Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GGimage
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jareq
QUOTE(piotr.ek)
wtyczka niech sama dobierze stopien kompresji smile.gif

Z tym to się nie zgodze, bo jeśli ktoś ma dużą rozdzielczość ekranu i robiłby zrzut np. całego i wtyczka by go skompresowała i wysłała mógłby okazać się nie do odczytania przez osobę, do której wysyłamy....
froger_mcs
hmm a ja bym prosil (o ile nie bylo juz tongue.gif ) o wysylanie fragmentu obrazka w schowku poniewaz nie zawsze da sie zrobic fragment zrzutu ekranu np z jakiegos menu lub chocby nawet z TIP'a w K
psota
froger_mcs>przeciesz jest

jareq>ten screen ma tylko 21.16 KB a gg może mieć max 255 czyli to jest wtedy jakość do czytania idealna
piotr.ek
QUOTE(jareq)
Z tym to się nie zgodze, bo jeśli ktoś ma dużą rozdzielczość ekranu i robiłby zrzut np. całego i wtyczka by go skompresowała i wysłała mógłby okazać się nie do odczytania przez osobę, do której wysyłamy....

No nie mozemy zakladac, ze przecietny uzytkownik odznacza sie wybitnym brakiem wyobrazni laugh.gif

Ktoz normalny oczekiwac bedzie, ze zrzut ekranu powiedzmy 1024x768 zmiesci mu sie w 25kb? Ustawienie 80kb rozwiazuje sprawe calkowicie i znacznie wieksza pewnosc, ze taki zrzut przejdzie przez serwer gg (ktore, a korzystam z ggimage codziennie, lubia platac figle w tej kwestii...)

Generalnie opcja to opcja, nikt nie zmusza do korzystania, a Konnekt ma w ustawieniach bardzo fajne dymki z pomoca - jak znalazl - wstawic odpowiednie wytlumaczenie i gra smile.gif
jareq
psota to jest tylko przykład jak to może wyglądać
QUOTE(piotr.ek)
No nie mozemy zakladac, ze przecietny uzytkownik odznacza sie wybitnym brakiem wyobrazni laugh.gif

Ktoz normalny oczekiwac bedzie, ze zrzut ekranu powiedzmy 1024x768 zmiesci mu sie w 25kb?

piotre.k uwież mi, że zdarzają się i tacy wink.gif
Wiem, że nikt nikogo do niczego nie zzmusza, aleto tylko moja sugestia..
@ndy
Witam, czy wiecie moze dlaczego jak chce wyslac screena przez ggimage to jest czarny ekran?? Bez wzgledu czy fragment ekranu czy calosc. Przeinstalowywalem juz stery do grafy ale nie pomoglo.

Z gory dzieki za pomoc

OS: Win XP_SP2
Konnekt ver. 0.6.22.123
ggimage ver. 0.2.4.8
Olórin
Zmień ilość kolorów w ustawieniach ekranu na 32 bity
@ndy
Zmiana pomaga. Tylko mam troszke slabsza maszynke i mi lekko rwie przy 32 bitowej blebi koloru. Czy nie mozna poprawic tak aby dzialalo w 16 bitach ??
ikari
NIe jestem pewien, ale ostatnio chyba serwery gg szwankują? Do większości osób nie mogę wysyłać obrazków, (z wieloma nie widzimy swoich statusów, z prawie nikim nie moge przesłać pliku, bo rzekomo nie mam w kontaktach)... Czy to może mje ustawianie GGImage sa nieteges? Już n razy sprawdzałem, ale może spytam wink.gif
skolima
problem z serwerami gadu-gadu
Kondi
Czy jest mozliwosc 'poprawienia' tej wtyczki tak aby dzialala na wielu monitorach ? U mnie dziala tylko na primary monitor sad.gif (fragment zrzutu i zrzut monitora)

Ogolnie caly konnekt zle dziala na wielu monitorach
Vasquez21
Mam problem z GGimage - a mianowicie wywala mi sie ze jest zla (zaznacza ja z zoltym wykrzyknikiem w menu wyboru wtyczek) i dupa...musze ja wylaczyc...
nie wiecie od czego to moze byc?
psota
masz wlaczona wtyczke kIEview?
Vasquez21
QUOTE(psota @ 6.07.2005 - 15:25)
masz wlaczona wtyczke kIEview?
*


tak mam...ale znajomi tez maja i niektorym nawet dziala :/
chaotix
Witam.
Na wstepie gratuluje MilCE wzkonania i pomyslu.
Uff wacko.gif ale się zmęczyłem czytając tych 11 stron.
QUOTE
Może dałoby się zrobić w historii osobną gałązkę dla wtyczki, tak jak dla kTransfer z możliwością usuwania. Wiem, że nie będzie ich później widać w historii rozmowy, ale jak ktoś wyśle po jakimś czasie tylko 100 obrazków po 250 kb to mu się troszkie dysk skurczy smile.gif

