Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAQQ
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
zhvir
@ursus6: widziałeś tę stronkę? -> http://aqqbk.xorg.pl/ a szczególnie aqq protocol 0.2
John Cooper
QUOTE(saCOOL @ 15.07.2006 - 17:56) *

Dlaczego statusy się nie zgadzają z tymi z oryginalnego aqq? (może się nie da?)
(inna sprawa, że tych statusów w aqq, jest zbyt dużo :/ no ale..)
Nawet ikonki są pomieszane smile.gif


Co do statusów, to nie wiem jak jest w orginalnym AQQ, ale raczej bardziej porządane jest to żeby sie zgadzały z AQQ...

Widze że w końcu ktoś oprócz mnie zaważył że ikonki są pomieszane...
ursus6
Korzystałem z klienta AQQ, ale musiałem to dopasować do standardu konnektowego.
Napisz poprawną wg. ciebie kolejność ikonkek oraz stanów i przyporządkuj je do stanów z kZmieniacza.
@zhvir W protokole 0.2 stany użytkownika są dopasowane do AQQ a nie do Konnekta i w tym rzecz, żeby je dopasować.
Godlike
Hej, chcialem poinformowac ze po zainstalowaniu najnowszej wersji wtyczki mam problem z automatycznym wznawianiem polaczenia z zerwerem aqq. Kiedy konnekt sie rozlaczy i probuje polaczyc od nowa ikona aqq tylko sobie miga bez konca az do momentu kiedy recznie nie ustawie statusu na niedostepny i znowu dostepny, wtedy laczy sie odrazu.
Mucha
Swego czasu mialem tak samo z gg, ale raczej nie byl to blad gg.dll. Sprobuj usunac ze swojej listy niepotrzebne wtyczki, moze to pomoze
Godlike
Tak tak, wiem ze czasem robi sie tak od innych wtyczek ale tym razem jedyne co zmienialem to wersja wtyczki od aqq a przy poprzedniej raczej nie mialem tego problemu ;-)
John Cooper
Dalej gdy wybierzemy w AQQ status "niedostępny" to dalej widać opisy od osób, które je mają.
W GG, Tlenie, Jabberze tak nie ma...

A w AQQ jest tak:
Połączony
Wolny
Oddalony
Nieobecny
Zajęty
Nie przeszkadzać
Niewidzialny
Rozłączony

A tutaj masz jak to wygląda w AQQ:
http://img88.imageshack.us/my.php?image=stanyaqqdq1.jpg
Andrzej1307
a mi dalej nie dochodza wiadomosci... zalozylem nowy nr i dalej to samo dry.gif
ursus6
@Andrzej1307 Załóż nowy profil w Konnekcie i zobacz czy pomogło.
Połączenie AQQ blokuje wtyczka GG jeżeli obydwie się łączą w tym samym czasie.
@John Cooper Nic mi nie daje nazewnictwo stanów w AQQ, które jest nie zgodne z ogolnymi standardami konnekta. Dopasuj je do statusów z kZmieniacza np. Rozłączony-Niedostępny.
Usuwanie opisów użytkowników po rozłączeniu dodam w najbliższych dniach do wtyczki.
Andrzej1307
tak pomoglo... ale ja nie mam zamiaru zakladac drugiego profilu... dry.gif
ursus6
Zawsze możesz utworzyć nowy profil i z niego korzystać, a stary usunąć.
Andrzej1307
podczas gdy chce zaimportowac kontakty do nowego profilu pojawia sie krytyk i konnekt sie wywala...

CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x017477A8 in the main Thread.
Information: can't read ffffffff

inIM: 201(0x0 , 0x0)(30B) [AQQ->CORE]

Stack trace:
.000277A8  [kAQQ_1.0.0.4]
.00028B77  [kAQQ_1.0.0.4]
.0002B7D8  [kAQQ_1.0.0.4]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
00AC6310



