Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Co się dzieje z Konnektem?
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szczeniak191
Mam jedno pytanie do wszystkich użytkowników konnekta: czemu tu taki zastój?

Na forum ostatnimi czasy wypowiada się bardzo mało osób. Dodatków też jest odpowiednio mniej, nowa wersja plugina wychodzi raz na ruski czas. Zostali sami starzy wyjadacze smile.gif

Pozatym developerzy milczą na temat nowej wersji K :/ Nie wiem czemu to ma słuzyć ale nie służy niczemu dobremu. KIEDY ZOBACZYMY NOWĄ WERSJĘ K ??

Tak więc taki mały apel do wszystkich użytkowników tego wspaniałego, lecz ostatnio przeżywającego kryzys (pod wzgledem rozwoju) DZIAŁAJCIE!

ps. Nie wiem czy napisalem w odpowiednim dziale smile.gif
zhvir
niejaki o'connel pokazał publicznie screeny nadchodzącego aqq2, więc może nasi twórcy pokazaliby chociaż nową listę kontaktów K 0.7? wink.gif
brecho
Konnekt już od dawna opiera się jedynie na społeczności, twórcy milczą. Wolą rozwijać swoje dzieła bez rozgłosy i w samotności tongue.gif. Chyba małe szanse, żeby to się szybko zmieniło...

Ciekawe jak ta lista wygląda teraz, bo w końcu upłynął rok.
saCOOL
Ja tam nie czekam na nic :>, K działa u mnie doskonale. Kilka prób przesiadania się na inne komunikatory, skończyły się tym, że i tak wracałem do najlepszego :>. Ciężko mieszkać w chatce, kiedy mieszkało się w willi z basenem tak długo biggrin.gif. K rulez!
0.7 będzie - fajnie; nie będzie - płakać nie zamierzam :>. Dzięki śliczne wszystkim, którzy poświęcali i nadal poświęcają K swój czas. Jesteście wielcy!
EmiLio
Może twórcy milczą po to aby nas zaskoczyć tym co stworzą. Podobnie jak Blizzard ogłaszając nowego StarCraft'a smile.gif
MokrySedeS
saCOOL ma racje, ja mam takie samo nastawienie i tez probowalem sie przesiadac bezskutecznie na inne komunikatory biggrin.gif Konnekt juz dlugo nie jest rozwijany, a mimo to prawie nic mi w nim nie brakuje (na pewno mniej niz w innych programach).

EmiLio, tez sobie tak ostatnio pomyslalem, przeciez jak zostanie wypuszczona nowa wersja po tak dlugim czasie na pewno zrobi sie o niej glasno, a przeciez o to chodzi lol. O ile oczywiscie bedzie wprowadzac sporo zmian biggrin.gif (nie bierzcie sobie tego zdania na zbyt powaznie, bo to raczej naiwne jest <lol2> )
Wizard
Nie będę oryginalny - od pewnego czasu K stoi w miejscu. Całe szczęście, że jeszcze jest ktoś taki jak @Mucha... Respekt.

Hao chyba sobie narazie odpuścił Konnekta, ostatnio zaglądnął na forum w marcu... nie brzmi to obiecująco przed wersja 0.7... która nie ma się co oszukiwać - jest potrzebna.
zhvir
QUOTE(EmiLio @ 22.05.2007 - 22:40) *
Może twórcy milczą po to aby nas zaskoczyć tym co stworzą. Podobnie jak Blizzard ogłaszając nowego StarCraft'a smile.gif

ostatni gasi światło...
brecho
Co do przesiadki na inne komunikatory to byłoby to jak odcięcie sobie ręki. Bez K+ i TloKa mogą się schować. Dodatkowo praktycznie zerowe zużycie ramu dzięki freeKowi i K jest najlepszy. Może właśnie dlatego, że developerzy mają tego świadomość nie jest intensywnie rozwijany? Bo i tak kto spróbował raczej zostanie biggrin.gif Oprócz nielicznych wybierających mirandę, tlena albo pidgina... Miranda - za dużo wtyczek robi to samo, zbyt wieli bałagan z dostosowywaniem do własnych potrzeb, tlen - pamięciożerność wręcz okropna, na dodatek reklamy w oknie, pidgin - z taką nazwą nie ma szans. A Hao może spocząć na laurach, bez większych problemów i tak kto się raz nawrócił, już zostanie biggrin.gif

