Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Away
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Sija
Zabieram sie za robienie tytulowej wtyczki i chetnie uslyszalbym co byscie chcieli w niej zobaczyc [to jest moje pierwsze podejscie do [V]C++, wiec nie oczekujcie szybkich efektow]. Docelowo funkcjonalnosc wtyczki ma byc wieksza, niz skryptu away.lua :]
drivex
QUOTE(Sija)
Zabieram sie za robienie tytulowej wtyczki i chetnie uslyszalbym co byscie chcieli w niej zobaczyc [to jest moje pierwsze podejscie do [V]C++, wiec nie oczekujcie szybkich efektow]. Docelowo funkcjonalnosc wtyczki ma byc wieksza, niz skryptu away.lua :]



extra coool pieknie super biggrin.gif ale juz wtyka widze jest:> dziala czy nie:>
Sija
QUOTE(drivex)
QUOTE(Sija)
Zabieram sie za robienie tytulowej wtyczki i chetnie uslyszalbym co byscie chcieli w niej zobaczyc [to jest moje pierwsze podejscie do [V]C++, wiec nie oczekujcie szybkich efektow]. Docelowo funkcjonalnosc wtyczki ma byc wieksza, niz skryptu away.lua :]



extra coool pieknie super biggrin.gif ale juz wtyka widze jest:> dziala czy nie:>


na razie tylko ladnie wyglada tongue.gif
case
wow! najlepszy skrypt pod kBota ujrzy swiatlo dzienne pod postacia wtyczki :shock:

no, na poczatek to mozna wydac wtyczke z takimi funkcjami jakie posiadal skrypt, a potem bedziemy wymyslac dalej :wink:
konrad
moze opcje w ktorej moglibysmy 'budowac' smsa ktory bedzie wysylany, np.gg, godzina, ip np.. smile.gif a do opcji wysylania wiad. do usera, moze dodac opcje ktora po wpisaniu jakiejs komendy (cos pilnego) odrazu wysyla smsa smile.gif no i powodzenia w tworzeniu pluga
bakerss
pożyjemy, zobaczymy... ale od czegoś trzeba zacząć nawet jeżeli jest to wymyślenie nazwy :]
UNK
Sija, przydal by sie jakis przycisk ktory by uruchamial awaya (komenda np opcjionalnie tongue.gif, przycisk zreszta tez jak kto woli) ale mi wygodnij chyba by byl przcisk, bo np nie mam otwartych zadnych okien a cche wlaczyc awaya tongue.gif niom wiecie o co chdozi wink.gif
Sija
QUOTE(UNK)
Sija, przydal by sie jakis przycisk ktory by uruchamial awaya (komenda np opcjionalnie tongue.gif, przycisk zreszta tez jak kto woli) ale mi wygodnij chyba by byl przcisk, bo np nie mam otwartych zadnych okien a cche wlaczyc awaya tongue.gif niom wiecie o co chdozi wink.gif


bedzie bedzie biggrin.gif na razie tylko w menu pluginow, ale pozniej bedzie do wyboru, czy w menu pluginow, czy na glownym toolbarze. zastanawiam sie, czy dawac tez opcje w oknie rozmowy...
konrad
jestem za tym zeby dac przycisk w oknie rozmowy smile.gif (opcja)
drivex
QUOTE(konrad)
jestem za tym zeby dac przycisk w oknie rozmowy smile.gif (opcja)


tak tak w opcji rozmowy przedewszystkim biggrin.gif a najlepiej zeby bylo jak sie naciska w opcji rozmowy to:

- automatycznie pojawia sie okienko z mozliwoscia wyboru czy chcemy awayowac specjalnie dla tej osoby, dla wszystkich osob, specjalny text awayowania do tej osoby lub/i dla wszystkich osob i:

