Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Orange Multibox
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Konrado
Czy możnaby dodać opcje "zamkij okno po wysłaniu wiadomości sms" ?
przemock
A ja mam takie pytanie, jeśli wyślę z bramki Orange sms i ten ktoś mi odpisze na bramkę, to czy dostanę tą wiadomość na konnekta?
Olórin
Nie.
Sija
przemock: jesli nie zdarzyles jeszcze zauwazyc - to nie, nie dostaniesz odpowiedzi. niestety.
Dover
W ostatnich dniach zauważyłem, że skrypt przestał odczytywać ilość pozostałych SMS. Poprawiłem to. Również dodałem możliwość automatycznego dodawania +48 na początku numeru tel (żeby przy wysyłaniu do sieci Orange numerem nadawcy był numer naszej komórki). Dla przypomnienia podaję link:
http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip
itsonlyme
Postulowałbym dodanie do kodu bramki kodu sprawdzającego też liczbę dostępnych smsów "płatnych" w następujący sposób:
CODE

                      if intStart ~= nil then
                         intStart=intStart+33;
                         intStart = string.find(source, ">", intStart);
                         intEnd = string.find(source, "<", intStart);
                         strSMSLeft = string.sub(source, intStart+1, intEnd-1);

-- new code start
                         intStart = string.find(source, [[<div class="label">z doĹ‚adowaĹ„:</div>]]);
                         if intStart ~= nul then
                             intStart=intStart+39;
                             intStart = string.find(source, ">", intStart);
                             intEnd = string.find(source, "<", intStart);
                             strSMSLeft = strSMSLeft.."+"..string.sub(source, intStart+1, intEnd-1);
                         end;
-- new code end

                         setSuccess(strSMSLeft.." pozostało.");
                      else
                         setError("Błąd przy odczytywaniu pozostałych SMS.");
                      end;
Andrzej1307
QUOTE(przemock @ 15.04.2006 - 12:10) *

A ja mam takie pytanie, jeśli wyślę z bramki Orange sms i ten ktoś mi odpisze na bramkę, to czy dostanę tą wiadomość na konnekta?



QUOTE(Olórin @ 15.04.2006 - 12:14) *

Nie.


a bedzie taka mozliwosc? (zapytam tak - da sie to zrobic?)
dulek000
To niemożliwe.
Dover
Jaaa pierdzielę... Człowiek się napracuje, zrobi wszystko, żeby piknie działało, a ci oczywiście muszą zmienić swój sajt. Aktualnie na wakacjach jestem, spróbuję naprawić jak wrócę. Czyli w sobotę pod wieczór powinna być już działająca wersja.
Dover
Nie jestem jeszcze do końca pewny, ale z tego co teraz udało mi się zauważyć to logowanie odbywa się za pomocą HTTPS, czyli raczej nie da się zrobić skryptu, gdyż wtyczka SMS nie obsługuje tegoż protokołu. To oczywiście moja spekulacja, bo za dobrze jeszcze się na tym nie znam. W każdym razie ja skryptu naprawić nie potrafię na ten moment.
Dover
Czy jest ktokolwiek, komu Orange MultiBox normalnie działa?
Lwiczek
Mnie, chyba znaczy się wink.gif Tzn. wysyła sms i odczytuje pozostały stan konta. Wiadomości dochodzą więc wszytko wydaje się być ok. Niemniej muszę stwierdzić, że nie posiadam chyba ostatniej-ostatniej wersji skryptu...

PS. Od kiedy wysyłając z MultiBoksa wiadomości nie przychodzą podpisane numerem tel. posiadacza MultiBoksa?

Mnie, chyba znaczy się wink.gif Tzn. wysyła sms i odczytuje pozostały stan konta. Wiadomości dochodzą więc wszytko wydaje się być ok. Niemniej muszę stwierdzić, że nie posiadam chyba ostatniej-ostatniej wersji skryptu...

