Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Away
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Sija
nowy K.Away jest juz gotowy, czekam tylko na decyzje hao co do wtyki SMS, poniewaz zostala ona wzbogacona o nowe API i wymagany jest apdejt.

W miedzyczasie, pokrotce napisze o raportach SMS.
Raporty SMS jest to nic innego jak smsy wysylane co x godzin [do ustawienia w konfigu oczywiscie] z np. liczba wiad. ktore dostalismy, albo z nickiem osoby od ktorej dostalismy ostatnia wiad.
Mozna wybrac sobie bramke przez ktora beda wysylane smsy [moze w przyszlosci bedzie mozna wybrac sobie osobny login i haslo do bramki, ale nie ma na to zbyt duzych szans, wiec jezeli ktos chce, zeby smsy od K.Away'a przychodzily z innego konta, to radze skopiowac sobie plik *.xml danej bramki i zmienic w nim ID i/lub nazwe bramki]

mam nadzieje, ze f-cja okaze sie przydatna :]

a tak poza tym, poprawilem pare bledow [jak zwykle zreszta ;>], troszke zmienilem zakladke konfiguracji, zeby byla bardziej przejrzysta i dodalem logowanie akcji, wiec w razie wysypki K, zawsze mozecie sprawdzic ostatnia akcje K.Away'a w logu.

PS. Jezeli ktos posiada jakies fajne ikonki nadajace sie na zamienniki obecnych, to prosze wysylac na PM :]
[Lu]Q.Z
no to calkiem fajnie sie zapowiada... a nad ikonkami dzisiaj po szkole popracuje i ci podrzuce...
Flind
QUOTE
Sądzę że najlepiej było by przerobić sposób wykrywania away'a, zeby reagował tylko na alfanumeryczne klawisze(nie jakies tam scroll lock ))


Sija moża by było cos takiego zrobić? Bo narazie obie wtyczki (kMigacz oraz kaway) sie wykluczaja sad.gif
Olórin
ustawianie AutoAway'a to sprawa UI, Sija dużo tu sam nie wskóra....
Sija
Wersja 0.3 juz czeka do zassania na KP :arrow: [http://www.kplugins.net/downloads.kaway.xml].
Do tego sa rowniez do pobrania/przejrzenia [poprawienia?] zrodla, jezeli kogos to interesuje.
Na centralce bedzie za chwilke.

Raporty SMS dzialaja pieknie, wiec z czystym sumieniem moge wam wypuscic stabilnego release'a.
Pamietajcie tylko zassac najnowsza wersje wtyczki SMS z centralki beta.
Lukas77
QUOTE(Sija)
Raporty SMS dzialaja pieknie, wiec z czystym sumieniem moge wam wypuscic stabilnego release'a.
Pamietajcie tylko zassac najnowsza wersje wtyczki SMS z centralki beta.


To prawda, działają pięknie :-) Mam tylko jedno zastrzeżenie, konnekta mam w domu odpalonego ale czasem z pracy zaglądam na wirtualny Pulpit do chaty i jeśli jest jakaś wiadomość to odczytuję. Moim zdaniem przed wysłaniem raportu sms wtyczka mogłaby sprawdzać czy jest coś w kolejce wiadomości, jeśli jest to wtedy wysyła raport. Bo dzisiaj odczytałem wiadomość, nie było jej już w kolejce a mimo to dostałem raport o tej jednej wiadomości. ?K.Away był cały czas włączony/
Myślę że wyraziłem się jasno o co mi chodzi...
Sija
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(Sija)
Raporty SMS dzialaja pieknie, wiec z czystym sumieniem moge wam wypuscic stabilnego release'a.
Pamietajcie tylko zassac najnowsza wersje wtyczki SMS z centralki beta.


