Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KTP
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Rafal.Cz
Tak, ten błąd pojawia się zawsze po wysłaniu na serwer (pliki zawsze docierają)
Oto dzisiejszy log Konnekta testowego .... nawet przy wysłaniu loga na serwer wtstąpił błąd (plik 22kB) .... po wystąpieniu błędu zapisu .DTB po wciśnięciu PRZERWIJ Konnekt działa nadal .... dopiero przy zamknięciu Konnekta wywala ten sam błąd log po zamknięciu Konnekta
Aule
Cholera, ale ja pytam czy jeżeli skorzystasz z opcji "tylko wyślij na serwer" z menu, to czy błąd też jest, bo to co pokazałeś to jest normalne wysyłaniem pliku z wysłaniem wiadomości.
Rafal.Cz
Nie, nie korzystam z opcji "tylko wyślij na serwer" ..... Jakby o to chodziło, to bym napisał
Tak się dzieje jak link ma być wysłany jako wiadomość (zresztą to widać na screenie dołączonym parę postów wyżej)
Aule
Eh, ale ja nie pytam, czy korzystasz, bo wiem, że nie korzystasz, to jasno wynika z logów. Pytam, czy jeżeli skorzystasz z tej funkcji to pojawia sie jakiś błąd. To takie trudne do zrozumienia?
Rafal.Cz
No to jest tak; przed chwilą wysłałem plik na serwer za pomocą opcji "tylko wyślij na serwer" i nie ma błędów ... ten sam pik (po uprzednim skasowaniu z serwera) wysłałem w wiadomości, no i błąd zapisu .DTB się pojawił ....... nie wiem czy dobrze myślę, ale przy wysyłaniu pliku przez "tylko wyślij na serwer" nigdzie tego nie zapisuje (oprócz loga), więc dlatego nie ma błędu
Aule
Jedyna różnica to wysyłanie wiadomości, więc to w tym tkwi problem.
ikari
Generalnie CZASEM w oknie wysylania plikow na serwer (zwlaszcza przy duzych plikach) pierwsze znaki slowa "Wyslano" zamieniaja sie w dowolne krzaczki.
Jesli plik jest NAPRAWDE duzy (kilkadziesiat mega lub wiecej) to pasek postepu ma sie nijak do informacji o tym, ile wyslano, a rozmiar pliku podawany nijak do prawdziwego (kwestia 1000/1024 chyba)
CZASEM takze po wyslaniu pliku wyswietla jako moja wiadomosc (pisze z pamieci) "Nie znaleziono komunikatu " costam costam "link wyslano (httpes)". Nie zauwazam zadnej regularnosci, w dodatku jesli wtedy "wrzuce" (bez wrzucania) plik po raz 2, to poda poprawny link.
Chociaz czesto po drugim pomyslnie przeslanym pliku po prostu znika mi Konnekt z ekranu... wink.gif - bez logow bledu.
kasa61
siemka czy ktos moglby mi wytlumaczyc jak mozna skonfigurowac tego ktp i opisac co tzreba zrobic by wyslac cos prosze!!!!!! tylko tak dla prostego czlowieka bo mam od nie dawna konnekta
Spass
http://faq.konnekt.info/plug_ktp.php
Zief
nieaktualna
ustrYk
pisze w tym watku aby odswiezyc temat. wczoraj zainstalowalem wtyczke KTP i bardzo podoba mi sie zasada dzialania oraz jej przeznaczenie. natomiast mam ten sam problem co wiekszosc uzytkownikow, mianowicie wtyczka wysyla plik ladnie na serwer, wysyla linka do rozmowcy, lecz calego konnekta mi zamyka bez zadnych komunikatow. czy autor zamierza nadal walczyc z owym problemem? zycze autorowi, uzytkownikom oraz sobie zeby sie udalo bo KTP przytdatne jest!:)
Aule
Autor z problemem walczył przez bardzo długi czas, nawet dwukrotne przepisanie wtyczki nic nie dało. Od pewnego czasu członkowie KPlugins mogą ściągnąć sobie źródła i poszperać, ja mimo dobrych chęci i wieku godzin nad kodem dalej nie wiem, gdzie tkwi błąd.
Aule
Nowa beta na http://pz16.info/beta.xml . U mnie działa, może będzie i u was.
dulek000
Hah, u mnie śmiga. Tylko, że wysyła 2 wiadomości i nie zapisuje ich do historii.
Aule
Możliwe, są jakieś problemy z wykrywaniem otwartego okna, tzn lubi się na tym zaciąć. Dodawanie do historii chyba sam wywaliłem, bo IMO nie jest potrzebne.
Olórin
Jest potrzebne, historia jest po to aby archiwizować rozmowy - a linki są jej częścią.
ved
strona padla, moze ktos zarzucic ostatnia wersja?
u mnie wersja 0.1.3.10 ciagle wysypuje K, po wyslaniu pliku pojawia sie okienko informujace ze nie mozna zapisac do DTB i po wylaczeniu owego konnekt pada.
Dexterxx
Moja wersja: 0.1.3.13 http://rapidshare.com/files/93790154/ktp.dll.html
qbaoch

