Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: linKer
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
KoSiarzPL
Co robi ta wtyczka?
W skrócie, wtyczka umożliwia otwieranie oraz kopiowanie linków (url) ukrytych w statusach kontaktów.

Więcej o wtyczce na stronie http://k-api.prv.pl/wtyczki.html
Wtyczka wykorzystuje bibliotekę kAPI do działania. Zachęcam developerów do korzystania z niej.

Wersja 1.0
- Poprawka błędu: Menu plugins używa tylko metody autorskiej
- Nowe: Wyświetlanie linków do strony domowej kontaktu, ustawionej w profilu kontaktu
- Nowe: Wyświetlanie dodatkowych linków ustawianych w profilu kontaktu, mogą nimi być odwołania do programów, stron itp
- Nowe: Ikony z zestawu Silk

Wersja 0.9.9.10
- rekomendowana pilna aktualizacja!
- wyeliminowano wszystkie bledy w opcji "wszystkie linki"
- dodano mozliwosc wlączenia/wyłączenia grupowania
- usprawinono konfigurację

[...]

Jak pobrac? Wtyczka do pobrania z centralki "kplugins" oraz mojej strony.
powicher
wszyscy na to czekali biggrin.gif
testuję happy.gif
zimaq
Wtyczka domaga się bibliotek debugowych ( których normalni userzy nie posiadają... ) + nie ma opisu na liście wtyczek.
Jak będzie wersja która mi sie uruchomi to potestuję. Brawa za chęci wink.gif

Nazwa dla wtyczki?
linK, linKer, linKuś... wink.gif
jareq
No ciekawe ciekawe.. juz przetestowałem w sumie nie ma za bardzo co no ale to co jest to działa smile.gif chociaż na początku pluła się o 2 dll'e no ale ciągnąłem i już jest git.
Czekam na realizację listy planowanych zmian :]

Brawo!

Edit
zimaq może po prosty kLink (k.Link) wink.gif

thx lhs (;
atol
Fajnie ale moje propozycje:

Oddzielić linki kreska od innych opcji
Dodac przycisk w oknie rozmowy
Przydała by sie ikonka (ale trzeba nazwe wymyślić)
Może to taki pikuś ale przydało by się by jednak to http:// było wyświetlane wink.gif

Propozycja nazwy: K.Link
arct!c
linK i wszystko jasne. Czekamy na nowe wersje.
KoSiarzPL
Atol o tym wszystkim juz pomyslalem ale na razie chce zeby to dzialalo a wygladac to bedzie pozniej. Tak jak pisalem wszystko bedzie konfigurowalne, wyswietlanie http"tez" (jest juz konfigurowalne tylko usiasc i zrobic przyciski smile.gif )

Poda mi tu ktos jak odpalic domyslna przegladarke majac url? Czy mam sam sie meczyc i szukac? wink.gif
riddle
Ściągnąłem te pliki i wrzuciłem do katalogu Konnekta, bo nie chciała wtyka odpalić.

\konnekt\msvcp71d.zip
\konnekt\msvcr71d.zip
\konnekt\msvcr71.zip

Ogółem biblioteki u mnie w %konnekt%:



No ale teraz mam takie coś:



Po kliknięciu tego czegoś nic się nie dzieje.
dulek000
QUOTE
- nie dziala klikanie w link bo jeszce nie wiem jak odpalic strone ale sie dowiem
riddle
OMG. :S
Olórin
QUOTE(KoSiarzPL @ 16.11.2005 - 20:20)
- nie dziala klikanie w link bo jeszce nie wiem jak odpalic strone ale sie dowiem smile.gif
*


Poszukaj w MSDN opisu funkcji ShellExecute wink.gif
riddle
No ale link powinien się otwierać w domyślnej przeglądarce, a nie z góry założonej (pewnie IE :/). Do tego na moim screenie widać, że te linki nie są dobrze pokazywane w menu. Plus jak będzie ich dużo? Zrób sub menu i wrzuć je tam.
arct!c
QUOTE
Co jest przewidziane w dalszej przyszlosci (jesli bedzie to kogos interesowalo):
- obsluga innych protokolow jak ftp, irc, mail,
- mozliwosc wlaczenia/wylaczenia dowolnego protokolu

