Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGimage
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
CyberBoBmk
Mam problem z tą wtyczką, po tym jak przez pewien czas nie działało przesyłanie obrazków usunąłem ggimage.dll z katalogu plugins i pobralem ja ponownie z kUpdate, po restarcie domaga mi sie pliku ILU.dll. Gdzies wyczytalem zeby kliknac wiecej opcji i pobrac ponownie biblioteki, ale i to nie pomoglo, jak to naprawic ?
struthio
QUOTE(bakerss @ 19.03.2006 - 17:40) *

Fakt, było ;] Bo coś mi sie wydaje że długo nie bedziemy mieli wysyłania obrazków :/


widzę, że konnekt coś się psuje nie działa ggImage nie działa kTransfer Jabber nie skończony itp. itd.
zhvir
ggimage działa i ma sie dobrze
end_pl
w ggimage przydałaby się opcja fragment zawartości schowka

nieraz jest sytuacja że che wysłać np. zrzut z kawałka paska start, więc robie print screen, następnie musze do painta, i z obrazka z painta robię fragment zrzutu ekranu

oczywiście zapewne jest więcej zastosować takiej funkcji smile.gif
daroc
Taka propozycja juz była.
Osobiście jestem za. Myślę że skoro jest opcja wysyłania zawartości schowka oraz możliwość wysłania fragmentu zrzutu ekranu, to nie powinno być problemu z wysyłaniem fragmentu schowka... No ale ktoś musi na to poświęcić trochę czasu.
LiTE
Mam taką propozycje, aby wtyczka dodawała w locie obrysowania obrazka. Wygląda to dla mojego oka o wiele lepiej. Oczywiście kolor oraz wielkość obrysu będzie można sobie ustawić w konfiguracji. Dodaje scr wink.gif

Olórin
LiTE - możesz to ustawić w stylach CSS wink.gif
LiTE
Nie chodzi o samo wyswietlanie u mnie, ale u osob do ktorych wysylam tez. Wiec obrysowanie obrazka jest niezbedne wink.gif
To taka moja propozycja dla wtyczki

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
daroc
Jaki więc sens ma ustawianie koloru obrysowania, skoro kolor ten będzie pasował do twojej skórki, a nie tej odbiorcy...
LiTE
Obrazki obrysowane wygladaja o wiele lepiej - dlatego. Jak nie bedzie widzial obramowania to trudno. Czarne obramowanie nie bedzie widoczne dla osob, ktore maja bardzo ciemny styl okna. Zawsze mozna indywidualnie do kontaktu dostosowac obramowanie. Wszystko da sie zrobic smile.gif
Olórin
QUOTE
Zawsze mozna indywidualnie do kontaktu dostosowac obramowanie.

Z tego korzystałoby mniej niż 0,0001‰...
end_pl
No tak.. a co z tym wybieraniem fragmentu z zrzut ekranu? czy to jest realne i czy bedzie jako todo? ;]
piotr.ek
QUOTE(Olórin @ 26.03.2006 - 16:16) *

Z tego korzystałoby mniej niż 0,0001‰...

Mnie by taka ramka ucieszyla, ale sa juz zalegle ciekawe pomysly odnosnie tej wtyczki... Chociazby oddzielenie zrzutu calego ekranu od fragmentu, a najlepiej zapytanie przed zrzutem calego - bardzo by sie to przydalo, ale pewnie nie doczekamy sie nigdy tongue.gif
M.c.M
A co bedzie z obsluga starszych kart graficznych? Bo jak mam wyslij fragment zrzutu ekranu, to widac tylko czarne okno. Zamierzacie to poprawic?
arct!c
chodzi o 16bit, było już parę razy - jak na razie cicho.
keeveek
z tego co mi się wydaje GGImage nikt nie rozwija, a to przeciez bardzo obiecujący projekt i możnaby jeszcze sporo tutaj wdrążyć, ewentualnie poprawić, ale wtyczka nie powoduje krytyków, więc raczej nie ma póki co się nad tym zastanawiać tongue.gif

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
M.c.M
QUOTE
możnaby jeszcze sporo tutaj wdrążyć, ewentualnie poprawić