Wersja Dexterxx wiesza mi konnekta po uploadzie pliku sad.gif a innej nie moge sciągnąć
Dexterxx
A w KonnektPlus nie ma innej wersji?
qbaoch
sciągnąłem teraz inną wersję przez aktualizacje ale występował problem z plikiem .dtb po czym tez się konnekt zamykał. Sprawdziłem również wersję z konnektplus i ta sama historia. Szkoda bo fajna wtyczka.... Może Ci się uda, Dexterxx ??
WRON3k
prawie każdy ma problemy z KTP sad.gif
sprobuj wtyczki: FTP wink.gif
qbaoch
to właśnie zrobiłem wink.gif

Jeszcze prośba o jakies dobre darmowe serwery ftp. Zna ktoś jakies?
WRON3k
te są ok: yoyo.pl i cba.pl
Aule
Nowa wersja, kompilowana pod VC++2008, więc wymaga prawdopodobnie nowych bibliotek(jest 2 w nocy, nie wymagajcie ode mnie zbyt wiele) pod http://pz16.info/beta/ktp.dll
Poprawiłem kilka błędów związanych z alokacją pamięci. Sprawdźcie, czy dalej wywala się po wysłaniu pliku.
EDIT. Do dzialania potrzebne jest http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en
mariush
Dzięki Aule, z zainstalowanym VC++2008 działa aż miło smile.gif
Wolę KTP, bo w FTP brakuje mi opcji zastępowania spacji na "_".
ved
Edit: WRONEK dzieki za linka, smiga pieknie!:D
Chwala ci aule!
dulek000
VC++2008 != VC++2005! To wymaga nowego redist package. Znajdziesz na google'ach.
WRON3k
VC++2008 redist package:
http://www.microsoft.com/downloads/details...4D-074B9F2BC1BF
Aule
Dzieki za link wink.gif Dodalem do posta z nowa wersja.

Wybaczcie brak polskich znakow.
ved
Niestety u mnie, nie wiem jak u innych, nadal wywala konnekta:

-przy wyslaniu malych plikow czasem pokaze link jako wiadomosc czasem jako event; po paru sekundach/minutach (roznie) zawiesza K i trzeba restartowac.

-przy wysylaniu wiekszych zawiesza sie juz w czasie wysylania(np na 80%)

-jesli ktos wyslal mi link (jakikolwiek) to jesli tej osobie probuje wyslac plik to przy kliknieciu na ikonke KTP owszem otwiera okno dialogowe do wyboru pliku ale wlacz rowniez wyslany prze zta osobe wczesniej(nawet pare linijek wczesniej) link.
Aule
Ale zawiesza, czy po prostu wywala jak to sie działo wcześniej? Jeśli zawiesza to daj prosze logi.
ved
Zawiesza, nie wywala, tzn nie wyskakuje okno o krytyku, tylko K przestaje odpowiadac.

LOG z ostatniego mojego uruchomienia K z ktp
Dexterxx
Link nie działa...

Już nie aktualne

Edit:
Spróbuj wyłączyć Jabbera...
Aule
W tym logu nie ma nic od KTP w dodatku wyłączenie wygląda na dość czyste. Nie pomyliłaś logów?
ved
specjalnie sprawdzalam wszystkie stare logi, na pewno przy tym byla ostatnia zwiecha K i potem przrzucilam sie na ftp:)

Jak bardzo chcesz moge wrzucic spowrotem KTp i zalaczyc logi jak sie wywali konnekt, ale moze poczekamy az ktos jeszcze zglosi blad, bo chyba nikt tego nie zrobil, wiec po co zajmowac sie pojedynczym przypadkiem.
Aule
W tym logu co podałaś owszem KTP było załadowane, ale nie używane. Prosiłbym więc o jakieś sensowne logi, z których można cokolwiek wywnioskować. Najlepiej usuń logi które masz, włącz K i wywal. Wtedy jedynym logiem będzie log z wywałki.

