Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRSS
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dulek000
Ten link nie wskazuje na żadnego posta, chodzi Ci o ten pierwszy? Podrzuć logi z takiego zdarzenia.
dulek000
Sporo się zmieniło od ostatniej wersji, ale też sporo jeszcze planuję zrobić, więc daję betę.

Changelog:
  • Nowe ikonki
  • Wyświetlanie ilości wiadomości w tytule kanału
  • Pogrubianie wybranych typów kanałów i wiadomości
  • Filtr antyreklamowy
  • Możliwość dowolnej modyfikacji sposobu wyświetlania drzewka z listą kanałów (kompletnie zmienia zasadę działania wtyczki, trzeba to zobaczyć na własne oczy wink.gif)
Todo (do wydania wersji 1.5):
  • Popup menu z różnym zaznaczaniem kanałów i wiadomości
  • Sortowanie kanałów
Todo (do wydania wersji 2.0)
  • Wybór, czy kontrolki w okienku mają zostać wyświetlone w orientacji poziomej czy pionowej
  • Ściąganie ikonek kanałów
Pobierz: kRSS 1.5.0.373
jiobel.
Aktualnego screena daj do 1. posta. I tak samo link do wtyczki.
dulek000
To beta - trzeba wszystko przetestować przed wypuszczeniem.
zhvir
jednak link do bety w pierwszym poście ułatwi wszystkim życie i zwiększy grono betatesterów

edit do postu niżej: muahahaha smile.gif
lhs
To może ja dulka przekonam: Dawaj linka w pierwszym poście albo zamykam temat! wink.gif
dulek000
Szantażyści wredni - dodałem linki, na screenie niewiele by się zmieniło. wink.gif
lhs
:*
keeveek
lhs chłopie, gdyby nie Ty, nawet bym nie wiedział że jest nowa wersja. Dzienks! :*
zhvir
Nieźle, nareszcie stare nieprzeczytane wiadomości nie uciekają. Tylko tak myślę co sie stanie jeśli nie będę czytał żadnych wiadomości przez... tydzień. Może dodać opcję kasowania wiadomości starszych niż n dni lub godzin ?
keeveek
tytuły nowych wiadomości się krzaczą. nie wstawiam screena bo mi się nie chce wrzucać na serwer, a ktoś chyba wyłączył dawanie załączników do odpowiedzi? nie wiem


EDIT: PIERWSZA nowa wiadomość się krzaczy
dulek000
zhvir: Wtyczka wyświetla tylko te wiadomości, które są w kodzie kanału. Te, których tam nie znajdzie są automatycznie kasowane. To nie działa tak jak np. Outlook, który gromadzi maile.

keeveek: Co znaczy "krzaczą"? Wstaw screena (imageshack.us).
keeveek
zhvir
Potwierdzam błąd z krzakami w pierwszych wiadomościach na serwerze wp. Wygląda to mniej więcej tak [krzaki]g.pl
dulek000
To typowe objawy dla wycieku pamięci, ale u mnie wszystko jest w porządku. Czy to ten adres: http://wiadomosci.wp.pl/rss.xml?
keeveek
tak, to ten tongue.gif
dulek000
Cóż, mam nadzieję, że skoro u mnie jest ok to poprawiłem to gdzies przypadkiem. smile.gif
bredo
dulek000:
Mam małe pytanie, czy możesz poprawić albo raczej zmienić otwieranie okien "Przejdź do strony"? Chodzi mi tutaj żeby one otwierały się w nowym oknie, a nie w ostatnim aktywnym oknie. Często mam otwarte kilka okien IE, i odruchowo otworzę na którymś z moich okien.

Jeśli jesteś w stanie to wydaj małego patch'a smile.gif
zimaq
Ah, jak to dobrze, że w Firefoxie i Operze można ustawić otwieranie linków w nowych kartach/panelach ( propaganda ) ;>
dulek000
bredo: Nie, nie będę kombinował na siłę. Teraz jest to rozwiązane w sposób najprostszy, najszybszy i niezależny od przeglądarki. Jak to już Zimaq powiedział, w Firefoxie i Operze można ustawić gdzie otwierać linki z innych programów.
dulek000
Wersja 1.5.0.566.

