Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Away
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Sija
QUOTE(atol)
a kiedy będzie?  :wink:


jak juz mowilem, bez ekscytacji, chociaz jezeli znajdzie sie chetny do odwalenia kawalka brudnej roboty za mnie, to moze nawet tak dlugo sie nie naczekacie wink.gif
daroc
QUOTE(zimaq)
Kolejna idea tongue.gif
Drobna integracja kAway z innymi wtyczkami np.
[list]
[*]po właczeniu away'a wyłączaj miganie scroll lock'iem ( kMigacz )
[*]po właczeniu away'a wycisz wszystkie dźwięki
[/list:u]
smile.gif

A ja bym wolał właśnie na odwrót. 8) Jak siedzę przy kompie, to o wiadomości jestem informowany przez kNotify i nie potrzebuję migania scrollem, który może jedynie przeszkadzać niektórym np. przy pracy w arkuszu kalkulacyjnym.
Natomiast jak mnie nie ma przy kompie, to wyłączam monitor - i widzę, że mam nową wiadomość po scrollLocku.
No ale myślę, że jak będzie już taka opcja, to będzie wszystko do wyboru. smile.gif (Mam nadzieję)

Hm... a czy było już o tym, żeby uaktywnienie kAway powodowało ustawienie statusu "Zaraz wracam" (nie na odwrót).
zimaq
QUOTE
Hm... a czy było już o tym, żeby uaktywnienie kAway powodowało ustawienie statusu \"Zaraz wracam\" (nie na odwrót).


Nie lepiej n/a ( nieosiągalny ) ?
daroc
Hm... ale np. w GG nie ma N/A. tongue.gif Chyba że dla GG byłby wyjątek - i w nim byłoby Z/W. 8) Tak czy inaczej, taka własnie opcja by mi się przydała...

Zmiana statusu "Zaraz wracam" <=> "Dostępny" byłaby dużo prostsza poprzez komendy /away oraz /back... Ale póki co taka komenda jedynie (dez)aktywuje kAway...
zimaq
QUOTE(daroc)
Hm... ale np. w GG nie ma N/A. tongue.gif Chyba że dla GG byłby wyjątek - i w nim byłoby Z/W. 8) Tak czy inaczej, taka własnie opcja by mi się przydała....

Przecież jak się zmienia w kZmieniaczy status na Nieosiągalny, czy Nie przeszkadzać to na gg automatycznie zmienia się na zaraz wracam.
Tak samo z FFC - gg zmienia na dostępny.
Więc to chyba nie będzie problem wink.gif
k3mpa
ja mam taka nei wiem czy padła ..smile.gif otuż chodzi mi o to żeby np jeżeli właczymy awaya i mamy wyłaczony monitor to np podczas nauki ..tongue.gif to zeby po wpisaniu przez osobe która się chce z nami skontaktowac ..wink.gif zabrzmiał jakiś dzwięk w głośniczkach wczesniej ustawiony ..;]
metal
Bardzo fajna wtyczka. Brakuje mi jednak formatowania wiadomości. Jak sprawić, aby wysyłana informacja wyglądała tak:

Siemanko {display}!!
Nie ma mnie przy kompie od {time} ({date})
<b>Prawdopodobnie {reason}</b>
Zostaw wiadomość po sygnale.

a nie tak:

Siemanko {display}!! Nie ma mnie przy kompie od {time} ({date}) <b>Prawdopodobnie {reason}</b> Zostaw wiadomość po sygnale.

Jeśli jest jakiś sposób, prosze o podpowiedź. Pozdrawiam i zyczę wielu genialnych pomysłów na udoskonalanie wtyczki.
skolima
Zaraz. Jest opcja "używaj" htmla. tagi < br /> nie działają??
metal
U mnie nie dziala unsure.gif

moderator : nie cytuj posta, pod którym się dopisujesz
lhs
Działa, działa. Wklej tu może kod, który wklepałeś - oblukamy...
metal
Mam dokładnie tak:
Siemanko {display}!!<br>
Nie ma mnie przy kompie od {time} ({date})<br>
<b>Prawdopodobnie {reason}</b><br>
Zostaw wiadomość po sygnale.
lhs
HTML-owe znaczniki <br> zamień na ich XHTML-owe odpowiedniki, <br />

EDIT: Właśnie sprawdziłem - u mnie nawet bez znaczników <br /> linie są łamane poprawnie.
metal
Zamieniłem na znaczniki xml'owe tak jak radziłeś ale nic się nie zmieniło. Mam odpalonego konnekta i oryginalne gg. Kiedy piszę z gg na drugi numer (aktywny na konnekcie) dostaję odpowiedź:
Siemanko kuba!!Nie ma mnie przy kompie od 00:56 (15.04.2005)Prawdopodobnie CzytamZostaw wiadomość po sygnale.