-jesli chcemy dla jednej to mozemy sobie wpisac nizej ten tekst np: "Pije kawe nie ma mnie Odpissze zara"

a w konekcie to powinien byc jeden przycisk ktory by wlaczal away dla wszystkich kontaktow z domyslnym awayem albo tym ktory sobie ustawimy cos ala status z gg

rozumiecie :> biggrin.gif i to by byla piekna wtyka biggrin.gif najlepsza dla K biggrin.gif
konrad
a moze taka opcja smile.gif w oknie rozmowy z kims, wpisuje /away bla bla i odrazu zmienia sie na ten opis dla away smile.gif dla wszystkich userow. i moze opcja dla danego albo wszystkich kontaktow smile.gif
odludeq
ja tylko jedna prosbe mam [poki co ;P]. otoz obecnie auto-away 'wbudowany' w konnekta nie reaguje u mnie na klawiature.. tzn jesli nie poruszam myszka, tylko uzywam klawiatury, to auto-away sie wlaczy, bo 'mysli' ze siedze bezczynnie;). byloby milo, jakby wtyczka zauwazala takze korzystanie z klawiatury.. ;) (chyba, ze to niemozliwe.. system: win98 SE)
drivex
QUOTE(konrad)
a moze taka opcja smile.gif w oknie rozmowy z kims, wpisuje /away bla bla i odrazu zmienia sie na ten opis dla away smile.gif dla wszystkich userow. i moze opcja dla danego albo wszystkich kontaktow smile.gif


no to to moze byc alternatywa dla powyzszego np


/away nie ma mnie dla Ciebie <- awayuje tylko tego z ktorym rozmawiamy

/away_all bede w domciu o @time <- awayuje wszystkich z listy
Sija
QUOTE(odludeq)
ja tylko jedna prosbe mam [poki co ;P]. otoz obecnie auto-away 'wbudowany' w konnekta nie reaguje u mnie na klawiature.. tzn jesli nie poruszam myszka, tylko uzywam klawiatury, to auto-away sie wlaczy, bo 'mysli' ze siedze bezczynnie;). byloby milo, jakby wtyczka zauwazala takze korzystanie z klawiatury.. wink.gif (chyba, ze to niemozliwe.. system: win98 SE)


ta opcja bedzie dostepna tylko na systemach opartych o strukture NT [Win2000, XP, 2k3 ...]
case
Sija: guziczek w oknie rozmowy obowiazkowo :!: [...jako opcja]

...w koncu to alternatywa dla "/away", wiec przydal by sie do niej jak najlatwiejszy dostep [jak klikamy away'a to w wielu przypadkach gdzies sie speszymy i nie zawsze jest czas na szukanie K w gastwinie otwartych okien :wink:, wiec pstrykamy w oknie rozmowy i gotowe biggrin.gif]
Lukas77
Wygląda pięknie :-) Pozostaje tylko czekać, na prawdę bardzo uzyteczna wtyka.
Przycisk w oknie rozmowy obowiązkowo!!!
Sija
Pytanie: która opcja lepsza?

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o trybie away

czy

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o włączeniu trybu away
[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o wyłączeniu trybu away

PS. w 1 poscie zamiescilem swiezego screena z konfiguracji
case
QUOTE(Sija)
Pytanie: która opcja lepsza?

hEh, nie ma problemu zeby opcje polaczyc tongue.gif

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o włączeniu trybu away
[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o wyłączeniu trybu away
[x] Nie wysyłaj zadnych komunikatów informujących o trybie away [klikniecie na to "zamrazalo" by dwie poprzednie opcje z zaznaczonym ptaszkiem wink.gif]

