Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Olew.k
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
j.h.hudy
wgrałem i dalej to samo , po włączeniu pisze żę ignorujesz wszystkich :shock:
czasami jest takie coś a czasami nie ma ....
Aule
a wyłączyłeś ignorowanie wszystkich? Pobaw sie tym, możliwe że nie ignorujesz wszystkich, a tylko ikonka źle pokazuje. Znając życie to zara sie Sija wetnie :wink:
Spass
Gdy Konnekt pyta mnie o restart programu (po zmianie jakiejś opcji w ustawieniach) po naciśnięciu TAK prawie zawsze jest zwiecha Konnekta. Czy to z winy Olew.k :?:

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x05A01E9E in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12d088 , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001E9E  [olew.k_0.1.6.35]
.00002634  [olew.k_0.1.6.35]
.0001A83A  [konnekt_0.6.21.120]
.00008364  [ui_0.1.21.43]
.000082DA  [ui_0.1.21.43]
.000082DA  [ui_0.1.21.43]
.000091BE  [ui_0.1.21.43]
.0002CF79 DefRawInputProc+0x000003EB [USER32_5.1.2600.152]
.000171B9 CharPrevW+0x000003C8 [USER32_5.1.2600.152]
.0001B7E5 DefDlgProcA+0x00000021 [USER32_5.1.2600.152]
.0002CE12 DefRawInputProc+0x00000284 [USER32_5.1.2600.152]
.0000459D TranslateMessageEx+0x0000078D [USER32_5.1.2600.152]
.000047B4 DefWindowProcA+0x00000209 [USER32_5.1.2600.152]
.0002589F KiUserCallbackDispatcher+0x00000013 [ntdll_5.1.2600.114]
.00035F2D  [ui_0.1.21.43]
.0001A83A  [konnekt_0.6.21.120]

Nastąpi zamknięcie programu!

PS - nie mam właczonej funkcji 'ignoruj wszystkich'
Aule
Olew.k wywala, ogólnie czasem podczas restartu, a podczas takiego gdy sie coś zmieni to chyba zawsze, ale nie mam pojęcia przez co. sad.gif
StRuGi
Co zostalo zmienione/dodane w nowej wersji ?
Aule
Jedyna zmianą jest to co napisałem w newsie, czyli ponowna próba wyeliminowania błedu podczas wyłączania.
malanka
Ja mam taki problem! Czasem ktoś założy konferencję na Gadu-Gadu a nie ma żadnego potwierdzenia czy chcę się dołączyć czy nie. Próbowałem Olew.K blokować konferencję, ale przy większej ilości osób w konferencji wywala Konnekta i klapa. Czy jest na to jakiś lepszy sposób, lub czy będzie to kiedyś działać poprawnie?
zimaq
QUOTE(malanka)
Ja mam taki problem! Czasem ktoś założy konferencję na Gadu-Gadu a nie ma żadnego potwierdzenia czy chcę się dołączyć czy nie. Próbowałem Olew.K blokować konferencję, ale przy większej ilości osób w konferencji wywala Konnekta i klapa. Czy jest na to jakiś lepszy sposób, lub czy będzie to kiedyś działać poprawnie?

A próbowałeś kliknąć na tym pseudo-kontakcie od konferencji na liście kontaktów: prawy-> Ignoruj? tongue.gif
riddle
QUOTE(Spass)
Gdy Konnekt pyta mnie o restart programu (po zmianie jakiejś opcji w ustawieniach) po naciśnięciu TAK prawie zawsze jest zwiecha Konnekta. Czy to z winy Olew.k :?:


Mam dokładnie tak samo. Trochę głupio, że muszę kombinować (wyłączam olewkę, potem innego plugina opcje zmieniam, restart, potem dodaje olewkę)
Aule
Zwiecha, czy krytyk?
riddle
kritikal niestety.
zimaq
Dwie propozycje:[list]
[*]możliwość włączenia/wyłączenia zapisywania wiadomości wysyłanych przez Olewkę rozmowcy jako normalną rozmowę ( bo teraz mamy tylko wiadomości przychodzące, a ja chciałbym się pośmiać trochę ;P )
[*]opóźnianie wysyłąnia wiadomości prze olewkę ( regulowane ), bo czasem jak mam długi tekst i wyśle odrazu po otrzymaniu wiadomości to może byc nieco podejrzane dla rozmówcy, a największym bajerem tej wtyki jest to, że niektórzy myślą że gadają z prawdziwą osobą biggrin.gif
[/list:u]
jak cos jezcze wymyślę, to napisze smile.gif
zimaq
O...
http://tlen.wiadomosc.info/index.php?s=&mo...d=2777&code=rid
biggrin.gif
Dokąłdnie takie ficzery chciałbym, żeby były dodane...
btw. śmieszna nawa tej wtyczki tongue.gif
Olórin
QUOTE(zimaq)
O...
http://tlen.wiadomosc.info/index.php?s=&mo...d=2777&code=rid
biggrin.gif
Dokąłdnie takie ficzery chciałbym, żeby były dodane...
btw. śmieszna nawa tej wtyczki tongue.gif

