Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kAQQ
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ursus6
kAQQ jest wtyczką obsługującą sieć AQQ (wow! wink.gif).

Wtyczka obsługuje:
  • komunikacje z użytkownikami AQQ
  • odbieranie / wysyłanie obrazków (w tym zrzutu ekranu i aplikacji)
  • odbieranie / wysyłanie plików i katalogów
  • "dociąganie" plików i katalogów
  • proxy
  • ignorowanie użytkowników
  • rejestrację, zmianę hasła, import / export kontaktów
  • wyszukiwanie w katalogu publicznym
  • punkty usera oraz wapstery
  • stany dostępności oraz statusy opisowe
  • formatowanie wiadomości
  • powiadomienia dźwiękowe oraz tekstowe (kSound i kNotify)
Znane błędy:
  • zmiana statusu przebiega dwu-etapowo: najpierw status zmieniany jest na nowy a dopiero pozniej opis
thx za pomoc i beta testy dla Siji oraz dla Torna za ikonki smile.gif
KoSiarzPL
Może należało by pomyśleć nad jakimś miejscem na tego typu tematy. W tym dziale raczej powinny lądować pytania, sugestie dotyczące tworzenia wtyczek a nie opinnie o utworzonej wtyczce. Sam nie wiem. Może w dziale wtyczki, utworzyć podforum "w produkcji"?
k3mpa
a udostępisz żródła ? smile.gif
Cougar_
alternatywa w postaci aqq ??? , przeciez siec tlena jest lepsza alternatywa, no chyba ze dwytlenek przestal dzialac chodz w sumie malo prawdpopodobne bo w sgg dziala, a obydwa sa na tej samej bibliotece smile.gif.


Jaka uzyles metode logowania ??, znaczy algorytm szyfrowania hasla ??, w sumie to mogl bym sprawdzic ale mi sie nie chce wink.gif.

Ten sam co jest opisany na stronce http://aqqbk.xorg.pl ???

dulek000
Jestem pod wrażeniem, jak wiele developerów ostatnio do nas doszło. Trzeba będzie zebrać te wszystkie nowe wtyczki porozrzucane po całym forum i po upewnieniu się co do ich jakości załatwić im miejsca na centralkach.

Po króciótkich testach jestem pod wrażeniem dopracowania wtyczki. Troszkę rzuca się w oczy inny niż wszędzie box z informacjami o pluginie. smile.gif
JakubG
Mam problem z ustawieniem opisu - jak chce ustawic opis - opis sie nie pojawia a pozniej w miejscu gdzie sie podaje opis jest "N" - usuwam ja - naciskam ok a "N" nadal tam jest..
- i ten opis dziala smile.gif
Lwiczek
Wtyczka zawsze umieszcza się na początku toolbara sieci, mimo że w menu wtyczek jest w innym miejscu.

Poza tym faktycznie są problemy z ustawieniem opisu... domyślne opcja menu u mnie w ogóle nie działa, a ta która pojawia się po użyciu kZmieniacza daje cokolwiek cudaczne efekty, przynajmniej w menu Konnekta... nie miałem jeszcze okazji zdobyc 'feedbacku' od innych wink.gif
Sija
ursus6: imho obsluge (zmiany) opisu mozesz pozostawic kZmieniaczowi, po to przeciez jest wink.gif
PS. i ja poprawic. po krotkich testach mysle, ze tez i katalog publiczny ktory w nieskonczonosc "wysyla zapytanie..." smile.gif

Po kilkukrotnych zmianach statusu via kZmieniacz na wszystkich sieciach (w tym AQQ):
CODE
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->AQQ]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]
84A41838
raben


Zestaw ikon dla AQQ ... do stylu spass a0x ...
jesli ktos bedzie zainteresowany to proszę, zrobiłem je dla siebie bo dla mnie bylo za landrynkowo i nie pasowało do reszty ikon.



