Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGimage
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Aule
Ty to wszystkim nazywasz?
borut
To jeszcze ja!!!
Przpraszam cie bardzo jeszcze raz za tamta pomylke Pz16!!!
Moze wiesz jak powiekszyc wielkosc przychochodzcego obrazka do mnie, poniewaz u moich kolesi wyskakuje ze moga wyslac tylko do 64 kb.
Aule
Może GG->Obrazki>"[]maxymalny rozmiar.....[ 64KB ]"????
Acme
nie - to nie to - ja tez jak gadam z kumplem - tez ma konnekta - to albo ja albo on mozemy wysyłac po 20 lub 64kb, mimo to ze w kliencie gg mamu ustawione max wielkosc pliku.
lhs
Acme - pz16 chodziło chyba o ustawienie w Konnekcie (Opcje / Konfiguracja / GG / Obrazki / Maksymalny rozmiar), a nie w oryginalnym kliencie GG.
Acme
lhs - mam w konnekcie ustawione na 255 i moge góra 20KB wysyłać
Olórin
odhacz "Sprawdzaj maksymalny rozmiar obrazka...."
Acme
Olórin - pomogło - dzieki wielki smile.gif
piotr.ek
Ok, kilka pomyslow: (kilka pojawilo sie juz wyzej)
# milo by bylo, gdyby dalo sie wstawiac obrazki z linkow. Wtyczka by sobie je sciagala i dopiero wtedy wysylala 'na druga strone'
# przydalaby sie mozliwosc wylaczenia zapisu tych fotek/obrazkow, ktore my wysylamy. Mam je w jednym miejscu na dysku i niech tylko tam sobie siedza, w historii mi one potrzebne nie sa.
# daloby sie sprawic, aby po kliknieciu na obrazek w oknie rozmowy pojawial sie on w osobnym okienku? Ciagle powiekszanie i pomniejszanie okna rozmowy do wygodnych nie nalezy. A tak - klikam na obrazek, otwiera sie w osobnym, duzym (odpowiednio do wymiarow, a jeszcze lepiej z mozliwoscia dopasowania do ekranu - opcja naturalnie) oknie. Klikam jeszcze raz - okienko znika i wracam do rozmowy biggrin.gif
# teraz totalny kosmos, ale BARDZO bym tego chcial - mozliwosc zmiany wielkosci grafiki przed jej wyslaniem biggrin.gif Oczywiscie z uwzglednieniem aspect ratio i filtrem odpowiedniej jakosci...

A poza tym - wtyczka ciagle potrafi zawiesic Konnekta przy wstawianiu grafiki.
MEK
mozna dodac tylko - dobry pomysl smile.gif
borut
Czesc!!!

Co do tych propzycji to jestem przeciw!!! Chyba chcecie z GG image zrobic Edytor graficzny.
Jedyne co by mozna było poprawić to stabilnośc wtyczki z Konneketem bo czasami mam jakies krytyczne błedy w Konnekcie jak odbieram lub wysyłam!!!
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich 8)
piotr.ek
QUOTE(borut)
Co do tych propzycji to jestem przeciw!!! Chyba chcecie z GG image zrobic Edytor graficzny.

Sa to funkcje, ktore - jak by na to nie spojrzec - przydalyby sie przy wstawianiu obrazkow (bo rozumiem, ze chodzi ci o zmniejszanie) Wrzuc do okna rozmowy grafike 800x600 tongue.gif Chyba milo by bylo, gdybys przed wyslaniem mogl ja zmniejszyc w locie do 200x150... (nie zmieniajac wielkosci oryginalu wyslac ten mniejszy)
lucas_mcs
no ciekawy pomysl ale na realizacje troche sobie poczekamy chyba (jezeli wogule sie doczekamy..) mnie tam nie przeszkadza zrobienie kilku ruchów w psp i zmiejszenie + dodanie jakiegos zabawnego dymka smile.gif
jestem za, zwlaszcza za tymi obrazkami z linków smile.gif
piotr.ek
QUOTE(lucas_mcs)
mnie tam nie przeszkadza zrobienie kilku ruchów w psp i zmiejszenie + dodanie jakiegos zabawnego dymka smile.gif

Nie no, zadnych dymkow! Piszac 'filtr odpowiedniej jakosci' mialem na mysli te wszystkie metody pomniejszania - smart resize, bicubic, lanczos itd., zeby to nie bylo na zasadzie nearest color wink.gif
lucas_mcs
psp - paint shop pro , nie powiedzialem nic zeby byla taka opcja w konnekcie :wink:

P.S. :

