Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kRSS
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Andrzej1307
powiem szczerze ze ladnie to wyglada smile.gif +1
dulek000
Kosiarz: Właśnie! Developer to developera zrozumie. wink.gif
Andrzej1307: Bo jest photoshopowo wygładzone. ;P

Ale dodam, bo to kwestia jednego if-a. Nie odpowiadam tylko za ucinanie etykiet. wink.gif

P.S. Obiecuję jeszcze dzisiaj nową betę z poprawionymi bugami, zaktualizowanymi ikonkami i właśnie tą opcją. wink.gif

Edit: Nic nie obiecuję - nie mogę wgrać na kUpdate. ;P
Bo$s
Cytat z pierwszego postu:
QUOTE
-Gdyby po aktualizacji do 0.9.0.0 okienko z wiadomościami należy kliknąć prawym przyciskiem na jego przycisk na pasku zadań, wybrać "Przenieś" i przeciągnąć okienko korzystając z kursorów na klawiaturze.

Troszkę nie po polskiemu wink.gif
dulek000
Ciii, pewnie aktualizowałem to śpiąc. ;P
zimaq
Jak z tą opcją? smile.gif
dulek000
Kweb nie działa tak jak powinien, więc wrzuciłem na mój serwer - http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/kRSS.zip.

Ogólnie to dobrze, że poczekaliście, bo Olórin podał prawdziwy sposób, żeby były wyświetlane etykietki. Teraz to naprawdę fajnie wygląda. smile.gif
Andrzej1307
ladne ladne smile.gif teraz wtyczka jest OK wink.gif
@ndy
@Dulek gdy włacze opcję wycinaj tagi HTML w opcjach kRSS faktycznie z wiadomości są one wycinane. Ale dla wiadomości z http://bash.org.pl/rss wycinane są także nicki tak jak widać na screenie.



Czy potrafisz tak to dopracować aby jednocześnie tagi HTML były wycinane a ksywki nie ?
dulek000
Dorwę się do jakiejś listy tagów (X)HTML i zrobię. wink.gif
KoSiarzPL
Dulek przyjrzyj się temu problemowi http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...indpost&p=62156
_Sheriff_
Ludzie a skad wziac jakies adresy rss ??
@ndy
Np. http://rss.mrok.org/
John Cooper
Przydała by sie możliwość zmiany nazwy tych kanałów w okienku
I żeby ściągało np 10 max najnowszych wiadomości, lub żeby można te wiadomości usuwać

Wersja 2.0.0.6 jest wypaśna smile.gif
dulek000
QUOTE(John Cooper @ 18.03.2006 - 07:08) *
Przydała by sie możliwość zmiany nazwy tych kanałów w okienku

Nie będę naprawiał błędów innych - title pobrany z kanału powinien być czytelny.
QUOTE(John Cooper @ 18.03.2006 - 07:08) *
I żeby ściągało np 10 max najnowszych wiadomości, lub żeby można te wiadomości usuwać

Usuwanie wiadomości napiszę jak wyjdzie 0.7 - zmieni się tam kompletnie obsługa tabel konfiguracji, a chciałbym je wykorzystać.
QUOTE(John Cooper @ 18.03.2006 - 07:08) *

Wersja 2.0.0.6 jest wypaśna smile.gif

Wydałem wersję 2.0.0.6? ;P
John Cooper
No kilka postów wyżej podałeś linka do tej wersji tongue.gif
dulek000
To pomyłka. tongue.gif
zimaq
Na centralce tez jest 2.0.0.6 ( bo stamtąd pobierałem, a w opcjach widnieje taki właśnie numerek wink.gif )
dalas
witam moze mi ktos wyjasnicz czemu po wlaczeniu wtyczki krss nie laczy mi sie ani gg ani jabber ani actio... i nic nie da sie zrobic na moim konnekcie ? juz mam tego dosc bo chcialbym obsluge rss a przez to nie moge uzywac wtyczki sad.gif sad.gif
dulek000
kRSS nie dotyka systemu sieci w Konnekcie. Jeżeli już to powodem może być to, że ściągając RSS-y zapycha łącze. Po wyłączeniu kRSS wszystko wraca do normy?
@ndy
@dalas a zapłaciłeś rachunek za neta ? tongue.gif
dalas
po odlaczeniu wtyczki i zrestartowaniu konnekta wszystko jest ok i laczy sie natychmiastowo a gdy wlaczone rss to nic sie nie laczy zadna sie i nic nie dziala kompletnie w konnekcie nawet sie ie zamyka dopiero jak wylacze go w procesach sad.gif a co do zapychania poprzez pobieranie to watpie mam tylko przykladowo jeden kanal z wiadomosc info i zaznaczone ze tylko 10 wiadomosci wiec nie wiem za bardzo co mam zrobic a bardzo bardzo bardzo chcialbym obsluge rss pomozecie ?
KoSiarzPL
Wygląda to na podobny problem do mojego, który zgłaszałem wcześniej. Tylko mi to się dzieje przy samym wyłączaniu konnekta. Można zauważyć iż konnekt z krss przy wyłączaniu zamyka programu, niszczy toolbar jest chwila przerwy i dopiero zamyka program. Czasami w tej chwili przerwy konnekt sie zawiesza.
dalas
QUOTE(KoSiarzPL @ 25.03.2006 - 21:50) *