Popieram. I jeszcze:
QUOTE
# przydalaby sie mozliwosc wylaczenia zapisu tych fotek/obrazkow, ktore my wysylamy. Mam je w jednym miejscu na dysku i niech tylko tam sobie siedza, w historii mi one potrzebne nie sa.


QUOTE
QUOTE(arkadyjczyk)
A ja mam taką propozycję, żeby użyć ggimage do wysyłania emotek.

biorac pod uwage "niezawodnosc" i "stabilnosc" serwerow GG, mogloby sie to okazac dla nich zabojczym ciosem :wink:

Przecież nikt by nie wysyłał tego aż w tak przerażającej ilości. A moim zdaniem funkcja bardzo by się przydała. Może ktoś ma jakieś jeszcze pomysły co do tej myśli?

winthux
QUOTE(chaotix @ 9.07.2005 - 15:45)
Przecież nikt by nie wysyłał tego aż w tak przerażającej ilości. A moim zdaniem funkcja bardzo by się przydała. Może ktoś ma jakieś jeszcze pomysły co do tej myśli?
*



Problem jest następującej postaci. GG pozwala na wysyłanie w jednej wiadomości tekstu albo obrazka. Dwóch naraz nie...
Olórin
O ile sie nie myle to ograniczenie libgadu, zwykłe gg na to chyba pozwala...
dulek000
Na pewno na to pozwala.
GuZiK
QUOTE(psota @ 6.07.2005 - 15:25)
masz wlaczona wtyczke kIEview?
*


Jeżeli kIEview jest wyłączona to automatycznie wyłącza GGimage

QUOTE(winthux @ 9.07.2005 - 15:26)
Problem jest następującej postaci. GG pozwala na wysyłanie w jednej wiadomości tekstu albo obrazka. Dwóch naraz nie...
*


hmm... o ile dobrze pamiętam, a pamietam raczej dobrze ;> to kiedy przesiadlem sie z gadu-gadu na konnekta to wlasnie tej rzeczy mi brakowalo.
w Wadu-Wadu( wink.gif ) wybierając obrazek, to wstawia sie on do pola gdzie wpisujemy wiadomosc, pozniej można jeszcze coś napisać.
Może nie ma tego w nowszych wersjach, jednak poprzednich było.
piotr.ek
Doczekamy sie kiedys w koncu opcji aktywowania funkcji zrzucania obrazu po przycisnieciu klawisza (czy raczej odpowiedniej kombinacji tychze)? "Uciekanie" teraz okienkiem z rozmowa jest nadzwyczaj irytujace :/
Olórin
K.Lawa....
piotr.ek
Nie dziala (tudziez nie potrafie...)

Ps. dziala, ale i tak nie rozwiazuje problemu - skrot dzialajacy w oknie rozmowy nic nie daje, bo okno zostaje... a globalnie zrobic sie go nie da.
bakerss
Tez miałem ten problem i tez pomyslałem o klawie jednak jak napisał poprzednik nie działa to na globalnych, a funkcja by sie perzydała nawet w klawie
piotr.ek
No globalnie to troche i tak kombinowania, bo musialoby jakies okno byc aktywne - w koncu komus chcemy zrzut czy fragment tegoz wyslac... najlepiej, gdyby to bylo w samej wtyczce, ktora inteligentnie usuwalaby okno rozmowy w momencie zrzucania... oczywiscie jako opcja ('usun okno romowy...'), bo nie zawsze byloby to wskazane. Tak czy owak - lata swietlne temu o tym pisalem i ciagle czekam.

