Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt vs. Windows Vista
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4
Nexces
Mam takie skromne pytanko [jeżeli już bylo zamknąć temat i dać linka smile.gif ].
Są jakieś przymiarki do tego aby Konnekt działał pod Windowsem Vistą?
Bo aktualnie z działaniem to nie ma za wiele wspólnego. No chyba, że mam dużego pecha.
Zakładając, że Konnekt już się włączy to nie ma co liczyć na wyświetlenie jakiegokolwiek menu w ktorym są ikonki obok nazw. Owszem menu się pokaże ale nie będzie tych opcji z grafiką.
Nie wiem jak reszta funkcji, bo nie udało mi się dalej zagłębić. Migracja działającego Konnekta pod XP niestety nie przechodzi... Konnekt najzwyczajniej się nie odpala [migracja xp -> xp poprzez kopiowanie katalogu działa ślicznie].
jkolonko
QUOTE(Nexces @ 5.06.2006 - 01:50) *
Są jakieś przymiarki do tego aby Konnekt działał pod Windowsem Vistą?
Bo aktualnie z działaniem to nie ma za wiele wspólnego. No chyba, że mam dużego pecha.(...)Migracja działającego Konnekta pod XP niestety nie przechodzi... Konnekt najzwyczajniej się nie odpala [migracja xp -> xp poprzez kopiowanie katalogu działa ślicznie].
Nie wiem o którym buildzie Visty piszesz, ale u mnie efekty są takie:
- Konnekt stara się zapisywać pliki do katalogu Program Files (np. podczas aktualizacji lub \Konnekt\data\beta\beta_stats.dtb podczas zwykłego używania), do czego zwykły użytkownik nie ma uprawnień i może jedynie zakończyć poprzez 'Abort'/'Ignore'
- naciśnięcie dowolnego przycisku menu (w oknie kontaktów lub w oknie rozmowy) powoduje wielokrotne wyświetlenie messageboksa 'Error' z treścią 'The parameter is incorrect\n\ncode:87', który można jedynie (również wielokrotnie) potwierdzić co jednak nie daje możliwości uzyskania wybranej funkcji, a przez to...
- brak jest możliwości zwykłego zainstalowania i uruchomienia komunikatora, gdyż próba wstępnej konfiguracji kończy się jak wyżej. Można więc jedynie uruchomić go poprzez "podłożenie" profilu z innego komputera
Więcej niedomagań nie jestem w stanie stwierdzić. Byłbym wdzięczny gdyby udało się stopniowo wyeliminować przynajmniej te najbardziej uciążliwe wady. Ze swojej strony mogę dołożyć wszelkich starań, aby w miarę sprawnie przesłać dowolne szczegóły, które pozwolą poprawić działanie programu, a także przetestować program w systemie Windows Vista beta 2 (x86).
Olórin
Poczekajmy na oficjalne wydanie systemu, portowanie programu pod bete systemu to jakaś pomyłka.
jkolonko
QUOTE(Olórin @ 5.06.2006 - 19:54) *

Poczekajmy na oficjalne wydanie systemu, portowanie programu pod bete systemu to jakaś pomyłka.
Bez urazy, ale weź pod uwagę po co jest wydawana wersja beta na ponad pół roku przed premierą. To między innymi z myślą o twórcach oprogramowania i sprzętu. Nie wiem na ile jestem reprezentatywnym użytkownikiem, ale prawdopodobnie wybiorę taki komunikator, który jako pierwszy nie będzie sprawiał problemów w tym systemie i do czasu premiery mogę się do niego przyzwyczaić na dobre, tak że nie będzie mi się chciało zmieniać ponownie.

