Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Away
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
.nomis
QUOTE
chyba musze sobie poszerzyc ten toolbar w oknie wiadomosci bo coraz trudniej mi trafic we wtyke ktorej akurat chce uzyc


Starość nie radość smile.gif A poza tym to Hao rzucił klątwę, a nie my tongue.gif

QUOTE
hehe Hao destruktor


Tak, człowiek-demolka tongue.gif
zenq
QUOTE(.nomis)
Działa jeśli jest nad DzielniKiem tongue.gif

u mnie jest pod i dziala ;]
alberht
nie wiem czy ktos o tym pisal, ale jezeli ktos korzysta z total commander, to po wpisaniu czegos do linii polecen i rozwinieciu jej wlacza sie away /fullscreenmode = on/ - to chyba bug
Sija
QUOTE(alberht)
nie wiem czy ktos o tym pisal, ale jezeli ktos korzysta z total commander, to po wpisaniu czegos do linii polecen i rozwinieciu jej wlacza sie away /fullscreenmode = on/ - to chyba bug


po raz nty powtarzam: fullscreen mode dziala kiepsko, wiec miejcie to na uwadze przy zglaszaniu nast. "bledow".
alberht
QUOTE(Sija)
QUOTE(alberht)
nie wiem czy ktos o tym pisal, ale jezeli ktos korzysta z total commander, to po wpisaniu czegos do linii polecen i rozwinieciu jej wlacza sie away /fullscreenmode = on/ - to chyba bug


po raz nty powtarzam: fullscreen mode dziala kiepsko, wiec miejcie to na uwadze przy zglaszaniu nast. "bledow".

dlatego zgłaszamy błędy, żeby działał lepiej i żebyś wiedział, co poprawić wink.gif
zenq
Sija, ja mam taka prosbe co do raportow sms. A mianowicie ja bym tam z checia widzial opcje wysylania smsa bezposrednio po otrzymaniu wiadomosci od jakiejs osoby (z ewentulanym info o wiaomosciach poprzednich). IMHO przydatna opcja, gdyz po co ma wysylac mi smsy co (powiedzmy) 3 godziny o tych samych wiadomosciach, np kiedy spie...
prooooosze jak juz uda Ci sie ze starych zrodel dojsc do obecnej wersji wtyki, zrob dla mnie taki fjuczer, pliiis ;-)

Of course pierwszej wiadomosci, zeby nie wysylalo mi 5 smsow jak ktos 5 linijek napisze, tak jak jest to w obecnej wersji, ze potrafi wyslac sms o 10 nowych wiadomosciach od 2ch osob, po czym okazuje sie ze dana osoba napisala 5 linijek (5 razy cos napisala za koleja...)
riĐĐle
Mam taki problem:

Po całej nocy (4.00am -> 10.00am) działania kAwaya, i odebraniu około 6 wiadomości psuje mi się wyświetlanie menu w całym Windowsie, co jest przedstawione na załączonym rysunku. Do tego, gdy doszedłem do kompa, miałem 6 wiadomości, zakolejkowanych na kNotify... kliknąłem wszystkie, ale został półprzeźroczysty "powidok" ikonek niebieskich kopert, w miejscu, gdzie leżały na kNotify... nie mam screena, ponieważ zrestartowałem Konnekta i teraz już nie ma. Gdy wyłączyłem kAway, były jeszcze jakieś przekłamania w rysowaniu okien, czy coś w podobie.

Zaznaczam, że na noc włączyłem kAwaya przez kliknięcie przycisku, a nie przez automat sprawdzający StatusIdle.