Jak dla mnie to wtyczka ma wszystko co potrzeba i dziala sprawnie, nie widze potrzeby zmian
piotr.ek
M.c.M, pierwsza z brzegu potrzebna zmiana - oddzielenie (fizyczne) zrzucania calego ekranu od fragmentu (latwo sie pomylic), ew. potwierdzenie zrzutu calego. Przydalaby sie tez obsluga 16bit i overlaya... Ktos wspominal o ramce 1pix dla wklejanego obrazka, o miniaturkach (otwieranie pelnego po kliknieciu), co by nie rozwalalo okna rozmowy... jest masa pomyslow na ta wtyczke tongue.gif Moglbym tak jeszcze wymieniac, ale licze na to, ze osoba za wtyczke odpowiedzialna sledzi watek i kiedys nabierze ochoty na jej dopracowanie smile.gif
Bo$s
Czy ta wtyczka jest dalej rozwijana ? Używa jej 99% ludzi i zwierząt korzystających z sieci GG w Konnekcie. Skoro nie jest rowijana przez Milkę to może udostępnił by on źródła ? Przynajmniej wybranym osobom, które mogłyby troszkę popracować nad tą wtyczką.
Olórin
Funkcja przesyłania obrazów ma się wysmienicie, pozostałe rzeczy chętni mogą zrobić korzystając z API wtyczki, z resztą, jak by byli poważni chętni to by się zgłosili...
Dover
A ja to bym chciał takowego błęda zgłosić: GGImage działa mi poprawnie jedynie, gdy mam ustawioną głębię kolorów na True Color (32 bity). Przy High Color (16 bitów) wysyłany jest czarny obrazek. Jeśli developer wtyczki już jej nie developuje to wypadałoby przynajmniej w jej opisie o tym napisać, bo można stracić wiele nerwów, zastanawiając się, dlaczego nagle na dwóch kompach przestało działać. Pół dnia mi zajęło przypomnienie sobie, jakie zmiany dotyczące grafiki mogłem zrobić na obu kompach na raz.. wink.gif. Błąd testowałem na systemie Windows XP SP1 oraz SP2.
zhvir
bardzo stary błąd wielokrotnie opisywany na forum
kobus
hmmm a mi ggimage nie chce sie zaladowac:/ zawsze bylo dobrze a tak nagle cus padlo...pisze ze pliku ilu.dll nie mam i wogole wtyczka sie nie chce zaladowac bo jakis blad :/
o co chodzi ?
MusX
mam to samo, jak rozwiazac problem?? sprobuje zassac ilu.dll ale gdzie go wrzucic? do plugins?

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Olórin
data\dll, a najlepiej zassac przez kupdate, sam wrzuci gdzie trzeba.
kobus
zrobilem Olórin jak mowiles...ale nie sciagnelo tego pliczku i error jest nadal sad.gif
heeeeeeeelp
alberht
w kupdate -> więcej opcji -> kupdate -> biblioteki -> klikaj ppm, żeby pokazał się jakiś klucz obok pozycji, którą chcesz ściągnąć;)
mcczester
W przypadku wysyłania zrzutu ekranu nie widać okien dla których ustawiona jest przezroczystość.
Aule
Olórin popełnił jakiś czas temu wersje GGImage'a współpracującą z KTP. Z zapomnianych przez nas obu powodów nie pokazał jej szerokiemu gronu userów na forum. Ostatnio sobie o tej wersji przypomniałem i za zgodą Olórina pozwolę sobie ja udostępnić.

Załączniki

ikari
Chwali sie, chwali, wreszcie bede mogl swobodnie slac screny tlenowcom (<-- przez 5 miesiecy stal tu jak byk TAKI ortograf i nikt mnie nie opieprzyl? tongue.gif).
Dzie-ku-je-my!
ursus6
W GGImage są 2 błędy. Jeden z brakiem reakcji na wciśnięcie przycisku GGImage w oknie rozmowy z kontaktem z tlenu, a drugi to ikonka GGImage jest w każdej sieci.
ikari
U mnie dzialalo i dziala poprawnie - stara wersja pojawiala sie tylko w GG (i dzialala), a nowa pojawia w kazdej sieci - bo w kazdej sa opcje wyslania prez KTP (i oczywiscie poza gadu - tylko te)...
Bo$s
Co wnosi ostatni update GGImage ?
Olórin
Wtyczka przekompilowana pod nowszym kompilatorem (innymi słowy wymaga tych samych bibliotek co K, a nie starszej wersji)...
Lwiczek
Hmm... Czemu po aktualizacji GGimage pojawiła mi się jego ikonka na toolbarze wtyczek o_O I najgorsze, że nie da się jej usunąć :/
ursus6
Ta wersja obsługuje przeźroczyste okna(layered i transparent).
John Cooper
Naciskam na ikonke na głownym toolbarze, daje "fragment zrzutu ekranu", wyskakuje okno "gdzie zapisać sreenshot?", podaje lokalizacje i nazwe, wyskakuje nowe okno "GGimage- zaznacz fragment", zaznaczam fragment, i znowu wyskakuje okno gdzie zapisać screenshot (to już drugi raz)...

