Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRSS
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
keeveek
gratuluję gratuluję wink.gif naprawdę przydatna, bo czytanie kanałów RSS z przeglądarki troche mi nie pasowało, a prosto z konnekta? świetne wink.gif gratuluje świetnej roboty smile.gif
krys_wm
Przy odpalaniu K taki blad link
Bo$s
QUOTE
Gdyby przy włączaniu Konnekta wyskakiwał błąd: "Nie znaleziono punktu wejścia procedury g_getenv_utf8 w bibliotece libglib-2.0-0.dll.", należy zmienić nazwę pliku libglib-2.0.0-0.dll (znajduje się w data\dll) na libglib-2.0.0-0.dll.old.
wyswietla mi sie takie cos, zmieniam nazwe i konnekt sie pluje ze nie znaleziono tej biblioteki, a nastepnie, wywala blad podczas uruchamiana krss (nie odnalziono określonego modułu..) sad.gif
dulek000
Zamotałem się z tymi DLL-ami. Pod poprzednimi linkami są działające paczki.
Bo$s
teraz dziala :] Tylko musialem wgrac plik expimp wink.gif
drivex
w porownaniu do poprzedniej wersji nie laduje mi wszystkich kanalow rss.... Tamta wersja miala jakiegos lepszego parsera
dulek000
Podrzuć logi z takiego sprawdzania, przeglądnę. smile.gif
bialy663
Czy aby napewno wersja beta obsługuje ATOM? Rssa na GMail'u nie obsługuje
(https://bialy663:*@mail.google.com/mail/feed/atom)
Edit: Ale ze mnie gapa blush.gif
dulek000
Problem leży w dosyć niestandardowym systemie logowania do tego feeda. Nie mam zamiaru tego poprawiać - za dużo roboty i musiałbym libXML++ hackować.
zimaq
Wszystko ładnie pięknie, tylko jeszcze mała prośba, można zrobić sortowanie wiadomości wg. daty, a nie wg. tytułu? wink.gif Albo ew. przerobić okienko po lewej na kolumny i dodać datę ( tedy będzie można sortować wg. daty i tytułu wink.gif)
Z góry dziękuje.
@ndy
Prosiłbym o dodanie do menu wtyczki--krss--[dodaj kanał/usun kanal/edytuj kanal].
zimaq
Wg. mnie to jest niepotrzebne zagracanie menu, a przecież w opcjach można to zrobić przez podobną ilość kliknięć wink.gif
Ew. jak coś to okienko z kanałami, coś jak Pokaż ignorowanych z olewKi wink.gif
Ryan
QUOTE(dulek000 @ 24.12.2005 - 17:13)
Pytanie do programistów: Czy jest jakas windowsowa kontrolka umożliwiająca tworzenie klikalnych linków? Richedit?

Richedit pozwala. Możesz też użyć kontrolki IE (która pozwoli Ci również wyświetlić formatowane zalążki wiadomości z kanałów; szczegóły np. tutaj). Linki można też wykonać zwykłym labelem łapiąc zdarzenie kliknięcia i wykonując ShellExecute.
dulek000
Zimaq: Widzę, że są z tym problemy. Postaram się stworzyć odpowiednią opcję.

@ndy: Nie widzę przydatności takiego ficzera.

Ryan: W kontrolkę IE nie mam zamiaru się bawić, label by w tym wypadku nie pasował, a RichEdit jest w sam raz. wink.gif
Sasquach
Wtyczka super smile.gif Czekam na dalsze wersje.

Z opcji ktore najchetniej bym ujrzal to:
- Pokazywanie naglowkow nowych wiadomosci w kNotify (Wiem, bedze problem jak bedzie ich duza ilosc, ale mozna by dac jakies ograniczenie ich liczby oraz link 'wiecej'. Ew. można by zrobić takie okno z informacjami jak w Tlenie)
- w RSS Gazety http://rss.gazeta.pl/pub/rss/wiadomosci.xml nie sortuje porpawnie po dacie
- przydal by sie tez wygodniejszy dostep do okna z wiadomosciami np. jako jeszcze jedna ikonka na pasku konnekta
- milo by tez bylo jakby dzielic wiadomosci nie tylko na nowe i stare, ale takze na przeczytane i nie przeczytane. np. stare wiadmosci w drzewie pokazywac szara czcionka, a nieprzeczytane pogrubiona.