Wygląda to na podobny problem do mojego, który zgłaszałem wcześniej. Tylko mi to się dzieje przy samym wyłączaniu konnekta. Można zauważyć iż konnekt z krss przy wyłączaniu zamyka programu, niszczy toolbar jest chwila przerwy i dopiero zamyka program. Czasami w tej chwili przerwy konnekt sie zawiesza.

no tak widze ze nie tylko ja mam jakis klopot... czekam dalej na pomoc mam nadzieje ze bedzie ktos tak mily i pomorze smile.gif to dla mnie narpawde wazne
KoSiarzPL
wiesz co mi pomogło. Wyłączyłem wtyczkę na jakiś czas 2-3 dni i ją spowrotem włączyłem. Problem zniknął.
dalas
QUOTE(KoSiarzPL @ 25.03.2006 - 22:24) *

wiesz co mi pomogło. Wyłączyłem wtyczkę na jakiś czas 2-3 dni i ją spowrotem włączyłem. Problem zniknął.


kurcze to mnie nawet polowicznie nie zadawala... juz beda niedlugo dwa dni co jakis czas probojue ja uruchomic i za kazdym razem ten sam problem sad.gif
Komodo
Czy da się dodać opcję, aby po kliknięciu linka nie przeskakiwał fokus na przeglądarkę? Ułatwi to otwieranie wielu stron pod rząd.
zhvir
Może dałoby się dodać możliwość klikania na linki tekstowe w lewym oknie. Wtedy np podwójne kliknięcie otwierałoby linka w przęglądarce z focusem a środkowym przyciskiem myszy bez focusa.

Mały problem: nie widzę różnicy między orientacją pionową a poziomą okna (wersja 1.6.0.400)
I jeszcze jakbyś mógł powiedzieć która wersja jest najnowsza, czy ta 2.0.x.x czy 1.6.x.x
Może głupie pytanie ale mam wątpliwości smile.gif
dulek000
Komodo: U mnie wszystko otwiera się bez przeskakiwania focusa na przeglądarkę. Zależy to najprawdopodobniej od ustawień Windowsa i przeglądarki.

Zhvir: Fajny pomysł z tym dwuklikiem. wink.gif

Co do orientacji też masz rację - dodałem tą opcję, a zapomniałem napisać stosowny kod. ;P

Najnowsza jest 1.6.0.400 - beta.
@ndy
@Dulek dalej są problemy z tagami HTML.
Wtyczka ma także problem z pobieraniem tego kanału: http://www.wykop.pl/rss/index.xml

Ostatnio wpadłem na pomysł aby w okienku umieścić folder w którym znajdowałyby się nieprzeczytane wiadomości ze wszystkich kanałów.
Przy otworzeniu okna od razu wyświetlałaby się zawartość folderu "nieprzeczytane", albo innego wcześniej zdefiniowanego.

Coś ala FeedReader wink.gif

dulek000
@ndy: Co konkretnie znaczą "problemy z tagami"?

Wykop nie działa, wiem, jest popsute kodowanie w RSS-ie, a libXML2 jest bardzo restrykcyjne.

A folder ze wszystkimi nieprzeczytanymi to może kiedyś. wink.gif
@ndy
Z niektórych kanałów nie usuwa tagów. A przy wiadomościach z bash.org.pl nie rozpoznaje znaku nowej linii.
dulek000
Skończyłem poprawiać. Wyda się przy stosownej okazji.
bredo
dulek000: A czy jedna z przyszłych (być może najnowsza?) wersja będzie miała archiwum pobranych wiadomości??
dulek000
bredo: Juz wcześniej pisałem, że takie cuś to po wydaniu Konnekta 0.7 chcę zrobić - obsługa tabel ma się zmienić, więc nie mam zamiaru babrać się w wersji przejściowej.