Gaszę światło tongue.gif
Klocek
Moim zdaniem projekt już dawno poszedł do lamusa. Oprócz pakietu starych krytyków poprawianych już niekiedy po kilka lat Konnekt nie jest w stanie nic zaoferować.
Konrado
QUOTE(saCOOL @ 22.05.2007 - 22:27) *



Ta notka ma ponad rok i od tamtego czasu niczego nowego nie widzieliśmy biggrin.gif

Zgadzam się z przedmówcami to co oferuje obecnie konnekt wystarcza mi w zupełności smile.gif
MSQ
Heh a ja szykuje się na przesiadkę wink.gif Zaczęły mnie denerwować błędy, np. gdy ustawię opis Jabbera na niedostępny Konnekt wywala krytyka, wiadomości duchy - osoba z sieci GG wysyłała do mnie wiadomości, słychać było tylko dźwięk nadchodzącej wiadomości, ale już sama nie przyszła. Po testowałem kilka komunikatorów i dopiero wtedy zauważyłem, jak wielu rzeczy brakuje w Konnekcie - m.in. wysyłanie plików via Jabber, avatary, opisy pod kontaktami...A takich rzeczy jest więcej. Ale podziwiam Muchę (jak i innych, choć mniej aktywnych wtyczkopisarzy), mimo że twórcy Konnekta mają ten komunikator w d*pie, ten ciągle tworzy nowe i ulepsza już istniejące pluginy. Respekt! wink.gif W k0.7 nie wierzę, jakby miało się ukazać to już by dawno się ukazało. No cóż czekam na nowe AQQ, jeśli mi się spodoba znów na nie wrócę, jeśli nie to powalczę z Mirandą, czy Pidginem.
ved
No dobra. Mamy fale masowego opuszczania K.
I co z tego?
Klocek
To z tego że produkt który wyrobił sobie markę na rynku pod umiera.
Mity o K 0.7 stają sie śmieszne. O tej wersji słyszymy już jakieś 2,5 roku a efektów nie widać.
saCOOL
A czy ktokolwiek, komukolwiek coś nakazuje? :> Jak się nie podoba to zabierać kredki i spadać rysować gdzie indziej biggrin.gif. To nie złośliwie, tylko żartobliwie :>, bo znowu ktoś mi zarzuci, że odbieramy krytykę jako ataki buhaha biggrin.gif.

QUOTE(ved @ 23.05.2007 - 09:45) *

No dobra. Mamy fale masowego opuszczania K.
I co z tego?
Dokładnie :>. I co z tego? :>.
.misiek
KIEview2: ostatnio zmodyfikowano o 21:41, 11 mar 2007
KTransfer3: ostatnio zmodyfikowano o 20:45, 8 sty 2007
Developer Guide dla Stamina.Lib i nowego API Konnekta.: ostatnio zmodyfikowano o 10:34, 24 sty 2007
Konrado
.misiek czyli jednak coś się rozwija?
ved
>Mity o K 0.7 stają sie śmieszne.

Wlasnie. Odpowiedniejsza rzecza jest zatem smiac sie niz lamentowac.

Jeszcze smieszniej bedzie jak te 90% uzytkownikow ktorzy w przeciagu paru miesiecy opuszcza K zacznie masowo wracac bo pojawi sie (w braku jakiejkolwiek nadziei juz najwytrwalszych) mityczna 0.7.