1. Ikonny należy przekopiować do folderu danego stylu
2. To co poniżej należy dokleic to pliku theme danego stylu i zapisać, a następnie zresetować konnekta


CODE
<!-- AQQ -->
    <ico iml="16" file="online.png" id="0x42100400"/> <!-- dostepny-->
    <ico iml="ico2" file="online.png" id="0x42100400" net="33"/>
    <ico iml="16" file="wolny.png" id="0x42100430"/> <!-- wolny-->
    <ico iml="ico2" file="wolny.png" id="0x42100430" net="33"/>
    <ico iml="16" file="nieob.png" id="0x42100210"/> <!-- nieobcency-->
    <ico iml="ico2" file="nieob.png" id="0x42100210" net="33"/>
    <ico iml="16" file="zajety.png" id="0x42100410"/> <!-- zajety-->
    <ico iml="ico2" file="zajety.png" id="0x42100410" net="33"/>
    <ico iml="16" file="nieprz.png" id="0x42100220"/> <!-- nie przeszkadzac-->
    <ico iml="ico2" file="nieprz.png" id="0x42100220" net="33"/>
    <ico iml="16" file="niewid.png" id="0x42100420"/> <!-- nie widoczny-->
    <ico iml="ico2" file="niewid.png" id="0x42100420" net="33"/>
    <ico iml="16" file="offine.png" id="0x42100000"/> <!-- niedostepny-->
    <ico iml="ico2" file="offine.png" id="0x42100000" net="33"/>
    <ico iml="16" file="offine.png" id="0x42100F10"/> <!-- AQQ ikona z ustawien -->
    <ico iml="ico2" file="offine.png" id="0x42100F10" net=33"/>
    <ico iml="16" file="online.png" id="0x22100000"/> <!-- AQQ ikona z ustawien -->
    <ico iml="ico2" file="online.png" id="0x22100000" net=33"/>  


Poprawiona wersja ... nie ma błedów już też w nazewnictwie wink.gif

Załączniki

Sija
raben:
QUOTE
[...] zajenty.png [...]

poza tym zasadniczo lepiej trzymac sie jezyka angielskiego w tej kwestii ;>
raben
wiem ze walnolem byka ... ale plik tak nazwany juz jest i nie bede zmieniac tego w kodzie wink.gif ... kod jest poprawny wiedzialem ze ktos zauwazy smile.gif

EDIT: poprawiłem już wszystko wink.gif Sija wink.gif
Andrzej1307
hmm, mi tylko nie pasuje to gdzie ikona wtyczki na pasku sieci sie ulokowala dry.gif sam poczatek... to mi jakos tak nie pasuje tongue.gif
ursus6
Zobacze co jest nie taki poprawie te błędy.
MSQ
Chciałem pogratulować wtyczki. Wiem, ile pracy może to kosztować. Brawo!
keeveek
wydaje mi się, że gdy ta wtyczka jest włączona to protokół gg przestaje się łączyć automatycznie przy starcie konnekta <?>
lorentz
Po zmianie hasła wtyczka się już nie łaczy z siecią i wyswietla komunikat o blednym haśle. W orginalnym AQQ nowe hasło działa poprawnie.
jareq
No i kolejna rzesza nowych AQQ maniaków przesiądzie się teraz na Konnekta wink.gif
Co do wtyki świetna sprawa, tylko z tym usadowieniem się ikonki na samym początku nawet przed kZmieniacz'em nie wygląda za ciekawie..
KOSMOS
Dokładnie nie działa przestawienie wtyczki na liście.
No i ta okropna kaszna z opisem :[
zhvir
taka mała uwaga: jak wyskakuje okienko "nie prawidłowy login lub hasło" to fajnie żeby nieprawidłowy było napisane prawidłowo czyli łącznie smile.gif

i pytanie czy wtyczka do K nabija wapstery tak jak oryginał?
KoSiarzPL
Pewnie tak, bo z tego co wiem wapstery są naliczane za logowanie do aqq. Mogę się jednakmylić smile.gif
zhvir
propozycja żeby dodać podgląd ilości posiadanych wapsterów, a to czy są one naliczane zobaczy się w praniu

edit: czy jest planowane przesyłanie plików/obrazków w AQKu?
Lisuu
Wreszcie wyszła ta wtyczka !