Załączniki

.nomis
To nie jest k.Away. Mam to samo jeśli mam komputer włączony przez 2 dni i nie jestem pewien czy to jest w ogóle wina Konnekta. Znikają kawałki menu podręcznych i emotki podczas rozmowy. Po restarcie komputera wszystko wraca do normy.
riĐĐle
Ja jednak myślę, że to jest kAway. Wcześniej zostawiałem komputer włączony i nic się nie działo. Wiadomości dochodziły, nie było "powidoków" ikonek... nie było też problemu z menusami (tylko widnowsowe się kopią, te z Fajerfoksa nie na przykład)
.nomis
Nie, nie, jestem pewien, że to nie kAway (chyba, że u nas dzieje się co innego). Nie włączałem go już od dawna dawna, a też mam ten efekt co ty. U mnie dzieje się to wtedy, kiedy komputer został na noc włączony i chodził 2 dni bez przerwy. Wtedy podczas długiej rozmowy zaczynają w pewnym momencie znikać (albo mrugać) emotki i te wszystkie menu (np. te, które pokazałeś na screenie). Ale dzieje się to tylko podczas drugiej nocy, czyli 1 dzien wszystko OK, to samo 1 noc 2 dzień, ale drugiej nocy zaczyna sie walić.
Jeśli już, to kAway może wywoływać taki skromny efekt jak u ciebie, za to długa rozmowa jest bardziej "efektowna" smile.gif - samspróbuj pogadać dłużej (ale naprawdę długo, z 6h po takim czasie działania komputera.
zenq
hmm tez bym polemizowa czy to jest wina k.Awaya... u mnie sie tak z raz czy 2 razy cos takiego stalo, po okolo tygodniu smigania windy bez restartu, K. wlaczony caly czas, away tez na nocki i w dzien tez czesto, wiec nie widze spojnosci z k.awayem... ale kto wie ;]
Sija
QUOTE(riĐĐle)
Ja jednak myślę, że to jest kAway. Wcześniej zostawiałem komputer włączony i nic się nie działo. Wiadomości dochodziły, nie było \"powidoków\" ikonek... nie było też problemu z menusami (tylko widnowsowe się kopią, te z Fajerfoksa nie na przykład)


rownie dobrze to moze byc wtyka GG, ktora zapewne miales odpalona...
IMHO to nie jest wina K.Away'a, tylko raczej windowsa [moze K ?]
StRuGi
Mi sie dzieje cos takiego jak wylacze jakas nakladke na windowsa, np. Aston'a.
MiLKA
To co sie dzieje z menu, to jest wina wyczerpania się zasobów GDI windowsa, dzieje się to w momencie kiedy jakiś program alokuje obiekt GDI (czyli np. kontrolka - edycja, pole tekstowe, ale także 'brush' do zmieniania właściwoście okienka..... jest wiele rożnych obiektów) i go nie zwalnia. To nie tylko może być Konnekt, ale jeśli jest, to spróbuj wyłączyć wszystkie niepotrzebne wtyki. Jeśli masz jakieś kGamesy, to wyłącz w pierwszej kolejności, jeśli nie pomoży, to wyłączaj kZmieniacza (kAllStatusa), FaworKi, Olew.Ke, kBoarda. Jeśli to nie pomoże, to najprawdopodniej wina innego softa

update: K.Away nie alokuje obiektów GDI więc to napewno nie jest jego wina
riĐĐle
Okej, zrozumiałem. Po prostu wcześniej nie zdarzało mi się to, a akurat zbiegło się to z zainstalowaniem wtyki. Sory za kłopot i dzieki za wyjaśnienie.
laxton
witam. mam probel z kAwayem, konkretnie z wysylaniem raportow na sms.
Wpisuje numer telefonu polu "bramka z ktorej zostanie wyslany raport" jest puste, nie ma nic do wyboru. Co jest grane.
Probowalem z 48 i bez ale to samo...
wersja kAway: 0.4.11.0
alberht
czy w okienku do wpisania tresci, w polu do wyboru brakmi masz jakies ? jezeli tam nie ma, to musisz sciagnac odpowiedni skrypt... jaka to siec ?
laxton
QUOTE(alberht)
czy w okienku do wpisania tresci, w polu do wyboru brakmi masz jakies ? jezeli tam nie ma, to musisz sciagnac odpowiedni skrypt... jaka to siec ?

Wlasnie w tym polu nie ma zadnej sieci do wyboru (a mam wtyczke do wysylania smsow).
Ta siec to Era.
Ewentualne pliki wyslij mi na laxton@wp.pl
dzięki za zainteresowanie smile.gif
Pozdrawiam
dulek000
QUOTE(laxton)
QUOTE(alberht)
czy w okienku do wpisania tresci, w polu do wyboru brakmi masz jakies ? jezeli tam nie ma, to musisz sciagnac odpowiedni skrypt... jaka to siec ?