To prawda, działają pięknie :-) Mam tylko jedno zastrzeżenie, konnekta mam w domu odpalonego ale czasem z pracy zaglądam na wirtualny Pulpit do chaty i jeśli jest jakaś wiadomość to odczytuję. Moim zdaniem przed wysłaniem raportu sms wtyczka mogłaby sprawdzać czy jest coś w kolejce wiadomości, jeśli jest to wtedy wysyła raport. Bo dzisiaj odczytałem wiadomość, nie było jej już w kolejce a mimo to dostałem raport o tej jednej wiadomości. ?K.Away był cały czas włączony/
Myślę że wyraziłem się jasno o co mi chodzi...


mniej wiecej ;] ale niestety nie wiem jak to rozwiazac i dlatego raporty SMS najbardziej przydadza sie ludziom nie majacym dostepu do kompa przez x godzin.
Lukas77
QUOTE(Sija)
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(Sija)
Raporty SMS dzialaja pieknie, wiec z czystym sumieniem moge wam wypuscic stabilnego release'a.
Pamietajcie tylko zassac najnowsza wersje wtyczki SMS z centralki beta.


To prawda, działają pięknie :-) Mam tylko jedno zastrzeżenie, konnekta mam w domu odpalonego ale czasem z pracy zaglądam na wirtualny Pulpit do chaty i jeśli jest jakaś wiadomość to odczytuję. Moim zdaniem przed wysłaniem raportu sms wtyczka mogłaby sprawdzać czy jest coś w kolejce wiadomości, jeśli jest to wtedy wysyła raport. Bo dzisiaj odczytałem wiadomość, nie było jej już w kolejce a mimo to dostałem raport o tej jednej wiadomości. ?K.Away był cały czas włączony/
Myślę że wyraziłem się jasno o co mi chodzi...


mniej wiecej ;] ale niestety nie wiem jak to rozwiazac i dlatego raporty SMS najbardziej przydadza sie ludziom nie majacym dostepu do kompa przez x godzin.


You're right! Aż taki problem to dla mnie nie jest jeśli ciężko jest to zrobić... a teraz pytanie czysto teoretyczne:
Czy ciężko byłoby zrobić coś takiego żeby sms wyglądał mniej więcej tak: "Dostales 3 wiadomosci od 'Jozek' 'Halina' "Misiaczek' " albo jeszcze godz. przy kazdym nick'u. Tak tylko putam czy jest to mozliwe i w miare proste do zrobienia.
Dobra robota!!
Sija
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(Sija)
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(Sija)
Raporty SMS dzialaja pieknie, wiec z czystym sumieniem moge wam wypuscic stabilnego release'a.
Pamietajcie tylko zassac najnowsza wersje wtyczki SMS z centralki beta.


To prawda, działają pięknie :-) Mam tylko jedno zastrzeżenie, konnekta mam w domu odpalonego ale czasem z pracy zaglądam na wirtualny Pulpit do chaty i jeśli jest jakaś wiadomość to odczytuję. Moim zdaniem przed wysłaniem raportu sms wtyczka mogłaby sprawdzać czy jest coś w kolejce wiadomości, jeśli jest to wtedy wysyła raport. Bo dzisiaj odczytałem wiadomość, nie było jej już w kolejce a mimo to dostałem raport o tej jednej wiadomości. ?K.Away był cały czas włączony/
Myślę że wyraziłem się jasno o co mi chodzi...


mniej wiecej ;] ale niestety nie wiem jak to rozwiazac i dlatego raporty SMS najbardziej przydadza sie ludziom nie majacym dostepu do kompa przez x godzin.


You're right! Aż taki problem to dla mnie nie jest jeśli ciężko jest to zrobić... a teraz pytanie czysto teoretyczne:
Czy ciężko byłoby zrobić coś takiego żeby sms wyglądał mniej więcej tak: "Dostales 3 wiadomosci od 'Jozek' 'Halina' "Misiaczek' " albo jeszcze godz. przy kazdym nick'u. Tak tylko putam czy jest to mozliwe i w miare proste do zrobienia.
Dobra robota!!


