Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KTP
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
GuZiK
i tak nie zadziala bo juz kolumna jest zajeta tongue.gif
hao
Jeżeli jakakolwiek animacja to taka sama jak w windowsie (latające w poziomie dokumenty/pliki) i tylko jako avi... Da się to zdaje sie wyciagnac przez WinApi bez kompilowania .avi razem z Konnektem... Mógłby to ktoś sprawdzić?
bakerss
Nie wiem czy tego juz nie było ale wyskakuje mi błąd jak wysle plik i link poprawnie

log
maestro
QUOTE(hao @ 5.07.2005 - 12:35)
Jeżeli jakakolwiek animacja to taka sama jak w windowsie (latające w poziomie dokumenty/pliki) i tylko jako avi... Da się to zdaje sie wyciagnac przez WinApi bez kompilowania .avi razem z Konnektem... Mógłby to ktoś sprawdzić?
*


Pewno że ta animacja jest najlepsza. AFAIR, w Delphi miała jakiś specjalny identyfikator i dało się jej użyć bez wkompilowywania. Ale to było ze 3 lata temu ;) .

Z aktualnych bugów wtyczki (w wersji 2005.07.3 11.49) zauważyłem następujące:
- cholernie wolny transfer. Przy serwerze ftpa w sieci lokalnej z normalnym transferem powyżej 1 MB/s (np. przy użyciu totalcmd), KTP wysyła ze stałą prędkością 37 kB/s i grzecznie odlicza każdy kilobajt (znaczy tak mi się wydaje, nie rejestruję 37 klatek na sekundę;) ).
- przy "tylko wyślij na serwer" wszystko jest w miarę OK. Przy wysyłaniu "do kogoś", wtyczka zawiesza konnekta po umieszczeniu pliku na serwerze (większość wtyczek "polecanych" + kStatus, mejliK, DzielniK, kTerminarz, MetaK). Czasami(?) zdąży wysłać linka do adresata.

Gratuluję pomysłu, Pz16. I wykonanie na tyle proste, że jest dobrze. BTW, myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłaby obsługa drag&drop plików (w okienku rozmowy).
bakerss
QUOTE(maestro @ 24.07.2005 - 08:20)
- przy "tylko wyślij na serwer" wszystko jest w miarę OK. Przy wysyłaniu "do kogoś", wtyczka zawiesza konnekta po umieszczeniu pliku na serwerze (większość wtyczek "polecanych" + kStatus, mejliK, DzielniK, kTerminarz, MetaK). Czasami(?) zdąży wysłać linka do adresata.
*


Pisałem o tym wyzej ale widac nikt raczej tego nie poprawi ;/
QUOTE
myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłaby obsługa drag&drop plików (w okienku rozmowy).

o tak tak ;]
Aule
Nie napisałeś, że dzieje się to tylko przy wywsyłaniu pliku na serwer. Drag&drop jest w GGImage'u, więc to nie jest dobry pomysł.

Edit1: bakerss podałeś złego loga, bo tam nie ma nic o KTP, a w dodatku Konnekt jest wyłaczony bez błędów. rolleyes.gif
maestro
QUOTE(Aule @ 24.07.2005 - 13:23)
Nie napisałeś, że dzieje się to tylko przy wywsyłaniu pliku na serwer.
*

A ja potestowałem i:

LOG 1 (z zawieszeniem; wysyłanie do MetaK)
LOG 1 (z zawieszeniem; wysyłanie do zwykłego kontaktu)
LOG 1 (bez zawieszenia; do MetaK AFAIR)

Wychodzi na to, że konnekt zawiesza się, gdy nie jest (pewnie raczej gdy nie było?) otwarte okno kontaktu, a uruchamiamy wtyczkę via popup menu w liście kontaktów.

Jak dotąd zawsze z serwerem (proftpd @ linux) łączy się idealnie. Ale prędkość wysyłania jest naprawdę istotna. Bo przecież przez ftp przesyła się głównie większe pliki. A przesłanie 7 MB pliku z prędkością 37 kB/s trwa prawie 4 minuty, gdy innym klientem można to zrobić przez 4 sekundy.
QUOTE(Aule @ 24.07.2005 - 13:23)
Drag&drop jest w GGImage'u, więc to nie jest dobry pomysł.

