Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KTP
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Aule
Wtyczka służy do wysyłania linków do plików na serwerze FTP, które uprzednio zostały wysłane przez wtyczkę. Obecnie jest w wersji beta.
Do pobrania z http://pz16.info/beta.xml

Do najnowszej wersji potrzebny jest VC++2008 Redist. Pack.
Sija
QUOTE(Aule)
Wtyczka służy do wysyłania linków do plików na serwerze FTP, które sami wysyłamy. [...]


dla pewnosci: pliki my wysylamy ;>
Aule
No wybieramy plik, a potem go wtyczka wysyła i link do niego.
bakerss
No, nowa wersja jednega z najbardziej przydatnych plugsów ;]
amfi
Calkiem przyjemnie z tym zakladaniem katalogu wink.gif Ale dlaczego teraz po wyslaniu pliku nie wstawia tego adresu w rozmowie?? Wyswietla tylko 'Wysyłanie rozpoczęte'.
lhs
Kurcze. Mi do tej pory nie wstawiał, a teraz właśnie zaczął. Dziwne.
Aule
W nowej wersji zmieniona komenda w oknie rozmowy.
Po wpisaniu
QUOTE
/ftp-katalog sciezka
KTP wysle plik do katalogu katalog
amfi
Czy mogłaby się jeszcze wyświetlać wiadomość w stylu

'Wysyłanie zakończone pomyślnie"

bo jak się człowiek zagapi to nie wie co się stało wink.gif
Bora
ehh ale na serwer na windowsie (bulletproof) nie bardzo chce wysyłać sad.gif
Nadal ten sam problem. Nie może sie zalogować
CODE

(000020) 2005-02-02 04:58:04 - (not logged in) (xxx.xxx.xxx.xxx) > connected to ip : xxx.xxx.xxx.xxx
(000020) 2005-02-02 04:58:04 - (not logged in) (xxx.xxx.xxx.xxx) > sending welcome message.
(000020) 2005-02-02 04:58:04 - (not logged in) (xxx.xxx.xxx.xxx) > 220 BulletProof FTP Server ready ...

I tak soebie siedzi i czeka nie wiadomo na co sad.gif

Jak zrobie kick'a pokazuje że nieprawidłowy user, a z loga widać że nawet nie nie próbował sie zalogować.
Aule
Bora pokaż log K z logowania się. KTP zapisuje odpowiedź serwera, po wysłaniu zapytania o logowanie się.
daroc
QUOTE(Aule)
W nowej wersji zmieniona komenda w oknie rozmowy.
Po wpisaniu
QUOTE
/ftp-katalog sciezka
KTP wysle plik do katalogu katalog

Tzn. wyśle plik sciezka do katalogu katalog? Trochę dziwne mi się to wydaje... ^^'
A czy istnieje możliwość zmiany katalogu na stałe? Zamiast w opcjach, to poprzez komendę...
Blobo
mimo 100-krotnego sprawdzenia poprawności loginu i hasła cały czas user jest nieprawidłowy

## KTP 1.8
## KTP Łączenie z nov.iem.pw.edu.pl, jest to 1 połączenie
## KTP Odp. serwera nov.iem.pw.edu.pl: 220-*******************************************************
őwÍőw
őw
## KTP koniec
jareq
A u mnie po wybraniu pliku, który chcem wysłać pojawia się komunikat Błąd podczas łączenia - nieprawidłowy user! ale na 100% wszystko jest ok tzn. login hasło itp. bo jeszcze niedawno wysyłałem i nie było problemu
m4t3k
Jaką mamy teraz najnowszą wersję ktp? Szkoda, że na stronie nie jest podane, która to wersja tylko jest data i godzina :>
zimaq
Dodaj kanał RSS strony ( Aule ) do swojej przeglądarki ( mam na myśli firefoxa tongue.gif ) to będziesz wiedział kiedy i czy był update smile.gif
Marooned
QUOTE(amfi)
Calkiem przyjemnie z tym zakladaniem katalogu Wink Ale dlaczego teraz po wyslaniu pliku nie wstawia tego adresu w rozmowie?? Wyswietla tylko 'Wysyłanie rozpoczęte'.


QUOTE(lhs)
Kurcze. Mi do tej pory nie wstawiał, a teraz właśnie zaczął. Dziwne.