To raczej temat na osobną wtyczkę....
zimaq
Dlaczego? Olew.k to taki system ignorowania, tylk właśnie gdyby odpowiadał z opóxnieniem i zapisywał rozmowę cała ( a nie tylko odpowiedzi olewki ) do archiwum albo jak w tej wtyczce to by było git smile.gif
Ryan
Warunki: włączony Konnekt, zmiana w ustawieniach poziomu zaawansowania użytkownika (przycisk >>, dwa górne suwaki z max na min), Tak na pytanie o reset. Reset zakończony zwiechą i komunikatem:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01501E9E in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12d644 , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001E9E  [olew.k_0.1.6.35]
.00002634 _IMessageProc@4+0x000001F4 [olew.k_0.1.6.35]
.0001281A  [konnekt_0.6.22.124]
.0000841E  [ui_0.1.21.48]
.00008394  [ui_0.1.21.48]
.00008394  [ui_0.1.21.48]
.00009278  [ui_0.1.21.48]
.000125BA SendNotifyMessageA+0x00000272 [USER32_5.2.3790.245]
.00012430 SendNotifyMessageA+0x000000E8 [USER32_5.2.3790.245]
.000080E3 CharUpperBuffA+0x0000069C [USER32_5.2.3790.245]
.00003868 KiUserCallbackDispatcher+0x00000013 [ntdll_5.2.3790.0]
.00036844 _IMessageProc@4+0x00001FC4 [ui_0.1.21.48]
.0001281A  [konnekt_0.6.22.124]



Nastąpi zamknięcie programu!

Nie udało się odtworzyć ponownie błędu. Konnekt 0.6.22.124.
Ryan
Ponownie odpowiadając 'Tak' na pytanie o reset po zmianie opcji (tym razem było to odznaczenie olewki z listy aktywnych wtyczek tongue.gif)
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01501E9E in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12a5f4 , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001E9E  [olew.k_0.1.6.35]
.00002634 _IMessageProc@4+0x000001F4 [olew.k_0.1.6.35]
.0001281A  [konnekt_0.6.22.124]
.0000841E  [ui_0.1.21.48]
.00008394  [ui_0.1.21.48]
.00008394  [ui_0.1.21.48]
.00009278  [ui_0.1.21.48]
.000125BA SendNotifyMessageA+0x00000272 [USER32_5.2.3790.245]
.00012430 SendNotifyMessageA+0x000000E8 [USER32_5.2.3790.245]
.000080E3 CharUpperBuffA+0x0000069C [USER32_5.2.3790.245]
.00003868 KiUserCallbackDispatcher+0x00000013 [ntdll_5.2.3790.0]
.00036844 _IMessageProc@4+0x00001FC4 [ui_0.1.21.48]
.0001281A  [konnekt_0.6.22.124]



Nastąpi zamknięcie programu!

Aha - system Windows 2003 bez włączonych schemaów graficznych (jeśli ma to jakieś znaczenie).
Aule
Nie możecie mi logów podesłać na pm'a? Z tego nic nie wyczytam....
JOUKI
Ja tak tylko z zapytaniem czy ktoś mogłby robić w k.Olewce dodanie obrazka...
A teraz jaśniej.
Uruchomiłem dziś wtyczkę, poszedłem sprzątać mieszkanie...
Tak sobie pomyśląłem, jak zrobić by na Jabbera, tlena i GG jednocześnie konnekt wysyłał emotkę. Na tlena będzie problem. Tak mi się wydaje. Jabbera już nie zlookałem. Ale z GG by się dało... Zaczłąlem kombinować i...? Lipa. Pojęcia nie mam jak tą emotę tam wpakować... Myślałem by wykorzystać całą trześć jak w kIEview...

chciałem dodać np. user posted image albo user posted image ale nie wiem jak.

Pomyślałby ktoś nad tym? Albo po prostu napiszcie, że się nie da...

