Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kLock
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
dulek000
Ustawienia->Interfejs->Zakładki->Automatycznie przywracaj sesję - sprawdź, czy to nie jest to.
Sad
Ja nie uzywam tabletki a i tak otwieraja mi sie wszystkie poprzednio otwarte okna smile.gif
dulek000
Damn, racja, nie przemyślałem tego.

Edit: Hyhy, fix gotowy. wink.gif
Thufir
Jest na centralce? Bo nie widać. Ja też tabletKi nie używam...
dulek000
Nie ma na centralce, jest gotowy w kodzie. tongue.gif Wydam w najbliższym czasie.
Thufir
To uprzedzaj o takich akacjach bo już się cieszyłem ;P wink.gif biggrin.gif
ustrYk
czy po synchoronizacji z autoawayem kLock nie powinien pozwalac na automatyczne wylaczenie tego trybu(autoaway)? taka mala sugestia;)
Thufir
Masz taką opcję - włanczaj AutoAway2 przy odblokowywaniu...

Dulek, a nie dałoby się tego fixa szybko w miarę wydać, bo wkurzają mnie te otwierające się po odblokowaniu okienka...
dulek000
ustrYk: Automatyczne wyłączanie autoawaya? Przecież wyłącza się gdy tylko poruszysz myszką.

Thufir: Spokojnie. tongue.gif
ustrYk
no i o to chodzi zeby sie NIE wylaczal! bo jak teraz jest? poruszysz myszka, status sie zmieni na dostepny a konnekt nadal zablokowany...
dulek000
Nic na to nie poradzę. Polecam ręczne włączanie kAway i opcję "Synchronizuj z kAway2".
ustrYk
z tego wlasnie korzystam i w ten sposob dziala wszytsko wysmienicie;) myslalem tylko nad jeszcze wieksza funkcjonalnoscia (na wypadek zapomnienia wlaczenia kaway) ale spoko obejdzie sie:)
KoSiarzPL
Czy wtyczka musi co 10 linijek wstawiać do logów następującą treść:
CODE
## [kLock]         [kLock::Api::Unlock]
## [kLock]         [Unlock]
## [kLock]         Ju¿ odblokowane

Nic nie robie z tą wtyczką a i tak mam masę takich komunikatów.
dulek000
TabletKa wysyła tą wiadomość przy każdym otwarciu okienka.
Olórin
Co nie znaczy że musisz to wszystko zapisywać do logów.
dulek000
Właściwie jeśli odblokowywanie zostaje zablokowane to mogę to olać…
Thufir
Dulek, jak nie ma na razie innych bugów, może wypuścisz nową wersję, bo te wyskakujące ponownie okienka naprawdę wkurzają i "zabijają" zalety tej wtyczki...
dulek000
http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/kLock.zip

W ramach takiej mini-bety.
zhvir
więc tak od razu z grubej rury: nie da się otworzyć zadnego okna rozmowy smile.gif
dulek000
Zhivir: Zlokalizowane, poprawione - nie testowałem tego z TabletKą.

Znalazłem za to jeszcze inny błąd. Chyba będę musiał posiedzieć dłużej nad tą wtyczką.

Edit: http://www.gizycko.mm.pl/~dulek/beta/kLock.zip - już powinno być wszystko dobrze.
Thufir
Ten link wyżej jest już po wszystkich poprawkach? No to ściągam wink.gif biggrin.gif
Thufir
Dulek, a dałoby się tak zrobić żeby w trakcie rozmowy, jak musisz odejść od kompa i blokujesz konnekta, to żeby po powrocie okienko rozmowy nie było puste tylko zostawało tak jak skończyła się rozmowa? Bo nie pamiętam na czym skończyłem... Szczególnie jeśli okienek jest np. z 5...
Olórin
Dulek - ukrywaj okna zamiast je niszczyć wink.gif Tylko potem musisz pilnować aby się ponownie nie pokazały wink.gif
dulek000
Olórin: Niszczę okna, bo jeśli blokuję ich pokazywanie to migają - paskudnie to wygląda.

Thufir: Możnaby wywoływać "Poprzednia romowa", jeśli w okienku były wiadomości. Popracuję nad tym.
ustrYk
nie chce mi sie za bardzo zaglebiac w obecna dyskusje ale u mnie przy tabletce[1.6.1.122] oraz przy kLock[1.5.3.0] nie gubi ani otwartych zakladek ani zawartosci rozmow(wczesniej tez sie nic takiego nie zdarzalo;)). jedyny problem o ktorym juz pisalem to zamulanie przy odblokowywaniu jesli oczekuje na nas wiadomosc ale nie jest to strasznie dokuczliwe
Thufir
Dulek: byłbym wdzięczny jeśli coś dałoby się z tym zrobić...

