Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Orange Multibox
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
hao
Bramka działająca na dzień - 20.10.2009



*bramka: Orange Multibox > wersja dzialająca dzięki życzliwości i pracy Wąsky'iego oraz Forsajta

-- file is missing --


/Jeżeli masz telefon w sieci "Orange" i chcesz odbierać SMS-y z Internetu
wyślij ze swojego telefonu SMS o treści: "INTERNET" pod numer "102"
UWAGA! Słowo " INTERNET" musi być napisane dużymi literami.
atol
Zassałem z centralki beta ale nigdzie nie widać tej bramiki. No chyba że to jest idea?
hao
Trzeba zrobić restart
Seba01
A moglibyscie poddac linka do tej centralki, bo nie bardzo sie tu lapie.. dziei z gory
riddle
Seba01: Upewnij się, że masz ustawony poziom Zaawansowany w opcjach, przejdź do Aktualizacje w drzewku i zaznacz Uaktualnienia Beta. Potem kliknij Sprawdź Teraz, albo Przejrzyj aktualizacje. Z okienka wybierz Bramkę Orange i przetestuj.
Seba01
QUOTE(riddle @ 19.09.2005 - 13:09)
Seba01: Upewnij się, że masz ustawony poziom Zaawansowany w opcjach, przejdź do Aktualizacje w drzewku i zaznacz Uaktualnienia Beta. Potem kliknij Sprawdź Teraz, albo Przejrzyj aktualizacje. Z okienka wybierz Bramkę Orange i przetestuj.
*



Wszystko dziala jak nalezy. Dzieki ! biggrin.gif
bakerss
No jak narazie działa ;] tylko przydała by sie bramka z Multi Box [to chyba kiedys był mBox ]
Basti
Bramka owszem dziala - SMSy dochodza. Jednak z tego co zauwazylem to nie dziala opcja "Dodaj wybrany opis zamiast dlugiego standardowego".
hao
A jaki opis dodaje do SMSów?
atol
a ja dalej nie widze tej bramki. Restarta zrobiłem zaraz po zrobieniu update wiec nie wiem co jest grane huh.gif
Basti
QUOTE(hao @ 19.09.2005 - 13:38)
A jaki opis dodaje do SMSów?

"Mozesz odpowiedziec na tego SMS przez 24h - uzyj opcji Odpowiedz."
nix
ucina polskie znaki (wogole je pomija)
Sad
Mi jakoś w ogole nie smiga na numer 511 :>
Komodo
Zrobiłem restart, ale dalej nie mam Orange, tylko wciąż Idea.
palac
Witam,
Mi też nie chce wysyłać na nr 511, sad.gif
na 501 jest ok
Ludriel
niemoge tego sciagnac ••••••••• programu chce sciagnac grafike i wtedy wszystko szlag tarafia bo psize ze niemoze sie polaczyc z serwerem mozecie mi jakos pomoc bo mnie •••....bierze
sciagam wtyczke do smsow orange a ten chce sciagac mi grafike konekta spox qumam ale niech nie mowi ze problem z serverem i tym plikiem niech go oleje i sciagnie mi orange.....esz pie......orange musieli zmieniac:P
przepraszam moderatora za wulgaryzmy:)wiecej nie powttorza chyba:)
DrLastContaQt
U mnie dzial bez problemu, zreszta jak caly konnekt. Wtyczek ma sporo a nigdy zadnych bledow krytycznych nie mam smile.gif
kwiatekpio
wszystko fajnie pieknie tylko jeszcze jakbys poprawil wtyczke i dodal te numery 510 511 itp. bo nie wykrywa ze to o tą bramke chodzi wink.gif
ja sprobuje sobie sam naprawic wink.gif
ale innym zrob smile.gif
palac
Wie ktoś może, kiedy bedzie jakaś wtyczka zastępująca mBox'a?
A może już jest tylko jakoś przeoczyłem.
Pozdrawiam.
lhs
Numery 510******, 511****** - w pliku orange.xml spróbujcie zamienić linijkę

CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?5[09]\d\d{6}</acceptNumber>

na

CODE
<acceptNumber>(\+48)?0?5[019]\d\d{6}</acceptNumber>

Wrzuciłbym tu cały plik, ale nie mogę dodawać załączników...
alberht
thx
hao - za bramke;)
lhs - ze działa na 511* wink.gif
palac
O jak miło, działa 511.
Jeszcze jak by ktoś zrobił coś z mBoxem