Tak żeby było perfekcyjnie, użytkownik powinien mieć do wyboru, czy drag&dropować chce przez ggimage, ktranfer, ktp, czy jeszcze coś innego. A tak na teraz, nie zrobiłbyś wtyczki, która obsługiwałaby drag&drop? W GGimage jest w ustawieniach "Włącz Drag&Drop w okienku rozmowy". Prooooszę smile.gif
Aule
To wyjaśniałoby, czemu u mnie nie ma błedów. Ja poprostu korzystam z kontrolki w oknie rozmowy wink.gif Zobaczę jak to sie odbywa w GGImage'u i dodam.
Aule
@maestro: KTP przyspieszyło trochę?

Wszystkim działa drag&drop?
psota
Drag&drop działa, ale czy by się dało tak zrobić, że kiedy przeciągam pliki z rozszerzeniami typowo obrazkowymi (jpg, gif, png,) to mi by wysyłało przez ggimage?
Aule
Drag&drop KTP powinien być chyba na okienko podglądu rozmowy, a drag&drop GGImage na pole do wpisywania, więc o co dokładnie Ci chodzi?
psota
Jednak wszysko działa. Pomyliło mi się ponieważ osoba z którą gadąłem zrobiła się nie dostępna i wtedy obrazek wysłało przez KTP. A więc wszystko działa :]
maestro
QUOTE(Aule @ 28.07.2005 - 15:21)
@maestro: KTP przyspieszyło trochę?
Troche. Za malo. Nie mam teraz dostępu do kompa z konnektem, ale AFAIR z 37 kB do 60 kB. A przy sieci na 100 Mbps da się znacznie szybciej. Może dodaj wybór wielkości bufora w opcjach? Będzie najprościej.

QUOTE(Aule @ 28.07.2005 - 15:21)
Wszystkim działa drag&drop?
*

Mi nie działało.
jacekz
ktoś ma konnto na serwerku toya bo prubuje tam wysyłac pliki i nic
Aule
@Maestro: d&d działą na okno podgladu rozmowy, żeby nie trzeba sie było bać konfliktów. Moge dodać opcję podawania wielkości bufora, mogę również kazać tworzyć bufor o wielkości pliku, który ma zostać wysłany. Mało to wydajne, ale powinno wysyłać z pełną prędkością.
maestro
QUOTE(Aule @ 31.07.2005 - 11:26)
@Maestro: d&d działą na okno podgladu rozmowy, żeby nie trzeba sie było bać konfliktów.
Nie działa. Drag&drop ggimage działa. Na podglądzie rozmowy nic nie obsługuje dragendropa (nic nie daje wrzucenie tam czegoś, a ikonka myszki pokazuje, że rzeczywiście nic nie powinno dać wrzucenie tam czegoś). Używam kIEview of course.

QUOTE(Aule @ 31.07.2005 - 11:26)
Moge dodać opcję podawania wielkości bufora, mogę również kazać tworzyć bufor o wielkości pliku, który ma zostać wysłany. Mało to wydajne, ale powinno wysyłać z pełną prędkością.
*
Ale to w przypadku plików o wielkości >1 GB może chyba się wysypać? Chyba ustawienie bufora w opcjach byłoby najlepsze. A może np. jakieś bufor = 200 kB < wielkość_pliku < 2 MB? Ale chyba opcje są najbezpieczniejsze. Ja nie wiem, jak to powinno działać. A jak to działa w przypadku kopiowania plików? Albo jak to działa w jakichś GPL-owskich klientach ftp?
Aule
Jeżeli sa tworzone na socketach to tak, czyli, że jest jakiś bufor, ale o jakiej wielkości to nie wiem. Obecnie u mnie jest koło 2 KB tongue.gif Mały chyba trochę wink.gif
eKOKOsss
Cześć, ja nie wiem bo am chociaż udaje się coś wysłać a powiedzcie mi to z jakimi serwerami KTP współpracuje najlepiej ? :> dla nie to troszke dziwne że nie zawsze działa. Tzn mam kilka kont ftp i zawsze mi podaje komunikat że dana lokalizacja nie istnieje :|:| hmm już sam nie wiem co robie źle. Konto jedno mam u siebie na windzie a drugie na linuxie ani na jedno ani na drugie nie mogę nic wysłać. WHY ? hmm dziwne

wpisuje tak:
serwer: localhost
login: wiadomo
hasło: ******
katalog: public_html
link: jakis tam link