ustrYk: No dziwne, u mnie zawsze po odblokowaniu jest czyste okno...
dulek000
Ale Ty Thufir nie korzystasz z TabletKi, prawda? wink.gif Po prostu wtyczka blokuje okienka zupełnie inaczej w zależności, czy jest włączona TabletKa, czy nie. Dodam, że pewniej jest z zakładkami, co objawia się brakiem np. tego buga. wink.gif
Thufir
Nie korzystam, jakoś nie przypadła mi do gustu ta wtyczka. Jeżeli nie da się tego zrobić to trudno przeżyję i tak jest już ok, bo przynajmniej po odblokowaniu nie wyskakują okna kontaktów z którymi wcześniej rozmawiałem.
Olórin
Dulek - IMO to sie da zrobić, zagadaj do mnie wieczorem na priv...
Thufir
I jak Dulek, są jakieś postępy? smile.gif
dulek000
Koniec roku szkolnego trwa…
keeveek
no właśnie, czyli uczyć się nie trzeba tongue.gif:P

dulek000
Trzeba, trzeba, nauczyciele dopiero teraz zaczynają zauważać, że nie mają z czego ocen wystawiać. wink.gif
Thufir
Spoko, ucz się wink.gif Poczekamy wink.gif Byle nie za długo wink.gif
Masza
witam. mam male pytanko odnosnie najnowszej wersji wtyczki kLock. Otóż jak mam otwartych wiele okienek rozmowy i zablokuje (standardowe ustawienia+ukrywanie okienek rozmowy) konnekta, to okienka tez sie ukrywają. Po wznowieniu oczywiscie wracaja ale:

1. Jest puste okno rozmowy. Nie ma w nim ostatniej rozmowy. ale ok tak moze byc, bo mi sie to bardzo podoba smile.gif

Gdy natomiast w tej chwili zamkne okienka rozmowy (po prostu przestalem juz z kims rozmawiac) i zablokuje konnekta.
Po ponowynym odblokowaniu otwierają się ponownie (samoczynnie) te same okienka rozmowy (mimo ze je przed blokowaniem pozamykalem wsytskie).

Jak to zrobic, zeby po zamknieciu okienek rozmowy i po zablokowaniu konnekta a nastepnie odblokowaniu, okienka rozmowy byly zamkniete, zeby sie nie otwieraly.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam !
dulek000
Przeczytaj sobie temat…
keeveek
że tez jeszcze nikt na to nie wpadł.. może jako ficzer opcja aby nie blokować konnekta na hasło? po kliknięciu na odblokuj trzeba by było tylko potwierdzić swoją decyzję, bo ja np używam go tylko po to by innych użytkowników nie denerwowały dźwięki, notify i ludzie do mnie piszący podczas kiedy oni siedzą przy kompie
Masza
dulek, dzienks. smile.gif

czekam na wersje oficjalna smile.gif

niee...niech w tej wtyczce nie bedzie zadnego potwierdzania, blokada ma nastapic szybko i skutecznie, odblokowanie tez smile.gif

tak jak jest jest super. Mi brakuje tego tylko na toolbarze sieci smile.gif klik i zablokowany smile.gif
ale w tray jest wiec jest spoko, chociaz moglby na toolbarze sieci tez byc taki prycisk smile.gif Ewentualnie mozliwosc w konnektcie przenoszenia ikonek na toolbarze. Ustawienia, konnekt, zablokuj, wtyczki...zeby mozna bylo je zamieniac miejscami...wtedy bym sobie blokowanie na sam poczatek przeniósł smile.gif

poza tym zgadzam sie z przedmowcami...lepiej jakby ta wtyczke dolaczono na stale do konnekta...bo takie uprawnienia ntfs tez latwo przejąć :)zwlaszcza jak sie uzywa tego programu nie na swoim komputerze, ktorego adminem jest inna osoba niz uzytwkonik konnekta:)
jezlei istnieje juz takei zabezpieczneie, to mogloby byc troche skuteczniejsze.... moim zdaniem bardzo dobry p[omysl z dolaczeniem jej na stale. Wtedy praktycznie brak jakiejkolwiek ingerencji w ustaiwneia programu itp. smile.gif
tego chyab nie ma zaden program do gg:)

pozdraiwam.
zhvir
popieram blokowanie bez podawania hasła jako opcję nawet bez potwierdzania ;) z tych samych powodów żeby nie ćwierkało innym jak dostaję wiadomości bo blokowanie konnekta realizuję przez win+L ;)
Masza
oki cofam moj post, juz sob ei z tym poradzilem smile.gif tak jak jest mzoe byc smile.gif jest super smile.gif

http://www.masza.misecure.com/konnekt.jpg

:]
dulek000
Masza: Swoją drogą możesz przesunąć kLocka do góry na liście wtyczek (alt+kursory) - wtedy i przycisk będzie bliżej początku. smile.gif

Keeveek, Zhvir: Ustawcie puste hasło. wink.gif
Masza
dulek wlasnie tak mam zrobione...i nici...
w samym konekcie przydal by sie taki bajerek smile.gif przenoszenia ikonek jak sie chce smile.gif
dulek000
Kosiarz chyba coś takiego robi/robił. ToolbareK się zwało.
Andrzej1307
tyle ze chyba to jeszcze nie jest skonczone, nie?
Thufir
Dulek ruszyłeś coś z tym kLockiem?
dulek000
Nowa wersja na centralce.
Thufir
Yeah! wink.gif
bredo
Dulek, a ja mam pytanie i jednocześnie proźbę. Czy mógłbyś dodać funkcję 'Blokuj przy starcie'? Czyli po uruchomieniu konnekt'a od razu byłby zablokowany. Byłbym wdzięczny, jeżeli nie sprawiłoby to większych problemów.
saCOOL
Wydaje mi się, że wystarczy wyłączać komputer, kiedy Konnekt jest Zablokowany. Kiedy włączysz Komputer ponownie i odpalisz Konnekta, będzie wciąż zablokowany.

EDIT do Aule: Na blokadzie się Konnekta wyłączyć nie da tongue.gif
EDIT2 do zhvir: O tym nie pomyślałem tongue.gif
Aule
Wystarczy chyba tylko wyłączyć Konnekta, żeby blokada została wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.