Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRSS
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dulek000
Będzie w najbliższej wersji.
dulek000
Znane problemy, pozycja pierwsza (expimp znajduje się w archiwum oficjalnej wersji).
DrLastContaQt
Ja mam taka mala prosbe. Jezeli sie da, to dobrze by bylo zeby wtyczka zapamietywala adresy RSS jakie mamy wpisane po zmianie wersji, poniewaz podmiana wtyczki na nowsza powoduje skasowanie lista kanalow RSS sad.gif
dulek000
Nie powinno być z tym żadnych problemów, przynajmniej od teraz.
zimaq
Hm, cóż, znowu się usuneły... [0.9.0.1]
Olórin
To jest coś z K, mam podobne problemy z usuwaniem się pionowej współrzędnej okna zbiorczego tabletki...
dulek000
Wersja 0.9.5.0

Niestety nie poprawiłem problemu z uswającymi się adresami RSS-ów. Na razie pozostaje Wam Expimp. Gdyby wtyczka gryzła się o jakieś biblioteki należy wymusić ich naprawienie przez kUpdate (W okienku aktualizacji klikamy "Więcej opcji" i prawym przyciskiem na "Biblioteki").

Link: http://www.kplugins.net/downloads.krss.96.xml
Changelog: http://www.kplugins.net/changelog.krss.xml
zimaq
Hm, a gdyby tak pobierać adresy kanałów z zewnętrznego pliku? Np txt, w którym jedna linijka = jeden adres. Wtedy nie powinny się usuwać.
dulek000
To małoelegancka prowizorka, ale jest w tym wypadku konieczna. Obiecuję, że w najbliższej wersji (1.0 najprawdopodobniej) będzie taka możliwość.
zimaq
Jak dla mnie to może nawet pobierać te adresy, przez skanowanie myszką optyczną kartki papieru na biurku, byle by działało ;p
dulek000
Czek dys aut: http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/krss.dll

Nie powinno być już problemów ze znikającymi kanałami (co najwyżej nie zapisze zmian w kanałach).
krys_wm
wtyka ekstra, ale zawsze można pomarudzić smile.gif :
1)czy nie można byłoby dorzucić w konfiguracji KRSS wielkośći czcionki w oknie wiadomości , jak dla mnie to troche za mała czcionka jest w skrócie wiadomości po prawej stronie okna
2)Najlepiej jakby można było określić rozmiar okna z wiadomościami w konfiguracji wtyki

dulek000
1. Fajne, dodam. wink.gif
2. Zapamiętuje…
bredo
Mam drobny problem z wtyczką, otóż poprawnie działa mi wyłącznie wersja 1.0.1 i niżej. Żadna powyżej nie chce ładowac się poprawnie. Czytałem wszystkie wypowiedzi w tym temacie, i tak jak było napisane, zaaktualizowałem swoje biblioteki konnekta jednak bezskutecznie.

Treśc błędu to:

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury xmlReadFile w bibliotece libxml2.dll"

i później:

"Load filed [127] Nie można odnaleźc określonej procedury".

Nie mam zastrzeżeń co do używania starszej wersji, jednak wolałbym miec nowszą. Jeżeli nie da się rozwiązac mojego problemu, trudno. Pozostanę przy obecnej wersji.
Sija
bredo:
QUOTE(dulek000 @ 8.01.2006 - 12:34) *
[...]
Nie powinno być problemów z DwuTlenkiem. Skorzystałem też z porady Olórina - to chyba poprawi znikanie źródeł. W razie problemów z bibliotekami należy wymusić ich naprawienie w k.update (Więcej opcji, prawoklik na biblioteki).
[...]
bredo
zrobiłem to już wcześniej, jednak nie pomogło. Może ktoś umieścic tę bibliotekę tutaj i podac jej dokładny adres? Może poprostu kUpdate nie wrzuca jej tam gdzie powinien.

dokładny (C:\ ....)
zimaq
Dalej k się wysypuje w tle. Eh, chyba ta wtyczka nie jest mi przeznaczona...
Logi na PM poszły.
dulek000
Wersja 0.9.9.0. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to niedługo będzie oficjalne 1.0.0.0 przeznaczone na centralki.

Pobierz: kRSS 0.9.9.0
Zobacz: Changelog
zimaq
Request: przycisk oznaczania całego kanału jako przeczytany. Może być obok "przejdź do strony"
@ndy
@Dulek dla wersji 0.9.6.2 występuje nadal ten błąd.

Nie wiem jak jest z wersją najnowsza bo właśnie ją zassałem. Jak tylko sprawdze dam znać.