jest w TODO :]
kox
Sija, czy myślałeś o tym by w tej wtyczce całkowicie przejąć obsługę trybu Away w Konnekcie?
Przydałaby się np. możliwość ustawiania po jakim czasie chcemy mieć 'Zaraz wracam' a po jakim 'Nieosiągalny'. Poza tym ustawianie czy tryb Away ma się włączać, gdy mamy ustawiony status 'Nie przeszkadzać', a ustawienia mogłyby być konfigurowalne w ramach każdej sieci osobno. Do tego ciągle Away w Konnekcie moim zdaniem działa nieprawidłowo, np. często budzi się sam, choć nic się nie dzieje, albo gubi opisy w trayu.
Nie wiem jak to się ma do planowanej wersji 0.7 Konnekta, ale opisane przeze mnie funkcje na pewno byłyby przydatne.
case
QUOTE(kox)
Nie wiem jak to się ma do planowanej wersji 0.7 Konnekta, ale opisane przeze mnie funkcje na pewno byłyby przydatne.

mam nadzieje, ze hao zajemie sie tym, o czym napisales, a wiadomo na pewno, ze beda zmienne, podobne do tych z k.Away'a, do stosowania w auto-opisach [czyli np. data, godzina]
Sija
QUOTE(kox)
Sija, czy myślałeś o tym by w tej wtyczce całkowicie przejąć obsługę trybu Away w Konnekcie?
Przydałaby się np. możliwość ustawiania po jakim czasie chcemy mieć 'Zaraz wracam' a po jakim 'Nieosiągalny'. Poza tym ustawianie czy tryb Away ma się włączać, gdy mamy ustawiony status 'Nie przeszkadzać', a ustawienia mogłyby być konfigurowalne w ramach każdej sieci osobno. Do tego ciągle Away w Konnekcie moim zdaniem działa nieprawidłowo, np. często budzi się sam, choć nic się nie dzieje, albo gubi opisy w trayu.
Nie wiem jak to się ma do planowanej wersji 0.7 Konnekta, ale opisane przeze mnie funkcje na pewno byłyby przydatne.


zobaczymy jak wygladac bedzie autoAway w wersji 0.7 - najwyzej sie dorobi ;]
Sija
nowa wersja [0.3.7] dostepna na stronie i centralce KP.
Hayden
No, czekałem na to usprawnienie, że ręcznie włączonr tryb away nie wyłącza się po ruczeniu myszką (po paru min)
Sija
nowa wersja [0.3.8] dostepna na stronie [i lada moment na centralce] KP :arrow: http://www.kplugins.net/downloads.kaway.xml

QUOTE
CHANGELOG

+ opcja wyłączania away'a przy wysyłaniu wiadomości
* poprawiony błąd w obsłudze wiadomości
+ możliwość wyłączenia automatycznych powiadomień przy włączonym statusie \"ukryty\"
* poprawiony błąd powodujący nieprawidłowe wyświetlanie zmiennych {userlist} i {usercount} w raportach sms
dedec
Moglaby by byc mozliwosc przy Raportach SMS, ustawic dla heyah bramke MiastopPlusa, poniewaz dawniej uzywalem Plusa a teraz mam heyah a ta bramka byla dla mnie najleszpa ( dalej jest:D ), pozdrawiam
Sija
QUOTE(dedec)
Moglaby by byc mozliwosc przy Raportach SMS, ustawic dla heyah bramke MiastopPlusa, poniewaz dawniej uzywalem Plusa a teraz mam heyah a ta bramka byla dla mnie najleszpa ( dalej jest:D ), pozdrawiam


mozliwosc jest, wystarczy chciec :]
Madej
QUOTE(Sija)
nowa wersja [0.3.8] (...)
U mnie sa pewne problemy z ta nowa wersja. Mam wlaczony status "ukryty", opcja Wysylaj wiadomosci przy wlaczonym statusie "ukryty" jest wlaczona, a mimo tego odpowiedzi nie sa wysylane. W oknie rozmowy pokazuje sie "K.Away - Zostala wyslana odpowiedz", ale zamiast trafic do adresata trafia do kolejki. Dopiero ponowne uruchomienie Konnekta usuwa z kolejki i wysyla... sad.gif sad.gif Wiadomosci o wlaczeniu/wylaczeniu trybu away docieraja bez problemow, wiec nie wiem co moze byc przyczyna sad.gif
balky
u mnie jest dokladnie tak samo...
Sija
QUOTE(balky)
u mnie jest dokladnie tak samo...