Ps. kwestia inna, tez stara jak swiat - zapisywanie WYSYLANYCH obrazkow w imgache... po co?
jacekz
jestem ciekwa co byście powiedzieli na opcje zut mono czyli tylko w skali szarości można by wysyłać wtedy duzo więkrze obrazy bespośrednio z konekta
@ndy
A czy byłaby możliwość dodania do wtyczki opcji, że jak jesteśmy na niewidocznym to żeby osoba wysyłająca nam obrazek nie dostała potwierdzenia otrzymania go przez nas?
piotr.ek
Akurat to jest imo dobra rzecz smile.gif Uzywam namietnie do wylapywania niewidocznosci poprzez wysylanie kilkupikselowych rysunkow, hehe... Poza tym - nie popadajmy w paranoje wink.gif
Olórin
QUOTE(@ndy @ 12.07.2005 - 20:28)
A czy byłaby możliwość dodania do wtyczki opcji, że jak jesteśmy na niewidocznym to żeby osoba wysyłająca nam obrazek nie dostała potwierdzenia otrzymania go przez nas?
*


Można jedynie dorobić że GGImg pytałoby się nas kiedy siedzimy na niewidocznym "Czy chcesz odebrać obrazek od aaa(12313123)?".
@ndy
QUOTE(Olórin)
Można jedynie dorobić że GGImg pytałoby się nas kiedy siedzimy na niewidocznym "Czy chcesz odebrać obrazek od aaa(12313123)?".


To można też zrobić aby automatycznie nie pozwalało na odbiór obrazka. Po co mamy klikać na nie:) - Oczywiście jako dodatkowa opcja obok odpowiedzi manualnej.

Czyli podsumowując:
Wtyczka odpowiada automatycznie i albo zezwala na odbiór obrazka albo nie.
Wtyczka czeka na odpowiedź użyszkodnika. I ten albo zezwala na przyjęcie obrazka albo nie.

Pozdro
IamWeasel
Witam, zacząłem używać konnekta od dziś, bo zobaczyłem jak bardzo tandetne będzie gg 7.0. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale jedna rzecz mi nie działa. Mam zainstalowaną tą wtyczkę w wersji 0.2.4.8 i kiedy znajomy uzywający gg 6.1 wysyła do mnie obrazek, ten nie dochodzi, a zamiast niego ten znajomy który go wysyła robi się niedostępny i po chwili od razu dostępny (oczywiście tylko ja go tak widzę, on poprostu wysyła obrazek). Ktoś wie co z tym zrobić? Ja moge wysyłać obrazki bez problemu. Pozdrawiam.
PinBack
zapytaj znajomego czy pojawia mu sie jakis błąd.
W ustawieniach masz oczywiscie max. rozm. obazka na 255 ustawione?
piotr.ek
Problem dostepny/niedostepny zglaszalem juz bardzo dawno temu. Dzieje sie to zwykle przy wiekszych obrazkach, jednak niekoniecznie przekraczajacych 255kb. Prawdopodobnie winne sa serwery.
@ndy
Witam, jeżeli mamy w Windowsie głębie kolorów ustawioną na 16 bitów i chcemy wysłać screena z poziomu k to wysyłany jest czarny obraz. Czy mógłby ktoś to poprawić? Wiem że można przełączyć na 32bity ale wtedy win chodzi mi wolniej sad.gif

Pozdrawiam
PelzaK1
Zastanawiam się czy autor ggimaga mógłby dorobić (ewentualnie może się da a ja nie wiem smile.gif ) komendę za pomocą której można by wysyłać obrazki z okna wiadomości... Chodzi o to , że przykładowo mam swoje własne emoty (zrobione przez siebie ale mniejsza o to) i pisząc w oknie rozmowy np *lol został by wysłany obrazek z katalogu przeze mnie wcześniej ustawionego w opcjach, przy czym * - dowolny prefix także ustawiany przeze mnie.
GuZiK
PelzaK1: fiufiu happy.gif
Katar83
QUOTE(GuZiK @ 14.09.2005 - 10:19)
PelzaK1: fiufiu happy.gif
*




No ja bym chętnie cos takiego widział w konnekcie ;>
ikari
No tak, ogolnie emoty wybierane graficznie powinny byc tez graficznie wysylane, bo nigdy nie wiadomo jakie ma odbiorca
ALE to rodzi problem z wysylaniem obrazkow jako CZESCi wiadomosci, a niekoniecznie samego obrazka - a tego jeszcze tez nie ma
PelzaK1
no widzisz Katar83 jest na to zapotrzebowanie.. wg mnie to banalny dodatek a napewno by się przydał.

