Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Orange Multibox
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
MihAoo3k
QUOTE(Dover @ 21.09.2005 - 17:06)
Dokładnie o to mi chodzi: Te komunikaty pobrane z serwera mają złe kodowanie. A wcześniej miały dobre na starej wersji sms.dll.
*


moze ktos to poprawi. w sumie mi to roznicy nie robi, wazne ze smsy chca sie wysylac:))
@ndy
A czy da rade zrobić w bramce MultiBOX tak żeby w smsie pisało:
Od: i tu imie/ksywa zamiast numeru bramki.

Bo teraz mam coś takiego:

Od: 105116934402
TEST/ANDY
Ralph
Nie da sie, bo kazde konto na mboxie ma swoj unikatowy numer, na ktory mozna odpowiedziec.

Wracajac do mboxa (multiboxa) nie dziala wysylanie sms'ow :/ Wczoraj jeszcze dzialalo. Orange cos kombinuje.
Olórin
Proponowałbym poczekać jakieś 2 tygodnie aż ta ich strona sie ustabilizuje...
lhs
Patrząc na ich webmasterskie wyczyny - może to zająć troszkę więcej, niż dwa tygodnie...
@ndy
QUOTE(Ralph)
Nie da sie, bo kazde konto na mboxie ma swoj unikatowy numer, na ktory mozna odpowiedziec.


Szkoda.

A teraz inne pytanie.
W orginalnym kliencie GyGy była możliwość odbierania smsów wysłanych na bramke. Czy można to zaimplementować w istniejących skryptach?
mls
Krótka odpowiedź - nie można.
Ralph
QUOTE(@ndy @ 21.09.2005 - 21:11)
A teraz inne pytanie.
W orginalnym kliencie GyGy była możliwość odbierania smsów wysłanych na bramke. Czy można to zaimplementować w istniejących skryptach?
*



W gadu-gadu i tak to nie dzialalo. Wiele osob sie skarzylo, ze nie dochodza do nich odpowiedzi z na gg.
daroo1
To panowie do dzieła bo ten MultiBox przydaje się często! Dzięki z góry!

Czyżby temat umarł?
erg
moim zdaniem nic się nie zmieniło na stronie idei, to jakiś inny błąd..

mój skrypt w php oparty na tej samej zasadzie co obecny multibox.lua działa bez problemów..
Dover
Ponieważ nikt ze znających się użytkowników nie wziął się za bramkę Orange Multibox, więc ja (czyli nie znający się użytkownik) postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce (ależ to dumnie brzmi smile.gif ). Wziąłem nauczyłem się nieco skryptu LUA, poszpiegowałem pakiety jakie są przesyłane podczas wysyłania SMSów tą bramką no i wziąłem się do roboty. Po dwóch dniach ciężkich robót, nie przespanych nocach itp. udało mi się coś osiągnąć.. smile.gif. Od razu mówię (żeby nie było nieporozumień, jak powyżej w wątku), skrypt napisałem sam od nowa i z tego powodu ośmieliłem się wpisać siebie jako autora skryptu. wink.gif

Oto link: www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip

A oto parę ważnych informacji:
1. To jest wersja alpha alpha (więc dobrze będzie jeśli w ogóle będzie działać).
2. W związku z pkt.1 skrypt nie sprawdza poprawności logowania ani nie sprawdza czy operacja się powiodła
3. Tak więc niezależnie od wyniku operacji pod koniec mamy po prostu info "wysłałem"
4. Gdyby użytkownik i hasło były poprawine wpisane a nadal smsy nie dochodzą, proponuję wyczyścić cookies, moze pomoże.
5. Wpisujcie numer telefonu bez zera ani +48 na początku (czyli np. 503245532).
6. Jeśli o czymś zapomniałem to jeszcze dopiszę.
7. A w ogóle jeśli to komukolwiek będzie działało to to będzie coś w rodzaju cudu.
8. Dajcie znać czy działa czy nie.
bakerss
hehe, działa biggrin.gif Tylko teraz jeszcze dodac czy sms został wysłany poprawnie, ile zostało sms i bedzie gitara biggrin.gif no i numery z +48 ;]
Dover
Zamieściłem nową wersję bramki. Link ten sam co poprzednio. W tej wersji jest już sprawdzanie, czy połączenie zostało nawiązane, poprawność użytkownika i hasła oraz informuje o pozostałych SMS.

W planach na najbliższą przyszłość (czyli zapewne jutrzejszy dzień) poprawienie błędu z +48.