ok, wiem juz co to powoduje, teraz tylko musze jakos wykombinowac jaka jest tego przyczyna i jak to ew. obejsc...

ale chwilowo ciesze sie piwkiem, ukonczonym 17 rokiem zycia i innymi drobnymi sprawami biggrin.gif
[Lu]Q.Z
czyzbys mial urodzinki? wszystkiego najlepszeeego tongue.gif
werw0e
QUOTE(Sija)
ale chwilowo ciesze sie piwkiem, ukonczonym 16 rokiem zycia i innymi drobnymi sprawami biggrin.gif


tylko nie mów że 22 maja skończyłeś 16 lat bo ja tak tongue.gif
zimaq
no to ja też życze fszystkiego najlepsiejszego etc.

ale mam także złą wiadomość ( tamta była dobra tongue.gif )
bug... jak wpisałem dzisiaj raz /back to raczeło się dizać coś dziwnego... na każdą kwestię wysłaną do mnie przez kogoś k.away odpowiada textem z back... i k.notyfy za każdym razem jak ktoś coś do mnie wyśle pokauje że: k.away został wyłączony
restart konnekta nie pomaga... co to może być? dodam że mam k.away;'a 0.3.8.0 i nie zmieniałem nic od poprzedniej wersji ( 0.3.0.0 ) w jesgo ustawieniach
domek
Mam identyczny problem co zimaq.

Ustawilem sobie awaya <jem> i poszedlem na sniadnie. Wrocilem wylaczylem awaya. I zaczalem rozmawiac z kolega - przy kazdej wysylanej przeze mnie wiadomosci knotify wywala "tryb away wylaczono" a zaraz potem u kumpla pojawia sie info ze go wlaczono. I przy kazdej mojej wypowiedzi znowu go wylacza i wlacza spowrotem. I tak w kolko.

Nic nie pomaga. Restart konnekta, ustawienie i wylaczenie innego awaya...

Nic

Na szczescie na centralce kplugins byla wersja 0.3.7.0
case
QUOTE(domek)
Ustawilem sobie awaya <jem> i poszedlem na sniadnie. Wrocilem wylaczylem awaya. I zaczalem rozmawiac z kolega - przy kazdej wysylanej przeze mnie wiadomosci knotify wywala \"tryb away wylaczono\" a zaraz potem u kumpla pojawia sie info ze go wlaczono. I przy kazdej mojej wypowiedzi znowu go wylacza i wlacza spowrotem. I tak w kolko.

Nic nie pomaga. Restart konnekta, ustawienie i wylaczenie innego awaya...

to bug! puki nie bedzie nowej wersji wylacz opcje "Wylaczaj away'a w momencie wysylanai wiadomosci"
QUOTE(KPlugins)
Wersja 0.3.9.0 - jeszcze niedostępna
user posted image poprawione działanie opcji \"wyłączaj away'a w momencie wysłania wiadomości'

problem solved :wink:
Sija
nowa wersja [0.4.9] juz na KPlugins :arrow: http://www.kplugins.net/downloads.kaway.xml
dedec
QUOTE(Sija)
QUOTE(dedec)
Moglaby by byc mozliwosc przy Raportach SMS, ustawic dla heyah bramke MiastopPlusa, poniewaz dawniej uzywalem Plusa a teraz mam heyah a ta bramka byla dla mnie najleszpa ( dalej jest:D ), pozdrawiam


mozliwosc jest, wystarczy chciec :]



I jak bedzie takie cos ?
no prosze prosze prosze prosze :roll:
Sija
QUOTE(dedec)
QUOTE(Sija)
QUOTE(dedec)
Moglaby by byc mozliwosc przy Raportach SMS, ustawic dla heyah bramke MiastopPlusa, poniewaz dawniej uzywalem Plusa a teraz mam heyah a ta bramka byla dla mnie najleszpa ( dalej jest:D ), pozdrawiam


mozliwosc jest, wystarczy chciec :]