*



ja bym proponowal jeszcze wyciaganie z opisu np. nr telefonu kom czy numeru gg. Co do telefonu to rzecz CHYBA prosta ( 9 cyfr zestawionych razem, ew 10 cyfr bo dochodzi czasem zero z przodu wink.gif ) i w menu pozycja 'wysli smsa @ opis' czy cos wink.gif. Z gg robia sie schody gdyz nie wszystkie numery posiadaja taka sama dlugosc, i nie mam pomyslu na to jakby mogly byc 'wylawiane' z reszty opisu wink.gif

edit: co do irca to cienko to widze, zadko sie spotykam z takim opisem"irc://irc.quakenet.org/kanal_tu", bardziej modne jest "join #nazwa_kanalu @ gnet" gdzie qnet - to quakenet : > (to taka sytulacja hipotetyczna) wiec mysle ze jak bedziesz chcial to zrozwiazac w pierwszy sposob to nie bedzie mialo to sensu - bynajmniej dla mnie.
KoSiarzPL
QUOTE(riddle @ 17.11.2005 - 11:55)
No ale link powinien się otwierać w domyślnej przeglądarce, a nie z góry założonej (pewnie IE :/). Do tego na moim screenie widać, że te linki nie są dobrze pokazywane w menu. Plus jak będzie ich dużo? Zrób sub menu i wrzuć je tam.

riddle przeczytaj moj post, prosze.
QUOTE
Co jest przewidziane w najblizszej wersji:
- tworzenie podmenu z linkami

Twoj problem z trescia linku jest prosty, nie uwzgledinlem ze moze on zawierac '-'. Dlatego tez:
QUOTE
Co jest przewidziane w najblizszej wersji:
- z jakich znakow moze sie skladac link

Prosze o cierpliwosc niedlugo wyjdzie juz o wiele bardziej rozbudowana wersja.

arct!c
O obsludze nowych protokolow mozna jak narazie pomarzyc wink.gif
hao
QUOTE
No ale link powinien się otwierać w domyślnej przeglądarce, a nie z góry założonej (pewnie IE :/). Do tego na moim screenie widać, że te linki nie są dobrze pokazywane w menu.


ShellExecute otwiera jak najbardziej linki w domyślnej... Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak się robi, żeby linki otwierały się konkretnie w IE biggrin.gif
Olórin
Klikając na linka w kontrolce IE, otworzy się w IE - chyba z tym był jedynie problem....
super_ip
QUOTE
Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak się robi, żeby linki otwierały się konkretnie w IE


ShellExecute(Handle,'open','iexplore.exe','http://www.konnekt.info/forum',nil,SW_SHOW);
oczywiscie w Delphi
Lukas77
Czy można sobie podstawić ikonke do linKera korzystając z theme.xml? Jeśli tak to jak się nazywa zasób, jakie są numery ikonek i wartości...
---
Po włączeniu wtyczki nie było pozycji w menu kiedy kliknąłem w kontakt z linkiem, dopiero po wpisaniu w konfiguracji ilości linków, długości wyświetlania i restarcie konnekta wszystko się zaczęło wyświetlać. Jednak to co ustawiłem w konfiguracji teraz się nie wyświetla (puste pola). Chyba trzeba poprawić.

Mam nadzieję, że pozycja Linki w podmenu pojawi się z czasem niżej, w okolicy kDodatków a nie nad "Wyślij wiadomość"

Mam fajne ikonki ale pochodzą z paczki ikon MacOS X, nie wiem czy wrzucając taką ikonkę nie naruszy się jakiś licencji...

Gratulacje, chyba pierwsza wtyczka która na starcie* nie powoduje "krytyków"! wink.gif




*chodzi o początek rozwoju wtyczki, nie start programu wink.gif
arct!c
wtyczka śmiga elegancko, GJ. Teraz czekamy na kolejne wersje z ulepszeniami smile.gif

edit: tak jak mówić mój przedmowca: konfiguracja sie nie zapisuje.
zhvir
A mi ta wtyczka w ogóle nie działa :/ Konfiguracja się nie zapisuje a jedyne co dobre to to że nie wywołuje krytyków :/
atol
Chyba trzeba rozpisać konkurs na ikonkę wink.gif

- Co do propozycji to przydała by sie osobna karta w historii na linki z kontaktów.

Ale wtyczka jest "fajerancka". Gratulacje.
zhvir
Dziwne rzeczy dzieją się z tą wtyczką. Gdy pierwszy raz ją zainstalowałem to w menu nie pokazywały mi sie w ogóle żadne linki. Ponieważ mam dużo wtyczek postanowiłem znaleźć winowajce. Wyłączyłem wszystkie oprócz podstawowych i po kolei włączałem po kilka wtyczek za każdym razem sprawdzając efekty. Zauważyłem że za każdą zmianą (dodanie, usunięcie wtyczki) tekst w menu dodawany przez linKera zmieniał się pomiędzy:

- Link (sam napis)
- Link -> podmenu z adresem
- sam adres

i nie miało raczej znaczenia, które wtyczki dodawałem lub usuwałem bo mam wrażenie, że wtyczka ustawia wygląd swojego menu na zmiane jak jej sie podoba biggrin.gif Chyba dopóki zapis konfiguracji nie bedzie działać to będą się działy takie rzeczy.