Chyba, że mówisz o dodawaniu wpisów do archiwum rozmów - z tym można by pokombinować. wink.gif
bredo
Obojętnie gdzie smile.gif
Andrzej1307
ja mam taka propozycje, ktora wynika z moich zapotrzebowan smile.gif
mianowicie, mozliwosc segregowania kanalow RSS w kategorie, powiedzmy: kategoria Komunikatory, gry itp smile.gif

chodzi o to zeby te posegregowane kanaly wyswietlaly sie w kategoriach smile.gif
wiecie o co chodzi tongue.gif
dulek000
Wiemy, wiemy, jak zobaczyłem czytnik RSS opery to taka możliwość od razu wylądowała w TODO (odległym TODO ;P). smile.gif
John Cooper
No i jakieś ograniczenia.

Żeby pobierało tylko max np 10 wiadomości...

Popieram propozycje Andrzeja !!
Andrzej1307
dzieki John ze przynajmniej w jednym sie ze mna zgadzasz :]

co do ograniczen to tez by sie przydaly.
Mam jeszcze jedna propozycje - opcja, ze jak klikniemy na guzik "sprawdz" na toolbarze od razu po sprawdzeniu otwieralo sie okienko (a przy automatycznym sprawdzaniu - nie)
John Cooper
Przydało by sie jeszcze możliwość zapamiętania rozmiarów okna.
Bo za każdym razem jak sie uruchamia Konnekta, to okno kRSS jest takie małe, a jak sobie je powiększe to wraz z nowym uruchomieniem trza znowu dopasowywać do swoich potrzeb.
dulek000
Zapamiętuje, przynajmniej powinien.
John Cooper
Nie no faktycznie zapamiętuje, jak sparwdziłem teraz...

Ciekawe czemu mi przedtem jakoś nie zapamiętywało...
Andrzej1307
ja mam jeszcze jedna propozycje - zeby po kliknieciu na strzalke przy ikonce na toolbarze byla tam jeszcze jedna funkcja - "sprawdzanie wlaczone/wylaczone". cos w stylu kSound w zakladce wtyczek - "wycisz" smile.gif wtedy moznaby sobie szybko ustawic czy ma byc wlaczone czy nie
pawmaster
Witam, stosunkowo niedawno zacząłem korzystać zarówno z tej wtyczki jak i ogólnie RSS, ogólnie przetestowałem kilka specjalnych czytników, ale stwierdzam, że ta wtyka przebija wszystkie, głównie dzięki swej prostocie i intuicyjności, no i jeszcze jednym - filtr reklam, tego jeszcze w żadnym czytniku nie spotkałem, a jest niezwykle przydatne, jedyne czego tu moim zdaniem brakuje to możliwości archiwizowania wiadomości do jakiegoś pliku, myśle że to by było przydatne, to tyle, pozdrawiam
kyrczman
Przeczytałem ten wątek ale jeśli mi umknęło to sorry. Otóż używam tej wtyczki, działa rewelacyjnie, nie miałem z nią większych problemów. Ale doszedłem do wniosku, że przydatne byłoby na przykład zapisywanie linków do newsów w osobnym archiwum... Jeśli się da zrobić coś takiego. A druga sprawa to czy nie dałoby się przy dodawaniu nowego kanału edytować jego nazwy wyświetlanej w oknie wtyczki??
dulek000
Zapisywanie newsów do archiwum i edytowanie nazwy jest w TODO. Jednak nie spodziewajcie się tego szybko - wiosna jest. wink.gif
kyrczman
Sie wie tongue.gif znam temat, człowieka dopada błogie lenistwo biggrin.gif
Ale dobrze wiedziec, że będzie to zrobione smile.gif
Olórin
OT: To że jest w TODO nie znaczy że będzie zrobione wink.gif
Komodo
Nie wiem czemu, ale od jakiegoś czasu przestały mi działać RSS z tej strony:
http://www.centrumxp.pl/
kanały:
http://www.centrumxp.pl/RSS/Artykuly.aspx
http://www.centrumxp.pl/RSS/Aktualnosci.aspx

Wyskakuje błąd przy parsowaniu.
dulek000
Na centralce beta jest nowa wersja - 1.6.3.0.

Changelog:
> Orientacja okienka - pionowa lub pozioma
> Szybkie przełączanie sprawdzania okresowego
> Automatyczne otwieranie okienka
+ Poprawiono zamienianie tagów HTML na nowe linie i ich wycinanie
+ Poprawki ściągania - RSS z wykop.pl już działa

Komodo: Poprawiłem, kanał będzie działał w następnej wersji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.