I jak bedzie takie cos ?
no prosze prosze prosze prosze :roll:


chyba nie zrozumiales... taka mozliwosc jest od wersji z raportami sms
wystarczy uruchomic systemowy proces myslenia, zeby sie dowiedziec jak to zrobic...
dedec
QUOTE(Sija)
QUOTE(dedec)
QUOTE(Sija)
QUOTE(dedec)
Moglaby by byc mozliwosc przy Raportach SMS, ustawic dla heyah bramke MiastopPlusa, poniewaz dawniej uzywalem Plusa a teraz mam heyah a ta bramka byla dla mnie najleszpa ( dalej jest:D ), pozdrawiam


mozliwosc jest, wystarczy chciec :]


I jak bedzie takie cos ?
no prosze prosze prosze prosze :roll:


chyba nie zrozumiales... taka mozliwosc jest od wersji z raportami sms
wystarczy uruchomic systemowy proces myslenia, zeby sie dowiedziec jak to zrobic...


qrwa wytumacz mi jak 5 lateniemu dzieciuchowi !!
MiLKA
QUOTE(dedec)
qrwa wytumacz mi jak 5 lateniemu dzieciuchowi !!

ale po co sie unosisz!!!! Wystarczy przeczytać odpowiedź, że juz takie coś jest od poczatku wersji z SMSami
dedec
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(dedec)
qrwa wytumacz mi jak 5 lateniemu dzieciuchowi !!

ale po co sie unosisz!!!! Wystarczy przeczytać odpowiedź, że juz takie coś jest od poczatku wersji z SMSami


huh, no nie rozumiem, no niby jest od pocztku wersji z smsami to czemu ja mam tylko taki bramki ?!

Załączniki

Sija
a] tylko te bramki obsluguja HEYAH
b] jezeli sa jeszcze jakies, to musisz zmienic pliki .xml tych bramek, zeby akceptowaly numery zaczynajace sie od heyowych prefixow [888 or sth.]

jezeli dalej Ci nie dziala, to zaloz sobie gdzies nowy temat, bo ja Ci wiecej tlumaczyc nie bede i nie jest to sprawa zwiazana z K.Away'em

#EOT
MiLKA
usun prefix 48 to pojawi Ci sie MiastoPlusa
dedec
@MiLKA dzieki tongue.gif o to mi chodzilo wink.gif


@Sija: nop, ok sorx za spam wink.gif ale nie wydawalo mi sie zeby zakladac osobny temat na taka "bzdure" , chcialem tylko zapytac , ale jush wiem i jeste heppy


Pozdrawiam,
dedec
alberht
dodam tylko, że heyah dodała nowy prefix 880 [oprócz 888] - warto byłoby to dodać do xml'i bramek
Zakrn
Sorki, że się wtrące - może przydałaby się jakaś funkcja, która blokowałaby wysyłanie odpowiedzi dla transportów jabbera i określonych grup kontaktów za 1 kliknięciem, a nmie, że muszę wybierać każdy kontakt osobno i zaznaczać "nie wysyłaj..."?
ravx
ja mam dwie propozycje dla wtyczki:
-mozliwosc modyfikacji reason bez wylanczania K.Away'a
-opcja pozwalajaca na wrzucenie (automatyczne) tresci reason na opis (np w polaczeniu z AutoAway'em, albo nawet i bez, ale rowniez z jakimis zaleznosciami, np czasowymi)
piotr.ek
Wtyczka wlacza mi sie (i od razu wylacza) co jakis czas sama z siebie podajac powod - cos z aplikacja pelnoekranowa (za szybko, zebym przeczytal, a nie chce mi sie siedziec i czatowac specjalnie). W opcjach mam to wylaczone, zreszta jak bym nie ustawil, to i tak bez znaczenia... Oczywiscie o aplikacjach pelnoekranowych mowy nie ma (no chyba, ze Total Commander i MyIE2 liczone sa jako takie), pasek zadan windowsa (xp) widoczny caly czas.

Wersja wtyczki 0.4.9.0, K najnowszy dostepny.

