Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGimage
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Sija
QUOTE(lhs)
Nie każdy plik jest obrazkiem, ale każdy obrazek jest plikiem.


dobrze, ale jesli wiad., ze w GGimg wyraznie rozgranicza sie obrazki i pliki, to jest to chyba jasne.
lhs
Dlatego zmieniłbym "Nie nadpisuj istniejących plików" na "Nie nadpisuj istniejących plików (nie dotyczy obrazków)".
m4t3k
QUOTE(Sija)
tradycja czytania ze zrozumieniem ma sens.
nie nadpisuj istniejacycj plikow, nie obrazkow.

No ale obrazki to też pliki :>
Draghmar
Fajna rozmowa smile.gif Czy naprawde nikt nie jest wstanie powiedziec mi dlaczego mimo zainstalowania wersji GGImage, ktora "dziala" nadal wystepuje ten blad, w ktorym obrazek sie nie pojawia, a zamiast niego jest sciezka do pliku?
tester
1. ponawiam prosbe (nie swoja) o to, zeby naprawic blad odbierania przez konnekta wiadomosci o strukturze:

tekst1
<obrazek>
tekst2
<obrazek2>
tekst3

jako

tekst1 tekst2 teks3
<obrazek> <obrazek2>

nie wiem czy to blad GGImage czy kIEview. prosilbym o zajecie jasnego stanowiska w tej sprawie przez MILKE. (jesli nie to ponowie ta wiadomosc w nowym watku - to NIE JEST grozba! ;-) :-D )

2. druga sprawa, to mozliwosc wyslania wiadomosci tekstowych razem z obrazkiem (tak jak jest to w GG) - teraz GGimage wysyla obrazki "obok" wiadomosci tekstowych.

pozdro, j.

PS czy ktos wie dlaczego czasem przeslana mala (>20kb) grafika z konekta na gg, wyswietla sie w nim, a czasem gg nic nie pokazuje? to wina serwerow gg? obrazek jest na tyle maly, ze nie dotycza go limity. oba konta sa dostepne (zolte sloneczko). nie kumam tego. robilem wczoraj testy przesylania grafik i bylo ok. dzis grafiki z konnekta na gg juz nie wychodza... a z gg na konnekta przychodza. dziwne.
Olórin
ad.2. libgadu na to nie pozwala...
ad.ps. włącz wyświetlanie potwierdzeń przesłania obrazka...
MiLKA
QUOTE(tester)
1. ponawiam prosbe (nie swoja) o to, zeby naprawic blad odbierania przez konnekta wiadomosci


z tego co pamietam, to nie darady

QUOTE(tester)
nie wiem czy to blad GGImage czy kIEview.  prosilbym o zajecie jasnego stanowiska w tej sprawie przez MILKE.  (jesli nie to ponowie ta wiadomosc w nowym watku  - to NIE JEST grozba! ;-) :-D )


co jeszcze!!! tester, pochamuj się ze swoja rządzą testowania i wytykania wszystkim błędów jak by to było zajebiscie drogie oprogramowanie, z ktorego ludzie piszacy zyja!! to jest HOBBY i nie mam zamiary denerwowac sie czytajac posty napisane w tym tonie. Czasami mi sie wydaje, ze kiedys tu było fajniej, mniej ludzi, zwlaszcza tych nie dowartosciowanych :evil:

QUOTE(tester)
2. druga sprawa, to mozliwosc wyslania wiadomosci tekstowych razem z obrazkiem (tak jak jest to w GG) - teraz GGimage wysyla obrazki \"obok\" wiadomosci tekstowych.


to se ne da

QUOTE(tester)
PS  czy ktos wie dlaczego czasem przeslana mala (>20kb) grafika z konekta na gg, wyswietla sie w nim, a czasem gg nic nie pokazuje?  to wina serwerow gg?  obrazek jest na tyle maly, ze nie dotycza go limity.  oba konta sa dostepne (zolte sloneczko).  nie kumam tego.  robilem wczoraj testy przesylania grafik i bylo ok.  dzis grafiki z konnekta na gg juz nie wychodza...  a z gg na konnekta przychodza.  dziwne.


problem po drugiej stronie, dzisiaj dosyć długo wysyłałem obrazki i każdy z nich doszedł
tester
QUOTE
włącz wyświetlanie potwierdzeń przesłania obrazka...

to polsrodek, ale lepsza informacja zwrotna ze nie doszlo niz nic. mam to wlaczone. dzieki.