Nie widzę (przynajmniej w tym wątku) odpowiedzi na powyższy problem (nie wklejanie linku do własnego okna), dlatego też napiszę co zaobserwowałem u siebie. Z początku ktp pięknie działał, wszystko się wklejało, dopiero później przestało i jak się zorientowałem, przyczyna tego tkwi w wtyczce kpilot2. Kiedy jest włączona, ktp nie tworzy linku.
lhs
Miałem identyczne objawy, z jednym wyjątkiem - nigdy nie używałem kPilota w żadnej wersji.
amfi
Dzieki Marooned wink.gif Fakt to wina k.pilot. I tak go nie używałem za dużo. Jak do tego doszedłeś?? wink.gif
Marooned
QUOTE(amfi)
Dzieki Marooned Wink Fakt to wina k.pilot. I tak go nie używałem za dużo. Jak do tego doszedłeś?? Wink

Cieszę się, że mogłem komuś pomóc. Doszedłem do tego drogą prób i błędów. Włączałem/odłączałem wtyczki, sprawdzając tym samym, przy jakiej ich kombinacji ktp odmówi posłuszeństwa.
m4t3k
QUOTE(zimaq)
Dodaj kanał RSS strony ( Aule ) do swojej przeglądarki ( mam na myśli firefoxa tongue.gif ) to będziesz wiedział kiedy i czy był update smile.gif

I to mi będzie jakoś migać jak się coś zmieni, bo ostatnio dodałem i nic :/
Lwiczek
ostatnio nic sie nie zmienilo? :>
arkadyjczyk
na lepsze nie biggrin.gif
malanka
Ciekawa wtyczka smile.gif Faktycznie przez kPilot 2 nie pokazywało, że link został wysłany, ale wysyłał.

Jakie są dalsze plany?

Moje propozycje:
- Podgląd wysłanych plików
- Usuwanie wysłanych plików

Edit: A no tak, sorry nie zauważyłem, że jest pasek postępu :oops:
Aule
A nie pokazuje, gdy wysyła? Dziwne u mnie jest pokazane ile procent wysłało.
Aule
Sprawdźcie, czy łączy się nowa beta (nieprawidłowy user).
jareq
QUOTE(Aule)
Sprawdźcie, czy łączy się nowa beta (nieprawidłowy user).

Umnie jest już ok biggrin.gif
atol
u mnie jest że wysyłąnie rozpoczęte ale nie ma potwierdzenia o wysłaniu linka... a chyba powinno być (mam kpilota2)
Aule
Ja tam kodu kPilota nie widziałem, ale to chyba on blokuje wiadomości, więc z tym nie do mnie.
Olórin
Spróbujcie z tym kpilotem: http://stuff.olorin.info/kpilot2.rar ewentualnie mogą przestać działać aliasy...
iSiEk
No u mnie z tym Kpilotem działą juz dobrze. A mam takie pytanie, np przenosze sobie jakiś plik na pulpit i wysyłam a potem chce go usunać z pulpitu to wyskakuje mi bład że plik jest używany.
atol
też tak mam i jest to lekko denerwujące.
skolima
To jest mocno denerwujące. KTP nie zamyka pliku, który uploadował. Jak dla mnie jedyny poważny bug wtyki ( kapryśność w spółpracy z servami można przeżyć).
zimaq
A już myślałem, że to przypadłość tylko mojego pieca...
No to liczmy, że wkrótce zostanie poprawione i userzy przestaną się nerwować smile.gif
Aule
A ja wam powiem coś śmiesznego tongue.gif KTP zamyka plik.
Olórin
Może jakiś fLock ?
zimaq
Dobra, fajnie, a treaz który mądry powie mi jak skonfigurować KTP żeby dizałało na servie z cPanelaem, bo normalnie nie działa, a po trzech nieudancyh kombinacjach się zniechęciłem... tongue.gif
Olórin
U mnie bez problemu działa (konto na livenet.pl)....
zimaq
No mi wywala nieprawidłowego usera, mimo że w total commanderze ma tak samo ustawione jak w ktp ;/
Aule
Ehh. A co ja wyrocznia jestem? Pokaż logi. Może kolejny serwer na windowsie :roll:
Olórin
cPanel z tego co wiem nie ma wersji windowsowej tongue.gif

zimaq - skontaktuj się ze mną, powiem Ci jak mam ustawione...
zimaq
CODE
## [KTP]      1.8
## [KTP]      Łączenie z ftp.netrulon.com, jest to 1 połączenie
## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com: 220-This computer system is for authorized users only. Individuals using this


## [KTP]      koniec

Olórin napisał, że to prawdopodobnie kreska po 220 wywala błład ( Nieprawidłowy user ).
Ja się tam nie znam tongue.gif
arkadyjczyk
I prawdopodobnie Olórin ma rację. Większość problemów z ktp wynika z niezgodnej ze standartem odpowiedzi serwera. Tak było w przypadku tych błędów z nieprawidłowym userem wcześniej.