I NIC HELP PLIZ
Aule
serwer localhost?
atol
ja mam propozycje: przy wysyłaniu pliku tylko na serwer i jago kasowaniu przydało by sie powiadomienie k.notify.
@ndy
Witam, czy mógłbyś dodać możliwość aby użytkownik sam ustalał treść powiadomień?


user posted image

&

user posted image
saprot
witam
Po wyslaniu pliku i wklejeniu linka do okna rozmowy wyskakuje błąd windowsa:
"konnekt - core" Wystapil blad z aplikacja konnekt i zostanie ona zamknieta, przerpaszamy za klopoty, itd itd."

sygnatura błędu: AppName: konnekt.exe AppVer: 0.6.22.137 ModName: msvcp71.dll
ModVer: 7.10.3077.0 Offset: 00001ca8

Nie wiem co się dzieje sad.gif Plik zostaje wysłany, i link dociera do adresata. Po wyskoczeniu tego błędu konnekt nie zamyka się i da się z niego korzystac do czasu az kliknę ZAMKNIJ.

Pozdrawiam
Olórin
QUOTE(@ndy @ 7.09.2005 - 11:55)
Witam, czy mógłbyś dodać możliwość aby użytkownik sam ustalał treść powiadomień?
*


Ja proponuje wogóle usunąć te powiadomienia - przecież link i tak pojawia się w oknie rozmowy i jest okienko z progressem...
arct!c
OT. Hmm nowa wersja jest o niebo lepsza smile.gif pare ficzerow tongue.gif no i lepiej wysyla wink.gif
hops
Po wysłaniu plik na serwer Konnekt się wywala.
Do momentu najnowszej aktualizacji wszystko działało normalnie.

user posted image
Aule
LOG????
Ile razy trzeba powtarzać....
hops
Zapomniało mi się.

CODE
## [CORE] -> T=ea
## [CORE] >> T=ea <<
## [CORE] -> T=2ee0
## [CORE] >> T=2ee0 <<
## [GG] _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [wXP UI] TRAY FG=3004e AC=0 M=10110 UNC=0
## [wXP UI] UNHIDE
## [wXP UI] Refresh -1
## [wXP UI] MsgCreateWindows(id=4000002d)
## [GGimage] dd: creating message box
## [Konnekt IE View] MsgWndUserList hidden
## [wXP UI] MSGWNDCRATED
## [wXP UI] onSizeMsg id=4000002d bar=1 ix=1006 bh=44
## [wXP UI] onSizeMsg id=4000002d bar=1 ix=1006 bh=22
## [wXP UI] onSizeMsg id=4000002d bar=1 ix=1006 bh=22
## [wXP UI] onSizeMsg id=4000002d bar=1 ix=1006 bh=22
## [CORE] * MessageQueue - inQ=0 , reqNet=10 , reqType=-1
## [wXP UI] Refresh -1
## [KTP] cnt = 1073741869
## [KTP] FTP: 73154
## [KTP] Zaczynanie wątków
## [KTP] Wysyłanie jednego pliku
## [KTP] 2
## [KTP] 1
## [CORE] -> T=64
## [CORE] >> T=64 <<
## [CORE] Wiadomosc bez obslugi lub usunieta - Wysyłanie rozpoczęte...
## [KTP] 2
## [KTP] Wysyłanie pliku...
## [KTP] 1.8
## [KTP] Łączenie z ftp.host.sk, jest to 1 połączenie
## [KTP] Odp. serwera ftp.host.sk: 220-


## [KTP] Odp. serwera ftp.host.sk: 220-


## [KTP] Odp. serwera ftp.host.sk: 220-----------------------------[ project | host.sk ]---

220-

220- Welcome to ftp.host.sk...

220-

220- ...www.host.sk...free webhosting...

220-

220- -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

220- no ads . (s
## [KTP] Odp. serwera: 331 Password required for hopss.


