Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Olew.k
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Olórin
To jest, bez olewki. Interfejs->Wiadomości->spoza listy...
Banan
Musiałbym wszystkich z listy skasować (no może poza szefem)... Nie da się jakoś przykombinować, żeby dotyczyło to także tych z listy (może jakiś wpis w rejestrze, pliku)?

Ideałem byłoby wybieranie kogo to ma dotyczyć, a kogo nie. Lepiej byłoby, gdyby mój szef nie musiał wpisywać żadnego wyrazu wink.gif Ale dla odmiany kilku kolegów powinno ujrzeć taką informację wink.gif

Tak to musiałbym tylko szefa na liście zostawić smile.gif

EDIT: Po testach: niestety ta funkcja nie działa tak jak powinna. Założyłem nowy numer na GG. Napisałem na Konnekt i nie dostałem w odpowiedzi wiadomości, którą wpisałem w ustawieniach Konnekta. W każdym razie po wpisaniu hasła kontakt został dodany i kolejne wiadomości przychodziły, ale skąd on ma wiedzieć hasło, jak ta pierwsza wiadomość z automatu nie przyszła sad.gif Może ma to jakiś związek z tymi antyspamowymi ograniczeniami na samych serwerach GG? Test zrobiłem kilka razy, restartując Konnekta...
Olórin
Wyłącz kpilot2.

Nie rozumiem problemu? Jak kogoś masz na liście to chyba chcesz z nim rozmawiać, prawda? No chyba że mówimy o liście ignorowanych tongue.gif
Banan
No niby chcę, ale niech wyczują, że zawracaczy d*** nie lubię biggrin.gif

Wyłączyłem kPilot i jest lepiej, ale nadal coś miesza: tym razem piszę z innego numeru na Konnekt i nic, ale jak robię restart konnekta - wysyła masowo te auto-wiadomości. Po tym znowu coś piszę - brak auto-odpowiedzi z konnekta - restart - masowo dochodzą i znowu cisza.

Od razu ostrzegam, że w Konnekcie mam wszystkie pluginy (tylko najnowsze wersje) jakie tylko na niego wyszły - badam co może Konnekt, czy jest lepszy od AQQ i Mirandy i warto się na niego przesiąść smile.gif

Popróbuję wyłączać wtyczki i obserwować efekt, ale to trochę potrwa, więc jak ktoś ma jakieś rozwiązanie to miło byłoby je poznać wink.gif

EDIT: Już odpadły: 4Coders, DzielniK, GetToKnow, Gadacz, ggcrypt, k.Lawa, k.Notes, kAway2, kBirth2, kBoard, kDodatki, kgoboard, KiK, kMigacz, kPaleta, kPilot2, K+, kRSS, kStatusLog, emnotify, mejliK, Olew.K, TłoK, kRedirect, KCMD i WizardeK...
nitz
a czemu wiadomości od "olanych" nie zapisują mi się w historii ? jak mam to zrobic albo jak ustawic zeby sie zapisywały tongue.gif
Aule
Zapisują się, ale w jednym wątku.
nitz
mozna jaśniej ? :f
Aule
Tzn. masz jeden wątek w historii i wszystkie wiadomości do niego lecą.
nitz
prubowałem wyszukac dane słowo od olanego i jakos mi nie znalazło wiec nie wiem o co chodzi ; d
pan_speedy
hej,

Niestety nie śledziłem tematu od początku, ale mam małe pytanie.