Ja za pomyłką uważam np. pisanie do katalogu Program Files - to praktyka programistyczna z czasów Windows 9x... a NT i uprawnienia do plików powstały wieki temu.
mleko
a ktos trzyma wszystkie programy w Program FIles?

nie prosciej zrobic sobie katalog Programy i tam instalowac?

w becie2 Visty przy uzytkowaniu konnekta ale z innego katalogu, nie jest zle, jednak zdazaja sie glupie bledy i wywalenia konnekta ;(
jkolonko
QUOTE(mleko @ 6.06.2006 - 08:57) *

a ktos trzyma wszystkie programy w Program FIles?

nie prosciej zrobic sobie katalog Programy i tam instalowac?
Nie.
dulek000
Ale Konnekt może zapisywać profil do folderu z ustawieniami użytkownika, co najwyżej z logami może być problem…
jkolonko
QUOTE(dulek000 @ 6.06.2006 - 14:39) *

Ale Konnekt może zapisywać profil do folderu z ustawieniami użytkownika, co najwyżej z logami może być problem…
Zgadza się - zapis profilu nie sprawia problemu, błędy powodują (zapewne) tylko logi i zapis beta_stats.dtb odbywający się przy starcie i bodajże raz na dzień. Zaś drugi problem to aktualizacja własna + pluginów, która wychodzi jedynie w przypadku uruchamiania programu jako administrator. W sumie tak właśnie powinno wyglądać, jednak "ładniej" byłoby sprawdzać uprawnienia zanim zaproponuje się aktualizację, która rzuci wyjątkiem.

Ale i tak to tylko detale wobec "error - code:87", który blokuje większość funkcji, nawet tak podstawowych jak wyłączenie programu czy zmiana statusu.
Nexces
Biorąc pod uwage to, że już od jakiegoś czasu staram się być na bierząco z kolejnymi buildami Visty i ciągle jest ten sam problem [na uprawnienia nie zwracałem uwagi, ale chodzi bardziej o brak możliwości poruszania się po jakichkolwiek menusach] można spokojnie założyć, że Microsoft już nie planuje jakichś większych rewolucji w tej dziedzinie. Chociaż dzisiał natknąłem się na artykuł odnośnie używania GPU [procek karty graficznej] do generowania okien oraz do innych zadań obliczeniowych[!].
Jest owszem planowane wprowadzenie jakiejś bliżej nie zrozumiałej dla mnie 'platformy'/oprogramowania które będzie używało karty graficznej, jednak w artykule było zaznaczenie, że to będzie tylko na najświeższych kartach graficznych [zdaję się, że dopiero je mają zamiar wypuścić na rynek].
Wracając do tematu konnekta.
Próbowałem go odpalać na różnych buildach począwszy od 5170. Problem był ciągle ten sam:
- error opisany przez jkolanko [posta pisałem z xp i zapomniałem, że coś takiego wyskakuje]
- niemożność przeprowadzenia jakiejkolwiek konfiguracji programu
Po kolejnych buildach Visty poruszałem się wmiarę na bierząco z powodu takiego bardzo prostego, że Vista najzwyczajniej do niedawna zawieszała mi switch'a :/
Od builda 5381 taka akcja nie ma już miejsca. Więc chciałem się w tej Viscie trochę rozgościć. I teraz problem ogólny - komunikator.
Z moich obserwacji [nie wiem na ile trafnych ;p ] wynika, że po konnekcie nie można się poruszać, bo po kliknięciu w jakieś menu wyskakuje rzeczony błąd [nie używając myszy do deptania OK, można spowodować coś takiego, że wkońcu się zobaczy jakieś menu] i menu owszem pojawia się, ale jedynie te opcje przy których nie próbuje się wyświetlić żadna ikonka.

Bleh... rozpisałem się za dużo. Jednak uważam, że można by było podjąć się próby portowania Konnekta. Oczywiście w ramach chęci i czasu developerów.

Pozdrawiam.
dr4g0n
Przeżyję brak oprogramowania antywirusowego, przeżyję, że Nero nie bardzo działa, przeżyję wiele, ale jedynym silnym powodem dla którego mam jeszcze XP jest... konnekt. Zapewne nie jestem sam, dlatego radziłbym naprawdę przemyśleć podejście na zasadzie czekania do wersji oficjalnej. Bo w tej chwili rozważam przejście na tlena, który jednak działa na Viście (owszem, sypie się czasami, ale... jednak coś się na nim da zdziałać). Nie chciałbym porzucać konnekta, bo uważam go za bardzo dobry komunikator. Beta2 wydaje się rozsądną platformą, bo ewentualne zmiany do wersji oficjalnej będą niewielkie... A w chwili wydania Visty możecie się obudzić z ręką w nocniku, bo konkurencja będzie przed wami. Uważam więc, że warto by zacząć przenosić konnekta na Vistę, będziecie wtedy jednym z pierwszych komunikatorów z pełnym wsparciem dla Visty. Użytkownicy wiernie trzymający się konnekta na pewno to docenią i będą wdzięczni. Skoro konnekt jest darmowy, dla użytkowników, to w czym problem? Bo jeśli tak długo będziecie zwlekać wiele osób zrezygnuje... i wątpię aby po jakimś czasie chciało im się wracać do konnekta.