To jest cały log jaki wyrzuca KTP :?:
Aule
Jaką ty masz wersje KTP zimaq? Zdawało mi się, że już raz to naprawiałem i działało.
zimaq
miałem 0.0.1.3 a teraz mam jeszcze świeżą 0.0.1.4 lecz:
CODE
## [KTP]      FTP: 48097
## [CORE]     -> T=64
## [CORE]     >> T=64 <<
## [CORE]       Wiadomosc bez obslugi lub usunieta - Wysyłanie rozpoczęte...
## [KTP]      1.8
## [KTP]      Łączenie z ftp.netrulon.com, jest to 2 połączenie
## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com: 220-This computer system is for authorized users only. Individuals using this


## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com:  system without authority or in excess of their authority are subject to

his


## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com:  having all their activities on this system monitored and recorded or

examined by any authorized person, including law enforcement, as system

personnel deem appropriate. In the course of monitoring individuals

imprope
## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com: server1.netrulon.com]

ities on this system monitored and recorded or

examined by any authorized person, including law enforcement, as system

personnel deem appropriate. In the course of monitoring individuals

imprope

i po tym nic wiecej z ktp nie ma w logu, a wysylac sie nie wysyla...
edit:
jednak po 5ciu minutach wywalilo msgboxa ze server nie istnieje a w logu pojawilo sie:
CODE
## [KTP]      Odp. serwera ftp.netrulon.com: 421 No Transfer Timeout (300 seconds): closing control connection.

r

examined by any authorized person, including law enforcement, as system

personnel deem appropriate. In the course of monitoring individuals

imprope
## [KTP]      koniec

uruchomilem chwile potem total commandera i uzywajac tych samych danych co w ktp zalogowalem sie na ftp
Aule
Ty zobacz lepiej jakie kolosalne odpowiedzi. W żadnej nie ma numerka na początku, a być powinien( właśnie z myślnikiem). Niech ktoś kto sie na tym zna dobrze jaki jest dokładnie schemat łączenia, bo teraz KTP sie zgodnie z tymi schematami łączy co skolima podał. Pojęcia nie mam jak sie łączy Total Commander, pokaż co serwer odpowiada w przypadku TC.
EDIT: To sie powtarza fragmentami, może więc będe sprawdzał, czy serwer odsyła to samo.
zimaq
CODE
Connect to: (2005-03-13 21:01:13)
hostname=ftp.netrulon.com
username=zimaq
startdir=public_html
ftp.netrulon.com=70.84.41.36
220-This computer system is for authorized users only. Individuals using this
system without authority or in excess of their authority are subject to
having all their activities on this system monitored and recorded or
examined by any authorized person, including law enforcement, as system
personnel deem appropriate. In the course of monitoring individuals
improperly using the system or in the course of system maintenance, the
activities of authorized users may also be monitored and recorded. Any
material so recorded may be disclosed as appropriate. Anyone using this
system consents to these terms.


220 ProFTPD 1.2.8 Server (ProFTPD) [server1.netrulon.com]
USER zimaq
331 Password required for zimaq.
PASS ***********
230 User zimaq logged in.
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
 MDTM
 REST STREAM
 SIZE
 AUTH TLS
 PBSZ
 PROT
211 End
CWD public_html
250 CWD command successful.
Connect ok!
PWD
257 "/public_html" is current directory.
Pobierz katalog
TYPE A
200 Type set to A
PASV
227 Entering Passive Mode (70,84,41,36,210,151).
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Ściąganie
Czekam na serwer...
226 Transfer complete.

Log z total commandera....
Aule
Dobra powiększyłem bufor i sie zobaczy co się bedzie dziać.
A propo udało mi sie wyeliminować defekt z niezamykaniem pliku i dodałem f-cje do tylko wysyłania pliku, bez wiadomości. Plus f-cja, która wam sie nie przyda (narazie), ale ktoś o nią prosił (API do wysyłania plików na ftp'a).
lhs
QUOTE(Aule)
udało mi sie wyeliminować defekt z niezamykaniem pliku

Dzięki, działa!! biggrin.gif
zimaq
Mi tam dalej na tym śmiesznym netrulonie bnie dizałą, ale mniejsza z tym bo na innym servie śmiga aż miło smile.gif
Czyli wychodzi na to że wina serva...
btw. przydatna nowa opcja wysyłania na server bez wiadomości,a le jakby można było ją wsadzić jedną pozycję w menu wyżej, bo przyzwyczaiłem się że tam gdzie teraz jets to wysyłanie to zawsze włanczałem away'a ;P

edit:
zapomniałem, ze konnekt ustawia menu wg. hierarchi wtyczek, wiec przesunołem kaway'a pod ktp i już mam tam gdzie chciałem smile.gif
joshua
pz a jest możliwość wyłączenia tylko KTP z ToolBar'u? bo troche trudno jest mi trzymać KTP na Toolbarze z innymi wtykami. może dałoby sie dać możliwosć czy wyświetlać wtyke na Toolbarze, czy nie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.