...chyba, ze koniecznie musi byc ktoras z dwuch, to chyba wystarczy ta pierwsza
konrad
ja proponowalbym te 3 przyciski, zawsze bedzie przejrzyscie
shw
a ja mysle, ze te 3 opcje to troche zbyt wiele - za duze rozczlonkowanie.
ew. zrobic to jako combo box, ale i tak wydaje mi sie, ze to troche przy duzo.
Aule
Myślę, że combo z tymi trzema opcjami to dobry pomysł.
Piett
A fajnie byloby zrobić tak, że jak sie włączy tryb away i jak ktos coś w tym czasie do nas napisze, to program nie będzie nas o tym powiadamiać, tylko po wyściu z awaya sie "wysypie" co popisali, wiecie, taki "strong away" smile.gif
A w między czasie jak ktos napisze to automat go poinformuje ze potem odczytam wiadomości.
Oczywiscie to jako dodatkowa opcja smile.gif
Puma
QUOTE(Piett)
A fajnie byloby zrobić tak, że jak sie włączy tryb away i jak ktos coś w tym czasie do nas napisze, to program nie będzie nas o tym powiadamiać, tylko po wyściu z awaya sie \"wysypie\" co popisali, wiecie, taki \"strong away\" smile.gif
A w między czasie jak ktos napisze to automat go poinformuje ze potem odczytam wiadomości.
Oczywiscie to jako dodatkowa opcja smile.gif


Ciekawa propozycja, jestem ZA smile.gif
case
mhm, ja tez bym sie przychylil, ale oczywiscie jako opcja do wyboru...
sleesh
A ja mam takie pytanie: kiedy zamierzasz wypusci ta wtyczke? hM?
Sija
QUOTE(sleesh)
A ja mam takie pytanie: kiedy zamierzasz wypusci ta wtyczke? hM?


w chwilowym stadium rozwoju dziala juz czesc konfiguracji [globalna i dla poszczegolnych kontaktow] i wlaczanie/wylaczanie awaya.

wtyczke wypuszcze dopiero kiedy bedzie faktycznie miala jakakolwiek uzytecznosc - mysle, ze dlugo to nie potrwa.
Puma
Nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać na wtyczke.
case
QUOTE(Puma)
Nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać na wtyczke.

mhm... BazylisZ dobra robote odwala... 8) zacieramy lapki :wink:
Aule
No, więc, przyszło mi testować wersję alpha :wink:
Według mnie można byłoby ja wypuścić, ale Sija uważa, że musi wszystkie obiecane f-cje zrobić. A jeszcze troche brakuje...
Lukas77
No nie!!! Przynajmniej nie mów tego głośno bo czekam na tą wtyke chyba najbardziej... Ja chcę Alpha Version!!!
niki
zapowiada sie jedna z najlepszych wtyczek do K :twisted:

brawo Sija laugh.gif
sleesh
Lukas77 - ja tam bym wolal Full Version =]
werw0e
QUOTE(Sija)
[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o trybie away

czy

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o włączeniu trybu away
[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o wyłączeniu trybu away


[x] Wysyłaj komunikaty informujące o trybie away
bo jak jest "nie" to nie wiadomo czy [x] to potwierdzenie czy zaprzeczenie:P
Aule
Racja. Polacy są troche mało logiczni :wink:
Sija
QUOTE(werw0e)
QUOTE(Sija)

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o trybie away

czy

[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o włączeniu trybu away
[x] Nie wysyłaj komunikatów informujących o wyłączeniu trybu away


[x] Wysyłaj komunikaty informujące o trybie away
bo jak jest "nie" to nie wiadomo czy [x] to potwierdzenie czy zaprzeczenie:P


no idea what are you talkin' about...
Flind
czy mi sie zdaje czy wtyczka olew.ka w pewny stopniu spelnia funkje kaway-a, bo gdy dasz jakis sensowny teks i zaznaczysz ignouj wszystkich to kazdy kto do mnie napisze bedie dostawac piekny napis np: sorry @nick ale ucze sie wlasnie i nie mam czasu gadac.