Czy może ktoś to jakoś poprawić ?
Żeby po ludzku to było tongue.gif
Andrzej1307
o czym w ogole mowisz? ja nie widze zadnego przycisku na glownym toolbarze tongue.gif gdzie sie go wlacza?

edit:
jak daje "fragment zrzutu ekranu" to pojawia sie to okienko do wyboru fragmentu, ale pozostaje na nim menu ggimage z okna rozmowy... tzn pozostaje napis "fragment zrzutu ekranu" dry.gif
MSQ
QUOTE
tzn pozostaje napis "fragment zrzutu ekranu"


Potwierdzam ten błąd. Mam nadzieję, że zostanie jak najszybciej poprawiony smile.gif
John Cooper
pobrałem GGimage o którym pisałem u Nas, i sama sie ikonka dodała na głównym toolbarze...

Czy u kogoś jeszcze wytępuje to co u mnie, a jak tak to czy zostanie to poprawione lub nie bo jest to zamierzone ?

"Naciskam na ikonke na głownym toolbarze, wybieram "fragment zrzutu ekranu", wyskakuje okno "gdzie zapisać sreenshot?", podaje lokalizacje i nazwę pliku, wyskakuje nowe okno "GGimage- zaznacz fragment", zaznaczam fragment, i znowu wyskakuje okno gdzie zapisać screenshot (to już drugi raz)...
Lwiczek
U mnie pojawiło się tylko raz... dwa razy pojawilo sie za to pytanie czy wyslac zaznaczony fragment [gdziekolwiek nie mialby on byc wysylany wink.gif].

Poza tym wspomniana ikonka na glownym toolbarze strasznie denerwuje :[
crosis
A ja po aktualizacji nie mogę nic wysłać :/ Cały czas wyskakuje, że odbiorca ma ustawione na 20kb mimo, że ma max...
Da się gdzieś dostać wcześniejszą wersję tej wtyczki?
Kiedy usunę plik dll z wtyczka i załaduję nową z centralki (nie beta) to wywala błędy przy starcie konnekta sad.gif
Andrzej1307
ja nie moge nic wyslac przez ktp bo wywala mi krytyka w K
Olórin
To wina KTP.
Andrzej1307
zdążyłem się tego domyśleć tongue.gif zostanie to poprawione? bo w takim razie po co ten ficzer skoro nie działa?
Aule
Olórinowi chodziło, że to wina KTP, więc po co to pisać w temacie o GGImage'u.
lukaszgl
Ja mam taki drobny problem, chciałem sobie zaktualizować ggimage z centralki beta. Niestety podczas próby instalacji dostaje taki oto komunikat "Plik (tu ścieżka)...ggimage nie może zostać nadpisany".

Dzieje się juz tak od dwóch dni więc to chyba nie przypadek.
Moja obecna wersja ggimage to 0.2.4.8

Wszelkie rady mile widziane smile.gif Pozdrawiam
@ndy
Najwidoczniej konnekt nie został poprawnie zamknięty przed nadpisaniem.
lukaszgl
Co masz dokładnie na myśli?
I czy w takim razie inne aktualizacje nie powinny tak samo się zachować?
Ściągałem kilka rzeczy na raz, wszystko sie poprawnie nadpisało prócz ggimage :/
Trudno, spróbuje ręcznie podmienić pliki...

Edit1: Dobra działa, widocznie ta wtyczka potrzebuje restartu przed instalacją wink.gif Za rady dziękuje
KoSiarzPL
Tak jak @andy powiedział. Zanim naciśniesz "start" po tym jak Ci się pobirą aktualizacje, upewnij się że konnekt został zamknięty. Gdy tak faktycznie jest, naciśnij "start" i rozpocznij instalację.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.