I jeszcze jedna dziwna sprawa. Jak klikam w linKerze na adres typu www.cokolwiek.com to moja domyślna przeglądarka probuje otworzyc adres http:/www.cokolwiek.com i jak widać, po http: jest o jeden ukośnik za mało więc strony się nie otwierają i trzeba dodać ręcznie jeden brakujący ukośnik. W przypadku adresu typu http://cokolwiek.com również jest gubiony jeden ukośnik :/ Moja przeglądarka to Avant Browser (nakładka na IE). Jeszcze nie sprawdzałem czy z innymi przeglądarkami jest tak samo ale może później to sprawdze. Pozdrawiam i mimo wszystko gratuluję wtyczki. Mam nadzieję że jeszcze troche czasu i bedzie to w pełni dobrze działająca wtyczka, której bardzo konnektowi brakowało smile.gif Czekam na nowe wersje i mam nadzieje, że moje obserwacje troche pomogą.

Edit1: Heh no i teraz to już nic nie wiem. Pomomo iż zmieniłem domyślną przeglądarkę zarówno na mozilla firefox jak i na zwykłego IE to wciąż linKer uruchamia adresy z opisów w Avant Browser choć już nie jest domyślną przeglądarką. Chciałem zauważyć, że linki z okna rozmowy są otwierane poprawnie w tej przeglądarce, w której chcę aby się otwierały. Ktoś coś wie czemu tak się dzieje?
KoSiarzPL
Prosze zauwazyc ze wtyczka jest na razie w wersji 0.7. Bedzie w pelni dzialac poprawnie w wersji 1.0. Pozniej zostana wprowadzone zmiany graficzne. Tak wiec:
QUOTE(Lukas77 @ 19.11.2005 - 10:15)
Czy można sobie podstawić ikonke do linKera korzystając z theme.xml? Jeśli tak to jak się nazywa zasób, jakie są numery ikonek i wartości...

Narazie nie jest obslugiwana zadna konfiguracja patrz moj pierwszy post:
QUOTE
Co jest przewidziane w najblizszej wersji:
- w konfiguracji bedzie mozna wybrac
...

QUOTE(Lukas77 @ 19.11.2005 - 10:15)
Po włączeniu wtyczki nie było pozycji w menu kiedy kliknąłem w kontakt z linkiem, dopiero po wpisaniu w konfiguracji ilości linków, długości wyświetlania i restarcie konnekta wszystko się zaczęło wyświetlać. Jednak to co ustawiłem w konfiguracji teraz się nie wyświetla (puste pola). Chyba trzeba poprawić.

Widze ze tego problemu nie masz tylko ty. Domyślam się że ja już mialem w swoim konnekcie odpowiednie pola konfiguracji zapisane a osoby które uruchamiają wtyczkę pierwszy raz jeszcze nie mają i się im nie wyswietla. Dlatego potrzbny jest restart wtyczki. Ustawienia w konfiguracji na razie zupełnie NIE działają. Są tylko demonstracją tego co będzie obsługiwać wtyczka.
QUOTE(Lukas77 @ 19.11.2005 - 10:15)
Mam nadzieję, że pozycja Linki w podmenu pojawi się z czasem niżej, w okolicy kDodatków a nie nad "Wyślij wiadomość"

Ktos już o to prosił. Jak mowiłem na razie to ma działać później razem ustalimy jak to ma wygladać.
QUOTE(Lukas77 @ 19.11.2005 - 10:15)
Mam fajne ikonki ale pochodzą z paczki ikon MacOS X, nie wiem czy wrzucając taką ikonkę nie naruszy się jakiś licencji...

To może się przydadzą.
QUOTE(atol)
Co do propozycji to przydała by sie osobna karta w historii na linki z kontaktów

Czy było by to do czegoś użyteczne?
QUOTE(zhvir)
Zauważyłem że za każdą zmianą (dodanie, usunięcie wtyczki) tekst w menu dodawany przez linKera zmieniał się pomiędzy:

- Link (sam napis)
- Link -> podmenu z adresem
- sam adres

Przyznam, że mnie to zaskoczyło. Sprawdze. To jak jest wyświetlane menu zależeć będzie od konfiguracji. Na razie wszystkie pola są ustawione na wartość domyślną. Więc nie wiem czemu raz są ustawione na jedną wartość a raz a drugą. Sprawdzę!