P.S. Jestem chętny do testowania konnekta pod Vistą, jeśli taka pomoc coś wam da i wspomogę jkolonko (z jamy? wink.gif)
JarekMk
Pewnie dowiemy się że Viste obsłuży konnekt 0.7... A on wyjdzie za... nigdy smile.gif Miłej przesiadki na tlena 6, całkiem fajnie się prezentuje tongue.gif
zhvir
a tak troche nie na temat: co takiego oferuje vista w stosunku do xp co by mnie miało zmusić do przejscia na viste?
Lwiczek
Ja z przejściem na Viste i tak poczekam do pojawienia się SP1 do niej tongue.gif Nie rozumiem tego owczego pedu za aktualizacją do najnowszej wersji która nie wyszła jeszcze ze stadium beta...
Sija
zhvir: kiedy Vista byla jeszcze w fazie planowania - sporo, chociazby WinFS, ale przez ta cala droge ktora przebyla az do aktualnych bet, prawie wszystkie powazniejsze nowosci jakims cudem sie "zgubily" i zostal chyba juz tylko nowy interfejs Aero i byc moze zamiennik Painta, ale glowy nie dam wink.gif
lhs
Nowy interfejs Aero Glass, który będzie (podobno) wymagał karty zgodnej z DirectX 10 i który będzie (podobno) nieobecny w wersji Home Basic...
dr4g0n
Raczej mnóstwo drobnych udogodnień, przy przeglądaniu grafiki, czy codziennej pracy z komputerem, wszystko jest bardziej intuicyjne i pod ręką. Oczywiście to moje zdanie, można się z tym nie zgodzić. Jednak mimo to sądzę, że beta2 nie jest jakaś zła, tak by to określenie beta miało oznaczać ciągłe problemy. No chyba, że ktoś ma jakiś egzotyczny sprzęt, bo tak Vista sama wsio poinstaluje smile.gif

Aero Glass nie będzie wymagał karty z DX10. Będzie działał i na tym i na tym. Być może na kartach z DX10 będzie nieco bardziej efektowny.
zhvir
jeśli chodzi o zamiennika painta niejaki paint.NET to jest on do ściągnięcia więc nie muszę na niego czekać aż do wydania Visty wink.gif
WinFS nie będzie wydany w wersji finalnej systemu lecz dopiero w pierwszym servicepacku... ponadto ie7+ w odróżnieniu do ie7 (bez +) na xp sp2 i 2k3

nie ma nic do czego by mi sie spieszyło, nie mam teraz ochoty znowu bawić się w konfigurację całego systemu dla wszystkich domowników, a tym bardziej przy każdym kolejnym buildzie... jeszcze nie zwariowałem 8-)
KoSiarzPL
No i jedna z ważniejszych zmian to przeniesienie serowników urządzeń na wyższą warstwę. Dzięki temu nie wyłoż a one systemu. Ma jednak to też swoje minusy, takie sterowniki zostaną okrojone ze swojej funkcjonalności.