PS. Od kiedy wysyłając z MultiBoksa wiadomości nie przychodzą podpisane numerem tel. posiadacza MultiBoksa?
Olórin
Sms z orange multibox przychodzą
1. z numeru telefonu gdy: wysyłamy poza orange lub przed numer dodamy 0048 (a nie samo 501234567).
2. z numerem bramki gdy wysyłam do orange bez 0048
Lwiczek
Dzieki
Dover
A mógłbyś mi przesłać na maila działający skrypt?
Lwiczek
Patrz PM.
Dover
OK, na moim serwerku skrypt już działający. No i oczywiście podziękowania dla osoby, która go poprawiła (bo na pewno nie byłem to ja wink.gif ).
Czajan
Nie wiem o co chodzi Bramka zwykła Orange mi nie działa piszecie tu raz o Bramce Orange, raz o Multiboxie smile.gif


Zróbcie coś żeby podstawowa bramka śmigała


Jest napisane : Nie mogłem ustalić strony!

corne
hm u mnie od wczoraj nie działa ładuje token i dalej standardowy komunikat: "problem z bramką".
Lwiczek
Dziala komus multibox? dzisiaj probowalem wyslac sms i dostaje komunikat o blednym uzytkowniku lub hasle...
Dover
Działa
Ralph
Dziala prawie bez problemow.

Problem jest taki, ze jak wysylam smsa do orange:
+48numer_telefonu, to sms przychodzi z numeru 48numer_telefonu.

Dotychczas przychodzil jako +48numer_telefonu
Lwiczek
Było coś nie tak z hasłem ale już wszystko ok - sorry za zamieszanie...
Mentos
Witam
Próbuje wysłać smsa na numer Orange z MultiBoxa, ale jakbym nie wpisywał numeru telefonu, to zawsze sms przychodzi do odbiorcy z numeru bramki a nie z numeru telefonu. Wysyłając na plusa jest ok.
Czy Orange coś pozmieniał.
Mam wersję 0.06 skryptu
Dover
0.06 to najnowsza wersja bramki. Wygląda na to, że Orange znowu coś pozmieniało i numer telefonu widoczny jest tylko, gdy wysyłamy do innych sieci niż Orange.
Sojeros
tak potwierdzam orange zamieszało :/ (ostatnio mieli przerwę techniczną)
Trzeba by było do nich napisać, bo nawet jak się wysyła ze strony do sieci orange z przedrostkiem +48 to przychodzi sms z numerem bramki:/
A było tak pięknie sad.gif
agus76
hmm..nie moge wysyłać sms z MultiBoxa do Wielkiej Brytanii...a jeszcze tydzień temu wszytsko było OK..czy ktoś może mi pomóc smile.gif
corne
O ile nie skończył ci sie limit wiadomości a w tradycyjny sposób z orange.pl też nie idzie to na 100% wina Orange.
Ewentualnie odłącz wszelkie programy typu p2p i spróbuj ponownie. U mnie p2p zmulało prace konnekta ale po zainstalowaniu cFosSpeed i ręcznym dodaniu programu do listy i ustawieniu wysokiego priorytetu dla jego pakietów wszystko działa poprawnie. Lepiej, nawet przy pełnym wykorzystaniu łącza zero problemów.
Dover
A ja na początek proponuję sprawdzić, czy ze strony możesz normalnie wysłać czy nie. Bo jeśli ze strony się nie da to przez Konnekta tym bardziej się nie uda...
agus76
...limit mi sie nie skonczyl..mysle ze to cos w orange jest nie tak..bo kolezanka ze swojego kompa tez nie moze wysylac sms-ów za granicę....
daroo1
Witam
Znowu coś się dzieje, a właściwie stało. Przez kilka dni Orange mieliło swoje zasoby, nie można było się zalogować ani poprzez Konnekta ani z poziomu portalu. Dzisiaj w Orange.pl jest wszystko w porządku, natomiast podczas próby wysłania smsa z Konnekta, skrypt krzyczy o niemożności zalogowania się.
Krótko mówiąc help please smile.gif .
Dover
Faktycznie przestała działać. Jeśli to wynik zmian Orange to ja nie potrafię tego poprawić i nie jestem pewny czy się w ogóle da. Logowanie do konta z przeglądarki odbywa się poprzez protokół HTTPS. Jeśli Orange faktyczine wprowadziło takie zmiany, że logowanie bez zabezpieczeń jest już niemożliwe, to potrzebna jest zmiana we wtyczce SMS. Dopóki wtyczka nie będzie obsługiwała możliwości połaczenia poprzez HTTPS, nie będę w stanie poprawić skryptu.
Dover
Dobra wiadomość - naprawiłem bramkę. Działająca wersja dostępna jak zwykle pod tym linkiem:
http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip
daroo1
Działa, super. Dzięki Dover.
Sojeros
I znowu Dover musisz nam chyba pomóc smile.gif W orange nastąpiły małe zmiany, mianowicie dodali darmowe -stacjonarne przez co bramka w konnekt nie potrafi odczytać ilości pozostałych sms'ów. A może dodatkowo dodać sms'y na stacjonarne w bramce? (Bo chyba o to w 'stacjonarne bezpłatne')