Z brakującym '/' w linkie też zostanie sprawdzone.
Z domyślną przeglądarką nie wiem co jest nie tak u mnie otwiera w domyślnej ale jej nie zmieniałem na inna. Do sprawdzenia.

Dziekuje za zgłąszanie błędów oraz za pomoc smile.gif

Czy jest możliwość dodania wtyczki do serwisu http://www.kplugins.net/?
arct!c
Wtyczka nie radzi sobie z takiego typu adresami smile.gif http://redfish.org.pl/#komunikatory

zhvir - zgadza sie te same objawy smile.gif
Olórin
QUOTE
Czy jest możliwość dodania wtyczki do serwisu http://www.kplugins.net/?

Oczywiście. Zgłoś się do mnie na privie wieczorem...
KoSiarzPL
QUOTE(arct!c @ 19.11.2005 - 15:29)
Wtyczka nie radzi sobie z takiego typu adresami smile.gif http://redfish.org.pl/#komunikatory

Co znaczy nie radzi? Pewnie dostajesz taki oto link: http://redfish.org.pl/ jesli tak to bardzo dobrze.
Patrz moj pierwszy post "format obslugiwanych linkow" (dodalem teraz).
foxtwo
Można by dołączyć linkera do kdodatków? (pyt. do autorów)
KoSiarzPL
QUOTE(foxtwo @ 19.11.2005 - 16:46)
Można by dołączyć linkera do kdodatków? (pyt. do autorów)


Jest to niemożliwe dopuki kDodatki nie beda udostępniać konfiguracji z możliwością wyłączenia/włączenia poszczególnych opcji. Linkera robiem z myśla zastąpienia kDodatków (dla własnych celów) żeby pozbyć sie zbędnych opcji w menu.

Poza tym myśle, że kDodatki nie będą dobrze działać z linKerem ponieważ są stworzone w zupełnie innej architekturze. Ja użyłem jednej klasy a kDodatki pewnie są zbiorem funkcji. Sporo czasu pewnie by zajęło przebudowanie kDodatków.

Jeśli by te różnice zniknęły myśle, że z powodzeniem można by było połączyć obie wtyczki.
KoSiarzPL
Bardzo prosze o szybką aktualizację wtyczki do wersji 0.7.2.
Przez moje przeoczenie jednej linijki wtyczka zachowywała sie losowo przy jej ładowaniu.
arct!c
z tym ze teraz przy 1 linku w opisie, nie pojawia sie sub-menu (z adresem linku), ktore jakby nie bylo ladniej sie prezentowalo niz sam buton 'Link'
Paveu
Dzięki! smile.gif
Mój kumpel jest Super Sprzedawcą na allegro i ciągle ma opisy z adresami sprzedawanych przez niego przedmiotów a nigdy mi sie nie chciało na nie wchodzić(za dużo walenia sie)a tak kupiłem od niego już 2 rzeczy ! biggrin.gif
KoSiarzPL
QUOTE(arct!c @ 19.11.2005 - 22:32)
z tym ze teraz przy 1 linku w opisie, nie pojawia sie sub-menu (z adresem linku), ktore jakby nie bylo ladniej sie prezentowalo niz sam buton 'Link'

To jest (bedzie) jako opcja. Mi np jest wygodniej kliknąć w przycisk od razu zamiast dodatkowo rozwijać listę. Ale co kto woli.
Męcze się z tą konfiguracją, cały dzień. Nie wiem ile mi to jeszcze zajmie. Nakręcone jest z tym w api.
arct!c
A jesli masz zamiar zrobic to w konfiguracji, to moze jeszcze jako opcja wybor co ma pisac ( np. {link}, poprostu link jak leci costa.pl, albo poprostu wolne pole do recznego wpisania: 'link z opisu', 'click link!', 'open url' jak kto kto sobie chce smile.gif ).
KoSiarzPL
Jak dla mnie bajer zbędny. Jednak jeśli wam potrzebny to można dodać, kwestia 5 minut. Zastanowimy się.
arct!c
Bo w konnekcie chodzi o to ze robisz tak jak Ci sie podoba, a nie autorowi smile.gif
Olórin
Również wolałbym aby linki byly wyświetlanie w postaci adresu, nie przycisku "link".
DrLastContaQt
+1
.misiek
Chciałem zauważyć również że nie chce sprawdzać linków pisanych drukowanymi literami ...