Dzięki i pozdrawiam
mls
QUOTE(palac @ 19.09.2005 - 23:27)
O jak miło, działa 511.
Jeszcze jak by ktoś zrobił coś z mBoxem

Dzięki i pozdrawiam
*



No to zrobiłem - póki co paczka z MultiBox'em leży na sms_multibox_20050920.rar
wurman
u mnie działą biggrin.gif
bakerss
QUOTE
Brak info o sms, pewnie orange cos zmieniło


login/hasło prawidłowe, normalnie loguje sie na stronie
daroo1
Świetna robota mls! Ale bez aktualizacji skryptu się nie obejdzie. Orange coś zmieniło najwyraźniej...
djcaro
U mnie dalej nie działa wysyłanie na 510 i 511 smile.gif niestety a pobrałem najnowszą wersje skryptu bo ten pojawiał sie wczoraj 2 razy.
lhs
Na centrale do dzisiaj leży wersja bez poprawki, którą podałem kilka postów wyżej - musisz wprowadzić ją ręcznie.
kwiatekpio
u mnie dziala to, ale inaczej zrobilem,
masz plik orange.xml i se podmien,
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...=5579&hl=orange
Lukas77
Wczoraj działało a dzisiaj dostajer komunikat "Nie mogłem ustalić adresu strony", ktoś wie co się dzieje i ma na to zastrzyk?
lhs
Przestaję rozumieć ideę centralek - na centralce wciąż wersja bez poprawki...

EDIT: rzeczywiście w ogóle działać przestało...

EDIT 2: to nie wina Konnekta - strona Idei leży...
kwiatekpio
nie wiem czy czasem nie jest wina bramki orange, bo cos sie krzaczy i jest co troche przerwa techniczna, ale czasem zaskakuje a tu na konnekcie nic, moze znowu jakas zmiana w dzialaniu bramki i wtyczka sie wysypala..

a moze i dlatego nie wchodzi bo faktycznie nie wchodzi strona www.orange.pl i co za tym idzie nie moze jej ustalic smile.gif
takze moze to przejsciowe smile.gif

//Nie pisz 2 postów pod rząd w czasie 10 minut... @ Aule
palac
mls - wielkie dzieki, u mnie dziala pierwsza klasa.
Pozdrawiam
smile.gif
Dover
A u mnie nie działa. Ani zwykła bramka ani Multi Box... sad.gif Ale namieszała nam IDEA... tzn. ORANGE. wink.gif
Dover
Ale właśnie zauważyłem, że bramka na stronce orange też nie działa (Tekst: "sory, serwis chwilowo nieczynny), więc zwykła bramka nie ma prawa działać. Natomiast Multi Box ze strony działa, spod konnekta - nie sad.gif

A tak BTW to to całe orange tak się reklamuje i takie pierdoły pisze na tej ich stronie, żeby tylko pokazać się w jak najlepszym świetle, że to po prostu żygać się chce. Ciekawe czy ludzie są faktycznie tak naiwni, że twierdzą, że teraz będzie jakoś dużo dużo lepiej...
Basti
A ja wlasnie mialem taka sytuacje.:
Chce wyslac esa z K. i dostaje komunikat "Nie moglem ustalic adresu strony". Wchodze na sms.orange.pl i... wysylam bezproblemowo. blink.gif
Komodo
QUOTE(Basti @ 21.09.2005 - 07:27)
A ja wlasnie mialem taka sytuacje.:
Chce wyslac esa z K. i dostaje komunikat "Nie moglem ustalic adresu strony". Wchodze na sms.orange.pl i... wysylam bezproblemowo. blink.gif
*