dobrze gadam czy moze czegos nie rozumie
Puma
QUOTE(Flind)
czy mi sie zdaje czy wtyczka olew.ka w pewny stopniu spelnia funkje kaway-a, bo gdy dasz jakis sensowny teks i zaznaczysz ignouj wszystkich to kazdy kto do mnie napisze bedie dostawac piekny napis np: sorry @nick ale ucze sie wlasnie i nie mam czasu gadac.

dobrze gadam czy  moze czegos nie rozumie


Ha ha, dobrze gadasz i już od dłuższego czasu się zastanawiam po co dublować funkcje i robić prawie to samo. Różnica jest taka iż olew zapisuje wiadomości olane do oddzielnego archiwum i jeśli odolejemy gościa to nie dostaniemy tego na okno wiadomości. Ja używam olewka zamiast jako olewania to jako automatyczną sekretarkę informującą o tym że nie ma mnie przy komputerze lub jestem zajęty. Gdyby była opcja jak proponują w awayu żeby olewane wiadomości były w kolejce to ... byłby wypas 8)
Jeszcze możliwość z wyboru z toolbaru kilku tekstów np. nie ma mnie, jem itd.
Sija
Wersja 0.0.1.0, jest juz gotowa do wypuszczenia.
Ale nie macie sie co cieszyc, bo jeszcze nie sa gotowe ikonki [powered by torn :], a ten post byl napisany wylacznie w celu pobudzenia waszego apetytu na wtyke tongue.gif

EDIT:
na szczescie happy endy istnieja ;] wszystko dziala, czekam na ikonki
^BerZerK^
grrrrrr
daj tego fatala to mu sie nakopie :twisted:
^BerZerK^
no ladnie ladnie ;-) mozna by udostepnic tego k.awaya do jakichs testow?
nie mow tylko ze nikt nie ma jeszcze ;-p
Aule
Hehe. Ja nie mam jeszcze. Ale z mojego info dla Siji udało się nakopać fatalowi i juz go nie ma.
bakerss
teeeee Sija wp***** chcesz?? Mamy Ci zrobić wjazd na chate?? 8) dwaj wtyczke ale juz :evil: hehehhehe joke wink.gif czekamy na ikonke smile.gif kiedy ja sie do tej klasówki z matmy poucze tongue.gif
drivex
QUOTE(bakerss)
teeeee Sija wp***** chcesz?? Mamy Ci zrobić wjazd na chate??  8) dwaj wtyczke ale juz  :evil: hehehhehe joke wink.gif czekamy na ikonke smile.gif kiedy ja sie do tej klasówki z matmy poucze tongue.gif

ja powiem tyle ze wtyka zajefajna biggrin.gif tylko krzaczy z olew.k z tego co udalo nam sie z Sija wydebugować biggrin.gif hehehe szkoda tylko ze away ma ograniczenie literek sad.gif((
Sija
zapodaje wam K.Away'a w wersji 0.1 - russian rulette.
wersja ma niemila wlasciwosc wywalac K, ale nie jest to regula, dlatego nie kazdy moze dobrze trafic... Udostepniam ja tylko w celu wykrycia przyczyn fatali K. jezeli ktokolwiek znajdzie powyzsza przyczyne, prosze o kontakt!

Używacie wtyczki na wlasna odpowiedzialnosc!!!
gilek
yyy gdzie jest link do tej wtyczki :?
kox
Kliknij Pobieralnia w poście powyżej.
case
juz sie biore za testowanie... biggrin.gif
^BerZerK^
u mnie dziala ok, olewki nie uzywam, czasem tylko ukryj status
wszystko ok jak na razie, ale postaram sie ;-)
Versago
u mnie 'niestety' ladnie dziala, probowalem modzic z nia w kazda strone ale nie udalo sie nic popsuc tym razem, moge napisac tylko tyle ze nie poddaje sie i bede probowal nadal wink.gif

Pozdrawiam i wtyka jest naprawde swietna, zwlaszcza ze olew.k mi wyklada konnekta...
Puma
U mnie przy włączeniu awaya wywala cały K sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.