user posted image
user posted image

--added---
Sory, przeoczylem blush.gif
KoSiarzPL
Chciałbym zauważyć, że pisałem o tym na samym początku:
QUOTE
Co nie dziala:
- na razie nie rozpoznaje naglowkow linkow pisanych wielkimi literami ale to raz dwa do naprawienia

Czyli link moze być pisany dowolną kombinacją małych wielkich liter ale nagłówek (http, www) muszą być na razie pisane z małej litery. Nie mam czasu na razie się tym zająć. Update wtyczki bedzie w poniedziałek.
zhvir
Potwierdzam naprawienie błędu z brakiem jednego /
smile.gif

ponadto:
- wpisz autora wtyczki w oknie wtyczek zeby wszyscy wiedzieli kto ją napisał smile.gif
- opis wtyczki typu wtyczka do konnekta to chyba nie to.
może jakoś tak: szybkie (proste) uruchamianie linków ze statusów opisowych (z opisów)
- moze zostanie dodana w końcu jakaś ikonka w ustawieniach

Czekam na konfiguracje. Pozdrawiam
Lukas77
Linker nie rozpoznaje prawidłowo adresów z tyldą ~
Kieruje do strony głównej.
Przykład:
www.wsinf.edu.pl/~axl/gnrfan2.jpg
arct!c
jak bedzie konfiguracja to bedzie mozliwe dodac znaki (tak mi sie wydaje), gdyz takie pole jest juz zaplanowane, zrobione, ale narazie nie dzialajace smile.gif
riddle
Kosiarzu, może wykorzystasz regexp z wyszukiwania w Konnekcie do wykrywania linków?

CODE
\b(\w+://[^\s<]+|([^\s>]+@)?([\w\-]+\.)+  ...tutaj enter, wywal go...
(com|org|gov|edu|biz|info|pro|net|[a-z]{2})(:\d+)?(/[^\s<]+)?)\b
Artek101
a co musze dodac do pliku theme zeby dodac sobie ikonke? czy jeszcze nie ma takiej opcji?
arct!c
nie ma jeszcze smile.gif
KoSiarzPL
@riddle
Myslałem nad tym ale wyrażenia regularne z regóły są wolne i nie dają takich możliwości jakich bym potrzebował. Tak to mam własny algorytm który mi działa dla dowolnego protokołu z dowolną składnią. Poza tym użytkownik nie miał wpływu jakie linki chciałby przechwytywać smile.gif

Wszystkie nowe możliwości jakie oferować będzie wtyczka będą zamieszczane w pierwszym poście. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim uważnie za każdym razem (jest dość często aktualizowany). Jeśli czegoś tam nie ma to znaczy, że wtyczka nie oferuje takich możliwości.

W poniedziałek najprawdopodobniej będzie najbliższy update i być może pojawi się konfiguracja.

POWTARZAM CZYTAĆ PIERWSZY POST.
Olórin
QUOTE
Myslałem nad tym ale wyrażenia regularne z regóły są wolne i nie dają takich możliwości jakich bym potrzebował. Tak to mam własny algorytm który mi działa dla dowolnego protokołu z dowolną składnią. Poza tym użytkownik nie miał wpływu jakie linki chciałby przechwytywać

Wydajnośc w takim czymś? nie przesadzajmy wink.gif 0.0005 sekundy różnicy nikt nie zauważy wink.gif Użycie odpowiedniego regexpa sądze że pozwoliłoby na robienie wyboru protokołów. Oczywiście nie twierdzę że twój algorytm jest zły smile.gif
riddle
Zresztą mógłbyś po prostu dać w konfigu pole do wpisania swojego regexpa. A najlepiej combobox z paroma prefefiniowanymi z opisem koło nich. Plus możliwość wpisania + zapamiętania nowego. To by wymiatało.
KoSiarzPL
Jeśli menu kontaktu zaczęło by sie otwierać z choćby minimalnym opóźnieniem to byście zmienili zdanie smile.gif
Riddle, myślałem już nad czymś podobnym do twojgo pomysłu, opartego na checkboxach. Zastanowie się.

Przy okazji, update wtyczki.
zhvir
No smile.gif Jeszcze tylko literówki w oknie konfiguracji i bedzie super. Wszystko działa tak jak powinno. Dobra robota

...chociaż chciałbym zauważyć ze zaznaczając jednocześnie:
[ ] Twórz podmenu dla jednego linku
[ ] Wstawietlaj nazwe dla jednego linku <- wstawietlaj wink.gif
i tak będzie działać tylko pierwsza opcja. Nie powinno to być zrobione jako: albo to albo to? Czyli zaznaczając jedno odznacza się automatycznie drugie.

I została jeszcze sprawa ikonki dla wtyczki. Może pomóc? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.