Czy jest możliwość nie wyświetlania ignorowanych lub cicho ingnorowanych osób na liście kontaktów?
Ja takiej funkcji nie znalazłem, więc albo tego nie ma, albo za mało grzebałem tongue.gif.
Po prostu mam gdzieś pewne osoby, które jakoś zdobyły mój numer gg i nie chcę ich mieć na liście kontaktów i nie chcę także, aby wiadomości od nich do mnie dochodziły.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
zhvir
wtedy ignorujesz normalnie bez używania olew.ki a następnie kasujesz gości z listy :>
Mucha
Tylko ze wtedy GetToKnow (dla gg) moze ci caly czas dodawac te osoby do listy jesli cie nie usuna
pan_speedy
QUOTE

wtedy ignorujesz normalnie bez używania olew.ki a następnie kasujesz gości z listy :>


Aha, czyli rozumiem, że ta opcja w menu kontekstowym o nazwie 'ignoruj' nie jest integralną częścią wtyczki olew.k ? :>

Jaki jest wtedy efekt opisanego przez zhvir'a działania? Rozumiem, że do mnie nie będą dochodziły wiadomości z wybranego numeru, ale czy ignorowanemu użytkownikowi będzie się wysyłała jakaś wiadomość z komunikatem, czy też nie?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Aule
Nie, ignorowany użytkownik będzie widział poprzez ikonkę, że jest ignorowany, żadne wiadomości nie przychodzą.
zhvir
mozna też połączyć działanie olew.ki i wtyczki metaK

stosujesz ciche ignorowanie olew.ką, a w metaKu zapodajesz ukrywanie kontaktu... tak mi sie wydaje, że to by działało smile.gif
Yazhubal
U mnie wtyczka olew.k nie działa dla sieci aqq. Dzieje się tak tylko u mnie czy u wszystkich użytkowników?
Radek
Witam smile.gif
Chciałbym wspomnieć o trzech problemach jakie zaobserwowałem w Olewce.

1. Ikona Olewka/GG na zakładce Tabletki nie odświeża się prawidłowo tzn:
kiedy zaznaczę opcję "ciche ignorowanie" u danej osoby to prawidłowo zmienia się ikona "słoneczko" na "Olewkową" tylko w oknie kontaktów i na belce w oknie rozmowy, natomiast ta z zakładki pozostaje bez zmian.

To samo dzieje się gdy zmieniam opcję w drugą stronę. Jedynie po restarcie programu lub przeskoczeniu na sąsiednią zakładkę i powrót na nią daje właściwy rezultat. Dodam jeszcze, że przy "kombinowaniu" ze zmianą ignorowania z poziomu zakładki, niektóre ikony z belki w oknie rozmowy potrafią zniknąć.
tabletKa wersja 1.6.2.259
olewK wersja 0.1.8.38

2. Wiadomości od osoby ignorowanej pojawiają się w histori w folderze: Usunięte\nie obsłużone ale czasem także w Usunięte\ignorowani po cichu. Nie doszedłem od czego zależy do którego z nich zostanie zapisana wiadomość i tym samym czy to jest błąd wtyczki czy moja niewiedza blush.gif .

3. Przy ignorowaniu wszystkich, w oknie kontaktów przy ikonach nie ma zaznaczenia, które informowałoby o tym stanie (oczywiście poza wiadomością kNotify - tak mam w konfiguracji). Chodzi mi o widok jaki pojawia się po aktywowaniu opcji "ukryj dla wszystkich" we wtyczce aKtywny. Moim zdaniem tak właśnie powinno to wygladać. Natomiast w aKtywnym możnaby te czerwone trójkąciki zastąpić np. żółtymi unsure.gif .

Pozdrawiam smile.gif
Radek
raben
odp. AD.1 Przesuń kStyle na liście wtyczek na sam dół powinno pomóc .. (alt lewy i strzałką w dół)
Radek
Kurka, niestety nic to nie dalo sad.gif ...
Nadal ikona na zakładce odświeża się tak jak powinna tylko po kliknięciu na nią.
Mam nadzieję, że Aule wciągnie te detale na listę "do naprawy" wink.gif .
Dzięki za zainteresowanie raben.