Gdybys byl zainteresowany moglby cos pomoc przy rozwijaniu wtyczki np. przy takich 'dodatkach' jak wyglad drzewa wiadomosci.
@ndy
Wtyczka pokazuje wszystkie wiadomości z kanałów. Choć opcja "pokazuj tylko nowe wiadomości" jest zaznaczona.
Fanatyk
U mnie ten sam problem... nie jest to wybitnie uciążliwe ale jak ktoś ma węcej adresów wprowadzone to moze człowieka krew zalać smile.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
dulek000
Zapewne powoduje to fakt, że wtyczka, jeśli wystąpi błąd z danym RSS-em, następnym razem wyświetla wszystkie wiadomości tego kanału. Poprawienie tego jest w TODO na wysokim priorytecie.
Draghmar
A czy jest jakiś sposób aby można było wybrać przeglądarke pod którą otworzy się strona po kliknięciu na "Przejdź do strony"?

I czy jeśli obecnie nie ma, to nie dało by rady tego dorobić? smile.gif
@ndy
Prosiłbym o możliwość zapisywania kanałów w historii. Wyświetlanie wszystkich/ostatnich informacji z kanałów w okienku. No i chyba najważniejsze trawienie tagów HTML ;-) Bo cytaty z bash'a nie za fajnie wyglądają wink.gif
dulek000
Draghmar: Otwiera domyślną przeglądarkę.
DrLastContaQt
Jaki kod od ikonki ma ta beta bo v0.1.1.0 brala ikonke z takiego ID "#0004F1B4", natomiast beta juz wrocila do swojej "czerwonej" ikonki tongue.gif
dulek000
4F1BE, przepraszam, że się tak nagle zmieniło.
DrLastContaQt
Teraz super. Wielkie dzieki smile.gif
Draghmar
QUOTE(dulek000 @ 31.12.2005 - 08:58)
Draghmar: Otwiera domyślną przeglądarkę.
*


No to to ja wiem. wink.gif
Poprostu u mine na kompie domyśla jest jedna, a oprócz tego dwie inne, z czego z jednej korzystam ja.
We wtyczce nie ma możliwości kliknięcia prawym przyciskiem i skopiowania linku, a inczej otwiera mi się nie ta przeglarka, którą otwartą bym chciał mieć. wink.gif

Dlatego jeśli nie było by to wielkim problemem, to przydała by mi się taka opcja, a sądze, że nie tylko mi skoro wiele osób szukało wtyczek, które otwierały by linki z okna rozmów w innej niż domyślna przeglądarce. smile.gif

Poza tym nie zapamiętuje wielkości ustawionego okna......Zawsze otwiera się w takim samym.
dulek000
Dobra, wrzucę do TODO.
dulek000
Wersja 0.9.0.0

Link: http://www.kplugins.net/downloads.krss.91.xml
Changelog: http://www.kplugins.net/changelog.krss.xml
KoSiarzPL
Nie wiem czy tak powinno działać (chyba nie).
1. jeśli otworzę sobie okienko z wiadomościami rss to mam zaznaczone wszystkie widomości jako nowe. Ok.
2. Czytam sobie kolejno wszystkie wiadomości. Po zaznaczały mi się jako przeczytane.
3. Zamykam okno
4. Otwieram okno ponownie i znowu wszystkie wiadomości są zaznaczone jako nieprzeczytane.
dulek000
Poprawka na szybko. Ogólnie jest to bardzo proste oznaczanie. Nie działa między kolejnymi ściąganiami.

Link: http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/kRSS.zip
yeltzyn
Post Off-Topic wink.gif

Widze, że autor czyta blog mojego kolegi z roku.
@ndy
Witam, jeżeli pojawi nam się informacja przez knotify że są nowe wiadomości z kanałów, a my ją otworzymy po pewnym czasie to pokazywane jest puste okienko :]
krys_wm
ja mam taki kłopot jak otwieram okno z wiadomoiściami np. z gazeta.pl, to widze skróty wiadomości ale jak klikne na przejdz do strony to nic sie nie dzieje, korzystam z "jedynej słusznej" przeglądarki jako domyślnej
dulek000
yeltzyn: Jeden z ważniejszych "mozillowców" w Polsce, a ja miałbym nie czytać? wink.gif

@ndy: Dzieje się tak zapewne, gdy kolejne, wygenerowane przez timer, sprawdzanie jest w toku. Postaram się to poprawić w kolejnej wersji.