Viste można zainstalować na maszynce wirtualnej. Tylko z tego co mi mówiono to trzeeba mieć mocny sprzęt.
wnuku
W obecnym stadium rozwoju Vista ma (według mnie) same minusy:
-Brak wsparcia dla lepszych kart dźwiękowych (dźwięk kilku-kanałowy pod znakiem zapytania)
-Brak wsparcia dla OpenGL (niby emulator ale pewnie nie będzie to chodzić dobrze)
-Nowa obsługa pliku stronicowania – system ”zgaduje” co będziesz uruchamiał i ładuje co trzeba wcześniej, ale na razie działa to jak ”wyciek pamięci”
-Gry z DX9 w emulatorze (pod znakiem zapytania gry z poprzednich DX-ów)
-Chore wymagania sprzętowe - 20GB na dysku ? ja przez długi czas miałem XP na partycji 2gb, 2gb pamięci do ”wydajnej pracy” - jak to określili też jest nienormalne
-Interfejs niby ładny ale wiele osób i tak go wyłączy bo ”będzie się ścinać”
-Przeniesienie sterowników na wyższą warstwę jak dla mnie jest minusem bo wydajność spadne. (sztuczne wytwarzanie zapotrzebowania na lepszy sprzęt)
-konnekt niedziała dobrze:( (i pewnie wiele innych aplikacji podzieli jego los)
Ale mimo to ściągam sobie wersje Beta 2 ze strony MS biggrin.gif(choć spory tłok jest) zobaczę czy to co piszą (i co napisałem wyżej) w różnych serwisach jest prawdą ;]
kaufman512
Moim zdaniem lepiej sobie z tym odpuścić przynajmniej przez jakieś pół roku-rok. System stabilny i tak wyjdzie nie prędzej niż w styczniu a dobre narzędzia programistyczne na niego i dokumentacja gdzieś w drugim kwartale. Lepiej zająć się sprawami bieżącymi. Pozatym kto będzie chciał korzystać z takiego systemu gdzie więcej wodotrysków niż nowej funkcjonalności? Po instalacji paru rzeczy mam to samo w xp bez aż takich wymagań sprzętowych.
KoSiarzPL
Czy vista wykrył waszą kartę graficzną automatycznie? Jeśli nie to skąd wzieliście sterowniki do waszych kart (jakie macie karty). Bo mi wykrywa jakąs standardową Intela no i przez to się trochę muli.
mleko
kosiarzPL: zarowno nvidia jak i ATI udostepnila sterownika dla swoich kart pod Viste
nie wiem jak u Intela
doker
QUOTE(wnuku @ 9.06.2006 - 22:51) *

W obecnym stadium rozwoju Vista ma (według mnie) same minusy:
-Brak wsparcia dla lepszych kart dźwiękowych (dźwięk kilku-kanałowy pod znakiem zapytania)

To tylko beta matko boska!
QUOTE

-Brak wsparcia dla OpenGL (niby emulator ale pewnie nie będzie to chodzić dobrze)

Jakos mi q3a chodzi swietnie. Lepiej niz na xp.

QUOTE

-Nowa obsługa pliku stronicowania – system ”zgaduje” co będziesz uruchamiał i ładuje co trzeba wcześniej, ale na razie działa to jak ”wyciek pamięci”

ach te pomowienia.

QUOTE

-Gry z DX9 w emulatorze (pod znakiem zapytania gry z poprzednich DX-ów)

Co? Ma byc dx10 i dx9 jednoczesnie

QUOTE

-Chore wymagania sprzętowe - 20GB na dysku ? ja przez długi czas miałem XP na partycji 2gb, 2gb pamięci do ”wydajnej pracy” - jak to określili też jest nienormalne

Najbardziej wypasiona wersja w wersji x64 (dwa razy wiecej sterow i wszystkiego - duzo wieksza plyta instalacyjna)
zajmuje 10GB. Linuxy czesto wiecej zajmuja wiec co sie czepiasz?!
Wku... mnie taki brak obiektywizmu. Jak ktos nie chce wpasc na pomysl, ze to sa wymagania dyskowe czyli cos innego niz ilosc miejsca jaka zajmuje program to nie wpadnie.

QUOTE

-Interfejs niby ładny ale wiele osób i tak go wyłączy bo ”będzie się ścinać”

Mnie sie nie tnie. Naleze do wiekszosci. Przy poruszaniu oknem w aero glass mam 15% CPU (1800MHz -- 3GHz+)

QUOTE

-Przeniesienie sterowników na wyższą warstwę jak dla mnie jest minusem bo wydajność spadne. (sztuczne wytwarzanie zapotrzebowania na lepszy sprzęt)

Bzdura. Podaj mi jeden konkretny powod dlaczego wydajnosc spadnie? Poza tym nie wszystkie sterowniki ida wyzej. Developer ma w dalszym ciagu wybor.

Co wiecej windows wypisal mi, ze takie a takie stery powoduja wolne wlaczanie sie systemu.
QUOTE

-konnekt niedziała dobrze:( (i pewnie wiele innych aplikacji podzieli jego los)

A jak ma dzialac jak zostal zle napisany. Inne aplikacje tez maja ikonki w menu i dzialaja ;>

wnuku
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

To tylko beta matko boska!