Pozdrawiam
corne
wtyczka sms nie może odczytać liczby pozostałych sms-ów - dotyczy bramki logowanej orange.pl (Mbox)
Wąsky
Jutro egzamin w sesji. Po egzaminie usiądę i zerknę co Orange znowu napsociło..
IcEk
QUOTE(corne @ 26.06.2007 - 09:50) *

wtyczka sms nie może odczytać liczby pozostałych sms-ów - dotyczy bramki logowanej orange.pl (Mbox)


na multiboxie jest to samo
Wąsky
No i problem naprawiony. Bramka dostępna pod tym samym linkiem co zwykle: http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip
Qba
QUOTE(Wąsky @ 30.06.2007 - 15:48) *

No i problem naprawiony. Bramka dostępna pod tym samym linkiem co zwykle: http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip

Dzieki Wąsky ! biggrin.gif
borut
Działa. Wrzucaj na centrale. smile.gif
Wąsky
Yyyy, nie wiem jak tongue.gif
borut
QUOTE(Wąsky @ 13.07.2007 - 15:02) *

Yyyy, nie wiem jak tongue.gif


Napisz do Konnektowego Guru. Są nimi Torn i Hao smile.gif
Sija
wrzucone
Wizard
Problem jest taki, że czasem nie dochodzą smsy... Zaznaczam, że czasem. Nie potrafię powiedzieć czy jest to co 5, 10 czy co 20 sms, ale fakt faktem - nie dochodzi. A potwierdzenie wysłania dostaję prawidłowo. Orange coś znów napsociło czy błąd w wersji Wąskiego? Też coś podobnego zauważyliście?
Wąsky
Odkąd pamiętam, SMSy czasem się gubiły. Ze strony wysyłane także. Także jeśli chcecie wysyłać jakiegoś bardzo ważnego SMSa, to proponuję zawsze to robić z komóry i patrzeć na raporty doręczeń wink.gif. A czy skrypt działa prawidłowo, można sprawdzić wchodząc na stronę i zobaczyć, czy jest SMS w wysłanych. Jeśli tam jest, znaczy, ze skrypt działa prawidłowo.

Jest jeszcze możliwość taka, że czasem strona orange jest niedostępna. Wtedy wyskakuje jakiś błąd. To jakieś nowe stosunkowo nowe zmiany. Możliwe, że skrypt źle obsługuje te błędy. Bo napisałem obsługe, ale zdaje się, że już nie miałem czasu tego sprawdzić.

Tak więc sprawdź, czy masz SMSa w wysłanych. I napisz czy był. Jeśli nie, to spróbuję potestować bramkę i ponaprawiać błędy.
Komodo
Wysyłam bardzo dużo smsów przez internet. Ostatni raz jakieś problemy z ich dostarczaniem miałem ....... 5lat temu? Nie pamiętam kiedy ostatni raz nie doszedł mój sms - średnio miesięcznie wysyłam ~500.

PS: przydałaby się wtyczka do wysyłania MMSów poprzez MultiBox smile.gif
borut
Witam!

Bramka się dziś spier.....a. sad.gif Czy można kogoś prosić o poprawkę i wrzucenie na centralkę? wink.gif

Pozdrawiam!
Rudyy
ja tez sie przylaczam do tego:/ tylko mi zwykla bramka przestala dzialac:/ nie wiadomo czemu:/ mam wersje 1.8.1.0 i pisze ze problem z ustaleniem adresu :/ bede wdzieczny za wszelka pomoc. A najlepiej jakies linki do lepszych wtyczek. Bo sam szukalem i neiw iem te strony konnekta z wtyczkami sie sypia itp. ciagle jakas tam informacja wyskakuje:/
Platini
Dolaczam sie do prosby.

http://img216.imageshack.us/my.php?image=snap3gx8.jpg


Przy kazdorazowej probie wyslania sms'a pojawia sie komunikat:

'Nie moglem ustalic adresu strony'


Moze Wąsky moglby cos na to poradzic ? - ostatnio udowodnil, iz posiada wystarczajaca ku temu wiedze i umiejetnosci smile.gif


p.s

przy okazji mozna zaktualizowac wtyczke o nowe prefixy Orange.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orange_(Polska)

QUOTE
<acceptNumber>(\+48)?0?(5[01]\d|690|450|78[069]|79[4-9])\d{6}</acceptNumber>



Mam nadzieje, ze uda nam sie rozwiazac ten problem przez weekend smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.