Moznaby nawet biznes z tego zrobic i za przyjecie nawroconego kase brac... Albo tych ktorzy odeszli ukarac nalezycie dozywotnim banem na K:D
Konrado
Dobrze prawisz Ved, niech podania w ten czas piszą coby konnekta otrzymać i nie każdemu ten zaszczyt dany bedzie:D
D3nY
QUOTE
Jeszcze smieszniej bedzie jak te 90% uzytkownikow ktorzy w przeciagu paru miesiecy opuszcza K zacznie masowo wracac bo pojawi sie (w braku jakiejkolwiek nadziei juz najwytrwalszych) mityczna 0.7.

Masz rację w 100%! Zresztą ja uważam podobnie, jak kilkoro innych użytkowników, którzy wypowiadali się już w tym temacie - dla mnie K jest dobry taki jaki jest! Nie mam zamiaru Go zmienić jeszcze przez długi czas [ewentualnie do momentu, kiedy wszystko się posypie w Nim].

Można by było poprawić Jabber`a, ale i tak jest dobrze - do komunikacji wystarczy w zupełności.. Dlatego nie narzekam, bo nie mam takiego powodu. Na pewno ucieszyła by mnie nowa wersja, ale nie będę się o nią upominał!
Pozdrawiam:]
Aule
Spoko, jeszcze nie raz będzie.
dejko
QUOTE
Który to już raz...

Właśnie. I jak widać z odpowiedzi, społeczeństwo jest bardzo zadowolone ze stanu obecnego – wiec po co ulepszać (zapewne do takich wniosków doszli i twórcy. Jak z Polonezem na początku lat 80, po co ulepszać, skoro i tak ma wzięcie).
Niestety mi ten entuzjazm się nie udzielał i zamiast żyć w atmosferze idealności Konnekta, przerzuciłem się na cos co, nie denerwuje mnie bez przerwy występującymi głupimi błędami i ograniczeniami. Oczywiście nikogo nie namawiam za pójściem w moje kroki, tylko jestem zażenowany postami typu „testowałem wszystkie komunikatory na świecie i Konnekt jest idealny. Reszta to badziewie” bo trącą one postami z forum GG, gdzie jego userzy też nie widzą nic lepszego (z tym, ze tam większość przyznaje, że z GG jest bo się przyzwyczaili a nie tworzą jakieś mity).
Rozumiem, że „przywiązanie do marki”, „społeczności forum” itp. jest silniejsze od chęci zmiany komunikatora na coś bardziej rozwojowego, ale po co z tego powodu pisać jakieś brednie i tryskać agresją w stylu „nie podoba Ci się? To won…”.
Zaciekawił mnie post kolegi wyżej, negujący Mirandę, bo w niej „za dużo wtyczek odpowiada za to samo”. Nie wiem co przez to rozumiesz ale czy można uważać za błąd fakt, że do obsługi danej funkcji masz klika alternatywnych wtyczek do wyboru? Chyba, ze jesteś jedną z tych osób, które powtarzają tą wyczytaną gdzieś głupotę, że „instaluje się 4 wtyczki i ich funkcje się dublują”… jest to oczywiście bzdura, choć możliwa do uzyskania (np. przez lamera, który instaluje bez jakiejkolwiek wiedzy co popadnie).
Tak samo ilość wtyczek. Używając Konnekta, miałem w nim wszystko to, co mieć chciałem (a ściślej – kompromis co chciałem/co jest dostępne), teraz mam Mirandę i tez mam w niej wszystko co chce (też w pewnej mierze na zasadzie kompromisu). Z tym, że w Mirandzie mam obecnie 33 wtyczki a w Konnekcie miałem ich 36… poza tym, w Mirandzie mam (pomimo mniejszej liczby wtyczek) funkcje o których userzy Konnekta mogą jak na razie tylko pomarzyć.
Dalej, co do magicznego „odzyskiwacza RAM-u”… mają go jako wtyczkę także inne komunikatory, (AQQ 22-25 MB => 3-4MB, Tlen 35-40MB => 4-6 MB no i oczywiście Konnekt ) wiec nie wiem skąd ten zachwyt (tym bardziej, ze jak wiadomo ta wtyczka więcej szkodzi niż pomaga).

