Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Olew.k
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Aule
To jest moja druga wtyczka. Służy ona do ignorowania, ale ze strony programu, a nie servera. Opcja olewnia jest w Więcej->Więcej na samym dole.
Dawajcie jakies propozycje poprawek laugh.gif

Załączniki

drivex
QUOTE(pz16)
To jest moja druga wtyczka. Służy ona do ignorowania, ale ze strony programu, a nie servera. Opcja olewnia jest w Więcej->Więcej na samym dole.
Dawajcie jakies propozycje poprawek laugh.gif


zajebi.... biggrin.gif tylko powinno byc cos takiego ze jak sie oleje kogos to powinno mu wysylac jakiegos teksiora np odwal sie albo co i:) ktory oczywiscie mozna sobie ladnie skonfigurowac biggrin.gif
bakerss
hehe Olej biggrin.gif Na początku nie skumałem o co chodzi, jaki olej ? :twisted:
Aule
Postaram się :wink:
I tak dla hao, UNK'a i Olórina życie zatruwam, ale co tam tongue.gif
shw
wlaczenie olewania troche glupio zrobione - nie ma pod prawym przyciskiem nawet... tylko trzeba grzebac w opcjach...
2 - proponowalbym mozliwosc 'olewania' np. zmian statusow - to jest very good idea, bo jak ktos jest dziwny i ma cyklicznie zmieniajacy sie status (albo np. piosenki leca), to troche nerwi jak co chwila wyskakuje knotify ze zmiana jego statusu.
zaznaczanie olweania jakims dodatkie w przy ikonce (tak jak np. jest z ignorowaniem, albo subskrypcja w kjabberze)
to tak na szybko tyle
pomysl dobry, wymaga dopracowania i bedzie to jedna z wtyczek, ktora na stale zagosci u mnie w konnekcie
Aule
Ok. Jest nowa wersja. Można dodawać tekst odsyłany spowrotem.
Co do opcji w menu to juz chciałemją robić, zle nie wyszło, a Hao jest głuchy na moje proźby, gdy prosze Go żeby mi powiedział to nic nie mówi.
gilek
troche durnowate, że tak się wypowiem :] bez sensu jest te okienko [xxxxx coś napisał:...] jak kogoś ignoruje to po co mi wiadomość, że coś do mnie wysłał? :\ ale ogólnie pomysł jest niezły :]
Aule
laugh.gif To okienko to było dla mojej wygody, żeby sprawdzic czy ktoś coś wysyła. Ale z tego co pamięm to jest jako opcja.
drivex
QUOTE(pz16)
laugh.gif To okienko to było dla mojej wygody, żeby sprawdzic czy ktoś coś wysyła. Ale z tego co pamięm to jest jako opcja.



ja bym dodal jeszcze cos takiego : jak ktos jest ignorowany to niech knotify mowi ze np uzyszkodnik xxx pisze cos ale jest ignorowany, druga prosba to to zeby mozna bylo sobie wlaczyc opcje logowania do historii czyli zalozmy kogos ignorujemy ale potem chcemy zobaczyc co pisal smile.gif pozdro
UNK
pz16 musisz zrozumiec ze hao ma troche roboty a pomaganie jeszcze dodatkowo komus kto pisze wtyczke moze bcy troche uciazliwe (wiem cos na temat pomagania innym ludziom i wiem jak to czasami wqrza i daltego potrafie zrozumiec hao ze czasami nei opdisuje, albo odpisuje bo kilku minutach godzinach tongue.gif)
co do opcji w menu to troche poskakac po sdk'a troche pomyslec i powinno byc, mi szczerze mowiac cos nei bardzo to wychodzilo ale lepiej jest jak jest to w okienku Wiecej o bo nie zasmieca podrecznego menu niepotrzebnymi pozycjami :-)
Aule
Hehe. To był sarkazm. Toż wiem o tym i wiem, że mu przeszkadzam, ale co ja mam zrobić? W ściane łbem bić, żeby pomysł wpadł?? Olórina pytałem, ale on se pojechał, Ciebie UNK też zresztą pytałem.

edit1:

Bardzo prosiłbym twórce naglowków, żeby zamiast:
CODE
const static unsigned int nazwa = 1;

wstawiali:
CODE
#if _MSC_VER == 1200
   enum {nazwa = 1};
#else
   const static unsigned int tiStatus = 1;
#endif

bo w VS 6 to przypisanie powoduje błędy, które da sie naprawić właśnie w ten sposób. Mam nadzieje, że zostanie to tak rozwiązane w następnej wesji SDK.

edit2:

Zrobiłem new wersje. W opcjach jest do wybrania, czy info ma byc przez notify, czy przez okienko, czy wogle go ma nie być. Wersjia pośrednia była, ale w międzyczasie nauczyłems e robić comboxy

Załączniki

k!dman
...a jakby jeszcze byla mozliwosc ignorowania konferencji...smile.gif
Versago
Mam pytanko, wtyczka jest jak najbardziej uzyteczna zwlaszcza ze ostatnio u znajomych z mojej listy pojawila sie mania rozmawiana przez statusy, co przy k.notify moze byc naprawde upierdliwe, ale do rzeczy, nie wiem czy @pz16 i @Olórin by sie zgodzili, ale moze dalo by sie ja podpiac pod k.dodatki ? siedza one i tak sobie przy klikaniu na kontakt pod PPM i chyba bylo by wygodniej, stamtad do niej siegac ? Bron boze nie chce w niczym umniejszac pracy autora k.olej ale to nie wielka wtyczka, a k.dodatki moglby byc wlasnie zbiorem takich uzytecznych malenst.
shw
a ja nie umiejszam wtyki olorina (uzywam jej w koncu smile.gif)
ale moze ktos nie chciec kdodatkow (ktore raczej moga sie znacznie jeszcze rozrosnac), a tylko k.olej...
chyba lepiej wiecej wtyczek == wiekszy wybor co chcemy wepchac do pamieci, a co nie.
a jak widac k.olej jeszcze moze sie tez niezle rozbudowac...
Aule
To może wtyka do kDodatków? Nie wime jak to będzie działać jak ktos nie będzie miał kDodatków.
Versago
Nie bylo tematu, qrcze nie pomyslalem jakby to mialo dzialac kiedy ktos nie uzywa k.dodatkow, sam sie tak do nich przyzwyczailem ze juz traktuje je jako integralna czesc K i przez mysl mi nie przeszlo ze ktos moze ich nie miec wink.gif moj blad, po za tym jako osobna wtyka rzeczywiscie jest lepiej, tak jak napisal @shw, kazdy ma wybor. Wiec teraz zaczekam tylko jak bedzie po PPM.
drivex
a ja zrobilem ikonke biggrin.gif moze sie przyda...

Załączniki

Aule
Ok zara dodaje ikonke. Dla mnie lux. biggrin.gif
No i oczywiście nowa wersja smile.gif

Załączniki

drivex
QUOTE(pz16)
Ok zara dodaje ikonke. Dla mnie lux. biggrin.gif
No i oczywiście nowa wersja smile.gif



no i jest grejt super extra biggrin.gif naprawde fajna wtyka
Aule
biggrin.gif I znów nowa wersja...
Hehe, za szybko nowe wersje robie, bo Hao nie nadąża z dodawaniem ich do katalogu laugh.gif

Załączniki

Puma
Takie głupie pytanko, jak tej wtyki używać? to z pod prawego klawisza myszy to jest to co było czyli ignorowanie z serwera.
niki
konktak\wiecej\wiecej smile.gif
ale lepiej by bylo jak byla pod prawym na kontakcie biggrin.gif
drivex
QUOTE(Puma)
Takie głupie pytanko, jak tej wtyki używać? to z pod prawego klawisza myszy to jest to co było czyli ignorowanie z serwera.


klikasz ppm / wiecej / wiecej i dajesz Olej gościa

edit- spoznilem sie :]
Flind
puma w informacji o kontakci w zakładce wiecej
niki
3 posty w ciagu 2 min laugh.gif
Puma
Dzięki 8) Z tym że wygodniej by było jak niki napisał 'ale lepiej by bylo jak byla pod prawym na kontakcie '. Jeszcze jedno, nie zauważyłem przy kontakcie znaczka że jest olewany :cry:
drivex
QUOTE(Puma)
Dzięki  8)  Z tym że wygodniej by było jak niki napisał 'ale lepiej by bylo jak byla pod prawym na kontakcie '. Jeszcze jedno, nie zauważyłem przy kontakcie znaczka że jest olewany  :cry:

no bo tego jeszcze niestety nie ma sad.gif( a przydaloby sie ! Pz16 msz nowy job smile.gif tyle ze to bedzie chyba wymagalo glebszej rozmowy z Hao biggrin.gif :twisted: :twisted:
shw
czyli panowie wymienili to o co postulowalem juz w ktoryms z moich postow wink.gif
hao
Obawiam się, że API teraz na to nie pozwoli (znaczki na liście)...
Puma
Jeżeli to jest niemożliwe (przy kontaktach) to proponuje ikonkę i gdy klikniesz w nią to pokaże które osoby są olewane (takie podręczne ... menu z osobami olewanymi), nie wiem czy to dostatecznie jasno naświetliłem :wink: Sądzę że to jest do zrobienia we wtyczce ale poproszę o wypowiedź fachowców tongue.gif
Aule
Heh. Ja też o nią proszę.
Dobra niech wam będzie. Po rozmowach ze starszymi po fachu kolegami, daje wam tą opcje w menu kontaktów :wink:

Załączniki

shw
ja wciaz czekam na ignorowanie zmian statusow, bo dopiero to mi sie przyda smile.gif
UNK
no czasami przydalaby sie taka opcja, jak ktos flooduje, czasami mam takich co wlanczaja AS i status zmienia sie co 2-3 sek, albo sluchaja muzyki i zamiast wylaczyc AS to zostawiaja wlaczony i przelanczaa piosenki o kilka sekund sad.gif sad.gif
Puma
Przydała by się możliwość przypisania wiadomości jaką ma wysyłać do poszczególnych kontaktów a nie jak jest teraz tekst globalny, taki sam do wszystkich olewanych osób.
hao
Opcja ignorowania zmian statusu to już raczej kwestia kNotify...

Można co najwyżej zrobić tak, żeby wybrane kontakty w ogóle nie miały statusów opisowych...
Sija
bug#1: wtyczka sie zapetla [np. kiedy "olejemy" sami siebie - LAN - i wyslemy sobie jakas wiadomosc]
bug#2: trudno to nazwac bugiem, ale w wielu miejscach nie ma polskich literek ;]
bug#3: wtyka zapisuje wiad. do historii do zakladki "nie obsluzone"

btw, nie uwazasz, ze niektorzy z tych ktorych olewamy to czasami "panny", a nie "goscie" [Wiecej -> Wiecej]? ;]
drivex
QUOTE(UNK)
no czasami przydalaby sie taka opcja, jak ktos flooduje, czasami mam takich co wlanczaja AS i status zmienia sie co 2-3 sek, albo sluchaja muzyki i zamiast wylaczyc AS to zostawiaja wlaczony i przelanczaa piosenki o kilka sekund  sad.gif  sad.gif



hehe np ja na liscie unka biggrin.gif
Aule
Ok. Next (juz 4 dziś) wersja. Błędy polonistyczne poprawie w następnej. Tera na liście widać już kto jest olewany(Hao mówi, że mogą być problemy z kontaktami jabbera, ale nad tym pomyśe później). Reszte odkryjcie sami, nie chce mi sie pisać
To na tyle dziś. Pa!

Załączniki

Zakrn
Wtyczka super, ale popieram shw - przyda się ignorowanie statusów, bo wiadomościami nikt mnie nie dręczy :wink: A... nie wiem czy to błąd, ale czy przy trzeciej opcji w więcej/więcej nie powinno być napisu wiadomość, albo text? Bo chyba o to tam chodzi, nie?

PS. Tak swoją drogą witam wszystkich po przerwie :wink:
konrad
heh a moglbys dodac opcje 'olej wszystkich' ? smile.gif np. zamiast odwal sie, wpisac, nie ma mnie, napisz essa ( sms ) i takie tam ? smile.gif co wy na to ?
Sija
QUOTE(konrad)
heh a moglbys dodac opcje 'olej wszystkich' ? smile.gif np. zamiast odwal sie, wpisac, nie ma mnie, napisz essa ( sms ) i takie tam ? smile.gif co wy na to ?


do tego lepiej napisac wtyke away... gdybym znal c++...
shw
ale mowiac o ikonce mialem na mysli taka mala, jak przy Ignoruj, albo subskrypcji w jabberze, bo tak wielkosci calej ikony jest szczerze mowiac szpetna i psuje calosc listy (np. nie widac jaka to siec).
case
QUOTE(Sija)
QUOTE(konrad)
heh a moglbys dodac opcje 'olej wszystkich' ? smile.gif np. zamiast odwal sie, wpisac, nie ma mnie, napisz essa ( sms ) i takie tam ? smile.gif co wy na to ?

do tego lepiej napisac wtyke away... gdybym znal c++...

hEh, o tym samym pomyslalem, bo ze skryptu juz nie kozystam, a to na prawde kozacka rzecz [odpowiedzi osobne dla kazdej osoby :wink:] 8)

moze sie ktos skusi i wyprodukuje [zakladajac, ze kBot umrze na dobre...] :roll: [ups rozmarzylem sie, ale nie zasmiecam juz topicu...]
drivex
QUOTE(Sija)
QUOTE(konrad)
heh a moglbys dodac opcje 'olej wszystkich' ? smile.gif np. zamiast odwal sie, wpisac, nie ma mnie, napisz essa ( sms ) i takie tam ? smile.gif co wy na to ?