UPDATE: na screenie sytuacja, w ktorej mi to wyskakuje (jak zniknie menu podreczne, to wylacza sie away)

Załączniki

Sija
QUOTE(piotr.ek)
Wtyczka wlacza mi sie (i od razu wylacza) co jakis czas sama z siebie podajac powod - cos z aplikacja pelnoekranowa (za szybko, zebym przeczytal, a nie chce mi sie siedziec i czatowac specjalnie). W opcjach mam to wylaczone, zreszta jak bym nie ustawil, to i tak bez znaczenia... Oczywiscie o aplikacjach pelnoekranowych mowy nie ma (no chyba, ze Total Commander i MyIE2 liczone sa jako takie), pasek zadan windowsa (xp) widoczny caly czas.

Wersja wtyczki 0.4.9.0, K najnowszy dostepny.

UPDATE: na screenie sytuacja, w ktorej mi to wyskakuje (jak zniknie menu podreczne, to wylacza sie away)


mam nadzieje, ze jest to zw. z bledem ktory poprawilem...
zglos sie do mnie na gg, to przesle Ci nowa wersje i zobaczysz, czy dziala
Sija
nowa wersja [0.4.10] dostepna na stronie KPlugins :arrow: http://www.kplugins.net/downloads.kaway.xml
Flind
jak wchodziło sie w pasek startu to tez sie właczał kaway
gilek
trochę off topic :] w dzienniku zmian na kplugins.net jest przemieszane :] ostatnia wersja jest pod przedostatnią
Olórin
QUOTE(gilek)
trochę off topic :] w dzienniku zmian na kplugins.net jest przemieszane :] ostatnia wersja jest pod przedostatnią

Porównywanie tekstowe...trzeba by wpisywać wersje z 0 na początku np. 0.4.09.0, Albo sortować po dacie smile.gif)
MiLKA
QUOTE(Olórin)
QUOTE(gilek)
trochę off topic :] w dzienniku zmian na kplugins.net jest przemieszane :] ostatnia wersja jest pod przedostatnią

Porównywanie tekstowe...trzeba by wpisywać wersje z 0 na początku np. 0.4.09.0, Albo sortować po dacie smile.gif)

a po co, skoro mozna format wersji zamienic na forme liczbowa, bez straty informacji o wersji smile.gif stosuje ten "trik" hao w centralce, to czemu my bysmy nie mogli......

ps> a tak pozatym, to juz to jest poprawione smile.gif
2230093
Mam propozycje czy nie dało by się zrobić tak aby podczas działania K.away ikonka konnekta była jakaś inna (mały indeks, jakaś literka) Tak aby gołym okiem zerkając na ikonke można było stwierdzić czy wtyczka jest właczona bez zagladania gdzie kolwiek.
Sija
QUOTE(2230093)
Mam propozycje czy nie dało by się zrobić tak aby podczas działania K.away ikonka konnekta była jakaś inna (mały indeks, jakaś literka) Tak aby gołym okiem zerkając na ikonke można było stwierdzić czy wtyczka jest właczona bez zagladania gdzie kolwiek.


jezeli ktos mi podpowie, jak mozna to bezbolesnie zrobic, to czemu nie, ale na chwile obecna wydaje mi sie, ze jedyna opcja to RMB na ikonce K i sprawdzenie statusu away'a w menu kontekstowym.
Olórin
Mam pewnien pomysł, ale muszę jeszcze go sprawdzić smile.gif
ostatnio jedna rzecz w awayu zaczela miec mocno irytowac, chodzi mi o to ze jak wlanczam jakis program ( np. photoshop7,photoimpact 8 XL itp itd ) i gdy zapisuje to co zrobie to mi sie wlancza i wylancza away [ dzieje sie to w momencie gdy wyskoczy mi tabelka gdzie mam to zapisac ]. Tak nie moze byc cos trzeba z tym zrobic :-)


UPDATE:

pomysl by sleesh ®: np. ze chcesz zeby wlanczal sie tylko ten tryb przy danych aplikachach.
przyklad: podajesz ze dziala tylko z hl.exe
i do kazdej aplikacji mozna przypisac inny text biggrin.gif
piotr.ek
Pytanie - dlaczego na centralce ciagle najnowsza dostepna wersja jest: "wersja: 0.3.7.0"?
Aule
MiLKA tera naprawde czasu nie ma, więc nie uaktualnił.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.