Także na koniec, życzę wam jak najszybszego uzyskania dostępu do stabilnej wersji 0.7, ale przez ten czas nie popadajcie w fanatyzm! Pamiętajcie, ze to komunikator jest dla ludzi a nie odwrotnie.

ved
>poza tym, w Mirandzie mam (pomimo mniejszej liczby wtyczek) funkcje o których userzy Konnekta mogą jak na razie tylko pomarzyć.


Jakich?
M przesadza w druga strone co GG, ma za duzo pierdol, a brakuje jej prostoty i wygody uzytkowania, tak charaktetrystycznej dla K.

Nie tyle K nam(wiernym) wystarcza, co W OGOLNYM ROZLICZNIU wypada lepiej niz reszta komunikatorow.
Mysle ze mowie tu za wszystkich ze to wlasnie mamy na mysli gdy piszemy ze K jest najlepszy.
Nie mowimy ze jest doskonaly.

Jak mawial bodajze Epikur, prawdziwie szczesliwy czlowiek to ten, ktory cieszy sie z tego co posiada, a nie lamentuje nad tym czego nie ma.
dejko
QUOTE
Jakich?

To już zależy od konkretnych wymagań „Konnektowca”. Dla jednego będzie to skórkowanie, dla innego awatary, metakontakty z prawdziwego zdarzenia i poprawne opisy pod kontaktami a dla jeszcze innego chociażby przesyłanie plików w sieci Tlen i Jabber (do przesyłania plików via GG też chyba potrzebna jest dodatkowa wtyczka… ).
QUOTE
ma za duzo pierdol

Nie chce za bardzo zbaczać z tematu, ale chyba muszę… teraz ja poproszę o konkrety. Jakich pierdół?!
Ściągnij wersję lite z oficjalnej strony MIM (nie polskiej, bo polska wersja „lekka” jest już dowtyczkowana) odpal i powiedz mi jakie tam pierdoły widzisz. Najprostsza wersja ma podstawowe funkcje i działa nawet z dyskietki. Ba… jeśli nawet ta najprostsza wersja ma dla Ciebie zbyt dużo bajerów, to zawsze bez problemu możesz usunąć z niej co Ci się żywnie podoba. To czy ma być pierdół dużo czy mało – sam decydujesz (jak w Konnekcie zresztą).
Jedyny zonk, to właśnie ogrom wtyczek, z których należy sobie wybrać co chcemy a nie jest to sprawą prosta, jeśli nie mamy pod ręką jakiegoś zaawansowanego power-usera Mirandy.
Konfiguracja tez nie jest łatwa, porozpierdzielane opcje gdzie się da w dodatku większość nie spolszczona + dowolność w nazewnictwie.

Ale przecież nikogo do niczego nie namawiam. To nie jest temat „Miranda vs. Konnekt” i nie mam zamiaru tu nikomu udowadniać wyższości jednego nad drugim. Ew. mogę reagować jeśli dostrzegę jakieś nieścisłości merytoryczne (ale to chyba zrozumiale, ze bronię swojej racji – w końcu ja wybrałem inaczej wink.gif ).

Konnekt jest świetną projektem, ale nie ma co ukrywać, ze starzeje się i to bardzo, a przez to traci na atrakcyjności. A twierdzenie, ze przewyższa wszystkie komunikatory – to też tylko wasza subiektywna opinia (nie koniecznie nie słuszna… wszak każdy ma inny profil użytkowania IM… jeden oczekuje prostoty inny widziałby najchętniej IM jako cały system operacyjny). Jak dla mnie – nie przewyższa wszystkich, dlatego denerwują mnie takie ogólnikowe porównania i wywody.
zhvir
całość można streścić w ten sposób, że każdy z was ma rację... rację ma ktoś kto mówi że Miranda jest najlepsza, racje ma ten kto mówi że K jest najlepszy i każdy inny ze swoim zdaniem ma rację, bo ocena jest wszak sprawą indywidualną i subiektywną...

racji nie mają tylko nieobecni, a do tych można zaliczyć opiekunów projektu K...