QUOTE
QUOTE
1. ponawiam prosbe (nie swoja) o to, zeby naprawic blad odbierania przez konnekta wiadomosci

z tego co pamietam, to nie darady

ok, przeczytalem wszystkie strony tego watku i nie znalazlem odpowiedzi dlatego pytalem.

QUOTE
nie mam zamiary denerwowac sie czytajac posty napisane w tym tonie.

absolutnie nie bylo to moim zamiarem. ton mialem nadzieje byl zartoblliwy. jak widac emotki nie przekaly tego.
chcialem ewentualnie rozpoczac nowy watek, bo nie wiedzialem czy ten nie jest martwy, w koncu zaczal sie z pol roku temu, a trafilem na niego z wyszukiwarki forumowej. dopiero teraz widze, ze jest to jeden z pierwszych i glownych watkow w @Dev - moj blad. przepraszam.

QUOTE
pohamuj się ze swoja ządzą testowania i wytykania wszystkim błędów

hmmm, skoro pisze to jeden z autorow programu, to obiecuje, ze to zrobie. bez odbioru.

jeszcze raz przepraszam za swoja zadze testowania i wytykania bledow.

pozdrawiam wszystkich serdecznie, j.

PS. nick "tester" jest przypadkowy, ale widze, ze niechcacy zadzialal wzmacniajaco na odbior mojego postu. szkoda.
MiLKA
QUOTE(tester)
hmmm, skoro pisze to jeden z autorow programu, to obiecuje, ze to zrobie.  bez odbioru.


nie jestem jednym z autorów programu, moje zdanie jest moim zdaniem i tyle. Ja poprostu nie lubie, jak wytyka mi się rzeczy które są "by design" jako fatalne errory i w tonie, nawet zartobiwym, kaze sie je poprawiac. Dla mnie Konnekt jako programisty jest polem manewrowym do szlifowania swoich umiejetnosci, robie to w wolnym czasie (dlatego tez takie duze przerwy), ktorego mam bardzo malo. Hobby powinno cieszyc a nie przyprawiac o nerwice przez tego typu posty...

Z tego co pamietam, chyba byla rozmowa o tym, czemu nie ma, tak, ze odbiera sie wiadomosci razem z obrazkami. Nie wiem gdzie to zniknelo, ale wytlumacze tak czy siak. Proces odbierania wiadomosci jest dosyc skomplikowany, zanim tak naprawde dostane obrazki to wiadomosci juz dawno dociera do konnekta i jest ona pokazana, a juz pokazana wiadomosc, jest niemalze niemozliwa do zmodyfikowania. Zapewne ktos powie, ze oryginalny klient to robi, wiec ja mowie, ze on jest pisany bez zadnej modularnosci i w nim wiadomosc nie pojawi sie dopoki obrazki do nas nie dotrza.
tester
1. dziekuje za opis. naprawde staram sie przeszukiwac forum, ale nie zawsze wpadna mi do glowy wlasciwe slowa kluczowe.

2. doceniam Twoja prace. i milo mi, ze taki projekt jak konnekt powstal. nie jestem w teamie @Dev, wiec nie wiem co jest wazne, co wazniejsze, a co kompletnie bez znaczenia - dlatego trudno mi sortowac (cenzurowac) swoje uwagi: jesli znalazlbym zaledwie blad ortograficzny w konnekcie, to tez bym go "wytknal", choc wiem, ze sa wazniejsze rzeczy do poprawienia.
ale dzieki za odpowiedzi, moze rzeczywsice powiniem zbastowac.
MiLKA
Tadadadam....