Dziwi mnie, ze pogrubianie działa, a łamanie nie :/
lhs
A nie jest to wina oryginalnego GG właśnie?? Coś mi się obiło o uszy, że GG miało jakiegoś upie... uporczywego buga z łamaniem wierszy... Spróbuj odpalić dwa Konnekty - i wtedy potestuj.
Olórin
Włącz opcję używaj html, w kaway....
metal
Probowałem wszystkiego i lipa... unsure.gif
Zeby nie było ze jestem gołosłowny:
http://priv.twoje-sudety.pl/~heavyrock/1.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~heavyrock/2.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~heavyrock/3.jpg
http://priv.twoje-sudety.pl/~heavyrock/4.jpg

Jestem jedyną osobą, która ma z tym kłopoty??
skolima
I wszystko jasne...

kAway nie łyka taga br ze spacją w środku. Powienien, ale tego nie robi..

właśnie sprawdziłem u siebie biggrin.gif
metal
No ale ja próbowałem wpisywać <br> i <br /> tak jak jest na screenach i nic się nie zmiania - efekt ten sam (czytaj: żaden). Da się coś na to poradzić, czy lepiej zebym dał sobie z z tym spokój??
skolima
Najlepiej, żebyś uważnie czytał. XHTML , tag bez spacji w środku. Czyli <br/>

Dotarło?
lhs
skolima - coś tu chyba jednak jest na rzeczy... U mnie jest tak:

<br> - nie działa;
<br /> - działa (ze spacją w środku!!);
brak taga (sam Enter) - działa.
metal
A u mnie nie działa zaden wariant. Nawet ten o którym wspominał Skolima
Sija
hehe, problem byl i jest, a takze byl poruszany na forum i sam o nim pisalem. owszem, to jest blad - pisze to juz po raz n-ty. jezeli komus dziala - wow! mi nie dzialalo ;>
metal
W takim razie przepraszam za zamieszanie. Taki mały defekt nie umniejsza wsumie funkcjonalności tej świetnej wtyczki. Pozdrawiam.
zimaq
Ofkoz zostanie porpawione w nowej wersji, prawda Sija ? :>
Nabassu
mam konnekta 0.6.21.121. kAway pomimo wlaczenia wysylania co 300s wysyla odp na kazda wiadomosc. z tego co slysze od rozmowcow wczesniej bylo ok, raz na minute czy tam na ile bylo ustawione. bylem wtedy na becie najprawdopodobniej. jakies sugestie? bylbym wdzieczny bo to najlepszy plugin chyba smile.gif
.misiek
Co do wtyczki k.away
- dodanie wrzucania na opis godziny [daty] kiedy status się zmienia sam na 'Zaraz Wracam'/'Nieosiągalny'

Ogólnie
- możliwość zmiany statusu na 'Nieosiągalny' z dowolnego statusu a nie tylko z 'Dostępny'
Andrzej1307
mam propozycje nowej funkcji.
otoz:
nowy checkbox z funkcja ze jak mamy wlaczony away i funkcje "wylaczaj away po napisaniu wiadomosci" to zeby sie nie pokazywal juz ten komunikato ze wrocilismy.
zrob to pls
.nomis
To nie funkcja, tylko błąd smile.gif
jacekz
przydał by sie opcja zeby k away mógł wysyłać obrazki z dysku twardego za popmocą kimage(obrazki czy jak to zwią )np był by tak i tresc wiadomosci[img url="c:\niemamnie.gif"]

ggimage
Andrzej1307
ja mam propozycje nowej funkcji.
wlaczenie trybu away dla danego kontaktu na liscie (tzn zeby tylko tej osobie sie wyswietlal) i funkcje kasowania wlaczonych takich away'ow smile.gif
druga to automatyczne dodawanie napisu "/away" do opisu smile.gif
macnow
czy powiadamianie SMSem nie moglo by byc natychmiastowe po odebraniu pierwszej wiadomosci... i dopiero przy kolejnych po godzinie ?? oraz dlaczego w raporcie sms zamiast liczby wszystkich wiadomosci wysyla mi "{count}" ??
Moze udostepnicie aktualne zrodelka... to bedzie mozna sobie przystosowac do indywidualnych potrzeb smile.gif
Aule
A dla Siji nie zniknęły te źródła? Wtyczke ma chyba przepisać od nowa.
winthux
QUOTE(macnow @ 12.07.2005 - 20:49)
Moze udostepnicie aktualne zrodelka... to bedzie mozna sobie przystosowac do indywidualnych potrzeb smile.gif
*



są udostępnione smile.gif na kplugins.net...
Olórin
Tylko jakiej wersji.....
.misiek
QUOTE(macnow @ 12.07.2005 - 20:49)
... dlaczego w raporcie sms zamiast liczby wszystkich wiadomosci wysyla mi "{count}" ??

*



wpisz zamiast {count} --> {msgcount}
Sam nie wiem kiedy to się zmieniło jakoś samo ? dry.gif
Sija
.misiek: w ktorejs wersji - ale przeciez macie wszystkie zmienne w dymkach, wiec w czym problem ? o_O
.misiek
@Sija a myślisz skąd wyciągnąłem 'tą[tę]że' zmienną cool.gif
macnow
No te dymki do jakas dziwna sprawa... nigdy wczesniej ich nie widzialem... teraz patrze o kurcze faktycznie ;P

No dobra a ten problem natychmiastowego powiadomienia o pierwszej wiadomosci ??
bo dostepne zrodelko jest w bardzo starej wersji :/
arct!c
Chcialbym zaproponowac bardzo maly i prosty dodatek do k.away`a. Chodzi o to ze gdy wlaczymy GO to status zmienia nam sie na ZARAZ WRACAM* z aktualnym opisem. Po 1 nie przeczytalem dokladnie calego tematu. Wiec jak bylo to odrazu w kosz.


*ZARAZ WRACAM - w sieci gg na zaraz wracam, w Jabberze na Nieosiagalny, Tlen status na Wroce pozniej.

Pozdrawiam i prosze autora o odp.
Aule
Arct!c, przecież wiesz, że Sija stracił źródła i bedzie musiał od nowa pisać. Zreszta ostatnio go i tak nie ma za często.
Olórin
Do czasu kiedy Sija nie zabierze sie za przepisaną wersje wtyki wątek zamykam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.