Pozdrawiam, i przepraszam jeśli napisąłem nie jasno... biggrin.gif
skolima
emotki = normalny tekst. po prostu wpisujesz je w wiadomość.

obrazki = do zrobienia jak na razie tylko na gg (brak wtyczek dla jabbera i tlena)...
JOUKI
QUOTE
emotki = normalny tekst. po prostu wpisujesz je w wiadomość.


No ba! Tyle to i ja wiem biggrin.gif Ale mało kto ma chyba tyle emot co ja... wiec w gre wchodzi grafika...

QUOTE
obrazki = do zrobienia jak na razie tylko na gg (brak wtyczek dla jabbera i tlena)...


No właśnie! A teraz czekam na odpowiedź do tematu...

Nie myślie że ja jakiś paranoik... po prostu bawia mnie emoty i je lubię, z tego znają mnie ludzie na liście i takie coś bym chciał... Dużo roboty?

W GGimage np:
Treść wiadomości.
[img url="F:\emoty\zajęcia\odkurzam.gif"]

Przykład 1:
Odkurzam.
user posted image

Przykład 2:
Mam już dość pisania z Tobą.
user posted image

Pozdrawiam.
Olórin
QUOTE
Dużo roboty?

Dużo.
JOUKI
lipa sad.gif
KoSiarzPL
Nowy (a moze stary) blad w olewce: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4745
Spass
Niestety, ten błąd istnieje już od dosyć dawna - klik!
KoSiarzPL
Mi *chyba) wywala tylko przy zmianie tej opcji.
JOUKI
mi juz tak nie wywala jak kiedys... ale fakt, czasem ma nerwa i pokazuje loga... a poniej 2 razy ok tongue.gif

a co z obrazkami? blush.gif
KoSiarzPL
Znalazlem potencjalny blad we wtyczce.
Plik: "okno_ignor.h"
funkcja: "dodaj()"
Linia: 231 - for(int i=0;i<=IMessage(IMC_CNT_COUNT);i++)

petla zapewne powinna wygladac nastepujaco:
for(int i=0;i<IMessage(IMC_CNT_COUNT);i++)

W oryginalnym przypadku, petla wychodzi poza zakres.
Przegladaine kodu trwa smile.gif
skolima
To iterowanie jak dla mnie powino się zaczynać od 1... 0 to użytkownik profilu.
KoSiarzPL
Tak wiem, ale nikt tu nie ma zamiaru zabronic uzytkownikowi ignorowac samego siebie. Poza tym podany blad powtarza sie kilka razy. Jesli autor pozwoli wrzuce tu niedlugo poprawiona wersje wtyczki, calkiem sporo zmienilem. Jesli nie to moze do czasu poprawienia aktualnej wersji wypuszcze "swoja" wtyczke.
zimaq
Bardzo chętnie zobaczymy rezultaty poprawek.
A co do zgody - zobacz sygnaturę Aule, zwłaszcza linijkę z jid'em smile.gif
KoSiarzPL
Ok, znalazlem i wyeliminowalem (komentarzem) linijke ktora powodowala wyrzucenie wyjatku krytycznego podczas restartu konnekta. Musze teraz tylko sie dowiedziec co ta linijka robi smile.gif Postaram sie w powinedzialek udostepnic popreawiona wersje, jesli nie zdaze to nie wiem kiedy bo wyjezdzam.

[Edit]
Ok przeanalizowalem wszystko i wydaje mi sie ze chyba juz wszystko wiem.

Blad w olewce znajduje sie tu:
CODE

ActionProc ()
{
...
case IMIA_FLOOD_TIME_CHECK:
{  
bool on = *UIActionCfgGetValue (anBase->act, 0, 0 ) == '1';
UIActionSetStatus ( IMIG_OLEJ, IMIA_WIAD_2, (on) ? 0 : -1, ACTS_DISABLED );
break;
}


I teraz:
IMIA_FLOOD_TIME_CHECK - jest to checkbox w ustawieniach > olewka > grupa odpowiedzi > "oddzielna odpowiedz ..."
Tworzona jest nastepujaco
UIActionCfgAdd(IMIG_OLEJ , IMIA_FLOOD_TIME_CHECK , ACTT_CHECK|ACTR_INIT , "Oddzielna odpowiedź, gdy \"ignoruj wszystkich\":", CFG_TEXT_ALL_C);

ACTR_INIT - podejrzewalem ze wysylany jest komunikat o tworzeniu jak i o NISZCZENIU (co domyslalem sie ze moze wywolywac blad przy zlej obsludze), sprawdzilem w dokumentacji i zgadza sie, dostajemy info o niszczeniu

Gdy konnekt wymaga restartu wtyczka dostje ten komunikat IMIA_FLOOD_TIME_CHECK i teraz:
1. albo blad jest w momencie pobierania wartosci checkboxa "UIActionCfgGetValue"
a on jest niszczony i nie mozna pobrac
2. albo przy probie ustawienia editboxa na disable "UIActionSetStatus" gdy on juz nie istenije.