Załączniki

hao
Przy użyciu biblioteki Devil operacje na obrazie, wlacznie ze zmiana wielkosciu obrazu, czy zmiana kompresji jest raczej prosta...
MiLKA
fakt, faktem, ze chce zrobic takze GGimage dla userow ktorzy albo z wlasnej woli albo z przymusu nie korzystaja z kIEview, do tego celu napewno bedzie wykorzystane DevIL. Ale juz teraz ktos moze zrobic obrobke zdjecia i wyslane go, GGimage udostepnia odpowiednie API, w wersji jeszcze produkcyjnej (tej takiej ktora juz sie pojawi na normalnej centralce KPlugins) jest dodatkowo wprowadzona obsluga kolejki wiadomosci dla wiadomosci z typem obrazek, co jest bardziej "kompatybilne" z API Konnekta. Wtyczkopisarze, do dziela (zawsze chcialem to napisac), api ggimage na was czeka ;]
piotr.ek
Co prawda wolalbym, aby te opcje byly w ggimage, a nie w kolejnej osobnej wtyczce, ale juz niech i tak bedzie...

BTW nie moge teraz sprawdzic, ale jak pamietam, okno wyboru obrazka sprawia, iz nie dochodza nowe wiadomosci, poki okna tego nie zamkniemy. 100% pewnosci nie mam, ale cos mi sie zdaje, ze mialem o tym napisac ostatnio wink.gif
Sahasrara
Tak samo było w kTransferze, ale raczej zostało to już dawno poprawione...
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
BTW nie moge teraz sprawdzic, ale jak pamietam, okno wyboru obrazka sprawia, iz nie dochodza nowe wiadomosci, poki okna tego nie zamkniemy. 100% pewnosci nie mam, ale cos mi sie zdaje, ze mialem o tym napisac ostatnio wink.gif

thx za info, poprawilem juz :]

czekam na info o tych bledach podczas wyboru pliku (cos mi nie chca sie zdarzyc)
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
czekam na info o tych bledach podczas wyboru pliku (cos mi nie chca sie zdarzyc)

Wlasnie mialem cos takiego przy probie wyslania obrazka:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x059A1163 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x7C]

inIM: 22200(0x12dcec , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.00001163  [ggimage_0.1.0.3]
67DB636F

Nastąpi zamknięcie programu!


...dodalbym jeszcze cos z loga K, ale nie wiem za bardzo, na co tam zwracac uwage...
piotr.ek
Dodam jeszcze, ze nie zalezy to raczej od obrazka, bo wyjatek potrafi wyskoczyc przy takim, ktory wczesniej wysylany byl juz bezproblemowo ladnych pare razy.
peterx2
przy próbie wysyłania obrazka...

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x05261163 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0xFC]

inIM: 50001(0x0 , 0x0)(30B) [GGimage->GG]

Stack trace:
.00001163  [ggimage_0.1.0.3]
684F636F



Nastąpi zamknięcie programu!
moze za duzy obrazek wysylasz??
Aule
MiLKA to nei jest zwiazane z czytaniem nie swojej pamieci? laugh.gif
arkadyjczyk
A ja mam taką propozycję, żeby użyć ggimage do wysyłania emotek. Teraz oglądam emotki te, które mam u siebie na kompie i jak jakąś wyśle to wcale nie wiem jak ona się z drugiej strony wyświetli. Co z tego, że mogę mieć u siebie ich nawet 1400 czy jeszcze więcej, jak druga strona ich nie ma. A tak wysyłam emotkę jako obrazek w treści i wiem co druga strona dostanie.
case
QUOTE(arkadyjczyk)
A ja mam taką propozycję, żeby użyć ggimage do wysyłania emotek.

biorac pod uwage "niezawodnosc" i "stabilnosc" serwerow GG, mogloby sie to okazac dla nich zabojczym ciosem :wink:
piotr.ek
Zwis:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x05A21163 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x08]

inIM: 50001(0x0 , 0x0)(30B) [GGimage->GG]

Stack trace:
.00001163  [ggimage_0.1.0.3]
67D3636F



Nastąpi zamknięcie programu!

...potem jeszcze okienko z errorem visual cos tam runtime (wiadomo, o co chodzi) i po Konnekcie tongue.gif
piotr.ek
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x05A61163 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x08]

inIM: 50001(0x0 , 0x0)(30B) [GGimage->GG]

Stack trace:
.00001163  [ggimage_0.1.0.3]
67CF636F



Nastąpi zamknięcie programu!