Pobierz: kRSS 1.5.0.566
Zobacz: Changelog
zimaq
Archiwum jest uszkodzone...
dulek000
Esz, nawet nie sprawdzałem. Już poprosiłem Olórina, żeby to poprawił.
kyrczman
a mnie brakuje jakiejs archiwizacji starszych newsow... czasem sie link moze przydac albo cos... Moze daloby sie na przyklad jakos zapisywac w Archiwum, podobnie jak np. opisy lub SMSy...
KoSiarzPL
Po pierwsze nie da się pobrać wtyczki ale o tym już ktoś wsponiał po drugie nie w changelogu nie ma polskich zmianów (tyle udało mi się w tej chwili przetestować wink.gif )
dulek000
W tej chwili we wszystkich changelogach na kPlugins nie ma polskich znaczków. tongue.gif

EDIT: Nie wiem dlaczego, ale widzę, że z wiadomosc.info można pobierać najnowszą wersję. smile.gif
KoSiarzPL
Tak, pobrałem już wcześniej i kilka uwag.
- przydało by się wydzielenie wszystkich opcji odpowiedzialnych za wygląd okna programu wydzielić do nowej zakładki. Teraz jest masa kontrolek i ciężko się tym operuje. Było by miło.
- przydała by się data wiadomości rss
- jak długo są przechowywane wiadomości? Może warto by dać to jako opcja oraz jako opcja ile/z jakiego okresu, wiadomości ma być pobieranych z kanału przy jego dodawaniu.
- dodać przycisk usuń wiadomość oraz pobierz kanał. Np zamiast obecnego dużego przycisku na dole "przejdz do strony, zrobić toolbar na przyszłe przyciski.
dulek000
1. Czemu nie, da się zrobić. wink.gif
2. Data jest, ale tylko jeśli kanał ją udostępnia - zajrzyj do kodu kanału.
3. Wtyczka wyświetla wiadomości, które znajdzie w kanale. Jeśli nie znajdzie w nim zapisanej wiadomości automatycznie ją usuwa. Ale ogólnie można zrobić taki bajerek, kRSS upodobniłby się do normalnych czytników RSS.
4. Ja myślałem o popup menu po kliknięciu na kanał, ale ten toolbar też jest dobrym pomysłem. smile.gif
DrLastContaQt
Nowe ikonki sa much better smile.gif
keeveek
nie chce mi teraz pokazywać żadnych wiadomości z wp.pl - jest pokazane że są nowe wiadomości (3), klikam, a tam jest napisane tylko bloog.pl która to wiadomość powinna być odfiltrowana przez filtr reklamowy, bowiem mam "bloog.pl" w wyrażeniach do filtra
dulek000
Wyrażenia są case sensitive. Wpisz Bloog.pl. Reszta wiadomości pewnie jest odfiltrowywana.
keeveek
dulek000
A zobacz co będzie, jeśli wyłączysz filtrowanie.
keeveek
nothing happens. pozostaje wiadomość "bloog.pl"
Nizm0
QUOTE(bredo @ 28.02.2006 - 07:43) *

dulek000:
Mam małe pytanie, czy możesz poprawić albo raczej zmienić otwieranie okien "Przejdź do strony"? Chodzi mi tutaj żeby one otwierały się w nowym oknie, a nie w ostatnim aktywnym oknie. Często mam otwarte kilka okien IE, i odruchowo otworzę na którymś z moich okien.

Jeśli jesteś w stanie to wydaj małego patch'a smile.gif

W momencie kliknięcia w przycisk przytrzymaj wciśnięty shift, a otworzy w nowym oknie tongue.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
keeveek
z kanału RSS wiadomosci.wp.pl nie jest pobierana ŻADNA wiadomość, tylko ich liczba..
zhvir
QUOTE
z kanału RSS wiadomosci.wp.pl nie jest pobierana ŻADNA wiadomość, tylko ich liczba..
Rzeczywiście jeśli jest włączone przenoszenie odfiltrowanych wiadomości do osobnej grupy to pojawia się tylko liczba wiadomości.