do tego lepiej napisac wtyke away... gdybym znal c++...


gdyby hao przetlumaczyl SDK na pascala sad.gif( to by byl rozlew pluginow... :twisted: :twisted: :twisted: ja juz probowalem tego cePPa ale nie idzie mi to.. specjalnie sciaglem torentem microsoft visual studio .net 3 cdkowe cos tam dzialalem ale kompletnie nie rozumuje tego jezyka :| :| :|

edt. moze jeszcze jakby byly jakies srcy tych wtyk jakby poznal naglowki tego dziada.... no ale koniec tego OT :| smile.gif
Sija
QUOTE(shw)
ale mowiac o ikonce mialem na mysli taka mala, jak przy Ignoruj, albo subskrypcji w jabberze, bo tak wielkosci calej ikony jest szczerze mowiac szpetna i psuje calosc listy (np. nie widac jaka to siec).


potwierdzam, zmiana ikonki kontaktu to kiepski pomysl [jezeli sie np. "oleje" jakis transport - czysta teoria - i wylaczy olewanie, to transport zamiast swojej ikonki - icq or sth - ma ikonke jabberowa], jezeli nic sie nie da wykombinowac innego, to IMHO wolalbym zeby byl tylko "ptaszek" w menu kontekstowym, albo lista olanych - tak jak lista ignorowanych [Kontakt -> Ignoruj]

edit: moze jednak lepiej by bylo zeby indywidualne opcje k.Olej dla kontaktu mialy osobna zakladke [bo troche sie tego zrobilo], a nie byly w "wiecej"... ?
MiLKA
QUOTE(drivex)
edt. moze jeszcze jakby byly jakies srcy tych wtyk jakby poznal naglowki tego dziada.... no ale koniec tego OT :| smile.gif

a czyta sie forum uwaznie? przeciez sa conajmniej dwie wtyczki z otwartymi zrodlami - kTransfer i Gadacz (zarowna stara wersja jak i napisana od podstaw wersja Olorina), do tego w najblizszej przyszlosci ze zrodelkami zostanie wydany nowy knotes smile.gif wiec praktycznie jest z czego sie uczyc.. zapomnialem, kDodatki i k.Pilot zostana tez wydane z pelnymi zrodlami. Wszystko (oprocz kTransfera) w ramach projektu KPlugins, wiecej na stronie informacyjnej jak tylko zabiore sie za skonczenie jej smile.gif
nix
znalazlem chwile zeby przetestowac... :twisted:
pomysl calkiem fajny... ale moim zdaniem wymaga dopracowania...
moje uwagi - informacje na K.Notify powinny wyswietlac nazwe kontaktu a nie tylko jego nr... no i mozna by wstawic tam ikonke kOlej zamiast standardowej

inna sprawa ktora bardzo mi sie nie podoba to slownictwo... wydaje mi sie ze sformulowania "Olej gościa" czy "Odwal sie" nie za bardzo pasuja....

i jeszcze trzeba by dopracowac wyglad konfiguracji (indywidualnej dla kontaktu tez)... wiecej opisow sprawi ze bedzie czytelniej (a "default" mozna by zastapic czyms polskim wink.gif )

a tak poza tym to podoba mi sie...
Lukas77
[quote=nix]inna sprawa ktora bardzo mi sie nie podoba to slownictwo... wydaje mi sie ze sformulowania "Olej gościa" czy "Odwal sie" nie za bardzo pasuja....[/quote]

Dokładnie, też jestem za "normalnym słownictwem", konnekt to w końcu poważny program :-) zamiast "Olej gościa" "Ignoruj osobę"... itd. Wtyka fajna, ale na razie nieprzydatna, mnie nikt nie wkurza i jeszcze nie korzytsałem z oryginalnego ignora w GG.[/quote]
kox
QUOTE(drivex)
ja juz probowalem tego cePPa ale nie idzie mi to.. specjalnie sciaglem torentem  microsoft visual studio .net 3 cdkowe cos tam dzialalem ale kompletnie nie rozumuje tego jezyka

Rzuć się na CPP Buildera Borlanda. Programy tworzy się w tym podobnie jak w Delphi tyle że w CPP. Ja osobiście też nie kumam "filozofii" Visuala.

Sorry za OT.
werw0e
QUOTE(drivex)
gdyby hao przetlumaczyl SDK na pascala


<beczy> nawet ja bym coś zrobił ;[
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.