Nowa wersja 0.2.4.7 a w niej: zrzuty ekranu, oraz wysyłanie zawartości schowka. Jest to wersja Beta, więc prosze o testowanie działania.

changlog:
* wysyłanie zawartości schowka (jeśli jest obrazkiem)
* wysyłanie zrzutów ekranu, również fragmentów
* wreszcie finalna łakta na błąd nie pokazywania obrazków
* przebudowana konfiguracja - współdziałanie z najnowszym UI

znany błąd który zostanie poprawiony:
* nie działa domyślna wartość na przycisku na toolbarze jak mamy ustawione strzałki - to będzie opcją

Wtyczka jest dostępne na centralce KPlugins oraz na swojej stronie: http://www.kplugins.net/plugins.ggimage.xml
konar
:shock: ale bajer... swietnie... na razie pare minut testowalem, smiga super :wink:

dzieki 8)


edit; kurde no nie moge wyjsc z podziwu laugh.gif
inux
1 sciagnelem smile.gif
napewno jest super, trzeba to zlukac smile.gif
lhs
Dobe, dobre!! Jedna mała literówka - "nie dotyczny obrazków". Czy ramka wyboru fragmentu będzie edytowalna??

EDIT: druga malutka literówka (na stronie): "wreszcie finalna łakta" smile.gif
duch-x
no.. wkoncu nei wiesza konekta, widac u siebie obrazek i jeszcze te funkcje.. mniam biggrin.gif
iSiEk
A ja znalazłem taki mały bład, zrobiłem skrina i wziołem "Fragment zrzutu ekranu" (jak wziołem zrzut ekranu było to samo i w tym samym miejcu) w oknie rozmowy pojawia sie szary kwadracik

Załączniki

MiLKA
czasami okienko kIEview sie źle odświeża, to jest to własnie jedno "czasami" ;p
Sleeva
a mam pytanie - opcja wysylania tego co jest w schowku to jest niezaimplementowana jesze czy tez zeby dzialala to potrzebne sa jakies specjalne reguly postepowania?

edit

hmm wiem dziala jak np. z firefoxa do schowka skopiuje ze strony jakiejs. ale jak mam np acdsee7 i w menu mam copy to ggimage nie reaguje na zaczepki...
lhs
Ja bym jeszcze pomyślał nad suwakiem kompresji - jeżeli z lewej strony skali ma być 0, a z prawej 99 - to suwak nazwałbym suwakiem jakości - i wtedy 0 oznaczałoby najniższą jakość (czyli największą kompresję), 99 - jakość najwyższą (czyli kompresję najmniejszą).
piotr.ek
To sa detale wink.gif Wazniejsza sprawa - bedzie mozna aktywowac zrzucanie ekranu jakims klawiszem, co by dalo sie rzeczywiscie wybrac to, co chcemy zrzucic? Bo w tym momencie tak naprawde wycinac i zrzucac mozna tylko to, co w danym momencie widac na monitorze... Nawet jak szybko (przed pojawieniem okna z wyborem) kliknie sie cos innego wink.gif
MiLKA
QUOTE(Sleeva)
a mam pytanie - opcja wysylania tego co jest w schowku to jest niezaimplementowana jesze czy tez zeby dzialala to potrzebne sa jakies specjalne reguly postepowania?

edit

hmm wiem dziala jak np. z firefoxa do schowka skopiuje ze strony jakiejs. ale jak mam np acdsee7 i w menu mam copy to ggimage nie reaguje na zaczepki...


acdsee pewnie zapisuje dane w swoim wlasnym formacie.
alberht
nowe ggimage nowe możliwości, a moje pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi - MiLKA czy możesz w jakiś sposób ustawić tak właściwości okienka do wyboru plików, żeby domyślnym widokiem były miniatury ? :> imo bardzo ułatwiałoby to poszukiwanie odpowiedniego pliku wink.gif
Olórin
Ja bym chciał żeby domyśle było w windzie szczegóły.... może w rejestrze jest :>
hao
Bug#1

Wysylamy fragment zrzutu do znajomego A,
otwiera się okienko wyboru fragmentu,
w między czasie znajomy B wysyla do nas wiadomość,
zatwierdzamy wybór fragmentu zrzutu
grafika leci do B zamiast do A!