Mam to samo :/ Wczoraj jeszcze działało dobrze.
daroo1
Skrypt orange działał dobrze. To Orange znowu coś zmienia. Natomiast multibox nie działał. Prawdopodobnie trzeba będzie poczekać aż się uspokoi ta zawierucha i wtedy wprowadzić do skryptów konkretne zmiany...
atol
Multibox dział wczoraj normalnie. DZisiaj też działa normalnie. Jak wam nie śmiega to spróbujcie uruchomić na swoim koncie (teraz orange) usługe multibox i powinno śmigać.
Konstruktor
To ja mam dla Panstwa zagwozdke.Oczywiscie mam dwie nowe brameczki Orange i Orange Box. I co kupa. Mam login i haslo na orange ale pokazuje mi ze cos nie mogl pobrac sms, pewnie cos orange zmienil na stronie.Natomiast jak chce wyslac z zwyklej bramki Orange to dostaje komunikat "nie moglem ustalic adresu strony". I co wy na to.tylko nie piszcie mi zebym firewalla odblokowal czy cos takiego bo to pierdola jest i niczego mi nie blokuje.Pozdrawiam i czekam na konstruktywne podejscie do problemu.
Harvester_of_Chaos
QUOTE(Konstruktor @ 21.09.2005 - 10:38)
To ja mam dla Panstwa zagwozdke.Oczywiscie mam dwie nowe brameczki Orange i Orange Box. I co kupa. Mam login i haslo na orange ale pokazuje mi ze cos nie mogl pobrac sms, pewnie cos orange zmienil na stronie.Natomiast jak chce wyslac z zwyklej bramki Orange to dostaje komunikat "nie moglem ustalic adresu strony". I co wy na to.tylko nie piszcie mi zebym firewalla odblokowal czy cos takiego bo to pierdola jest i niczego mi nie blokuje.Pozdrawiam i czekam na konstruktywne podejscie do problemu.
*



Z Boxa mi smsy dochodzą ładnie. Przy zwykłej bramce mam to samo co Konstruktor. Pozdr
daroo1
Nie chodzi! Ani jedna ani druga!
Basti
Rozwiazalem problem standardowej bramki! Denerwowalo mnie, ze nasz K nie radzi sobie z Orange i zajrzalem do pliku lua i oto co odkrylem. Zeby skrypt nalezycie obslugiwal bramke nalezy zmienic linijke:
CODE
if (preg_match("|<frame src=\"https?://sms.orange.pl(.+?)\" frameborder=\"0\" scrolling=\"auto\"|si" , frameTxt , tab) < 2) then

na
CODE
if (preg_match("|<frame src=\"(.+?)\" frameborder=\"0\" scrolling=\"auto\"|si" , frameTxt , tab) < 2) then
hao
Basti, już jest poprawka na centralce... Zrobiona trochę inaczej...
Basti
U mnie K jej nie widzi niestety dlatego myslalem, ze problem jest wciaz aktualny. No ale skoro juz zostal rozwiazany to tylko sie cieszyc. smile.gif

EDIT: OK, juz mi sie udalo pobrac wersje z centralki.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
MihAoo3k
QUOTE(Basti @ 21.09.2005 - 14:55)
Rozwiazalem problem standardowej bramki! Denerwowalo mnie, ze nasz K nie radzi sobie z Orange i zajrzalem do pliku lua i oto co odkrylem. Zeby skrypt nalezycie obslugiwal bramke nalezy zmienic linijke:
CODE
if (preg_match("|<frame src=\"https?://sms.orange.pl(.+?)\" frameborder=\"0\" scrolling=\"auto\"|si" , frameTxt , tab) < 2) then

na
CODE
if (preg_match("|<frame src=\"(.+?)\" frameborder=\"0\" scrolling=\"auto\"|si" , frameTxt , tab) < 2) then

*



tez tak ustawialem dzisiaj i mi nie chcialo dzialac;/...a teraz dziala:)...ciekawe blink.gif
Dover
Orange działa, Orange Multi Box nadal nie. A jeszcze nieco inna sprawa: Te komunikaty z serwera które się wyświetlają (czyli że SMS został wysłany bądź, że nie został) to u mnie jest coś nie tak z polskimi znakami. Jakby złe kodowanie. Też to macie? Pojawiło mi się to po updejcie ostatnim sms.dll. Czy to kwestia złych moich ustawień w którymś pliku czy kwestia wtyczki czy jeszcze czegoś innego?
MihAoo3k
u mnie jest dobre kodowanie, jedynie krzaki mi sie pojawiaja jesli przekrocze dzienny limit bramki to wtedy jest zle kodowanie, ale to dlatego ze komunikat jest pobierany z serwera, a pozostale bodajrze z pliku .lua
Dover
Dokładnie o to mi chodzi: Te komunikaty pobrane z serwera mają złe kodowanie. A wcześniej miały dobre na starej wersji sms.dll.
KOSMOS
U mnie Multi Box nie chodzi sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.