Pozdrawiam.
keeveek
przydałoby się, żeby wtyczka wyłączała swoje działanie w momencie, kiedy napiszemy do olewanej osoby..
mik01aj
QUOTE(Radek @ 29.01.2007 - 16:41) *
...
2. Wiadomości od osoby ignorowanej pojawiają się w histori w folderze: Usunięte\nie obsłużone ale czasem także w Usunięte\ignorowani po cichu. Nie doszedłem od czego zależy do którego z nich zostanie zapisana wiadomość i tym samym czy to jest błąd wtyczki czy moja niewiedza blush.gif .
...

U mnie te rozmowy się nigdzie nie zapisują, a sprawdzałem już chyba wszystkie możliwe opcje i w historii przeszukałem wszystko i też nic nie ma. Wygląda mi to na błąd wtyczki... Może ktoś komu to działa wysłałby swój config i bym sprawdził czy wtedy działa....

A co do kończenia pracy wtyczki przy napisaniu wiadomości to też imho jest dobry pomysł. smile.gif

PS To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich biggrin.gif
Macius_Z
Witam

czy jest taka możliwość, by ustawiać "dedykowane" statusy na gg?
tzn. chciałbym, żeby mój status dla jednej osoby był inny niż dla reszty kontaktów.

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam
saCOOL
Zły dział, zły temat na takiego posta. Nie korzystasz z wyszukiwarki ani nie czytasz istniejących już tematów... To bardzo niedobrze tongue.gif.

Problem poruszany tysiące razy, nie będę szukał linków, lecz powiem jedynie:
Nie jest to absolutnie możliwe, wynika natomiast z ograniczeń protokołu. Tylko i wyłącznie od nich zależy, czy będzie to możliwe w przyszłości. Pisz do nich jakby coś :>.

Sprostowanie: jest możliwe pojawianie się dla wybranych osób jako Niedostępny, dzięki opcji Tylko Dla Znajomych.
Amser
WItam,
czy da sie tak ustawic te wtyczke zeby po nacisnieciu Ignoruj wszystkich - ignorowalo tylko te osoby z ktorymi nie piszemy (nie mamy otwartych okien)
lub inaczej
zeby po kliknieciu na liscie prawym przyciskiem myszy byla opcja wylaczenia dla wybranych osob olew.k'i przy wlaczonym trybie masowego ignorowania?

Przydalaby mi sie taka opcja bo czasami chcemy na spokojnie porozmawiac z jedna osoba bez upierdliwych okienek ktore czasem wyskakuja lub mrugaja gdy ktos inny do nas pisze.
Banan
Wybaczcie, że odkopuję, ale jest problemik - proszę niech ktoś zmirroruje na parę chwil wersję 0.1.8.38, bo strona Aule się rozsypała...

EDIT: Oczywiście na centralkach leży 0.1.7...

BTW: Wziąłby się ktoś wreszcie za te centralki - 50% wtyków jest tam w starszych wersjach. Jak brakuje rąk do pracy to piszę się na ochotnika.
Aule
Strona sie nie rozsypała, został przekroczony limit transferu. Swoją drogą wyczuwam tu chęć zarobku livenetu, bo jak na tak małej stronce można wykorzystać limit 2,5GB i to w ciągu 7 pierwszych dni miesiąca?... Poczekajcie do pierwszego i zacznie działać.
A do centralek to każdy chcący i piszący ma do nich dostęp, w tym ja.
IronFist
nie zapisuja mi sie wiadomosci w historii

ustawilem i zaptaszylem wszytko by sie zapisywalo ale nic to nie daje
gdzie sie powinno zapisywac? Jak to naprawic?
kmieciu2003
Witam. Czy istnieje opcja "olewania" wszystkich numerów z poza listy?
WRON3k
K->Ustawienia->Interfejs->Wiadomości->Spoza Listy
(jakby nie było tej opcji to zmień w ustawieniach stopień zaawansowania na wyższy wink.gif )
kmieciu2003
Nie cytujemy poprzedniego posta
Wielkie dzięki tutaj nie szukałem biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.