Wlasnie w tym polu nie ma zadnej sieci do wyboru (a mam wtyczke do wysylania smsow).
Ta siec to Era.
Ewentualne pliki wyslij mi na laxton@wp.pl
dzięki za zainteresowanie smile.gif
Pozdrawiam


Wtyczka nie wystarczy-musisz miać jeszcze skrypty...i musisz wypełnić w opcjach ich dane (zarejestrować się na nich i najczęściej jeszcze zapłacić...)
bastard79
Jak ustawić aby K.Away włączał się automatycznie gdy np, mam włączony status ZARAZ WRACAM ??? albo np, NIEDOSTEPNY ?, natomiast gdy wracam do statusu DOSTĘPNY się wyłączał .. przegrzebałem całą konfigurację ale znalazłem jedynie możliwość albo ON albo OFF :(.

PS. Taka funkcja jest np. w KADU i dziala znakomicie dlatego mysle ze dodanie tej funkcji do K.Away jest obowiązkowym punktem w liscie TODO :),

jezeli temat byl poruszany na forum to sory, ale szukałem i nic nie znalazłem.
case
QUOTE(bastard79)
Jak ustawić aby K.Away włączał się automatycznie gdy np, mam włączony status ZARAZ WRACAM ??? albo np, NIEDOSTEPNY ?, natomiast gdy wracam do statusu DOSTĘPNY się wyłączał ..  przegrzebałem całą konfigurację ale znalazłem jedynie możliwość albo ON albo OFF sad.gif.

PS. Taka funkcja jest np. w  KADU i dziala znakomicie dlatego mysle ze dodanie tej funkcji do K.Away jest obowiązkowym punktem w liscie TODO smile.gif,

jezeli temat byl poruszany na forum to sory, ale szukałem i nic nie znalazłem.

"synchronizuj z auto away'em" .. ? :roll:
bastard79
hmm, bede musiał potestować. szkoda ze nie jest szerzej opisana ta wtyczka
case
QUOTE(bastard79)
hmm, bede musiał potestować. szkoda ze nie jest szerzej opisana ta wtyczka

nie wiem co tu opisywac.. dzialanie jest proste, a opcje w konf. mowia same za siebie.. :roll:
Sija
po ostatniej aktualizacji [0.6.20.116] znowu dziala przycisk w okienku rozmowy biggrin.gif - mowilem, ze to nie moja sprawka tongue.gif
StRuGi
Wlaczylem sobie w kAway formatowanie html i mam jedno pytanie, co zrobic zeby przejsc do nastepnej linii ? Zwykly enter w tamtym okienku nic nie daje, znaczek ascii 0160 afair tez nic, tag <br> rowniez nic. Jakas inna sugestia ?
zimaq
<br />
? tongue.gif
StRuGi
Nie dziala w ten sposob rowniez sleep.gif'
zimaq
To ja poproszę o pole tetxtowe w opcjach pozwalające na wpisnie textu wiadomości dla kawaya jaki będize się wysyłał gdy mamy autoaway włączony....
Bo domyslne autoAway after 3000s dla polowy ludzi z mojej lisy kontaktów jest niezrozumiałe... ( oczywiśceie za wyświetlenie czasu autoAwaya odpowiedzialna była by zmienna powiedzmy {aatime} tongue.gif )
edit: tak smao dla fulscreena wink.gif
daroc
Preferencje -> użytkownik -> opisy statusów i masz tam opis dla autoaway? Chyba że chodzi o jakąś wtyczkę, bo ja np. opcji dla fullscreena nigdzie nie widzę... a kiedyś gdzieś widziałem... hm?
gilek
QUOTE(daroc)
Preferencje -> użytkownik -> opisy statusów i masz tam opis dla autoaway?

nie, nie chodzi mu o to
m4t3k
QUOTE(zimaq)
edit: tak smao dla fulscreena wink.gif

Zgadzam się, przydałoby się to wyedytować.
zimaq
to jak Sija? da się coś z tym zrobić? miszczu ? ;P prosimy....
Sija
sie cos robi smile.gif
case
QUOTE(Sija)
sie cos robi smile.gif

nie ma jak konkrety.. :twisted:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(Sija)
sie cos robi smile.gif

nie ma jak konkrety.. :twisted:


hehe, dla mnie konkretem jest laptop na ktorego musze sobie zarobic, a rozgryzanie C++ mnie do tego nie przybliza, wiec nie emocjonujcie sie za bardzo wink.gif
zimaq
Wazne ze sie cos robi , wiec znaczy ze kiedys bedzie smile.gif
case
QUOTE(Sija)
QUOTE(case)
QUOTE(Sija)
sie cos robi smile.gif

nie ma jak konkrety.. :twisted:

hehe, dla mnie konkretem jest laptop na ktorego musze sobie zarobic, a rozgryzanie C++ mnie do tego nie przybliza, wiec nie emocjonujcie sie za bardzo wink.gif