Gdzie dokladnie jest blad nie wazne ale moglby ktos sie wypowiedziec na ten temat dokladniej (Hao).
Mozecie mi podpowiedziec jak uzyskac informacje jakie zdazenie wywolalo akcje IMIA_FLOOD_TIME_CHECK. Ciekawi mnie jak to jednak jest ze wtyczka dostaje ten komunikat tylko wtedy gdy zostaly zmienione ustaawienia wtyczki. Moze dostaje go zawsze ale czemu wywala sie gdy dokonamy zmian w ustawieniach. Na razie sobie zalatalem ten blad w ten sposob ze wylaczylem "ACTR_INIT" wiaze sie z tym drobny klopocik ale to i tak jest pikus w porownaniu z tym co sie dzialo.
hao
QUOTE(KoSiarzPL @ 26.06.2005 - 18:44)
Mozecie mi podpowiedziec jak uzyskac informacje jakie zdazenie wywolalo akcje IMIA_FLOOD_TIME_CHECK. Ciekawi mnie jak to jednak jest ze wtyczka dostaje ten komunikat tylko wtedy gdy zostaly zmienione ustaawienia wtyczki. Moze dostaje go zawsze ale czemu wywala sie gdy dokonamy zmian w ustawieniach. Na razie sobie zalatalem ten blad w ten sposob ze wylaczylem "ACTR_INIT" wiaze sie z tym drobny klopocik ale to i tak jest pikus w porownaniu z tym co sie dzialo.
*



Rodzaj zdarzenia masz w ActionProc w anBase->code . Błąd powoduje tutaj właśnie nie sprawdzanie tego kodu.
Spróbuj zawartość case IMIA_FLOOD_TIME_CHECK: otoczyć warunkiem:

CODE

if (anBase->code == ACTN_CREATE || anBase->code == ACTN_CHECK) {


Wtedy kod zostanie wywołany tylko po utworzeniu kontrolki (ACTN_CREATE) i po zmianie jej wartości (ACTN_CHECK) ...

Jeżeli nadal coś będzie nie tak, możesz wyrzucić z deklaracji kontrolki ACTR_CHECK i powyższy warunek zamienić na:
CODE

if (anBase->code == ACTN_CREATE || anBase->code == ACTN_ACTION) {

ACTN_ACTION dla checkboxów wywoływane jest w momencie jego kliknięcia.
lhs
hao - nie planujesz przypadkiem przygotowania SDK w .pdf-ie? (Do plecaka)...
KoSiarzPL
Ok dzieki Hao, nie mialem czasu tego poszukac smile.gif Tak wiec, blad juz zostal zalatany. Udostepniam tu swoja wersje olewki. Oprocz tej zmiany przeprowadzilem dosc spora refaktoryzacje kodu i wprowadzilem kilka swoich usprawnien. W jednym mijescu moga wystapic problemy wizualne ale to szczegol. Moze w poniedzialek jeszcze cos poprawie i udostepnie. Jesli chcecie moge wam udostepnic standardowa wersje olewki tylko z koniecznymi poprawkami bledow. Wiecej chyba si enie bede zajmowal ta wtyczka, poczekamy az autor ja sam przebuduje smile.gif

Hmm jak tu dodac zalacznik? tongue.gif (jelsi mi sie ni euda szukajcie tematu i zalacznika w dziale propozyjce)

Jak bede mial czas spobuje w wakacje opisac sdk. Dokumentacja sdk w obecej wersji nie nadaje sie na przerabianie do pdf gdyz jest troche nieaktualana wink.gif
Aule
W nowej becie testowa wersja opóźniania wiadomości w zależności od ilości znaków w wiadomości, która przyszła. Obecnie jest możliwość ustawienia co 0,1s/znak (ale chyba zrobie mniejsze przedziały, ok 0,01s). Przepisałem też część kodu odpowiedzialną za wysyłanie odpowiedzi, więc już krzaczki nie powinny się pojawiać. Ta wersja zrobiona jest już ze wszystkimi poprawkami KoSiarzPL'a.
Daniel125
nie wiem, czy juz o tym nie bylo, ale jest problem, bo wiadomosci nie zapisuja sie do historii... musialem wrocic do starszej wersji. a krzaczki przy ignoruj wszystkich dalej wystepuja. Pozdro!
Aule
Komuś jeszcze występują błedy daniela? Co do krzaczków to śmem wątpić, że nie masz najnowszej wersji..