Bug#2

Jeżeli wysyłany fragment obrazu jest większy niż limit wysyłania zamiast komunikaty słychać tylko "beeep" i nic się nie wysyła
kox
Potwierdzam bug1, zrobiłem się przez to w niezłe jajo biggrin.gif
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Ja bym chciał żeby domyśle było w windzie szczegóły.... może w rejestrze jest :>

Start/moj komputer/widok/szczegoly, a nastepnie w tym samym oknie narzedzia/opcje folderow/widok/zastosuj do wszystkich folderow i masz wszedzie szczegoly wink.gif
gilek
i przydałaby się opcja, że dałoby się przerwać zaznaczanie, bo kiedy zacznie się wybierać obszar screena to w żaden sposób nie da się tego przerwać, najlepiej wykożystać do tego esc.
alberht
ale ja nie chce wszedzie miec miniaturek wink.gif czy planujesz MiLKA dodanie skrótów klawiszowych czy pozostawiasz to kLawie ? da sie to w ogole obslugiwac kLawa ? wink.gif
Sleeva
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(Sleeva)
a mam pytanie - opcja wysylania tego co jest w schowku to jest niezaimplementowana jesze czy tez zeby dzialala to potrzebne sa jakies specjalne reguly postepowania?

edit

hmm wiem dziala jak np. z firefoxa do schowka skopiuje ze strony jakiejs. ale jak mam np acdsee7 i w menu mam copy to ggimage nie reaguje na zaczepki...


acdsee pewnie zapisuje dane w swoim wlasnym formacie.


hmmm

z tego co wlasnie zauwazylem to i opcja "kopiuj" z poziomu eksplorera/total commandera tez nie powoduje uaktywnienia "zawartosc schowka" w ggimage.

jedyne co mi zadzialalo to jak z jakiejs strony pod firefoxem dalem kopiuj :/
MiLKA
QUOTE(Sleeva)
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(Sleeva)
a mam pytanie - opcja wysylania tego co jest w schowku to jest niezaimplementowana jesze czy tez zeby dzialala to potrzebne sa jakies specjalne reguly postepowania?

edit

hmm wiem dziala jak np. z firefoxa do schowka skopiuje ze strony jakiejs. ale jak mam np acdsee7 i w menu mam copy to ggimage nie reaguje na zaczepki...


acdsee pewnie zapisuje dane w swoim wlasnym formacie.


hmmm

z tego co wlasnie zauwazylem to i opcja "kopiuj" z poziomu eksplorera/total commandera tez nie powoduje uaktywnienia "zawartosc schowka" w ggimage.

jedyne co mi zadzialalo to jak z jakiejs strony pod firefoxem dalem kopiuj :/


posprawdzam dzisiaj dokladnie co i jak dlaczego nie dziala, moze jest jakis bug w sprawdzaniu poprawnosci schowka.

co do raportow Hao, to postaram sie dzisiaj przetestowac intensywnie
Karool_Gda
Ja mam jeszcze w sumie propozycję, ale dość drobną. Chciałbym, aby można było ustawić (lub najlepiej wybierać od razu pod przyciskiem "wyślij obrazek" w oknie rozmowy) czy okno rozmowy ma się chować po kliknięciu na "fragment zrzutu ekranu" czy też nie. Rzadko się zdarza, aby chcieć wysłać fragment okna rozmowy smile.gif Czekam na odpowiedź smile.gif
piotr.ek
Moja propozycja aktywowania zrzucania klawiszem (po uprzednim kliknieciu odpowiedniej opcji w K) dotyczyla wlasnie tego, o czym piszesz smile.gif
Karool_Gda
Nie zauważyłem Twojego postu. Tak czy inaczej to chyba nie trudne do zrobienia a przydatne.
m4t3k
A ja bym chciał żeby przycisk można było ustawić tak jak działał we wcześniejszej wersji czyli po kliknięci otwierał się wybór pliku.
zimaq
Moze poprostu rozszerzyć kLawę o nowe możliwości GGImage? wink.gif

edit:
jednak nie tzreba rozszerzać - można za pomocą klawy zdefiniowac skrót klawiszwoy wink.gif
Lwiczek
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(Olórin)
Ja bym chciał żeby domyśle było w windzie szczegóły.... może w rejestrze jest :>

Start/moj komputer/widok/szczegoly, a nastepnie w tym samym oknie narzedzia/opcje folderow/widok/zastosuj do wszystkich folderow i masz wszedzie szczegoly wink.gif


Hmm... i teraz jak w ggimage otwierasz okienko wyboru pliku to masz piękne... miniatury :/
Nie da sie tego widoku wogole z windowsa wywalic... albo wogole zostawić tylko szczegóły i żeby się nie przełączał wg swojego widzi mi się na inne?! :/

PS. Zaleta Linuksa... tam jak sie ustawi jakiś widok to wszędzie taki jest ;]
Olórin
Linuksa ? chyba jakiegoś menedżera plików/GUI tongue.gif W windzie też gdzieś jest opcja w której wybiera sie czy ma być dla każdego katalogu osobno czy globalnie, chociaż to sie ma nijak to okna wybierania plików :>
Lwiczek
QUOTE(Olórin)
Linuksa ? chyba jakiegoś menedżera plików/GUI tongue.gif.