@down: oczywiście o to mi chodziło :>
dejko
QUOTE
rację ma ktoś kto mówi że Miranda jest najlepsza

Pozwolisz, że uściślę... rację ma ten kto mówi: MOIM ZDANIEM Miranda jest najlepsza, lub MOIM ZDANIEM Konnekt jest najlepszy, czy moim zdaniem [ulubiony komunikator] jest najlepszy. wink.gif
zhvir
obecnie większość nowych tematów/postów na forum nie wnosi nic nowego, powtarzają się po razy n-ty te same banalne pytania nowych leniwych użytkowników którzy chyba nigdy na oczy nie widzieli wyszukiwarki (zarówno google jak i tej na forum)... ale kto ma zamykać te wszystkie tematy skoro jest góra dwóch aktywnych moderatorów...
mariush
QUOTE
Te tematy powinny być moim zdaniem zamykane, mam na myśli tematy o rozwoju K
Niby dlaczego? Przecież ktoś pyta co się dzieje, bo nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, że cokolwiek się dzieje. Ktoś chce wiedzieć co się dzieje to pyta, a nie siedzi nieśmiało i nic nie mówi, bo dostanie bana.

IMO projekt K jest dalej tworzony, ale strasznie mozolnie. Wiadomo, że "wielcy" nie zajmują się tylko K, że traktują to jako hobby nawet, więc nie ma się co dziwić, że nie pochwalą się swoją robotą, bo dziwnie jest się chwalić tym, że np. dodało się jedną linijkę kodu w ciągu 3 miesięcy..
szczeniak191
Cieszę się, że udalo mi się wywołać tak gorąca dyskusje.

Wszyscy użytkownicy maja tutaj rację. Brakuje mi jedynie wypowiedzi samych twórców konnekta (ostatnia w styczniu). MAMY MAJ! Nie wiem czy twórcom aqq placą za tworzenie komunikatora, lecz zauważyłem pewną rzecz - powstaje wersja 2 a jednoczesnie jedynka jest caly czas ulepszana. Twórcy maja czas na dwie wersje, a tym czasem nasi developerzy męczą sie z tą mityczną 0.7 Jeśli nie maja czasu niech poprosza jakis userów znajacych sie na pisaniu o pomoc. Mamy dużo utalentowanych uzytkowników.

Drugim problemem jaki chcialem poruszyc to www.konnekt.info - Strona ta baaardzo dlugi czas nie byla aktualizowana. Wydaje mi się, ze jak twórcy nie maja czasu na zarzadzanie stroną powinni ją oddac w ręce userów tzn kilku ochotnikom chętnym do prowadzenia strony.


keeveek
QUOTE
wtórna, nudna


hash, a odpowiedz sobie na proste pytanie: dlaczego tak jest? Z winy użytkowników? No chyba raczej nie wink.gif
mariush
hash, wg mnie jakiś mod powinien połączyć te kilka tematów w jeden wielki, bo nie pierwszy raz już była poruszana kwestia zastoju K i jeszcze będzie pewno kilka razy. A zamykanie nic nie da, tylko to, że będą powstawać klony poprzednich tematów.
A tak jak keeveek powiedział, wtórność, nudność i bezsensowność nie jest winą użytkowników ;-)
Sija
kazdy z was moze bezposrednio przyczynic sie do rozwoju K, szukajac i namawiajac ludzi znajacych C++/PHP do pomocy przy projekcie.
jest to na chwile obecna jedyny mozliwy sposob na przyspieszenie developmentu.
ciolo
Własnie szkoda, że znam tylko podstawy programowania, bo po pracy mam troszki wolnego czasu i może coś bym wytworzył.
Aule
QUOTE
Pamiętajcie, ze to komunikator jest dla ludzi a nie odwrotnie.
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. W przypadku komunikatorów takich jak Konnekt, czy Miranda, dużą rolę w jego rozwoju odgrywają userzy. Rozwój programu to nie tylko rozwój jego rdzenia, ale również rozwój wtyczek. Wiele funkcji, które przez długi czas uważano za niemożliwe do zrobienia, udało się wprowadzić w życie, jak chociażby zakładki rozmów, tło na liście, czy metakontakty. I to wszystko zrobili userzy, bo rdzeń nie ma tu aż tak dużego znaczenia, chociaż czasem skutecznie utrudnia prace programistom, a jego nowa wersja może być kompletnie bezużyteczna szerszemu gronu, bardziej samym "wtyczkopisarzom". Zrozumcie to wreszcie. Miranda ma tyle wtyczek, bo piszą je userzy, zwykli ludzie, nie developerzy od programu...
Banan
Ale deweloperzy aktywnie rozwijają core ułatwiając życie wtyczkopisarzom tongue.gif

