Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kLock
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
dulek000
Wtyczka ma za zadanie blokować Konnekta, aby nikt niepowołany nie dostał się do żadnych przechowywanych w nim informacji.

Aktualna wersja (stablina): 1.5.5.0.
Aktualna wersja (beta): 1.5.5.1.

Wtyczka skompilowana pod MSVS2005, wymaga MSVC2k5 Redistributable Package.
Wtyczka dostępna jedynie na centralkach (kPlugins i beta)!
Pobierz: Wymagana kNotify
Abraxas
Fajnie by było jakby jeszcze toolbar był blokowany, żeby nikt opisu nie mógł zmienić.
arct!c
Blokowanie począwszy od listy kontaktów, okna rozmowy, poprzez toolbary kończąc na 'tray menu' łącznie z wyłączeniem konnekta. I usunąć coś co mnie teraz niezmiernie w oczy kole: "zablokować? Tak / Nie"

To byłoby po prostu piękne.
dulek000
Abraxas: To jest następne w TODO.
Arct!c: A jak odblokujesz, jeśli wszystko będzie zablokowane? wink.gif Tray musi zostać.
arct!c
Oczywiście że chodzi o pozostawienie opcji do odblokowania. Myślałem że da się uzyskać efekt zablokowania wszystkiego w trayu oprócz właśnie odblokowywania smile.gif
GuZiK
zamierzone jest, że skróty klawiaturowe dalej działają?
Edit:
Przy próbie ustawienia hasła to na pasku, dlaej pisze tabletKa, a nie kLock tongue.gif
k3mpa
Ale poprawcie mnie, jeśli się myślę wystarczy zabić proces konnekta wywalić wtyczkę z folderu plugins i nie będzie zabezpieczone?tongue.gif, więc, po co coś takiego jak ktoś będzie chciał i tak nagrzewie;] powinno to być przeniesione do poziomu programu
arct!c
QUOTE(dulek000 @ 2.04.2006 - 13:05) *

W przyszłości zamierzam zrobić z tego tryb stealth i tym podobne bajery.


Który ma obejmować m.in. usunięcie konnekta z listy 'procesy' wink.gif Tak gdzieś na forum wyczytałem.
I jeszcze jedno - nie od razu Rzym zbudowano smile.gif
bredo
Konnekt jest użytkiem domowym. Nikt nie będzie sie bawił z takimi bajerami. To tak jak skopiowac archiwum z gg z innego profilu do drugiego i masz całe archiwum...
k3mpa
no chyba ze tak:)
dulek000
GuziK: No bo kod jest prawie w całości Olórina, ja tylko przerzuciłem przycisk do tray'a, bo to pozwoli na dalszy rozwój. wink.gif

Arct!c: Zablkować wszystko prócz jednej opcji byłoby ciężko. ;P Ale właściwie pewną koncepcję już mam, więc może kiedyś… wink.gif

k3mpa: Masz rację, tak można pozbyć się blokady. Jednak myślę, że przed natrętnym rodzeństwem i tak się ochronimy, a rootkita z kLocka robić nie będę. wink.gif
keeveek
po zabiciu procesu konnekta trzeba podać hasło do profilu aby ponownie uruchomić K..
Olórin
A co jak ktoś nie korzysta z hasła na profil? tongue.gif
lhs
Jak ktoś nie korzysta z hasła na profil - to po co mu blokowanie programu?
bredo
dulek000: Przy zmianie hasła w opcjach, nadal pisze "tabletka", zamiast "kLock" wink.gif
Olórin
lhs - Jakto po co? Można tymczasowo zablokować K...
Wareczek
Hmm a co jeśli zapomniałem hasło ? biggrin.gif Albo inaczej .. Jakie jest pierwsze hasło ?
arct!c
pierwsze hasło to spacja wink.gif
dulek000
Albo jest puste. Możesz też wyczyścić expimpem odpowiednią kolumnę konfiguracji. ;P
KoSiarzPL
Albo podmienić ta wartość w konfiguracji i wtedy twój brat sobie zablokuje K ale juz nie odblokuje wink.gif

Poza tym uważam że ta wtyczka ma na celu po prostu chwilowe zablokowanie K by nie przeszkadzał w pracy innej osobie, która w tym momencie siądzie do komputera lub żeby przypadkiem sama czegoś nie zmieniła.
bartyego
Przydaloby się, by po zablokowaniu KNotify nie wyswietlal poczatku wiadomosci, jesli to mozliwe.
keeveek
czy ta wtyczka blokuje automatycznie otwierające sie okno z zakłądkami? aby nikt nie widział co ktoś do nas napisał? smile.gif moim zdaniem jeśli wtyczka ma po prostu służyć temu żeby K nie przeszkadzał innym użytkownikom kompa to powinna ona wyłączać wszelkie powiadomienia - dźwięki, notify, "mrygające" ikonki, otwieranie automatyczne nowych rozmów i inne takie
jiobel.
@keeveek: czytać nie umiemy?

QUOTE
W przyszłości zamierzam zrobić z tego tryb stealth
2230093
Załaczyłem Klock'a nad ranem gdy wrocilem z pracy ikona w teyu pokazywala odblokuj a caly konnekt i tak był normalnie dostępny ( w miedzy czasie ktos napisal i okno trafilo normalnie na pulpit i mozna bylo pisac)
jacekz
generowny klucz zapisany na dyskietce co wy na to smile.gif albo na pendrivie
dulek000
Jacekz: Przerost formy nad treścią. wink.gif

Keeveek: Blokuje, przynajmniej blokowała kiedy Olórin dawał mi kod. ;P
dulek000
Wersja 1.1.0.125 jest już na centralce KPlugins.
ustrYk
Skoro jest juz synchronizacja z auto-awayem to chyba zsynchronizowanie z kAway2 nie byloby problemem?
Aule
Raczej nie do końca, chyba, że kAway2 rozsyła komunikaty o swoim włączaniu.
klay
QUOTE(bredo @ 2.04.2006 - 14:56) *

Konnekt jest użytkiem domowym. Nikt nie będzie sie bawił z takimi bajerami. To tak jak skopiowac archiwum z gg z innego profilu do drugiego i masz całe archiwum...