Ściągnij teraz i sprawdź - http://pz16.info/beta/ktp.dll
Aule
Nowa beta, jej wydanie jakoś tak przypadło na okres zmiany serwera. Dostepna tam gdzie zwykle, czyli: http://pz16.info/beta/ktp.dll
Ved i inni, sprawdźcie czy to sie wywala jeszcze, u mnie przestało definitywnie, mam cichą nadzieję, że nie miałem po prostu szczęścia.
mariush
Właściwie to już wiem o co chodzi. U mnie przy przesyłaniu dużych plików (z małymi nie miałem jeszcze takiego błędu), po pewnym czasie Konnekt przestaje odpowiadać. Nie ma żadnego wysypania, błędu krytycznego czy coś. Po prostu przestaje odpowiadać i trzeba zamknąć program.

Nie jestem znawcą logów, ale wydaje mi się, że podczas wysyłania pliku na serwer, w logu zapisuje się za dużo informacji, bo plik logu rośnie jak na drożdżach - z 50kb doszedł po 20sek do 1MB! Chyba, że specjalnie Aule dodałeś zapisywanie do logów. W kazdym razie oto mój log:
http://mariush.x.pl/ktp/konnekt_live_08-03-13.log
Aule
Ściągnij i zobacz teraz.
mariush
Ok, problem zniknął smile.gif Ciekawe czy Ved potwierdzi.
Sad
U mnie nowa wersja sie wywala wink.gif
WRON3k
a u mnie już się nie wywala na wysyłaniu plików ale tak jak wcześniej:

1. podwójnie wyświetla linki do wysłanego pliku i nie przewija okna rozmowy do ostatniej wiadomości
2. nie zapisuje linka w histori sad.gif
3. usuwanie plików z serwera wywala K lub nie usuwa pliku
3. rzadko ale zdarza się że wywali błąd hasła jeśli się wysyła plik po pliku...

Sad: na czym ci się wywala ?
Aule
Sad chyba chciał być kontrowersyjny wink.gif
Usuwania z serwera nie poprawiałem, więc "ma prawo" jeszcze sie wywalać. Spróbuje coś z tym zrobić.
Błędy z linkami prawdopodobnie sa spowodowane działaniem jeszcze jakiejś wtyczki. Na moim testowym(czyt. prawie czystym, bez wtyczek) K wiadomości wyświetla poprawnie.
mariush
Tak jest, wyświetla dwa linki, nie wiem czemu nie wspomniałem o tym wcześniej. Swoją drogą, nie jest to jakiś wieki problem. Od razu widać przecież że to ten sam link ;-)
Sad
No, prawda. Był to dość szybki post. Dołączam log, może Pz coś wywnioskuje, ja nic z niego nie wnioskuje smile.gif