Problem jest innej natury - konnekt powstaje za free, a żyć z czegoś trzeba. Jak ktoś uczy się/pracuje 8 godzin to jak wyobrażacie sobie to, żeby jeszcze po godzinach ślęczeć nad kodem kolejne 4 - 6 godzin. Nie ma cudów.

Mirandzie się udało, bo jest na rynku długo i od początku powstawała z zamysłem "international". Teraz twórcy z samych reklam na stronie głównej, oraz wtyczek Mirandy mogą pewnie nieźle żyć (tyle odsłon...)
W polskich warunkach jest to niewykonalne.

Mimo wszystko nadal wierzę w pojawienie się 0.7 kiedyś wink.gif
zhvir
a może brakuje betatesterów dla wczesnych buildów k 0.7? w takim razie ja zgłaszam się na ochotnika

edit: przepraszam za wtrącenie o betatestach, to miało być śmieszne wink.gif
MSQ
Tak, powodem dla którego nie ukazał się jeszcze k0.7 jest brak betatesterów laugh.gif Też bym siedział jeszcze na Konnekcie, lecz te błędy coraz bardziej mnie denerwują. Niedostępny na Jabberze = krytyk...
Miranda jest bardzo fajnym komunikatorem, tyle że konfiguracja jej to droga przez mękę. Ustawienia są zupełnie nie uporządkowane, panuje w nich totalny chaos. Tak naprawdę to bez tutoriali i czy FAQ ciężko by było samemu ją skonfigurować (razem z wtyczkami). O fatalnej polskiej edycji Mirandy aż żal wspominać (stare wtyczki, brak informacji jaką wersję ściągamy [Unicode, czy ANSI]) - jej obecność powoduje więcej problemów niż pożytku.
Co do zamknięcia tematu - IMO to by było bez sensu, bo jak już wspomnieli poprzednicy, zamknie się ten to i tak powstanie kolejny. Taka walka z wiatrakami ;-)
dejko
QUOTE
tyle że konfiguracja jej to droga przez mękę.

Ja bym powiedział nie tyle konfiguracja co dobór wtyczek... z konfigiem przy podstawowjej znajomości angielskiego można sobie poradzić.

Co do Polskiej wersji, to każdy może sobie taką wersje samemu zrobić (przez dodanie tłumacznia z addonsa), bo te dostępne na polskiej stronie to faktycznie takie troche nie teges...

Najlepszym rozwiazaniem jest pozyskanie od kogoś, kto twierdzi, ze jego Miranda jest już OK, plików programu (czyli zawartości Program files/Miranda IM). To znacznie ułatwia.