Edit. Historia działa już w dzisiejszej becie.
Daniel125
mam wersje 38, ale jakos dalej w historii nic nie ma tongue.gif
Aule
Dodaje, dodaje. Najlepiej usuń sobie całą historię dot. "ignorowania po cichu". Zmienił się sposób dodawania do historii.
JOUKI
Witam. Czy istnieje możliwość ażeby Olewka wysyłała tekst do każdego użytkownika pojedyńczo? Ustawiam Cichce ignorowanie na kogos, wyskakuje okienko gdzie wpisuje tekst i konnekt go gdzies przechouje... albo w panelu uzytkownika zakladka Ciche ignorowanie i tam jest tekst gdy kogos bede zlewal... bo czasem mam tylko 2 osoby gdzies ale ze mam rozbudowana wiadomosc pomyslalem nad taka forma...

Pozdrawiam...

BTW. Powyższy temat obrazków wszyscy olali?
Aule
Toż to jest...
informacje o kontakcie->Olew.k->Odpowiedź wysyłana do ignorowanych[własna]
I w to pole niżej wpisujesz co ma iść do tego pojedynczego kontaktu.
zimaq
Albo po prostu w oknie rozmowy z tym kontaktem wpisać:
/olej wiadomość dla olanego

A czy dało by się w drugą stronę tzn.zignorować wszystkich prócz powiedzmy 2 osób ( np. przy użyciu /nlej ) ?
JOUKI
WOW

Przyznam, że długo używam już konnekta ... a on mnie wciąż czymś nowym zaskakuje ohmy.gif
JOUKI
QUOTE(riddle @ 28.10.2005 - 23:41)



Chyba nie czaję blink.gif

Ale podpisuję sie pod pytaniem p. zimaq: A czy dało by się w drugą stronę tzn.zignorować wszystkich prócz powiedzmy 2 osób ( np. przy użyciu /nlej ) ?

John Cooper
Jaka jest najnowsza wersja wtyczki:

bo ja posiadam 1.7.37

a z tego co mi wiadomo to jest już 1.8

skąd moge ściągnać tą 1.8 ??
Raiven
[KLICK HERE]
John Cooper
Dzięki Raiven smile.gif
Banan
Trochę "ni z gruchy, ni z pietruchy", ale najbardziej pasuje to pod OlewKę. Taki pomysł/request:

W Konnekcie brakuje mi do szczęścia tylko jednej rzeczy - pewnego rodzaju ignorowania połączonego z autoryzacją. Ma to AQQ przykładowo.

Chodzi o coś takiego:

Piszę do kogoś, kto ma włączoną tą wtyczkę z funkcją o której mowa.
Konnekt tamtej osoby co do niej napisałem automatycznie odpowiada, że może ze mną porozmwiać dopiero jak wpisze jakiś konkretny wyraz (tamta osoba co do niej zagadałem jeszcze nie wie, że zagadałem - póki nie wpisze tego wyrazu nic jej się nie wyświetli)
Ja wpisuję ten wyraz
Znowu odpowiada automat, że teraz mogę gadać i kolejne wiadomości dolecą do adresata.
Znowu piszę, ale tym razem wiadomość dochodzi do kolegi.

Założenia:
- wyraz, który ma umożliwiać rozmowę powinien być wybierany w ustawieniach (wpisywany - tak żeby nie każdy miał taki sam)
- treść pierwszej i drugiej wiadomości automatu, które polecą do osoby powinny być też wpisywalne w ustawieniach, żeby każdy mógł wpisać co chce. W pierwszym tekście w ustawieniach musiałaby być zmienna %wyraz%, która zastępowała by w tym polu wyraz mającu umożliwić komunikację - przy wysyłaniu plug musiałby sobie w miejsce tego %wyraz% wstawiać ten wyraz, który ma umożliwić komunikację.

Coś takiego bardzo by się przydało. Bezpośrednio może to też pomóc w tępieniu reklam/łańcuszków - jak ktoś zobaczy coś takiego to sobie daruje i znajdzie inny, łatwiejszy cel, a jak ktoś ma coś naprawdę ważnego to wpisze wyraz i będzie mógł gadać.

Co myślicie o czymś takim ??? Napisałem to w tym temacie, bo myślę, że byłby to świetny dodatek do obecnej OlewKi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.