CODE

Konnekt_log ... v 0.6.22.138 | ui 0.1.22.54


_____________________________________________

## [CORE] argv[0]=e:\arek\Konnekt\konnekt.exe
## [CORE] appPath=e:\arek\Konnekt\
## [CORE] dataPath=e:\arek\Konnekt\data\
## [CORE] PATH=e:\arek\Konnekt\data\dll;C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin;C:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects\Bpl\;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\Program Files\QuickTime\QTSystem\;C:\Program Files\Samsung\Samsung PC Studio 3\
## [CORE] Statystyka id = 1073755777; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0
## [CORE] --- Beta report saved ---
## [CORE] * plugin - ui.dll
## [CORE] --- UI loaded ---
## [CORE] --- ProfilesDir set ---
## [CORE] --- Profile set ---
## [CORE] profile=Arek
## [CORE] profileDir=e:\arek\Konnekt\profiles\Arek\
## [CORE] tempDir=C:\DOCUME~1\Janina\USTAWI~1\Temp\Konnekt_Arek_f4629097
## [CORE] --- Core columns set ---
## [CORE] * plugin - plugins\dwutlenek.dll
## [CORE] * plugin - plugins\gg.dll
## [CORE] * plugin - plugins\ggimage.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kIEview.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kjabber.dll
## [CORE] * plugin - plugins\notify.dll
## [CORE] * plugin - plugins\sms.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kstyle.dll
## [CORE] * plugin - plugins\update.dll
## [CORE] * plugin - plugins\grupy.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kAQQ.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kDodatki.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kLock.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kMigacz.dll
## [CORE] * plugin - plugins\kZmieniacz.dll
## [CORE] * plugin - plugins\linKer.dll
## [0x0090] Inicjalizacja wtyczki linKer w wersji 1.0.0.0 [ kAPI v. 0.2.0.0 ]
## [CORE] * plugin - plugins\ktp.dll
## [CORE] * plugin - plugins\GetToKnow.dll
## [CORE] --- plg.dtb saved ---
## [CORE] --- Plug.sort ---
## [CORE] --- Plugins loaded ---
## [CORE] --- Plugin columns set ---
## [kAQQ] 21011
## [CORE] --- Profile loaded ---
## [CORE] --- Versions checked ---
## [wXP UI] -> ComCtl 60000 isWXP 1
## [kAQQ] 30031
## [GGimage] dd: fetching previous owner of message box
## [GGimage] dd: owner not found
## [SprzątaczK] Groups reloaded
## [kLock] [IPrepare]
## [kLock] Tworzę przycisk w menu w tray'u
## [kLock] Jest kNotify, wyświetlam opcję
## [kLock] Jest kMigacz, wyświetlam opcję
## [kLock] [DisableActs]
## [kAQQ] 24012
## [kAQQ] 24012
## [kAQQ] 30032
## [kAQQ] 24012
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().retroItem]: net = 63, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().retroItem]: net = 10, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().retroItem]: net = 12, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().retroItem]: net = 1313, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().item]: id = 1, net = 63, name = Tlen, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().item]: id = 2, net = 10, name = Gadu-Gadu™, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().item]: id = 3, net = 12, name = Jabber, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::loadNets().item]: id = 4, net = 1313, name = AQQ, use = yes
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::IPrepare()]: Ctrl = 15798864, pCtrl = 16544304, sCtrl = 16537592, wCtrl = 16547704, lCtrl = 16547784
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::UIDraw().item]: name = Tlen, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::UIDraw().item]: name = Gadu-Gadu™, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::UIDraw().item]: name = Jabber, use = yes
## [kZmieniacz] [NetList<16547784>::UIDraw().item]: name = AQQ, use = yes
## [CORE] --- UI prepared ---
## [kStyle] --- Applying theme s.Modena 0.9d ---
## [kLock] [IStart]
## [kLock] Nie ma TabletKi, subclassuję akcję kIEview
## [GG] --- LibGaduw32 v: CVS ---
## [kAQQ] 24012
## [kAQQ] Subclass akcji okna wysylania o owner: 131
## [kAQQ] 24012
## [wXP UI] -> autostart = 0
## [wXP UI] UISet
## [wXP UI] * fillList Start
## [wXP UI] * fillList End
## [CORE] --- Plugins started ---
## [kAQQ] 23004
## [CORE] * SetConn plug=89 val=1
## [CORE] --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---
## [Auto Update] --- Not this time (checkAtStart==true) ---
## [CORE] --- Auto-Connected ---
## [kAQQ] 20100
## [CORE] --- Wiadomość 1073742163 jest w kolejce ---
## [kAQQ] 20100
## [CORE] --- Wiadomość 1073745141 jest w kolejce ---
## [CORE] * MessageQueue - inQ=2 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [CORE] --- First MSGQueue (rcv) ---
## [CORE] --- --- INITIALIZATION SUCCESSFULL --- ---
## [CORE] --- msg.dtb saved ---
saCOOL
zamiast "quote" użyj "codebox"

FTP Muchy działa dobrze, więc czemu nie połączycie jakoś sił i nie zrobicie jednej wtyczki dla wszystkich (spełniającej wymagania wszystkich)?

EDIT: Aule, wybacz mi biggrin.gif nie miałem nic złego na myśli. Chodziło mi tylko o to, że moglibyście jakoś połączyć siły z muchą (czy coś) i zrobić jedną, dobrą wersje wtyczki. U Niego nie ma dobrego zarządzania plikami na przykład.
Aule
FTP poza pokazywaniem obrazków nie ma chyba żadnej funkcjonalności, której nie miałoby KTP. Poza tym, FTP nie jest w C++, a dodatkowo Mucha nie będzie juz rozijał wtyczek pod K, więc z nową wersją K FTP stanie się bezuzyteczny. Nie wspominaj o tej wtyczce tutaj, sam fakt jej powstania jest dla mnie ujmą...

Sprawdźcie nową betę. Usuwanie plików już działa(czasem K sie wywala, ale plik zostaje usunięty). Poza tym próbowałem coś zrobić z podwójnymi wiadomściami( u mnie nie występują, a raczej trudno robi się takie rzeczy na ślepo ).

Sad: Ale co sie dzieje z KTP? W logach nic nie ma. Wywala się już przy włączaniu, czy po probie wysłania pliku?
WRON3k
  • linków podwójnie już nie wyświetla
  • elegancko zapisuje linki w histori
  • przydałby się jakiś komunikat o pomyślności usunięcia pliku smile.gif a także przy opcji ""Tylko wyślij na serwer" , komunikat i pole z linkiem i np. przyciskiem "Kopiuj" tongue.gif
  • pokazywanie obrazków znane z FTP dało by się zaimplementować do wtyki ?
Aule
W .17 jest komunikat o poprawnym usunięciu pliku. Dostępna na pz16.info . Co do pokazywania obrazków, to nie wiem jak to zostało zaimplementowane w FTP, jak sie dowiem, to coś w tej sprawie zrobie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.