---EDIT---

Znalazłem małą dziurke w najnowszej wersji. Otóż subskrybuje kanał RSS z basha i dla wersji 0.9.9.0 wpis wygląda tak:

CODE
gdzie sie nauczyles tak klamac?
Ja nie kłamie tylko lekko mijam się z prawdą
Gdy np. ktoś pyta sie mnie czy lubie crazy frog to mówie "Jak wszyscy"
Bo ten kto lubi zrozumie, że wszyscy lubia a ten kto nienawidzi, że wszyscy nienawidzą
* Mar3k has joined #ornament
Phaet kiedy wyslesz mito co miales wyslac???
w poniedzialek
ok dzieki
Widzisz llio tu chodzi o talent dyplomatyczny aby wcisnąć kit tak aby druga osoba sie nie połapała dając równocześnie dobrą odpowiedź.
HEJ!!!
KTORY PONIEDZIALEK???
W tym przypadku prawie mi sie udało tongue.gif
lol


a powinien wyglądać tak:

CODE
<llio> gdzie sie nauczyles tak klamac?
<Phaet> Ja nie kłamie tylko lekko mijam się z prawdą
<Phaet> Gdy np. ktoś pyta sie mnie czy lubie crazy frog to mówie "Jak wszyscy"
<Phaet> Bo ten kto lubi zrozumie, że wszyscy lubia a ten kto nienawidzi, że wszyscy nienawidzą
* Mar3k has joined #ornament
<Mar3k> Phaet kiedy wyslesz mito co miales wyslac???
<Phaet> w poniedzialek
<Mar3k> ok dzieki
<Phaet> Widzisz llio tu chodzi o talent dyplomatyczny aby wcisnąć kit tak aby druga osoba sie nie połapała dając równocześnie dobrą odpowiedź.
<Mar3k> HEJ!!!
<Mar3k> KTORY PONIEDZIALEK???
<Phaet> W tym przypadku prawie mi sie udało tongue.gif
<llio> lol


Brakuje ksywek po lewej stronie.

---EDIT 2---

Proponuję dodać obok przycisku "Przejdz do strony", przycisk "Kopiuj adres url".
dulek000
Zimaq: Myślałem o tym. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby po oznaczeniu jako przeczytane wszystkich tematów, automatycznie zaznaczał się sam kanał.

@ndy: Wyłącz "Wycinaj tagi HTML", usuwam je za pomocą RegExpa:
CODE
<[^>]>
zimaq
Dulek: nie do końca mi o to chodziło wink.gif Mam na myśli, żeby po kliknięciu owego guzika wszystkie wiadomości w danym kanale oznaczyć jako przeczytane.
dulek000
Aaa… Pomyślę tylko gdzie takiego guzika wrzucić i dodam. smile.gif
UNK
dwie sprawy:
1) Mozna otworzyc dwa okna wtyczki (chyba takie cos powinno byc niemozliwe) jedno po przez otworzenie okna z menu na toolbarze "Pokaż okienko" drugie po kliknieciu w kNotify na link (powinno chyba byc uaktalniane otwarte okno, a nie otwierane nowe)



2) Nie czytam tego watku bardzo dokladnie wiec moglo gdzies to umknac mojej uwadze (jesli bylo juz poruszane to bardzo przepraszam) denerwuje mnie to, ze jesli mam ustawiony czas sprawdzanie nowych wiadomosci na 5 minut i przeocze jedno w ktorym byly jakies nowe wiadomosci, to przy nastepnym sprawdzeniu tamte sa juz pomijane, tak jakbym je przeczytal, to samo tyczy sie samodzielnego sprawdzania, wiem ze mozna ustawic zeby nie pokazywa tylko nowych wiadomosci, ale potem jest denerwujace, za kazdym razem klikanie i sprawdzanie czy to moze nowe, czy juz przeczytane.
Wiadomosci powinny byc podzielone na odebrane przeczytane, odebrane nie przeczytane, ewnetualnie jeszcze nie odebrane (nie przeczytane) (to ostanie przy pierwszym pobraniu wiadomosci).