Nastąpi zamknięcie programu!
Godlike
Mam nastepna dziwna rzecz, podczas rozmowy dostaje puste wiadomosci od osob z ktorymi rozmawiam. Dzieje sie to co jakis czas po ok 10-30sek od otrzymania wiadomosci, wiadomosc jest pusta- nic tylko sama data i godzina i pochodzi od tych samoch osob z ktorymi gadam. Pytalem i oni w tym czasie napawno nic do mnie nie slali wiec wina jest raczej po mojej stronie (znaczy konnekta) tongue.gif
ursus6
Wina napewno nie jest po stronie kAQQ. Serwer odsyła dziwne pakiety bez treści. Moge to zablokować żeby kAQQ nie odbierało pustych wiadomości. A co do importu to sprawdze czego błąd występuje.
@ndy
Może te puste wiadomości to informacja że dana osoba pisze ?
ursus6
Nie, protokół inaczej informuje o wiadomości a inaczej o pisaniu przez kogoś wiadomości.
Godlike
Jesli mozesz to zablokowanie tych pustych wiadomosci bylo by bardzo mile :-D
A czy planujesz tez wprowadzenie tego powiadomienia o pisaniu przed druga strone wiadomosci?
ursus6
Narazie nie mam możliwości zrobienia tego, ponieważ informacje o pisaniu przez użytkownika są przesyłane między dwoma kontaktami w połączeniu bezpośrednim, musiałbym to opracować. Jak bede mieć czas to dorobie. A pozatym wtyczka kAQQ jest już prawie wyposażona we wszystko co możliwe do zrobienia. AQQ posiada komercyjne komponekty do VOIP oraz do kamerki i innych bajerów, więc nie mam możliwości dalszego polepszania wtyczki. Może jakieś propozycje.
Godlike
W sumie jak narazie ta wtyczka i tak juz jest bardzo funkcjonalna i stabilna, spodziewalem sie ze zajmie to z rok od pojawienia sie pierwszej wersji zanim bedzie mozna bezpiecznie i bez zadnych problemow normalnie ją zainstalowac a nie tylko dla experymentow. Nie uzywam oryginalnego AQQ wiec nie wiem jakie ono ma tam jeszcze mozliwosci ale jesli wygladzisz te pare rzeczy o ktorych tu ostatnio bylo pisane to jak dla mnie zupelnie wystarczy to co juz jest.
A tak przy okazji to bardzo dzieqje za ta wtyczke, chyba z poltora roq czekalem az ktos wreszcie wpadnie na pomysl wprowadznie qqryq do konnekta happy.gif
saCOOL
QUOTE
Zawsze możesz utworzyć nowy profil i z niego korzystać, a stary usunąć.

Jeśli trzeba zakładać nowy profil, aby móc rozmawiać poprawnie, to ja podziękuje biggrin.gif. Nie mam siły od nowa wszystkiego konfigurować (i pewnie nie tylko ja <leń>)..
zhvir
@ursus6: propozycja -> drag&drop w oknie rozmowy (dla plików i obrazków)
ursus6
QUOTE(saCOOL @ 16.07.2006 - 22:57) *

Jeśli trzeba zakładać nowy profil, aby móc rozmawiać poprawnie, to ja podziękuje biggrin.gif. Nie mam siły od nowa wszystkiego konfigurować (i pewnie nie tylko ja <leń>)..


Tylko część osób ma problemy z kAQQ. Wynikają one z jakiś błędów w konfiguracji konnekta lub innych nieznanych przyczyn.
@zhvir wg jakiego typu rozróżniać czy chciałeś wysłać plik czy obrazek, bo po rozszerzeniach to różnie bywa
saCOOL
Aż byłem ciekaw, więc założyłem sobie nowe konto na AQQ i napisałem do siebie biggrin.gif działa. Czyli ludzie z AQQ mogą do mnie pisać i ja do nich też. Między K nie mam pojęcia, bo niestety nie mam nikogo, kto by K używał (na wakacjach są)..
ursus6
Dodaj swój UID AQQ na liste i napisz sam do siebie, protokół AQQ obsługuje wysyłanie do własnego nr wiadomości, obrazków i plików.
zhvir
QUOTE(saCOOL @ 17.07.2006 - 09:05) *
Między K nie mam pojęcia, bo niestety nie mam nikogo, kto by K używał

kaqq <-> kaqq też działa wysmienicie
sid
no nie do konca wysłałem do siebie obrazek i wywaliło konnekta
zhvir
@sid: nie potwierdzam, wysłałem zrzut ekranu i plik do siebie i wszystko gra
Elpie
po wrzuceniu najnowszej wersji wita mnie ten sam błąd co przy wersji poprzedniej. W dalszym ciągu muszę wiec siedzieć na 1.0.3

"Wystąpił błąd podczas ładowania plugins/kAQQ.dll
Jeżeli naciśniesz [TAK] plugin ten
nie będzie ładowany ponownie.
---------------------------

Grupa 15 dla akcji 1313039

[OK] [Anuluj]"
JakubG
Jeśli chodzi o ten błąd to jedyne rozwiązanie to utworzyć nowy profil - probowałem ręcznie znaleźć błąd w pliku konfiguracyjnym profilu ale się nie dało ponieważ zawartość tego pliku wygląda mało czytelnie....
Olórin
Nie należy dodawać wpisów do grupy 15 ręcznie, grupe dla pozycji wtyczki należy pobrać przez IMI_GETPLUGINSGROUP!
saCOOL


Tak to powinno moim zdaniem wyglądać biggrin.gif.. Odpowiadałoby przynajmniej (z grubsza) ikonkom Tlena i Jabbera..
eBayo
"Nie przeszkadzać" mogłoby zostać. Jest bardziej dobitne.
John Cooper
Zauważyłem że jak mam włączone kAQQ, i kontakty mam dostępne i jak dam na niedostępny, to kontakty dalej są dostępne jakby nigdy nic, a powinny jak w innych sieciach zniknąc, a te z AQQ są ciągle dostępne. Dopiero jak dam na inną zakłade i znowu na główną zakładke, to kontakty dalej są tam gdzie były, ale już mają status rozłączony, i dopiero znowu jak na inną zakłade i znowu na główna, to wtedy znikają...