Jestem pełen uznania, denerwuje mnie tylko to, że na toolbarze AQQ jest pierwsze i nie zmienia opisu z kZmieniaczem, oraz to, że na liście kontaktów jest na samym dole, o ile mamy ustawione grupowanie wg sieci.
Oraz to że nie da się ustawić opisu, myślę, że z wtyczek do innych sieci przydałoby się jeszcze ICQ a dalej to już tylko ulepszać te co są biggrin.gif.
Akira
QUOTE(Lisuu @ 30.05.2006 - 14:32) *
Wreszcie wyszła ta wtyczka !
myślę, że z wtyczek do innych sieci przydałoby się jeszcze ICQ a dalej to już tylko ulepszać te co są biggrin.gif .


Już Trial bierze sie za Kicq wub.gif
bredo
No wtyka super sprawa, jeszcze kIRC i byłby to najlepszy komunikator jaki używałem (obecnie nie ma lepszego, według mnie).
zhvir
a jak będzie kMSN to będzie nie do pobicia nigdy przenigdy wink.gif
Olórin
Przypominam że ten wątek jest o kAQQ, wishlist znajduje się w innym dziale.
StRuGi
Cos jest nie tak z opisami, ustawilem sobie opis "omfg!!!!" a wyszlo ze mam opis ""ˆ, <üď"" wtf ? wink.gif
ursus6
Status poprawiony, a co do kolejności wyświetlania na toolbarze sieci, to wydaje mi się że to jest alfabetycznie układane. Obsługa obrazków i plików bedzie dodana później tak samo proxy. A inne błedy nie były spowodowane użyciem proxy?
Olórin
Nie jest układana alfabetycznie, jest układane wg.kolejności wtyczek. Korzystasz z UIActionInsert, zamiat UIActionAdd? Czy zwracasz odpowiendi (w SDK podana jest dokładnia wartość, nie pamiętam dokładnie) IM_PLUG_PRIORITY?
ursus6
IM_PLUG_PRIORITY było na LOW, a używałem UIActionInsert. Teraz OK

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Lisuu
Nie wiem czy u mnie coś źle czy może mi laguje, ale Katalog Publiczny nie działa, przynajmniej mi.
Co do opisu to ustaw sobie w kZmieniaczu żeby ci zmieniało opis i status również na AQQ. Poza tym, mógłbyś ursus jakoś informować o aktualizacjach itd. Chodzi mi o to czy mógłbyś pisać w głównym poście, która jest wersja, co zostało zmienione.
Akira
Kliknięcie prawym przyciskiem w ikonke glówną konnketa (to koło godziny nie pamiętam jak sie zwie;) ) wywala errora z powodu:

CODE

Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->AQQ]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]
84CEA4A8



Nastąpi zamknięcie programu!
KOSMOS
ursus6
zapodaj poprawioną wersje
Akira
Tak powiem...
Poprawiona wersja DZIAŁA!!! Ikonka jest na końcu prawy nie wywala konnekta... Teraz musze kogoś znać na AQQ smile.gif

Ps. W ustawieniach pisze ile kto ma punktów!
Andrzej1307
oo widze ze w wersji 1.01 zmienilo sie usadowienie wtyczki na toolbarze sieci... moim zdaniem na gorsze... najpierw mam TLEN|GG|JABBER|kZMIENIACZ|ACTIO|AQQ :| wolalbym zeby Aqq bylo przed kzmieniaczem...

Kosiarz: pospiesz sie z ta wtyczka ktora pozwala na wlasne pozycjonowanie toolbarow biggrin.gif

edit:
do tego sprawa opisow, dzialaja, ale ich ustawianie jest daremne... nie da sie tak jak przez kzmieniacz? (tak jak w gg itp)
ursus6
Czy kZmieniacz dodając własne okno zmiany statusu, ukrywa item z moim okienkiem zmiany statusui wyświetleniem okienka statusu kZmieniacza?
Czy ja muszę to obsłużyć, czy kZmieniacz sam w to ingeruje?
Bakerson
Świetny pomysł z tą wtyczką, ale u mnie w ogóle ta wtyczka nie działa ;/ i nie ma pojęcia dlaczego ;(
wogóle nie chce się połaczyć z serwerem :/ mój numer i hasło na AQQ działają ale na konnekcie nie nie da się usunąć konta/założyć nowego itd.