...juz drugi raz dzisiaj sad.gif
MiLKA
podczas wysylania? odbierania? wiecej informacji i ew. o logi prosze
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
podczas wysylania? odbierania? wiecej informacji i ew. o logi prosze

Ani razu jeszcze nie zawiesila mi sie ta wtyczka przy odbieraniu... zawsze, jak wysylam. Co do logow, pisalem juz, ze przydalby sie timestamp jakis chociazby, nie wiem zbytnio jak duzy fragment cie interesuje, ale masz tyle, moze styknie wink.gif

CODE
## [CORE]   ---  msg.dtb saved ---
## [dwuTleneK]      lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK]      lT| !H! | sending to server:'     '
## [wXP UI]   ---  composing cnt=1073741833 ---
## [CORE]   ---  Wiadomość 1073834465 dodana do kolejki ---
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [GG]   ---  MSG_SEND: c=1398969, t=40ac8ce0 ---
## [wXP UI]     *  Start Long with non-BLOCKING.timer
## [wXP UI]     * Stop Long
## [CORE]       Wiadomosc obsluzona - 1073834465 r=2
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(540,0605F49C,8) = 8

## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() body recv(540,00EC90C8,12) = 12

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() received a message ack

## [GG]      ACK rec = 1398969 , seq = 24404273 , stat = 2
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [CORE]   ---  msg.dtb saved ---
## [CORE]   ---  Wiadomość 1073834466 dodana do kolejki ---
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [GG]   ---  MSG_SEND: c=1398969, t=40ac8ce5 ---
## [wXP UI]     *  Start Long with non-BLOCKING.timer
## [wXP UI]     * Stop Long
## [CORE]       Wiadomosc obsluzona - 1073834466 r=2
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(540,0605F49C,8) = 8

## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() body recv(540,00EC90C8,12) = 12

## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() received a message ack

## [GG]      ACK rec = 1398969 , seq = 24405212 , stat = 2
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [CORE]   ---  msg.dtb saved ---
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(540,0605F49C,8) = 8

## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() body recv(540,00E45BA0,26) = 26

## [GG]   ---  MSG_NEW: c=1398969, t=40ac8cea ---
## [CORE]     -> T=64


Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied## [dwuTleneK]      lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK]      lT| !H! | sending to server:'     '


Access Violation at 0x05A61163
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x05A61163 in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x08]

inIM: 50001(0x0 , 0x0)(30B) [GGimage->GG]

Stack trace:
.00001163  [ggimage_0.1.0.3]

67CF636F




## [CORE]      Aborting...
MiLKA
hmm.... znalazlem jeden poważny błąd który może to powodować, oczywiście nie jestem pewien na 100% czy to jes to... Nowa wersja będzie dostępna dzisiaj wieczorem albo jutro popołudniu juz jako oficjalne wydanie na centralce KPlugins.

Jeżeli komuś także sie pojawiają często ten błąd i korzysta z wtyczki bardzo dużo to prosze na priva, to podeśle obecna wersje do szybkich beta testów smile.gif

edit: obecny dziennik zmian dla wtyczki znajduje sie tu -> http://www.kplugins.net/changelog.ggimage.xml
MiLKA
Hoohoo!!!

Po miesiącu beta testów mogę z czystą przyjemnością ogłosić iż wtyczka GGimage jest już w pełni działająca i wyszła ze stadium beta (thx hao za miejsce na centralce)

Zapraszam _wszystkich_ którzy mają wtyczkę o ściągnięcie tej wersji, gdyż zawiera poprawkę poważnego błędu.

Już tradycyjnie wtyczka dostępna jest na stronie KPlugins (która zresztą też już działa oficjalnie) oraz na centralce KPlugins. Ponadto, pod adresem http://www.kplugins.net/changelog.ggimage.xml jest dostępny aktualny dziennik zmian.

Życzę miłego przesyłania kilogramów obrazków :]]]]
Aule
QUOTE
Moduł Centralka w budowie!!! Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o zmianach w serwisie.
Dokończyłes już panel jakiś do dodawania, bo centralki jak nie było tak i nie ma :wink:
MEK
witajcie

no niestety probowalem wyslac zdjecie zaznaczylem je i sie zawiesilo

pozdrawiam meczek smile.gif
klon
QUOTE(MEK)
witajcie

no niestety probowalem wyslac zdjecie zaznaczylem je i sie zawiesilo

pozdrawiam meczek smile.gif

no i wytlumacz teraz co ten twoj post ma wniesc do tego tematu
zadnych konkretnych inforacji nie podales, gdzie sa logi z tego zwisu?
nastepnym razem postaraj sie troche
Aule
MiLKA mam pytanie co do działania zapisywania w inne miejsce, niż folder imgcache.Otóż mi to nie działa. Mam ustawioną ścieżkę na "C:\Documents and Settings\Pz\Pulpit", ale dalej zapisuje w imgcache. Czy jest tak tylko u mnie??
Olórin
QUOTE(pz16)
MiLKA mam pytanie co do działania zapisywania w inne miejsce, niż folder imgcache.Otóż mi to nie działa. Mam ustawioną ścieżkę na \"C:\Documents and Settings\Pz\Pulpit\", ale dalej zapisuje w imgcache. Czy jest tak tylko u mnie??