EDIT (13.10.2005 20:32):
Właśnie zamieściłem najnowszą wersję bramki (link ten sam co poprzednio: http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip ). Nowości to:
- Poprawiony błąd +48
- Polskie litery zamienia na ich odpowiedniki bez ogonków ("ą" na "a", itd)
- Dodana opcja "Nie wysyłaj podpisu, jeśli SMS jest wysyłany do innej sieci niż orange" - opcja ma zastosowanie, gdyż numer nadawcy to numer naszego telefonu (wyjątkiem jest właśnie sieć Orange w której numer nadawcy to dużo dziwnych cyferek, które są chyba numerkiem konta MultiBox)
daroo1
Bravo Dover! Słowa uznania. Chodzi elegancko!
bakerss
Good Job Dover smile.gif))
Dover
Dzięki, dzięki, starałem sie tongue.gif. Teraz tylko trzeba jakoś wrzucić to na centralkę (cholera wie do kogo w tej sprawie się zgłaszać :/).
GuZiK
Żeby było na centralce wiadomosc.info wystarczy, że dodasz plik(obiekt) do katalogu wink.gif.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
drawid
BRAWO !! I Wielki THX, tak 3mac
mariuszn3
a mi ni jak nie działa. Problem z logowaniem. Pięć razy sprawdzałem poprawność loginu i hasła i z każdą próbą wysłania sms'a dostaję komunikat: Błąd przy logowaniu. (??).
Dover
Poprawilem. Ściągnij jeszcze raz bramkę. Link ten sam.
mariuszn3
Dzięki! Wygląda, że jest ok. W każdym razie logowanie przebiegło ok. bo jeszcze przetestować na numerze Orange nie miałem możności.

Inna sprawa:
Próbowałem wysłać sms'a na Plusa (myślałem, że to coś podobnego do miasta plusa i mogę sms'ować do wszystkich operatorów) i wtyczka mówi, wysłałam pozostało 9 wiadomości... SMS oczywiście nie dochodzi. Na stronie podczas próby wysłania pod ten sam numer jest komunikat: Nie możesz wysłać SMSów poza sieć Orange.
Jest więc pewna dziura.. albo regex powinien być zmieniony tylko na numery Orange.. albo (jeśli po jakiejś opłacie jest możliwość sms'owania na inne sieci) powinna być poprawiona zwrotna komunikacja z serwerem.

W każdym razie wielkie dzięki za wtyczkę!
Dover
Mówimy nadal o Orange Multibox? smile.gif Ta wtyczka, z tego co mi wiadomo, umożliwia wysyłanie SMSów do wszystkich sieci...
mariuszn3
Tak Orange Multi Box (http://www.orange.pl/portal/map/map/message_box).
Wygląda, że można tam jednak wysyłać sms'y tylko na Orange.
Podczas próby wysłania na Plusa otrzymuje komunikat:
QUOTE
Nie możesz wysłać SMSów poza sieć Orange.

Nie widzę też na stronie opcji do wykupienia kredytu i umożliwienie sobie tym samym przesyłanie sms'ów na inne sieci.

Skrypt też zdążył się zupełnie zdezaktualizować w przeciągu tych 12 dni smile.gif
Komunikat:
Brak informacji o SMSach - zapewne Orange zmieniło coś na swoich stronach
Olórin
QUOTE(mariuszn3 @ 12.11.2005 - 18:16)
Tak Orange Multi Box (http://www.orange.pl/portal/map/map/message_box).
Wygląda, że można tam jednak wysyłać sms'y tylko na Orange.

No chyba nie bardzo wink.gif Ja wysyłam do wszystkich sieci.

QUOTE
Nie widzę też na stronie opcji do wykupienia kredytu i umożliwienie sobie tym samym przesyłanie sms'ów na inne sieci.
*


Trzeba poprostu aktywować usługę Multibox gold (http://www.orange.pl/portal/map/map/cust_migration)
mariuszn3
ok.. Ja i tak nijak nie mogę znaleźć opcji o przejściu na Multibox gold (ale może dlatego, że sam jestem w innej sieci niż Orange i mnie ten wątpliwy zaszczyt nie może dotyczyć).
W każdym razie nie to tutaj nie było tzw. meritum, ale to, że bramka dezinformowała, źle interpretując odpowiedź z serwera. A teraz już w ogóle nie działa.. niestety.
Olórin
No multibox gold dotyczy jedynie użytkowników idei...
Eladamari
Dover jestes wielki biggrin.gif
Nigdy nie wspolpracowal ze mna mbox idei a pozniej orange az teraz zaczelo wszystko dzialac biggrin.gif
Jesli to cos znaczy dla Ciebie to chce wyrazic moja przeogromna wdziecznosc
Lukas77
QUOTE(Olórin @ 13.11.2005 - 20:28)
No multibox gold dotyczy jedynie użytkowników idei...
*



A opłata za Gold jest jednorazowa czy co miesiąc? Jeśli jednorazowa to chyba się skuszę. BTW jeśli się ma numer Idei to nie trzeba przechodzić na Gold żeby slać na wszystkie sieci.

Żeby nie było off-topa, super skrypcik, dzięki Dover!

P.S. Przydałoby się zrobić FAQ na temat pisania skryptów lua, czym wyciągać adresy i analizować strony na podt. jakiegoś skryptu (np. multibox), chciałem zrobić skrypcik do angielskiej sieci o2.co.uk ale za cholere mi się nie udaje sad.gif
Dover
Hehehe, pewnie ze znaczy dla mnie! Siedzialem po nocach robiac ten skrypcik i ciesze sie, ze komus moja praca sie przyda.