Screen ustawiań jest tutaj jakby coś: tongue.gif

ursus6
Przebuduje całe połaczenie z serwerem AQQ i wypuszcze poprawioną wersje.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Graveer
Z sieci AQQ jak to tako nie korzystam (chyba zacznę) ale miło widzieć że coś się rusza w K. Poza tym jestem pod wrażeniem szybkości działania, wtyka wyszła wczoraj a tu już pierwsze poprawki, nowa wersja, ikony do zestawów itp. Naprawdę jestem pod wrażeniem smile.gif
Pozdrawiam.
Lwiczek
QUOTE
oo widze ze w wersji 1.01 zmienilo sie usadowienie wtyczki na toolbarze sieci... moim zdaniem na gorsze... najpierw mam TLEN|GG|JABBER|kZMIENIACZ|ACTIO|AQQ :| wolalbym zeby Aqq bylo przed kzmieniaczem...


to sobie zmien tongue.gif
Na liscie wtyczek przesun ja wyzej nizej i po problemie ;]
keeveek
to bardzo ciekawe, bo pokazuje mi że mam 14417922 punktów.. bardzo ciekawe tongue.gif

a nadal nie chce mi się łączyć automatycznie jabber ani gg.
beosia
potwierdzam niewłaściwe pokazywanie ilości wapsterów, ja mam prawie 8 milionów smile.gif
StRuGi
Ja mam 2 :>
BangMan
Miło, że na Forum Konnekta nieco przychylniej podchodzi się do AQQ niż u Tlena, a o Mirandzie nie wspomnę wink.gif.

Sam uważam Konnekt za bardzo dobry komunikator, jednakże z AQQ korzystam już prawie 2 lata i zdążyłem się przyzwyczaić. Niestety wtedy Konnekt był jeszcze słabo rozwinięty, więc nie podpasował mi.

Mam takie pytanie. Tzw. Punkty, które są w ustawieniach to pkt. doświadczenia, poziom doświadczenia czy też może ilość Wapsterów?
ursus6
Zwyczajna ilość punktów, a z nieprawidłowym przeliczaniem punktów zajme się i jutro postaram sie wypusić kolejna wersje wtyczki z poprawionymi innymi błedami.
KOSMOS
hmm
może by poprawić status startowy
mam ustawione "Ostatni" no i fajne ze go pamięta, ale gubi opis
wszystkie inne scieci - kzmieniacz, gg, tlen, jabber mają ustawione zaraz po włączeniu
Cougar_
QUOTE(keeveek @ 30.05.2006 - 20:08) *

to bardzo ciekawe, bo pokazuje mi że mam 14417922 punktów.. bardzo ciekawe tongue.gif

a nadal nie chce mi się łączyć automatycznie jabber ani gg.


14417922 -> 0xDC0002
czyli 2 punkty dosiadczenia i 0xDC (220) wapsterow


oczywiscie zakladajac ze zrobil blad i wzial punkty doswiadczenia jako pole 32 bitowe a nie 16
Elpie
z kAllStatusem coś nie chce współpracować ta wtyczka :|
Lisuu
QUOTE
Miło, że na Forum Konnekta nieco przychylniej podchodzi się do AQQ niż u Tlena, a o Mirandzie nie wspomnę.


Nie rozumiem trochę tej wypowiedzi, skoro to forum Konnekta to zwykle się rozmawia tu o tym właśnie komunikatorze. Poza tym Miranda nie ma (chyba ?) swojej własnej sieci. Tak więc nie rozumiem tego naprawdę.

QUOTE
z kAllStatusem coś nie chce współpracować ta wtyczka :|


To zmień na kZmieniacza, poza tym, masz w Ustawieniach wtyczki zmieniającej opis i status, żeby zmieniało również na sieci AQQ ?


Ogólnie nowa wersja wtyczki jest znacznie lepsza, jak narazie żadnych problemów. Jeśli chodzi o punkty to nawet to jest dla mnie nie istotne. Czekam na nowe wersje, które mam nadzieje, wprowadzą coś nowego.
Olórin
kAllStatus i kZmieniacz zmieniają status w ten sam sposób.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.