Mi by od biedy starczył nawet sam obrazek. Często wysyła sie emoty same .. po prostu aby przytaknąc komuś etc...

aha i jeszcze jedna WAŻNA rzecz :] Prosiłbym autora o zmianę położenia menuitemów w menu otwieranym po kliknięciu w ikonkę GGIMAGE. Zdoświadczenia wynika, że najczęsciej korzysta się z opcji FRAGMENT ZRZUTU EKRANU - swoją drogą użytkownicy kadu i innych moga poozzdrościc tego wspaniałego wynalazku biggrin.gif. więc sugerowałbym przesunąć tą opcję na sam dół.. żeby było bliżej od ikonki...

Ale co ważniejsze.. NIE MOGĄ być koło siebie opcje wyślij kawałek ekranu i wyslij zrzut ekranu!!! Pare razy zdarzyło mi się wysłać przez przypadek (myszka się poślizgnęła) cały ekran zamiast skrawka.... dodatkowo opcja ta nie ma potwierdzenia więc naciskając niechcąc można wysłać komuś cału swój pulpit.. a co za tym idzie ktoś może w łatwy sposób obejrzeć rzeczy których nie powinien oglądać... Czyli hasła, numery no wiadomo... nawet tak głupia rzecz.. jak niektórzy rozmaiwając prezz gg mówią do dziewczyny.. "rozmawaim tylko z Tobą..." Potem niechcący wyśle cały pulpit i się okazuje że z 10 rozmawia biggrin.gif

Nie wiem czy ktoś poprze mój wniosek o wprowadzenie poprawek.. ale ja jakoś jestem wyczulony pod kątem ergonomi użytkowania.. Jeśli coś mi nie pasuje to widzę od razu potencjalne wady.. czasami wychodzą też w praniu. Jeśli autor nie chciałby zmieniać ustawioenia.. to może jakiś plik konfiguracyjny coby dało się samemu to zrobić po swojemu .. dziekuje za uwagę... smile.gif

Bo$s
QUOTE
Ale co ważniejsze.. NIE MOGĄ być koło siebie opcje wyślij kawałek ekranu i wyslij zrzut ekranu!!!
Mogą, ale dobrze by było gdyby opcja wyślij zrzut ekranu wymagała potwierdzenia :]
PelzaK1
w takim przypadku oczywiście... ale w obecnej sytuacji to jest wysoce ryzykowne... raz szykowałem prezencik dla mojej kobiety i przez przypadek wysłałem zrzut... na szczęście dziwnym zbiegiem okoliczności zminimalizowąłem wcześniej okno programu w którym ten prezencik szykowałem smile.gif
psota
Wpadłem na taki pomysł, że zamiast JPG zrzuty mogły by być robione w formacie PNG, ponieważ ma lepszą kompresje wink.gif I można by jeszcze bardziej kompresować (nie wiem czy się tak da) indeksując kolory wywalić cały 256 kolorowy kanał alpha. Czy to jest skomplikowany zabieg? smile.gif
Olórin
No png to screenshotów bardziej sie nadaje...zwłaszcza ze biblioteka graficzna ma jego wbudowaną obsługe (chyba).
thespirit
kurcze a mi cos z GGImage sie wali! Nie moge wysylac obrazkow do uzytkownikow Konnekta i uzytkownikow GG 7.0! sad.gif nie wiem co sie dzieje
big_masta_G
ktos powinien dodac opcje "NIE ODBIERAJ OBRAZKOW GDY MASZ TRYB NIEWIDOCZNY" denerwuje mnie to jak ktos mnie sprawdza ciagle czy jestem czy nie!
fil.IP
witam. Nie widze obrazkow w oknie rozmowy. czy to ja wysylam do kogos, czy ktos do mnie. wyglada to tak: http://obrazki.w.konnekcie.patrz.pl
Jezeli wysylam do kogos obrazek to dochodzi normalnie, mimo ze u mnie w oknie go nie widac.
Ustawienia: http://patrz.pl?2193. prosze o pomoc...
dulek000
Choć obrazek nie działa pobawię się we wróżkę - spróbuj wyłączyć emotikony.
fil.IP
emotikony wlaczone. wszystko dziala ok oprocz tych obrazkow. czy to konnekt>gg czy konnekt>konnekt... jak ja wysylam to odbiorca widzi ale ja nie... jak do mnie ktos wysyla to tez nic nie widac. jak na screenie...juz dziala!!
keeveek
WYŁĄCZ emotikony rozpoznające "<" jako oczy. np </ jako :/ , powinno pomóc? ;]
fil.IP
to nie chodzi o emotikony tylko o obrazki (np. zrzuty ekranu)...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.