QUOTE(zimaq)
Wazne ze sie cos robi , wiec znaczy ze kiedys bedzie smile.gif

sie poczeka.. :wink:
redbarth
Ja mam taką historię:
kiedy mam włączone K.Away i (po powrocie z wucetu np.) od razu coś wyślę (a mam zaznaczone [x] - wyłączaj away'a w momencie wysłania wiadomości) to powinienem automatycznie wyskoczyć z trybu Away. I owszem tak sie dzieje, z tym, że to co (napisałem i) wysłałem sie nie pojawia a za to dwa razy wyświetla sie info o wyjściu z trybu.
pozdrawiam.

EDIT:
Źle napisałem. Miało być tak - to co (napisałem i) wysłałem przepada, pojawia sie tylko info, że "tryb Away is off", natomiast po stronie użytkownika gg (nie wiem jak to działa dla innych sieci) dwa razy wyświetla sie info o wyjściu z trybu, a po tym co wysłałem również nie ma śladu.

można by to poprawić. IMO opcja automatycznego przerwania nie powinna działać tak, że zjada to, co Away'a przerwało. wracam i piszę np. "już jestem" a to nie jest wysyłane, tylko służy za wyłącznik do Away'a. Na razie taki jest pożytek z tej opcji, że nie trza pisać "/back"(albo wciskać przycisku), tylko byle co wystarczy wklepać, żeby wyłączyć Away'a. A to chyba nie o to chodziło do końca.
Sija
Cala wtyczka idzie bedzie gruntownie przepisana, ale i tak dzieki za info o bledach smile.gif
zimaq
znaczy ze mozna requestowac nowe opcje? :>
to ja bym chcial ustawienie away per group / per user smile.gif
redbarth
też by mi sie to uśmiechało biggrin.gif
Sija
QUOTE(zimaq)
znaczy ze mozna requestowac nowe opcje? :>
to ja bym chcial ustawienie away per group / per user smile.gif


opcje per group beda dopiero przy pelnym wsparciu K, czyli w wersji 0.7, co juz bylo mowione x razy.
case
hmm.. Sija, request opcji..

[x] nie odpowiadaj w otwartych oknach (.. or sthn' like that biggrin.gif)

.. czyli, zeby pomijalo wysylanie odpowiedzi do osob, z ktorymi mamy aktualnie otwarte okno rozmowy..
zimaq
QUOTE(case)
[x] nie odpowiadaj w otwartych oknach (.. or sthn' like that biggrin.gif)

.. czyli, zeby pomijalo wysylanie odpowiedzi do osob, z ktorymi mamy aktualnie otwarte okno rozmowy..

to by bylo dobre, ale is it possible? ;]
Sija
QUOTE(zimaq)
QUOTE(case)
[x] nie odpowiadaj w otwartych oknach (.. or sthn' like that biggrin.gif)

.. czyli, zeby pomijalo wysylanie odpowiedzi do osob, z ktorymi mamy aktualnie otwarte okno rozmowy..

to by bylo dobre, ale is it possible? ;]


imho raczej tak :>
zimaq
to fajnie, widze juz ciekawy i przydatny ficzer w nowej wersji wink.gif
zimaq
Kolejna idea tongue.gif
Drobna integracja kAway z innymi wtyczkami np.
[list]
[*]po właczeniu away'a wyłączaj miganie scroll lock'iem ( kMigacz )
[*]po właczeniu away'a wycisz wszystkie dźwięki
[/list:u]
smile.gif
Sija
QUOTE(zimaq)
Kolejna idea tongue.gif
Drobna integracja kAway z innymi wtyczkami np.
[list]
[*]po właczeniu away'a wyłączaj miganie scroll lock'iem ( kMigacz )
[*]po właczeniu away'a wycisz wszystkie dźwięki
[/list:u]
smile.gif


da rade smile.gif
zimaq
Ufff.. to dobra wiadomośc smile.gif
Wydłuże nieco życie biednej diody w Scroll Lock'u, która miga nie raz kilka godzin, jak mnie nie ma tongue.gif
atol
a kiedy będzie? :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.