GG sprawdzy cza uid archiwum profilu jest zgodny z numerem, ktorego aktualnie uzywasz wink.gif
ustrYk
W moim przypadku kAway2 jest tak skonfigurowany ze zmienia status na z.wracam. Pomysl mam taki zeby w ustawieniach dac do wyboru jaki status ma blokowac konnekta. A i jeszcze cos, choc to moze byc trudno wykonalne - jesli ktos ma statusy w trayu to da sie je zmieniac w trybie zablokowanym - milo by bylo gdyby sie dalo to zablokowac
dulek000
ustrYk: Co do synchronizacji z kAway Aule ma rację - kAway2 nie powiadamia innych wtyczek, że się włącza. Poprosiłem już Siję o zmiany w kA2 - może kiedyś zrobi. wink.gif

Co do zmiany opisu przez tray'a masz rację. Wtyczka już i tak sporo miesza w Konnekcie, więc i to da się zrobić. smile.gif
Aule
Hym, pomysł blokowania przy konkretnym statusie wydaje mi sie całkiem dobry, jednak z której sieci miałoby pobierać status?
ustrYk
Z ktorej sieci ma pobierac status? Hm? Jesli sie da oczywiscie;).... w opcjach klock'a do wyboru. Uzytkownik musialby stosowac wszedzie te same statusy(uciazliwe?). Wielu uzytkownikow korzysta z jednej sieci za pomoca konnekta, (np. ja z GG) zaznaczamy dana siec i wszytsko smiga;]
dulek000
Nowa wersja - 1.2.0.30

Pobierz: kLock 1.2.0.130
arct!c
Teraz jest na 5 z plusem smile.gif
ze0x
No teraz wtyczka jest bardzo dobra smile.gif Jeszcze jak bedzie to "Stealth" to bedzie git smile.gif takie rzeczy jak wyłaczanie z procesów konnekta itd smile.gif Ale i tak siora jak na razie sie nie połapie z tym co jest teraz biggrin.gif no ale przydaloby sie smile.gif Pozdrawiam
bredo
dulek000: dwie rzeczy.

1. Czy możesz zrobic możliwośc wyłączania powiadomienia z K.Notify?

2. Czy możesz dodac coś więcej w opisie przy pokazywania okienka, np. "Dostęp do profilu został zablokowany" i dalej reszta. A "Podaj hasło" (zamienic można na "Hasło dostępu"), obok pola textowego. Poprostu ładniej będzie estetycznie wyglądało.
arct!c
Z tego co mi wiadomo to punkt pierwszy będzie jak zostanie poprawione K.Notify - 'pozostaje czekać' - słowa dulka.
TFx2
Sorki za tak glupie moze pytanie, ale ma ktos pojecie, czemu przy nowej wersji kLock'a nie mam mozliwosci blokowania z tray'a? :/
Olórin
Zmodowane knotify dulek już ma wiec nie będziecie musieli czekać długo wink.gif
dulek000
TFx2: W nowej będzie możliwość wyboru, gdzie ma być przycisk.
ustrYk
dzis sciagnalem z ktorejs centralki aktualizacje kAway2, w ktorej zmiana jest wysylanie informacji o wlaczeniu kA2 do innych wtyczek. rozumiem ze prace nad synchronizacja kA2 z kLock trwaja?smile.gif
arct!c
W sumie to są juz skończone smile.gif + blokowanie notify i ukrywanie tray'a, do tego jeszcze usuwanie procesu 'konnekt.exe' z listy procesów, niestety działa tylko pod windows 9.x.
Brakuje jedynie opcji (co jest już w planach i powoli przygotowane) do ustalenie miejsca przycisku.

Mówił korespondent wojenny prosto z frontu wschodniego smile.gif
dulek000
Wcale nie brakuje zmieniania miejsca przycisku, po prostu kontkolki się nie odznaczały - już to poprawiłem. wink.gif
zgredzik
Witam. Chcialbym uzywac klock, jednak wymaga on wlasnie ktabletki... w jaki sposob ja wylaczyc, zebym mogl korzystac z klock jednak bez rozmowy w zakladkach???

Edit: czy da sie zobic, zeby blokowac konnekta za pomoca jakiejs kombinacji klawiszy??? Oraz czy mozna jakos ustawic, zeby konnakt blokowal sie po np. 2 minutach nieobecnosci przy komputerze???
dulek000
Uniezależnienie od TabletKi jest następne w TODO.

Blokowanie K za pomocą skrótu klawiaturowego zapewni k.Lawa, a automatyczne blokowanie synchronizacja z auto-away'em.
zgredzik
A w jaki sposob moge ta kombinacje przypisac??? nie mam na liscie k.lock. Skad moge sciagnac autoaway??? mam tylko k.away2 i tam nie wiem czy moge za bardzo to ustawic...

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Sija
zgredzik: ehh, autoAway to wbudowana f-cja Konnekta [Ustawienia -> Uzytkownik]. synchronizacja z kA2 jest w nowej wersji czekajacej na zatwierdzenie.
Olórin
Do pobrania (wraz z zmodowanym knotify) z kplugins.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.