Co do FAQ pisania bramek:
- Do sledzenia pakietow HTTP uzywam HTTPLook
- Do komunikacji protokołem HTTP jest opis funkcji na stronie konnekta w dziale SDK.
- A co do języka LUA no to trzeba przeczytać dokumentację dostępną na www.lua.org.
- Od siebie dodam tylko, że jak pobieracie wartość CheckBoxa (true lub false) to nie dziwcie się, że nie działa - z jakiejś dziwnej przyczyny wartość ta zamiast w boolean jest przekazywana w string smile.gif
mariuszn3
Wciąż niestety występują błędy w przekazywaniu komunikatów z serwera.
Skrypt za każdym razem informuje, że bramka pomyślnie wysłała sms. Nawet gdy w rzeczywistości bramka odmówiła jego wysłania (!).
Konkretnie w przypadku wysyłania sms'a na inną sieć niż Orange.
erg
czy działa wam multibox?
Dover
Działa
roperto
Działa... ale nie dziala powiadomienie SMS ;-(

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Dover
aa, no tak. Bo coś oni pozmieniali. A że nikt nie narzekał, że nie działa to zapomniałem napisać, że poprawiłem tak, że wszystko ładnie chodzi smile.gif. Link ten sam co zwykle (na wszelki wypadek podaję go jeszcze raz): http://www.arbuzowa.2a.pl/~ku326/temp/multibox.zip
erg
a co się zmieniło w multiboksie w stosunku do poprzedniej wersji, bo piszę podobny skrypt i nie mogę się zalogować..
D4rky
jesteś geniuszem!
nareszcie mogę wysyłać SMSy z Orange (tak to się marnowały ^^)
Dover
erq, nie wiem co masz na myśli mówiąc "poprzednia wersja". Bo jesli chodzi ci o poprzednią wersję mojej bramki to zmieniło się niewiele i nic związanego z logowaniem. A jeśli chodzi ci o bramkę poprzedniego autora to zmieniło się zapewne wszystko smile.gif. Bo ja swoją pisałem od podstaw i nie wiem jak działała bramka poprzedniego autora (wiem natomiast, że przestała działać smile.gif ).
erg
Dover Napisałem jakiś czas temu bramkę w php dla multiboxa, z racji tego, że nie mam ostatnio zbyt wiele czasu, bramka orange nie działa :>

"Poprzednia wersja" Twojej bramki,to Twój release, który się pokazał przed tym, który mamy teraz smile.gif

Skontaktuj się ze mną, gg 3 8 6 9 , tlen erg84

Pozdro
erg
mariuszn3
No, teraz wreszcie działa jak powinno smile.gif Dzięki!
mentorek
witam!

Mam taką prośbę. Mianowicie... czy jest możliwe napisanie skryptu tak, aby wysyłał wiadomości nie tylko do sieci w Polsce ale także za granicę? Wiem, że ze strony się da więc tutaj też nie powinno być problemu. Sam nie wiem jak sie za to zabrać, a dla Was będzie to pewnie chwila smile.gif

Dzięki wielkie
Mikołaj M.

P.S.
No chyba, że mała podpowiedź w którym miejscu zmienić... wink.gif
Olórin
W multibox.xml
CODE
<acceptNumber>(\+)?\d*</acceptNumber>

Powinno zadziałać wink.gif
mentorek
Działa senkju! smile.gif

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
skylark4ks
dziala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komodo
Czy istnieje możliwość, aby można było podać kilka kont użytkownika i w przypadku, gdy zabraknie smsów na jednym koncie, wtyczka automatycznie spróbuje wysłać z drugiego na liście itd. ?
(to taka mała propozycja na rozszerzenie możliwości wtyczki wink.gif )
Dover
Nie myl skryptu z wtyczką. Wtyczka (sms.dll), plugin do konnekta, który obsługuje skrypty bramek. Wtyczkę zapewne możnaby rozszerzyć, ale ten temat dotyczy skryptu bramki. Teoretycznie by się dało, ale musiałbyś użytkownika i hasło trzymać w jakimś pliku. Nie mógłbyś tego ustawiać spod Konnekta. Możesz natomiast zrobić, żeby jeden skrypt Konnekt uważał za kilka różnych bramek (zabawa w pliku xml). Gdzieś wyżej jest opisane jak to zrobić.
keeveek
pojawia się błąd który opisywałem tam gdzieś w innym temacie. po wyczerpaniu limitu z jednej takiej sfingowanej bramki nie da się wysłać z pozostałych dopóki nie zrestartuje sie k.
Ralph
Mam takie pytanie a raczej propozycje dla Multiboxa.

Smsy wysylane z multiboxa, sa podpisane naszym numerem telefonu. Nawet jesli wysylamy je do sieci Oragne. Trzeba tylko przed numerem dać +48 lub 0048.
Czy da sie tak zrobic aby multibox z konnekta nie wycinał nam tego +48 czy tez 0048?
Dover
Nie wycina. Nigdy nie wycinał.
Ralph
Rzeczywiscie, dziala jak nalezy smile.gif
Nawet jak nie umieszczam podpisu to wycina zbedne "Od .... :"
Olórin
Ale mogłoby to +48 automagicznie dodawać (jako opcja), lepiej jak sms przyjdzie z numerem mojego telefonu, niż z numerem bramki smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.