Łatewer... Było to bardziej ironiczne, bo z systemem miałem znikomy kontakt, ale to mi sie akurat wpisało w pamięć ;]

QUOTE(Olórin)
W windzie też gdzieś jest opcja w której wybiera sie czy ma być dla każdego katalogu osobno czy globalnie, chociaż to sie ma nijak to okna wybierania plików :>


No właśeni... nawet w zacytowanym przeze mnie fragmencie jest na to 'przepis', ale dziala szalenie wybiorczo :[
Quattrox
QUOTE(hao)
Bug#1

Wysylamy fragment zrzutu do znajomego A,
otwiera się okienko wyboru fragmentu,
w między czasie znajomy B wysyla do nas wiadomość,
zatwierdzamy wybór fragmentu zrzutu
grafika leci do B zamiast do A!



zaczyna mnie to irytowac tongue.gif znowu wyslalem emotke nie do tej osoby do ktorej chcialem qrcze tongue.gif mogl by ktos sie tym zajac tongue.gif

p.s. .. jest problem opisany tutaj smile.gif http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=3273
NelQ
A u mnie GGImage 0.2.4.7 na K. 0.6.21.120 wogóle nie działa sad.gif Po kliknięciu na "wyślij plik" nic się nie dzieje.
Zakrn
Zajrzyj do wątku w dziale "Beta".
Quattrox
dobra wyszedl update interfejsu i juz obrazki dzialaja smile.gif
MiLKA
Na centralce KPlugins znajduje się wersja 0.2.4.8 GGimage, korzystająca już z nowych bibliotek graficznych, oraz skompilowana pod Visualem 2003. Zapraszam do obowiązkowej aktualizacji.
piotr.ek
Dzialac dziala, to na pewno smile.gif

Pytanie brzmi - kiedy mozemy spodziewac sie rzeczy, o ktorych pisalismy wczesniej (jak chociazby aktywowanie zrzucania po wcisnieciu klawisza, zeby dalo sie schowac okno rozmowy na przyklad)

Kolejny pomsyl - osobny suwak jakosci dla wycinkow (moznaby dac spokojnie np. 90%, bo i tak beda male objetosciowo) i osobny dla pelnego ekranu (czesto sie nie miesci i serwery nie przepuszczaja, moznaby wiec dac 70%)
psota
fajne by było też że kiedy damy obrazek przekraczający limit to się ustalałaby optymalna jakość obrazu
piotr.ek
Pomysl kuzyna - mozliwosc wpisania maksymalnego (czy docelowego) rozmiaru pliku i wtyczka niech sama dobierze stopien kompresji smile.gif
thade
a mnie ta nowa wtyczka (przed chwilą ściągnąłem z centralki kplugins) wysyła czarne kwadraty... albo ich fragmenty, jeśli wybiorę opcję fragment zrzutu ekranu... więc mogę wysyłać duże albo małe czarne kwadraty i jest fajnie... biggrin.gif
Olórin
Gdzieś o tym było, zwiększ ilość kolorów do 32 bitów.....
zimaq
QUOTE(thade)
a mnie ta nowa wtyczka (przed chwilą ściągnąłem z centralki kplugins) wysyła czarne kwadraty... albo ich fragmenty, jeśli wybiorę opcję fragment zrzutu ekranu... więc mogę wysyłać duże albo małe czarne kwadraty i jest fajnie... biggrin.gif


Pobrałeś nowe bibliotek graficzne? MiLKA napisałe, że nowy GGimage używa nowych bibliotek...
thade
zmiana na 32 bity działa, dzięki... a teraz takie samonasuwające się pytanie: dlaczego 65 tysięcy barw nie wystarcza, aby wysłać obrazek?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.