## [wXP UI] Refresh -1
## [KTP] Odp. serwera: 230 Welcome to Host.sk FTP server hopss, access granted for you.


## [KTP] Ścieżka na serwerze: scarlett231024x768.jpg; Scieżka lokalna: C:\Documents and Settings\hops\Moje dokumenty\Moje obrazy\scarlett231024x768.jpg
## [KTP] Upload pliku
## [KTP] Odp. serwera: 200 Type set to I


## [KTP] Odp. serwera: 550 scarlett231024x768.jpg: No such file or directory


## [KTP] Przeszło do Pasv mode
## [KTP] Odp. serwera: 150 Opening BINARY mode data connection for scarlett231024x768.jpg


## [CORE] -> T=27e1
## [CORE] >> T=27e1 <<
## [wXP UI] * Start Long Dlg w/o timer
## [CORE] -> T=27e2
## [CORE] >> T=27e2 <<
## [wXP UI] * Stop Long
## [KTP] Odp. serwera: 226 Transfer complete.


## [KTP] koniec
## [KTP] SendMsg();
## [KTP] SendMsg(); - 2
## [KTP] SendMsg(); - 3
## [KTP] wiadomość - s
## [KTP] 1w
## [KTP] 3w
## [KTP] rozmiar: 73154,00;
## [KTP] buf_size=8
## [KTP] 3w.1
## [CORE] -> T=64
## [CORE] >> T=64 <<
## [kDodatki] CNT: Martusia
## [DzielniK] Nasza wiadomość
## [DzielniK] Ustawienie duplikatu treści
## [CORE] --- Wiadomość 1073762994 dodana do kolejki ---
## [CORE] -> T=65
## [CORE] >> T=65 <<
## [CORE] * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [GG] --- MSG_SEND: c=4357116, t=434442e2, sndr=0 ---
## [CORE] Wiadomosc obsluzona - 1073762994 r=2
## [KTP] Dodanie wiadomości do historii
## [CORE] -> T=64
## [CORE] >> T=64 <<
## [CORE] Wiadomosc bez obslugi lub usunieta - Plik i link wysłany poprawnie(http://hopss.host.sk...
## [GG] _GG| // gg_recv_packet() header recv(700,01B1F3D0,8) = 8

## [GG] _GG| // gg_recv_packet() body recv(700,02D5AE00,12) = 12

## [GG] _GG| // gg_watch_fd_connected() received a message ack

## [GG] ACK rec = 4357116 , seq = 24395858 , stat = 3
## [GG] _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [KTP] wiadomosc - st
## [KTP] Conn_Send_one - st
## [CORE] --- msg.dtb saved ---
MBABELEK
Witam. Nurtuje mnie jeden problem. Czy to błąd ???
Po zainstalowaniu wtyczki i konfiguracji działa bezproblemowo wysyłanie pliku na serwer. Jedynym powodem dla którego pisze tą wiadomość to iż KTP integruje się podczas wysyłaniu pliku z GG a wtedy polaczenie peer 2 peer nie moze byc zrealizowane. Po wylączeniu wtyczki GG wraca do normy i przesyłanie działa.
K używam dla sieci Tlen i wysyłaniu mesków.
Ktoś sie spotkał z takim problemem ??
Z gory dzieki za odpowiedz
GuZiK
To ja tylko polece skrypt AutoIndex którego uzywam w katalogu skladowania plików przesyłanych przez KTP. Wygodne, tymbardziej,że moge bez włączania klienta FTP zmieniac nazwy, kasowac itp wink.gif.
archdevil
Jak skonfigurowac KTP zeby wspolpracowalo z moim lanowym serwerem FTP? po zalogowaniu total commanderem mam do wyboru katalogi mail i public_html pliki musza byc wrzucane do tego katalogu zeby bylo je widac w sieci potem adres jest tego typu http://archdevil.pawlacz.com/*.* ustawienie katalogu public_html nic nie daje - wyskakuje blad
arct!c
serwer: ftp.costam.pl
login: ktosiek
haslo: haslo
port: 21
katalog: public_html
adres strony: www.login.costam.pl - bez katalogu.
Odznaczasz: "czy dodawac do adresu strony katalog?"