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "w obecnym stadium rozwoju" czyli miałem zamyśli obecną bete
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Jakos mi q3a chodzi swietnie. Lepiej niz na xp.

Może i chodzi dobrze, ale niezmienia to faktu że MS ma w zamiar podporzędkować sobie OpenGL oraz OpenSL - zapomnij o efektach w lepszych kartach dzwiękowych.
Co do szybkości gier to na jakimś servisie testowali farcraya i miał dwa razy mniej FPSów...
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

ach te pomowienia.

Nie pomówienia. Czytałem testy Bety i faktycznie był taki problem. Podkreślam znowu że "w obecnym stadium rozwoju"
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Co? Ma być dx10 i dx9 jednocześnie

Jeśli tak to dobrze. Osobiście nie słyszałem o tym.
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Najbardziej wypasiona wersja w wersji x64 (dwa razy więcej sterow i wszystkiego - dużo większa plyta instalacyjna)
zajmuje 10GB. Linuxy czesto wiecej zajmuja wiec co sie czepiasz?!
Wku... mnie taki brak obiektywizmu. Jak ktos nie chce wpasc na pomysl, ze to sa wymagania dyskowe czyli cos innego niz ilosc miejsca jaka zajmuje program to nie wpadnie.

Linuxy zajmują czasami więcej bo mają ogromną ilość softu. Jak zainstalujesz viste to masz od razu MS Offica i Photoshopa ?
I nie brak obiektywizmu. Kierowałem sie Programem MS który sprawdza czy vista pójdzie na moim kompie. I powiedział że nie moge zainstalować Visty bo nie mam wolnych 15gb na dysku.
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Mnie sie nie tnie. Naleze do wiekszosci. Przy poruszaniu oknem w aero glass mam 15% CPU (1800MHz -- 3GHz+)

W jednym z testów podczas poruszania i zmieniania rozmiarów okien Vista zjadała 40% obu rdzeni procesora, możliwe że tester miał pecha i jakieś stery miał złe...
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Bzdura. Podaj mi jeden konkretny powod dlaczego wydajnosc spadnie? Poza tym nie wszystkie sterowniki ida wyzej. Developer ma w dalszym ciagu wybor.

Mylisz się. Developerzy od Creativa strasznie ubolewają bo ich karty za 1500 zł nie są lepsze od wbudowanych, jeśli działa pod vistą. I dlatego że wszystko co jest obrazem lub dźwiękiem idzie przez DX. Narazie trwają negocjacje pomiędzy Creativem a MS by łaskawie udostępnił im jakiś "strumień" komunikacji z ich kartą umożliwiającą wykorzystanie sprzętowych efektów.
QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

Co wiecej windows wypisal mi, ze takie a takie stery powoduja wolne wlaczanie sie systemu.

W sumie fajnie jak się system uruchamia 10-20s, ale dla mnie nie jest to jakaś super zaleta, ot takie udogodnienie ;]

QUOTE(doker @ 15.06.2006 - 01:08) *

A jak ma dzialac jak zostal zle napisany. Inne aplikacje tez maja ikonki w menu i dzialaja ;>

Spytaj się Hao czy konnekt jest "źle napisany". Tak czy owak ogólnie panuje tendencja do nie-pisania programów "ładnie" byleby działały i były szybko napisane

Podkreślam że wszystko to jest w "obecnym stadium rozwoju" i możliwe że wersja finalna będzie o wiele lepsza.