Co do Konnekta, nie sądzę, że poodem opóźnień jest brak betatesterów. Myśle, że gdyby twórca/cy tylko kiwneli palcem, to znalazłoby się co najmniej kilkadziesiąt takich osób... po prostu, pewnie nie ma co testować.
Aule
Dejko, prawdziwe betatesty nigdy się w przypadku K nie odbywały. To co dostawali, nawet jako wersje beta, użytkownicy często było już wersjami wielokrotnie testowanymi w gronie samych piszących i już w miarę stabilnymi. Tak samo jest również teraz, o czymkolwiek co jest w trakcie pisania nie dowiecie się, dopóki to nie wyjdzie.
Sija
Aule: z tym sie nie zgodze, wszystkie wtyczki sa oczywiscie intensywnie testowane przez ich autorow, ale z racji mnogosci systemow, ustawien i punktow widzenia, nigdy nie wykryja oni wszystkich bledow jakie moga sie pojawic i tu wlasnie na scene wkraczaja betatesterzy - a jest ich kilku...
.misiek
W takim razie od czego jest centralka beta? Ot tak zeby byla? Bo z tego co piszesz tak wlasnie jest.
Aule
Sija: "Prawdziwe" oznacza na szeroką skalę. Nie napisałem, że nie ma betatestów, napisałem, że to co jest odbywa się na dość wąską skalę, kilku, kilkunastu betatesterów(z czego duża część to inni autorzy wtyczek). Nie ma to oddźwięku pejoratywnego, to raczej stwierdzenie faktu i nie ma z czym tu się zgadzać.
Misiek: Na centralce beta są już w miarę przetestowane wtyczki, nikt tam nie wrzuca niesprawdzonych wtyczek. Muszę przyznać, że nazwa jest trochę myląca.
Mucha
Tak naprawdę ta centralka jest na razie po to żeby nie-góra mogła tam wrzucać swoje wtyczki. Tam właściwie nie ma bet...
Mod RzEW
To ja mam teraz takie mini-pytanko: czy hao jest w ogóle jeszcze z nami?



Ja wiem, że nie zgadza(ł) się na przekazanie "pałeczki" komuś innemu czy otwarcie kodu. Ale niech chociaż da masom (nam) znak życia... chyba, że już kompelnie porzucił projekt. Ostatni raz odezwał się (publicznie) przy okazji kJabbera 0.3.20, i od tego czasu ani widu, ani słychu.
dejko
A tak BTW. Popatrzcie na AQQ.
W połowie kwietnia, ogłosili, że ma powstać AQQ2. Jest początek czerwca i już jest Alpha, w niedalekiej przyszłości ma być beta, a z tego co słyszałem, wersja finalna ma być w przeciągu pół roku.
No to tempo dość szybkie… a nad AQQ chyba też nie pracuje sztab programistów.

Jeśli zrezygnują z tych bannerów gdzie się da (zresztą jest na nie bardzo skuteczny sposób), i tych wapsterkowych badziewiów, to będzie to bardzo ciekawy komunikator. Już obecna wersja AQQ ciekawi wieloma fajnymi funkcjami, pomimo odstraszacza w postaci prób dostosowania do potrzeb lamerów od GG.

Jeśli ta wersja będzie poważniejsza, to może okazać się mocnym konkurentam dla przestarzałego Konnekta.
Gregor^
Nad AQQ pracuje tylko OC (czyli jedna osoba) + ktoś od nowej bazy danych (jabbera).

BTW. Kiedy w K byla jakas aktualizacja samego komunikatora (nie interesuje mnie zmienianie paczek z pluginami - chodzi o sam program). W ktorym roku?
zhvir
odpowiedź brzmi: w roku 2007
1 lub 2 zmiany w rdzeniu (core) - jedna związana z vistą druga z kjabberem + vista... nawet była zmiana numeru wersji samego K :>
nie zmienia to faktu że nic się nie dzieje poza rosnącymi wynikami samego komunikatora w megapanelu... hmm...
saCOOL
Nad aqq może i pracuje jeden człowiek, ale dostaje on za to kasę, więc co tu porównywać? Co do samych zmian i aktualizacji:
Owszem, w K jest sporo błędów, ale mimo wszystko mniej, niż w taki choćby aqq czy tlenie, które wychodzi co chwile, a jedyne zmiany to poprawki. Powiedziałby ktoś, że jest lepiej, bo przynajmniej poprawiają :> no i może racja :>, ja jednak swoje doświadczenia zarówno z aqq jak i z tlenem mam, i jakoś nie przyciągają mnie zupełnie. Ostatnio próbowałem mirke (śliczne dzięki dla dejko, który maxymalnie pomógł mi w przesiadce), jednak niestety jestem niereformowalny. K i koniec kropka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.