Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: linKer
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
KoSiarzPL
No to się zdziwiłem. Bo to już dawno było zrobione. Podczas ostatnych zmian znowu popsułem. Dzięki za zauważenie tego, już działa smile.gif
KoSiarzPL
Postanowiłem jednak wydać wersję z poprawką tego błędu byście mogli przetestować tą opcję.
eBayo
Ekhem... skąd można to pobrać?
bakerss
Z centralki beta
KoSiarzPL
Wszystko napisane jest w pierwszym poście. Opiszę tu dokłądniej dla początkujących.

Najpierw "Ustawienia > wybierz swój stopień zaawansowania > zaawansowany"
Następnie "Ustawienia > aktualizacje > " zaznacz "uaktualnienia beta"

Gdy mamy to ustawione wtyczkę pobieramy przez "aktualizacje > aktualicacje". W drzewku przechodzimy do "Beta > kplugins > linker"

Wtyczka jest też do pobrania na mojej stronie, http://k-api.prv.pl/wtyczki.html .

Uwaga. Najnowsza wersja jest zawsze na stronie. Aktualnie w centralce jest wersja 0.11.1.0. Gdy już uporam się z obsługą centralki ( nie działa w Operze, IE ) to i w centralce będą uaktualniane na bierząco.
Bączek
Powrócę do dawnych marzeń wcześniej tu wspomnianych smile.gif

Mianowicie: bardzo ale to bardzo przydałaby się możliwość otwierania linków innych protokołów, jak np. ftp://, mms://.
Mam nadzieję, że zrobienie tego nie jest dużym kłopotem. Zaproponowana funkcjonalność jest dość mocno pożądana.

KoSiarzPL, spróbujesz coś z tym zrobić? Będę wdzięczny biggrin.gif

PS. Szczególnie zależy mi na mms://
dulek000
Nie można tego zrobić wyrażeniem regularnym? :>
Bączek
Pewnie można, ale nie znam wyrażeń regularnych... I tak wolałbym aby to było we wtyczce w standardzie.
No, jesli udałoby Ci się stworzyć odpowiednie wyrażenie regularne to poproszę, może przy okazji bliżej je poznam. ;-)
dulek000
CODE
\b(\w+://[^\s<]+|([^\s>]+@)?([\w\-]+\.)+(com|org|gov|edu|biz|info|pro|net|[a-zA-Z]{2})(:\d+)?(/[^\s<]+)?)\b
saCOOL
Pojawiła się nowa wersja (1.0.0.0) a tutaj nie ma żadnej adnotacji? biggrin.gif
eMulek
http://www.komunikatory.pl/pliki-dzial-53 tutaj jest LinKer 1.0 biggrin.gif
Bączek
Właśnie ją zainstalowałem. Na pierwszy rzut oka zmieniły się tylko ikonki wink.gif
T4ndeta
Przydala by sie obsluga MetaKontaktow bo teraz to troche nie ciekawie wyglada

KoSiarzPL
Wtyczka po prostu wyszła z fazy beta testów więc zostały poprawione tylko detale.
Nie przewiduję obsługi metakontaktów.
dulek000
Może zamiast obsługi metakontaktów opcja, żeby nie pokazywało dwa razy kontaktów o tym samej nazwie?
Andrzej1307
Dulek: nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Bo jak ktos na jabberze ustawi jakis link, a na gg inny i mamy kolesia zapisanego tak samo pod gg i jabberem to wtedy jaki link nam pokaze? z gg czy z jabbera? biorac pod uwage to co pisales, zeby nie pokazywal 2x tej samej osoby. lepiej wiec zeby laczyl wszystkie takie same kontakty i ich linki (ktore moga sie roznic) do jednego...
zhvir
wtedy jeden kontakt będzie miał 2 linki
Andrzej1307
tak, jeden kontakt na liscie linKera bedzie mial dwa linki. o to mi chodzi, a nie o to zeby pokazywac TYLKO jeden kontakt z dowolnym linkiem tongue.gif wiec metakontakty sie przydadza.
Aule
Jeżeli to w c++ to można zrobić tak:
CODE
#include<map>
#include<string>
/*...*/
map<string, map<string,int> > linki;//Mapa z linkami
for(int i=1;i<ilosc_kontaktow;i++)// pętla przez kontakty
{
  int cnt = GETCNTID(i);
  std::string link = getLinkFromStatusinfo(cnt);//Tu adres linka
  linki[string(GETCNTCA(cnt, CNT_DISPLAY))][link]=1;//Właściwie wszystko jedno co ustawimy
}
map<string, map<string,int> >::iterator begin = linki.begin(), end = linki.end();
for(;begin!=end;begin++){
  //Tu dodajemy grupę kontaktu z nazwą (*begin).first
  map<string,int>::iterator begin1=(*begin).second.begin(), end1=(*begin).second.end();
  for(;begin1!=end1;begin1++){
    //Tu dodajemy linki do dodanej uprzednio grupy, adres w (*begin1).first
  }
}
Dzięki takiej dziwnej konstrukcji nie będzie dubli w linkach od kontaktu, ani dubli kontaktów.
FeuerFest!
Hej, nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, zauważyłem, że wtyczka nie rtadzi sobie z przecinkami w adrssie, a takowe niestewty czasem wystepują :/ na przykład http://kofeina.fotolog.pl/234036,komentarze.html wiem z emozna to sobie skonfigurowac ale pomyslmy o userach inwalidach, ktorzy nie umieja sie w tym grzebac smile.gif to oczywiscie tlyko sugestia, zadnych pretensji
slafs
QUOTE(FeuerFest! @ 23.12.2006 - 13:33) *

Hej, nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, zauważyłem, że wtyczka nie rtadzi sobie z przecinkami w adrssie, a takowe niestewty czasem wystepują :/ na przykład http://kofeina.fotolog.pl/234036,komentarze.html wiem z emozna to sobie skonfigurowac ale pomyslmy o userach inwalidach, ktorzy nie umieja sie w tym grzebac smile.gif to oczywiscie tlyko sugestia, zadnych pretensji


Tylda (~) tez nie jest domyślnie ustawiona, a mysle, ze przcinek i tylda moga spokojnie znalezc sie w domyslnych ustawieniach linKera wink.gif .
Pozdrawiam
fajans82
A ja mam propozycję, aby każdy link otwierał się w nowym okienku przeglądarki, bo wkurzające jest to, że otwiera sie w aktywnym oknie.
zhvir
to jak i w czym link się otwiera zależy tylko od możliwości twojej przeglądarki... poza tym temat był już wcześniej poruszany i odpowiedź była udzielona... następnym razem "Szukaj"
alexhornbeam
a nie mozna by zrobic tak, zeby w oknie glownym konekta, gdzie sa wyswietlane kontakty z opisami, w przypadku w ktorym ktos w opisie ma link, byl on podkreslony i klikniecie na ten link otwieralo strone w naszej domyslnej przegladarce? tak samo jak to dziala w oknie rozmowy jak ktos napisze linka? przycisk w oknie rozmowy przenoszacy do linka z opisu rozmowcy jest przydatny, ale na liscie lepiej by bylo tak jak napisalem
jiobel.
Nie, nie byłoby lepiej. Poza tym dostęp do linka i tak jest dzięki linKerowi bardzo, bardzo mocno ułatwiony.
GuZiK
Jest możliwe przypisanie ikonki do linków o określonej nazwie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.