A przy okazji - mnie nieudało się zainstalować Viste, a chciałem zainstalować na USB HDD (mój bios pozwala bootowanie się z USB). Po skopiowaniu i rozpakowaniu plików uruchomił się ponownie, a w czasie uruchamiania mignął bluescreen i był restart sad.gif. Wie ktoś co może być przyczyną ?
Ryan
Niektóre odpowiedzi w tym temacie mrożą nieco krew.
- portowanie programu pod bete systemu to jakaś pomyłka
Wydaje mi się, że Jacek odpowiedział już jasno w jakim celu wychodzi beta. Nie chcę się zakładać, ale zgaduję, że Mirandę już podkręcono pod kątem bety, lub ktoś nad tym pracuje. Dlaczego? Dlatego, że nie każdy jak Lwiczek przesiądzie po SP1 (który notabene już powstaje)
- prosciej zrobic sobie katalog Programy i tam instalowac
No tak, zły Microsoft wymyślił nieprawidłową nazwę katalogu. Spokojnie, w Vista nazwy katalogów uproszczono i zrezygnowano z kretyńskiego członu "My" (który już od dawna nie występuje np. w tłumaczeniu na hiszpański)
- co takiego oferuje vista w stosunku do xp co by mnie miało zmusić do przejscia na viste?
Nic. Nikt nie musi się przesiadać jeśli nie chce. Zawsze tak było.
- prawie wszystkie powazniejsze nowosci jakims cudem sie "zgubily"
Tak się składa, że pracowałem nad przynajmniej trzema nowościami w Viście będąc w Core File Services. I to praca fragmentu jednego tylko, małego teamu. Ale łatwiej nie sprawdzić i powiedzieć, że większość się pogubiła, prawda Sija?
- interfejs Aero Glass, który będzie (podobno) wymagał karty zgodnej z DirectX 10 i który będzie (podobno) nieobecny w wersji Home Basic
Oba bez podobno. Aero Glass wymaga implementacji sterowników do karty graficznej w nowym modelu (WDDM).
- niejaki paint.NET to jest on do ściągnięcia więc nie muszę na niego czekać aż do wydania Visty
AFAIK Paint.NET nie jest komponentem Visty. W Windows Vista jest lekko "podkręcony" stary paint. Nie .NET.
- lepiej sobie z tym odpuścić przynajmniej przez jakieś pół roku-rok. System stabilny i tak wyjdzie nie prędzej niż w styczniu a dobre narzędzia programistyczne na niego i dokumentacja gdzieś w drugim kwartale
Dokumentacja jest już dostępna a zmianie ulegną tylko drobne niuanse. Na tyle drobne, że takich mikrodeweloperów jak my nie dotkną (może się martwić np. Symantec, nie Hao)

Generalnie - bije żółć i niechęć do Visty. Każdy ma do niej prawo, ale szerzenie niewiedzy bywa szkodliwe.

Ze swojej strony mam nadzieję, że Konnekt pojawi się wreszcie w wersji angielskiej i że będzie działał pod Vistą. Niedługo. wink.gif
dulek000
QUOTE(Ryan @ 19.06.2006 - 18:51) *
- co takiego oferuje vista w stosunku do xp co by mnie miało zmusić do przejscia na viste?
Nic. Nikt nie musi się przesiadać jeśli nie chce. Zawsze tak było.

Może i było, ale na pewno nie będzie - support na XP kiedyś skończy się tak jak na 98.
KoSiarzPL
dulek ale to zupełnie inna bajka. Chyba nie sądzisz że Microsoft będzie wspierał wszystkie swoje produkty jakie wydał.
dulek000
Zgadzam się z Tobą, ale myślę, że skończenie z 98 wypadło nieco za wcześnie. Wypadałoby poczekać jeszcze z jakiś rok. Z 95 naprawdę mało gdzie się korzysta, ale użytkowników 98 znam mnóstwo. Z drugiej strony są to tacy ludzie, dla których nie będzie ważne, czy są wydawane poprawki, czy nie - i tak się nie przesiądą.
Ryan
Myślisz w kategoriach polskich. Ten OS ma support już 8 lat - to kilka pokoleń komputerów! Wedle mojej wiedzy tylko kilka krajów europejskich jedzie na 98 (głównie Włochy i Polska), przy czym w obu jest zastraszający wskaźnik piractwa. Ile znasz osób z legalnym Win98? Ja żadnej.

Poza tym rok to żadna różnica - znalazłoby się stu takich jak Ty, którzy byliby niezadowoleni. Zawsze ktoś jest. A gdyby nie było teraz o zakończeniu wsparcia mowy - możliwe, że to Ty mówiłbyś za rok, że za wcześnie. I potrzeba jeszcze rok.

I jeszcze.

I jeszcze...