To ustawienie dotyczy chyba TYLKO plików, nie obrazków.
Aule
Użycie słowa "pliki" było zbyt dwuznaczne w changelog'u :oops:
MiLKA
QUOTE(pz16)
Użycie słowa \"pliki\" było zbyt dwuznaczne w changelog'u :oops:

hmmm....

QUOTE
pliki nie są już kopiowane do cache'u (tylko obrazki)


a wyżej:

QUOTE
możliwość ustawienia folderu do którego mają być zapisywane pliki
Aule
Toż mi chodziło, że to ja źle zrozumiałem...
Peper
Proponuję, dodać możliwość wklejenia obrazków ze schowka(ctrl+v).
Przepraszam, jeżeli kogoś powtarzam, ale nie mam czasu czytać tych 6 stron ;]
piotr.ek
CODE
pliki nie są już kopiowane do cache'u (tylko obrazki)

Chodzi o inny cache niz katalog 'imgcache' w 'profiles'? Bo do niego ciagle kopiowane sa wstawiane obrazki, co szczerze mowiac, nie podoba mi sie za bardzo wink.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
CODE
pliki nie są już kopiowane do cache'u (tylko obrazki)

Chodzi o inny cache niz katalog 'imgcache' w 'profiles'? Bo do niego ciagle kopiowane sa wstawiane obrazki, co szczerze mowiac, nie podoba mi sie za bardzo wink.gif

damn... zle moze to ujalem.. Pliki ktore nie sa traktowane jako obrazki, a sa przeslane przez GGimage ląduja do innego katalogu (podanego w konfigu). Nie zamierzam dac mozliwosci zmiany tego folderu, zawsze istnieje mozliwosc zapisania obrazka za pomoca kIEview w inne miejsce smile.gif

PS> Czy komuś zawiesza się obecna wersja??
Aule
Czyli nie tylko ja źle to zrozumiałem :wink:
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
damn... zle moze to ujalem.. Pliki ktore nie sa traktowane jako obrazki, a sa przeslane przez GGimage ląduja do innego katalogu (podanego w konfigu). Nie zamierzam dac mozliwosci zmiany tego folderu, zawsze istnieje mozliwosc zapisania obrazka za pomoca kIEview w inne miejsce smile.gif

OK, to juz rozumiem, ale mi ciagle chodzi o to, ze wstawiane przeze mnie obrazki laduja niepotrzebne (moim zdaniem oczywiscie) w 'imgcache', przez co zalegaja na dysku w dwoch miejscach. Nie sa mi one potrzebne ani w historii, ani tym bardziej w 'imgcache' smile.gif

QUOTE
PS> Czy komuś zawiesza się obecna wersja??

Mi juz nie biggrin.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
OK, to juz rozumiem, ale mi ciagle chodzi o to, ze wstawiane przeze mnie obrazki laduja niepotrzebne (moim zdaniem oczywiscie) w 'imgcache', przez co zalegaja na dysku w dwoch miejscach. Nie sa mi one potrzebne ani w historii, ani tym bardziej w 'imgcache' smile.gif

zastanowie sie nad opcja do tego... ale poki co to mam inne wazniejsze zajecie...
case
QUOTE(MiLKA)
Czy komuś zawiesza się obecna wersja??

hmmm.. wlasnie przed chwila, konczac rozmowe ze znajoma, chcialem wyslac obrazek; klik w ikonke ggimage -> okienko wyboru obrazka -> [ok] i wysypka :roll:
Lukas77
QUOTE(case)
QUOTE(MiLKA)
Czy komuś zawiesza się obecna wersja??

hmmm.. wlasnie przed chwila, konczac rozmowe ze znajoma, chcialem wyslac obrazek; klik w ikonke ggimage -> okienko wyboru obrazka -> [ok] i wysypka :roll:


Dokładnie to samo miałem wczoraj sad.gif
Davka
Mi sie GGimage jeszcze nigdy nie wysypał (WinXP Pro PL + SP1, IE6)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.