Powinno dzialac, jak nie to pisz na jabbera/tlena/gg to pomoge.
archdevil
niestety nie dziala :/ mimo ze wpisuje katalog public_html ktory jest z gory usatwiony przez admina , pojawia sie okienko ze katalog nie istnieje i czu utworzyc naciskam tak i w tym momencie wyskakuje blad 1014
GuZiK
archdevil: przejrzyj ten wątek dobrze, Arkadyjczyk podał inny sposób, mi na jednym serwerze zadziałał.
riddle
Jeśli na serwerze example.com masz po wejściu na ftp katalog public_html to gdy szukasz strony test.html to nie wpisujesz http://example.com/public_html/test.html tylko http://example.com/test.html od razu!
arct!c
on to wie... probowalismy roznie, za kazdym razem nie wychodzilo.
GuZiK
a to na pewno próbowaliście?
archdevil
wlasnie tak zrobilem i dziala... tylko dlaczego naormlnie nie chce dzialac? trzeba rozkminic zeby zwykli uzytkownicy problemow nie mieli: takie cos mialem w logu
## [KTP] Ścieżka na serwerze: /public_html/1015794.gif ; Scieżka lokalna: C:\Documents and Settings\Ja\Moje dokumenty\Moje obrazy\1015794.gif
## [KTP] Upload pliku
## [KTP] Odp. serwera: 550 /public_html/: Permission denied


## [KTP] Błąd wysyłania - 1014
NerII
na tym serwerze spymac.net cos mi nie chodzi niewiem czemu mad.gif. Wszystko dobrze wpisalem na 100% i ni ch**a chodzi!

serwer: NerII.spymac.net
login: NerII
hasło: ******
katalog: html

Wyskakuje że złe hasło huh.gif. Przez TC też mi się nie chce połączyć :/.Ktos może mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje??
GuZiK
NerII: Na szybkiego to raczej nie podoba mi się to co wpisałes w polu serwera, IMHO powinien być bez Twojego loginu.
keeveek
to czy powinno być czy nie to tylko zależy od specyfiki serwera...
NerII
hmm juz sprawdziałem bez i pisze ze

"Błąd podczas łączenia - serwer nie istnieje"

i co ty na to?

tak to pisalo ze haslo/login jest zle
NerII
Może jakoś trzeba aktywować usługe FTP?? bo ja sie tylko zarejestrowalem nic wiecej nie robilem...
Lukas77
Ja się na spymac.net zarejestrowałem już dawno, korzystam z ich poczty. FTP chodziło mi w porządku do czasu, teraz mam tak samo jak Ty, prawdę mówiąc nie chcialo mi się sprawdzać czy coś trzeba aktywować, ale usługa nadal nie działa.
lhs
QUOTE
Dear member [***],

This e-mail contains important information about upcoming changes to your free web space provided by Spymac.

Spymac is making changes to improve the operations of its free services. Starting April 13, there will no longer be desktop FTP application access for members with free accounts.  Instead, members will be provided with WebFTP access which will be available in the Web Manager section (http://www.spymac.com/webmanager/user.php). WebFTP is an easy-to-use, web-based interface that allows users to manage files stored on the Spymac servers without the use of a desktop application. (Please note that this will not affect Wheel, MailPro or Paid Hosting customers.)

Additionally, to allow Spymac to provide better service to active accounts, members will need to confirm their e-mail accounts every 4 weeks by clicking on a link provided in an automated email. If a response is not received by Spymac within 2 weeks, the account will be locked, cutting down on the amount of resources being wasted on e-mail inactive accounts.
Lukas77
No więc wszystko jasne :-)
k_myk
Wszystkich, którzy chcą używać wtyczki KTP zapraszam na stronę http://www.tripod.lycos.co.uk/ i do bezpłatnej rejestracji. Konfiguracja wtyczki po rejestracji na lycosie sprowadza siedo przekopiowania kilku informacji ze zwrotnego mejla nr. 2 (przychodzą 2: potwierdzjący konto i z info). No i oczywiscie wtyczka wreszcie działa biggrin.gif Sam przetestowałem biggrin.gif

Pozdrawiam
k_myk

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Aule
Nie mam do stepu do ftp'a chwilowo, więc tutaj zapostuje. Wtyczka z małą poprawką, która powinna naprawić krytyka po wysłaniu wiadomości.

Załączniki

lhs
Na pewno dobry plik wrzuciłeś? Numer wersji się nie zmienił (0.0.2.6) i krytyk jak był, tak jest sad.gif
Aule
Numeru wersji nie zmieniłem, a wrzucam, bo z relacji Olórina krytyka już nie było. Spakowałem na nowo, może przez przypadek stare archiwum wrzuciłem.
KoSiarzPL
Dlatego jak coś zmieniasz a przedewszystim gdy naprawiasz błąd powinieneś zmienić ten numer wersji. Skąd ktoś ma wiedzieć czy ma z bugiem czy bez?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.