Co więcej - nie o to w tym wątku chodzi! Pytanie brzmi: kiedy możemy się spodziewać wsparcia dla K pod V. Póki autorzy się nie wypowiedzą, każdą notkę można uznać za spam. Właśnie spamuję.,
Sija
QUOTE
- prawie wszystkie powazniejsze nowosci jakims cudem sie "zgubily"
Tak się składa, że pracowałem nad przynajmniej trzema nowościami w Viście będąc w Core File Services. I to praca fragmentu jednego tylko, małego teamu. Ale łatwiej nie sprawdzić i powiedzieć, że większość się pogubiła, prawda Sija?


http://www.winsupersite.com/reviews/winvista_5308_05.asp
Ryan
Imponujące...

WinFS - dosęp do danych podobny jak w SQL Server, z indeksowaniem treści. Został zaimplementowany jako moduł usługi index search. NTFS wzbogacono o linki symboliczne (także po sieci). Doszedł system transakcji. Oczywiście - można o tym niewiedzieć lub tego nie zauważać i płakać po WinFS. Jasne - MS nie wytrzymał hype na WinFS i to jest akurat wtopa.

Foldery wirtualne - wciąż są podkręcane; mnie akurat pasowały i uważałem je za użyteczne. Stosują podobną metodologię działania jak np. funkcjonalność Library w iTunes, do której jakoś ludzie się przyzwyczaili. Więc nie widzę powodu do płaczu - nad nowym iface Office też ludzie będą płakać. A później przywykną i będą go chwalić. Albo nie - czas pokaże. Predykcje Thurrotta w tej materii są ciekawe, ale ciężko uznawać je za wyznacznik.

UAP nie jest smutnym żartem i nie jest ultra męczący. Tak samo twierdziłem przy pierwszym zetknięciu. Po 3 tygodniach, kiedy poprawiono część funkcjonalności spodobał mi się. Później znowu coś zmieniono i przeklinałem. I znowu pojawiły się poprawki i fajne 'ficzery'. To beta, narzekanie, że jest źle ma jedną pozytywną cechę - pozwala poprawić produkt i nie świadczy o tym, że RTM będzie zły.

Glass - glass jest przeznaczony dla ludzi z highendowym sprzętem. Pracując na 2 monitorach w wysokiej rozdzielczości te nadmiarowe paski i "śmieci" okazują się być niezbędne do wyłowienia okien z pulpitów. Można go wyłączyć, można kupić wersję bez glass. Akurat w kwestii użyteczności Thurrott nie jest autorytetem (w reszcie poruszanych kwestii - owszem, i jego negatywny feedback jest szalenie potrzebny).

MC - nie znam, nie wypowiadam się.
lhs
QUOTE(Ryan @ 19.06.2006 - 18:51) *
Niektóre odpowiedzi w tym temacie mrożą nieco krew.
[...]
- interfejs Aero Glass, który będzie (podobno) wymagał karty zgodnej z DirectX 10 i który będzie (podobno) nieobecny w wersji Home Basic
Oba bez podobno. Aero Glass wymaga implementacji sterowników do karty graficznej w nowym modelu (WDDM).
[...]

I co cie, kurna, w mojej odpowiedzi mrozi?
hao
W chwili wolnego zainstalowałem Viste - dla mnie bomba. Zwłaszcza nowy Office.
Zawodzenia o Viscie nie komentuje, bo takie samo było przy zmianie 2000 na XP, a to XP a nie 2000 był tym systemem, który w końcu mi się spodobał... Viste czuje też polubie smile.gif

Mam ostatnio drastycznie mało czasu, ale na pewno dostosowanie do Visty jest pierwsze na liście i na pewno wyjdzie razem ze zmianami w rdzeniu, które czekają na premierę już kilka miesięcy sad.gif

Konnekt pisany jest stety lub nie w czystym WinApi, często na skróty, które jak widać teraz się mszczą. Jeżeli chodzi o błędy zapisu - trzeba Konnekta uruchomić jako administrator, albo - lepiej - nadać prawa zapisu do katalogu wszystkim użytkownikom. Błąd z ikonkami trzeba będzie namierzyć w kolejnej wolnej chwili i jeżeli okaże się trywialny (a taki pewnie będzie) wyjdzie poprawka.

