzy wink.gif
KoSiarzPL
Czytaj pierwszy post. Jest tam napisane ze zmiany kosmetyczne beda na koncu czyli w najblizszej wersji juz wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
klay
Przepraszam, najwidoczniej opacznie zrozumialem "praca nad wygladem wtyczki" wink.gif
KoSiarzPL
Budowa wtyczki niedługo dobiegnie końca. Jeszcze drobne zmiany i zabieram sie za nowy pomysł.
Pytanie. Potrzebne jest wam wyszukiwanie linków za pomocą jednego wyrażenia regularnego? Była by możliwość wyszukiwania linku za pomocą wyrażenie LUB (nie "i") obecną metodą.
riddle
/me chce wyrażenie regularne! smile.gif bardzo często są linki w postaci strona.domena i regexpem można to łatwo wyłapać
KoSiarzPL
Wiem, dlatego to zaproponowałem smile.gif Mnie takie linki za bardzo nie obchodzą ale wtyczkę robie nie tylko dla siebie, więc postaram się dodać taką możliwość w ostatecznej wersji.
klapek
Nie śledziłem wątku, więc może już było. Jest możliwość dorobienia opcji "kopiuj link" ? W przypadku większej ilości linków menu rozwijalne z wyborem linku do skopiowania.
KoSiarzPL
Już jedna taka propozycja była. Jednak ja nie wyobrażam sobie jak to ma wygladać. Jedno menu do kopiowania linku a drugie do wyswietlania? Poza tym macie do kopiowania statusów kDodatki. Wymiśliłem teraz, że mogło by być tak jak teraz tylko do każdego linku podmenu "kopiuj". Pomyśle nad tym.
Olórin
Może inaczej... kiedy klikniemy w link przytrzymując SHIFT to jest on kopiowany/otwierany (domyślna akcja do ustawienia w konfigu).
Spass
W Tlenie wygląda to w ten sposób.

user posted image

Może warto co nie co podpatrzeć.
.misiek
Ta ikonka 32x32 to ma tak wyglądać ??

user posted image
Olórin
Sposób tlenowy mi się nie podoba, za poruszania myszką smile.gif
KoSiarzPL
A co jeśli masz w tlenie 8 linków. To masz 8 x otworz + 8 x kopiuj? Z tym shiftem może i nie głupie ale znowu to będzie jakaś ukryta opcja (jakich wiele w K).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.