QUOTE
nie chce mi teraz pokazywać żadnych wiadomości z wp.pl - jest pokazane że są nowe wiadomości (3), klikam, a tam jest napisane tylko bloog.pl która to wiadomość powinna być odfiltrowana przez filtr reklamowy, bowiem mam "bloog.pl" w wyrażeniach do filtra
Filtrowanie Bloog.pl działa... jeśli jest to jedyne wyrażenie na liście do odfiltrowania. Dopisanie kolejnych wyrażeń skutkuje takim zachowaniem, że albo nic nie jest filtrowane, albo jest samo Bloog.pl. Po restarcie najczęściej jest tylko Bloog.pl dopiero po krótkiej zabawie z ustawieniami filtra zaczyna pokazywać wszystkie wiadomości ale niefiltrowane. Heh, jeszcze dużo roboty przed autorem wtyczki smile.gif

Ponadto grupa Filtrowane pojawia mi się pomiędzy innymi grupami wiadomości a nie na końcu tak jak chyba powinno to być zrobione

Jeśli coś jest niezrozumiałe w mojej wypowiedzi to zrzucam to na niezrozumiałość zachowania wtyczki wink.gif
dulek000
QUOTE(zhvir @ 7.03.2006 - 11:44) *
Filtrowanie Bloog.pl działa... jeśli jest to jedyne wyrażenie na liście do odfiltrowania. Dopisanie kolejnych wyrażeń skutkuje takim zachowaniem, że albo nic nie jest filtrowane, albo jest samo Bloog.pl.

Tip przy polu, do którego należy wpisać wyrażenie mówi wyraźnie. Musisz używać wyrażeń regularnych. Nie można wpisać sobie kilku słów kluczowych po spacji, bo zostaną całościowo uznane za wyrażenie. Należy użyć operatora alternatywy - "|".
QUOTE(zhvir @ 7.03.2006 - 11:44) *
Ponadto grupa Filtrowane pojawia mi się pomiędzy innymi grupami wiadomości a nie na końcu tak jak chyba powinno to być zrobione

Próbowałem to zrobić, ale się poddałem. Naprawdę, wymagałoby to sporo kombinacji, a ta grupa i tak wyróżnia się ikonką.
zhvir
QUOTE
Należy użyć operatora alternatywy - "|"
Więc chyba dobrze by było żeby właśnie taka podpowiedź znalazła się w opisie wtyczki bo nie sądzę żeby większość użytkowników konnekta miała pojęcie o wyrazeniach regularnych i jakie separatory należy umieszczać między wyrażeniami. Ja trochę czytałem o tych wyrażeniach jak robiłem zestaw ikonek ale nie domyśliłbym się że trzeba wpisywać znaki "|", zwłaszcza że okienko wpisywania jest identyczne z tym z wtyczki KoreKtor i w związku z tym najbardziej logiczne wydało mi się właśnie takie wpisywanie wyrażeń w kolejnych linijkach.
dulek000
Jest tip. Dodam jeszcze ten przycisk ze znakiem zapytania koło kontrolki.
KoSiarzPL
Z dymka usuń wyraz "możesz" to będzie bardziej dobitnie i może lepszym rozwiązaniem było by by jedna linijka (oddzielona enterem) równała się jedenmu wyrażeniu (jedenemu kryteriu). A jeśli byś chciał by wyrażenia mogły być łączone poprzez "lub" i "and" to domyślnie używaj lub a jeśli ktoś będzie chciał użyje "and" smile.gif Możesz też rozważyć podanie na dole kilku przykłądów, w końcu jest tam jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania smile.gif
dulek000
Dopisałem wyraźną informację (z przykładem) na górze tej zakadki.
dulek000
Problemy z kanałem wp.pl powoduje opcja "sortuj wiadomości według daty". Należy ją wyłączyć.
lhs
Należy ją naprawić tongue.gif
dulek000
Już jest naprawiona, czeka tylko na wydanie kolejnej wersji. ;]
@ndy
@Dulek dodasz opcje aby kRSS nie informowało przez k.Notify o wiadomościach filtrowanych ?
zimaq
Ja proponuje dodać guzikom w okienku kRSS dodać etykiety tekstowe po prawej ( jako opcja ? )
dulek000
@ndy: Jasne, dobry pomysł.
zimaq: Są tooltipy (przynajmniej u mnie są - jeśli wam nie działają to wyprowadźcie mnie z błędu wink.gif), a zabawa w etykiety to sieczka. Buttony zajmowałyby mnóstwo miejsca, a mam zamiar wrzucić ich tam jeszcze kilka. ;P
KoSiarzPL
Jestem ZA, nie wrzucaniem etykiet tekstowych tongue.gif Trochę z tym zabawy pewnie by było a dulek może zając się czymś innym, np obijaniem się wink.gif
zimaq
A może jednak? klik... ? wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.