Konnekt nie jest taki znowu odosobniony, zainstawałem tylko jeden program na Vista - Total Commander i ... nie rysował ikonek na przyciskach. Ale przynajmniej nie sypał błędami.
hao
Dziś udało mi się znaleźć winowajcę - Vista przestała obsługiwać udokumentowaną funkcjonalność kontrolki menu! Tak czy inaczej, obsługa menu została napisana inaczej - teraz menu jest rysowane przez Konnekta. Korzystając z okazji pozycje menu stały się trochę większe - inna jest też grafika zaznaczenia.

Problem z uprawnieniami będzie musiał poczekać do nowego rdzenia, ale UI nie powinno już sprawiać nigdzie kłopotów...
KoSiarzPL
Faktycznie trochę duże teraz są opcje w menusach. Trochę dziwnie teraz to wygląda ale omże to kwestia przyzwyczajenia.
KoSiarzPL
Być może jeden bug.
Otwórzcie dwie rozmowy, by pokazał sie pasek zakłądek i zamknijcie jedną podwujnyp prawym klikiem. Menu nie zniknie.
psota
Wyższe, ale za to węższe
Przedtem:

Teraz:


jak się kliknie PPM w polu wpisywania testu to nie ma opcji typu wytnij wlej tylko biały prostokąt
zhvir
heh... właśnie przed chwilą otrzymałem najnowsze aktualizacje i przyznam że mi się podoba takie rozstrzelenie pozycji w menu (świeżością powiało wink.gif)
A jak to teraz wygląda na viście? czy już nie ma problemów panowie i panie betatesterzy??

edit: brakuje kilku ikonek po zainstalowaniu łatki od hao (XP); linker i menu gg (chociaż głowy sobie uciąć nie dam że wcześniej tam były jakieś ikonki smile.gif)
lhs
hao - czy to rozstrzelenie w pionie jest ustawione na sztywno? Bo, IMHO, wygląda to tragicznie... sad.gif
KoSiarzPL
Tragicznie może nie ale tak sobie. Samo zwężenie za to mi się podoba. No i jak ja wspomniałęm i psota jest kilka błędów, zapewne spowodowane próbą wyświetlenia menu bez elementów.
dulek000
Rozstrzelanie elementów jest śliczne. smile.gif Powinno jeszcze zostać podmienione menu pod prawym przyciskiem na toolbarze, bo nadal jest stare.
Ryan
lhs: napisałem niektóre, ustosunkowałem się do nich + sprostowałem kilka rzeczy. Kurna. wink.gif tongue.gif
hao
O gustach się nie dyskutuje wink.gif Rozstrzelenie bardzo pasuje do Visty, do standardowego XP z resztą również.
KoSiarzPL
Czy ja wiem. Ile ty masz wtyczek zainstalowanych Hao? smile.gif Mi przeszkadzało kosmiczne menu kontekstowe więc stworzyłem sobie wtyczkę do ukrywania akcji i teraz znowu mi pół pulpitu zajmuje wink.gif
lhs
hao - czy ta ostatnia poprawka robi cokolwiek innego poza prawidłowym rysowaniem [rozstrzelonych] menu pod Vistą? Nie pociąga mnie ani Vista, ani marnowanie miejsca na ekranie, więc pytam, czy mogę ją spokojnie zignorować.
Lwiczek
Hmmm... a mnie takie rozstrzelenie się strasznie nie podobam... lubie minimalizm i żeby maksymalnie dużo mieścilo się na ekranie - takie rozstrzelone menu jest po prostu okropne zwłascza że czytelności jakoś nie zwiększa...
zimaq
Generalnie to te nowe menusy, poza tym, ze wyglądają ohydnie, to totalnie ignorują sobie zmiany wielkości fontów w ustawieniach wyglądu XP.
Może detekcja jaki mamy os, albo wybór w menu jakie chcemy menu? Bo takiego 'nie zniese'...
hao
Skoro jednym się podoba, a innym nie - jest nowa aktualizacja smile.gif

W ustawieniach interfejsu można włączyć kompaktową wersję menu, a w wyglądzie ustawić czcionki i kolory.


Aha... Menu może być teraz znowu szersze - rozmiar dopasowywuje się do czcionki pozycji aktywnej, więc żeby zrobić węższe trzeba aktywnym wyłączyć bold'a.
lhs
hao - :*
beosia
własnie miałam zaproponować żeby gdzieś w opcjach był wybór; ale widać się spóźniłam smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.