Mam nadzieje że zczaisz o co mi chodzi...
Andrzej1307
ja tak nie mam. mi tylko opisy zostaja...
Mod RzEW
A ja odkryłem takiego zonka... gdy w jakikolwiek sposób zaaktualizuję listę kontaktów (GG, Jabber, obojętnie co) to wyskakują powiadomienia o zmianie statusów kontaktów z AQQ. Tak jakby przy każdej aktualizacji listy kontaktów kAQQ pobierała status. Trochę wnerwiające wink.gif

A poza tym: ursus6, gratulacje wtyczki - Konnektowi już mało co dorównuje wink.gif
Andrzej1307
@Mod_RzeW: u mnie to samo, wlasnie chcialem o tym pisac smile.gif
Mucha
Czy rejestrowanie nowych userow dziala? Bo wpisalem imie, haslo, dostalem numer, wpisal sie automatycznie ale nie laczy sie. W dodatku jak dam Niedostepny to nie przestaje sie laczyc z siecia
A przy okazji: w jakisposob informujesz rdzen o zmianie statusu?
ursus6
Za każdą zmianą stanu lista jest odświeżana, zobacze co z tym jest. Rejestracja powinna działać i połączenie automatyczne też, ale sprawdze to.
@Mucha Jeżeli o status wtyczki chodzi to wysyłam strukture IMessage_StatusChange o id IMC_STATUSCHANGE, a jeżeli kontaktu to struktura IMessage_StatusChange o id IMC_CNT_SETSTATUS.
Co do rejestracji to mi działa. Może hasło zbyt krótkie wpisałeś, albo natrafiłeś na bug w kodowaniu.
@saCool Statusy moge pozmieniać tak jak ty to pokazałeś na img.
Andrzej1307
proponuje dac system sprawdzania czy haslo nie jest za krotkie i informowanie o tym uzytkownika.

btw. poki co nie korzystam z tej wtyczki bo dalej mi nie dziala, a nowego profilu zakladac nie bardzo mi sie chce... zobaczymy.
ursus6
W ciągu kilku dni poprawie te błędy i wypuszcze wtyczke. Błąd z profilem zobaczymy czy będzie występować.
Mucha
Zalozylem numer przez oryginalne AQQ i tez nie dziala. Tzn laczy sie z serwerem na poczatku ale po 1 sek sie rozlacza, a potem caly czas probuje sie laczyc (nawet jak dam ndst)
EDIT
Wylaczylem wznawianie polaczenia jesli serwer rozlaczy i dziala. Rejestracja takze dziala, zaczynam testy
EDIT2
Swietna robota, dziala wszystko - obrazki, pliki (nawet za NAT!), olewam tlena jako alternatywe i przerzucam sie na AQQ, dzieki ci za ta wtyczke smile.gif
ursus6
Jak ktoś może niech potestuje proxy.
Andrzej1307
proponuje (juz to pisalem) aby polozenie menu transferow okreslac za pomoca listy a nie checkboxow i dodac mozliwosc dania tego guzika jako soobny toolbar na toolbarze glownym.
zhvir
a mi nie przszkadza tak jak jest teraz, mi wystarczy przycisk trasferów w menu sieci aqq

za to mam propozycję żeby w oknie transferów dać jakąś historię tego co było przesyłane (może też jakąś opcję w historii dla transferów aqq?)
ursus6
Kiedyś pisałem że ustawienie przycisku w liscie jest dobre dla tych co chcą mieć tylko jeden przycisk. Dla tych co chcą mieć np. 2 lub wiecej ta opcja odpada.
Co do historii transferów to moge to zrobić.
sid
wtyczka szwankuje, u mnie po wlaczeniu auto. pokazuje w kNotify status zaraz wracam. a taki nie jest !!
saCOOL
QUOTE(ursus6 @ 17.07.2006 - 20:44) *
@saCool Statusy moge pozmieniać tak jak ty to pokazałeś na img.

No ja uważam, że tak by było dobrze.. Ikonki pokrywałyby się doskonale. Obecnie jak ustawię Zaraz Wracam, na ikonkach mam chmurki, oprócz AQQ tongue.gif, który wygląda jak Nie Przeszkadzać..

EDIT: saCOOL, nie saCool tongue.gif smile.gif
ursus6
Wtyczka musi jeszcze zostać dopracowana, więc proszę o cierpliwość oraz o wklejanie logów z errorem i kilkoma linijkami wstecz.
saCOOL
Przewidujesz:
    1. Możliwość sprawdzenia Rang kontaktów AQQ?*
    2. Możliwość umieszczenia na głównym oknie programu licznika Wapsterów (jak w oryginalnym AQQ)?*
    3. Dodanie licznika czasu do Menadżera Pobierania Plików?
W zasadzie to chyba wszystko na razie (o historie pobieranych plików już ktoś pytał)..

*(Zaczęło mnie to interesować, odkąd przeczytałem na forum AQQ temat odnośnie kAQQ biggrin.gif)
ursus6
Nie róbmy z Konnekta pospolitego AQQ, gdzie wszystko jest wepchane na okno komunikatora. Punkty nie wiem gdzie wepchać chyba że do kontakt/więcej. Zamiast dodawać jakieś różności muszę poprawić błędy.
Jakiego licznika czasu?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.