krys_wm: Spróbuj zaznaczyć w opcjach "Używaj, innej niż standardowa, przeglądarki", a w pole poniżej wpisać "iexplore" (domyślam się, ze "jedyna słuszna" to IE).
krys_wm
ie...., myślałem że każdy złapie że chodzi o FIREFOX, gdzie znajdę tą opcję żeby wpisać
scieżkę do firefoxa?
dulek000
W konfiguracji wtyczki w wersji 0.9.0.0.
zimaq
A mi ta nowa wersja, gdy zaznaczę, żeby używała innej przeglądarki niż domyślna, przy próbie sprawdzenia, a raczje otwarcia okienka z feed'ami, wywala konnekta w tle, bez żadnego błędu.
Po restarcie raz sprawdzi, a potem usuwa wszystkie zapisane kanały.
Hm?
dulek000
Logi poproszę.
wasiu
Od czasu do czasu wywala mi konnekta, chyba jest jakis konflikt z tlenem, bo gdy jestem niedostępny wszystko jest dobrze, gdy zmieniam statusy na tlenie to czasem wyskakuje krytyk, a zdarza się też, że połączony z siecią tlen nic nie robiąc, sam z siebie się pojawia;].
CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x77C378C0 in the "dwuTleneK.cJabberBase::ListenThread" thread.
Information: can't read 0

lastIM: 246(0x0 , 0xf1)(34B) [dwuTleneK->CORE]

Stack trace:
.000378C0 strlen+0x00000020 [msvcrt_7.0.2600.2180]
.000501D8 g_win32_locale_filename_from_utf8+0x00001BE8 [libglib-2.0-0_2.8.4.0]
.0004720B g_vasprintf+0x0000001B [libglib-2.0-0_2.8.4.0]
.00035BBE g_strdup_printf+0x0000001E [libglib-2.0-0_2.8.4.0]
.00009D36 public: static class Stamina::LibInstance & __cdecl Stamina::LibInstance::get(void)+0x00004416 [dwutlenek_0.1.10.0]

pisze w tym dziale bo wydaje mi sie ze jest to wina tego dll co było trzeba go wrzuci do fodleru data/dll
libglib.dll
Olórin
Wymuś poprawnie bibliotek glib, libxml2, itp. z kupdate - z krss wgrałeś pewnie inne wersje.
wasiu
Pobrałem "oryginalne":) pliki dll z Kupdate i juz nie pojawia się krytyk, ale nie działa wtyczka Krss, gdy zastąpie dll tymi plikami z krss to, wtedy wtyczka działa, ale występuje krytyk;(.
dulek000
Nie cierpię DLL-ów... Postaram się poprawić w najbliższym czasie.
@ndy
@dulek000 wtyczka drugi raz skasowała mi wprowadzone kanały rss :] Ok. 2 dni po dodaniu kanałów dziwnym trafem znikneły...
bialy663
Umnie występuje też znikają kanały. Niekiedy nawet co restart komputera... Jaka może być tego przyczyna?
dulek000
Nie mam zielonego pojęcia - nie mogę tego zaobserwować u siebie. Sprawdźcie, czy występuje to przy powyłączanych wszystkich innych wtyczkach.
zimaq
edit: a jednak właśnie przed chwilą wszystkie kanały ponownie się usuneły...
dulek000
Wystarczy zaimportować: http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/krss_addresses_repair.expimp

Szczerze mówiąc nie wiem jak to może pomóc na ten problem. Ale jeśli pomaga to dobrze. tongue.gif

Edit: Ano właśnie Zimaq.

Sprawdźcie, czy to samo jest bez wtyczek.
@ndy
@dulek000 ten wpis niestety nie pomaga...Kolejny raz znikneły mi kanały.
Olórin
Dulek - spróbuj wywoływać IMC_CFG_SAVE zaraz po zapisaniu kanałów...
dulek000
Sprawdźcie tę wersję: http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/krss2.zip

Nie powinno być problemów z DwuTlenkiem. Skorzystałem też z porady Olórina - to chyba poprawi znikanie źródeł. W razie problemów z bibliotekami należy wymusić ich naprawienie w k.update (Więcej opcji, prawoklik na biblioteki).

W tej wersji jest jeszcze drobny bug, ale normalnemu użytkownikowi nie będzie przeszkadzał. wink.gif
atol
a czy można prosić o przyciski na głównym toolbarze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.