EDIT:
3) Wyszla jednak jeszcze jedna sprawa na wierzch tongue.gif
blad dla mnie znany juz od wczesniejszych wersji, ale jakos tego nie zglaszalem, myslalem ze moze ktos to zauwazy, zreszta nie jest do konca denerwujacy.
Chodzi o takie cos, jesli ustawimy sobie w opcjach czas wyswietlania inforamcji o wiadomosciach np co 1 minute, zatwierdzimy, a potem ustawimy ze nie ma w ogule sprawdzac czy sa jakiekolwiek wiadomosci to on to 'olewa' tongue.gif sprawdza dalej, mimo ze opcja jest wylaczona (reset K oczywiscie pomaga:P) ale wydaje mi sie ze tutaj akurat nie jest potrzebne resetowanie K zeby wylaczyc opcje ;D
dulek000
1. Nie można wykryć niekliknięcia na wiadomośc knotify - nie mogę tego inaczej rozwiązać.
2. Materiał na 2.0.0.0. smile.gif
3. Musze to przepisać, ta opcja potrafi nawet tworzyć krytyki. tongue.gif
winthux
co do pierwszego to możesz np. ustawiać jakąś zmienna na true jak otwarte jest okno a jak zamykasz na false, wtedy przed każdym otwarciem patrzysz czy nie jest już otwarte....
KoSiarzPL
Lub jeśli za każdym razem tworzysz okno od nowa przy jego niszczeniu ustawiaj hwnd (uchwyt tego okna) na zero i zanim utworzysz je po raz kolejny sprawdz czy hwnd jest rozne od zera. Przy tworzeniu system sam ustawia hwnd na różne od zera rzecz jasna.
keeveek
powinno być powiadomienie w notify "spradzam..." a potem "brak nowych wiadomości" jeżeli takich nie ma :] lubie być informowanym o tym, że coś się jednak dzieje
UNK
czyli niestety narazie nie bede korzystal z wtyczki do 2.0.0.0 tongue.gif moze ze wprowadzisz to wczesniej ;D
w kazdym badz razie dobra robota, a watek bede sledzil, wraz z dokonaniami :-)
dulek000
Winthux, Kosiarz: Tak też robię, wydaje mi się, że zabrakło jednego ifa. wink.gif
zimaq
Co do 3, to tu jest śmieszna sprawa, bo po zaznaczeniu tej opcji k mi sie wysypuje przy próbie sprawdzenia, a po odznaczeniu dalej sprawdza, tyle że bez wysypki wink.gif
@ndy
@Dulek Ten błąd dalej występuje w kRSS...Dla mnie jest to troszke irytujące.
dulek000
Jeśli powoduje to to, co podejrzewałem to przed 2 godzinkami zaprogramowałem poprawkę. wink.gif
Olórin
Nowy kRSS już na KPlugins.
Bo$s
na rss-ie http://wiadomosci.onet.pl/2,kategoria.rss są w nazwie, na początku jakieś kwadraty sad.gif
dulek000
To zdaje się tabulatory i znaki nowej linii (entery). Spróbuję coś na nie poradzić kiedyś-tam.
ienes
Nie wiem, czy na 7 stronach tego topicu pojawila sie ta propozycja, nie mam czasu obecnie czytac go w calosci.

Przydalaby sie zmiana podzialu okien tak, aby na gore wrzucic linki do RSS, a na dol wiadomosci. Tak, jak wyswietlane sa maile w Thunderbirdzie. Irytujace jest resizowanie okna tudziez scrollowanie go, jesli naglowek RSS-a jest bardzo dlugi.
dulek000
Pomyślę nad taką opcją w 2.0.
krzysiek84
Witam
Przepraszam za moja bezczelnosc, ale dlaczego nie dziala u mnie rss (mam najnowsza wersje wtyczki):
http://icnewcastle.icnetwork.co.uk/newcast...ed/news/rss.xml
Informacje np Gazety działają, a odnosnie linku, ktory podałem pojawia się komunikat:
"Błąd przy poberaniu lub parsowaniu [http://icnewcastle.icnetwork.co.uk/newcastleunited/news/rss.xml]!"

Z góry dziekuję. To dla mnie ważne.
Pozdrawiam
dulek000
Wyśledziłem w czym problem i w najbliższej wersji zostanie to poprawione.
dulek000
Wersja 1.0.0.0.

Pobierz: kRSS 1.0.0.0
Zobacz: Changelog
mleko
hmm w 1.0.0.0 przestaly mi dziala RSS z polishtracker.org :/
Olórin
Polishtracker czasami wypuszcza nie poprawnego XML'a - nie dają <[CDATA[ .... ]]> w kodzie.
krys_wm
Czemu w RSS forum Konnekta , są same nagłówki, nie dałoby rady umieścić treści nowego wątku, wiem że nie jest to wina KRSS, tak po za tym dzięki za możliwość zmiany wielkości czcionki
krzysiek84
wszystko jest już ok. dzieki smile.gif
Emerson
wiem, ze ten temat był już X razy poruszany ale mimo to ja nie mogłem sobie z nim poradzić. Ściągnałem tak jak radziłeś innym ponownie biblioteki oraz exPIMP ale mimo to okno kRSS wyswietla sie dopiero po maksymalizacji... wersja exPIMPa 1.3.0.0
dulek000
W znanych problemach jest od dawna zupełnie nowe rozwiązanie…
Emerson
dalej nie wiem jak sobie z tym poradzic... proszę o jakąś konkretną odpowiedz... bo to jest troche irytujące, za każdym razem musiec maksymalizowac okno... a w temacie żadnego nowego rozwiązania tego problemu do wersji 1.0.0.0
dulek000
Klikasz prawym przyciskiem na przycisk okienka na pasku zadań - tak jakbyś chciał je zmaksymalizować. Z menu wybierasz "Przenieś". Teraz, korzystając ze strzałek na klawiaturze, musisz przeciągnąć okienko na ekran, bo jest poza nim.
@ndy
@dulek znowu pojawia się ten błąd
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.